Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2008/038/06

Aicinājums iesniegt priekšlikumus — EACEA/31/07 — Jaunatne pasaulē : sadarbība ar valstīm, kas nav Eiropas Savienības kaimiņvalstis — Programma Jaunatne darbībā

OV C 38, 12.2.2008, p. 8–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

12.2.2008   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 38/8


AICINĀJUMS IESNIEGT PRIEKŠLIKUMUS — EACEA/31/07

“Jaunatne pasaulē”: sadarbība ar valstīm, kas nav Eiropas Savienības kaimiņvalstis

Programma “Jaunatne darbībā”

(2008/C 38/06)

1.   Mērķi un apraksts

Šis aicinājums iesniegt priekšlikumus paredzēts jauniešu sadarbības projektu atbalstam starp programmas valstīm un partnervalstīm, kas nav Eiropas Savienības kaimiņvalstis. To mērķi ir:

veicināt pieredzes un labas prakses apmaiņu jaunatnes un neformālās izglītības jomā;

veicināt jaunatnes politikas attīstību, darbu jaunatnes un brīvprātīgā jomā, kā arī izvērst jaunatnes organizāciju/struktūru spējas un vadības prasmi;

attīstīt partnerību un ilgtspējīgus sadarbības tīklus starp jaunatnes organizācijām.

Projektiem jāaptver kāda no sekojošām tēmām:

1)

pilsoņu sabiedrības, pilsonības un demokrātijas nostiprināšana;

2)

rasisma un ksenofobijas apkarošana;

3)

starpkultūru un starpreliģiju dialogs;

4)

pēckonflikta risinājumi un atjaunotne;

5)

sieviešu aktīvā loma sabiedrībā;

6)

minoritāšu tiesības.

Šīs sadarbības dalībnieki būs jaunatnes nozarē nodarbinātie, jauniešu vadītāji un citi pasākumu organizatori, paši jaunieši un citas jaunatnes organizācijās/struktūrās iesaistītās personas, kuras ir ieinteresētas tādu projektu vadībā, kas veicinātu sadarbību šajā jomā.

Šis aicinājums attiecas uz programmas “Jaunatne darbībā” 3.2. darbību.

Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūra ir atbildīga par aicinājuma iesniegt priekšlikumus īstenošanu.

2.   Pretendenti, kam ir tiesības piedalīties programmā

Priekšlikumus iesniedz bezpeļņas organizācijas, nevalstiskas organizācijas vai vietējās un reģionālās iestādes. Pieteikties drīkst tikai pretendenti, kas ir juridiski reģistrēti kādā no programmas valstīm.

Programmas valstis ir:

Eiropas Savienības valstis (1): Apvienotā Karaliste, Austrija, Beļģija, Bulgārija, Čehijas Republika, Dānija, Francija, Grieķija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārija, Vācija, Zviedrija;

Eiropas brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstis, kas ir Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) līguma dalībvalstis (Īslande, Lihtenšteina un Norvēģija);

kandidātvalstis, kurām noteikta pirmspievienošanas stratēģija atbilstīgi pamata vienošanās vispārējiem principiem un vispārējiem noteikumiem un nosacījumiem, kas noteikti to līdzdalībai Kopienas programmās: Turcija.

Projektos jābūt iesaistītām vismaz četru dažādu valstu (ieskaitot pretendenta organizāciju) partnerorganizācijam, to skaitā vismaz divām programmas valstīm, no kurām vismaz vienai jābūt Eiropas Savienības dalībvalstij un divām partnervalstīm.

3.   Projektu budžets un darbības ilgums

Kopējais budžeta apjoms, kas atvēlēts šajā aicinājumā minēto projektu līdzfinansēšanai, ir aptuveni EUR 2 500 000.

Aģentūras finanšu atbalsts nedrīkst pārsniegt 80 % no kopējām attaisnotajām izmaksām. Maksimālais subsīdiju apjoms ir EUR 100 000.

Projekti jāuzsāk laikā no 2008. gada 1. novembra līdz 2008. gada 31. decembrim. To ilgumam jābūt vismaz 6 mēneši, nepārsniedzot 12 mēnešus.

4.   Pieteikumu iesniegšanas termiņš

Pieteikumi jānosūta Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūrai (EACEA) līdz 2008. gada 15. aprīlim (pasta zīmogs).

5.   Papildinformācija

Šā aicinājuma iesniegt priekšlikumus pilns teksts un pieteikuma veidlapas pieejamas šajā interneta adresē:

http://eacea.ec.europa.eu/youth/calls2008/action32/index_en.htm

Pieteikumiem jāatbilst šā aicinājuma iesniegt priekšlikumus pilnā teksta prasībām, un to iesniegšanai izmanto šim nolūkam paredzētās veidlapas.


(1)  Aizjūras zemju un teritoriju (AZT) iedzīvotāji un atbilstīgos gadījumos attiecīgās AZT reģistrētas valstu vai privātās iestādes var piedalīties programmā “Jaunatne darbībā” saskaņā ar programmas noteikumiem un kārtību, kas ir spēkā dalībvalstī, ar kuru attiecīgā AZT ir saistīta. AZT ir uzskaitītas Padomes 2001. gada 27. novembra Lēmuma 2001/822/EK 1.A. pielikumā par aizjūras zemju un teritoriju asociāciju ar Eiropas Kopienu (“Aizjūras asociācijas lēmums”, OV L 314, 30.11.2001., 1. lpp.).


Top