EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 02002D0308-20080618
Commission Decision of 22 April 2002 establishing lists of approved zones and approved farms with regard to one or more of the fish diseases viral haemorrhagic septicaemia (VHS) and infectious haematopoietic necrosis (IHN) (notified under document number C(2002) 1500) (Text with EEA relevance) (2002/308/EC)
Consolidated text: Decyzja Komisji z dnia 22 kwietnia 2002 r. ustanawiająca wykaz zatwierdzonych stref i zatwierdzonych hodowli w zakresie jednej lub więcej chorób ryb: wirusowej posocznicy krwotocznej (VHS) i zakaźnej martwicy układu krwiotwórczego (IHN) (notyfikowana jako dokument nr C(2002) 1500) (Tekst mający znaczenie dla EOG) (2002/308/WE)
Decyzja Komisji z dnia 22 kwietnia 2002 r. ustanawiająca wykaz zatwierdzonych stref i zatwierdzonych hodowli w zakresie jednej lub więcej chorób ryb: wirusowej posocznicy krwotocznej (VHS) i zakaźnej martwicy układu krwiotwórczego (IHN) (notyfikowana jako dokument nr C(2002) 1500) (Tekst mający znaczenie dla EOG) (2002/308/WE)
2002D0308 — PL — 18.06.2008 — 014.001
Dokument ten służy wyłącznie do celów dokumentacyjnych i instytucje nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jego zawartość
DECYZJA KOMISJI z dnia 22 kwietnia 2002 r. ustanawiająca wykaz zatwierdzonych stref i zatwierdzonych hodowli w zakresie jednej lub więcej chorób ryb: wirusowej posocznicy krwotocznej (VHS) i zakaźnej martwicy układu krwiotwórczego (IHN) (notyfikowana jako dokument nr C(2002) 1500) (Tekst mający znaczenie dla EOG) (Dz.U. L 106, 23.4.2002, p.28) |
zmienione przez:
|
|
Dziennik Urzędowy |
||
No |
page |
date |
||
L 173 |
17 |
3.7.2002 |
||
L 349 |
109 |
24.12.2002 |
||
L 46 |
29 |
20.2.2003 |
||
L 154 |
93 |
21.6.2003 |
||
L 319 |
21 |
4.12.2003 |
||
L 118 |
49 |
23.4.2004 |
||
L 368 |
28 |
15.12.2004 |
||
L 34 |
21 |
8.2.2005 |
||
L 176 |
30 |
8.7.2005 |
||
L 304 |
19 |
23.11.2005 |
||
L 80 |
46 |
17.3.2006 |
||
L 276 |
80 |
7.10.2006 |
||
L 130 |
16 |
22.5.2007 |
||
L 159 |
91 |
18.6.2008 |
(*) |
Akt ten nie został nigdy opublikowany w języku polskim. |
DECYZJA KOMISJI
z dnia 22 kwietnia 2002 r.
ustanawiająca wykaz zatwierdzonych stref i zatwierdzonych hodowli w zakresie jednej lub więcej chorób ryb: wirusowej posocznicy krwotocznej (VHS) i zakaźnej martwicy układu krwiotwórczego (IHN)
(notyfikowana jako dokument nr C(2002) 1500)
(Tekst mający znaczenie dla EOG)
(2002/308/WE)
KOMISJA WSPÓLNOT EUROPEJSKICH,
uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską,
uwzględniając dyrektywę Rady 91/67/EWG z dnia 28 stycznia 1991 r. dotyczącą warunków zdrowotnych zwierząt obowiązujących przy wprowadzaniu na rynek zwierząt i produktów akwakultury ( 1 ), ostatnio zmienioną dyrektywą 98/45/WE ( 2 ), w szczególności jej art. 5 i 6,
a także mając na uwadze, co następuje:
(1) |
W celu uzyskania, dla jednej lub wielu chorób ryb, wirusowej posocznicy krwotocznej (VHS) lub zakaźnej martwicy układu krwiotwórczego (IHN), albo obu tych chorób, statusu zatwierdzonej strefy oraz zatwierdzonej hodowli ryb znajdującej się w nie zatwierdzonej strefie, Państwa Członkowskie przedłożą odpowiednie uzasadnienia i przepisy prawa krajowego zapewniające zgodność z warunkami ustanowionymi w dyrektywie 91/67/EWG. |
(2) |
Wykaz zatwierdzonych hodowli ryb w odniesieniu do VHS i IHN w Belgii został ustanowiony decyzją Komisji 95/470/WE ( 3 ). |
(3) |
Decyzja Komisji 93/74/EWG ( 4 ), ostatnio zmieniona decyzją 2001/139/WE ( 5 ), uznaje cały obszar Danii za zatwierdzoną strefę w odniesieniu do IHN, a także niektóre rejony w odniesieniu do VHS. Ponadto, wykaz zatwierdzonych hodowli ryb w Danii w odniesieniu do VHS został ustanowiony decyzją Komisji 96/233/WE ( 6 ), ostatnio zmienioną decyzją 2001/185/WE ( 7 ). |
(4) |
Wykazy stref i hodowli ryb w Niemczech, zatwierdzonych w odniesieniu do VHS i IHN, zostały odpowiednio ustanowione decyzją Komisji 1999/496/WE ( 8 ) i decyzją Komisji 95/124/WE ( 9 ), ostatnio zmienioną decyzją 2001/541/WE ( 10 ). |
(5) |
Wykaz hodowli ryb, a także niektórych stref, zatwierdzonych w odniesieniu do VHS i IHN w Hiszpanii, został ustanowiony decyzją Komisji 98/361/WE ( 11 ), ostatnio zmienioną decyzją 2001/294/WE ( 12 ). Decyzja Komisji 94/862/WE ( 13 ) zatwierdziła program Hiszpanii dotyczący VHS i IHN, który został zastosowany w Asturii przed uzyskaniem przez ten rejon statusu zatwierdzenia. |
(6) |
Status Francji w odniesieniu do VHS i IHN został ustanowiony decyzją Komisji 95/125/WE ( 14 ), ostatnio zmienioną decyzją 2001/553/WE ( 15 ). Wykaz zatwierdzonych hodowli ryb w odniesieniu do VHS i IHN we Francji został ustanowiony decyzją Komisji 95/473/WE ( 16 ), ostatnio zmienioną decyzją 2001/159/WE ( 17 ). |
(7) |
Status Irlandii w odniesieniu do VHS i IHN został ustanowiony decyzją Komisji 93/73/EWG ( 18 ), ostatnio zmienioną decyzją 97/804/WE ( 19 ). |
(8) |
Wykaz stref we Włoszech, zatwierdzony w odniesieniu do VHS i IHN, został ustanowiony decyzją Komisji 98/395/WE ( 20 ). Wykaz zatwierdzonych hodowli ryb we Włoszech w odniesieniu do VHS i IHN został ustanowiony decyzją Komisji 98/357/WE ( 21 ), ostatnio zmienioną decyzją 2001/552/WE ( 22 ). |
(9) |
Wykaz zatwierdzonych hodowli ryb w odniesieniu do VHS i IHN w Austrii został ustanowiony decyzją Komisji 2000/171/WE ( 23 ). |
(10) |
Szwecja została uznana za zatwierdzoną strefę lądową i przybrzeżną dla ryb w odniesieniu do VHS i IHN przez Urząd Nadzoru EFTA decyzją nr 70/94/COL ( 24 ). |
(11) |
Od przystąpienia do Wspólnoty Europejskiej, Szwecja dostarcza informacji dotyczących sytuacji VHS i IHN na jego terytorium. Szwecja powinna być uważana za zatwierdzoną strefę lądową i przybrzeżną w odniesieniu do VHS i IHN, za wyjątkiem jednego rejonu przybrzeżnego w odniesieniu do VHS. |
(12) |
Rozporządzenie Rady (EWG) nr 706/73 z dnia 12 marca 1973 r. dotyczące uzgodnień Wspólnoty obowiązujących w stosunku do Wysp Normandzkich oraz Wyspy Man w zakresie obrotu handlowego produktami rolnymi ( 25 ), ostatnio zmienione rozporządzeniem (EWG) nr 1174/86 ( 26 ), stanowi, że ustawodawstwo w dziedzinie weterynarii, ma zastosowanie w odniesieniu do tych wysp na tych samych warunkach, co w przypadku Zjednoczonego Królestwa, dla produktów przywożonych na wyspy lub wywożonych z wysp do Wspólnoty. |
(13) |
Status Zjednoczonego Królestwa, Wysp Normandzkich i Wyspy Man, w odniesieniu do VHS i IHN, został ustanowiony decyzjami Komisji odpowiednio 2000/188/WE ( 27 ), 93/39/EWG ( 28 ) i 93/40/EWG ( 29 ). |
(14) |
Francja podała do wiadomości informację o przypadkach VHS w zatwierdzonej strefie „w górnej części basenu Vienne do tamy Nouâtre, w departamencie Indre”, znajdującej się w Loire – Bretanii. Stąd, zainfekowana strefa połowów – w całości – nie spełnia już wymogów art. 5 dyrektywy 91/67/EWG w odniesieniu do VHS. Jednakże, w oparciu o dane geograficzne i epidemiologiczne uzyskane z Francji, niektóre rejony połowów strefy nadal spełniają wymogi, a ich zatwierdzony status nie powinien zostać odwołany. |
(15) |
Włochy przedłożyły uzasadnienia dla uzyskania statusu stref zatwierdzonych dla dwóch stref – odpowiednio w regionach Lombardii i Umbrii – w odniesieniu do IHN i VHS, a także przepisy krajowe zapewniające zgodność z wymogami utrzymania zatwierdzonego statusu. |
(16) |
Dokumentacja dostarczona przez Włochy dla stref, których dotyczy, wykazuje, że te strefy spełniają wymogi art. 5 dyrektywy 91/67/EWG. Dlatego kwalifikują się na status strefy zatwierdzonej i powinny być dodane do wykazu stref zatwierdzonych. |
(17) |
Niemcy przedłożyły uzasadnienie do uzyskania statusu hodowli zatwierdzonej w strefie nie zatwierdzonej w odniesieniu do VHS i IHN dla jednej hodowli ryb znajdującej się w Badeni i Wirtembergii, a także przepisy prawa krajowego zapewniające zgodność z wymogami utrzymania zatwierdzonego statusu. |
(18) |
Francja przedłożyła uzasadnienia dla uzyskania statusu zatwierdzonej hodowli w nie zatwierdzonej strefie w odniesieniu do VHS i IHN, a także przepisy krajowe, zapewniające zgodność z wymogami utrzymania zatwierdzonego statusu, dla trzech hodowli ryb. Jedna hodowla znajduje się w regionie Aquitaine, druga w Haute-Normandie a trzecia w Drôme. Program zastosowany w hodowli w Drôme został zatwierdzony decyzją Komisji 2000/174/WE ( 30 ). |
(19) |
Włochy przedłożyły uzasadnienia w celu uzyskania statusu hodowli zatwierdzonej w strefie nie zatwierdzonej w odniesieniu do IHN i VHS dla trzech hodowli ryb: jednej w Friuli – Wenecja Julijska, drugiej w Veneto i trzeciej w Umbrii, a także przepisy krajowe zapewniające zgodność z wymogami dotyczącymi utrzymania zatwierdzonego statusu. |
(20) |
Dokumentacja dostarczona przez Niemcy, Francję i Włochy dla hodowli, których to dotyczy, wykazuje, że hodowle te spełniają wymogi art. 6 dyrektywy 91/67/EWG. Dlatego też kwalifikują się na status hodowli zatwierdzonych w nie zatwierdzonej strefie i powinny być dodane do wykazu zatwierdzonych hodowli. |
(21) |
Dla uproszczenia i przejrzystości, odpowiednie jest sporządzenie jednolitego wykazu stref zatwierdzonych oraz jednolitego wykazu zatwierdzonych hodowli ryb w strefach nie zatwierdzonych w odniesieniu do VHS i/lub IHN oraz uchylenie decyzji zatwierdzających programy wcześniej zastosowane w odniesieniu do stref i hodowli, które później uzyskały zatwierdzony status. |
(22) |
Decyzje 93/39/EWG, 93/40/EWG, 93/73/EWG, 93/74/EWG, 94/862/WE, 95/124/WE, 95/125/WE, 95/470/WE, 95/473/WE, 96/233/WE, 98/357/WE, 98/361/WE, 98/395/WE, 1999/496/WE, 2000/171/WE, 2000/174/WE i 2000/188/WE powinny być zatem uchylone i zastąpione niniejszą decyzją. |
(23) |
Artykuł 172 ust. 7 Aktu Przystąpienia Austrii, Finlandii i Szwecji przewiduje, że nie naruszając ust. 4 i 5 wspomnianego artykułu, decyzje podjęte przez Urząd Nadzoru EFTA pozostają ważne po przystąpieniu chyba że Komisja podejmie należycie uzasadnioną decyzję przeciwną, zgodnie z podstawowymi zasadami prawa wspólnotowego. |
(24) |
Środki przewidziane w niniejszej decyzji są zgodne z opinią Stałego Komitetu ds. Łańcucha Pokarmowego i Zdrowia Zwierząt, |
PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:
Artykuł 1
1. Wykaz stref uznanych za zatwierdzone w odniesieniu do chorób ryb VHS, IHN lub obu tych chorób zostaje wymieniony w załączniku I.
