This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2011/291E/04
Minutes of the sitting of 7 July 2011
Minuti tas-seduta tas- 7 ta’ Lulju 2011
Minuti tas-seduta tas- 7 ta’ Lulju 2011
ĠU C 291E, 4.10.2011, p. 231–272
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
4.10.2011 |
MT |
Il-Ġurnal Uffiċjali tal-Unjoni Ewropea |
CE 291/231 |
Il-Ħamis 7 ta’ Lulju 2011
MINUTI TAS-SEDUTA TAS-7 TA’ LULJU 2011
2011/C 291 E/04
Werrej
1. |
Ftuħ tas-seduta |
2. |
Dokumenti mressqa |
3. |
Skema għat-tqassim ta’ ikel lill-persuni l-aktar imċaħħda fl-Unjoni (dibattitu) |
4. |
Emenda tal-Att tal-20 ta’ Settembru 1976 rigward l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew (dibattitu) |
5. |
Progress rigward il-ġlieda kontra l-mini (preżentazzjoni qasira) |
6. |
Dikjarazzjoni tal-Presidenza |
7. |
Ħin tal-votazzjonijiet |
7.1. |
Is-Sena Ewropea għat-Tixjiħ Attiv (2012) ***I (votazzjoni) |
7.2. |
Is-sitwazzjoni fis-Sirja, il-Jemen u l-Baħrejn fil-kuntest tas-sitwazzjoni fid-dinja Għarbija u l-Afrika ta’ Fuq (votazzjoni) |
7.3. |
Politiki esterni tal-UE favur id-demokratizzazzjoni (votazzjoni) |
7.4. |
Preparamenti għall-elezzjonijiet tad-Duma Statali tar-Russja f'Diċembru (votazzjoni) |
7.5. |
Bidliet fis-sistema Schengen (votazzjoni) |
7.6. |
L-approċċ tal-Parlament Ewropew rigward l-implimentazzjoni tal-Artikoli 9 u 10 tal-Protokoll 1 tat-Trattat ta’ Lisbona dwar il-kooperazzjoni parlamentari fil-qasam tal-PESK/PSDK (votazzjoni) |
7.7. |
Skema għat-tqassim ta’ ikel lill-persuni l-aktar imċaħħda fl-Unjoni (votazzjoni) |
7.8. |
Emenda tal-Att tal-20 ta’ Settembru 1976 rigward l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew (votazzjoni) |
7.9. |
Progress rigward il-ġlieda kontra l-mini (votazzjoni) |
8. |
Spjegazzjonijiet tal-vot |
9. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot |
10. |
Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel |
11. |
Dibattiti dwar każi ta’ ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta’ dritt (dibattitu) |
11.1. |
Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo, stupru tal-massa fil-provinċja tan-Nofsinhar ta’ Kivu |
11.2. |
L-Indoneżja, inklużi l-attakki kontra l-minoranzi |
11.3. |
L-Indja b'mod partikolari s-sentenza tal-mewt ta’ Davinder Pal Singh |
12. |
Ħin tal-votazzjonijiet |
12.1. |
Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo, stupru tal-massa fil-provinċja tan-Nofsinhar ta’ Kivu (votazzjoni) |
12.2. |
L-Indoneżja, inklużi l-attakki kontra l-minoranzi (votazzjoni) |
12.3. |
L-Indja b'mod partikolari s-sentenza tal-mewt ta’ Davinder Pal Singh (votazzjoni) |
13. |
Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot |
14. |
Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti |
15. |
Dikjarazzjonijiet bil-miktub imniżżla fir-reġistru (Artikolu 123 tar-Regoli ta’ Proċedura) |
16. |
Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja |
17. |
Dati tas-seduti li jmiss |
18. |
Interruzzjoni tas-sessjoni |
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
1. |
Is-Sena Ewropea għat-Tixjiħ Attiv (2012) ***I |
2. |
Is-Sirja, il-Jemen u l-Baħrejn fil-kuntest tas-sitwazzjoni fid-dinja Għarbija u fl-Afrika ta’ Fuq |
3. |
Politiki esterni tal-UE favur id-demokratizzazzjoni |
4. |
It-tħejjijiet għall-elezzjonijiet ta’ Diċembru tad-Duma tal-Istat Russu |
5. |
Il-bidliet fis-sistema Schengen |
6. |
L-approċċ tal-Parlament Ewropew għall-implimentazzjoni tal-Artikoli 9 u 10 tal-Protokoll 1 tat-Trattat ta’ Lisbona rigward il-kooperazzjoni parlamentari fil-qasam tal-PESK/PSDK |
7. |
L-Iskema tad-distribuzzjoni tal-ikel lill-persuni l-aktar fil-bżonn fl-Unjoni |
8. |
Progress rigward il-ġlieda kontra l-mini |
9. |
Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo u l-istupri tal-massa fil-provinċja ta’ Kivu tan-Nofsinhar |
10. |
L-Indoneżja, inklużi l-attakki kontra l-minoranzi |
11. |
L-Indja b'mod partikolari s-sentenza tal-mewt ta’ Davinder Pal Singh |
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. |
A7-0061/2011 - Martin Kastler - Riżoluzzjoni leġiżlattiva |
2. |
RC-B7-0389/2011 - Em 3 |
3. |
A7-0231/2011 - Véronique De Keyser - Riżoluzzjoni |
4. |
B7-0388/2011 - Em 4 |
5. |
RC-B7-0397/2011 - Em 1 |
6. |
RC-B7-0397/2011 - Em 2 |
7. |
RC-B7-0397/2011 - Riżoluzzjoni |
8. |
A7-0211/2011 - Geoffrey Van Orden - Riżoluzzjoni |
9. |
RC-B7-0442/2011 - Em 1 |
10. |
RC7-B7-0467/2011 - Riżoluzzjoni |
MINUTI TAS-SEDUTA TAL-7 TA’ LULJU 2011
PRESIDENZA: Dagmar ROTH-BEHRENDT
Viċi President
1. Ftuħ tas-seduta
Ħin tal-ftuħ tas-seduta: 09.00.
2. Dokumenti mressqa
Tressqu dawn d-dokumenti li ġejjin:
1) |
mill-kumitati parlamentari
|
2) |
mill-Membri, proposta għal rakkomandazzjoni (Artikolu 121 tar-Regoli ta’ Proċedura)
|
3. Skema għat-tqassim ta’ ikel lill-persuni l-aktar imċaħħda fl-Unjoni (dibattitu)
Dikjarazzjoni tal-Kummissjoni: Skema għat-tqassim ta’ ikel lill-persuni l-aktar imċaħħda fl-Unjoni
Maria Damanaki (Membru tal-Kummissjoni) għamlet id-dikjarazzjoni.
Tkellmu Elisabeth Morin-Chartier f'isem il-Grupp PPE, Pervenche Berès f'isem il-Grupp S&D, Marielle De Sarnez f'isem il-Grupp ALDE, James Nicholson f'isem il-Grupp ECR, Marije Cornelissen f'isem il-Grupp Verts/ALE, Ilda Figueiredo f'isem il-Grupp GUE/NGL, Czesław Adam Siekierski, Frédéric Daerden, Sylvie Goulard, Janusz Wojciechowski, Jacky Hénin, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, Eider Gardiazábal Rubial, Stéphane Le Foll, Patrizia Toia, Silvia-Adriana Țicău u Spyros Danellis.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Sari Essayah, Marc Tarabella, Anneli Jäätteenmäki, Raül Romeva i Rueda, Giovanni La Via, Gilles Pargneaux, Karima Delli, Elie Hoarau, Jaroslav Paška, Mario Mauro, Wojciech Michał Olejniczak u Vasilica Viorica Dăncilă.
Tkellmet Maria Damanaki.
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta’ Proċedura:
— |
Marije Cornelissen u José Bové f'isem il-Grupp Verts/ALE, Pervenche Berès, Alejandro Cercas, Luis Manuel Capoulas Santos u Paolo De Castro f'isem il-Grupp S&D, dwar l-Iskema tad-distribuzzjoni tal-ikel lill-persuni l-aktar fil-bżonn fl-Unjoni (B7-0397/2011); |
— |
Csaba Őry, Giovanni La Via, Georgios Papastamkos u Mariya Nedelcheva f'isem il-Grupp PPE, dwar l-Iskema tad-distribuzzjoni tal-ikel lill-persuni l-aktar fil-bżonn fl-Unjoni (B7-0398/2011); |
— |
Sylvie Goulard, George Lyon, Marian Harkin, Louis Michel u Frédérique Ries f'isem il-Grupp ALDE, dwar l-Iskema tad-distribuzzjoni tal-ikel lill-persuni l-aktar fil-bżonn fl-Unjoni (B7-0399/2011); |
— |
Patrick Le Hyaric, Ilda Figueiredo, Gabriele Zimmer, Elie Hoarau, Kyriacos Triantaphyllides, Alfreds Rubiks u Nikolaos Chountis f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar l-Iskema tad-distribuzzjoni tal-ikel lill-persuni l-aktar fil-bżonn fl-Unjoni (B7-0455/2011). |
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 7.7 tal-Minuti ta’ 7.7.2011.
