Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2009/132/07

    Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus netiešām darbībām saskaņā ar Kopienas daudzgadu programmu to bērnu aizsardzībai, kuri izmanto internetu un citas saziņas tehnoloģijas ( Drošāks internets ) Dokuments attiecas uz EEZ

    OV C 132, 11.6.2009, p. 10–14 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    11.6.2009   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 132/10


    Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus netiešām darbībām saskaņā ar Kopienas daudzgadu programmu to bērnu aizsardzībai, kuri izmanto internetu un citas saziņas tehnoloģijas (“Drošāks internets”)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    2009/C 132/07

    1.

    Saskaņā ar Eiropas parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Lēmumu Nr. 1351, ar ko izveido daudzgadu Kopienas programmu to bērnu aizsardzībai, kuri izmanto Internetu un citas saziņas tehnoloģijas (1) (“Drošāks internets”), Eiropas Komisija ar šo aicina iesniegt priekšlikumus netiešām darbībām, kuras jāfinansē saskaņā ar programmu.

    Drošāka interneta pamatā ir četras darbības:

    a)

    sabiedrības informētības nodrošināšana;

    b)

    cīņa ar pretlikumīgu saturu un kaitīgu rīcību tiešsaistē;

    c)

    drošākas tiešsaistes vides veicināšana;

    d)

    zināšanu bāzes izveide.

    Šī programma turpina programmas “Drošāks internets plus” (2005.–2008. gads) aizsākto darbu.

    2.

    Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes lēmuma 3. pantu Eiropas Komisija izstrādāja darba programmu (2), kura veido pamatu programmas īstenošanai 2009. gadā. Darba programmā ir iekļauta papildu informācija par mērķiem, prioritātēm, aptuveno budžetu, šajā paziņojumā par aicinājumu minētajiem darbību veidiem un piedalīšanās noteikumiem.

    3.

    Informācija par priekšlikumu sagatavošanu un iesniegšanu, kā arī vērtēšanas procesu ir izklāstīta priekšlikuma iesniedzēja rokasgrāmatā (3).

    Minēto dokumentu, darba programmu un papildu informāciju par šo uzaicinājumu var saņemt no Eiropas Komisijas, rakstot uz šo adresi.

    European Commission

    Information Society and Media Directorate General

    Safer Internet

    EUFO 1195

    Rue Alcide De Gasperi

    2920 Luxembourg

    LUXEMBOURG

    E-pasts: saferinternet@ec.europa.eu

    Fakss +352 4301-34079

    Tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/saferinternet

    4.

    Priekšlikumus var iesniegt par tālāk tekstā norādītajām uzaicinājuma daļām. Pretendentiem, kas vēlas iesniegt priekšlikumus vairākām daļām, par katru daļu ir jāsagatavo atsevišķs priekšlikums.

    5.

    Provizoriskā kopējā summa, kas šim uzaicinājumam iesniegt priekšlikumus piešķirama no 2009. gada budžeta, lai nodrošinātu Kopienas ieguldījumu, ir 9 333 miljoni euro. Lai izpildītu mērķi, kas paredz nodrošināt pilnīgu Drošāka interneta centru integrētā Eiropas tīkla pārklājumu, budžetu 2009. gada uzaicinājumam iesniegt priekšlikumus var palielināt ar apropriāciju no 2010. gada budžeta ar nosacījumu, ka budžeta lēmējinstitūcija 2010. gada budžetu apstiprina un apropriācija ir pieejama. Gadījumā, ja pieņems lēmumu par budžeta palielināšanu, tas notiks pirms šā priekšlikumu iesniegšanas termiņa.

    Subsīdijas, kas piešķirtas uz šo uzaicinājumu iesniegtajiem priekšlikumiem, piešķirs, izmantojot subsīdiju līgumus.

