EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2011/165E/04
Minutes of the sitting of 10 March 2011
Minuti tas-seduta tal- 10 ta’ Marzu 2011
Minuti tas-seduta tal- 10 ta’ Marzu 2011
ĠU C 165E, 7.6.2011, p. 191–219
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
7.6.2011 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
CE 165/191 |
Il-Ħamis 10 ta’ Marzu 2011
MINUTI TAS-SEDUTA TAL-10 TA’ MARZU 2011
2011/C 165 E/04
Werrej
1. |
Ftuħ tas-seduta |
2. |
Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa) |
3. |
Rispett tal-mekkaniżmi nazzjonali ta’ ffissar tas-salarji u tal-pensjonijiet (dibattitu) |
4. |
Il-prevenzjoni tad-diżastri naturali u dawk ikkawżati mill-bniedem (dibattitu) |
5. |
Il-kriżi tal-irmied vulkaniku (dibattitu) |
6. |
Dikjarazzjoni tal-Presidenza |
7. |
L-istabbiliment ta’ statuti Ewropej għas-soċjetajiet mutwi, assoċjazzjonijiet u fondazzjonijiet (dikjarazzjoni bil-miktub) |
8. |
Ħabtiet tal-vetturi għall-merkanzija tqila (dikjarazzjoni bil-miktub) |
9. |
Ħin tal-votazzjonijiet |
9.1. |
Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija (votazzjoni) |
9.2. |
Il-Viċinat tan-Nofsinhar, u b'mod partikolari l-Libja, inklużi l-aspetti umanitarji (votazzjoni) |
9.3. |
L-approċċ tal-UE rigward l-Iran (votazzjoni) |
9.4. |
Is-16-il sessjoni tal-Kunsill tad-Drittijiet tal-Bniedem (Ġinevra, 28 ta’ Frar - 25 ta’ Marzu 2011) (votazzjoni) |
10. |
Spjegazzjonijiet tal-vot |
11. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot |
12. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel |
13. |
Kompożizzjoni tal-kumitati |
14. |
Dibattiti dwar każi ta’ ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta’ dritt (dibattitu) |
14.1. |
Pakistan - il-qtil ta’ Shahbaz Bhatti, Ministru tal-Minoranzi |
14.2. |
Il-Bjelorussja, b'mod partikolari l-każijiet ta’ Ales Michalevic u Natalia Radin |
14.3. |
Is-sitwazzjoni u l-wirt kulturali f'Kashgar (Reġjun Awtonomu Uyghur Xinjiang, Ċina) |
15. |
Ħin tal-votazzjonijiet |
15.1. |
Pakistan - il-qtil ta’ Shahbaz Bhatti, Ministru tal-Minoranzi (votazzjoni) |
15.2. |
Il-Bjelorussja, b'mod partikolari l-każijiet ta’ Ales Michalevic u Natalia Radin (votazzjoni) |
15.3. |
Is-sitwazzjoni u l-wirt kulturali f'Kashgar (Reġjun Awtonomu Uyghur Xinjiang, Ċina) (votazzjoni) |
16. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot |
17. |
Pożizzjoni tal-Kunsill fl-1 qari |
18. |
Dokumenti mressqa |
19. |
Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti |
20. |
Dikjarazzjonijiet bil-miktub imniżżla fir-reġistru (Artikolu 123 tar-Regoli ta’ Proċedura) |
21. |
Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja |
22. |
Dati tas-seduti li jmiss |
23. |
Interruzzjoni tas-sessjoni |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Anness 1 — |
L-istabbiliment ta’ statuti Ewropej għas-soċjetajiet mutwi, l-assoċjazzjonijiet u l-fondazzjonijiet (dikjarazzjoni bil-miktub) |
Anness 2 — |
Ħabtiet tal-vetturi għall-merkanzija tqila (dikjarazzjoni bil-miktub) |
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
1. |
Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija |
2. |
Il-Viċinat tan-Nofsinhar, u b’mod partikulari l-Libja, inklużi l-aspetti umanitarji |
3. |
L-approċċ tal-Unjoni Ewropea rigward l-Iran |
4. |
Is-16-il Sessjoni tal-Kunsill tan-NU tad-Drittijiet tal-Bniedem (Ġinevra, mit-28 ta’ Frar sal-25 ta’ Marzu 2011) |
5. |
Il-Pakistan - il-qtil ta' Shahbaz Bhatti, Ministru tal-Minoranzi |
6. |
Il-Bjelorussja, b'mod partikolari dwar il-każijiet ta' Ales Mikhalevic u Natalia Radina |
7. |
Is-sitwazzjoni u l-wirt kulturali f’Kashgar (ir-Reġjun Awtonomu Uyghur f’Xinjiang, iċ-Ċina) |
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. |
RC-B7-0169/2011 – § 10 |
2. |
RC-B7-0169/2011 – Riżoluzzjoni |
3. |
RC-B7-0158/2011 – § 8 |
4. |
RC-B7-0168/2011 – Riżoluzzjoni |
MINUTI TAS-SEDUTA TAL-10 TA’ MARZU 2011
PRESIDENZA: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
Viċi President
1. Ftuħ tas-seduta
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.00.
2. Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija
Id-dibattitu sar fid-data 16 Frar 2011 (punt 13 tal-Minuti ta’ 16.2.2011).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni biex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:
— |
József Szájer, Manfred Weber, Simon Busuttil, Marco Scurria, Kinga Gál u Salvatore Iacolino f'isem il-Grupp PPE, dwar il-liġi tal-media fl-Ungerija (B7-0190/2011); |
— |
Martin Schulz, Hannes Swoboda, Maria Badia i Cutchet, Claude Moraes, Juan Fernando López Aguilar u Csaba Sándor Tabajdi f'isem il-Grupp S&D, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Sonia Alfano, Alexander Alvaro, Louis Michel, Cecilia Wikström, Jens Rohde, Norica Nicolai, Sarah Ludford, Marielle De Sarnez, Alexander Graf Lambsdorff, Ramon Tremosa i Balcells, Charles Goerens, Marietje Schaake, Frédérique Ries u Gianni Vattimo f'isem il-Grupp ALDE, Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms, Judith Sargentini, Helga Trüpel, Christian Engström, Hélène Flautre, Raül Romeva i Rueda u Eva Lichtenberger f'isem il-Grupp Verts/ALE, Lothar Bisky, Rui Tavares, Eva-Britt Svensson, Patrick Le Hyaric, Willy Meyer, Jürgen Klute, Marie-Christine Vergiat u Cornelia Ernst f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-liġi tal-media fl-Ungerija (B7-0191/2011). |
Votazzjoni: punt 9.1 tal-Minuti ta’ 10.3.2011.
3. Rispett tal-mekkaniżmi nazzjonali ta’ ffissar tas-salarji u tal-pensjonijiet (dibattitu)
Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Rispett tal-mekkaniżmi nazzjonali ta’ ffissar tas-salarji u tal-pensjonijiet
Johannes Hahn (Membru tal-Kummissjoni) għamel id-dikjarazzjoni.