4. Emenda tal-Att tal-20 ta’ Settembru 1976 rigward l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew (dibattitu)
Proposta għal emenda tal-Att tal-20 ta’ Settembru 1976 rigward l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew b'suffraġju universali dirett [2009/2134(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali. Rapporteur: Andrew Duff (A7-0176/2011)
Andrew Duff ippreżenta r-rapport tiegħu u wieġeb għal mistoqsija “karta blu” ta’ Ashley Fox.
Tkellmet Maria Damanaki (Membru tal-Kummissjoni).
Tkellmu György Schöpflin f'isem il-Grupp PPE, Roberto Gualtieri f'isem il-Grupp S&D, Alexandra Thein f'isem il-Grupp ALDE, Dimitar Stoyanov, Ashley Fox f'isem il-Grupp ECR, li wieġeb ukoll għal tliet mistoqsijiet “karta blu” ta’ Nicole Sinclaire, Olle Schmidt u Rainer Wieland, Gerald Häfner f'isem il-Grupp Verts/ALE, Søren Bo Søndergaard f'isem il-Grupp GUE/NGL, li wieġeb ukoll għal mistoqsija “karta blu” ta’ Jo Leinen, John Stuart Agnew f'isem il-Grupp EFD, Béla Kovács Membru mhux affiljat, Íñigo Méndez de Vigo u Monika Flašíková Beňová.
PRESIDENZA: Isabelle DURANT
Viċi President
Tkellmu Anneli Jäätteenmäki, Edvard Kožušník, Satu Hassi, Helmut Scholz, Oreste Rossi, Nicole Sinclaire, Carlo Casini, Marita Ulvskog, Niccolò Rinaldi, Julie Girling, Jaroslav Paška, Diane Dodds, Rafał Trzaskowski, Jo Leinen, Olle Schmidt, Salvatore Iacolino, Zigmantas Balčytis, Andrey Kovatchev, Matthias Groote, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Sophie Auconie u Rainer Wieland.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Miroslav Mikolášik, Silvia-Adriana Țicău, Hannu Takkula, Ulrike Lunacek, Ilda Figueiredo, Dimitar Stoyanov, Íñigo Méndez de Vigo, Jean-Pierre Audy, Seán Kelly u Andrew Henry William Brons.
Tkellmu Maria Damanaki u Andrew Duff.
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 7.8 tal-Minuti ta’ 7.7.2011.
5. Progress rigward il-ġlieda kontra l-mini (preżentazzjoni qasira)
Rapport dwar il-progress rigward il-ġlieda kontra l-mini [2011/2007(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Geoffrey Van Orden (A7-0211/2011)
Geoffrey Van Orden għamel il-preżentazzjoni.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Elena Băsescu, Maria Eleni Koppa, Ulrike Lunacek, Franz Obermayr u Tunne Kelam.
Tkellmet Maria Damanaki (Membru tal-Kummissjoni).
Il-punt ingħalaq.
Votazzjoni: punt 7.9 tal-Minuti ta’ 7.7.2011.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet: 11.45 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 12.00)
PRESIDENZA: Libor ROUČEK
Viċi President
6. Dikjarazzjoni tal-Presidenza
Il-President għamel dikjarazzjoni fl-okkażjoni tas-sitt anniversarju minn meta seħħew l-attakki bil-bombi f'Londra fis-7 ta’ Lulju 2005.
Il-Parlament osserva minuta silenzju.
7. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
7.1. Is-Sena Ewropea għat-Tixjiħ Attiv (2012) ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal deċiżjoni tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar is-Sena Ewropea għat-Tixjiħ Attiv (2012) [COM(2010)0462 - C7-0253/2010 - 2010/0242(COD)] - Kumitat għall-Impjiegi u l-Affarijiet Soċjali. Rapporteur: Martin Kastler (A7-0061/2011)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 1)
PROPOSTA TAL-KUMMISSJONI
Approvat hekk kif emendat (P7_TA(2011)0332)
ABBOZZ TA' RIŻOLUZZJONI LEĠIŻLATTIVA
Adottata (P7_TA(2011)0332)
Tkellem
Martin Kastler (rapporteur), qabel il-votazzjoni, għamel dikjarazzjoni skont l-Artikolu 138(4) tar-Regoli ta’ Proċedura.
7.2. Is-sitwazzjoni fis-Sirja, il-Jemen u l-Baħrejn fil-kuntest tas-sitwazzjoni fid-dinja Għarbija u l-Afrika ta’ Fuq (votazzjoni)
Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 6 ta’ Lulju 2011 (punt 12 tal-Minuti ta’ 6.7.2011).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0389/2011, B7-0390/2011, B7-0446/2011, B7-0447/2011, B7-0449/2011, B7-0453/2011 u B7-0454/2011.
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 2)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0389/2011
(flok B7-0389/2011, B7-0446/2011, B7-0447/2011, B7-0449/2011 u B7-0454/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Gabriele Albertini, Hans-Gert Pöttering, Angelika Niebler, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Andrzej Grzyb, Tokia Saïfi, Michael Gahler, Filip Kaczmarek, Dominique Vlasto, Krzysztof Lisek, Monica Luisa Macovei, Ria Oomen-Ruijten, Mário David, Marco Scurria, Simon Busuttil, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Elena Băsescu, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Andrey Kovatchev, Nadezhda Neynsky, Seán Kelly, Artur Zasada, Georgios Koumoutsakos u Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser, Hannes Swoboda, Kristian Vigenin, Pino Arlacchi, Emine Bozkurt, Corina Crețu, Rosario Crocetta, Harlem Désir, Saïd El Khadraoui, Ana Gomes, Richard Howitt, Maria Eleni Koppa, Wolfgang Kreissl-Dörfler, María Muñiz De Urquiza, Pier Antonio Panzeri, Vincent Peillon, Raimon Obiols, Kyriakos Mavronikolas, Roberto Gualtieri, Carmen Romero López u Boris Zala f'isem il-Grupp S&D, |
|
Annemie Neyts-Uyttebroeck, Ivo Vajgl, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Sonia Alfano, Niccolò Rinaldi, Louis Michel, Alexander Graf Lambsdorff, Frédérique Ries, Johannes Cornelis van Baalen, Jelko Kacin u Marian Harkin f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Hélène Flautre, Barbara Lochbihler, Franziska Katharina Brantner, Reinhard Bütikofer, Margrete Auken, Ulrike Lunacek, Judith Sargentini, Rui Tavares u Daniel Cohn-Bendit f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Charles Tannock, Geoffrey Van Orden, Robert Atkins, Ashley Fox u Sajjad Karim f'isem il-Grupp ECR. |
Adottata (P7_TA(2011)0333)
(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0390/2011 u B7-0453/2011 waqgħu.)
7.3. Politiki esterni tal-UE favur id-demokratizzazzjoni (votazzjoni)
Rapport dwar il-politiki esterni tal-UE favur id-demokratizzazzjoni [2011/2032(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Véronique De Keyser (A7-0231/2011)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 3)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adottata (P7_TA(2011)0334)
7.4. Preparamenti għall-elezzjonijiet tad-Duma Statali tar-Russja f'Diċembru (votazzjoni)
Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 6 ta’ Lulju 2011 (punt 15 tal-Minuti ta’ 6.7.2011).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0396/2011, B7-0448/2011, B7-04502011, B7-0451/2011 u B7-0452/2011.
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 4)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0396/2011
(flok B7-0396/2011, B7-0448/2011, B7-04502011, B7-0451/2011 u B7-0452/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Ria Oomen-Ruijten, Ioannis Kasoulides, Alojz Peterle, Jacek Saryusz-Wolski, Cristian Dan Preda, Michael Gahler, Vytautas Landsbergis, Krzysztof Lisek, Traian Ungureanu, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, Jacek Protasiewicz, Zuzana Roithová, Giovanni La Via, Andrey Kovatchev, Joachim Zeller u Monica Luisa Macovei f'isem il-Grupp PPE, |
|
Hannes Swoboda, Véronique De Keyser, Knut Fleckenstein, Kristian Vigenin u Pino Arlacchi f'isem il-Grupp S&D, |
|
Kristiina Ojuland, Marielle De Sarnez, Leonidas Donskis, Marietje Schaake, Graham Watson, Guy Verhofstadt, Fiona Hall, Alexander Graf Lambsdorff, Edward McMillan-Scott, Johannes Cornelis van Baalen u Jelko Kacin f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Werner Schulz, Rebecca Harms, Raül Romeva i Rueda u Bart Staes f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Charles Tannock, Konrad Szymański, Jacek Olgierd Kurski, Jacek Włosowicz, Zbigniew Ziobro, Tadeusz Cymański, Ryszard Antoni Legutko, Paweł Robert Kowal, Tomasz Piotr Poręba, Marek Henryk Migalski u Janusz Wojciechowski f'isem il-Grupp ECR, |
|
Helmut Scholz f'isem il-Grupp GUE/NGL. |
Adottata (P7_TA(2011)0335)
Interventi
Qabel il-votazzjoni, Kristiina Ojuland, biex tipproponi emenda orali wara l-paragrafu 5, li ġiet aċċettata, u Hannes Swoboda, biex jipproponi emenda orali għall-paragrafu 6, li ġiet aċettata.
