EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C(2021)4335

KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) Nr. /.., ar kuru Deleģēto regulu (ES) 2016/1675, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849, groza attiecībā uz Burkinafaso, Kaimanu Salu, Haiti, Jordānijas, Mali, Marokas, Filipīnu, Senegālas un Dienvidsudānas iekļaušanu pielikuma I punkta tabulā un Bahamu Salu, Botsvānas, Ganas, Irākas un Maurīcijas svītrošanu no šīs tabulas

C/2021/4335 final

PASKAIDROJUMA RAKSTS

1.DELEĢĒTĀ AKTA KONTEKSTS

Saskaņā ar 9. panta 1. punktu Direktīvā (ES) 2015/849 par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai vai teroristu finansēšanai, kura grozīta ar Direktīvu (ES) 2018/843, lai aizsargātu iekšējā tirgus pienācīgu darbību, ir jāidentificē to trešo valstu jurisdikcijas, kurām to nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas (NILL/TFN) režīmos ir stratēģiskas nepilnības, kas rada būtiskus draudus Savienības finanšu sistēmai (“augsta riska trešās valstis”). Saskaņā ar direktīvas 9. panta 2. punktu Komisija ir pilnvarota pieņemt deleģētos aktus, lai identificētu minētās augsta riska trešās valstis, ņemot vērā stratēģiskās nepilnības, un minētajā punktā ir izklāstīti kritēriji, kam jābūt Komisijas novērtējuma pamatā. Deleģētie akti jāpieņem viena mēneša laikā pēc stratēģisko nepilnību konstatēšanas. Direktīvas (ES) 2015/849 18.a pants dalībvalstīm uzliek par pienākumu pieprasīt, lai atbildīgie subjekti, veidojot darījumu attiecības vai veicot darījumus, kuros iesaistītas Komisijas identificētās augsta riska trešās valstis, piemēro pastiprinātas klienta uzticamības pārbaudes pasākumus.

Komisija 2016. gada 14. jūlijā pieņēma Deleģēto regulu (ES) 2016/1675, kurā identificētas vairākas trešās valstis, kuru NILL/TFN režīmos ir stratēģiskas nepilnības, kas rada būtiskus draudus Savienības finanšu sistēmai. Minētā deleģētā regula vēlāk tika grozīta ar Deleģēto regulu (ES) 2018/105, Deleģēto regulu (ES) 2018/212, Deleģēto regulu (ES) 2018/1467, Deleģēto regulu (ES) 2020/855 un Deleģēto regulu (ES) 2021/37.

2020. gada 7. maijā, aizstājot iepriekšējo metodiku, tika publicēta pārstrādāta metodika augsta riska trešo valstu identificēšanai 1 . Galvenie jaunie elementi metodikā ir ciešāka mijiedarbība ar Finanšu darījumu darba grupas (FATF) sarakstu veidošanas procesu, ciešāka sadarbība ar trešām valstīm un pastiprināta apspriešanās ar dalībvalstīm un Eiropas Parlamentu.

Kopš pēdējiem grozījumiem Regulā (ES) 2016/1675 FATF ir atjauninājusi tās Pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu:

·2021. gada februāra plenārsēdē FATF pievienoja sarakstam Burkinafaso, Kaimanu Salas, Maroku un Senegālu;

·2021. gada jūnija plenārsēdē FATF pievienoja sarakstam Haiti, Filipīnas un Dienvidsudānu un no saraksta svītroja Ganu;

·2021. gada oktobra plenārsēdē FATF pievienoja sarakstam Jordāniju, Mali un Turciju un no saraksta svītroja Botsvānu un Maurīciju.

Papildus 2021. gada ceturtajā ceturksnī Komisija pabeidza Bahamu Salu un Irākas novērtējumu saskaņā ar savu metodiku augsta riska trešo valstu identificēšanai. Savā novērtējumā, ņemot vērā pieejamo informāciju, Komisija secināja, ka Bahamu Salas ir novērsušas stratēģiskās nepilnības, ko Komisija iepriekš konstatējusi savā NILL/TFN režīmā. Turklāt Komisija konstatēja, ka Irāka ir panākusi būtisku progresu, lai novērstu vairākas stratēģiskās nepilnības, kas bija konstatētas Komisijas sākotnējā novērtējumā. Tāpēc arī Bahamu Salas un Irāka būtu jāsvītro no ES augsta riska trešo valstu saraksta.

Deleģētās regulas atjaunināšana ir jāturpina, lai ņemtu vērā tādu no starptautiskajām organizācijām un standartu noteikšanas iestādēm, kas darbojas NILL/TFN jomā, iegūtu informāciju kā FATF publiskos paziņojumus, savstarpējo izvērtējumu vai sīki izstrādātus novērtējuma ziņojumus, vai publicētus turpmāku pasākumu ziņojumus. Ņemot vērā nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas apdraudējuma mainīgo raksturu, ko veicina tehnoloģiju pastāvīgā attīstība un noziedznieku rīcībā esošie līdzekļi, nepieciešams ātri un nepārtraukti pielāgot tiesisko regulējumu attiecībā uz augsta riska trešām valstīm, lai efektīvi risinātu pastāvošos riskus un novērstu jaunu risku rašanos. Ņemot vērā finanšu sistēmu integrācijas pakāpi, ja ES neiekļautu FATF identificētās jurisdikcijas ES sarakstā, iekšējais tirgus tiktu pakļauts nopietnam nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas riskam.

Tādēļ Deleģētā regula (ES) 2016/1675 būtu jāgroza, tai uz Direktīvā (ES) 2015/849 paredzēto kritēriju pamata sarakstā iekļaujot tās identificētās trešās valstis, kurām ir stratēģiskas nepilnības, kā arī svītrojot tās trešās valstis, kurām stratēģisku nepilnību vairs nav.