Tkellmu Gay Mitchell f'isem il-Grupp PPE, Stephen Hughes f'isem il-Grupp S&D, Marian Harkin f'isem il-Grupp ALDE, Marije Cornelissen f'isem il-Grupp Verts/ALE, Thomas Händel f'isem il-Grupp GUE/NGL, Derek Roland Clark f'isem il-Grupp EFD, Hans-Peter Martin Membru mhux affiljat, Philippe Boulland, Proinsias De Rossa, Ilda Figueiredo, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” Hans-Peter Martin, Marita Ulvskog, Cornelis de Jong, Sylvana Rapti, Jutta Steinruck, Vilija Blinkevičiūtė u Evelyn Regner.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Elena Băsescu, George Sabin Cutaș, Marisa Matias, Liisa Jaakonsaari, Alfreds Rubiks u Frédéric Daerden.
Tkellem Johannes Hahn.
Tkellem Proinsias De Rossa.
Id-dibattitu ngħalaq.
4. Il-prevenzjoni tad-diżastri naturali u dawk ikkawżati mill-bniedem (dibattitu)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000044/2011) mressqa minn João Ferreira, f'isem il-Kumitat ENVI, lill-Kummissjoni: Il-prevenzjoni ta’ diżastri naturali u dawk ikkawżati mill-bniedem (B7-0201/2011)
João Ferreira għamel il-mistoqsija bi tweġiba orali.
Johannes Hahn (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb għall-mistoqsija bi tweġiba orali
Tkellmu Richard Seeber f'isem il-Grupp PPE, Edite Estrela f'isem il-Grupp S&D, Catherine Bearder f'isem il-Grupp ALDE, Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Ville Itälä, Mario Pirillo u Daciana Octavia Sârbu.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Rareș-Lucian Niculescu, Csaba Sándor Tabajdi, Franz Obermayr, Iosif Matula, Luís Paulo Alves, Andreas Mölzer, Seán Kelly u Georgios Koumoutsakos.
Tkellem Johannes Hahn.
Id-dibattitu ngħalaq.
PRESIDENZA: Libor ROUČEK
Viċi President
5. Il-kriżi tal-irmied vulkaniku (dibattitu)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-0198/2010) mressqa minn Marian-Jean Marinescu u Mathieu Grosch f'isem il-Grupp PPE, lill-Kummissjoni: Il-kriżi tal-irmied volkaniku (B7-0015/2011);
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000052/2011) mressqa minn Saïd El Khadraoui f'isem il-Grupp S&D, lill-Kummissjoni: Il-kriżi tal-irmied volkaniku (B7-0204/2011);
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000049/2011) mressqa minn Gesine Meissner f'isem il-Grupp ALDE, lill-Kummissjoni: Il-kriżi tal-irmied volkaniku (B7-0202/2011);
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000051/2011) mressqa minn Roberts Zīle f'isem il-Grupp ECR, lill-Kummissjoni: Il-kriżi tal-irmied volkaniku (B7-0203/2011).
Marian-Jean Marinescu, Brian Simpson, Gesine Meissner u Roberts Zīle għamlu l-mistoqsijiet bi tweġiba orali.
Johannes Hahn (Membru tal-Kummissjoni) wieġeb għall-mistoqsijiet bi tweġiba orali.
Tkellmu Mathieu Grosch f'isem il-Grupp PPE, Edit Herczog f'isem il-Grupp S&D, Nathalie Griesbeck f'isem il-Grupp ALDE, Eva Lichtenberger f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jacqueline Foster f'isem il-Grupp ECR, Juozas Imbrasas f'isem il-Grupp EFD, Diane Dodds Membru mhux affiljata, Ville Itälä, Silvia-Adriana Țicău, Liam Aylward, Michael Cramer, Ryszard Czarnecki, Béla Kovács, Christine De Veyrac, James Nicholson, Artur Zasada, Ismail Ertug, Carlo Fidanza u Dominique Riquet.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Karin Kadenbach, Pat the Cope Gallagher u Ádám Kósa.
Tkellem Johannes Hahn.
Id-dibattitu ngħalaq.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 11.35 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.00)
PRESIDENZA: Jerzy BUZEK
President
6. Dikjarazzjoni tal-Presidenza
Il-President għamel dikjarazzjoni fl-okkażjoni tas-Seba Jum Ewropew għall-Vittmi tat-Terroriżmu li se jiġi mfakkar nhar il-Ġimgħa, 11 ta’ Marzu 2011.
Il-Parlament osserva minuta silenzju.
7. L-istabbiliment ta’ statuti Ewropej għas-soċjetajiet mutwi, assoċjazzjonijiet u fondazzjonijiet (dikjarazzjoni bil-miktub)
Id-Dikjarazzjoni bil-Miktub 0084/2010 ippreżentata mill-Membri Marc Tarabella, Regina Bastos, Pascal Canfin, Marie-Christine Vergiat, Renate Weber dwar l-istabbiliment ta’ statuti Ewropej għas-soċjetajiet mutwi, assoċjazzjonijiet u fondazzjonijiet sad-data 9 ta’ Marzu 2011 ġiet iffirmata mill-maġġoranza tal-Membri tal-Parlament. Għalhekk, skont l-Artikolu 123(3) u (4) tar-Regoli ta’ Proċedura, se titressaq lid-destinatarji tagħha u tiġi ppubblikata fit-Testi Adottati ta’ din is-seduta (__[A40122]__), waqt li l-ismijiet tal-firmatarji jiġu indikati fil-Minuti (ara l-Anness 1).
8. Ħabtiet tal-vetturi għall-merkanzija tqila (dikjarazzjoni bil-miktub)
Id-Dikjarazzjoni bil-Miktub 0081/2010 ppreżentata mill-Membri Fiona Hall, Inés Ayala Sender, Isabelle Durant, Dieter-Lebrecht Koch, Sabine Wils dwar ħabtiet tal-vetturi għall-merkanzija tqila sad-data 9 ta’ Marzu 2011 ġiet iffirmata mill-maġġoranza tal-Membri tal-Parlament. Għalhekk, skont l-Artikolu 123(3) u (4) tar-Regoli ta’ Proċedura, se titressaq lid-destinatarji tagħha u tiġi ppubblikata fit-Testi Adottati ta’ din is-seduta (P7_TA(2011)0102) waqt li l-ismijiet tal-firmatarji jiġu indikati fil-Minuti (ara l-Anness 2).
*
* *
Tkellem Mike Nattrass dwar is-sigurtà fil-Parlament fi Brussell u Strasburgu (il-President irrisponda li qed issir inkjesta).
*
* *
Tkellem Marc Tarabella biex jirringrazzja lill-firmatarji tad-dikjarazzjoni bil-miktub 0084/2010.
9. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
9.1. Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija (votazzjoni)
Id-dibattitu sar fid-data 16 Frar 2011 (punt 13 tal-Minuti ta’ 16.2.2011).
Il-votazzjoni kien pospost fis-17 ta’ Frar 2011 (punt 6 tal-Minuti ta’ 17.2.2011).
