EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2021/432A/01

Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāts – Sludinājums par galvenā padomdevēja vakanci – Eiropas Inovācijas padomes valdes priekšsēdētājs (pagaidu darbinieks – AD 14 pakāpe) – COM/2021/10408

PUB/2021/785

OV C 432A, 26.10.2021, p. 1–5 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

26.10.2021   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

CA 432/1


Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāts

Sludinājums par galvenā padomdevēja vakanci – Eiropas Inovācijas padomes valdes priekšsēdētājs

(pagaidu darbinieks – AD 14 pakāpe)

COM/2021/10408

(2021/C 432 A/01)

 

Par mums

Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāts (RTD ĢD) ir atbildīgs par Eiropas pētniecības un inovācijas politikas izstrādi un īstenošanu, lai sasniegtu stratēģijas “Eiropa 2030” un “Inovācijas savienības” mērķus. Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorāts ar Eiropas pamatprogrammu starpniecību atbalsta pētniecību un inovāciju, koordinē un atbalsta valstu un reģionālās pētniecības un inovācijas programmas, veicina Eiropas Pētniecības telpas izveidi un atbalsta Eiropas organizāciju un pētnieku sadarbību starptautiskā līmenī.

Nesen saskaņā ar programmu “Apvārsnis Eiropa” (2021.–2027. gadam) tika izveidota Eiropas Inovācijas padome (EIP), kuras budžets ir vairāk nekā 10 miljardi EUR un kuras mērķis ir apzināt, veicināt un izvērst revolucionāras tehnoloģijas un inovāciju. EIP ir būtisks jauns ES inovācijas finansējuma elements, un tā balstās uz veiksmīgo izmēģinājuma posmu (2018.–2020. gads), kurā tika atbalstīti vairāk nekā 6 000 jaunuzņēmumu un MVU un vairāk nekā 300 vadošo pētniecības projektu, tika izveidots īpašs EIP fonds ar mērķi īstenot kapitāla ieguldījumus, un tika pieņemts darbā pirmais EIP programmu vadītāju kopums ar mērķi nodrošināt augsta līmeņa speciālas zināšanas veselības, medicīnas tehnoloģiju, enerģētikas un vides stratēģiskajās jomās.

EIP vispārējo stratēģiju un īstenošanu vada augsta līmeņa valde (“EIP valde”), kurā piedalās neatkarīgas personas no Eiropas inovācijas ekosistēmas, tostarp uzņēmēji, uzņēmumu vadītāji, ieguldītāji, valsts pārvaldes eksperti un pētnieki. EIP valde konsultē Komisiju par EIP vispārējo stratēģiju, īstenošanas darba programmu, projektu stratēģisko portfeļu noteikšanu, EIP programmu vadītāju profilu un citiem jautājumiem, piemēram, ieteikumiem par plašāku inovācijas politiku un regulatīvajiem šķēršļiem, ar kuriem saskaras novatori. Paredzams, ka neatkarīgos valdes locekļus Komisija iecels nākamo divu mēnešu laikā pēc tam, kad 2021. gada 27. maijā tika publicēts atklāts uzaicinājums izteikt ieinteresētību (1).

Piedāvātais amats

Saskaņā ar tiesību aktu noteikumiem EIP valdei ir priekšsēdētājs, kuru ieceļ Komisija saskaņā ar pārredzamu darbā pieņemšanas procesu. Priekšsēdētājs ir augsta līmeņa amatpersona, kas ir saistīta ar inovācijas jomu un kam ir pamatīga izpratne par pētniecību un izstrādi. Priekšsēdētāju ieceļ uz četriem gadiem, un pilnvaru laiku var atjaunot vienu reizi.

EIP valdes priekšsēdētāja uzdevums ir:

vadīt EIP valdi, gatavot sanāksmes, uzticēt uzdevumus locekļiem un vajadzības gadījumā izveidot īpašas apakšgrupas, jo īpaši, lai apzinātu jaunās tehnoloģiju tendences EIP portfelī,

popularizēt EIP un pārstāvēt EIP inovācijas pasaulē,

būt par starpnieku sarunās starp Komisiju un dalībvalstīm.