A. Iekļāvums Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 sarakstā

Komisija attiecīgā gadījumā ņēma vērā informāciju no starptautiskām organizācijām un standartu noteikšanas iestādēm NILL/TFN jomā, nesenos FATF publiskos paziņojumus, FATF Pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu, FATF starptautiskās sadarbības pārskata grupas ziņojumus un FATF un FATF pielīdzināmo reģionālo struktūru (FSRB) sagatavotos savstarpējā izvērtējuma ziņojumus saistībā ar atsevišķu trešo valstu stratēģiskām nepilnībām saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. panta 4. punktu.

Jo īpaši tā uzskatīja, ka Burkinafaso, Kaimanu Salu, Haiti, Jordānijas, Mali, Marokas, Filipīnu, Senegālas un Dienvidsudānas NILL/TFN režīmos ir stratēģiskas nepilnības, pamatojoties arī uz to, ka šīs valstis 2021. gada februārī, jūnijā vai oktobrī tika identificētas FATF Pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstā.

Tāpēc Komisija uzskata, ka Burkinafaso, Kaimanu Salas, Haiti, Jordānija, Mali, Maroka, Filipīnas, Senegāla un Dienvidsudāna atbilst Direktīvas (ES) 2015/849 9. panta 2. punktā noteiktajiem kritērijiem. Šīs valstis būtu jāiekļauj Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 sarakstā kā valstis, kuru NILL/TFN režīmos pastāv stratēģiskas nepilnības, kas rada nozīmīgu apdraudējumu Savienības finanšu sistēmai.

Burkinafaso, Kaimanu Salas, Haiti, Jordānija, Mali, Maroka, Filipīnas, Senegāla, Dienvidsudāna un Turcija rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un šai nolūkā sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānu. Komisija atzinīgi novērtē šo apņemšanos un aicina šīs valstis pabeigt rīcības plāna īstenošanu iespējami ātri, ievērojot ierosinātos termiņus. FATF rūpīgi uzraudzīs rīcības plānu īstenošanu. Lai pienācīgi atspoguļotu to, cik liela apņēmība izrādīta FATF darbības kontekstā, minētās augsta riska trešās valstis ir uzskaitītas Deleģētās regulas pielikuma I punkta tabulā (“Augsta riska trešās valstis, kas rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānu”).

Saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 18.a pantu atbildīgajiem subjektiem visās dalībvalstīs attiecībā uz darījuma attiecībām vai darījumiem saistībā ar valstīm, kas iekļautas Deleģētajā regulā (ES) 2016/1675, būs jāveic pastiprinātas klienta uzticamības pārbaudes pasākumi.

B. Svītrojums no Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 saraksta

FATF 2020. gadā izteica atzinību Bahamu Salām par ievērojamo progresu, ko tās guvušas NILL/TFN režīma uzlabošanā. Bahamu Salas ir stiprinājušas savas NILL/TFN sistēmas efektivitāti un novērsušas saistītās tehniskās nepilnības, lai izpildītu saistības, kas izriet no tās rīcības plāna, un novērstu FATF 2018. gada oktobrī konstatētās stratēģiskās nepilnības. Tāpēc FATF 2020. gada decembrī svītroja Bahamu Salas no Pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju saraksta. Līdz ar to Bahamu Salām vairs nepiemēro FATF pastiprinātās uzraudzības procesu. 2021. gada aprīlī Komisija noteica papildu kritērijus, kurus Bahamu Salas tagad ir izpildījušas. Bahamu Salas ir ieviesušas pasākumus, kas ir pietiekami visaptveroši un atbilst nepieciešamajām prasībām, lai uzskatītu, ka ir novērstas stratēģiskās nepilnības, kas konstatētas saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu.

2018. gada jūnijā FATF svītroja Irāku no to jurisdikciju saraksta, kurām piemēro pastiprinātu uzraudzību, papildus darbībām, ko Irāka veikusi ar mērķi stiprināt savu NILL/TFN sistēmu un novērst saistītās tehniskās nepilnības, lai izpildītu saistības, kas izriet no tās rīcības plāna, un novērstu FATF 2013. gada oktobrī konstatētās stratēģiskās nepilnības. Tomēr, neraugoties uz to, ka Irākai vairs nepiemēro FATF pastiprinātās uzraudzības procesu, tā netika svītrota no ES saraksta. Komisija 2019. gada janvārī ar iestādēm dalījās sākotnējā novērtējumā par Irākas NILL/TFN režīmu, norādot būtiskākās stratēģiskās nepilnības. Kopš tā laika ir notikušas vairākas tikšanās starp Komisijas amatpersonām un Irākas iestādēm. Komisija ir arī regulāri saņēmusi papildu informāciju no Irākas, lai labāk izprastu valsts panākto progresu. Saskaņā ar gūto progresu Komisija atzīst, ka Irāka ir īstenojusi pasākumus, kas ir pietiekami visaptveroši un atbilst nepieciešamajām prasībām, lai uzskatītu, ka ir novērstas stratēģiskās nepilnības, kas konstatētas saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu. FATF atzinīgi novērtēja Botsvānas, Ganas un Maurīcijas panākto būtisko progresu to NILL/TFN režīmu uzlabošanā un atzīmēja, ka Botsvāna, Gana un Maurīcija ir izveidojušas tiesisko regulējumu un reglamentējošos noteikumus, lai izpildītu saistības, kas izriet no to rīcības plāniem attiecībā uz FATF konstatētajām stratēģiskajām nepilnībām.