    Pēc priekšlikumu novērtēšanas izveidos to priekšlikumu sarakstu, kam piešķirs finansējumu. Šo sarakstu var papildināt ar rezerves sarakstu, kurā iekļauti pietiekami kvalitatīvi priekšlikumi, kam finansējumu piešķirs atkarībā no budžeta līdzekļu pieejamības.

    6.

    Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus saistībā ar šo darba programmu attiecas uz visām dalībvalstīs reģistrētām juridiskām personām. Pieteikumus var iesniegt arī juridiskās personas, kas reģistrētas EBTA valstīs, kuras ir EEZ līguma līgumslēdzējas puses (Norvēģija, Īslande un Lihtenšteina).

    Ja ir parakstīta divpusēja vienošanās, tad saskaņā ar Programmas lēmuma (4) 2. pantā izklāstītajiem noteikumiem pieteikumus iesniegt var arī citās valstīs reģistrētas juridiskās personas. Ja minēto valstu juridisko personu iesniegtie priekšlikumi tiek izraudzīti finansēšanai, subsīdiju līgumu paraksta tikai pēc tam, kad, parakstot divpusēju līgumu, ir veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai attiecīgā valsts varētu piedalīties programmā. Jaunākā informācija par to, kuras valstis piedalās programmā, ir publicēta programmas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/saferinternet

    Trešās valstīs reģistrētas juridiskās personas, kas neietilpst iepriekšminētajā grupā, un starptautiskas organizācijas visos projektos var piedalīties par saviem līdzekļiem.

    Krievijā reģistrētas juridiskās personas šajā uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus iekļautajā darbībā Nr. 1.1. (Drošāka interneta centri) var piedalīties, izpildot darba programmā iestrādātos nosacījumus.

    1. daļa:   Uzaicinājuma daļas

    Darbība Nr. 1 un darbība Nr. 2:   SABIEDRĪBAS INFORMĒTĪBAS NODROŠINĀŠANA UN CĪŅA AR PRETLIKUMĪGU SATURU UN KAITĪGU RĪCĪBU TIEŠSAISTĒ

    7.

    Identifikators Nr. 1.1. INTEGRĒTS TĪKLS: DROŠĀKA INTERNETA CENTRI

    Programma atbalsta Drošāka interneta centru izveidi visā Eiropā; tās mērķis ir koordinēt darbības un vienkopus pulcēt dažādas ieinteresētās puses, lai nodrošinātu pasākumu īstenošanu un veicinātu zināšanu nodošanu.

    Visi Drošāka interneta centri, cieši sadarbojoties ar visiem attiecīgajiem Eiropas, reģiona un vietējā mēroga dalībniekiem, rīkos vecākiem, aprūpētājiem, skolotājiem un bērniem paredzētus informatīvus pasākumus, risinot ar tādu saturu saistītus jautājumus, kuru uzskata par bērniem nepiemērotu. Piemēram, rasisms un ksenofobija, iebiedēšana un uzmākšanās, vienādranga pakalpojumi, platjoslas video, tūlītēja ziņojumapmaiņa, tērzētavas, draugošanās vietnes, kā arī piekļuve saturam, interaktīvai informācijai un saziņai, kas bērnus sasniedz straujas interneta, mobilo tālruņu un spēļu konsoļu ieviešanas rezultātā. Darbībās ir ņemti vērā saistītie jautājumi par patērētāju aizsardzību, datu aizsardzību, informāciju un tīkla drošību (vīrusi/surogātpasts).

    Turklāt Drošāka interneta centriem jāaptver arī a) informācijas līnijas, kam sabiedrība var ziņot par pretlikumīgu saturu, un b) palīdzības līnijas, kurās vecāki un bērni var saņemt padomu par to, kā rīkoties, sastopoties ar kaitīgu saskari (uzmākšanos), kaitīgas uzvedību (kiberiebiedēšanu), kaitīgu saturu vai gūstot nepatīkamu vai biedējošu pieredzi saistībā ar tiešsaistes tehnoloģiju izmantošanu.

    Plašāka informācija par Drošāka interneta centru uzdevumiem ir sniegta darba programmā.