2. Wykaz hodowli ryb uznanych za hodowle zatwierdzone w odniesieniu do chorób ryb VHS, IHN lub obu tych chorób i znajdujących się w nie zatwierdzonych strefach zostaje wymieniony w załączniku II.
Artykuł 2
Decyzje 93/39/EWG, 93/40/EWG, 93/73/EWG, 93/74/EWG, 94/862/WE, 95/124/WE, 95/125/WE, 95/470/WE, 95/473/WE, 96/233/WE, 98/357/WE, 98/361/WE, 98/395/WE, 1999/496/WE, 2000/171/WE, 2000/174/WE i 2000/188/WE tracą moc.
Odniesienia do uchylonych decyzji są uznawane za odniesienia do niniejszej decyzji.
Artykuł 3
Niniejsza decyzja skierowana jest do Państw Członkowskich.
ZAŁĄCZNIK I
STREFY ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO CHORÓB RYB: WIRUSOWEJ POSOCZNICY KRWOTOCZNEJ (VHS) I ZAKAŹNEJ MARTWICY UKŁADU KRWIOTWÓRCZEGO (IHN)
1.A. STREFY W DANII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
Następujące obszary zlewisk oraz obszary przybrzeżne do nich należące:
— Hansted Å
— Hovmølle Å
— Grenå
— Treå
— Alling Å
— Kastbjerg
— Villestrup Å
— Korup Å
— Sæby Å
— Elling Å
— Uggerby Å
— Lindenborg Å
— Øster Å
— Hasseris Å
— Binderup Å
— VidkærÅ
— Dybvad Å
— Bjørnsholm Å
— Trend Å
— Lerkenfeld Å
— Vester Å
— Lønnerup med tilløb
— Fiskbæk Å
— Slette Å
— Bredkær Bæk
— Vandløb til Kilen
— Resenkær Å
— Klostermølle Å
— Hvidbjerg Å
— Knidals Å
— Spang Å
— Simested Å
— Skals Å
— Jordbro Å
— Fåremølle Å
— Flynder Å
— Damhus Å
— Karup Å
— Gudenåen
— Halkær Å
— Storåen
— Århus Å
— Bygholm Å
— Grejs Å
— Ørum Å
1.B. STREFY W DANII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Danii.
2.A. STREFY W NIEMCZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
2.A.1. BADENIA-WIRTEMBERGIA
— Obszar zlewiska Isenburger Tal od źródła do miejsca odpływu wody z hodowli Falkenstein,
— obszar zlewiska Eyach wraz z dopływami od źródeł do pierwszej zapory w dole rzeki znajdującej się niedaleko miasta Haigerloch,
— obszar zlewiska Lauchert wraz z dopływami od źródeł do zapory w formie turbiny niedaleko miasta Sigmaringendorf,
— obszar zlewiska Grosse Lauter wraz z dopływami od źródeł do zapory w formie wodospadu niedaleko Lauterach,
— obszar zlewiska Wolfegger Ach wraz z dopływami od źródeł do zapory w formie wodospadu niedaleko Baienfurth,
— zlewisko rzeki Enz, w skład którego wchodzi rzeka Eyach od źródła do instalacji doprowadzającej wodę do hodowli ryb „Eyachtal”,
— obszar zlewiska Erms od źródła do zapory znajdującej się 200 m w dole rzeki poniżej hodowli Strobel, Anlage Seeburg,
— obszar zlewiska Obere Nagold od źródła do zapory w okolicach Neumühle.
2.A.2. BAWARIA
— Strefa Saußbach: obszary zlewisk Schauerbach, Reicher Muhlbach oraz Ziegelstadelbach od źródeł do elektrowni w „Fischerhäusl”.
2.B. STREFY W NIEMCZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
2.B.1. BADENIA-WIRTEMBERGIA
— Obszar zlewiska Andelsbach wraz z dopływami od źródeł do zapory w formie turbiny niedaleko miasta Krauchenwies,
— zlewisko rzeki Enz, w skład którego wchodzą Große Enz i Kleine Enz od źródeł oraz Eyach od instalacji doprowadzającej wodę do hodowli ryb „Eyachtal” w centrum Neuenbürga.
3. STREFY W HISZPANII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
3.1. REGION: AUTONOMICZNY REGION ASTURII
Strefy lądowe
— Wszystkie obszary zlewisk wodnych Asturii.
Strefy przybrzeżne
— Całe wybrzeże Asturii.
3.2. REGION: AUTONOMICZNY REGION GALICJI
Strefy lądowe
— Obszary zlewisk wodnych Galicji:
—— w tym obszary zlewisk wodnych rzeki Eo, rzeki Sil od źródła w prowincji Léon, rzeki Miño od źródła do zapory Frieira oraz rzeki Limia od źródła do zapory Das Conchas,
— z wyjątkiem zlewiska rzeki Tamega.
Strefy przybrzeżne
— Strefa przybrzeżna w Galicji od ujścia rzeki Eo (Isla Pancha) do Punta Picos (ujście rzeki Miño).
3.3. REGION: AUTONOMICZNY REGION ARAGONII
Strefy lądowe
— Obszar zlewiska rzeki Ebro od źródeł do tamy Mequinenza w regionie Aragonii,
— rzeka Isuela od źródła do zapory Arguis,
— rzeka Flumen od źródła do zapory Santa María de Belsué,
— rzeka Guatizalema od źródła do zapory Vadiello,
— rzeka Cinca od źródła do zapory Grado,
— rzeka Esera od źródła do zapory Barasona,
— rzeka Noguera-Ribagorzana od źródła do zapory Santa Ana,
— rzeka Matarraña od źródła do zapory Aguas de Pena,
— rzeka Pena od źródła do zapory Pena,
— rzeka Guadalaviar-Turia od źródła do zapory Generalísimo w prowincji Walencja,
— rzeka Mijares od źródła do zapory Arenós w prowincji Castellón.
Pozostałe cieki wodne regionu Aragonii uważa się za strefę buforową.
3.4. REGION: AUTONOMICZNY REGION NAWARRY
Strefy lądowe
— Obszar zlewiska rzeki Ebro od źródeł do tamy Mequinenza w regionie Aragonii,
— rzeka Bidasoa od źródła do ujścia,
— rzeka Leizarán od źródła do zapory Leizarán (Muga).
Pozostałe cieki wodne regionu Nawarry uważa się za strefę buforową.
3.5. REGION: AUTONOMICZNY REGION KASTYLII-LEÓN
Strefy lądowe
— Obszar zlewiska rzeki Ebro od źródeł do tamy Mequinenza w regionie Aragonii,
— rzeka Duero od źródła do zapory Aldeávila,
— rzeka Sil,
— rzeka Tiétar od źródła do zapory Rosarito,
— rzeka Alberche od źródła do zapory Burguillo.
Pozostałe cieki wodne autonomicznego regionu Kastylii-León uważa się za strefę buforową.
3.6. REGION: AUTONOMICZNY REGION KANTABRII
Strefy lądowe
— Obszar zlewiska rzeki Ebro od źródeł do tamy Mequinenza w regionie Aragonii,
— obszary zlewisk następujących rzek od ich źródeł do morza:
—— rzeka Deva,
— rzeka Nansa,
— rzeka Saja-Besaya,
— rzeka Pas-Pisueña,
— rzeka Asón,
— rzeka Agüera.
Obszary zlewisk rzek Gandarillas, Escudo, Miera y Campiazo uważa się za strefę buforową.
Strefy przybrzeżne
— Całe wybrzeże Kantabrii od ujścia rzeki Deva po zatokę Ontón.
3.7. REGION: AUTONOMICZNY REGION LA RIOJA
Strefy lądowe
Obszar zlewiska rzeki Ebro od źródeł do tamy Mequinenza w regionie Aragonii.