Il-Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mħabbra fis-16 ta’ Frar 2011(punt 13 tal-Minuti ta’ 16.2.2011) kienu ssostitwiti mill-Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mħabbra fl-10 ta’ Marzu 2011 (punt 2 tal-Minuti ta’ 10.3.2011).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0190/2011 u B7-0191/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 1)
Tkellmu qabel il-votazzjoni, Joseph Daul f'isem il-Grupp PPE, biex jirtira l-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0190/2011, Hannes Swoboda f'isem il-Grupp S&D, u Alexander Graf Lambsdorff f'isem il-Grupp ALDE.
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI B7-0190/2011
Irtirata
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI B7-0191/2011
Adottata (P7_TA(2011)0094)
9.2. Il-Viċinat tan-Nofsinhar, u b'mod partikolari l-Libja, inklużi l-aspetti umanitarji (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011, B7-0173/2011 u B7-0174/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 2)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0169/2011
(flok B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011 u B7-0173/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Marietta Giannakou, Hans-Gert Pöttering, Gabriele Albertini, Tunne Kelam, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Lena Kolarska-Bobińska, Elena Băsescu, Michael Gahler, Alf Svensson, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, Vito Bonsignore, Simon Busuttil, Joachim Zeller, Tokia Saïfi, Michèle Striffler, Andrzej Grzyb, Krzysztof Lisek, Vytautas Landsbergis, Salvatore Iacolino, Dominique Vlasto, Alfredo Pallone, Philippe Juvin, Traian Ungureanu, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Roberta Angelilli, Ernst Strasser, Véronique Mathieu, Nadezhda Neynsky u Dominique Baudis f'isem il-Grupp PPE, |
|
Ana Gomes, Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Pier Antonio Panzeri, David-Maria Sassoli, Richard Howitt, Roberto Gualtieri, Thijs Berman, Kader Arif, Juan Fernando López Aguilar, Sylvie Guillaume, María Muñiz De Urquiza, Pino Arlacchi, Vincent Peillon u Harlem Désir f'isem il-Grupp S&D, |
|
Kristiina Ojuland, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Sonia Alfano, Leonidas Donskis, Edward McMillan-Scott, Alexandra Thein, Ramon Tremosa i Balcells, Louis Michel u Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Franziska Katharina Brantner, Hélène Flautre, Margrete Auken, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini, Ulrike Lunacek, Catherine Grèze, Yannick Jadot, Nicole Kiil-Nielsen, Bart Staes, Emilie Turunen, Karima Delli, José Bové, Indrek Tarand, Jean-Paul Besset, François Alfonsi, Heidi Hautala, Isabelle Durant, Rebecca Harms u Daniel Cohn-Bendit f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Charles Tannock u Timothy Kirkhope f'isem il-Grupp ECR, |
|
Lothar Bisky, Miguel Portas u Marie-Christine Vergiat. |
Adottata (P7_TA(2011)0095)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0174/2011 skadiet.)
Interventi
|
Qabel il-votazzjoni: Ana Gomes, li xtaqet li t-test adottat jirrifletti l-aħħar ġrajjiet li seħħew fil-Libja, Michał Tomasz Kamiński u József Szájer. |
|
Guy Verhofstadt ippropona emenda orali għall-paragrafu 11, li kienet aċċettata. |
9.3. L-approċċ tal-UE rigward l-Iran (votazzjoni)
Rapport dwar l-approċċ tal-UE rigward l-Iran [2010/2050(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Bastiaan Belder (A7-0037/2011)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 3)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adottata (P7_TA(2011)0096)
Interventi
|
Bastiaan Belder ressaq emenda orali bl-għan li tintroduċi paragrafu ġdid wara l-paragrafu 6. L-emenda orali kienet aċċettata. |
|
Anna Ibrisagic ressqet emenda orali għall-premessa N, li kienet aċċettata. |
9.4. Is-16-il sessjoni tal-Kunsill tad-Drittijiet tal-Bniedem (Ġinevra, 28 ta’ Frar - 25 ta’ Marzu 2011) (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011, B7-0163/2011 u B7-0164/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 4)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0158/2011
(flok B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011 u B7-0163/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Laima Liucija Andrikienė, László Tőkés, Mario Mauro, Marietta Giannakou, Kinga Gál, Artur Zasada, Joanna Katarzyna Skrzydlewska u Elżbieta Katarzyna Łukacijewska f'isem il-Grupp PPE, |
|
Richard Howitt, Véronique De Keyser, Jörg Leichtfried, Maria Eleni Koppa, Ana Gomes u Raimon Obiols f'isem il-Grupp S&D, |
|
Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells u Alexandra Thein f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Malika Benarab-Attou u François Alfonsi f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR. |
Adottata (P7_TA(2011)0097)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0164/2011 skadiet.)
Interventi
|
Heidi Hautala, president tas-Sottokumitat għad-Drittijiet tal-Bniedem, qabel il-votazzjoni. |
|
Jean-Pierre Audy dwar l-interpretazzjoni waqt il-votazzjoni fuq il-paragrafu 8. |
PRESIDENZA: Diana WALLIS
Viċi President
Tkellmet Fiona Hall biex tirringrazzja l-firmatarji tad-dikjarazzjoni bil-miktub 81/2011.
10. Spjegazzjonijiet tal-vot
Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 170 tar-Regoli ta’ Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta’ din is-seduta.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
|
Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija - B7-0191/2011 Monika Flašíková Beňová, Hannu Takkula u Daniel Hannan |
|
Il-Viċinat tan-Nofsinhar, u b'mod partikolari l-Libja, inklużi l-aspetti umanitarji - RC-B7-0169/2011 Lara Comi, Tunne Kelam, Pino Arlacchi, Mitro Repo, Adam Bielan, Anneli Jäätteenmäki, Daniel Hannan u Anna Záborská |
|
Rapport Bastiaan Belder - A7-0037/2011 Pino Arlacchi, Tunne Kelam, Adam Bielan, Daniel Hannan u Gianni Vattimo |
|
Is-16-il sessjoni tal-Kunsill tad-Drittijiet tal-Bniedem (Ġinevra, 28 ta’ Frar - 25 ta’ Marzu 2011) - RC-B7-0158/2011 Hannu Takkula u Seán Kelly |
11. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment sa tal-anqas ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati fil-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 12.55 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)
PRESIDENZA: Rainer WIELAND
Viċi President
12. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel
Il-Minuti tas-seduta ta’ qabel ġew approvati.
13. Kompożizzjoni tal-kumitati
Fuq talba tal-Grupp PPE, il-President informa lill-Parlament li Philippe Juvin m'għadux membru sħiħ tal-Kumitat FEMM.
