EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2006/075/11

Aicinājums iesniegt priekšlikumus — e-mācību programma — EACEA/01/06

OV C 75, 28.3.2006, p. 20–21 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

28.3.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 75/20


Aicinājums iesniegt priekšlikumus — e-mācību programma — EACEA/01/06

(2006/C 75/11)

1.   Darbības joma

Šis aicinājums iesniegt priekšlikumus ir vērsts uz trim no četrām e-mācību programmas jomām: digitālās kompetences veicināšana, Eiropas virtuālo mācību telpu un transversālas darbības.

2.   Vispārējās prioritātes

Aicinājums rosina popularizēt, izplatīt un izmantot (nodot atklātībai) rezultātus, labākos praktiskos atzinumus un sasniegumus, kas gūti izmantojot informācijas un saziņas tehnoloģijas (IST) izglītībā, apmācībā un mūžilgā izglītībā.

Priekšlikumiem jābalstās uz citām e-mācību iniciatīvām vai programmas projektiem (pabeigtiem vai notiekošiem), vai citām darbībām, ko finansē Komisija, dalībvalstis, reģionālās un vietējās iestādes un valsts vai privātas organizācijas.

Mērķis ir nodrošināt, ka produkti, rezultāti un konstatējumi ir maksimāli efektīvi, sasniedzot plašāku izglītībā un apmācībā iesaistīto personu loku. Priekšlikumiem jābūt orientētiem uz rezultātiem un iznākumiem galvenokārt sabiedrības lietošanai (piem., atvērtais pirmkods, izplatāmprogrammatūra utt.), tā vietā, lai būtu tikai komerciāla nolūka vai normālas uzņēmuma attīstības daļa

Ir paredzēti projekta divi galvenie tipi:

Nodošanas atklātībā projekti palīdzēs veikt rezultātu un pieredzes kritisku analīzi, uzsākt salīdzinošu analīzi un izplatīt gūtās zināšanas.

Tīkla projekti nodrošinās ar svarīgu pakalpojumu, kas vajadzīgs rezultātu izplatīšanai un izmantošanai pēc iespējas plašākā mērogā.

3.   Konkrētas prioritātes

(a)   Digitālās kompetences veicināšana

Priekšlikumos jākoncentrējas uz esošo digitālās kompetences projektu, darbību vai instrumentu rezultātu efektīvu un ilgtspējīgu izplatīšanu un izmantošanu. Īpašs uzsvars jāliek uz mērķgrupu un to vajadzību precīzu noskaidrošanu, uz starpniekiem (brīvprātīgo nozare, akadēmiķu un pasniedzēju kopienas, pārvaldības u.c.), uz veidu, kā palīdzēt sasniegt galalietotājus un uz konkrētu norādi projektu iznākumu izplatīšanai, kvalitātes un kvantitātes rādītāju iekļaušanai. Priekšlikumiem ir jāsniedz skaidra ilgtermiņa stratēģija, noskaidrojot un analizējot iespējamās problēmas un piedāvājot objektīvus pasākumus to risināšanai.

(b)   Eiropas virtuālā mācību telpa

Pirmā prioritāte saistīta ar esošo virtuālās mācību telpas projektu vai pieredzes sistemātisku kritisku pārskatu, ieskaitot to apkopošanu pieredzes apmaiņas un nodošanas nozīmē, vienlaikus atbalstot attīstības stratēģijas Eiropas līmenī.

Otrā prioritāte atbalsta atkārtoti izmantojamu risinājumu izplatīšanu, lai palīdzētu izveidot virtuālo mācību telpu Eiropas līmenī un nodibināt to personu loku, kas pieņem lēmumu.

(c)   Transversālas darbības

Priekšlikumiem, kas sniegti atbildē uz šo aicinājuma daļu, jānodrošina atbalsts galvenokārt e-mācību inciatīvas un programmas rezultātu un pieredzes analizēšanā, izplatīšanā un izmantošanā. Mērķis ir nodrošināt, ka tie ir maksimāli efektīvi, sasniedzot plašāku izglītībā un apmācībā iesaistīto personu loku.

Sakarā ar ceturto iesaistīšanās jomu, skolu e-partnerība Eiropā un skolotāju apmācības veicināšana, izsludinās atsevišķu ierobežotu aicinājumu.

4.   Pretendentu atbilstība

Koordinējošai/veicinošajai iestādei un citām iesaistītajām organizācijām jābūt juridiskām personām. Gan koordinējošai/veicinošajai iestādei, gan partnerorganizācijām jābūt izveidotām vienā no šīm valstīm: vienā no 25 dalībvalstīm, Islandē, Lihtenšteinā, Norvēģijā vai Bulgārijā.

Nosacījumi un sīki noteikumi EEZ valstu un Bulgārijas dalībai šajā programmā ir jāizstrādā saskaņā ar to instrumentu attiecīgajiem noteikumiem, ar kuriem regulē attiecības starp Kopienu un šīm valstīm.

5.   Budžets un priekšlikuma darbības ilgums

Nosaukums

Rīcībai pieejamais budžets

% no kopējo attaisnoto izmaksu finansējuma

Maksimālais Kopienas finansējums

Digitālā kompetence

1,2 miljoni EUR

Maksimāli 80 %

300 000 EUR

Eiropas virtuālās nometnes

3,5 miljoni EUR

1 000 000 EUR

Šķērsvirziena darbības

0,88 miljoni EUR

500 000 EUR

Finansējums būs paredzēts galvenokārt rezultātu un pieredzes nodošanai atklātībai, mazāk līdzekļu atvēlot instrumentu, programmatūras vai satura izstrādei (to finansējums aptvers ne vairāk kā 20 % no kopējā budžeta).

Visu priekšlikumu darbības ilgums būs 12-24 mēneši. Izmaksu atbilstību projektu īstenošanai sāks novērtēt tikai sākot ar 2006. gada 1. decembri.

6.   Pieteikumu iesniegšanas termiņš:

2006. gada 19. maijs

7.   Pieteikuma iesniegšana

Lai iegūtu pilnīgu dokumentāciju un sīkāku informāciju pat šo uzaicinājumu iesniegt priekšlikumus, lūdzu, izmantot šo tīmekļa vietnes adresi:

http://eacea.cec.eu.int


Top