3.8. REGION: AUTONOMICZNY REGION KASTYLII-LA-MANCHA
Strefy lądowe
— Obszar zlewiska rzeki Tag od źródeł do tamy Estremera,
— obszar zlewiska rzeki Río Tajuña od źródeł do tamy La Tajera,
— obszar zlewiska rzeki Río Júcar od źródeł do tamy La Toba,
— obszar zlewiska rzeki Río Cabriel od źródeł do tamy Bujioso.
4.A. STREFY WE FRANCJI ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
4.A.1. ADOUR-GARONNA
Obszary zlewisk
— Dorzecze Charente,
— dorzecze Seudre,
— dorzecza przybrzeżnych rzek w ujściu rzeki Gironde w departamencie Charente-Maritime,
— obszary zlewisk Nive i Nivelles (Pyrénées-Atlantiques),
— dorzecze Forges (Landes),
— obszar zlewiska Dronne (Dordogne) od źródła do tamy Églisottes w Monfourat,
— obszar zlewiska Beauronne (Dordogne) od źródła do tamy Faye,
— obszar zlewiska Valouse (Dordogne) od źródła do tamy Étang des Roches-Noires,
— obszar zlewiska Paillasse (Gironde) od źródła do tamy Grand Forge,
— obszar zlewiska Ciron (Lot-et-Garonne, Gironde) od źródła do tamy Moulin-de-Castaing,
— obszar zlewiska Petite Leyre (Landes) od źródła do tamy Pont-de-l'Espine w Argelouse,
— obszar zlewiska Pave (Landes) od źródła do tamy Pave,
— obszar zlewiska Escource (Landes) od źródła do tamy Moulin-de-Barbe,
— obszar zlewiska Geloux (Landes) od źródła do tamy D38 w Saint-Martin-d'Oney,
— obszar zlewiska Estrigon (Landes) od źródła do tamy Campet-et-Lamolère,
— obszar zlewiska Estampon (Landes) od źródła do tamy Ancienne Minoterie w Roquefort,
— obszar zlewiska Gélise (Landes, Lot-et-Garonne) od źródła do tamy znajdującej się poniżej zbiegu rzek Gélise i Osse,
— obszar zlewiska Magescq (Landes) od źródła do ujścia,
— obszar zlewiska Luys (Pyrénées-Atlantiques) od źródła do tamy Moulin-d'Oro,
— obszar zlewiska Neez (Pyrénées-Atlantiques) od źródła do tamy Jurançon,
— obszar zlewiska Beez (Pyrénées-Atlantiques) od źródła do tamy Nay,
— obszar zlewiska Gave-de-Cauterets (Hautes-Pyrénées) od źródła do tamy Calypso w elektrowni Soulom,
— obszar zlewiska rzeki Vignac od źródła do zapory „la Forge”,
— obszar zlewiska rzeki Gouaneyre od źródła do zapory „Maillières”,
— obszar zlewiska rzeki Susselgue od źródła do zapory „Susselgue”,
— obszar zlewiska rzeki Luzou od źródła do zapory przy hodowli ryb „Laluque”,
— obszar zlewiska rzeki Gouadas od źródła do zapory „l'Étang de la Glacière” w Saint-Vincent-de-Paul,
— obszar zlewiska rzeki Bayse od źródeł do zapory „Moulin de Lartia et de Manobre”,
— obszar zlewiska rzeki Rancez od źródeł do zapory w Rancez,
— obszar zlewiska rzeki Eyre od źródeł do ujścia w Arcachon,
— obszar zlewiska rzeki Onesse od źródeł do ujścia w Courant de Contis,
— obszar zlewiska rzeki Cernon od źródła do zapory w Saint-George-de-Luzençon,
— obszar zlewiska rzeki Dourdou od źródeł rzek Dourdou i Grauzon do zapory w Vabres-l'Abbaye,
— obszar zlewiska rzeki Dadou od źródła do zapory Prade w gminie Lacaze (Tarn),
— obszar zlewiska rzeki Gijou od źródła do zapory Moulin de Courrech w gminie Vabre (Tarn),
— obszar zlewiska rzeki Haut Agout od źródła do zapory d'Anselme w gminie Les Salvages (Tarn),
— obszar zlewiska rzeki Ruisseau des Agres od źródła do zapory Sagne de Secun (Tarn),
— obszar zlewiska rzeki Durenque od źródła do zapory Pont du Grel w gminie Noailhac (Tarn),
— obszar zlewiska rzeki Arn Amont od źródła do zapory St-Peyres (Tarn),
— obszar zlewiska rzeki Dadoumet od źródła do zapory Peyrolles (Tarn),
— górny odcinek Diège od źródeł rzeki Diège i Liège do zapory Moulin de Bauvy,
— górny odcinek Vézère od źródła rzeki Vézère do zapory Peyrissac,
— górny odcinek Dordogne od źródła rzeki Dordogne do zapory Bort-les-Orgues,
— odcinek potoku Lataillade od źródła rzeki Lataillade do hodowli ryb Saint-Girons i Moulin de Veil.
Strefy przybrzeżne
— Całe wybrzeże Oceanu Atlantyckiego między północną granicą departamentu Vendée a południową granicą departamentu Charente-Maritime.
4.A.2. LOARA-BRETANIA
Strefy lądowe
— Wszystkie obszary zlewisk w regionie Bretanii, z wyjątkiem następujących obszarów zlewisk:
—— Vilaine,
— dolna część obszaru zlewiska Élorn,
— dorzecze Sèvre Niortaise,
— dorzecze Lay,
— następujące obszary zlewisk dorzecza Vienne:
—— obszar zlewiska rzeki Vienne od źródeł do tamy Châtellerault w departamencie Vienne,
— obszar zlewiska rzeki Gartempe od źródeł do tamy Saint-Pierre-de-Maillé w departamencie Vienne,
— obszar zlewiska rzeki Creuse od źródeł do tamy Bénavent w departamencie Indre,
— obszar zlewiska rzeki Suin od źródeł do tamy Douadic w departamencie Indre,
— obszar zlewiska rzeki Claise od źródeł do tamy Bossay-sur-Claise w departamencie Indre-et-Loire,
— obszar zlewiska potoków Velleches i Trois Moulins od źródeł do tamy Trois Moulins w departamencie Vienne,
— dorzecza przybrzeżnych rzek atlantyckich w departamencie Vendée,
— strefa lądowa Couze Pavin od źródeł do zapory w Besse-en-Chandesse,
— strefa Élorn i reda portu w Breście,
— strefa Dive du Nord od źródła rzeki Dive du Nord do tamy Jay w gminie Saint-Chartres,
— górny odcinek Couzon od źródła rzeki Couzon do wodospadu Chabanettes.
Strefy przybrzeżne
— Całe wybrzeże Bretanii z wyjątkiem następujących części:
—— zatoka Camaret,
— strefa przybrzeżna między „Pointe de Trévignon” i ujściem rzeki Laïta,
— strefa przybrzeżna od ujścia rzeki Tohon do granicy departamentu.
4.A.3. SEKWANA-NORMANDIA
Strefy lądowe
— Dorzecze Sélune,
— obszar zlewiska rzeki Somme d'Or od źródła do zapory położonej tuż poniżej hodowli ryb INRA.
4.A.4. RODAN-OBSZAR ŚRÓDZIEMNOMORSKI-KORSYKA
— Strefa lądowa stawów w Dombe (Ain).
4.A.5. ARTOIS-PIKARDIA
— Strefa lądowa obszaru zlewiska rzeki Selle od jej źródła w rzece La Poix do miejsca, gdzie rzeka ta łączy się z rzeką Les Evoissons,
— obszar zlewiska rzeki Ternoise od źródła do zapory Auchy-les-Hesdin (Pas-de-Calais),
— obszar zlewiska rzeki Scardon od źródła do zapory położonej tuż poniżej hodowli ryb Scardon (Somme).
4.B. STREFY WE FRANCJI ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
4.B.1. LOARA-BRETANIA
Strefy lądowe
— Część dorzecza Loary obejmująca obszar zlewiska Huisne w górze tej rzeki od źródła cieków wodnych do tamy Ferté-Bernard,
— strefa Anglin od źródła rzeki Anglin do zapory Nouâtre.
4.C. STREFY WE FRANCJI ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
4.C.1. LOARA-BRETANIA
Strefy lądowe
— Następujące obszary zlewisk dorzecza Vienne:
—— obszar zlewiska Anglin od źródeł do tam:
—— EDF w Châtellerault na rzece Vienne, w departamencie Vienne,
— Saint-Pierre-de-Maillé na rzece Gartempe, w departamencie Vienne,
— Bénavent na rzece Creuse, w departamencie Indre,
— Douadic na rzece Suin, w departamencie Indre,
— Bossay-sur-Claise na rzece Claise, w departamencie Indre-et-Loire.
5.A. STREFY W IRLANDII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Irlandii z wyjątkiem wyspy Cape Clear.
5.B. STREFY W IRLANDII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Irlandii.
6.A. STREFY WE WŁOSZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
6.A.1. REGION TRYDENTU-GÓRNEJ ADYGI, PROWINCJA AUTONOMICZNA TRYDENT
Strefy lądowe
— Strefa Val di Fiemme, Fassa e Cembra: obszar zlewiska rzeki Avisio od źródła do zapory Serra San Giorgio położonej w gminie Giovo,
— strefa Valle della Sorna: obszar zlewiska rzeki Sorna od źródła do zapory utworzonej przez hydroelektrownię znajdującą się w miejscowości Chizzola (Ala) przed ujściem do rzeki Adygi,
— strefa Rio Manes: strefa zlewiska Rio Manes do zapory położonej 200 metrów poniżej hodowli „Troticoltura Giovanelli” znajdującej się w miejscowości La Zinquantina,
— strefa Val di Ledro: obszary zlewisk rzek Massangla i Ponale od ich źródeł do zapory utworzonej przez hydroelektrownię w Centrale w gminie Molina di Ledro,
— strefa Valsugana: obszar zlewiska rzeki Brenta od źródeł do tamy Marzotto w Mantincelli w gminie Gringo,
— strefa Val del Fersina: obszar zlewiska rzeki Fersina od źródeł do zapory Ponte Alto,
— strefa Valle del Cismon e del Vanoi: obszary zlewisk Cismon i Vanoi od ich źródeł do zapory Ponte Serra w Moline w gminie Lamon-Sovramonte (BL),
— strefa Torrente Adanà: od źródła potoku Adanà do sztucznej zapory znajdującej się w regionie Fontanella w gminie Lardaro,
— strefa Val Banale: od źródła potoku Ambies do zapory utworzonej przez hydroelektrownię Nembia znajdującą się w gminie San Lorenzo di Banale,
— strefa Val di Sole e Val di Non: obszar zlewiska rzeki Noce od źródła do tamy Rocchetta w gminach Ton i Spormaggiore,
— strefa Torrente Leno: obszar zlewiska rzeki Leno od źródła do wodospadu Santa Maria w gminie Rovereto,
— strefa Lago di Molveno od źródeł potoków Lambii, Massò i Ceda do ujścia wód z jeziora Molveno,
— strefa Valle dei Laghi obejmująca obszary zlewisk jezior Santa Massenza, Toblino i Cavedine.
