Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Zinātniskā un tehnoloģiskā sadarbība starp ES un Austrāliju

 

KOPSAVILKUMS:

Nolīgums par zinātnisko un tehnisko sadarbību starp Eiropas Kopienu un Austrāliju

Lēmums 99/510/EK — Nolīguma slēgšana, ar ko groza Nolīgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību starp Eiropas Kopienu un Austrāliju

Lēmums 94/457/EK — Nolīguma slēgšana par zinātnisko un tehnisko sadarbību starp Eiropas Kopienu un Austrāliju

KĀDS IR ŠĪ NOLĪGUMA UN LĒMUMU MĒRĶIS?

Ar šo Nolīgumu izveido oficiālu sadarbības tīklu kopīgo interešu jomās, kur puses atbalsta pētniecību un attīstību zinātnes un/vai tehnoloģiju jomā, kas ir saistoši šīm interešu jomām. Nolīgums tika vienu reizi grozīts 1999. gadā, it īpaši tā 4. panta 2. punkts, t. i., tvērums.

Ar saviem lēmumiem Padome apstiprināja nolīguma noslēgšanu un tā turpmākos grozījumus Eiropas Kopienas (tagad — Eiropas Savienība — ES) vārdā.

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

Saskaņā ar šo nolīgumu veikto pasākumu pamatā ir šādu principu kopums:

  • abpusējs izdevīgums;
  • laicīga informācijas apmaiņa, kas var ietekmēt sadarbības dalībnieku rīcību;
  • efektīva intelektuālā īpašuma aizsardzība un taisnīga dalīšanās intelektuālā īpašuma;
  • līdzsvarota ES un Austrālijas saimnieciskās un sociālās attīstības īstenošana.

Darbības joma

Sadarbības jomas ir definētas, kā aprakstīts tālāk.

  • Eiropas Savienībai tās var būt visas pētniecības un tehnoloģiju attīstības un demonstrēšanas aktivitātes, kas minētas Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 180. panta (a) apakšpunktā (ievieš pētniecības, tehnoloģijas attīstības un demonstrācijas programmas, veicinot sadarbību ar un starp uzņēmumiem, pētniecības centriem un universitātēm) un 180. panta (d) apakšpunktā (stimulē zinātnieku mācības un mobilitāti Savienībā). Pēdējais apakšpunkts ir attiecināms tikai tādā mērā, kas attiecas uz tīkliem starp infrastruktūru operatoriem un saistošajiem pētniecības projektiem.
  • Austrālijai tās var būt jebkādas zinātnes un tehnoloģiju darbības, ko finansiāli atbalsta Austrālijas valdība, štatu valdības un teritorijas, nevalstiskās organizācijas, tostarp privātā sektora pētniecības organizācijas un biznesa sektora organizācijas, kā arī jebkādas ieinteresētās izpētes puses.

Pasākumi

Sadarbības pasākumi var būt šādi:

  • fizisku un juridisku personu* pētniecības institūtu un citu iestāžu, tostarp pašu pušu, dalība pētniecības projektos, ko veic Austrālija vai ES, saskaņā ar attiecībā uz katru pusi spēkā esošajām procedūrām;
  • kopīga pētniecības telpu izmantošana sadarbībai pētniecības projektu jomā;
  • zinātnieku, inženieru vai citu attiecīgo speciālistu vizītes un apmaiņa, lai piedalītos semināros, simpozijos un darba grupās, kas saistošas sadarbībai saskaņā ar šo nolīgumu;
  • informācijas apmaiņa par praksi, normatīvajiem aktiem un programmām saistībā ar šajā nolīgumā paredzēto sadarbību;
  • citas darbības, ko var būt abpusēji noteikusi Apvienotā ES un Austrālijas zinātnes un tehnoloģijas sadarbības komiteja.

SPĒKĀ STĀŠANĀS DATUMS

Nolīgums stājās spēkā 1994. gada 25. jūlijā, bet nolīgums, ar kuru groza to, stājās spēkā 1999. gada 9. decembrī. Tam ir nenoteikts darbības laiks, un to var jebkurā laikā pārtraukt, rakstiski par to brīdinot 12 mēnešus iepriekš.

KONTEKSTS

1994. gada šis zinātnes un tehnoloģiju nolīgums bija pirmais zinātnes un tehnoloģiju sadarbības nolīgums, ko Eiropas Kopiena noslēdza ar industriālu valsti ārpus Eiropas. Nolīgums ir daļa no ES un Austrālijas plašākajām divpusējām attiecībām, kuras šobrīd ir balstītas uz 2008. Gada ES un Austrālijas partnerības pamatsistēmu. Jauns un plašāks pamatnolīgums tika parakstīts 2017. gadā un ir provizoriski attiecināms uz konkrētiem sektoriem kopš 2018. gada 4. oktobra.

Plašāka informācija:

Plašāku informāciju par sadarbību ar Austrāliju pētniecības un inovācijas jomā skatiet šeit:

GALVENIE TERMINI

Juridiskās vienības: uzņēmumi, organizācijas un privātpersonas, kurām ir juridiskas tiesības un pienākumi.

PAMATDOKUMENTI

Nolīgums par Eiropas Kopienas un Austrālijas sadarbību zinātnes un tehnoloģijas jomā (OV L 188, 22.7.1994., 18.–25. lpp.)

Nolīguma turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai dokumentāla vērtība.

Padomes Lēmums 99/510/EK (1999. gada 29. aprīlis) par Nolīguma slēgšanu, ar ko groza Nolīgumu par zinātnisko un tehnisko sadarbību starp Eiropas Kopienu un Austrāliju (OV L 195, 28.7.1999., 31. lpp.)

Padomes Lēmums 94/457/EK (1994. gada 27. jūnijs) par Nolīguma noslēgšanu par zinātnisko un tehnisko sadarbību starp Eiropas Kopienu un Austrāliju (OV L 188, 22.7.1994., 17. lpp.)

SAISTĪTIE DOKUMENTI

Pamatnolīgums starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Austrāliju, no otras puses (OV L 237, 15.9.2017., 7.–35. lpp.)

Pēdējo reizi atjaunots: 26.03.2020

Top