7.5. Bidliet fis-sistema Schengen (votazzjoni)
Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 6 ta’ Lulju 2011 (punt 16 tal-Minuti ta’ 6.7.2011).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0392/2011, B7-0393/2011, B7-04002011, B7-0441/2011, B7-0456/2011 u B7-0457/2011.
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 5)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0392/2011
(flok B7-0392/2011, B7-0393/2011, B7-04002011 u B7-0456/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Manfred Weber, Simon Busuttil, Carlos Coelho, Roberta Angelilli u Marian-Jean Marinescu f'isem il-Grupp PPE, |
|
Martin Schulz, Juan Fernando López Aguilar, Claude Moraes, Monika Flašíková Beňová, Sylvie Guillaume u Ioan Enciu f'isem il-Grupp S&D, |
|
Guy Verhofstadt, Renate Weber, Sarah Ludford, Louis Michel, Leonidas Donskis, Jan Mulder, Cecilia Wikström, Sonia Alfano, Alexander Graf Lambsdorff, Giommaria Uggias, Nadja Hirsch, Sophia in 't Veld, Nathalie Griesbeck, Gianni Vattimo, Ramon Tremosa i Balcells, Stanimir Ilchev, Antonyia Parvanova, Ivo Vajgl u Alexander Alvaro f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms, Judith Sargentini, Raül Romeva i Rueda, Ulrike Lunacek u Tatjana Ždanoka f'isem il-Grupp Verts/ALE. |
Adottata (P7_TA(2011)0336)
(Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0441/2011 u B7-0457/2011 waqgħu.)
7.6. L-approċċ tal-Parlament Ewropew rigward l-implimentazzjoni tal-Artikoli 9 u 10 tal-Protokoll 1 tat-Trattat ta’ Lisbona dwar il-kooperazzjoni parlamentari fil-qasam tal-PESK/PSDK (votazzjoni)
Il-mozzjoni għal riżoluzzjoni tħabbret fid-data 6 ta’ Lulju 2011 (punt 18 tal-Minuti ta’ 6.7.2011).
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0388/2011.
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 6)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adottata (P7_TA(2011)0337)
7.7. Skema għat-tqassim ta’ ikel lill-persuni l-aktar imċaħħda fl-Unjoni (votazzjoni)
Il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni tħabbru fid-data 7 ta’ Lulju 2011 (punt 2 tal-Minuti ta’ 7.7.2011).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0397/2011, B7-0398/2011, B7-03992011 u B7-0455/2011.
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 7)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0397/2011
(flok B7-0397/2011, B7-0398/2011, B7-03992011 u B7-0455/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Csaba Őry, Czesław Adam Siekierski, Giovanni La Via u Georgios Papastamkos f'isem il-Grupp PPE, |
|
Pervenche Berès, Alejandro Cercas, Luis Manuel Capoulas Santos u Paolo De Castro f'isem il-Grupp S&D, |
|
Sylvie Goulard, George Lyon, Marian Harkin, Louis Michel, Jean-Luc Bennahmias, Frédérique Ries u Marielle De Sarnez f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Marije Cornelissen, José Bové, Raül Romeva i Rueda u Karima Delli f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Ilda Figueiredo, Patrick Le Hyaric, Bairbre de Brún u Alfreds Rubiks f'isem il-Grupp GUE/NGL. |
Adottata (P7_TA(2011)0338)
7.8. Emenda tal-Att tal-20 ta’ Settembru 1976 rigward l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew (votazzjoni)
Proposta għal emenda tal-Att tal-20 ta’ Settembru 1976 rigward l-elezzjoni tal-Membri tal-Parlament Ewropew b'suffraġju universali dirett [2009/2134(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Kostituzzjonali. Rapporteur: Andrew Duff (A7-0176/2011)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
ANNESS II – PROPOSTA GĦAL EMENDA TAT-TRATTATI
ANNESS III – PROPOSTA GĦAL DEĊIŻJONI TAL-KUNSILL LI TEMENDA L-ATT ELETTORALI TAL-1976
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Tkellem Andrew Duff (rapporteur), biex jitlob għar-referenza lura lill-kumitat tar-rapport skont l-Artikolu 175(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.
Il-Parlament approva din it-talba. Il-kwistjoni ġiet riferuta lura biex terġa' tiġi eżaminata mill-kumitat responsabbli.
7.9. Progress rigward il-ġlieda kontra l-mini (votazzjoni)
Rapport dwar il-progress rigward il-ġlieda kontra l-mini [2011/2007(INI)] - Kumitat għall-Affarijiet Barranin. Rapporteur: Geoffrey Van Orden (A7-0211/2011)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 8)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI
Adottata (P7_TA(2011)0339)
8. Spjegazzjonijiet tal-vot
Spjegazzjonijiet bil-miktub tal-vot:
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 170 tar-Regoli ta’ Proċedura, jidhru fir-rapport verbatim ta’ din is-seduta.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
|
Rapport Martin Kastler - A7-0061/2011 Salvatore Iacolino, Mitro Repo, Sirpa Pietikäinen, Peter Jahr, Alajos Mészáros, Filip Kaczmarek, Daniel Hannan u Seán Kelly |
|
Is-sitwazzjoni fis-Sirja, il-Jemen u l-Baħrejn fil-kuntest tas-sitwazzjoni fid-dinja Għarbija u l-Afrika ta’ Fuq - RC-B7-0389/2011 Mitro Repo |
|
Rapport Véronique De Keyser - A7-0231/2011 Adam Bielan, Izaskun Bilbao Barandica, Mitro Repo, Daniel Hannan u Seán Kelly |
|
Preparamenti għall-elezzjonijiet tad-Duma Statali tar-Russja f'Diċembru - RC-B7-0396/2011 Adam Bielan u Kristian Vigenin |
|
Bidliet fis-sistema Schengen - RC-B7-0392/2011 Mitro Repo, Peter Jahr, Kristian Vigenin u Daniel Hannan |
|
Skema għat-tqassim ta’ ikel lill-persuni l-aktar imċaħħda fl-Unjoni - RC-B7-0397/2011 Peter Jahr |
|
Rapport Geoffrey Van Orden - A7-0211/2011 Mitro Repo |
9. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta’ mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 12.50 Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)
PRESIDENZA: Diana WALLIS
Viċi President
10. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta ta’ qabel
Il-Minuti tas-seduta ta’ qabel ġew approvati.
11. Dibattiti dwar każi ta’ ksur tad-drittijiet tal-bniedem, tad-demokrazija u tal-istat ta’ dritt (dibattitu)
(Għat-titoli u l-awturi tal-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni, ara punt 2 tal-Minuti ta’ 5.7.2011)
11.1. Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo, stupru tal-massa fil-provinċja tan-Nofsinhar ta’ Kivu
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0442/2011, B7-0443/2011, B7-0458/2011, B7-0459/2011, B7-0460/2011 u B7-0461/2011
Charles Tannock, Raül Romeva i Rueda, Michèle Striffler, Marietje Schaake u Véronique De Keyser ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Tkellmu Filip Kaczmarek f'isem il-Grupp PPE, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, Izaskun Bilbao Barandica f'isem il-Grupp ALDE, Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, Bastiaan Belder f'isem il-Grupp EFD, Franz Obermayr Membru mhux affiljat, Monica Luisa Macovei, Justas Vincas Paleckis, Seán Kelly u Corina Crețu.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Sari Essayah, Mitro Repo, Cristian Silviu Bușoi, Barbara Lochbihler, Eija-Riitta Korhola, Monika Smolková, Zuzana Roithová, Rovana Plumb u Michael Cashman.
Tkellmet Maria Damanaki (Membru tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 12.1 tal-Minuti ta’ 7.7.2011.
11.2. L-Indoneżja, inklużi l-attakki kontra l-minoranzi
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0394/2011, B7-0444/2011, B7-0462/2011, B7-0463/2011, B7-0464/2011, B7-0465/2011 u B7-0466/2011
Bastiaan Belder, Rui Tavares, Adam Bielan, Cristian Dan Preda, Kristiina Ojuland u Mitro Repo ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Tkellmu Csaba Sógor f'isem il-Grupp PPE, Marc Tarabella f'isem il-Grupp S&D, Marietje Schaake f'isem il-Grupp ALDE, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Eija-Riitta Korhola u Ryszard Czarnecki.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Bogusław Sonik, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Elena Băsescu, Nirj Deva, Seán Kelly u Corina Crețu.