EIP valdes priekšsēdētāju un EIP valdi atbalstīs Eiropas Inovācijas padome un MVU izpildaģentūra, kas ir atbildīga arī par EIP darbību īstenošanu un finansēšanu. EIP valdes priekšsēdētāja amats būs piesaistīts Eiropas Komisijas Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektoram. Gaidāms, ka EIP izveidos efektīvu papildināmību ar Eiropas Pētniecības padomi, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūtu un programmu InvestEU, kā arī ar valsts, reģionālā un privātā sektora iniciatīvām.

Prasības (atlases kritēriji)

Piemērotajam kandidātam jābūt izcilam un dinamiskam profesionālim, kurš atbilst šādiem atlases kritērijiem.

a)   Padomdevēja prasmes

Izcili sakari un tīkli pētniecības un inovācijas jomā (PI) (tostarp ar uzņēmējiem, ieguldītājiem, pētniekiem, PI ekosistēmas dalībniekiem un ekspertiem),

pierādītas ietekmēšanas prasmes pētniecības, inovācijas un ieguldījumu politikas augstākajos līmeņos,

izcilas mutiskās un rakstiskās saziņas prasmes, lai nodrošinātu teicamu saziņu ar starptautiskajām ieinteresētajām personām.

b)   Speciālista prasmes un pieredze

Pārliecinoša un augsti novērtēta vairāk nekā 20 gadu darba pieredze inovācijas jomā (tostarp saistībā ar revolucionārām tehnoloģijām, revolucionārām inovācijām, jaunuzņēmumiem un augošiem uzņēmumiem, kā arī uz ietekmi vērstiem ieguldījumiem),

spēcīga izpratne par pētniecību un inovāciju, tostarp par jaunākajām tehnoloģijām, valsts politiku pētniecības un inovācijas atbalstam un ieguldītāju un nozares perspektīvām,

uzstāšanās un prezentāciju sniegšanas pieredze augsta līmeņa konferencēs, apaļā galda sarunās un politikas pasākumos.

c)   Personiskās īpašības

Lēmumu pieņemšanas spējas un līderības prasmes,

spēcīgas plānošanas, organizācijas un problēmu risināšanas prasmes,

spēcīga atbildības sajūta,

izcila diplomātijas izjūta, diskrētums un konfidencialitāte.

Prasības kandidātiem (piemērotības prasības)

Kandidātus atlases posmam izvēlēsies, tikai pamatojoties uz atbilstību turpmāk norādītajām formālajām prasībām, kam jābūt izpildītām pieteikumu iesniegšanas termiņā.

Valstspiederība: kandidātiem jābūt Eiropas Savienības dalībvalsts pilsoņiem.

Akadēmiskais grāds vai diploms: kandidātiem jābūt:

vai nu izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtai augstākajai izglītībai, kuru apliecina diploms, ja parastais studiju ilgums augstākās izglītības iestādē ir vismaz četri gadi,

vai izglītības līmenim, kas atbilst pabeigtai augstākajai izglītībai, kuru apliecina diploms, un atbilstošai vismaz vienu gadu ilgai darba pieredzei, ja parastais studiju ilgums augstākās izglītības iestādē ir vismaz trīs gadi (šo viena gada darba pieredzi nevar iekļaut pēcdiploma darba pieredzē, kas prasīta turpmāk).

Darba pieredze: kandidātiem jābūt vismaz 15 gadu ilgai pēcdiploma darba pieredzei (2), kas atbilst iepriekš minētajai kvalifikācijai. Vismaz pieciem gadiem no šīs darba pieredzes jābūt piedāvātajam amatam atbilstošā jomā.

Pieredze padomdevēja amatā: vismaz piecus gadus ilgai pēcdiploma darba pieredzei jābūt gūtai augsta līmeņa padomdevēja amatā (3).

