Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2020/178/04

    Uzaicinājums pieteikties uz akreditāciju – EAC/A02/2020 Erasmus akreditācija pieaugušo izglītības, profesionālās izglītības un apmācības un skolu izglītības jomā 2020/C 178/04

    PUB/2020/402

    OV C 178, 28.5.2020, p. 5–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    28.5.2020   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 178/5


    UZAICINĀJUMS PIETEIKTIES UZ AKREDITĀCIJU – EAC/A02/2020

    Erasmus akreditācija pieaugušo izglītības, profesionālās izglītības un apmācības un skolu izglītības jomā

    (2020/C 178/04)

    Atruna

    2021.–2027. gada ES programmu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā (turpmāk “programma”), kuru Eiropas Komisija ierosināja 2018. gada 30. maijā, Eiropas likumdevēji vēl nav pieņēmuši. Šo uzaicinājumu pieteikties uz akreditāciju tomēr publicē, lai potenciālajiem Savienības dotāciju labuma guvējiem atvieglotu pieteikšanos, tiklīdz Eiropas likumdevēji juridisko pamatu būs pieņēmuši.

    Eiropas Komisijai šis uzaicinājums pieteikties uz akreditāciju nav juridiski saistošs. Ja Eiropas likumdevēji juridiskajā pamatā izdarīs būtiskus grozījumus, šis uzaicinājums var tikt grozīts vai atcelts un var tikt izsludināti citi uzaicinājumi pieteikties uz akreditāciju, kuru saturs atšķirsies un pieteikšanās termiņi būs attiecīgi mainīti.

    Vispārīgi tas nozīmē, ka jebkura rīcība, kas izriet no šā uzaicinājuma pieteikties uz akreditāciju, ir atkarīga no šādiem nosacījumiem, kuru izpildi Komisija nespēj ietekmēt:

    programmas izveides juridiskā pamata galīgās redakcijas pieņemšana Eiropas Parlamentā un Eiropas Savienības Padomē,

    2021. gada un turpmāko gadu darba programmu un vispārīgo īstenošanas vadlīniju, kritēriju un atlases procedūru pieņemšana pēc izskatīšanas programmas komitejā un

    Eiropas Savienības 2021. gada un turpmāko gadu budžeta pieņemšana budžeta lēmējinstitūcijā.

    Ierosinātās ES programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā (2021–2027) pamatā ir Līguma par Eiropas Savienības darbību 165. un 166. pants un subsidiaritātes princips.

    1.   Ievads un mērķi

    Erasmus akreditācija ir noderīgs rīks izglītības un apmācības organizācijām, kuras vēlas iesaistīties pārrobežu apmaiņā un sadarbībā.

    Akreditētās Erasmus organizācijas iegūs vienkāršotu piekļuvi finansējuma iespējām nākamās programmas (2021–2027) 1. pamatdarbības ietvarā. Nosacījumus par akreditēto organizāciju piekļuvi finansējumam noteiks Eiropas Komisijas publicētajos ikgadējos uzaicinājumos iesniegt priekšlikumus.

    Erasmus akreditācijas piešķiršana apliecina, ka pieteikuma iesniedzējs ir sagatavojis plānu, kā īstenot augstas kvalitātes mobilitātes darbības un kā tās izmantot sava izglītības un apmācības piedāvājuma uzlabošanai. Šo plānu sauc par Erasmus plānu, un tas ir svarīgs Erasmus akreditācijas pieteikuma elements.

    Pieteikšanās noteikumos katrai jomai ir noteikti īpaši mērķi.

    2.   Attiecināmība

    Pieteikties drīkst tikai pieteikuma iesniedzēji, kam ir juridiskas personas statuss tādā nozīmē, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 11. decembra Regulā (ES) Nr. 1288/2013, ar ko izveido Savienības programmu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ un atceļ Lēmumus Nr. 1719/2006/EK, Nr. 1720/2006/EK un Nr. 1298/2008/EK.

    Tiesības pieteikties uz Erasmus akreditāciju ir pieteikuma iesniedzējiem, kas iedibināti kādā no šīm valstīm:

    Eiropas Savienības dalībvalstis,

    programmas asociētās trešās valstis atbilstīgi juridiskajā pamatā (1) noteiktajiem nosacījumiem,

    Turklāt, lai pieteikuma iesniedzējus varētu atzīt par atbalsttiesīgiem katrā no trim jomām, uz kurām attiecas šis uzaicinājums, valsts iestādēm pieteikuma iesniedzēja valstī jābūt atzinušām, ka pieteikuma iesniedzējs pieder pie kāda no atbalsttiesīgo organizāciju veidiem, kas aprakstīti pieteikšanās noteikumos.

    Iepriekšēja pieredze programmā Erasmus+ (2014–2020) nav nepieciešama.

    3.   Pieteikumu iesniegšanas termiņš un indikatīvs atlases rezultātu publicēšanas datums

    Erasmus akreditācijas pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2020. gada 29. oktobris. Indikatīvais atlases rezultātu publicēšanas datums ir 2021. gada 16. februāris.

    4.   Atlases procedūra

    Izņēmuma kārtā šajā uzaicinājumā spēkā būs divas atsevišķas pieteikšanās procedūras.

    1.

    Standartprocedūra: piedalīties drīkst visi atbalsttiesīgie pieteikuma iesniedzēji. Standartprocedūrā pieteikuma iesniedzējus vērtēs pēc izslēgšanas, atlases un piešķiršanas kritērijiem.

    2.

    Atvieglotā procedūra: piedalīties drīkst organizācijas, kurām ir spēkā esoša Erasmus+ PIA mobilitātes harta. Atvieglotajā procedūrā pieteikuma iesniedzējus vērtēs pēc izslēgšanas un atlases kritērijiem.

    Visa atlases procesa pārvaldību uzraudzīs par atlasi atbildīgās valsts aģentūras iecelta vērtēšanas komisija. Šī komisija izveidos atlasei izvirzīto pieteikumu sarakstu, kurš būs balstīts uz ekspertu veikto novērtējumu.

    5.   Pilnīga informācija

    Komisijas priekšlikums regulai, ar ko izveido Savienības programmu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā (2021–2027), atrodams šādā tīmekļvietnē:

    https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LV/TXT/?qid=1585129325950&uri=CELEX:52018PC0367.

    Sīki izstrādāti šā uzaicinājuma pieteikties uz akreditāciju nosacījumi, noteikumi un procedūras ir atrodami pieteikšanās noteikumos šādā tīmekļvietnē:

    https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/calls/2020-erasmus-accreditation

    Pieteikšanās noteikumi ir šā uzaicinājuma pieteikties uz akreditāciju neatņemama sastāvdaļa, un tajos izklāstītie dalības nosacījumi uz šo uzaicinājumu attiecas visā pilnībā.


    (1)  Juridiskais pamats vēl nav pieņemts. 2014.–2020. gada programmā Erasmus+ asociēto valstu sarakstā iekļauta Islande, Norvēģija, Lihtenšteina, Turcija, Ziemeļmaķedonija un Serbija.


    Top