Komisijas analīzē, ņemot vērā pieejamo informāciju, secināts, ka Bahamu Salu, Botsvānas, Ganas, Irākas un Maurīcijas NILL/TFN režīmos vairs nav stratēģisku nepilnību. Bahamu Salas, Botsvāna, Gana, Irāka un Maurīcija ir stiprinājušas savu NILL/TFN režīmu efektivitāti. Šie pasākumi ir pietiekami visaptveroši un atbilst nepieciešamajām prasībām, lai uzskatītu, ka ir novērstas stratēģiskās nepilnības, kas konstatētas saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu.

C. Citas FATF publiski identificētās trešās valstis

2021. gada oktobrī FATF publiski identificēja Turciju kā tādu, kuras NILL/TFN režīmā ir stratēģiskas nepilnības. Turcija pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF nolūkā stiprināt sava NILL/TFN režīma efektivitāti. Kopš savstarpējā izvērtējuma ziņojuma pieņemšanas 2019. gada oktobrī Turcija ir panākusi progresu attiecībā uz vairākām savstarpējā izvērtējuma ziņojumā ieteiktajām darbībām tās sistēmas uzlabošanai, tostarp: izsludinot visaptverošu valsts stratēģiju iestādēm, kas atbild par NILL un TF apkarošanu; izveidojot faktisko īpašnieku reģistru; attīstot finanšu ziņu vākšanas vienības (FIU) stratēģiskās analīzes spēju; palielinot skaidras naudas pārrobežu kontrabandas konfiskācijas apjomu; pārskatot par teroristu finansēšanu paredzētos sodus, lai nodrošinātu, ka tiesībaizsardzības iestādēm ir stimuls neatkarīgi un līdztekus teroristu nodarījumiem izmeklēt TF darbības; un novēršot kavēšanos ieviest mērķtiecīgas finanšu sankcijas saskaņā ar ANO DP rezolūcijām par teroristu finansēšanu un ieroču izplatīšanas finansēšanu.

Turcija strādā pie FATF rīcības plāna īstenošanas, veicot šādas darbības: 1) piešķirot vairāk resursu FIU, lai uzraudzītu NILL/TFN noteikumu ievērošanu augsta riska nozarēs, un kopumā palielinot pārbaudes uz vietas; 2) piemērojot atturošas sankcijas par NILL/TFN pārkāpumiem, jo īpaši attiecībā uz nereģistrētiem naudas pārvedumu pakalpojumiem un valūtas maiņas birojiem un saistībā ar prasībām par atbilstīgu, precīzu un atjauninātu informāciju par faktiskajiem īpašniekiem; 3) uzlabojot finanšu ziņu izmantošanu, lai atbalstītu NILL izmeklēšanu, un palielinot FIU veikto proaktīvo informācijas izplatīšanu; 4) veicot sarežģītāku izmeklēšanu un kriminālvajāšanu par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju; 5) nosakot skaidru atbildību un izmērāmus snieguma mērķus un rādītājus iestādēm, kas ir atbildīgas par noziedzīgi iegūtu aktīvu atgūšanu un terorisma finansēšanas lietu virzīšanu, un izmantojot statistiku, lai atjauninātu riska novērtējumus un nodrošinātu pamatu politikas veidošanai; 6) veicot vairāk finanšu izmeklēšanu terorisma lietās, piešķirot prioritāti TF izmeklēšanām un kriminālvajāšanai saistībā ar ANO sarakstā iekļautajām grupām un nodrošinot, ka TF izmeklēšanās tiek ietverta finansēšanas un atbalsta tīklu konstatēšana; 7) attiecībā uz mērķtiecīgām finanšu sankcijām saskaņā ar ANO DPR 1373 un 1267 virzot izejošos pieprasījumus un iekšzemes vienību iekļaušanu sarakstā attiecībā uz ANO sarakstā iekļautajām grupām atbilstoši Turcijas riska profilam; 8) pilnībā ieviešot uz risku balstītu pieeju attiecībā uz bezpeļņas organizāciju uzraudzību, lai novērstu to ļaunprātīgu izmantošanu teroristu finansēšanai, veicot saziņu ar plašu bezpeļņas organizāciju loku šajā nozarē un izmantot to atsauksmes, nodrošinot, ka piemērotās sankcijas ir samērīgas ar pārkāpumiem, un veicot pasākumus, lai nodrošinātu, ka uzraudzība netraucē vai neattur likumīgu bezpeļņas organizāciju darbību, piemēram, līdzekļu vākšanu.

Kā paredzēts pārskatītajā metodikā, attiecībā uz kandidātvalstīm Komisija savā novērtējumā var apsvērt korektīvos pasākumus, kas iekļauti pievienošanās sarunās un ar ko novērš konstatētās stratēģiskās nepilnības. Šajā sakarā Komisija ar Turciju ir izstrādājusi turpmākus korektīvos pasākumus, lai nodrošinātu saskaņotību ar Direktīvu (ES) 2015/849. Ja Turcijas uzņemtās saistības tiek īstenotas, Komisija uzskata, ka minētie papildu korektīvie pasākumi ļauj pietiekami novērst atlikušās nepilnības. Tāpēc šajā posmā nav nepieciešams pieņemt papildu pasākumus saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu.

2.PIRMS AKTA PIEŅEMŠANAS NOTIKUSĪ APSPRIEŠANĀS

2021. gada 12. decembrī, izmantojot rakstisko procedūru, notika apspriešanās ar ekspertu grupu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas jomā (EGMLTF) par deleģētās regulas projektu.

3.DELEĢĒTĀ AKTA JURIDISKIE ASPEKTI

Šī deleģētā regula groza Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumu.

Šīs deleģētās regulas publiskošanas tiesiskās sekas reglamentē pamatakts, proti, Direktīva (ES) 2015/849. 