Valodas: kandidātiem jābūt ļoti labām Eiropas Savienības vienas oficiālās valodas prasmēm (4) un pietiekamām citas oficiālās valodas prasmēm. Interviju laikā atlases komisijas pārbaudīs, vai kandidāti atbilst prasībai par pietiekamām citas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmēm. Intervija (vai daļa no tās) var notikt minētajā citā valodā.

Vecuma ierobežojums: kandidātiem jāspēj ieņemt amatu uz pilnu četru gadu termiņu no pieteikuma iesniegšanas termiņa beigām, pirms tiek sasniegts pensionēšanās vecums. Eiropas Savienības pagaidu darbiniekiem pensijas vecumu definē kā vecumu tā mēneša beigās, kurā darbinieks sasniedz 66 gadu vecumu (skatīt Eiropas Savienības Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtības (5) 47. pantu).

Atlase un iecelšana amatā

Eiropas Komisija EIP valdes priekšsēdētāju izraudzīsies un iecels amatā saskaņā ar savām atlases un darbā pieņemšanas procedūrām (sk. dokumentu par augstākā līmeņa ierēdņu iecelšanas politiku (6)).

Šajā atlases procedūrā Eiropas Komisija izveido priekšatlases komisiju. Šī komisija izvērtē visus pieteikumus, veic sākotnējo piemērotības pārbaudi un noskaidro kandidātus, kuru profils vislabāk atbilst iepriekš minētajiem atlases kritērijiem un kurus var aicināt uz interviju ar priekšatlases komisiju.

Pēc šīm intervijām priekšatlases komisija izdara secinājumus un ierosina sarakstu ar kandidātiem, kurus aicināt uz turpmākām intervijām ar Eiropas Komisijas Padomdevēju komiteju darbā iecelšanas jautājumos (CCA). Ņemot vērā priekšatlases komisijas secinājumus, CCA lemj, kurus kandidātus aicināt uz interviju.

Uz interviju ar CCA uzaicinātie kandidāti pavada vienu dienu vadītāju vērtēšanas centrā, kur viņus vērtē ārējie darbā pieņemšanas konsultanti. Uz interviju un vērtēšanas centra pārbaudījumu rezultātu pamata CCA sastāda sarakstu ar kandidātiem, kurus tā uzskata par piemērotiem amatam.

CCA kandidātu sarakstā iekļautos kandidātus intervēs par pētniecību un inovāciju atbildīgais Komisijas loceklis (7).

Pēc šīm intervijām Eiropas Komisija pieņem lēmumu par iecelšanu amatā.

Atlasītajam kandidātam jābūt izpildījušam visas tiesību aktos noteiktās prasības par militāro dienestu, jāiesniedz attiecīgas atsauksmes par rakstura īpašībām saistībā ar piemērotību veikt amata pienākumus un jābūt fiziski spējīgam pildīt ar amatu saistītos pienākumus.

Atlasītajam kandidātam jābūt derīgai drošības pielaides apliecībai vai jāspēj tādu iegūt no savas valsts drošības iestādes. Personāla drošības pielaides apliecību izsniedz ar administratīvu lēmumu pēc tam, kad pabeigta drošības pārbaude, ko veic personas valsts kompetentā drošības iestāde saskaņā ar piemērojamajiem valsts drošības normatīvajiem aktiem, un ar to apliecina, ka personai var sniegt pieeju klasificētai informācijai līdz konkrētam līmenim. (Ņemiet vērā, ka drošības pielaides apliecības iegūšanai nepieciešamo procedūru var uzsākt tikai pēc darba devēja, nevis kandidāta lūguma.)

Kamēr attiecīgā dalībvalsts nebūs piešķīrusi personāla drošības pielaidi un nebūs pabeigta pielaides procedūra, kas ietver juridiski nepieciešamo instruktāžu, ko veic Eiropas Komisijas Drošības direktorāts, izvēlētais kandidāts nevarēs ne piekļūt ES klasificētajai informācijai (ESKI) CONFIDENTIEL UE/EU CONFIDENTIAL vai augstākā līmenī, ne arī piedalīties sanāksmēs, kurās apspriež ESKI.