    Finansējumu piešķir 50 % apmērā no attiecināmajām izmaksām (valsts pārvaldes iestādēm, MVU un bezpeļņas organizācijām to var paaugstināt līdz 75 %).

    8.

    Identifikators Nr. 1.2. INTEGRĒTS TĪKLS: DROŠĀKA INTERNETA CENTRU KOORDINĀCIJA EIROPAS MĒROGĀ

    Lai visā Eiropā nodrošinātu maksimālu sadarbību un efektivitāti informētības nodrošināšanas jomā, kā arī informācijas līniju un palīdzības līniju lietderību, uz 2009. gada uzaicinājumu var atsaukties arī tīkla koordinatori, kas Drošāka interneta centriem sniegtu loģistikas un infrastruktūras atbalstu, nodrošinot pamanāmību, labu saziņu un pieredzes apmaiņu Eiropas mērogā, kā rezultātā nekavējoties varētu izmantot gūto pieredzi.

    Plašāka informācija par tīkla koordinatora uzdevumiem ir sniegta darba programmā. Ņemot vērā informētības nodrošināšanas pasākumu, informācijas līniju un palīdzības līniju uzdevumu dažādību, katram minētajam elementam darba programmā ir paredzēti konkrēti uzdevumi.

    Papildus konkrēto katra elementa koordinācijas uzdevumu izpildei tīkla koordinators:

    izveidos kopēju, visaptverošu tīmekļa portālu, kura mērķis ir panākt informētības nodrošināšanas darbību, palīdzības līniju un informācijas līniju pamanāmību, apkopojot attiecīgo informāciju un resursus, piemēram, ziņu dienestus, rakstus, mēnešrakstus;

    izplatīs statistikas datus un informāciju par informētības nodrošināšanas, palīdzības līniju un informācijas līniju darbībām, kā arī tīkla darbības rezultātiem Eiropā;

    izstrādās tīkla pārvaldes struktūru;

    nodrošinās Drošāka interneta centru jauniešu grupu koordinēšanu Eiropas mērogā un organizēs Drošāka interneta centru grupu dalībnieku sanāksmi Eiropas mērogā;

    koordinēs Drošāka interneta centru reģionālo sanāksmju organizēšanu.

    Vispārējos un konkrētos koordinēšanas uzdevumus iekļaus vienā subsīdiju līgumā.

    Kopīgu priekšlikumu var iesniegt ne vairāk kā trīs dažādas organizācijas.

    Finansējumu piešķir 100 % apmērā no tiešajām attiecināmajām izmaksām (kā norādīts subsīdiju līguma paraugā); netiešajām izmaksām finansējumu nepiešķir (kompleksās izmaksas).

    Darbība Nr. 3:   . DROŠĀKAS TIEŠSAISTES VIDES VEICINĀŠANA

    9.

    Identifikators Nr. 3.1. TEMATISKAIS TĪKLS: NVO TĪKLS BĒRNU AIZSARDZĪBAI INTERNETĀ

    Programma aicina iesniegt priekšlikumus par to Eiropas nevalstisko organizāciju tematisko tīklu izveidi, kas nodarbojas ar bērnu tiesību un labklājības jautājumiem; mērķis ir izstrādāt saskaņotu pieeju, apmainoties ar pieredzi un labāko praksi un izstrādājot kopīgas stratēģijas, kuru mērķis ir nodrošināt to, ka bērnu vajadzības ņem vērā diskusijās par internetu un jaunajiem plašsaziņas līdzekļiem Eiropā, kā arī attiecīgajos starptautiskajos forumos.

    Finansējumu piešķir 100 % apmērā no ierobežota tematisko tīklu attiecināmo izmaksu loka (koordinēšanas un tīkla izveides tiešās izmaksas).

    Darbība Nr. 4:   ZINĀŠANU BĀZES IZVEIDE

    10.