Tkellmet Maria Damanaki (Membru tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 12.2 tal-Minuti ta’ 7.7.2011.
11.3. L-Indja b'mod partikolari s-sentenza tal-mewt ta’ Davinder Pal Singh
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0395/2011, B7-0467/2011, B7-0468/2011, B7-0469/2011, B7-0470/2011, B7-0471/2011 u B7-0472/2011
Karima Delli, Cristian Dan Preda, Charles Tannock, Graham Watson u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Tkellmu Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE, Silvia-Adriana Țicău f'isem il-Grupp S&D, Kristiina Ojuland f'isem il-Grupp ALDE, Barbara Lochbihler f'isem il-Grupp Verts/ALE, u Sari Essayah.
Tkellmu skont il-proċedura “catch the eye” Eija-Riitta Korhola, Corina Crețu, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Ryszard Czarnecki, u Charles Tannock, biex jagħmel mistoqsija “karta blu” lil Róża Gräfin von Thun und Hohenstein li wieġbet il-mistoqsija.
Tkellmet Maria Damanaki (Membru tal-Kummissjoni).
Id-dibattitu ngħalaq.
Votazzjoni: punt 12.3 tal-Minuti ta’ 7.7.2011.
12. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq Europarl.
12.1. Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo, stupru tal-massa fil-provinċja tan-Nofsinhar ta’ Kivu (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0442/2011, B7-0443/2011, B7-0458/2011, B7-0459/2011, B7-0460/2011 u B7-0461/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 10)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0442/2011
(flok B7-0442/2011, B7-0443/2011, B7-0458/2011, B7-0459/2011, B7-0460/2011 u B7-0461/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Michèle Striffler, Filip Kaczmarek, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Lena Kolarska-Bobińska, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Martin Kastler, Jarosław Leszek Wałęsa, Agnès Le Brun, Zuzana Roithová, Tadeusz Zwiefka u Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser, Ana Gomes, Richard Howitt, Thijs Berman, Corina Crețu u Rovana Plumb f'isem il-Grupp S&D, |
|
Louis Michel, Charles Goerens, Nathalie Griesbeck, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland, Sonia Alfano, Ramon Tremosa i Balcells, Alexander Graf Lambsdorff, Frédérique Ries u Izaskun Bilbao Barandica f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba u Ryszard Czarnecki f'isem il-Grupp ECR, |
|
Isabelle Durant, Barbara Lochbihler, Judith Sargentini, Raül Romeva i Rueda u Jean Lambert f'isem il-Grupp Verts/ALE u |
|
Eva-Britt Svensson f'isem il-Grupp GUE/NGL. |
Adottata (P7_TA(2011)0340)
12.2. L-Indoneżja, inklużi l-attakki kontra l-minoranzi (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0394/2011, B7-0444/2011, B7-0462/2011, B7-0463/2011, B7-0464/2011, B7-0465/2011 u B7-0466/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 11)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0394/2011
(flok B7-0394/2011, B7-0444/2011, B7-0462/2011, B7-0463/2011, B7-0464/2011, B7-0465/2011 u B7-0466/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Mario Mauro, Filip Kaczmarek, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Elena Băsescu, Zuzana Roithová, Agnès Le Brun, Martin Kastler, Csaba Sógor u Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser, Mitro Repo, Marc Tarabella u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg f'isem il-Grupp S&D, |
|
Marietje Schaake, Marielle De Sarnez, Kristiina Ojuland, Sonia Alfano, Ramon Tremosa i Balcells, Frédérique Ries, Izaskun Bilbao Barandica, Alexandra Thein u Louis Michel f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Tomasz Piotr Poręba, Ryszard Czarnecki u Adam Bielan f'isem il-Grupp ECR, |
|
Rui Tavares, Raül Romeva i Rueda, Gerald Häfner, Emilie Turunen, Christian Engström u Barbara Lochbihler f'isem il-Grupp Verts/ALE, |
|
Miguel Portas u Marisa Matias f'isem il-Grupp GUE/NGL u |
|
Bastiaan Belder f'isem il-Grupp EFD. |
Adottata (P7_TA(2011)0341)
Tkellmet
Ana Gomes, qabel il-votazzjoni.
12.3. L-Indja b'mod partikolari s-sentenza tal-mewt ta’ Davinder Pal Singh (votazzjoni)
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni B7-0395/2011, B7-0467/2011, B7-0468/2011, B7-0469/2011, B7-0470/2011, B7-0471/2011 u B7-0472/2011
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa)
(Riżultat tal-votazzjoni: Anness “Riżultat tal-Votazzjonijiet”, Punt 12)
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI B7-0395/2011
Miċħuda
MOZZJONI GĦAL RIŻOLUZZJONI KONĠUNTA RC-B7-0467/2011
(flok B7-0467/2011, B7-0468/2011, B7-0469/2011, B7-0470/2011, B7-0471/2011 u B7-0472/2011):
imressqa mill-Membri li ġejjin:
|
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Mario Mauro, Lena Kolarska-Bobińska, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Monica Luisa Macovei, Tunne Kelam, Eija-Riitta Korhola, Sari Essayah, Agnès Le Brun, Martin Kastler, Zuzana Roithová u Bogusław Sonik f'isem il-Grupp PPE, |
|
Véronique De Keyser, Harlem Désir u Lidia Joanna Geringer de Oedenberg f'isem il-Grupp S&D, |
|
Graham Watson, Niccolò Rinaldi, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland, Sonia Alfano, Ramon Tremosa i Balcells, Alexander Graf Lambsdorff, Frédérique Ries, Izaskun Bilbao Barandica, Alexandra Thein u Louis Michel f'isem il-Grupp ALDE, |
|
Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, |
|
Karima Delli, Barbara Lochbihler, Jean Lambert, Satu Hassi, Franziska Keller u Raül Romeva i Rueda f'isem il-Grupp Verts/ALE u |
|
Marisa Matias u Miguel Portas f'isem il-Grupp GUE/NGL. |
Adottata (P7_TA(2011)0342)
13. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fis-sit “Séance en direct”, “Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)” u fil-verżjoni stampata tal-anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet b'sejħa tal-Ismijiet”.
Il-verżjoni elettronika fuq il-Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta’ mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li tgħaddi din l-iskadenza, il-korrezzjonijiet u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
14. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 48 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Kumitat DEVE
— |
Ir-4 Forum ta’ Livell Għoli dwar l-Effikaċja tal-Għajnuna (2011/2145(INI)) (opinjoni: INTA) |
— |
Il-ħidma tal-Assemblea Parlamentari Konġunta AKP-UE fl-2010 (2011/2120(INI)) |
Kumitat ECON
— |
Ir-riforma tar-Regoli tal-UE dwar l-għajnuna mill-Istat għal Servizzi ta’ Interess Ekonomiku Ġenerali (2011/2146(INI)) (opinjoni: CULT, ENVI, EMPL, ITRE, IMCO, TRAN, REGI) |
Kumitat EMPL
— |
Rieżami ta’ nofs il-perjodu tal-istrateġija Ewropea 2007-2012 dwar is-saħħa u s-sigurtà fuq il-post tax-xogħol (2011/2147(INI)) (opinjoni: ENVI) |
Kumitat FEMM
— |
Approċċ integrat għat-trattament ugwali bejn is-sessi fil-qafas tal-ħidma tal-Parlament Ewropew (2011/2151(INI)) |
Kumitat IMCO
— |
Strateġija ġdida għall-Politika tal-Konsumatur (2011/2149(INI)) (opinjoni: JURI, ECON) |
Kumitat ITRE
— |
Lejn strateġija tal-Ispazju tal-Unjoni Ewropea għas-servizz taċ-ċittadini (2011/2148(INI)) (opinjoni: AFET, ENVI, INTA, TRAN, REGI) |
Kumitat TRAN
— |
Il-funzjonament u l-applikazzjoni tad-drittijiet stabbiliti ta’ persuni li jivvjaġġaw bl-ajru (2011/2150(INI)) (opinjoni: EMPL, IMCO) |
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta’ inizjattiva (Artikolu 90 tar-Regoli ta’ proċedura)
Kumitat AFET
— |
Rakkomandazzjonijiet lill-Kunsill, lill-Kummissjoni u lis-SEAE dwar in-negozjati tal-Ftehim ta’ Assoċjazzjoni UE-Ġeorġja (2011/2133(INI)) |
— |
Rakkomandazzjonijiet lill-Kunsill, lill-Kummissjoni u lis-SEAE dwar in-negozjati dwar il-Ftehim ta’ Assoċjazzjoni UE-Ukraina (2011/2132(INI)) |
Kompetenza tal-kumitati
Kumitat FEMM
— |
Appoġġ tal-UE għall-QKI: Naffaċċjaw l-Isfidi u Negħlbu d-Diffikultajiet (2011/2109(INI))
|
Kumitat AFET
— |
Ir-regoli finanzjarji applikabbli għall-baġit annwali tal-Unjoni (COM(2010)0815 - C7-0016/2011 - 2010/0395(COD))
|
Kumitat TRAN
— |
Il-futur tal-VAT (2011/2082(INI))
|
Kumitat FEMM
— |
L-Istatut għal Soċjetà Kooperattiva Ewropea fir-rigward tal-involviment tal-impjegati (2011/2116(INI))
|
Kumitat ITRE
— |
L-UE u ċ-Ċina: Kummerċ Żbilanċjat? (2010/2301(INI))
|
— |
Kooperazzjoni msaħħa fil-qasam tal-ħolqien ta’ protezzjoni tal-privattiva unitarja (COM(2011)0215 - C7-0099/2011 - 2011/0093(COD))
|
15. Dikjarazzjonijiet bil-miktub imniżżla fir-reġistru (Artikolu 123 tar-Regoli ta’ Proċedura)
Numru ta’ firem miksuba mid-dikjarazzjonijiet bil-miktub fir-reġistru (Artikolu 123(3) tar-Regoli ta’ Proċedura):
Numru tad-dokument |
Awtur |
Firem |
0015/2011 |
Françoise Castex, Franziska Katharina Brantner, Vincent Peillon, Cristian Dan Preda, Ivo Vajgl |
300 |
0016/2011 |
Geoffrey Van Orden, Gabriele Albertini, Alexander Alvaro, Frédérique Ries, Hannu Takkula |
68 |
0017/2011 |
Richard Seeber, Ole Christensen, Carl Haglund, Isabella Lövin, Anna Rosbach |
268 |
0018/2011 |
Martin Ehrenhauser |
35 |
0019/2011 |
Andreas Mölzer |
27 |