Šīs deleģētās regulas pieņemšanas tiešās sekas ir tādas, ka atbildīgajiem subjektiem visās dalībvalstīs attiecībā uz darījumu attiecībām vai darījumiem, kuros iesaistītas valstis, kas iekļautas šīs deleģētās regulas pielikumā, saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 18.a pantu būs jāveic pastiprinātas klienta uzticamības pārbaudes pasākumi. 

Turklāt Finanšu regulas 2 155. panta 2. punkts aizliedz personām un subjektiem, kas īsteno Savienības līdzekļus vai budžeta garantijas, uzsākt jaunas vai atjaunotas operācijas ar subjektiem, kas ir inkorporēti vai veic uzņēmējdarbību valstīs, kuras, ievērojot Direktīvu (ES) 2015/849, iekļautas šajā deleģētajā regulā, izņemot tad, ja pasākums fiziski ir īstenots minētajās valstīs un nav citu riska faktoru. Īstenošanas partneriem minētās prasības ir jātransponē arī savos līgumos ar izraudzītajiem finanšu starpniekiem.

KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) Nr. …/..,

(7.1.2022)

ar kuru Deleģēto regulu (ES) 2016/1675, ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849, groza attiecībā uz Burkinafaso, Kaimanu Salu, Haiti, Jordānijas, Mali, Marokas, Filipīnu, Senegālas un Dienvidsudānas iekļaušanu pielikuma I punkta tabulā un Bahamu Salu, Botsvānas, Ganas, Irākas un Maurīcijas svītrošanu no šīs tabulas

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849 (2015. gada 20. maijs) par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai vai teroristu finansēšanai, un ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 648/2012 un atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2005/60/EK un Komisijas Direktīvu 2006/70/EK (1) 3 , un jo īpaši tās 9. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)Savienībai ir jānodrošina savas finanšu sistēmas integritātes iedarbīga aizsardzība un pienācīga darbība un jāaizsargā iekšējais tirgus pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un teroristu finansēšanu. Tāpēc Direktīva (ES) 2015/849 paredz, ka Komisijai būtu jāidentificē valstis, kuru nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas (“NILL/TFN”) režīmos ir stratēģiskas nepilnības, kas rada būtiskus draudus Savienības finanšu sistēmai.

(2)Deleģētajā regulā (ES) 2016/1675 4 identificētas augsta riska trešās valstis, kurām ir stratēģiskas nepilnības. Minētā regula piemērotos laika intervālos būtu jāpārskata, ņemot vērā šo augsta riska trešo valstu progresu, kas panākts, novēršot stratēģiskās nepilnības savos nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un teroristu finansēšanas novēršanas režīmos. Komisijai savos novērtējumos būtu jāņem vērā jauna informācija no starptautiskām organizācijām un standartu noteikšanas iestādēm, piemēram, Finanšu darījumu darba grupas (FATF) sniegtā informācija.

(3)Ņemot vērā starptautiskās finanšu sistēmas augsto integrācijas līmeni, ciešās saiknes starp tirgus dalībniekiem, Savienībā ienākošo un izejošo pārrobežu darījumu lielo skaitu, kā arī tirgus atvērtības pakāpi, tādējādi tiek uzskatīts, ka draudi, ko NILL/TFN režīma nepilnības rada starptautiskajai finanšu sistēmai, attiecas arī uz Savienības finanšu sistēmu.

(4)Saskaņā ar Direktīvā (ES) 2015/849 izklāstītajiem kritērijiem Komisija ņem vērā jaunāko pieejamo informāciju, jo īpaši jaunākos FATF publiskos paziņojumus, FATF Pastiprinātās uzraudzības jurisdikciju sarakstu un FATF starptautiskās sadarbības pārskata grupas ziņojumus attiecībā uz riskiem, ko rada atsevišķas trešās valstis, atbilstīgi Direktīvas (ES) 2015/849 9. panta 4. punktam.