14. Dibattiti dwar każi ta’ ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta’ dritt (dibattitu)
(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 5 tal-Minuti ta’ 8.3.2011)
14.1. Pakistan - il-qtil ta’ Shahbaz Bhatti, Ministru tal-Minoranzi
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 et B7-0179/2011
Jean Lambert, Marietje Schaake, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Eija-Riitta Korhola, Peter van Dalen u Rui Tavares ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Tkellmu Mario Mauro f'isem il-Grupp PPE, Catherine Stihler f'isem il-Grupp S&D, Anneli Jäätteenmäki f'isem il-Grupp ALDE, Nicole Kiil-Nielsen f'isem il-Grupp Verts/ALE, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, u Ryszard Czarnecki.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Michael Gahler, George Sabin Cutaș, Constance Le Grip u Joanna Katarzyna Skrzydlewska.
Tkellem Johannes Hahn (Membru tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 15.1 tal-Minuti ta’ 10.3.2011.
14.2. Il-Bjelorussja, b'mod partikolari l-każijiet ta’ Ales Michalevic u Natalia Radin
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011 et B7-0189/2011
Raül Romeva i Rueda, Marietje Schaake, Kristian Vigenin, Jacek Protasiewicz, Ryszard Czarnecki u Rui Tavares ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Tkellmu Eduard Kukan f'isem il-Grupp PPE, Justas Vincas Paleckis f'isem il-Grupp S&D, Kristiina Ojuland f'isem il-Grupp ALDE, Marek Henryk Migalski f'isem il-Grupp ECR, Sari Essayah, Mitro Repo, Cristian Dan Preda u Elena Băsescu.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Krzysztof Lisek, Corina Crețu, Charles Tannock u Eija-Riitta Korhola.
Tkellem Johannes Hahn (Membru tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 15.2 tal-Minuti ta’ 10.3.2011.
14.3. Is-sitwazzjoni u l-wirt kulturali f'Kashgar (Reġjun Awtonomu Uyghur Xinjiang, Ċina)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011 et B7-0187/2011
Tunne Kelam, Marietje Schaake, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Frieda Brepoels, Charles Tannock u Rui Tavares ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Tkellmu Bernd Posselt f'isem il-Grupp PPE, Corina Crețu f'isem il-Grupp S&D, Kristiina Ojuland f'isem il-Grupp ALDE, Jaroslav Paška f'isem il-Grupp EFD, Seán Kelly u Mitro Repo.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Monica Luisa Macovei, Raül Romeva i Rueda, Paul Rübig, Sari Essayah, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola u Ryszard Czarnecki.
Tkellem Johannes Hahn (Membru tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 15.3 tal-Minuti ta’ 10.3.2011.
15. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
15.1. Pakistan - il-qtil ta’ Shahbaz Bhatti, Ministru tal-Minoranzi (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 u B7-0179/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 5 )
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0166/2011
(flok B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 u B7-0179/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Elmar Brok, Eija-Riitta Korhola, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Michael Gahler, Lena Kolarska-Bobińska, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Bogusław Sonik, Laima Liucija Andrikienė, Elena Băsescu, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Krzysztof Lisek, Tadeusz Zwiefka u Constance Le Grip f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg f'isem il-Grupp S&D, |
|
Sarah Ludford, Norica Nicolai, Alexandra Thein, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle De Sarnez, Vincenzo Iovine, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland u Sonia Alfano f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Charles Tannock, Peter van Dalen, Konrad Szymański, Emma McClarkin, Michał Tomasz Kamiński, Marek Henryk Migalski, Ryszard Czarnecki, Tadeusz Cymański, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Adam Bielan, Jacek Olgierd Kurski u Tomasz Piotr Poręba f'isem il-Grupp ECR, |
|
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda u Heidi Hautala f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Marie-Christine Vergiat f'isem il-Grupp GUE/NGL. |
Adottata (P7_TA(2011)0098)
15.2. Il-Bjelorussja, b'mod partikolari l-każijiet ta’ Ales Michalevic u Natalia Radin (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011 u B7-0189/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 6 )
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0167/2011
(flok B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011 u B7-0188/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jacek Protasiewicz, Laima Liucija Andrikienė, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Bogusław Sonik, Jarosław Leszek Wałęsa, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu, Sari Essayah, Monica Luisa Macovei, Krzysztof Lisek u Eduard Kukan f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Justas Vincas Paleckis u Marek Siwiec f'isem il-Grupp S&D, |
|
Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Kristiina Ojuland, Ramon Tremosa i Balcells, Sonia Alfano u Gerben-Jan Gerbrandy f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Charles Tannock, Michał Tomasz Kamiński, Adam Bielan, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Tomasz Piotr Poręba, Jacek Olgierd Kurski, Konrad Szymański, Paweł Robert Kowal, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Tadeusz Cymański u Mirosław Piotrowski f'isem il-Grupp ECR, |
|
Werner Schulz, Elisabeth Schroedter, Heidi Hautala, Rebecca Harms u Indrek Tarand f'isem il-Grupp Verts/ALE. |
Adottata (P7_TA(2011)0099)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0189/2011 skadiet.)
15.3. Is-sitwazzjoni u l-wirt kulturali f'Kashgar (Reġjun Awtonomu Uyghur Xinjiang, Ċina) (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011 u B7-0187/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 7 )
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0168/2011
(flok B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011 u B7-0186/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Tunne Kelam, László Tőkés, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Bogusław Sonik, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu, Sari Essayah, Monica Luisa Macovei u Kinga Gál f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg f'isem il-Grupp S&D, |
|
Marietje Schaake, Niccolò Rinaldi, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott u Kristiina Ojuland f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko u Tomasz Piotr Poręba f'isem il-Grupp ECR, |
|
Frieda Brepoels, Helga Trüpel, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini u Nicole Kiil-Nielsen f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Fiorello Provera. |
Adottata (P7_TA(2011)0100)
(Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0187/2011 skadiet.)
16. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment sa tal-anqas ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati fil-Ġurnal Uffiċjali.
17. Pożizzjoni tal-Kunsill fl-1 qari
Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 61(1) tar-Regoli ta’ Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjoni li ġejja, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottaha, kif ukoll il-pożizzjoni tal-Kummissjoni dwar:
— |
Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari bil-ħsieb tal-adozzjoni ta’ regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-għoti ta’ informazzjoni dwar l-ikel lill-konsumaturi, li jemenda r-Regolamenti (KE) Nru 1924/2006 u (KE) Nru 1925/2006 u li jħassar id-Direttivi 87/250/KEE, 90/496/KEE, 1999/10/KE, 2000/13/KE, 2002/67/KE, 2008/5/KE u r-Regolament (KE) Nru 608/2004 (17602/1/2010 - C7-0060/2011 - 2008/0028(COD))
|
Il-perjodu ta’ tliet xhur għad-dispożizzjoni tal-Parlament sabiex jadotta l-pożizzjoni tiegħu kellu jibda għalhekk mill-għada, 11 Marzu 2011.