0020/2011 |
Peter Skinner |
85 |
0021/2011 |
Jelko Kacin, Edward McMillan-Scott, Anna Rosbach, György Schöpflin, Jutta Steinruck |
226 |
0022/2011 |
Gay Mitchell, Nirj Deva, Marian Harkin, Peter Skinner, Angelika Werthmann |
347 |
0023/2011 |
Niki Tzavela, Jorgo Chatzimarkakis, Edit Herczog, Georgios Koumoutsakos, Fiorello Provera |
144 |
0024/2011 |
Leonidas Donskis, Zigmantas Balčytis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Justas Vincas Paleckis |
52 |
0025/2011 |
Georgios Koumoutsakos, Hélène Flautre, Marian Harkin, Vittorio Prodi |
272 |
0026/2011 |
Daciana Octavia Sârbu, Elisabeth Jeggle, Adina-Ioana Vălean, Janusz Wojciechowski |
140 |
0027/2011 |
Patrick Le Hyaric, Margrete Auken, Véronique De Keyser, Niccolò Rinaldi |
115 |
0028/2011 |
Paolo De Castro, Salvatore Caronna, Michel Dantin, Martin Häusling, Justas Vincas Paleckis |
81 |
0029/2011 |
Sarah Ludford, Simon Busuttil, Ana Gomes, Barbara Lochbihler |
95 |
0030/2011 |
Cătălin Sorin Ivan, Silvia Costa, Seán Kelly, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu |
33 |
0031/2011 |
Giovanni Collino |
13 |
0032/2011 |
Philippe Juvin, José Bové, Edite Estrela, Corinne Lepage, Anna Rosbach |
59 |
0033/2011 |
Britta Thomsen, Edit Bauer, Eva-Britt Svensson, Marc Tarabella, Marina Yannakoudakis |
38 |
0034/2011 |
Nuno Teixeira, Luís Paulo Alves, Elie Hoarau, Gabriel Mato Adrover, Maria do Céu Patrão Neves |
35 |
16. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
Il-Minuti ta’ din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 179(2) tar-Regoli ta’ Proċedura.
Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li ġew adottati se jintbagħtu minnufih lill-entitajiet imsemmija fihom.
17. Dati tas-seduti li jmiss
Is-seduti li jmiss se jsiru mid-data 12 ta’ Settembru 2011 sad-data 15 ta’ Settembru 2011.
18. Interruzzjoni tas-sessjoni
Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.
Ħin li fih ingħalqet is-seduta: 16.35.
Klaus Welle
Segretarju Ġenerali
Jerzy Buzek
President
Il-Ħamis 7 ta’ Lulju 2011
REĠISTRU TAL-ATTENDENZA
Iffirmaw:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfano, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Andrikienė, Angelilli, Angourakis, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Auconie, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Balzani, Băsescu, Bastos, Bauer, Bearder, Becker, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berlinguer, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bodu, Böge, Borghezio, Borsellino, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Brok, Brons, Brzobohatá, Bufton, Bullmann, Bușoi, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chountis, Christensen, Claeys, Clark, Coelho, Cofferati, Comi, Corazza Bildt, Cornelissen, Correia De Campos, Cortés Lastra, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Cronberg, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Dăncilă, Danellis, Danjean, Dantin, (The Earl of) Dartmouth, Daul, David, Davies, De Angelis, de Brún, Dehaene, De Keyser, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Droutsas, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Fajmon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fisas Ayxela, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Gargani, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giegold, Gierek, Girling, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Göncz, Goulard, Gräßle, Grech, Grelier, Grèze, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Fiona Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Hannan, Harkin, Hartong, Hassi, Haug, Häusling, Hedh, Helmer, Hénin, Herczog, Herranz García, Hibner, Higgins, Nadja Hirsch, Hoarau, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Hortefeux, Howitt, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Iturgaiz Angulo, Ivan, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalfin, Kalinowski, Kalniete, Kamiński, Kammerevert, Karas, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Kelam, Keller, Kelly, Kirilov, Kirkhope, Klaß, Kleva, Klinz, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Béla Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozlík, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kuhn, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Lechner, Le Foll, Le Grip, Legutko, Lehne, Leinen, Lepage, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McClarkin, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Mănescu, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Mélenchon, Méndez de Vigo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Mulder, Muñiz De Urquiza, Murphy, Nedelcheva, Neuser, Neveďalová, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niebler, Nitras, Obermayr, Obiols, Ojuland, Olbrycht, Olejniczak, Oomen-Ruijten, Őry, Ouzký, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Patrão Neves, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Piotrowski, Pirillo, Pirker, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Ponga, Poręba, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Prendergast, Prodi, Proust, Provera, Quisthoudt-Rowohl, Rangel, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivellini, Rochefort, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Salvini, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Werner Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Siwiec, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Speroni, Staes, Stassen, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Sterckx, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Dimitar Stoyanov, Strejček, Striffler, Surján, Susta, Svensson, Swinburne, Swoboda, Szájer, Szegedi, Szymański, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tavares, Taylor, Teixeira, Terho, Thein, Theocharous, Theurer, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tőkés, Tomaševski, Tošenovský, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Uspaskich, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Vanhecke, Van Orden, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, Vlasák, Voss, Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Manfred Weber, Renate Weber, Weiler, Weisgerber, Werthmann, Westphal, Wieland, Wikström, Willmott, Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zahradil, Zala, Zanicchi, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zver, Zwiefka
Il-Ħamis 7 ta’ Lulju 2011
ANNESS I
RIŻULTATI TAL-VOTAZZJONIJIET
Abbrevjazzjonijiet u simboli
+ |
adottat(a) |
- |
irrifjutat(a) |
↓ |
skadut(a) |
Ir |
irtirat(a) |
VSI (…, …, …) |
votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet (favur, kontra, astenew) |
VE (…, …, …) |
votazzjoni elettronika (favur, kontra, astenew) |
Vmaq |
votazzjoni maqsuma |
Vsep |
votazzjoni separata |
em |
emenda |
EmK |
emenda ta’ kompromess |
PK |
parti korrispondenti |
EmT |
emenda li tħassar |
= |
emendi identiċi |
§ |
paragrafu |
Art |
artikolu |
Pre |
premessa |
MOZ |
mozzjoni għal riżoluzzjoni |
MOZK |
mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta |
SIG |
votazzjoni sigrieta |
1. Is-Sena Ewropea għat-Tixjiħ Attiv (2012) ***I
Rapport: Martin Kastler (A7-0061/2011)
Suġġett |
Em Nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Proposta għal deċiżjoni |
|||||
It-test kollu - Blokk Nru 1 - kompromess |
53 |
kumitat |
|
+ |
|
Blokk Nru 2 emendi tal-kumitat responsabbli |
1-52 |
kumitat |
|
↓ |
|
Votazzjoni: proposta emendata |
|
+ |
|
||
Abbozz ta’ riżoluzzjoni leġiżlattiva |
|||||
Wara § 1 |
54 |
kumitat |
|
+ |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni leġiżlattiva |
VSI |
+ |
557, 33, 15 |
2. Is-Sirja, il-Jemen u l-Baħrejn fil-kuntest tas-sitwazzjoni fid-dinja Għarbija u fl-Afrika ta’ Fuq
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0389/2011, B7-0390/2011, B7-0446/2011, B7-0447/2011, B7-0449/2011, B7-0453/2011, B7-0454/2011
Suġġett |
Em Nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0389/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
Wara § 2 |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 28 |
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 31 |
3 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
75, 484, 56 |
Wara § 35 |
4 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 38 |
5EmT |
GUE/NGL |
|
- |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0389/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0390/2011 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0446/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0447/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0449/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0453/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0454/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
GUE/NGL: Emenda 3
Varji:
Mariya Nedelcheva hija wkoll firmatarju tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0449/2011 tal-Grupp PPE.