6.A.2. REGION LOMBARDII
Strefy lądowe
— Strefa Ogliolo: obszar zlewiska od źródła strumienia Ogliolo do zapory położonej poniżej hodowli ryb Adamello, gdzie strumień Ogliolo uchodzi do rzeki Oglio (prowincja Brescia),
— strefa Fiume Caffaro: obszar zlewiska od źródła strumienia Cafarro do zapory położonej w odległości 1 km poniżej hodowli (prowincja Brescia),
— strefa Val Brembana: obszar zlewiska rzeki Brembo od źródeł do zapory w gminie Ponte S. Pietro (prowincja Brescia),
— strefa Valle del Torrente Venina: Obszar zlewiska rzeki Venina od źródeł do następujących granic: na zachodzie – do doliny Livrio, na południu – do Alp Orobie od przełęczy Publino do szczytu Retorta, i na wschodzie – do dolin Armisa i Armisola (prowincja Sondrio),
— strefa Valle del Torrente Bondo (Brescia) od źródła potoku Bonde do tamy Vesio.
6.A.3. REGION UMBRII
Strefy lądowe
— Fosso di Terria: obszar zlewiska rzeki Terria od źródeł do zapory poniżej hodowli ryb Mountain Fish, gdzie rzeka Terria uchodzi do rzeki Nera.
6.A.4. REGION WENECJI EUGANEJSKIEJ
Strefy lądowe
— Strefa Belluno: obszar zlewiska w prowincji Belluno, od źrodła strumienia Ardo do dolnej zapory (położonej przed ujściem strumienia Ardo do rzeki Piave) hodowli Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno,
— Bacino del torrente Tegorzo: obszar zlewiska rzeki Tegorzo od źródeł do zapory na moście nad rzeką Tegorzo w miejscowości Faveri,
— podstrefa Bellunese potoku Cismon od zapory Val di Schener do tamy Corlo,
— podstrefa Vicentina dorzecza rzeki Brenta i dorzecza potoku Cismon.
6.A.5. REGION TOSKANII
Strefy lądowe
— Strefa Valle del fiume Serchio: obszar zlewiska rzeki Serchio od źródeł do tamy Piaggione,
— Bacino del torrente Lucido: obszar zlewiska rzeki Lucido od źródeł do tamy w Ponte del Bertoli,
— Bacino del torrente Osca: obszar zlewiska rzeki Osca od źródeł do zapory poniżej hodowli „Il Giardino”,
— Bacino del fiume Staggia: obszar zlewiska rzeki Staggia od źródeł do zapory Calcinaia,
— Valle di Tosi od źródeł potoku Vicano di Sant'Ellerio i jego dopływów do zapory w Il Greto w pobliżu miejscowości Raggioli,
— Bacino del torrente Taverone (Massa Carrara) od źródła potoku Taverone do zapory znajdującej się poniżej hodowli ryb Il Giardino.
6.A.6. REGION PIEMONTU
Strefy lądowe
— Sorgenti della Gerbola: część obszaru zlewiska rzeki Grana od źródeł „Cavo C” i „Canale del Molino della Gerbala” do zapory poniżej hodowli „Azienda Agricola Canali Cavour S.S.”,
— Bacino del Besante: obszar zlewiska rzeki Besante od źródeł do zapory położonej 500 m poniżej hodowli „Pastorino Giovanni”,
— Valle di Duggia: rzeka Duggia od źródeł do zapory położonej 100 m powyżej miejsca, w którym most na drodze między Varallo i Locarno przecina rzekę,
— strefa Rio Valdigoja: strumień Vardigoia od źródeł do miejsca ujścia strumienia do rzeki Duggia powyżej zapory znajdującej się w zatwierdzonej strefie „Valle di Duggia”,
— strefa Sorgente dei Paschi: obszar zlewiska rzeki Pesio od źródeł do zapory położonej poniżej hodowli „Azienda dei Paschi”,
— strefa Stura Valgrande: obszar zlewiska rzeki Stura Valgrande od źródeł do zapory położonej poniżej hodowli ryb „Troticoltura delle Sorgenti”,
— Valle Elvo: obszar zlewiska rzeki Elvo od źródeł do tamy Tintoria Europa w gminie Occhieppo Inferiore,
— Valle Strona: obszar zlewiska rzeki Strona od źródeł w gminie Camandona do zapory w pobliżu Vallemosso w miejscowości Rovella,
— Valle Cervo: obszar zlewiska rzeki Cervo od źródeł w gminie Sagliano Micca do zapory niedaleko mostu na drodze prowincjonalnej SS n.142 w gminie Biella,
— strefa Lanca del Boschetto: część rzeki Toce od źródeł usytuowanych na terenie hodowli Mittag Federico do zapory położonej poniżej hodowli Moretti Renzo.
6.A.7. REGION EMILII-ROMANII
Strefy lądowe
— Bacino Fontanacce-Valdarno: obszar zlewiska rzek Fontanacce i Valdarno od ich źródeł do zapory położonej 100 m poniżej hodowli „S.V.A. s.r.l.”.
6.A.8. REGION LIGURII
Strefy lądowe
— Obszar zlewiska rzeki Penna od źródeł do zapory położonej w miejscu, gdzie rzeka Penna łączy się z rzeką Borzone.
6.A.9. REGION MARCHE
Strefy lądowe
— Bacino dei Torrenti Burano e Bevano (Pesaro/Urbino) od źródła rzeki Bevano do tamy na rzece Bevano w Ponte Alto.
6.B. STREFY WE WŁOSZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
6.B.1. REGION TRYDENTU-GÓRNEJ ADYGI, PROWINCJA AUTONOMICZNA TRYDENT
Strefy lądowe
— Strefa Valle dei Laghi: obszar zlewiska jezior Santa Massenza, Toblino i Cavedine do dolnej zapory w południowej części jeziora Cavedine prowadzącej do hydroelektrowni znajdującej się w gminie Torbole.
6.C. STREFY WE WŁOSZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
6.C.1. REGION UMBRII, PROWINCJA PERUGIA
— Strefa Lago Trasimeno: jezioro Trasimeno.
6.C.2. REGION TRYDENTU-GÓRNEJ ADYGI, PROWINCJA AUTONOMICZNA TRYDENT
— Strefa Val Rendena: obszar zlewiska od źródła rzeki Sarca do tamy Oltresarca w gminie Villa Rendena.
6.C.3. REGION TRYDENTU-GÓRNEJ ADYGI, PROWINCJA AUTONOMICZNA TRYDENT
— Strefa Torrente Adanà: obszar zlewiska rzeki Adanà od źródła do zapór położonych poniżej hodowli Armani Cornelio w Lardaro.
7. STREFY W SZWECJI ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Szwecji.
8.A. STREFY W ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE, NA WYSPACH NORMANDZKICH I NA WYSPIE MAN ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Wielkiej Brytanii z wyjątkiem:
—— obszarów zlewiska rzeki Ouse od źródeł do jej zwykłej granicy pływów na śluzie i jazie w Naburn,
— strefy buforowej składającej się z wód ujścia rzeki Humber od zwykłych granic pływów na zaporze w Barmby, na śluzie i jazie w Naburn, na moście kolejowym w Ulleskelf, na jazie w Chapel Haddlesey i na śluzie w Long Sandall do linii poprowadzonej na północ od mola w Whitgift,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Irlandii Północnej,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na wyspie Guernsey,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na wyspie Man,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na wyspie Jersey.
8.B. STREFY W ZJEDNOCZONYM KRÓLESTWIE, NA WYSPACH NORMANDZKICH I NA WYSPIE MAN ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Wielkiej Brytanii,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na terytorium Irlandii Północnej,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na wyspie Guernsey,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na wyspie Man,
— wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na wyspie Jersey.
9.A. STREFY W FINLANDII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na jej terytorium:
— z wyjątkiem prowincji Åland,
— oraz gmin Uusikaupunki, Pyhäranta i Rauma.
9.B. STREFY W FINLANDII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
— Wszystkie lądowe i przybrzeżne obszary na jej terytorium.
10. STREFY NA CYPRZE ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
— Wszystkie obszary lądowe na jego terytorium.