(5)Burkinafaso 2021. gada februārī pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un Starpvaldību rīcības grupu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanai Rietumāfrikā (West Africa Money Laundering Group, GIABA) nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Kopš savstarpējā izvērtējuma ziņojuma pabeigšanas 2019. gadā Burkinafaso ir panākusi progresu attiecībā uz vairākām savstarpējā izvērtējuma ziņojumā ieteiktajām darbībām tehniskās atbilstības un efektivitātes uzlabošanai, tostarp 2020. gada decembrī pieņemot valsts stratēģiju attiecībā uz NILL/TFN. Burkinafaso strādās pie rīcības plāna īstenošanas, tostarp: 1) pieņemot un īstenojot turpmāku pasākumu mehānismus valsts stratēģijā paredzēto darbību uzraudzībai; 2) prasot savstarpēju tiesisko palīdzību un izmantojot citus starptautiskās sadarbības veidus atbilstoši tās riska profilam; 3) stiprinot visu NILL/TFN uzraudzības iestāžu resursus un īstenojot uz risku balstītu uzraudzību attiecībā uz finanšu iestādēm un noteiktiem ar finansēm nesaistītiem uzņēmumiem un profesijām (DNFBP); 4) uzturot visaptverošu un atjauninātu pamatinformāciju un informāciju par faktiskajām īpašumtiesībām un stiprinot sankciju sistēmu attiecībā uz pārredzamības pienākumu pārkāpumiem; 5) paplašinot daudzveidīgumu attiecībā uz ziņojumiem par aizdomīgiem darījumiem; 6) stiprinot finanšu ziņu vākšanas vienības (FIU) cilvēkresursus, izmantojot papildu darbinieku pieņemšanu darbā, apmācību un budžetu; 7) veicot tiesībaizsardzības iestāžu, prokuroru un citu attiecīgu iestāžu darbinieku apmācību; 8) pierādot, ka iestādes tiecas īstenot konfiskāciju kā politikas mērķi; 9) palielinot to tiesībaizsardzības iestāžu un prokuratūras iestāžu spējas un atbalstu, kas iesaistītas TF apkarošanā saskaņā ar valsts stratēģiju attiecībā uz teroristu finansēšanu; un 10) īstenojot efektīvu un mērķtiecīgu finanšu sankciju režīmu attiecībā uz teroristu finansēšanu un ieroču izplatīšanas finansēšanu un arī uz risku balstītu pārraudzību un uzraudzību attiecībā uz bezpeļņas organizācijām. Pamatojoties uz to, Burkinafaso būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(6)Kaimanu Salas 2021. gada februārī pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un Karību jūras valstu Finanšu darījumu darba grupu (Caribbean Financial Action Task Force, CFATF) nolūkā stiprināt to NILL/TFN režīma efektivitāti. Kaimanu Salām būtu jāturpina īstenot rīcības plānu savu stratēģisko nepilnību novēršanai, tostarp: 1) piemērojot atbilstīgas un efektīvas sankcijas gadījumos, kad attiecīgās personas (tostarp juridiskās personas) neiesniedz precīzu, atbilstošu un atjauninātu informāciju par faktiskajiem īpašniekiem saskaņā ar minētajām prasībām; un 2) pierādot, ka tās veic kriminālvajāšanu par visu veidu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas gadījumiem saskaņā ar jurisdikcijas riska profilu un ka šādas kriminālvajāšanas rezultātā tiek piemērotas atturošas, efektīvas un samērīgas sankcijas. Pamatojoties uz to, Kaimanu Salas būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(7)Haiti 2021. gada jūnijā pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un CFATF nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Haiti strādās pie rīcības plāna īstenošanas, tostarp: 1) izstrādājot NILL un TF riska novērtēšanas procesu un izplatot konstatējumus; 2) atvieglojot informācijas apmaiņu ar attiecīgajiem ārvalstu partneriem; 3) novēršot tiesiskā regulējuma un reglamentējošo noteikumu tehniskos trūkumus, kas kavē NILL/TFN pasākumu īstenošanu, un īstenojot uz risku balstītu NILL/TFN uzraudzību attiecībā uz visām finanšu iestādēm un DNFBP, kuras uzskata par tādām, kas rada augstāku NILL un TF risku; 4) nodrošinot, ka pamatinformācija un informācija par faktiskajiem īpašniekiem tiek uzturēta un ir laikus pieejama; 5) nodrošinot, ka kompetentās iestādes labāk izmanto finanšu ziņas un citu būtisku informāciju, lai apkarotu NILL un TF; 6) novēršot tehniskos trūkumus attiecībā uz NILL nodarījumiem un pierādot, ka iestādes konstatē, izmeklē un veic kriminālvajāšanu par NILL lietām atbilstoši Haiti riska profilam; 7) pierādot, ka pieaug noziedzīgi iegūtu līdzekļu identificēšana, izsekošana un atgūšana; 8) novēršot tehniskās nepilnības attiecībā uz TF nodarījumiem un mērķtiecīgo finanšu sankciju režīmu; 9) veicot pienācīgu, uz risku balstītu uzraudzību attiecībā uz bezpeļņas organizācijām, kas ir neaizsargātas pret ļaunprātīgu izmantošanu TF jomā, vienlaikus netraucējot vai neatturot likumīgas bezpeļņas organizāciju darbības. Pamatojoties uz to, Haiti būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(8)Jordānija 2021. gada oktobrī pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas Finanšu darījumu darba grupu (Middle East and North Africa Financial Action Task Force, MENAFATF) nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Kopš savstarpējā izvērtējuma ziņojuma pieņemšanas 2019. gada novembrī Jordānija ir panākusi progresu attiecībā uz vairākām savstarpējā izvērtējuma ziņojumā ieteiktajām darbībām tās sistēmas uzlabošanai, tostarp pabeidzot riska valsts novērtējumu. Jordānija strādās pie FATF rīcības plāna īstenošanas, veicot šādas darbības: 1) pabeidzot un izplatot NILL un TF riska novērtējumus attiecībā uz bezpeļņas organizācijām, juridiskajām personām un kriptoaktīviem; 2) uzlabojot uz risku balstītu uzraudzību un piemērojot efektīvas, samērīgas un atturošas sankcijas par neatbilstību; 3) īstenojot apmācības un izpratnes veicināšanas programmas noteiktiem ar finansēm nesaistītiem uzņēmumiem un profesijām par to NILL/TFN pienākumiem, jo īpaši attiecībā uz ziņojumu par aizdomīgiem darījumiem sagatavošanu un iesniegšanu; 4) uzturot visaptverošu un atjauninātu pamatinformāciju un faktisko īpašnieku informāciju par juridiskām personām un juridiskiem veidojumiem; 5) virzot izmeklēšanu par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un kriminālvajāšanu, tostarp veicot paralēlas finanšu izmeklēšanas par predikatīviem nodarījumiem atbilstoši valsts riska novērtējumā konstatētajam riskam; 6) nosakot juridisku pienākumu konfiscēt nozieguma rīkus, kas izmantoti vai ko paredzēts izmantot NILL noziegumos; 7) izstrādājot un ieviešot tiesisko regulējumu un iestāžu sistēmu mērķtiecīgām finanšu sankcijām; un 8) izstrādājot un īstenojot uz risku balstītu pieeju bezpeļņas organizāciju sektora uzraudzībai, lai novērstu ļaunprātīgu izmantošanu TF nolūkos. Pamatojoties uz to, Jordānija būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(9)Mali 2021. gada oktobrī pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un GIABA nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Kopš savstarpējā izvērtējuma ziņojuma pieņemšanas 2019. gada novembrī Mali ir panākusi progresu attiecībā uz vairākām savstarpējā izvērtējuma ziņojumā ieteiktajām darbībām tās sistēmas uzlabošanai, tostarp pieņemot riska valsts novērtējumu. Mali strādās pie FATF rīcības plāna īstenošanas, veicot šādas darbības: 1) izplatot valsts riska novērtējuma rezultātus visām attiecīgajām ieinteresētajām personām, tostarp veicot izpratnes veicināšanas pasākumus visaugstākā riska nozarēs; 2) izstrādājot un sākot īstenot uz risku balstītu pieeju visu finanšu iestāžu un DNFBP uzraudzībai NILL/TFN jomā un pierādot efektīvu, samērīgu un atturošu sankciju ieviešanu par neatbilstību; 3) veicot visaptverošu novērtējumu par NILL un TF riskiem, kas saistīti ar visu veidu juridiskām personām; 4) palielinot FIU un tiesībaizsardzības iestāžu