3. Politiki esterni tal-UE favur id-demokratizzazzjoni
Rapport: Véronique De Keyser (A7-0231/2011)
Suġġett |
Em Nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
§ 6 |
12 |
PPE |
VE |
- |
293, 314, 6 |
§ 10 |
13 |
PPE |
|
+ |
|
§ |
test oriġinali |
Vsep |
↓ |
|
|
§ 13 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 31 |
16EmT |
PPE, ALDE |
VE |
+ |
369, 243, 7 |
§ 34 |
14 |
PPE |
VE |
+ |
320, 297, 4 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
|
1 |
↓ |
|
|||
2 |
↓ |
|
|||
§ 35 |
11 |
PPE |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2/VE |
- |
286, 330, 7 |
|||
Wara § 38 |
25 |
PPE, ALDE |
VE |
+ |
362, 245, 12 |
§ 39 |
17EmT |
PPE, ALDE |
VE |
+ |
373, 248, 2 |
§ 40 |
1= 8= |
S&D ALDE |
|
+ |
|
7 |
ALDE |
|
↓ |
|
|
Wara § 44 |
9 |
ALDE |
|
+ |
|
§ 48 |
18EmT |
PPE, ALDE |
|
+ |
|
§ 49 |
19S |
PPE, ALDE |
|
+ |
|
§ 50 |
20EmT |
PPE, ALDE |
|
+ |
|
§ 51 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 53 |
10EmT= 21S= |
PPE, ALDE |
VE |
+ |
368, 236, 16 |
§ 54 |
22S |
PPE, ALDE |
|
+ |
|
§ 55 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 56 |
23S |
PPE, ALDE |
|
+ |
|
§ 59 |
24S |
PPE, ALDE |
|
+ |
|
Wara § 62 |
2 |
S&D |
|
+ |
|
§ 65 |
15 |
PPE |
|
+ |
|
§ 67 |
5 |
S&D |
|
+ |
|
§ 68 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 69 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 70 |
3 |
S&D |
|
- |
|
§ 71 |
4 |
S&D |
|
+ |
|
Premessa G |
6 |
ALDE |
|
+ |
|
Premessa U |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Premessa Y |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
537, 24, 61 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
S&D: votazzjoni finali
Talbiet għal votazzjoni separata
GUE/NGL: §§ 10, 69
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
GUE/NGL:
§ 13
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kliem “fit-territorju tal-UE” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 34
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kliem “jinsisti … demokratiċi” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 51
l-1 parti |
: |
“Jenfasizza l-ħtieġa … l-valuri demokratiċi;” |
it-2 parti |
: |
“iħeġġeġ … dwar l-iżvilupp;” |
§ 55
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kliem “tal-paċi … tal-kunflitti,” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
§ 68
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kliem “sħubija mill-qrib … flimkien ma” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
Premessa U
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kliem “azzjonijiet tal-Politika … Difiża (PESD),” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
Premessa Y
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kelma “ewlenin” |
it-2 parti |
: |
din il-kelma |
ALDE:
Emenda 11
l-1 parti |
: |
It-test sħiħ mingħajr il-kliem “u jitlob għall-istabbiliment immedjat tiegħu bħala” u “indipendenti,” |
it-2 parti |
: |
dan il-kliem |
4. It-tħejjijiet għall-elezzjonijiet ta’ Diċembru tad-Duma tal-Istat Russu
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0396/2011, B7-0448/2011, B7-0450/2011, B7-0451/2011, B7-0452/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0396/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, GUE/NGL) |
|||||
Wara § 5 |
- |
- |
|
+ |
emenda orali |
§ 6 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
emendat oralment |
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0396/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0448/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0450/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0451/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0452/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: § 6
Varji
Kristiina Ojuland ressqet l-emenda orali li ġejja wara l-paragrafu 5:
5a. |
“jiddeplora l-projbizzjoni tal-ivjaġġar għal sitt xhur imposta fuq Boris Nemtsov fil-5 ta’ Lulju u jsejjaħ biex titneħħa minnufih;” |
Hannes Swoboda ressqet l-emenda orali li ġejja għall-paragrafu 6:
6. |
“Jesprimi t-tħassib tiegħu dwar il-proposta ta’ abbozz ta’ liġi, li għandha tiġi diskussa fid-Duma, li permezz tagħha l-qrati Russi jkunu jistgħu jinjoraw s-sentenzi tal-Qorti Ewropea tad-Drittijiet tal-Bniedem f'xi oqsma, peress li tali inizjattiva tmur kontra l-prinċipji bażiċi tal-Konvenzjoni Ewropea dwar id-Drittijiet tal-Bniedem; jilqa' d-deċiżjoni reċenti tad-Duma tar-Russja li ma tikkunsidrax dan l-abbozz ta’ liġi għal issa u jixtieq li finalment tabbanduna din l-inizjattiva;” |
5. Il-bidliet fis-sistema Schengen
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0392/2011, B7-0393/2011, B7-0400/2011, B7-0441/2011, B7-0456/2011, B7-0457/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0392/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE) |
|||||
§ 6 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 7 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 9 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 10 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0392/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0393/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0400/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0441/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0456/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0457/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: §§ 9, 10
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
PPE:
§ 6
l-1 parti |
: |
“Jemmen li … is-sigurtà interna;” |
it-2 parti |
: |
“jistieden lill-Kummissjoni … mill-Istati Membri;” |
§ 7
l-1 parti |
: |
“Hu tal-fehma, għalhekk … is-sistema ta’ Schengen;” |
it-2 parti |
: |
“jiġbed l-attenzjoni li … tal-kontrolli fil-fruntieri;” |
Varji
Mariya Nedelcheva u Simon Busuttil huma wkoll firmatarji tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0393/2011 tal-Grupp PPE.
Salvatore Iacolino (Grupp PPE) huwa wkoll firmatarju tal-mozzjoni għar-riżoluzzjoni RC-B7-0392/2011.
6. L-approċċ tal-Parlament Ewropew għall-implimentazzjoni tal-Artikoli 9 u 10 tal-Protokoll 1 tat-Trattat ta’ Lisbona rigward il-kooperazzjoni parlamentari fil-qasam tal-PESK/PSDK
Mozzjoni għal riżoluzzjoni: B7-0388/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0388/2011 (Kumitat AFET) |
|||||
§ 1 |
1 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 4 |
2 |
GUE/NGL |
|
- |
|
Wara § 4 |
3 |
GUE/NGL |
|
- |
|
4 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
58, 560, 9 |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
GUE/NGL: Emenda 4
7. L-Iskema tad-distribuzzjoni tal-ikel lill-persuni l-aktar fil-bżonn fl-Unjoni
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni: B7-0397/2011, B7-0398/2011, B7-0399/2011, B7-0455/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0397/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
Wara § 2 |
1 |
GUE/NGL |
VSI |
+ |
416, 193, 12 |
2 |
GUE/NGL |
VSI |
- |
82, 425, 111 |
|
§ 3 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
§ 4 |
§ |
test oriġinali |
Vmaq |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 12 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
+ |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
548, 52, 26 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0397/2011 |
|
Verts/ALE, S&D |
|
↓ |
|
B7-0398/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0399/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0455/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
S&D: votazzjoni finali
GUE/NGL: emendi 1, 2
Talbiet għal votazzjoni separata
PPE: § 3
ECR: § 12
Talbiet għal votazzjoni maqsuma
ECR:
§ 4
l-1 parti |
: |
“Jieħu nota … imċaħħda,” |
it-2 parti |
: |
“jieħu nota li għandu jiġi żgurat il-finanzjament xieraq;” |
Varji
Marie-Christine Vergiat (Grupp GUE/NGL), Mariya Nedelcheva u Dominique Vlasto (Grupp PPE) huma wkoll firmatarji tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0397/2011.
Czesław Adam Siekierski u Michel Dantin huma wkoll firmatarji tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0398/2011 tal-Grupp PPE.
Raül Romeva i Rueda huwa wkoll firmatarju tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0397/2011 tal-Gruppi Verts/ALE u S&D.