ZAŁĄCZNIK II
HODOWLE RYB ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO CHORÓB RYB: WIRUSOWEJ POSOCZNICY KRWOTOCZNEJ (VHS) I/LUB ZAKAŹNEJ MARTWICY UKŁADU KRWIOTWÓRCZEGO (IHN)
1. HODOWLE RYB W BELGII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
1. |
La Fontaine aux truites |
B-6769 Gérouville |
2. HODOWLE RYB W DANII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
1. |
Egebæk Dambrug |
DK-6880 Tarm |
2. |
Bækkelund Dambrug |
DK-6950 Ringkøbing |
3. |
Bornholms Lakseklækkeri |
DK-3730 Nexø |
4. |
Langes Dambrug |
DK-6940 Lem St. |
5. |
Brænderigårdens Dambrug |
DK-6971 Spjald |
6. |
Siglund Fiskeopdræt |
DK-4780 Stege |
7. |
Ravning Fiskeri |
DK-7182 Bredsten |
8. |
Ravningkær Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
9. |
Hulsig Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
10. |
Ligård Fiskeri |
DK-7183 Randbøl |
11. |
Grønbjerglund Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
12. |
Aqua-Pri Innovation |
DK-6040 Egtved |
13. |
Tvilho Dambrug |
DK-6752 Glejbjerg |
3.A. HODOWLE RYB W NIEMCZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
3.A.1. DOLNA SAKSONIA
1. |
Jochen Moeller |
Fischzucht Harkenbleck |
D-30966 Hemmingen-Harkenbleck |
||
2. |
Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen |
(wyłącznie wylęgarnia) |
D-37586 Dassel |
||
3. |
Dr. R. Rosengarten |
Forellenzucht Sieben Quellen |
D-49124 Georgsmarienhütte |
||
4. |
Klaus Kröger |
Fischzucht Klaus Kröger |
D-21256 Handeloh Wörme |
||
5. |
Volker Buchtmann |
Fischzucht Nordbach |
D-21441 Garstedt |
||
6. |
Sven Kramer |
Forellenzucht Kaierde |
D-31073 Delligsen |
||
7. |
Hans-Peter Klusak |
Fischzucht Grönegau |
D-49328 Melle |
||
8. |
F. Feuerhake |
Forellenzuch Rheden |
D-31039 Rheden |
||
9. |
Horst Pöpke |
Fischzucht Pöpke |
Hauptstraße 14 |
||
D-21745 Hemmoor |
3.A.2. TURYNGIA
1. |
Firma Tautenhahn |
D-98646 Trostadt |
2. |
Fischzucht Salza GmbH |
D-99734 Nordhausen-Salza |
3. |
Fischzucht Kindelbrück GmbH |
D-99638 Kindelbrück |
4. |
Reinhardt Strecker |
Forellenzucht Orgelmühle |
D-37351 Dingelstadt |
||
5. |
Fischzuchtbetrieb Hannelore Gebhardt |
Gebhardt, Hannelore, Schafgasse 9 |
D-99848 Horselberg/OT Sattelstadt |
||
Reg-nr 160630950620 |
||
6. |
Fischzuchtbetrieb Hofmann |
Walter Hofmann, Orsstr. 6, D-07330 Döhlen |
DE 160730760740 |
3.A.3. BADENIA-WIRTEMBERGIA
1. |
Walter Dietmayer |
Forellenzucht Walter Dietmayer |
Hettingen |
||
D-72501 Gammertingen |
||
2. |
Heiner Feldmann |
Bergatreute |
D-88630 Pfullendorf |
||
3. |
Oliver Fricke |
Anlage Wuchzenhofen |
Boschenmühle |
||
D-87764 Mariasteinbach-Legau 13 1/2 |
||
4. |
Peter Schmaus |
Fischzucht Schmaus, Steinental |
D-88410 Steinental/Hauerz |
||
5. |
Josef Schnetz |
Fenkenmühle |
D-88263 Horgenzell |
||
6. |
Falko Steinhart |
Quellwasseranlage Steinhart |
Hettingen |
||
D-72513 Hettingen |
||
7. |
Hugo Strobel |
Quellwasseranlage Otterswang |
Sägmühle |
||
D-72505 Hausen am Andelsbach |
||
8. |
Reinhard Lenz |
Forsthaus |
Gaimühle |
||
D-64759 Sensbachtal |
||
9. |
Stephan Hofer |
Sulzbach |
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
||
10. |
Stephan Hofer |
Oberer Lautenbach |
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
||
11. |
Stephan Hofer |
Unterer Lautenbach |
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
||
12. |
Stephan Hofer |
Schelklingen |
D-78727 Aistaig/Oberndorf |
||
13. |
Stephan Schuppert |
Brutanlage: Obere Fischzucht |
Mastanlage: Untere Fischzucht |
||
D-88454 Unteressendorf |
||
14. |
Anton Jung |
Brunnentobel |
D-88299 Leutkirch/Hebrazhofen |
||
15. |
Peter Störk |
Wagenhausen |
D-88348 Saulgau |
||
16. |
Erwin Steinhart |
Geislingen/St. |
D-73312 Geislingen/St. |
||
17. |
Joachim Schindler |
Forellenzucht Lohmühle |
D-72275 Alpirsbach |
||
18. |
Georg Sohnius |
Forellenzucht Sohnius |
D-72160 Horb-Diessen |
||
19. |
Claus Lehr |
Forellenzucht Reinerzau |
D-72275 Alpirsbach-Reinerzau |
||
20. |
Hugo Hager |
Bruthausanlage |
D-88639 Walbertsweiler |
||
21. |
Hugo Hager |
Waldanlage |
D-88639 Walbertsweiler |
||
22. |
Gumpper und Stoll GmbH |
Forellenhof Rössle |
Honau |
||
D-72805 Lichtenstein |
||
23. |
Hans Schmutz |
Brutanlage 1, Brutanlage 2, Brut- und Setzlingsanlage 3 (Hausanlage) |
D-89155 Erbach |
||
24. |
Wilhelm Drafehn |
Obersimonswald |
D-77960 Seelbach |
||
25. |
Wilhelm Drafehn |
Brutanlage Seelbach |
D-77960 Seelbach |
||
26. |
Franz Schwarz |
Oberharmersbach |
D-77784 Oberharmersbach |
||
27. |
Meinrad Nuber |
Langenenslingen |
D-88515 Langenenslingen |
||
28. |
Walter Dietmayer |
Höhmühle |
D-88353 Kißleg |
||
29. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
Argenweg 50 |
D-88085 Langenargen Anlage Osterhofen |
||
30. |
Kreissportfischereiverein Biberach |
Warthausen |
D-88400 Biberach |
||
31. |
Hans Schmutz |
Gossenzugen |
D-89155 Erbach |
||
32. |
Reinhard Rösch |
Haigerach |
D-77723 Gengenbach |
||
33. |
Rainer Tress |
Unterlauchringen |
D-79787 Unterlauchringen |
||
34. |
Andreas Tröndle |
Tiefenstein |
D-79774 Albbruck |
||
35. |
Andreas Tröndle |
Unteralpfen |
D-79774 Unteralpfen |
||
36. |
Stephan Hofer |
Schenkenbach |
D-78727 Aisteig/Oberndorf |
||
37. |
Heiner Feldmann |
Bainders |
D-88630 Pfullendorf |
||
38. |
Andreas Zordel |
Fischzucht Im Gänsebrunnen |
D-75305 Neuenbürg |
||
39. |
Thomas Fischböck |
Forellenzucht am Kocherursprung |
D-73447 Oberkochen |
||
40. |
Reinhold Bihler |
Dorfstrasse 22 |
D-88430 Rot a.d. Rot Haslach |
||
Anlage: Einöde |
||
41. |
Josef Dürr |
Forellenzucht Igersheim |
D-97980 Bad Mergentheim |
||
42. |
Andreas Zordel |
Anlage Berneck |
Eyachtalstr 1 |
||
D-75305 Neuenbürg |
||
43. |
Fischzucht Anton Jung |
Anlage Rohrsee |
D-88353 Kisslegg |
||
44. |
Staatliches Forstamt Ravensburg |
Anlage Karsee |
D-88239 Wangen i.A. |
||
45. |
Simon Phillipson |
Anlage Weissenbronnen |
D-88364 Wolfegg |
||
46. |
Hans Klaiber |
Anlage Bad Wildbad |
D-75337 Enzklösterle |
||
47. |
Josef Hönig |
Forellenzucht Hönig |
D-76646 Bruchsal-Heidelsheim |
||
48. |
Werner Baur |
Blitzenreute |
D-88273 Fronreute-Blitzenreute |
||
49. |
Gerhard Weihmann |
Mägerkingen |
D-72574 Bad Urach-Seeburg |
||
50. |
Hubert Belser GBR |
Anlage Dettingen |
D-72401 Haigerloch-Gruol |
||
51. |
Staatliche Forstämter Ravensburg and Wangen |
Altdorfer Wald |
D-88214 Ravensburg |
||
52. |
Anton Jung |
Bunkhoferweiher, Schanzwiesweiher and Häcklerweiher |
D-88353 Kisslegg |
||
53. |
Hildegart Litke |
Holzweiher |
D-88480 Achstetten |
||
54. |
Werner Wägele |
Ellerazhofer Weiher |
D-88319 Aitrach |
||
55. |
Ernst Graf |
Hatzenweiler |
Osterbergstr. 8 |
||
D-88239 Wangen-Hatzenweiler |
||
56. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
Argenweg 50 |
D-88085 Langenargen |
||
Anlage Obereisenbach |
||
57. |
Forellenzucht Kunzmann |
Heinz Kunzmann |
Unterer Steinweg 64 |
||
D-75438 Knittlingen |
||
58. |
Meinrad Nuber |
Ochsenhausen |
Obere Wiesen 1 |
||
D-88416 Ochsenhausen |
||
59. |
Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. |
Anlage Kentheim |
Jürgen Gaul, Schlossstr. 6 |
||
D-72218 Wildberg |
||
60. |
Bernd und Volker Fähnrich |
Neumühle |
D-88260 Ratzenried-Argenbühl |
||
61. |
Klaiber „An der Tierwiese” |
Hans Klaiber |
Rathausweg 7 |
||
D-75377 Enzklösterle |
||
62. |
Parey, Bittigkoffer – Unterreichenbach |
Klaus Parey, Mörikeweg 17 |
D-75331 Engelsbran 2 |
||
63. |
Farm Sauter |
Gerhard Sauter |
Anlage Pflegelberg |
D-88239 Wangen-Pflegelberg 6 |
|
64. |
Krattenmacher |
Krattenmacher, Hittelhofen Gasthaus |
Anlage Osterhofen |
||
D-88339 Bad Waldsee |
||
65. |
Fähnrich |
Bernd und Volker Fähnrich |
Anlage Argenmühle |
Von Rütistrasse |
|
D-88260 Ratzenried-Argenmühle |
D-88339 Bad Waldsee |
|
66. |
Gumpper und Stoll |
Gumpper und Stoll GmbH und Co.KG |