    Identifikators Nr. 4.1. ZINĀŠANU UZLABOŠANAS PROJEKTS: BĒRNU VIKTIMIZĀCIJA TIEŠSAISTĒ

    Aicina iesniegt priekšlikumus par zināšanu uzlabošanas projektiem, kuru mērķis ir uzlabot zināšanas par tādu seksuālu vardarbību pret bērniem, kas saistīta ar tiešsaisti, it īpaši uzmākšanos tiešsaistē (rīcība, ar kuru persona seksuālas vardarbības nolūkā iegūst bērna uzticēšanos). Gaidāmais projekta rezultāts ir labākas zināšanas, kuras izmantotu stratēģijas izstrādē, bērnu labklājības nodrošināšanā, informētības uzlabošanā, kā arī turpmāko darbību un pētījumu darbības virzienu izziņa. Tas uzlabotu bērnu aizsardzību un definētu efektīvākas preventīvās stratēģijas.

    Projekts būtu veltīts problēmjautājumiem par bērnu viktimizāciju tiešsaistē: to bērnu grupu identifikācija, kuras visvairāk apdraud vardarbība tiešsaistē, tiešsaistes viktimizācijas psiholoģiskā ietekme uz bērniem – sākot ar piekļuvi potenciāli kaitīgai informācijai tiešsaistē (piemēram, seksuāla un/vai vardarbīga rakstura informācija) un beidzot ar faktisku vardarbību.

    Projekta ietvaros jāraksturo vecuma grupām un dzimumam raksturīgo uzvedības pazīmju atšķirības, saistība starp gados jaunu cilvēku seksualitāti un uzmākšanos tiešsaistē, kā arī dažādām bērnu grupām jāizstrādā profils riskantai uzvedībai tiešsaistē.

    Projektā jāizmanto arī kvalitatīvā pieeja, iesaistot bērnus, kas ir piedzīvojuši vardarbību tiešsaistē.

    Zināšanu uzlabošanas projektiem finansējumu piešķir 100 % apmērā no tiešajām attiecināmajām izmaksām (kā norādīts subsīdiju līguma paraugā); netiešajām izmaksām finansējumu nepiešķir (kompleksās izmaksas).

    2. daļa:   Vērtēšanas kritēriji

    Priekšlikumu vērtējuma pamatā būs pārredzamības un vienlīdzīgas attieksmes principi. Vērtēšanu veiks Komisija, piesaistot neatkarīgus speciālistus. Katru priekšlikumu vērtēs, pamatojoties uz vērtēšanas kritērijiem, kuri apkopoti trīs kategorijās: atbilstības kritēriji, piešķiršanas kritēriji un atlases kritēriji. Nākamajā vērtēšanas posmā nokļūs tikai tie priekšlikumi, kas ir izpildījuši atbilstības kritērijus. Minētie kritēriji ir raksturoti tālāk tekstā.

    11.

    Atbilstības kritēriji

    Pēc saņemšanas visus priekšlikumus un pieteikumus vērtēs saskaņā ar šādiem atbilstības kritērijiem – lai pārliecinātos par to, ka ir izpildītas uzaicinājuma un iesniegšanas procedūras prasības.

    Ir jāpārbauda:

    vai Komisija priekšlikumu saņēma uzaicinājumā norādītajā termiņā (datums un laiks).

    priekšlikuma pilnīgums. Nepilnīgi priekšlikumi – piemēram tādi, kuru veidlapās trūkst pietiekamu ziņu par partneriem, to juridisko statusu, vai trūkst ziņu, kas vajadzīgas, lai novērtētu piedāvātā projekta darbības apjomu – tiks atsijāti.

    Turklāt priekšlikuma iesniedzējiem jāpierāda, ka tie neatrodas nevienā no darba programmā norādītajām situācijām, kas tiem liegtu iesniegt priekšlikumu.

    12.