Iespēju vienlīdzība

Saskaņā ar Civildienesta noteikumu (8) 1.d pantu Eiropas Komisijas stratēģiskais mērķis ir līdz savu pašreizējo pilnvaru termiņa beigām panākt dzimumu līdztiesību visos vadības līmeņos, un tādēļ tā piemēro vienlīdzīgu iespēju politiku, rosinot pieteikties tādus kandidātus, kas varētu nodrošināt lielāku daudzveidību, dzimumu līdztiesību un vispārēju ģeogrāfisko līdzsvaru.

Nodarbināšanas kārtība

Atalgojums un nodarbināšanas kārtība ir noteikta Civildienesta noteikumos (9).

Veiksmīgo kandidātu Eiropas Komisija pieņems darbā pagaidu darbinieka statusā AD 14 pakāpē. Atkarībā no darba pieredzes ilguma viņu ierindos minētās pakāpes 1. vai 2. līmenī.

Viņu iecels uz četru gadu sākotnējo pilnvaru termiņu, kuru, iespējams pagarināt uz ne vairāk kā četriem gadiem saskaņā ar Eiropas Inovācijas padomes dibināšanas regulu, kas piemērojama darbā iecelšanas brīdī.

Kandidātiem jāņem vērā Civildienesta noteikumos ietvertā prasība, ka visiem jaunajiem darbiniekiem ir sekmīgi jāiztur deviņu mēnešu pārbaudes laiks.

Darba vieta ir Briselē Beļģijā, kur atrodas EIP valde.

Amata vieta ir pieejama no 2021. gada 16. oktobra.

Neatkarība un interešu konflikta neesības deklarācija

Pirms pienākumu uzņemšanās EIP valdes priekšsēdētājam būs jāparaksta saistību deklarācija ar apņemšanos strādāt neatkarīgi sabiedrības interesēs un jādeklarē jebkādas intereses, kuras varētu uzskatīt par tādām, kas ietekmē viņa neatkarību.

Pieteikšanās procedūra

Pirms pieteikuma iesniegšanas jums rūpīgi jāpārliecinās par atbilstību visām piemērotības prasībām (“Prasības kandidātiem”), jo īpaši attiecībā uz diplomu veidiem, darba pieredzi augsta līmeņa amatā, kā arī valodu prasmēm. Ja tiek konstatēta neatbilstība kādai no norādītajām piemērotības prasībām, kandidātu automātiski izslēdz no atlases procedūras.

Ja vēlaties pieteikties, jums jāreģistrējas internetā šādā tīmekļa vietnē un jāseko norādījumiem par dažādajiem procedūras posmiem:

https://ec.europa.eu/dgs/human-resources/seniormanagementvacancies/.

Jums jābūt derīgai e-pasta adresei. Tā tiks izmantota, lai apstiprinātu jūsu reģistrāciju, kā arī tam, lai sazinātos ar jums dažādos procedūras posmos. Tāpēc lūdzam informēt Eiropas Komisiju, ja maināt e-pasta adresi.

Lai iesniegtu pieteikumu, jums vajadzēs augšupielādēt CV PDF formātā (vēlams, izmantojot Europass CV formātu (10)) un tiešsaistē aizpildīt motivācijas vēstuli (ne vairāk kā 8 000 rakstzīmju). CV un motivācijas vēstuli varat iesniegt jebkurā no Eiropas Savienības oficiālajām valodām.

Kad reģistrēšanās tiešsaistē būs pabeigta, saņemsiet e-pastu ar apstiprinājumu, ka pieteikums ir reģistrēts. Ja nesaņemat e-pastu ar apstiprinājumu, jūsu pieteikums nav reģistrēts!

Ņemiet vērā, ka sekot jūsu pieteikuma virzībai tiešsaistē nav iespējams. Par pieteikuma statusu Eiropas Komisija ar jums sazināsies tieši.