Anlage Unterhausen |
Heerstr. 20 |
|
D-72805 Lichtenstein-Honau |
||
67. |
Durach |
Antonie Durach |
Anlage Altann |
Panoramastr. 23 |
|
D-88346 Wolfegg-Altann |
||
68. |
Städler |
Paul Städler |
Anlage Raunsmühle |
Raunsmühle |
|
D-88499 Riedlingen-Pfummern |
||
69. |
König |
Sigfried König |
Anlage Erisdorf |
Helfenstr. 2/1 |
|
D-88499 Riedlingen-Neufra |
||
70. |
Forellenzucht Drafehn |
Wilhelm Drafehn |
Anlage Wittelbach |
Schuttertalsstraße 1 |
|
D-77960 Seelbach-Wittelbach |
||
71. |
Wirth |
Günther Wirth |
Anlage Dengelshofen |
D-88316 Isny-Dengelshofen 219 |
|
72. |
Muffler |
Emil Muffler |
Anlage Eigeltingen |
Brielholzer Hof |
|
D-78253 Eigeltingen |
||
73. |
Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth |
Karl Uhl Fischzucht |
D-91614 Mönchsroth |
||
74. |
Krattenmacher |
Krattenmacher, Hittelhofen Gasthaus |
Anlage Dietmans |
||
D-88339 Bad Waldsee |
||
75. |
Bruthaus Fischzucht |
Dagmar Anselm-Schneider |
Anselm-Schneider |
Grabenköpfel 1 |
|
D-77743 Neuried |
||
76. |
Matthias Grassmann |
Fischzucht Grassmann |
Königsbach-Stein |
||
77. |
Forellenzucht Hurrle |
Karl Hurrle |
Russelstr. 45 |
||
D-76571 Gaggenau-Hörden |
||
78. |
Fischzucht Christophstal, |
Dipl. Ing. Joachim Schindler |
D-72250 Freudenstadt-Christophstal |
Am Lohmühlenbach 88 |
|
D-72275 Alpirsbach-Ehlenbogen |
||
79. |
Scholz, Anlage Datthausen, |
Matthias Scholz |
D-89611 Obermarchtal |
Datthausen 40 |
|
D-89611 Obermarchtal |
||
80. |
Leicher und Haibel |
Tobias Leicher und Winfred Haibel, |
Anlage Mauchenmühle, |
Goethestr. 6 |
|
D-88339 Bad Waldsee-Osterhofen |
D-88339 Bad Waldsee |
|
81. |
Fischzucht Ralf Längle |
Fischzucht Ralf Längle |
D-72505 Hausen am Andelsbach |
Sonnenhalde 14 |
|
D-72505 Hausen am Andelsbach |
||
82. |
Fischzucht Rutha und Fritz |
Fritz, Bernd, und Rutha, Willy |
Reichenbacherstr. 1 |
Obernheimerstr. 16 |
|
D-78564 Wehingen |
D-78564 Wehingen |
3.A.4. NADRENIA PÓŁNOCNA-WESTFALIA
1. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
Hirschquelle |
D-33758 Schloss Holte-Stukenbrock |
||
2. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
Am Oelbach |
D-33758 Schloss Holte-Stukenbrock |
||
3. |
Hugo Rameil und Söhne |
Sauerländer Forellenzucht |
D-57368 Lennestadt-Gleierbrück |
||
4. |
Peter Horres |
Ovenhausen, Jätzer Mühle |
D-37671 Höxter |
||
5. |
Wolfgang Middendorf |
Fischzuchtbetrieb Middendorf |
D-46348 Raesfeld |
||
6. |
Michael und Guido Kamp |
Lambacher Forellenzucht und Räucherei |
Lambachtalstr 58 |
||
D-51766 Engelskirchen-Oesinghausen |
||
7. |
Thomas Rameil |
Broodhouse Am Gensenberg |
Saalhauser Str 8 |
||
D-57368 Lennestadt |
||
8. |
Ignaz Brands |
Forellenzucht Brands |
Völmeder Str 110 |
||
D-59590 Geseke |
3.A.5. BAWARIA
1. |
Werner Ruf |
Fischzucht Wildbad |
D-86925 Fuchstal-Leeder |
||
2. |
Rogg |
Fisch Rogg |
D-87751 Heimertingen |
||
3. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87737 Reichau |
D-87743 Egg an der Günz |
|
4. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87727 Klosterbeuren |
D-87743 Egg an der Günz |
|
5. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87743 Egg an der Günz |
D-87743 Egg an der Günz |
|
6. |
Anlage Am Großen Dürrmaul |
Andreas Rösch |
D-95671 Bärnau |
Am Großen Dürrmaul 2 |
|
D-95671 Bärnau |
||
7. |
Andreas Hofer |
Andreas Hofer |
Anlage |
Vils 6 |
|
D-84524 Mitterhausen |
D-84149 Velden |
|
8. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87743 Engihausen I |
D-87743 Egg an der Günz |
|
9. |
Fischzucht Graf |
Fischzucht Graf GbR |
Anlage |
Engishausen 64 |
|
D-87743 Engihausen II |
D-87743 Egg an der Günz |
|
10. |
Fischzucht Grünmühl |
Thomas Flohr |
Anlage |
Grünmühl 3 |
|
D-94379 |
D-94379 Sankt Englmar |
3.A.6. SAKSONIA
1. |
Anglerverband Südsachsen „Mulde/Elster” e.V. |
Forellenanlage Schlettau |
D-09487 Schlettau |
||
2. |
H. und G. Ermisch GbR |
Forellen- und Lachszucht |
D-01844 Langburkersdorf |
||
3. |
Teichwirtschaft Weissig |
Helga Bräuer |
Am Teichhaus 1 |
||
D-01920 Ossling OT Weissig |
||
4. |
Teichwirtschaft Zeisholz |
Hagen Haedicke |
Grüner Weg 39 |
||
D-01936 Schwepnitz OT Grüngräbchen |
||
5. |
Forellenschenke |
Hans und Gunther Ermisch, |
Mannsgrabenweg 14 |
Forellen- und Lachszucht GbR Ermisch |
|
D-01855 Sebnitz |
Anbau 3 |
|
D-01844 Hohwald OT Langburkersdorf |
||
6. |
Forellenzucht Handrick, |
Lea Handrick |
D-01796 Pirna OT Copitz |
Grundstrastr. 8 |
|
D-01796 Pirna OT Copitz |
3.A.7. HESJA
1. |
Hermann Rameil |
Fischzuchtbetriebe Hermann Rameil |
D-34311 Naumburg OT Altendorf |
||
2. |
Kai Uwe Bernhard |
Forellenzucht Kai Uwe Bernhard |
D-36118 |
||
Schwalmtal-Storndorf |
3.B. HODOWLE RYB W NIEMCZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO IHN
3.B.1. TURYNGIA
1. |
Thüringer Forstamt Leinefelde |
Fischzucht Worbis |
D-37327 Leinefelde |
3.B.2. DOLNA SAKSONIA
1. |
Ingeborg Riggert-Schlumbohm |
Forellenzucht W. Riggert |
D-29465 Schnega |
3.C. HODOWLE RYB W NIEMCZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
3.C.1. BADENIA-WIRTEMBERGIA
1. |
Heiner Feldmann |
Riedlingen/Neufra |
D-88630 Pfullendorf |
||
2. |
Heiner Feldmann |
Bad Waldsee |
D-88630 Pfullendorf |
||
3. |
Sascha Krämer |
Bad Teinach |
D-75385 Bad Teinach-Zavelstein |
4. HODOWLE RYB W HISZPANII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
4.1. REGION: AUTONOMICZNY REGION ARAGONII
1. |
Truchas del Prado |
Położona w Alcalá de Ebro, prowincja Zaragoza (Aragón) |
4.2. REGION: AUTONOMICZNY REGION ANDALUZJI
1. |
Piscifactoría de Riodulce |
D. Julio Domezain Fran. „Piscifactoría de Sierra Nevada SL” Camino de la Piscifactoría no 2, Loja (Granada) E-18313 |
2. |
Piscifactoría Manzanil |
D. Julio Domezain Fran. „Piscifactoría de Sierra Nevada SL” Camino de la Piscifactoría no 2, Loja (Granada) E-18313 |
4.3. REGION: AUTONOMICZNY REGION KASTYLII-LA-MANCHA
1. |
Piscifactoría Rincón de Uña |
Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha |
S191100ID, Delegación de Medio Ambiente, Colón, 2, Cuenca |
||
E-16071 V-16-219-094 |
5.A. HODOWLE RYB WE FRANCJI ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
5.A.1. ADOUR-GARONNA
1. |
Pisciculture de Sarrance |
F-64490 Sarrence (Pyrénées-Atlantiques) |
2. |
Pisciculture des Sources |
F-12540 Cornus (Aveyron) |
3. |
Pisciculture de Pissos |
F-40410 Pissos (Landes) |
4. |
Pisciculture de Tambareau |
F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |
5. |
Pisciculture „Les Fontaines d’Escot” |
F-64490 Escot (Pyrénées-Atlantiques) |
6. |
Pisciculture de la Forge |
F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |
7. |
SARL Salmoniculture de la Ponte – Station d’Alevinage du Ruisseau Blanc |
Le Meysout F-40120 Aure |
8. |
L’EPST-INRA Pisciculture à Lees Athas |
Saillet et Esquit |
F-64490 Lees Athas |
||
INRA – BP-3 |
||
F-64310 Saint-Pee-sur-Nivelle |
||
9. |
Truites de haut Baretous |
Mme Estournes Françoise |
Route de la Pierre Saint Martin |
Maison Ménin |
|
F-64570 Arette |
F-64570 Aramits |
|
reg 64040154 |
||
10. |
Pisciculture de Pêcher F-48400 Florac |
Fédération de la Lozère pour la pêche et la protection du milieu aquatique |
F-48400 Florac |
||
11. |
Pisciculture de la source du Durzon |
SCEA Pisciculture du mas de pommiers |
F-12230 Nant |
||
12. |
Ferme aquacole de la source de Frézal Site aquacole chemin de Fraissinet |
Lycée d’enseignement général et technologique agricole – Ministère de l’agriculture, de la pêche et de l’alimentation |
F-48500 La Canourgue |
||
13. |
Pisciculture de Sassis |
Ministère de l’environnement |
F-65120-Sassis |
20, avenue Segur |
|
F-75007 Paris |
||
14. |
Pisciculture Moulin de Porteil |
M. Daniel Beaufils Les Cros Noir |
Moulin de Porteil F-24620 Campagne |
Sireuil F-24620 Les Eyzies de Tayac Sireuil |
|
24076601 |
5.A.2. ARTOIS-PIKARDIA