spējas un uzlabojot to sadarbību finanšu ziņu izmantošanā; 5) nodrošinot, ka attiecīgās kompetentās iestādes ir iesaistītas NILL izmeklēšanā un kriminālvajāšanā; 6) stiprinot to attiecīgo iestāžu spējas, kuras ir atbildīgas par izmeklēšanu un kriminālvajāšanu lietās attiecībā uz TF; 7) izveidojot tiesisko regulējumu un procedūras mērķtiecīgu finanšu sankciju īstenošanai; un 8) īstenojot uz risku balstītu pieeju bezpeļņas organizāciju sektora uzraudzībai, lai novērstu ļaunprātīgu izmantošanu TF nolūkos. Pamatojoties uz to, Mali būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(10)Maroka 2021. gada februārī pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un MENAFATF nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Maroka ir veikusi pasākumus, lai uzlabotu savu NILL/TFN režīmu, tostarp nodrošinot FIU finanšu resursus un cilvēkresursus, lai uzlabotu analītiskās spējas nolūkā īstenot to pamata pilnvaras attiecībā uz operatīvo un stratēģisko analīzi. Marokai būtu jāturpina īstenot rīcības plānu savu stratēģisko nepilnību novēršanai, tostarp: 1) uzlabojot uz risku balstītu uzraudzību un veicot korektīvas darbības, kā arī piemērojot efektīvas, samērīgas un atturošas sankcijas par neatbilstību; 2) nodrošinot, ka informācija par faktiskajiem īpašniekiem, tostarp informācija par juridiskām personām un ārvalstu juridiskajiem veidojumiem, ir atbilstīga, precīza un pārbaudīta; 3) paplašinot daudzveidīgumu attiecībā uz ziņojumiem par aizdomīgiem darījumiem; 4) prioritāti piešķirot visu veidu NILL identificēšanai, izmeklēšanai un kriminālvajāšanai atbilstoši valsts riska profilam; un 5) pārraugot un efektīvi uzraugot finanšu iestāžu un DNFBP atbilstību attiecībā uz mērķtiecīgu finanšu sankciju ievērošanu. Pamatojoties uz to, Maroka būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(11)Filipīnas 2021. gada jūnijā pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un Āzijas un Klusā okeāna valstu grupu nelikumīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas apkarošanai (Asia/Pacific Group on Money Laundering, APG) nolūkā stiprināt valsts NILL/TFN režīma efektivitāti. Kopš tā laika Filipīnas ir veikušas pasākumus, lai uzlabotu savu NILL/TFN režīmu, izstrādājot un īstenojot norādījumus par svītrošanu no saraksta un aktīvu iesaldēšanas atcelšanu attiecībā uz mērķtiecīgām finanšu sankcijām saistībā ar ieroču izplatīšanas finansēšanu. Filipīnām būtu jāstrādā pie rīcības plāna īstenošanas, tostarp: 1) pierādot, ka notiek efektīva uz risku balstīta DNFBP uzraudzība; 2) pierādot, ka uzraudzītāji izmanto NILL/TFN kontroli, lai mazinātu riskus, kas saistīti ar kazino izklaides braucienu organizētājiem; 3) ieviešot jaunās reģistrācijas prasības attiecībā uz bezkonta naudas pārvedumiem un piemērojot sankcijas nereģistrētiem un nelikumīgiem naudas pārvedumu operatoriem; 4) uzlabojot un racionalizējot tiesībaizsardzības iestāžu piekļuvi informācijai par faktiskajiem īpašniekiem un veicot pasākumus, lai nodrošinātu, ka informācija par faktiskajiem īpašniekiem ir precīza un atjaunināta; 5) pierādot finanšu ziņu izmantošanas pieaugumu un NILL izmeklēšanas un kriminālvajāšanas pieaugumu atbilstoši riskam; 6) pierādot, ka pieaug identificēšana, izmeklēšana un kriminālvajāšana TF lietās; 7) pierādot, ka attiecībā uz bezpeļņas organizāciju (tostarp nereģistrētu bezpeļņas organizāciju) sektoru tiek veikti atbilstoši pasākumi, netraucējot bezpeļņas organizāciju likumīgajām darbībām; un 8) uzlabojot mērķtiecīgo finanšu sankciju sistēmas efektivitāti gan attiecībā uz TF, gan ieroču izplatīšanas finansēšanu. Pamatojoties uz to, Filipīnas būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(12)Senegāla 2021. gada februārī pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF un GIABA nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Senegālai būtu jāturpina īstenot rīcības plānu savu stratēģisko nepilnību novēršanai, tostarp: 1) nodrošinot konsekventu izpratni par NILL/TF riskiem (jo īpaši saistībā ar DNFBP sektoru) attiecīgajās iestādēs, izmantojot apmācību un informēšanas pasākumus; 2) prasot savstarpēju tiesisko palīdzību un izmantojot citus starptautiskās sadarbības veidus atbilstoši tās riska profilam; 3) nodrošinot, ka finanšu iestādes un DNFBP tiek atbilstīgi un efektīvi uzraudzītas; 4) atjauninot un uzturot visaptverošu informāciju par juridisku personu un veidojumu faktiskajām īpašumtiesībām un stiprinot sankciju sistēmu attiecībā uz pārredzamības pienākumu pārkāpumiem; 5) turpinot uzlabot FIU cilvēkresursus, lai nodrošinātu, ka tā uztur efektīvas operatīvās analīzes spējas; 6) pierādot, ka centieni, kuru mērķis ir stiprināt atklāšanas mehānismus un pastiprināt spēju veikt NILL/predikatīvu nodarījumu izmeklēšanu un kriminālvajāšanu, tiek konsekventi īstenoti atbilstoši Senegālas riska profilam; 7) izveidojot visaptverošu un standartizētu politiku un procedūras noziedzīgi iegūtu līdzekļu un nozieguma rīku identificēšanai, izsekošanai, aizturēšanai un konfiskācijai atbilstoši tās riska profilam; 8) stiprinot iestāžu izpratni par TF riskiem un uzlabojot TF novēršanā iesaistīto tiesībaizsardzības iestāžu un kriminālvajāšanas iestāžu spējas un tām sniegto atbalstu atbilstoši 2019. gada valsts stratēģijai attiecībā uz teroristu finansēšanu; un 9) īstenojot efektīvu un mērķtiecīgu finanšu sankciju režīmu attiecībā uz teroristu finansēšanu un ieroču izplatīšanas finansēšanu un arī uz risku balstītu pārraudzību un uzraudzību attiecībā uz bezpeļņas organizācijām. Pamatojoties uz to, Senegāla būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(13)Dienvidsudāna 2021. gada jūnijā pauda augsta līmeņa politisku apņemšanos sadarboties ar FATF nolūkā stiprināt tās NILL/TFN režīma efektivitāti. Dienvidsudāna strādās pie rīcības plāna īstenošanas, tostarp: 1) piesakoties dalībai un sadarbojoties ar Austrumāfrikas un Dienvidāfrikas grupu nelikumīgi iegūto līdzekļu legalizēšanas apkarošanai (Eastern & Southern Africa Anti-Money Laundering Group, ESAAMLG) un apņemoties veikt savstarpēju izvērtēšanu, ko veiktu ESAAMLG vai cita novērtēšanas struktūra; 2) veicot visaptverošu 2012. gada NILL/TFN akta pārskatīšanu ar starptautisko partneru atbalstu, tostarp tehnisko palīdzību, lai panāktu atbilstību FATF standartiem; 3) norīkojot iestādi/iestādes, kas atbildētu par valsts NILL/TF risku novērtējumu koordinēšanu; 4) kļūstot par 1988. gada Vīnes konvencijas, 2000. gada Palermo konvencijas un 1999. gada Starptautiskās konvencijas par cīņu pret terorisma finansēšanu pusi un īstenojot tās; 5) kompetentajām iestādēm vajadzētu būt pienācīgi strukturētām un spējīgām īstenot uz risku balstītu pieeju NILL/TFN uzraudzībai attiecībā uz finanšu iestādēm; 6) izstrādājot visaptverošu tiesisko regulējumu, lai vāktu informāciju par juridisku personu faktiskajiem īpašniekiem un pārbaudītu tās precizitāti; 7) nodrošinot pilnībā funkcionējošas un neatkarīgas FIU darbību; 8) izveidojot un ieviešot tiesisko regulējumu un iestāžu sistēmu, lai ieviestu mērķtiecīgas finanšu sankcijas saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes rezolūcijām par terorisma un ieroču izplatīšanas finansēšanu; un 9) sākot īstenot mērķtiecīgu uz risku balstītu uzraudzību/pārraudzību attiecībā uz tām bezpeļņas organizācijām, kuras ir pakļautas ļaunprātīgas izmantošanas riskam attiecībā uz TF. Pamatojoties uz to, Dienvidsudāna būtu jāuzskata par valsti, kuras NILL/TFN režīmā saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantu ir stratēģiskas nepilnības.