18. Dokumenti mressqa
Dawn id-dokumenti kienu preżentati mill-Kunsill u mill-Kummissjoni:
— |
Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni tal-Ftehim dwar ċerti aspetti tas-servizzi tal-ajru bejn l-Unjoni Ewropea u l-Istati Uniti Messikani (05735/2011 - C7-0067/2011 - 2008/0161(NLE))
|
— |
Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar l-approvazzjoni, f’isem l-Unjoni Ewropea, tal-Ftehim dwar Miżuri tal-Istat tal-Port li Jimpedixxu, Jiskoraġġixxu u Jeliminaw is-Sajd Illegali, Mhux Rappurtat u Mhux Regolat (05571/2011 - C7-0068/2011 - 2010/0389(NLE))
|
— |
Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li jemenda ċerti regolamenti relatati mal-politika kummerċjali komuni fir-rigward tal-proċeduri għall-adozzjoni ta’ ċerti miżuri (COM(2011)0082 - C7-0069/2011 - 2011/0039(COD))
|
19. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 42 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Kumitat JURI
— |
L-14-il direttiva dwar il-liġi tal-kumpanniji rigward it-trasferiment transkonfinali tas-sedi tal-kumpanniji (2011/2046(INI)) (opinjoni: EMPL) |
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 48 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Kumitat DEVE
— |
Inżidu l-impatt tal-politika tal-iżvilupp tal-UE (2011/2047(INI)) (opinjoni: AFET, AGRI, ENVI, ITRE, INTA) |
Kumitat FEMM
— |
Is-sitwazzjoni tal-ommijiet li jrabbu t-tfal waħedhom (2011/2049(INI)) |
Kumitat IMCO
— |
Il-modernizzazzjoni tal-akkwist pubbliku (2011/2048(INI)) (opinjoni: ENVI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, CONT, INTA, REGI) |
Kumitat ITRE
— |
L-eżami ta’ nofs il-perjodu tas-7 Programm Qafas dwar ir-riċerka (2011/2043(INI)) (opinjoni: BUDG, LIBE, REGI) |
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 90 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Kumitat AFET
— |
Rakkomandazzjoni lill-Kunsill u lill-Kummissjoni dwar il-ftehim ġdid UE-Russja (2011/2050(INI)) (opinjoni: INTA) |
Kumitati assoċjati
Kumitat TRAN
— |
Programm biex jiġi appoġġjat l-iżvilupp ulterjuri ta’ Politika Marittima Integrata (COM(2010)0494 - C7-0292/2010 - 2010/0257(COD)) (opinjoni: ENVI, BUDG, ITRE, REGI) Kumitati assoċjati TRAN, PECH (B'segwitu għad-Deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti 03.03.2011) |
Deċiżjoni li għandha tkun applikata proċedura b'laqgħat konġunti ta’ kumitati Artikolu 51 tar-Regoli ta’ Proċedura
— |
Proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar regolamenti finanzjarji applikabbli għall-baġit ġenerali tal-Unjoni Ewropea (COM(2010) 0815 final - 2010/0395 (COD) (Kumitati: BUDG, CONT). (Wara deiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tat-3 ta’ Marzu 2011) |
20. Dikjarazzjonijiet bil-miktub imniżżla fir-reġistru (Artikolu 123 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Numru ta’ firem miksuba mid-dikjarazzjonijiet bil-miktub fir-reġistru (Artikolu 123(3) tar-Regoli ta’ Proċedura):
Numru tad-dokument |
Awtur |
Firem |
90/2010 |
Mario Mauro, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Hannu Takkula |
199 |
91/2010 |
Franz Obermayr |
49 |
92/2010 |
Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Ivars Godmanis, Bogusław Liberadzki, Justas Vincas Paleckis |
46 |
93/2010 |
Iosif Matula, Marian-Jean Marinescu |
59 |
94/2010 |
Cornelis de Jong, Georges Bach, Isabelle Durant, Saïd El Khadraoui, Marian Harkin |
151 |
95/2010 |
Inese Vaidere, Ana Gomes, Arturs Krišjānis Kariņš, Tunne Kelam, Vytautas Landsbergis |
73 |
96/2010 |
Cornelia Ernst, Sonia Alfano, Sylvie Guillaume, Franziska Keller |
104 |
97/2010 |
Mariya Nedelcheva, José Bové, Rareș-Lucian Niculescu, Dimitar Stoyanov, Janusz Wojciechowski |
136 |
98/2010 |
Patrizia Toia, Paolo De Castro |
49 |
99/2010 |
Andreas Mölzer |
42 |
100/2010 |
Daciana Octavia Sârbu, János Áder, José Bové, Chris Davies, Csaba Sándor Tabajdi |
95 |
101/2010 |
Burkhard Balz, Udo Bullmann, Jean-Paul Gauzès, Sven Giegold, Sylvie Goulard |
70 |
1/2011 |
Jean Lambert, Marian Harkin, Olle Ludvigsson, Peter Skinner, Gabriele Zimmer |
139 |
2/2011 |
Mara Bizzotto |
20 |
3/2011 |
Romana Jordan Cizelj, Corinne Lepage, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Indrek Tarand, Zoran Thaler |
174 |
4/2011 |
Angelika Werthmann, Evelyn Regner, Ulrike Lunacek |
41 |
5/2011 |
Dieter-Lebrecht Koch |
38 |
6/2011 |
Françoise Castex, Jan Philipp Albrecht, Carlos Coelho, Stavros Lambrinidis, Diana Wallis |
86 |
7/2011 |
Georgios Papastamkos, Jean-Luc Bennahmias, Gay Mitchell, Gianluca Susta, Tadeusz Zwiefka |
127 |
8/2011 |
Ioan Enciu, Lena Kolarska-Bobińska, Antonyia Parvanova, Zuzana Roithová, Kyriacos Triantaphyllides |
21 |
9/2011 |
Ramon Tremosa i Balcells, Marta Andreasen, Santiago Fisas Ayxela, Oriol Junqueras Vies |
50 |
10/2011 |
Marina Yannakoudakis, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Françoise Grossetête, Charles Tannock, Cecilia Wikström |
133 |
21. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
Il-Minuti ta’ din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 179(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.
Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li ġew adottati se jintbagħtu minnufih lill-entitajiet imsemmija fihom.
22. Dati tas-seduti li jmiss
Is-seduti li jmiss se jsiru fid-dati 23 u 24 Marzu 2011.