1. |
Pisciculture du Moulin du Roy |
F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |
2. |
Pisciculture du Bléquin |
F-62380 Séninghem (Pas-de-Calais) |
3. |
Pisciculture de Earls Feldmann F-76340 Hodeng-Au-Bosc |
F-80580 Bray-Les-Mareuil |
4. |
Pisciculture Bonnelle à Ponthoile |
Bonnelle F-80133 Ponthoile |
M. Sohier |
||
26, rue George-Deray |
||
F-80100 Abeville |
||
5. |
Pisciculture Bretel à Gezaincourt |
Bretel F-80600 Gezaincourt-Doulens |
M. Sohier |
||
26, rue George-Deray |
||
F-80100 Abeville |
||
6. |
Pisciculture de Moulin Est |
Earl Pisciculture Gobert |
18, rue Pierre à l’huile |
||
F-80150 Machiel |
||
7. |
Pisciculture d’Etrun |
SARL Pisciculture d’Etrun |
62320015 |
12, rue du Parvis |
|
F-62161 Etrun |
5.A.3. RODAN-OBSZAR ŚRÓDZIEMNOMORSKI-KORSYKA
1. |
Pisciculture „Sources de la Fabrique” |
40, Chemin de Robinson |
F-26000 Valence |
||
2. |
Pisciculture Font Rome |
Pisciculture Font Rome |
F-26400 Beaufort-sur-Gervanne |
Chemin des Îles – BP 25 |
|
F-07200 Aubenas |
||
3. |
Pisciculture Charles Murgat |
Les Fontaines |
F-38270 Beaufort (Isère) |
||
4. |
Centre Piscicole de Roquebilière F-06450 Roquebilière |
Fédération des Alpes-Maritimes pour la pêche et la protection du milieu aquatique |
F-06450 Roquebilière |
||
5. |
Pisciculture fédérale de la Roche-de-Rame |
Pisciculture fédérale |
F-05310 La Roche-de-Rame |
||
6. |
Pisciculture Petit Ronjon |
M. Dannancier Pascal |
F-01270 Cormoz |
||
7. |
Gaec Piscicole de Teppe |
Gaec Piscicole de Teppe |
731, Chemin de Jouffray |
||
F-01310 Polliat |
||
8. |
Pisciculture Font Rome |
Pisciculture Font Rome |
Chemin des Îles – BP 25 |
Chemin des Îles – BP 25 |
|
F-07200 Aubenas |
F-07200 Aubenas |
|
9. |
Pisciculture de la Sone F-38160 La Sone |
M. Paul Margerit Pisciculture des Sources de la Fabrique |
40, chemin de Robinson |
||
F-26000 Valence |
5.A.4. SEKWANA-NORMANDIA
1. |
Pisciculture des Godeliers |
F-27210 Le Torpt |
2. |
Pisciculture fédérale de Sainte Gertrude |
Fédération des associations pour la pêche et la protection du milieu aquatique de Seine-Maritime |
F-76490 Maulevrier |
F-76490 Maulevrier |
|
3. |
Pisciculture du Vaucheron |
F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |
4. |
Pisciculture Chateau du Gravier |
Eurl du moulin de Voulpaix |
F-02140 Voulpaix (Aisne) |
F-02140 Voulpaix |
5.A.5. LOARA-BRETANIA
1. |
SCEA „Truites du lac de Cartravers” |
Bois-Boscher |
F-22460 Merleac (Côtes d’Armor) |
||
2. |
Pisciculture du Thélohier |
F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |
3. |
Pisciculture de Plainville |
F-28400 Marolles-les-Buis (Eure-et-Loir) |
4. |
Pisciculture Rémon à Parné-sur-Roc |
SARL Remon |
21, rue de la Véquerie |
||
F-53260 Parné-sur-Roc (Mayenne) |
||
5. |
Esosiculture de Feins |
AAPPMA |
Étang aux Moines |
9, rue Kerautret-Botmel |
|
F-35440 FEINS |
F-35200 Rennes |
5.A.6. REN-MOZA
1. |
Pisciculture du ruisseau de Dompierre |
F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |
2. |
Pisciculture de la source de la Deüe |
F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse) |
5.B. HODOWLE RYB WE FRANCJI ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
5.B.1. ARTOIS-PIKARDIA
1. |
Pisciculture de Sangheen |
F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |
6.A. HODOWLE RYB WE WŁOSZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
6.A.1. REGION: FRIULI-WENECJA JULIJSKA
1. |
Azienda ittica agricola Collavini Mario |
Via Tiepolo 12 I-33032 Bertiolo (UD) |
N. I096UD005 |
||
2. |
Impianto ittiogenico di Flambro di Talmassons |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
Via Colugna 3 |
||
I-33100 Udine |
||
3. |
Impianto ittiogenico di Forni di Sotto |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
Via Colugna 3 |
||
I-33100 Udine |
||
4. |
Impianto di Grauzaria di Moggio Udinese |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
Via Colugna 3 |
||
I-33100 Udine |
||
5. |
Impianto ittiogenico di Amaro |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia |
Via Colugna 3 |
||
I-33100 Udine |
||
6. |
Impianto ittiogenico di Somplago – Mena di Cavazzo Carnico |
Ente tutela pesca del Friuli-Venezia Giulia Via Colugna 3 |
I-33100 Udine |
||
7. |
S.A.I.S. srl |
Mirella Fossaluzza |
Loc Blasis Codropio (UD) |
Via Rot 6/2 |
|
Cod. I027UD001 |
I-33080 Zoppola (PN) |
|
8. |
S.A.I.S. srl |
Mirella Fossaluzza |
Poffabro-Frisanco (PN) |
Via Rot 6/2 |
|
I-33080 Zoppola (PN) |
||
9. |
Avanotteria Valbruna |
Az. Agr. Salvador Pier Antonio 1 Claudio s.s. Sacile |
loc. Valbruna |
Via San Giovanni del Tempio 92 |
|
I022PN002 |
I-Sacile (PN) |
|
10. |
Impianto ittiogenico Roste Via Pieve, 58 |
Az. Agr. Caio di Savador Pier Antonio Sacile (PN) via San Giovanni del Tempio |
Loc. Roste-Fontanafredda (PN) reg. nr. IT022PN143 |
I-Sacile (PN) |
|
11. |
Impianto ittiogenico di Maniago Via Battiferri |
Ente tutela pesca del Friuli Venezia Giulia |
Loc. Maniaco |
Via Colugna 3 |
|
I-33085 (PN) |
I-33100 Udine |
|
12. |
Incubatorio di San Vito al Tagliamento. |
Ente Tutela Pesca del Friuli Venezia Giulia |
Via Sacconi |
Via Colugna 3 |
|
Loc. Savorgnano di San Vito al Tagliamento |
I-33100 Udine |
|
I-33078 (PN) |
||
13. |
Impianto Ittiogenico-San Giovanni di Polcenigo (PN) Loc. Pecol |
Azienda Agricola Caio di Salvador Pier Antonio s.s. |
IT 031PN114 |
||
14. |
Troticoltura Rio Rigolo |
Sig. Sigalotti Mauro |
Via Roversecco 12-Bagnarola di Sesto al Reghena (PN) |
Via Roversecco 12-Bagnarola di Sesto al Reghena (PN) |
|
IT 043PN092 |
6.A.2. PROWINCJA AUTONOMICZNA TRYDENT
1. |
Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) |
Cavizzana |
2. |
Troticoltura di Grossi Roberto |
Grossi Roberto |
No121TN010 |
Via Molini 11 |
|
Monoclassico (TN) |
||
3. |
Campestrin Giovanni |
Telve Valsugana (Fontane) |
4. |
Ittica Resenzola Serafini |
Grigno |
5. |
Ittica Resenzola Selva |
Grigno |
6. |
Leonardi F.lli |
Levico Terme (S. Giuliana) |
7. |
Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana |
Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |
8. |
Cappello Paolo |
Via Zacconi 21 |
Loc. Maso Fontane, Roncegno |
||
9. |
Celva Remo |
Pomarolo |
10. |
Margonar Domenico |
Ala (Pilcante) |
11. |
Degiuli Pasquale |
Mattarello (Regole) |
12. |
Tamanini Livio |
Vigolo Vattaro |
13. |
Troticultura Istituto Agrario di S. Michele a/A. |
S. Michele all’Adige |
14. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Ragoli (Pez) |
15. |
Stab. Giudicariese La Mola |
Tione (Delizia d’Ombra) |
16. |
Azienda Agricola La Sorgente s.s. |
Tione (Saone) |
17. |
Fonti del Dal s.s. |
Lomaso (Dasindo) |
18. |
Comfish S.r.l. (ex. Paletti) |
Preore (Molina) |
19. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Tenno (Pranzo) |
20. |
Troticultura „La Fiana” |
Di Valenti Claudio (Bondo) |
21. |
Troticultura „Acquazzurra” |
Leopardi Marcello-Via Cesena n. 14 |
Loc. Moliine di Reggia-San Lorenzo in Banale |
Preore-(TN). |
|
IT 066 TN 027 |
||
22. |
Associazione pescatori dilettanti Alto Chiese Condino (TN) |
Associazione pescatori dilettanti Alto Chiese. |
IT 066 TN 027 |
Condino (TN) |
|
23. |
Associazione dilettanti pesca sportiva Molveno |
Associazione dilettanti pesca sportiva Molveno |
Molveno (TN) IT 066 TN 027 |
Molveno (TN) |
|
24. |
Azienda Agricola Armani Cornelio |
Azienda Agricola Armani Cornelio |
Lardaro (TN) |
||
Lardaro (TN) IT 140TN028 |
||
25. |
Ittica Acquasagra di Fossaluzza Mirella e C.S.A.S. |
Ittica Acquasagra di Fossaluzza Mirella e C.S.A.S. |
IT 001 TN 033 |
ALA (TN) |
6.A.3. REGION: UMBRIA
1. |
Impianto Ittogenico provinciale |
Loc. Ponte di Cerreto di Spoleto (PG) – Impianto pubblico (Provincia di Perugia) |
2. |
Ittica Tranquilli S.r.l. |
Ittica Tranquilli S.r.l. Resort |
Cod. IT 035 PG 175 |