Ja nepieciešama papildu informācija un/vai rodas tehniskas problēmas, lūdzam sūtīt e-pastu uz šādu adresi: HR-MANAGEMENT-ONLINE@ec.europa.eu.

Reģistrēšanās termiņš

Reģistrēšanās termiņš ir 2021. gada 26. novembris plkst. 12.00 dienā pēc Briseles laika, un pēc tam reģistrēties vairs nav iespējams.

Jūs atbildat par to, lai reģistrāciju pabeigtu laikus. Iesakām neatlikt pieteikšanos uz pēdējām reģistrēšanās dienām, jo interneta pārslodze vai problēmas ar interneta pieslēgumu var pārtraukt reģistrāciju tiešsaistē, pirms to pabeidzat, un jums nāksies visas darbības atkārtot. Pēc reģistrēšanās termiņa beigām informāciju vairs nevarēs ievadīt. Novēlota reģistrēšanās netiks pieņemta.

Svarīga informācija kandidātiem

Atgādinām kandidātiem, ka dažādo atlases komisiju darbs ir konfidenciāls. Kandidāti nedrīkst tieši vai netieši sazināties ar šo komisiju locekļiem vai lūgt citai personai to darīt viņu vārdā. Visi jautājumi jāadresē attiecīgās komisijas sekretariātam.

Personas datu aizsardzība

Komisija nodrošina, ka kandidātu personas dati tiek apstrādāti saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/1725 (11). Jo īpaši tas attiecas uz šādu datu konfidencialitāti un drošību.


(1)  https://eic.ec.europa.eu/call-applications-selection-members-eic-board_en

(2)  Darba pieredze tiek ņemta vērā tikai tad, ja tā atspoguļo faktiskas darba attiecības, kuras definētas kā reāls, faktisks un algots darbs, kas veikts darbinieka (ar jebkāda veida līgumu) vai pakalpojuma sniedzēja statusā. Nepilnas slodzes profesionālo darbību ieskaita proporcionāli, aprēķinot to kā apliecināto procentuālo daļu no pilna laika darba. Maternitātes, paternitātes vai adopcijas atvaļinājumu ņem vērā, ja tas ir darba līguma ietvaros. Doktorantūras studijas tiek pielīdzinātas darba pieredzei, pat ja tās nav apmaksātas, bet ne ilgāk kā trīs gadus, – ar nosacījumu, ka doktorantūras studijas ir sekmīgi pabeigtas. Jebkuru konkrētu laikposmu var ieskaitīt tikai vienu reizi.

(3)  Aizpildot CV, kandidātiem par visiem gadiem, kuros gūta pieredze padomdevēja amatā, skaidri jānorāda šāda informācija: 1) ieņemto amatu nosaukumi un pienākumi; 2) šajos amatos pārraudzīto darbinieku skaits; 3) pārvaldītā budžeta apjoms; 4) hierarhisko līmeņu skaits virs attiecīgā amata un zem tā; un 5) attiecīgā līmeņa darbinieku skaits.

(4)  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/PDF/?uri=CELEX:01958R0001-20130701&qid=1408533709461&from=LV

(5)  https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?uri=CELEX%3A01962R0031-20140701

(6)  https://ec.europa.eu/info/sites/info/files/compilation-of-the-senior-official-policy-at-the-european-commission_en.pdf

(7)  Ja vien attiecīgais Komisijas loceklis nav šo uzdevumu deleģējis saskaņā ar Komisijas 2007. gada 5. decembra lēmumu (PV(2007) 1811) un 2020. gada 30. septembra lēmumu (PV(2020) 2351).

(8)  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/PDF/?uri=CELEX:01962R0031-20140701&from=LV

(9)  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/PDF/?uri=CELEX:01962R0031-20140701&from=LV

(10)  Informāciju par to, kā izveidot Europass CV, varat atrast tiešsaistē: https://europa.eu/europass/lv/create-europass-cv.

(11)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).


Top