23. Interruzzjoni tas-sessjoni
Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.30.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Jerzy Buzek
President
Il-Ħamis 10 ta’ Marzu 2011
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Balzani, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Borghezio, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Christensen, Clark, Coelho, Cofferati, Collino, Comi, Cornelissen, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Crowley, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dati, David, Davies, De Angelis, De Castro, De Keyser, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, Elles, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Grech, Grelier, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Helmer, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kalniete, Kamiński, Kammerevert, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Béla Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Marine Le Pen, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McClarkin, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Obermayr, Obiols, Ojuland, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Pieper, Pietikäinen, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Emil Stoyanov, Strasser, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor, Teixeira, Thein, Theocharous, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, de Villiers, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Renate Weber, Weiler, Werthmann, Westlund, Wieland, Willmott, Wils, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zalba Bidegain, Zalewski, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zver, Zwiefka
Il-Ħamis 10 ta’ Marzu 2011
ANNESS 1
L-istabbiliment ta’ statuti Ewropej għas-soċjetajiet mutwi, l-assoċjazzjonijiet u l-fondazzjonijiet (dikjarazzjoni bil-miktub)
Dikjarazzjoni bil-miktub 0084/2010 mressqa mid-deputati Marc Tarabella, Regina Bastos, Pascal Canfin, Marie-Christine Vergiat, Renate Weber dwar l'instauration de statuts européens pour les mutuelles, les associations et les fondations (punt 7 tal-Minuti ta’ 10.3.2011) u (P7_TA(2011)0101) iffirmata minn 386 deputat:
Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Josefa Andrés Barea, Elena Oana Antonescu, Alfredo Antoniozzi, Kader Arif, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Sophie Auconie, Jean-Pierre Audy, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Pilar Ayuso, Georges Bach, Maria Badia i Cutchet, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Burkhard Balz, Francesca Balzani, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Luigi Berlinguer, Jean-Paul Besset, Adam Bielan, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Lothar Bisky, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Rita Borsellino, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Philippe Boulland, José Bové, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Reinhard Bütikofer, Milan Cabrnoch, Wim van de Camp, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Salvatore Caronna, David Casa, Michael Cashman, Carlo Casini, Françoise Castex, Jean-Marie Cavada, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Lara Comi, António Fernando Correia De Campos, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Rosario Crocetta, George Sabin Cutaș, Tadeusz Cymański, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Michel Dantin, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Paolo De Castro, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Luigi de Magistris, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Harlem Désir, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Cornelia Ernst, Rosa Estaràs Ferragut, Edite Estrela, Tanja Fajon, Richard Falbr, Göran Färm, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Knut Fleckenstein, Lorenzo Fontana, Gaston Franco, Michael Gahler, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Sven Giegold, Adam Gierek, Robert Goebbels, Ana Gomes, Kinga Göncz, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Estelle Grelier, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Pascale Gruny, Andrzej Grzyb, Sylvie Guillaume, Zita Gurmai, Cristina Gutiérrez-Cortines, Sergio Gutiérrez Prieto, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Fiona Hall, Thomas Händel, Małgorzata Handzlik, Marian Harkin, Martin Häusling, Heidi Hautala, Jacky Hénin, Edit Herczog, Esther Herranz García, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Liem Hoang Ngoc, Elie Hoarau, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Sophia in 't Veld, Iliana Malinova Iotova, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Anneli Jäätteenmäki, Yannick Jadot, Lívia Járóka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Cornelis de Jong, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Ivailo Kalfin, Jarosław Kalinowski, Sandra Kalniete, Arturs Krišjānis Kariņš, Ioannis Kasoulides, Tunne Kelam, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Jürgen Klute, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Maria Eleni Koppa, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Eduard Kukan, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Stavros Lambrinidis, Alexander Graf Lambsdorff, Giovanni La Via, Stéphane Le Foll, Constance Le Grip, Klaus-Heiner Lehne, Patrick Le Hyaric, Jo Leinen, Corinne Lepage, Bogusław Liberadzki, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Barbara Lochbihler, Veronica Lope Fontagné, Petru Constantin Luhan, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Riikka Manner, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Clemente Mastella, Barbara Matera, Marisa Matias, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Jean-Luc Mélenchon, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Willy Meyer, Louis Michel, Guido Milana, Francisco José Millán Mon, Claude Moraes, Vital Moreira, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, María Muñiz De Urquiza, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Nadezhda Neynsky, Norica Nicolai, Raimon Obiols, Wojciech Michał Olejniczak, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Gilles Pargneaux, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Maria do Céu Patrão Neves, Vincent Peillon, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Rovana Plumb, Pavel Poc, Anni Podimata, Miguel Portas, Hans-Gert Pöttering, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Fiorello Provera, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Michèle Rivasi, Robert Rochefort, Ulrike Rodust, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, Tokia Saïfi, Nikolaos Salavrakos, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Vilja Savisaar-Toomast, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Helmut Scholz, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Peter Simon, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Theodoros Skylakakis, Monika Smolková, Csaba Sógor, Søren Bo Søndergaard, Francisco Sosa Wagner, Bart Staes, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Dirk Sterckx, Catherine Stihler, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, Patrizia Toia, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Marie-Christine Vergiat, Bernadette Vergnaud, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Diana Wallis, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Iuliu Winkler, Janusz Wojciechowski, Anna Záborská, Boris Zala, Pablo Zalba Bidegain, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Il-Ħamis 10 ta’ Marzu 2011
ANNESS 2
Ħabtiet tal-vetturi għall-merkanzija tqila (dikjarazzjoni bil-miktub)
Dikjarazzjoni bil-miktub 0081/2010 ppreżentata mill-Membri Fiona Hall, Inés Ayala Sender, Isabelle Durant, Dieter-Lebrecht Koch, Sabine Wils dwar ħabtiet tal-vetturi għall-merkanzija tqila (punt 8 tal-Minuti ta’ 10.3.2011) et (P7_TA(2011)0102) iffirmata minn 415-il Membru:
Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Laima Liucija Andrikienė, Charalampos Angourakis, Alfredo Antoniozzi, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, Richard Ashworth, Robert Atkins, John Attard-Montalto, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Georges Bach, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Francesca Balzani, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Bastiaan Belder, Ivo Belet, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Lothar Bisky, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Sharon Bowles, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Andrew Henry William Brons, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Reinhard Bütikofer, Alain Cadec, Martin Callanan, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Michael Cashman, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Jorgo Chatzimarkakis, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Philip Claeys, Carlos Coelho, Giovanni Collino, Lara Comi, Marije Cornelissen, Ricardo Cortés Lastra, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Jürgen Creutzmann, Brian Crowley, George Sabin Cutaș, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Spyros Danellis, Chris Davies, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Albert Deß, Tamás Deutsch, Christine De Veyrac, Diane Dodds, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Bas Eickhout, Saïd El Khadraoui, James Elles, Ioan Enciu, Derk Jan Eppink, Cornelia Ernst, Edite Estrela, Jill Evans, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, Markus Ferber, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Carlo Fidanza, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Hélène Flautre, Vicky Ford, Ashley Fox, Gaston Franco, Michael Gahler, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Iratxe García Pérez, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sven Giegold, Adam Gierek, Julie Girling, Ana Gomes, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Nick Griffin, Matthias Groote, Pascale Gruny, Roberto Gualtieri, Zita Gurmai, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Malcolm Harbour, Marian Harkin, Rebecca Harms, Lucas Hartong, Satu Hassi, Martin Häusling, Heidi Hautala, Roger Helmer, Edit Herczog, Jolanta Emilia Hibner, Jim Higgins, Elie Hoarau, Mary Honeyball, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Juozas Imbrasas, Sophia in 't Veld, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Cătălin Sorin Ivan, Yannick Jadot, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Eva Joly, Cornelis de Jong, Romana Jordan Cizelj, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Ivailo Kalfin, Sandra Kalniete, Syed Kamall, Sajjad Karim, Ioannis Kasoulides, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Timothy Kirkhope, Wolf Klinz, Jürgen Klute, Dieter-Lebrecht Koch, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Ádám Kósa, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Eduard Kukan, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Alexander Graf Lambsdorff, Vytautas Landsbergis, Agnès Le Brun, Constance Le Grip, Ryszard Antoni Legutko, Jörg Leichtfried, Corinne Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Morten Løkkegaard, Sabine Lösing, Isabella Lövin, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Astrid Lulling, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, George Lyon, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Barry Madlener, Vladimír Maňka, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Marisa Matias, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Willy Meyer, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Claude Moraes, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, Jan Mulder, Cristiana Muscardini, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, James Nicholson, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Vladko Todorov Panayotov, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Antonyia Parvanova, Jaroslav Paška, Maria do Céu Patrão Neves, Aldo Patriciello, Vincent Peillon, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Pavel Poc, Anni Podimata, Miguel Portas, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Herbert Reul, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Dominique Riquet, Michèle Rivasi, Zuzana Roithová, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Oreste Rossi, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Amalia Sartori, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Vilja Savisaar-Toomast, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Olle Schmidt, Helmut Scholz, György Schöpflin, Elisabeth Schroedter, Giancarlo Scottà, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Czesław Adam Siekierski, Brian Simpson, Nicole Sinclaire, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Catherine Soullie, Bart Staes, Laurence J.A.J. Stassen, Peter Šťastný, Georgios Stavrakakis, Dirk Sterckx, Struan Stevenson, Catherine Stihler, Daniël van der Stoep, Theodor Dumitru Stolojan, Dimitar Stoyanov, Michèle Striffler, Robert Sturdy, László Surján, Eva-Britt Svensson, Csanád Szegedi, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Michael Theurer, Britta Thomsen, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Georgios Toussas, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Thomas Ulmer, Vladimir Urutchev, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Geoffrey Van Orden, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Jarosław Leszek Wałęsa, Diana Wallis, Graham Watson, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Iva Zanicchi, Artur Zasada, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Il-Ħamis 10 ta’ Marzu 2011
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
Abbrevjazzjonijiet u simboli
+ |
adottat |
- |
irrifjutat/a |
↓ |
skadut/a |
Ir |
irtirat/a |
VSI (…, …, …) |
votazzjoni b’sejħa ta’ l-ismijiet (favur, kontra, astenew) |
VE (…, …, …) |
votazzjoni elettronika (favur, kontra, astenew) |
Vmaq |
votazzjoni maqsuma |
Vsep |
votazzjoni separata |
em |
emenda |
EmK |
emenda ta’ kompromess |
PK |
parti korrispondenti |
EmT |
emenda li tħassar |
= |
emendi identiċi |
§ |
paragrafu |
Art |
Artikolu |
Pre |
premessa |
MOZ |
mozzjoni għal riżoluzzjoni |
MOZK |
mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta |
SIG |
votazzjoni sigrieta |
1. Il-liġi dwar il-midja fl-Ungerija
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0190/2011, B7-0191/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjonijiet għal riżoluzzjonijiet mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0190/2011 |
|
PPE |
|
Ir |
|
B7-0191/2011 |
|
S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
VE |
+ |
316, 264, 33 |
2. Il-Viċinat tan-Nofsinhar, u b’mod partikulari l-Libja, inklużi l-aspetti umanitarji
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011, B7-0173/2011, B7-0174/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0169/2011 (PPE-DE, PSE, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
§ 10 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
573, 24, 25 |
§ 11 |
§ |
test oriġinali |
|
+ |
emenda orali |
§ 23 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
584, 18, 18 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjonijiet mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0169/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0170/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0171/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0172/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0173/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0174/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b’sejħa ta’ l-ismijiet
GUE/NGL: § 10, votazzjoni finali (RC-B7-0169/2011)
Talbiet għal votazzjoni separata
ALDE: § 23
Varji
Louis Grech huwa wkoll il-firmatarju tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta (RC-B7-0169/2011).
Guy Verhofstadt, f’isem il-presidenti tal-Gruppi, ressaq l-emenda orali li ġejja:
“11. |
Jistieden lill Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għal politika estera u tas-sigurtà ltistabbilixxi relazzjonijiet mal-Kunsill Nazzjonali Interim ta’ Tranżizzjoni Libjan sabiex tibda l-proċess sabiex tagħmilhom uffiċjali, biex tiġi inkoraġġita t-tranżizzjoni lejn id-demokrazija, tiżgura l-involviment ta’ spettru wiesa’ ta’ rappreżentanti tas-soċjetà Libjana u tagħti aktar setgħa lin-nisa u lill-minoranzi fil-proċess ta’ tranżizzjoni, u jistedinha tappoġġa l-ITNC fiż-żona lliberata ħalli tnaqqas il-pressjoni fuq il-popolazzjoni lokali u taqdi l-ħtiġijiet umanitarji bażiċi ta’ dawk in-nies, inkluża l-assistenza medika;” |
3. L-approċċ tal-Unjoni Ewropea rigward l-Iran
Rapport: Bastiaan Belder (A7-0037/2011)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni alternattiva |
4 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 2 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Wara § 6 |
|
Rapporteur |
|
+ |
emenda orali |
Wara § 9 |
2 |
Rapporteur |
Vsep |
- |
|
§ 37 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 39 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 40 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Après le § 52 |
3 |
Rapporteur |
Vsep/VE |
- |
281, 315, 8 |
§ 53 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Wara Pre C |
1 |
Rapporteur |
Vsep/VE |
+ |
353, 220, 23 |
Premessa K |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
Premessa L |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Premessa N |
§ |
test oriġinali |
- |
+ |
emenda orali |
Premessa O |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Votazzjoni: Kumitat AFET, riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
Talbiet għal votazzjoni separata
EFD: § 39, premessi L, O
PPE: emendi 1, 2, 3
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
EFD:
§ 2
l-1 parti |
: |
“Jenfasizza li l-bidla … permezz ta’ proċess demokratiku paċifiku;” |
it-2 parti |
: |
“jesprimi l-ammirazzjoni tiegħu … fir-Repubblika Iżlamika tal-Iran;” |
§ 37
l-1 parti |
: |
It-test kollu mingħajr il-kliem “Itenni, minkejja d-dritt … tar-reġim ta’ nonproliferazzjoni”, |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 40
l-1 parti |
: |
“lill-Kunsill fl-approċċ … dawk it-taħdidiet fallew,” |
it-2 parti |
: |