    Piešķiršanas kritēriji

    Lai novērtētu saņemto priekšlikumu priekšrocības un trūkumus, ikvienu programmas īstenošanas pasākumu (integrētie tīkli, mērķtiecīgi projekti un tematiskie tīkli) novērtēs saskaņā ar pasākumam izstrādātu piešķiršanas kritēriju kopu un koeficientiem. Piešķiršanas kritēriju apraksts ir iekļauts “Drošāka interneta” darba programmā 2009. gadam.

    13.

    Atlases kritēriji

    Atlases kritēriji nodrošina to, ka kandidātiem ir pietiekami daudz līdzekļu, lai līdzfinansētu projektu, kā arī profesionālā kompetence un kvalifikācija, kas nepieciešama, lai sekmīgi paveiktu darbu.

    Atlases kritērijus sākotnēji piemēro, pamatojoties uz priekšlikumā norādīto informāciju. Ja minētā informācija liecina par vāju finansiālo stāvokli vai vāju profesionālo kompetenci, vajadzības gadījumā tā jākompensē ar finansiālām garantijām vai citām darbībām. Uz veiksmīgajiem priekšlikumiem, par kuriem uzsāktas sarunas, attieksies oficiāla juridiska un finansiāla apstiprināšana, kā prasība subsīdiju līguma noslēgšanai.

    Atlases kritēriju apraksts ir iekļauts “Drošāka interneta” darba programmā 2009. gadam.

    3. daļa:   Administratīvi jautājumi un termiņš

    14.

    Priekšlikumi jāsagatavo, izmantojot priekšlikuma iesniedzēja rokasgrāmatā iekļautās veidlapas; papīra formātā viens (1) oriģināls un piecas (5) kopijas, sūtījumam pievienojot kopiju elektroniskā formātā (CD), jānosūta Eiropas Komisijai uz šādu adresi.

    European Commission

    Directorate General Information Society & Media

    Safer Internet

    EUFO 1194

    Rue Alcide De Gasperi

    2920 Luxembourg

    LUXEMBOURG

    15.

    Termiņš priekšlikumu saņemšanai: 2009. gada 19. novembris, plkst. 17:00 (pēc Luksemburgas vietējā laika).

    Priekšlikumi, kas saņemti pēc norādītā termiņa vai nosūtīti pa faksu vai e-pastu, netiks izskatīti.

    16.

    Paredzamie vērtēšanas un atlases termiņi: Vērtēšana notiks divu mēnešu laikā pēc šā paziņojuma priekšlikumu iesniegšanas termiņa. Par rezultātiem pieteikumu iesniedzējus informēs pēc vērtēšanas procesa pabeigšanas. Lai nodrošinātu maksimāli lietderīgu finansējuma izmantojumu, atsevišķu jaunu projektu norises grafiks ņems vērā esošos līgumus, kas atsevišķu Drošāka interneta centru gadījumā ir spēkā līdz 2010. gada beigām.

    17.

    Lūdzam pārliecināties, ka visā ar šo uzaicinājumu saistītajā sarakstā (piemēram, lūdzot informāciju vai iesniedzot priekšlikumu) ir norādīts attiecīgās uzaicinājuma daļas identifikators.

    Iesniedzot priekšlikumu, iesniedzēji piekrīt gan šajā uzaicinājumā, gan tajā minētajos dokumentos izklāstītajai procedūrai un nosacījumiem.

    Visi priekšlikumi, kurus saņems Eiropas Komisija, tiks uzskatīti par konfidenciāliem.

    Eiropas Kopiena piemēro iespēju vienlīdzības politiku, un tāpēc jo īpaši sievietes tiek aicinātas iesniegt priekšlikumus vai piedalīties to sagatavošanā.


    (1)  OV L 348, 24.12.2008., 118. lpp.

    (2)  Komisijas Lēmums C(2009) 4023, 28.5.2009, http://ec.europa.eu/saferinternet

    (3)  http://ec.europa.eu/saferinternet

    (4)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 16. decembra Lēmums Nr. 1351/2008/EK (OV L 348, 24.12.2008., 118. lpp.).


    Top