(14)Kā liecina jaunākā būtiskā informācija, Komisijas novērtējumā secināts, ka Burkinafaso, Kaimanu Salas, Haiti, Jordānija, Mali, Maroka, Filipīnas, Senegāla un Dienvidsudāna būtu jāuzskata par trešām valstīm, kuru NILL/TFN režīmos ir stratēģiskas nepilnības, kas rada būtiskus draudus Savienības finanšu sistēmai saskaņā ar Direktīvas (ES) 2015/849 9. pantā paredzētajiem kritērijiem. Tiek atzīmēts, ka šīs valstis rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānus.

(15)Ir ārkārtīgi svarīgi, lai Komisija pastāvīgi uzraudzītu trešās valstis un novērtētu izmaiņas to tiesiskajā regulējumā un iestāžu sistēmās, kompetento iestāžu pilnvaras un procedūras, kā arī to NILL/TFN režīmu efektivitāti nolūkā atjaunināt Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumu.

(16)Komisija ir apņēmusies attiecīgā gadījumā sniegt tehnisko palīdzību Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumā iekļautajām trešām valstīm, lai palīdzētu tām novērst konstatētās stratēģiskās nepilnības.

(17)Komisija pārskatīja progresu stratēģisko nepilnību novēršanā valstīs, kuras iekļautas sarakstā saskaņā ar Regulu (ES) 2016/1675 un kuras FATF 2021. gada jūnijā vai oktobrī svītroja no saraksta vai kuras Komisija pārskatīja saskaņā ar pārskatīto metodiku augsta riska trešo valstu identificēšanai, pamatojoties uz jaunajām prasībām Direktīvā (ES) 2015/849, kas grozīta ar Direktīvu (ES) 2018/843. Komisija pabeidza pārskatīšanu par Bahamu Salu, Botsvānas, Ganas, Irākas un Maurīcijas panākto progresu.