“jibqa’ konvint … r-rwol reġjonali tiegħu;” |
§ 53
l-1 parti |
: |
It-test kollu mingħajr il-kliem “jilqa’ r-rwol … tad-drogi mill-Afganistan”, |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
Premessa K
l-1 parti |
: |
“billi xi wħud mill-politiki tal-Gvern Iranjan … għall-Ħeżbollaħ u l-Ħamas”, |
it-2 parti |
: |
“ċerti” |
It-tielet parti |
: |
“billi, mill-banda l-oħra … d-drittijiet tal-bniedem u d-demokrazija”, |
Varji
Bastiaan Belder, rapporteur, ressaq l-emenda orali li gejja sabiex jiddaħħal paragrafu ġdid wara l-paragrafu 6:
“6a. |
Jikkundanna bil-qawwa ż-żamma illegali tal-kapijiet tal-oppożizzjoni Iranjani Mir Hossein Mousavi u Mehdi Karroubi flimkien man-nisa tagħhom mill-qawwiet ta’ sigurtà Iranjani u jsejjaħ għall-ħelsien minnufih u mingħajr kundizzjonijiet tagħhom; jiġbed l-attenzjoni li ż-żamma tagħhom saret bi ksur tal-liġi Iranjana; jikkundanna l-attitudni tal-awtoritajiet Iranjani lejn l-eżerċitar mill-oppożizzjoni tal-jedd leġittimu tagħha li tipprotesta u jiddikjara s-solidarjetà tiegħu mal-poplu Iranjan fl-aspirazzjonijiet demokratiċi tiegħu; jikkundanna il-wiċċ b’ieħor tal-Gvern Iranjan, li uża saħħa żejda, tbeżżigħ u arresti arbitrarji kontra dimostranti paċifiċi b’solidarjetà mal-poplu Eġizzjan fl-14 ta’ Frar, filwaqt li jgħid li jappoġġja l-libertà fl-Eġittu.” |
Anna Ibrisagic ressqet l-emenda orali li ġejja għall-Premessa N:
“N |
billi kien hemm approfondiment notevoli tar-relazzjonijiet bejn l-Iran u t-Turkija; billi l-Iran qed juża kemm l-alleati statali u kemm l-alleati mhux statali tiegħu s-Sirja, il-Ħeżbollaħ u l-Ħamas, kif wkoll il-Fraternità Musulmana, biex jiddestabbilizza r-reġjun,” |
4. Is-16-il Sessjoni tal-Kunsill tan-NU tad-Drittijiet tal-Bniedem (Ġinevra, mit-28 ta’ Frar sal-25 ta’ Marzu 2011)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011, B7-0163/2011, B7-0164/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0158/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
§ 6 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 8 |
2 |
PPE |
VE |
- |
284, 318, 3 |
§ |
test oriġinali |
VSI |
+ |
342, 239, 14 |
|
§ 19 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 20 |
1 |
S&D, Verts/ALE |
|
- |
|
3 |
PPE |
|
+ |
|
|
§ 39 |
§ |
test oriġinali |
Vsep/VE |
+ |
336, 226, 3 |
votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0158/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0160/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0161/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0162/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0163/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0164/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b’sejħa tal-ismijiet
S&D: § 8
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: § 6, 19, 39
Varji
Inese Vaidere (Grupp PPE) hija wkoll firmatarja tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0158/2011.
5. Il-Pakistan - il-qtil ta’ Shahbaz Bhatti, Ministru tal-Minoranzi
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011, B7-0179/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni komuni RC-B7-0166/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0166/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0175/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0176/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0177/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0178/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0179/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
6. Il-Bjelorussja, b’mod partikolari dwar il-każijiet ta’ Ales Mikhalevic u Natalia Radina
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011, B7-0189/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0167/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE) |
|||||
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0167/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0180/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0184/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0185/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0188/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0189/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
7. Is-sitwazzjoni u l-wirt kulturali f’Kashgar (ir-Reġjun Awtonomu Uyghur f’Xinjiang, iċ-Ċina)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011, B7-0187/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0168/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE) |
|||||
Premessa G |
1 |
ECR |
|
- |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
46, 1, 5 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0168/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0181/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0182/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0183/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0186/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0187/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b’sejħa tal-ismijiet
PPE: votazzjoni finali
Il-Ħamis 10 ta’ Marzu 2011
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. RC-B7-0169/2011 – § 10
Favur: 573
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Cymański, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Kurski, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Ziobro, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Soini, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Tavares
NI: Kovács, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Baudis, Bauer, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Pietikäinen, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Alfonsi, Auken, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 24
ALDE: Jäätteenmäki, Thein
ECR: Czarnecki
EFD: de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Lösing, Matias, Meyer, Portas, Rubiks, Scholz, Toussas, Wils, de Jong
S&D: Cofferati, Crocetta
Verts/ALE: Benarab-Attou
Astensjonijiet: 25
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Liotard, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
S&D: Costa, Martin David, Susta
Verts/ALE: Albrecht, Keller, Lochbihler, Tremopoulos
2. RC-B7-0169/2011 – Riżoluzzjoni
Favur: 584
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Cymański, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Kurski, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Ziobro, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Soini, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Mélenchon, Portas, Remek, Søndergaard, Tavares, Vergiat
NI: Kovács, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Baudis, Bauer, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Pietikäinen, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 18
ECR: Czarnecki
EFD: de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Lösing, Meyer, Ransdorf, Scholz, Toussas, Wils, de Jong
S&D: Cofferati, Crocetta
Astensjonijiet: 18
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Rubiks, Triantaphyllides
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Le Pen Marine, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
S&D: Martin
3. RC-B7-0158/2011 – § 8
Favur: 342
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Cymański
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Provera, Rossi, Scottà, Soini, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, de Jong
NI: Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Audy, Boulland, Cadec, Cavada, Coelho, Dati, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Franco, Gallo, Grossetête, Higgins, Juvin, Kelly, Koumoutsakos, Köstinger, Le Brun, Liese, McGuinness, Mitchell, Pietikäinen, Rübig, Sanchez-Schmid, Seeber
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 239
ALDE: Lepage, Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Chichester, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Salavrakos, Tzavela, de Villiers
NI: Brons, Griffin, Madlener, van der Stoep
PPE: Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Belet, Bendtsen, Borys, Busuttil, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Comi, Danjean, David, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Enciu
Astensjonijiet: 14
ECR: Kurski, Ziobro, van Dalen
EFD: Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Mélenchon
NI: Dodds, Le Pen Marine, Obermayr
PPE: Baudis, Korhola
S&D: Țicău
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
Favur : Charalampos Angourakis, João Ferreira, Hella Ranner
Kontra : Giovanni Collino, Françoise Grossetête
4. RC-B7-0168/2011 – Riżoluzzjoni
Favur: 46
ALDE: Schaake, Schmidt
ECR: Callanan, Chichester, Czarnecki, Tannock
EFD: Paška
GUE/NGL: Tavares
PPE: Băsescu, Březina, Caspary, Essayah, Gahler, Grossetête, Hohlmeier, Kaczmarek, Kastler, Kelly, Korhola, Kukan, Le Grip, Lisek, Macovei, Matula, Posselt, Preda, Protasiewicz, Rübig, Soullie, Thun und Hohenstein, Thyssen, Verheyen, Wieland, Zeller, Zwiefka, Záborská
S&D: Berman, Bullmann, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Repo, Tarabella
Verts/ALE: Brepoels, Cornelissen, Keller, Romeva i Rueda
Kontra: 1
GUE/NGL: Kohlíček
Astensjonijiet: 5
GUE/NGL: Scholz
S&D: Crețu, Cutaș, Enciu, Sârbu