8. Progress rigward il-ġlieda kontra l-mini
Rapport: Geoffrey Van Orden (A7-0211/2011)
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Titolu qabel § 28 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
- |
|
§ 28 |
§ |
test oriġinali |
Vsep |
- |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
544, 5, 7 |
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: votazzjoni finali
Talbiet għal votazzjoni separata
ECR: titolu qabel il-§ 28 (Studju ta’ każ – l-Eġittu), § 28
9. Ir-Repubblika Demokratika tal-Kongo u l-istupri tal-massa fil-provinċja ta’ Kivu tan-Nofsinhar
B7-0442/2011, B7-0443/2011, B7-0458/2011, B7-0459/2011, B7-0460/2011, B7-0461/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0442/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
Wara § 12 |
1 |
ECR |
VSI |
- |
9, 54, 0 |
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0442/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0443/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0458/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0459/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0460/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0461/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
ECR: Emenda 1
Varji
Mariya Nedelcheva hija wkoll firmatarju tal-mozzjoni għal riżoluzzjoni B7-0458/2011 tal-Grupp PPE.
10. L-Indoneżja, inklużi l-attakki kontra l-minoranzi
B7-0394/2011, B7-0444/2011, B7-0462/2011, B7-0463/2011, B7-0464/2011, B7-0465/2011, B7-0466/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0394/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE, GUE/NGL, EFD) |
|||||
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
|
+ |
|
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0394/2011 |
|
EFD |
|
↓ |
|
B7-0444/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0462/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0462/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0464/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0465/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0466/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
11. L-Indja b'mod partikolari s-sentenza tal-mewt ta’ Davinder Pal Singh
B7-0395/2011, B7-0467/2011, B7-0468/2011, B7-0469/2011, B7-0470/2011, B7-0471/2011, B7-0472/2011
Suġġett |
Em nru |
Awtur |
VSI, eċċ. |
Votazzjoni |
VSI /VE - rimarki |
Mozzjoni għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0395/2011 |
|
EFD |
|
- |
|
Mozzjoni għal riżoluzzjoni konġunta RC-B7-0467/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
Wara § 3 |
2 |
Verts/ALE |
|
- |
|
Wara Premessa F |
1 |
Verts/ALE |
|
- |
|
Votazzjoni: riżoluzzjoni (it-test kollu) |
VSI |
+ |
55, 0, 5 |
||
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mill-gruppi politiċi |
|||||
B7-0467/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0468/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0469/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
B7-0470/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0471/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0472/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
Talbiet għal votazzjoni b'sejħa tal-ismijiet
PPE: Votazzjoni finali
Il-Ħamis 7 ta’ Lulju 2011
ANNESS II
RIŻULTAT TAL-VOTAZZJONI B'SEJĦA TAL-ISMIJIET
1. A7-0061/2011 - Martin Kastler - Riżoluzzjoni leġiżlattiva
Favur: 557
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Gerbrandy, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Zahradil, Zīle
EFD: Imbrasas, Paksas, Paška, Terho, Tzavela
NI: Dodds, Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Hassi, Häusling, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 33
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Händel, Hénin, Lösing, Matias, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Brons, Claeys, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Obermayr, Sinclaire, Stassen, van der Stoep
Astensjonijiet: 15
ALDE: Goulard
ECR: Helmer
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Hoarau, Liotard, Søndergaard
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
Favur : Gerald Häfner
2. RC-B7-0389/2011 - Em 3
Favur: 75
ALDE: Bilbao Barandica, Gallagher, Goerens, Haglund, Uggias
EFD: Terho
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Hénin, Liotard, Lösing, Matias, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Brons, Claeys, Griffin, Hartong, Kovács, Madlener, Martin Hans-Peter, Obermayr, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, Werthmann, van der Stoep
PPE: Baldassarre, Florenz, Itälä, Scurria
S&D: Costa, Färm, Gomes, Hedh, Ludvigsson, Ulvskog
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Bové, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Grèze, Hassi, Häfner, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Schlyter, Schroedter, Staes, Tavares, Turunen, Ždanoka
Kontra: 484
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Gerbrandy, Goulard, Griesbeck, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: de Jong
NI: Gollnisch, Severin
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schöpflin, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Besset, Brantner, Bélier, Canfin, Cohn-Bendit, Durant, Eickhout, Flautre, Giegold, Harms, Rühle, Sargentini, Schulz Werner, Tarand, Taylor
Astensjonijiet: 56
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Zahradil, Zīle
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Imbrasas, Paksas
GUE/NGL: Mélenchon
NI: Dodds, Sinclaire
Verts/ALE: Benarab-Attou, Brepoels, Engström, Häusling, Turmes
3. A7-0231/2011 - Véronique De Keyser - Riżoluzzjoni
Favur: 537
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Bielan, Cymański, Czarnecki, Gróbarczyk, Kowal, Kurski, Legutko, Migalski, Piotrowski, Szymański, Wojciechowski, Włosowicz, Ziobro
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Tzavela
NI: Ehrenhauser, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Hedh, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Besset, Brepoels, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Durant, Eickhout, Engström, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 24
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark
GUE/NGL: Angourakis, Chountis, Ferreira João, Figueiredo, Hénin, Lösing, Ransdorf, Triantaphyllides, Wils
NI: Brons, Claeys, Griffin, Hartong, Madlener, Stassen, Szegedi, van der Stoep
PPE: Mayer, Zeller
Astensjonijiet: 61
ALDE: Bilbao Barandica
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Hannan, Helmer, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, Nicholson, Ouzký, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Zahradil, Zīle
EFD: Terho
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Händel, Klute, Liotard, Matias, Mélenchon, Remek, Scholz, Søndergaard, Vergiat, Zimmer, de Jong
NI: Dodds, Gollnisch, Kovács, Martin Hans-Peter, Obermayr, Sinclaire
PPE: Zasada
Verts/ALE: Benarab-Attou, Bové, Brantner, Bélier, Canfin, Delli, Flautre, Tremopoulos
4. B7-0388/2011 - Em 4
Favur: 58
ALDE: Aylward, Bilbao Barandica, Gallagher, Rinaldi, Uggias
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Brons, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Kovács, Madlener, Obermayr, Sinclaire, Sosa Wagner, Stassen, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, Werthmann, van der Stoep
PPE: Giannakou, Jędrzejewska
S&D: Maňka
Verts/ALE: Lövin, Schlyter
Kontra: 560
ALDE: Alfano, Alvaro, Bearder, Bennahmias, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Zahradil, Ziobro, Zīle
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Paška, Salavrakos, Tzavela
NI: Dodds, Gollnisch, Severin
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Correia De Campos, Costa, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Astensjonijiet: 9
EFD: Imbrasas, Paksas, Terho
NI: Claeys, Martin Hans-Peter
PPE: Franco
S&D: Hedh
Verts/ALE: Tavares, Tremopoulos
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
Favur : Michel Dantin, Hans-Peter Martin
Kontra : Vladimír Maňka
5. RC-B7-0397/2011 - Em 1
Favur: 416
ALDE: Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, De Sarnez, Gallagher, Goulard, Griesbeck, Lepage, Rochefort
ECR: Kamiński
EFD: Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Gollnisch, Kovács, Obermayr, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Iacolino, Itälä, Ivanova, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Olbrycht, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, del Castillo Vera, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Prendergast, Prodi, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Kontra: 193
ALDE: Alfano, Alvaro, Bearder, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, Davies, Donskis, Duff, Gerbrandy, Goerens, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Zahradil, Ziobro, Zīle
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni, Terho
GUE/NGL: de Jong
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Hartong, Madlener, Stassen, van der Stoep
PPE: Böge, Corazza Bildt, Dorfmann, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Jahr, Kovatchev
S&D: Christensen, Färm, Hedh, Jørgensen, Ludvigsson, Rodust, Schaldemose, Thomsen, Ulvskog
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Astensjonijiet: 12
ALDE: Takkula, Uspaskich
EFD: Imbrasas
NI: Claeys, Martin Hans-Peter, Sinclaire
PPE: Oomen-Ruijten, Wortmann-Kool, de Lange, van de Camp
S&D: Rapkay
Verts/ALE: Tavares
6. RC-B7-0397/2011 - Em 2
Favur: 82
ALDE: Bennahmias, Bilbao Barandica
ECR: Kamiński
EFD: Imbrasas, Paksas, Paška
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Scholz, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Kovács, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor
PPE: Díaz de Mera García Consuegra, La Via, Mauro, Nitras, Pietikäinen, Saryusz-Wolski, Siekierski, Sonik, del Castillo Vera
S&D: Alves, Arif, Arlacchi, Balzani, Berès, Borsellino, Caronna, Castex, Cofferati, Costa, Crocetta, De Angelis, De Rossa, Désir, Flašíková Beňová, Grelier, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Howitt, Kirilov, Le Foll, Leinen, López Aguilar, Martínez Martínez, Moreira, Olejniczak, Paleckis, Pargneaux, Peillon, Pirillo, Pittella, Sassoli, Serracchiani, Siwiec, Tirolien, Trautmann, Van Brempt, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Zala, Țicău
Kontra: 425