(18)Komisijas novērtējumā secināts, ka Bahamu Salas savā NILL/TFN režīmā ir novērsušas stratēģiskās nepilnības, kuras Komisija konstatējusi saskaņā ar savu metodiku augsta riska trešo valstu identificēšanai. Bahamu Salas nesen ir veikušas vairākus pasākumus, lai pastiprinātu NILL/TFN regulējumu un jo īpaši faktisko īpašumtiesību režīma pārredzamības aspektus. Ar šiem pasākumiem ir izpildīti Komisijas noteiktie papildu kritēriji. Komisija turpinās sadarboties ar FATF un CFATF, lai pārraudzītu Bahamu Salu NILL/TFN režīma attīstību.

(19)Komisijas novērtējumā secināts, ka Irāka ir panākusi pietiekamu progresu, savā NILL/TFN režīmā novēršot stratēģiskās nepilnības, kuras Komisija konstatējusi saskaņā ar savu metodiku augsta riska trešo valstu identificēšanai. Irāka nesen ir veikusi vairākus pasākumus, lai pastiprinātu savu NILL/TFN regulējumu. Ar šiem pasākumiem tiek novērstas Komisijas sākotnējā novērtējumā paustās bažas. Komisija turpinās sadarboties ar FATF un MENAFATF, lai pārraudzītu Bahamu Salu NILL/TFN režīma attīstību.

(20)FATF atzinīgi novērtēja Botsvānas, Ganas un Maurīcijas panākto būtisko progresu to NILL/TFN režīmu uzlabošanā un atzīmēja, ka Botsvāna, Gana un Maurīcija ir izveidojušas tiesisko regulējumu un reglamentējošos noteikumus, lai izpildītu saistības, kas izriet no to rīcības plāniem attiecībā uz FATF konstatētajām stratēģiskajām nepilnībām. Tāpēc uz Botsvānu, Ganu un Maurīciju vairs neattiecas FATF uzraudzība, ko tā īsteno atbilstīgi pašreizējam procesam nolūkā pasaules mērogā panākt NILL/TFN prasību izpildi. Botsvāna, Gana un Maurīcija turpinās sadarboties ar FATF pielīdzināmām reģionālajām struktūrām, lai vēl vairāk uzlabotu savus NILL/TFN režīmus.

(21)Komisijas analīzē, ņemot vērā pieejamo informāciju, secināts, ka Bahamu Salu, Botsvānas, Ganas, Irākas un Maurīcijas NILL/TFN režīmos vairs nav stratēģisku nepilnību. Bahamu Salas, Botsvāna, Gana, Irāka un Maurīcija ir pastiprinājušas savu NILL/TFN režīmu efektivitāti un novērsušas saistītos tehniskos trūkumus, lai izpildītu savas rīcības plānā paredzētās saistības, kas izriet no to rīcības plāniem attiecībā uz FATF konstatētajām stratēģiskajām nepilnībām un Komisijas noteiktajiem papildu kritērijiem vai sākotnējām bažām.

(22)Tādēļ būtu attiecīgi jāgroza Deleģētā regula (ES) 2016/1675,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumā tabulā zem punkta “I. Augsta riska trešās valstis, kas rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānu” iekļauj šādas rindas:

Burkinafaso

Kaimanu Salas

Haiti

Jordānija

Mali

·Maroka

·Filipīnas

·Senegāla

·Dienvidsudāna

2. pants

Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumā tabulā zem punkta “I. Augsta riska trešās valstis, kas rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānu” svītro šādas rindas:

Bahamu Salas

Botsvāna

Gana

Irāka

Maurīcija

3. pants

Deleģētās regulas (ES) 2016/1675 pielikumā tabulu zem punkta “I. Augsta riska trešās valstis, kas rakstveidā paudušas augsta līmeņa politisku apņemšanos novērst konstatētās nepilnības un sadarbībā ar FATF sagatavojušas rīcības plānu” aizstāj ar šādu:

Nr.

Augsta riska trešā valsts

1.

Afganistāna

2.

Barbadosa

3.

Burkinafaso

4.

Kambodža

5.

Kaimanu Salas

6.

Haiti

7.

Jamaika

8.

Jordānija

9.

Mali

10.

Maroka

11.

Mjanma/Birma

12.

Nikaragva

13.

Pakistāna

14.

Panama

15.

Filipīnas

16.

Senegāla

17.

Dienvidsudāna

18.

Sīrija

19.

Trinidāda un Tobāgo

20.

Uganda

21.

Vanuatu

22.

Jemena

23.

Zimbabve

4. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 7.1.2022

   Komisijas vārdā –

   Mairead McGUINNESS
   Komisijas locekle

(1)    Komisijas dienestu darba dokuments “Metodika augsta riska trešo valstu identificēšanai saskaņā ar Direktīvu (ES) 2015/849”, SWD(2020) 99.
(2)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES, Euratom) 2018/1046 (2018. gada 18. jūlijs) par finanšu noteikumiem, ko piemēro Savienības vispārējam budžetam, ar kuru groza Regulas (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014 un Lēmumu Nr. 541/2014/ES un atceļ Regulu (ES, Euratom) Nr. 966/2012 (OV L 193, 30.7.2018.).
(3)    OV L 141, 5.6.2015., 73. lpp.
(4)    Komisijas Deleģētā regula (ES) 2016/1675 (2016. gada 14. jūlijs), ar ko papildina Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu (ES) 2015/849, norādot augsta riska trešās valstis, kurās ir stratēģiskas nepilnības (OV L 254, 20.9.2016., 1. lpp.).
Top