Corone di Perci (PG) |
6.A.4. REGION: WENECJA EUGANEJSKA
1. |
Centro Ittico Valdastico |
Valdastico (Veneto, Province Vicenza) |
2. |
Azienda Agricola Lietta srl |
Via Rai 3 |
N. 052TV074 |
I-31010 Ormelle (TV) |
|
3. |
Azienda Agricola Troticoltura Grosselle Massimo N. 091VI831 |
Massimo Grosselle |
Via Palmirona 18 |
||
Sandrigo (VI) |
||
4. |
Polo Guerrino |
Polo Guerrino |
Via S. Martino 51 |
Via Tre Case 4 |
|
Loc. Campese |
I-36056 Tezze sul Brenta |
|
I-36061 Bassano del Grappa |
||
5. |
Piscicoltura Menozzi di Franco e Davide Menozzi S.S. |
Davide Menozzi Via Mazzini 32 Bonferraro de Sorga |
6. |
Stanzial Eneide |
Stanzial Eneide |
Loc. Casotto |
I-37063 Isola Della Scala VR |
|
7. |
Vincheto di Celarda 021 BL 282 |
M.I.P.A via Gregorio XVI 8 |
I-32100 Belluno |
||
8. |
Azienda Agricoltura Troticoltura Rio Molini |
Azienda Agricoltura Troticoltura Rio Molini |
Via Molini 6 |
||
I-37020 Brentino Belluno |
||
9. |
Azienda agricola Bassan Antonio |
Azienda agricola Bassan Antonio |
Via Roi 118, |
||
I-36031 Dueville (VI) |
6.A.5. REGION: VALLE D’AOSTA
1. |
Stabilimento ittiogenico regionale |
Rue Mont Blanc 14 Morgex (AO) |
6.A.6. REGION: LOMBARDIA
1. |
Azienda Troticoltura Foglio A. s.s. |
Troticoltura Foglio Angelo. S.S. |
Piazza Marconi 3 |
||
I-25072 Bagolino |
||
2. |
Azienda Agricola Pisani Dossi |
Giorgio Peterlongo |
Cascina Oldani |
Via Veneto 20 |
|
Cisliano (MI) |
Milano |
|
3. |
Centro ittiogenico Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
Via Fiume 85 |
||
Sondrio |
||
4. |
Ittica Acquasarga |
Mirella Fossaluzza |
Allevamento Piscicoltura |
Via Rot 6/2 |
|
Valsassinese |
Zoppola (PN) |
|
IT070LC087 |
||
5. |
Incubatoio Ittico U.P.S.L.I |
Giorgio Pezzarossi |
010BS070/l |
Via Cadutin 71 |
|
I-25070 Bagulino (BS) |
||
6. |
Azienda agricola allevamento e commercio pesci |
Luigi Montagna |
Via Manfredi 1 |
||
113PV03 |
I-27058 Voghera (PV) |
|
7. |
Troticoltora Scaglia s.s. |
Sacaglia Gianfranco |
088BS267 |
Via Ermoaldo, 45 I-25024 Leno (BS) |
6.A.7. REGION: TOSKANIA
1. |
Allevamento trote di Petrolini Marcello |
Petrolini Marcello |
Via Mulino Vecchio 229 |
||
Maresca – S. Marcello P.se (PT) |
||
2. |
Azienda agricola Fratelli Mascalchi |
Fratelli Mascalchi |
Loc Carda, |
||
Loc. Carda, Castel Focognano (AR) Cod. IT008AR003 |
Castel Focognano (AR) |
6.A.8. REGION: LIGURIA
1. |
Incubatoio Ittico provinciale – Masone. Loc. Rio Freddo |
Provincia di Genova Piazzale Mazzini 2 I-16100 Genova |
6.A.9. REGION: PIEMONT
1. |
Incubatioio Ittico de valle de Peleussieres Oulx (TO) |
Associazone Pescatori Valsusa Via Martiri della Libertà 1 |
Cod. 175 TO 802 |
I-10040 Caprie (TO) |
|
2. |
Azienda agricola Canali Cavour di Lucio Fariano |
Lucio Fariano |
Via Marino 8 |
||
I-12044 Centallo (CN) |
||
3. |
Troticoltura Marco Borroni |
Marco Borroni |
Loc. Gerb |
Via Piave 39 |
|
Veldieri (CN) |
I-12044 Centallo (CN) |
|
Cod. 233 CN 800 |
||
4. |
Incubatoio ittico di valle Loc. Cascina Prelle Traversella (TO) |
|
278 TO 802 |
||
5. |
Azienda Agricola „San Biagio” |
Revelli Delia |
Fraz. S. Biagio |
Via Roma 36 |
|
I-12084 Mondovì |
I-12040 Margarita |
|
Cod. 130 CN 801 |
Cuneo |
|
6. |
Azienda Agricola Ossolana Aque |
Paolo Buzzoni |
IT-051-VB-801 |
Via dei castani 3 |
|
I-28921 |
||
Verbania Pallanza (VB) |
||
7. |
A.A. San Biagio S.S. di Revelli Delia via S. Stefano IT144CN802 |
A.A. San Biagio S.S. di Revelli Delia Fraz. S. Biagio |
Mondovì (CN) |
||
8. |
Associazione Pescatori Sportivi delle Quarne |
Associazione Pescatori Sportivi delle Quarne |
IT 059 VB 801 |
Piazza Municipio 3 I-28896 Quarna Sotto (VB) |
6.A.10. REGION: ABRUZJA
1. |
Impianti ittiogenici di POPOLI (PE) Loc. S. Callisto |
Nouva Azzurro Spa Viale del Lavoro 45 S. Martino BA (VR) |
2. |
Centro Ittiogenico Sperimentale Idrobiologia (C.I.S.I) Cod. IT 049 AQ I01 |
Provincia dell’Aquila S.S. 17-bis Vetoio I-67100 L'Aquilla |
3. |
Impianto ittiogenico di Bussi sul Tirino (PE) 005PE021 |
Itticoltora Di Carlo Mariano |
Via L’Aquila 1 |
||
Bussi sul Tirino (PE) |
6.A.11. REGION: EMILIA-ROMANIA
1. |
Troticoltura Alta Val Secchia srl (RE) |
Nicoletta Bestini |
Via Porali 1/A |
||
Via Porali 1/A – Collagna (RE) |
Collagna (RE) |
|
Cod. 019RE050 |
6.A.12. REGION: BASILICATA
1. |
Assunta Brancati |
Assunta Brancati |
Contrada Piano del Greco 1 |
Via Tirreno 19 |
|
IT-85050 Tito (PZ) |
I-85100 Potenza |
|
Cod. IT089PZ185/I |
6.A.13. REGION: KAMPANIA
1. |
Ittica Fasanella |
Società cooperative |
Sant’Angelo a Fasanella |
Ittica Fasanella |
|
Loc Fiume (SA) |
Sant’Angelo a Fasanella |
|
Cod. 128SA077 |
Loc. Fiume (SA) |
|
2. |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella |
ISTAT 044BN001 |
Contrada Piana 63 |
|
Morcone (BN) |
6.A.14. REGION: MARCHE
1. |
Troticoltura Cherubini snc |
Troticoltura Cherubini snc |
IT010MC019 |
Valle de Castel Sant’Angelo sul Nera (MC) |
6.A.15. REGION: KALABRIA
1. |
Pietro Forestieri-Tortora (CS) Loc. S. Sago |
Pietro Forestieri-Tortora (CS) Loc. S. Sago |
6.B. HODOWLE RYB WE WŁOSZECH ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS
6.B.1. REGION: FRIULI-WENECJA JULIJSKA
1. |
SGM srl |
SGM srl |
Via Mulino del Cucco 38 |
||
Rivoli di Osoppo (UD) |
6.B.2. REGION: WENECJA EUGANEJSKA
1. |
Azienda Troticoltura S. Cristina |
Azienda Troticoltura S. Cristina, |
Via Chiesa Vecchia 14 |
Via Chiesa Vecchia 14 |
|
Loc. S. Cristina di Quinto Cod. 064TV015 |
||
2. |
Biasia Luigi |
Biasia Luigi |
N. 013VI831 |
Via Cà D’Oro 25 |
|
Bolzano Vicentino (VI) |
7. HODOWLE RYB W AUSTRII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
1. |
Alois Köttl |
Forellenzucht Alois Köttl |
A-4872 Neukirchen a.d. Vöckla |
||
2. |
Herbert Böck |
Forellenhof Kaumberg |
Höfnergraben 1 |
||
A-2572 Kaumberg |
||
3. |
Forellenzucht Glück |
Erick und Sylvia Glück |
Hammerweg 13 |
||
A-5270 Mauerkirchen |
||
4. |
Forellenzuchtbetrieb St. Florian |
Martin Ebner St. Florian 20 A-5261 Uttendorf |
5. |
Forellenzucht Jobst |
Alois Jobst |
Bruggen 25 |
||
A-9761 Greifenburg |
||
6. |
Fischzuchtbetrieb Kölbl |
Erwin Kölbl |
A-8812 Maria Hof |
||
Standort Gemeinde St. Blasen |
||
7. |
Forellenzucht Hartl |
Peter Hartl |
Teichanlage Nöfing |
Hagenau 12 |
|
A-4963 St. Peter a. Hart |
||
8. |
Forellenzucht Herbert Piringer A-2640 Gloggnitz, Sonnleiten 11 LFBIS-Nr. 1422367 |
Herbert Piringer |
A-2640 Gloggnitz, Sonnleiten 11 |
8. HODOWLE RYB W SŁOWENII ZATWIERDZONE W ODNIESIENIU DO VHS I IHN
1. |
Pšata Pšata 31, SI-4207 Cerklje na Gorenjskem |
Vodomec d.o.o., Ul. bratov Učakar 76, SI-1000 Ljubljana |
( 1 ) Dz.U. L 46 z 19.2.1991, str. 1.
( 2 ) Dz.U. L 189 z 3.7.1998, str. 12.
( 3 ) Dz.U. L 269 z 11.11.1995, str. 28.
( 4 ) Dz.U. L 27 z 4.2.1993, str. 35.
( 5 ) Dz.U. L 50 z 21.2.2001, str. 20.
( 6 ) Dz.U. L 77 z 27.3.1996, str. 33.
( 7 ) Dz.U. L 67 z 9.3.2001, str. 78.
( 8 ) Dz.U. L 192 z 24.7.1999, str. 57.
( 9 ) Dz.U. L 84 z 14.4.1995, str. 6.
( 10 ) Dz.U. L 194 z 18.7.2001, str. 51.
( 11 ) Dz.U. L 163 z 6.6.1998, str. 46.
( 12 ) Dz.U. L 100 z 11.4.2001, str. 32.
( 13 ) Dz.U. L 352 z 31.12.1994, str. 72.
( 14 ) Dz.U. L 84 z 14.4.1995, str. 8.
( 15 ) Dz.U. L 199 z 24.7.2001, str. 26.
( 16 ) Dz.U. L 269 z 11.11.1995, str. 31.
( 17 ) Dz.U. L 57 z 27.2.2001, str. 54.
( 18 ) Dz.U. L 27 z 4.2.1993, str. 34.
( 19 ) Dz.U. L 329 z 29.11.1997, str. 70.
( 20 ) Dz.U. L 176 z 20.6.1998, str. 30.
( 21 ) Dz.U. L 162 z 5.6.1998, str. 42.
( 22 ) Dz.U. L 199 z 24.7.2001, str. 23.
( 23 ) Dz.U. L 55 z 29.2.2000, str. 70.
( 24 ) Dz.U. L 247 z 22.9.1994, str. 44.
( 25 ) Dz.U. L 68 z 15.3.1973, str. 1.
( 26 ) Dz.U. L 107 z 24.4.1986, str. 1.
( 27 ) Dz.U. L 59 z 4.3.2000, str. 17.
( 28 ) Dz.U. L 16 z 25.1.1993, str. 46.
( 29 ) Dz.U. L 16 z 25.1.1993, str. 47.
( 30 ) Dz.U. L 55 z 29.2.2000, str. 77.