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Włosowicz, Zahradil, Ziobro, Zīle
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Belder, Bizzotto, Borghezio, Bufton, Clark, Fontana, Morganti, Provera, Rossi, Salavrakos, Salvini, Scottà, Speroni, Terho, Tzavela
GUE/NGL: de Jong
NI: Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Hartong, Madlener, Obermayr, Sinclaire, Stassen, van der Stoep
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Corazza Bildt, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Stolojan, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Christensen, Färm, Haug, Hedh, Jaakonsaari, Jørgensen, Ludvigsson, Mavronikolas, Rodust, Schaldemose, Smolková, Thomsen, Ulvskog
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Astensjonijiet: 111
GUE/NGL: Angourakis
NI: Martin, Severin, Werthmann
S&D: Andrés Barea, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balčytis, Berlinguer, Berman, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Cashman, Cercas, Childers, Correia De Campos, Cortés Lastra, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Keyser, Domenici, Droutsas, Dušek, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grech, Groote, Göncz, Herczog, Honeyball, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Liberadzki, Martin David, Masip Hidalgo, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Padar, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pașcu, Perello Rodriguez, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Simon, Skinner, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Toia, Tănăsescu, Vaughan, Weiler, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
Favur : Corinne Lepage, Patrizia Toia
7. RC-B7-0397/2011 - Riżoluzzjoni
Favur: 548
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Bușoi, Chatzimarkakis, Creutzmann, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hirsch, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Klinz, Koch-Mehrin, Kozlík, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Bielan, Cymański, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kowal, Kurski, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymański, Tomaševski, Wojciechowski, Włosowicz, Ziobro
EFD: Paksas, Paška, Salavrakos, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hoarau, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Lösing, Matias, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer
NI: Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Severin, Sosa Wagner, Stoyanov Dimitar, Szegedi, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Auconie, Audy, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Iacolino, Itälä, Ivanova, Jazłowiecka, Jeggle, Jiménez-Becerril Barrio, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Karas, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pieper, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Striffler, Surján, Szájer, Sógor, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Weber Manfred, Weisgerber, Wieland, Winkler Hermann, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Dăncilă, Enciu, Ertug, Estrela, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lange, Le Foll, Leinen, Liberadzki, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Neveďalová, Obiols, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prendergast, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Romero López, Roth-Behrendt, Sassoli, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häfner, Häusling, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tarand, Tavares, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 52
ALDE: Thein
ECR: Ashworth, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Deva, Fajmon, Foster, Fox, Girling, Hannan, Helmer, Karim, Kirkhope, Kožušník, McClarkin, Nicholson, Ouzký, Stevenson, Strejček, Swinburne, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Zahradil, Zīle
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Belder, Bufton, Clark, Provera, Terho
GUE/NGL: de Jong
NI: Brons, Dodds, Griffin, Hartong, Madlener, Stassen, van der Stoep
PPE: Böge, Corazza Bildt, Fjellner, Hökmark, Ibrisagic, Svensson Alf
S&D: Ludvigsson
Verts/ALE: Schlyter
Astensjonijiet: 26
ALDE: Paulsen, Schmidt
EFD: Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Rossi, Salvini, Scottà, Speroni
GUE/NGL: Angourakis, Liotard
NI: Claeys, Gollnisch, Obermayr, Sinclaire
PPE: Jahr
S&D: Christensen, Färm, Hedh, Jørgensen, Rodust, Schaldemose, Thomsen, Ulvskog
8. A7-0211/2011 - Geoffrey Van Orden - Riżoluzzjoni
Favur: 544
ALDE: Alfano, Alvaro, Aylward, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, De Sarnez, Donskis, Duff, Gallagher, Gerbrandy, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Iovine, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Kozlík, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, McMillan-Scott, Michel, Mulder, Mănescu, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rochefort, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Skylakakis, Sterckx, Takkula, Thein, Theurer, Tremosa i Balcells, Uggias, Uspaskich, Vajgl, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld
ECR: Ashworth, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Campbell Bannerman, Chichester, Cymański, Czarnecki, Deva, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Helmer, Kamiński, Karim, Kirkhope, Kowal, Kožušník, Kurski, Legutko, McClarkin, Migalski, Nicholson, Ouzký, Piotrowski, Poręba, Stevenson, Strejček, Swinburne, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Włosowicz, Zahradil, Zīle
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salvini, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Chountis, Ernst, Figueiredo, Händel, Hénin, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Matias, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Scholz, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, Zimmer, de Jong
NI: Brons, Claeys, Dodds, Ehrenhauser, Gollnisch, Griffin, Kovács, Madlener, Martin Hans-Peter, Sosa Wagner, Stassen, Szegedi, Vadim Tudor, Werthmann, van der Stoep
PPE: Abad, Allam, Andrikienė, Angelilli, Antonescu, Audy, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Becker, Belet, Bendtsen, Berlato, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Comi, Danjean, Dantin, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fisas Ayxela, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, Gardini, Gargani, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Gräßle, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hortefeux, Hökmark, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalniete, Karas, Kariņš, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kuhn, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Morkūnaitė-Mikulėnienė, Motti, Méndez de Vigo, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niebler, Nitras, Olbrycht, Oomen-Ruijten, Pack, Pallone, Papanikolaou, Papastamkos, Patrão Neves, Peterle, Pietikäinen, Pirker, Ponga, Posselt, Poupakis, Preda, Proust, Pöttering, Quisthoudt-Rowohl, Reul, Riquet, Rivellini, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Sommer, Sonik, Stolojan, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Wortmann-Kool, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zwiefka, Záborská, de Lange, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berlinguer, Berman, Berès, Borsellino, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Cofferati, Correia De Campos, Cortés Lastra, Costa, Crețu, Crocetta, Daerden, Danellis, De Keyser, De Rossa, Domenici, Droutsas, Dušek, Désir, Enciu, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Gomes, Grelier, Groote, Gualtieri, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Ivan, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kalfin, Kammerevert, Kirilov, Kleva, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Le Foll, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, Menéndez del Valle, Merkies, Mirsky, Moraes, Moreira, Neuser, Neveďalová, Olejniczak, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Sassoli, Schaldemose, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Westphal, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zala, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cornelissen, Cramer, Cronberg, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Flautre, Giegold, Grèze, Harms, Hassi, Häusling, Junqueras Vies, Keller, Lambert, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Schulz Werner, Staes, Tavares, Taylor, Tremopoulos, Turmes, Turunen, Ždanoka
Kontra: 5
ECR: Wojciechowski
GUE/NGL: Angourakis
NI: Stoyanov
PPE: Matula
Verts/ALE: Tarand
Astensjonijiet: 7
ECR: Ziobro
EFD: (The Earl of) Dartmouth, Agnew, Andreasen, Bufton, Clark, Terho
Korrezzjonijiet u intenzjonijiet għall-vot
Favur : Ole Christensen, Gerald Häfner
9. RC-B7-0442/2011 - Em 1
Favur: 9
ECR: Chichester, Czarnecki, Deva, Szymański, Tannock
EFD: Belder
NI: Kovács, Vadim Tudor
PPE: Sógor
Kontra: 54
ALDE: Bilbao Barandica, Bușoi, Donskis, Ojuland, Schaake, Thein, Watson
GUE/NGL: Kohlíček
PPE: Audy, Băsescu, Březina, Daul, Deß, Hohlmeier, Jeggle, Kaczmarek, Kastler, Kelly, Korhola, Macovei, Mann, Marinescu, Matula, Mauro, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Sonik, Striffler, Thun und Hohenstein, Verheyen, Wieland, Záborská
S&D: Bullmann, Crețu, De Keyser, Dăncilă, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gomes, Ivan, Plumb, Schulz Martin, Serracchiani, Smolková, Swoboda, Sârbu, Tarabella, Vigenin, Țicău
Verts/ALE: Delli, Lochbihler, Romeva i Rueda, Tavares
Astensjonijiet: 0
10. RC7-B7-0467/2011 - Riżoluzzjoni
Favur: 55
ALDE: Bilbao Barandica, Bușoi, Donskis, Schaake, Thein
ECR: Chichester
NI: Vadim Tudor
PPE: Auconie, Audy, Băsescu, Březina, Daul, Deß, Hohlmeier, Jeggle, Kaczmarek, Kastler, Kelly, Korhola, Macovei, Mann, Marinescu, Matula, Mauro, Morin-Chartier, Posselt, Preda, Roithová, Sonik, Striffler, Sógor, Thun und Hohenstein, Verheyen, Wieland, Záborská
S&D: Bullmann, De Keyser, Dăncilă, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Gomes, Ivan, Plumb, Schulz Martin, Serracchiani, Smolková, Swoboda, Sârbu, Tarabella, Vigenin, Țicău
Verts/ALE: Delli, Lochbihler, Romeva i Rueda, Tavares
Kontra: 0
Astensjonijiet: 5
ECR: Szymański, Tannock
EFD: Belder
GUE/NGL: Kohlíček
NI: Kovács