EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2005/229/76

Lieta T-289/05: Prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko Arcangelo Milella un citi iesniedza 2005. gada 26. jūlijā

OV C 229, 17.9.2005, p. 36–37 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

17.9.2005   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 229/36


Prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko Arcangelo Milella un citi iesniedza 2005. gada 26. jūlijā

(Lieta T-289/05)

(2005/C 229/76)

tiesvedības valoda — franču

Eiropas Kopienu Pirmās instances tiesā 2005. gada 26. jūlijā izskatīšanai ir iesniegta prasība pret Eiropas Kopienu Komisiju, ko cēla Arkandželo Milella [Arcangelo Milella] un citi, ar dzīvesvietu Nīderanfenā [Niederanven] (Luksemburga), un Delfina Kampanella [Delfina Campanella], ar dzīvesvietu Luksemburgā, kurus pārstāv Marks-Albērs Luka [Marc-Albert Lucas], avocat, kas norādīja adresi Luksemburgā.

Prasītāju prasījumi Pirmās instances tiesai ir šādi:

atcelt Komisijas Personāla un administrācijas ģenerāldirektora 2005. gada 18. aprīļa lēmumu, ciktāl tas nosaka, ka d'Onta [d' Hondt] metode ir metode, kas saskaņā ar proporcionalitātes principu ir piemērojama Luksemburgas Vietējās personāla komitejas (LVPK) pārstāvju vietu Centrālajā personāla komitejā (CPK) sadalīšanai, un ciktāl tas aicina LVPK to ņemt vērā, lai pieņemtu jaunu lēmumu par savu pārstāvju CPK noteikšanu;

atzīt par nelikumīgiem Luksemburgas Vietējās personāla komitejas 2005. gada 26. aprīļa un 10. maija lēmumus, ar kuriem tiek noteikti tās pārstāvji Centrālajā personāla komitejā, ciktāl ar tiem, piemērojot d'Onta metodi, tiek piešķirtas piecas vietas sarakstam Nr. 2 un divas vietas sarakstam Nr. 1, un nevis četras vietas sarakstam Nr. 2 un trīs vietas sarakstam Nr. 1, piemērojot lielākā atlikuma metodi;

atcelt Personāla un administrācijas ģenerāldirektora 2005. gada 11. maija lēmumu, ar kuru tiek apstiprināts Luksemburgas Vietējās personāla komitejas 2005. gada 26. aprīlī un 10. maijā noteikto jauno pārstāvju Centrālajā personāla komitejā noteikšanas likumīgums;

piespriest Eiropas Kopienu Komisijai atlīdzināt tiesāšanās izdevumus.

Pamati un galvenie argumenti

Prāva ir par Komisijas Luksemburgas Vietējās personāla komitejas (LVPK) pārstāvju vietu Centrālajā personāla komitejā (CPK) noteikšanu pēc 2004. gada 24. novembra vēlēšanām. AR 2005. gada 18. aprīļa paziņojumu Komisijas administrācijas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors LVPK un CPK priekšsēdētajiem precizēja, ka viņš uzskata “d'Onta metodi”, kas ir matemātiska metode, kas ir izvēlēta, lai sadalītu CPK vietas starp sarakstiem, kas piedalījušies vēlēšanās, par atbilstošu proporcionalitātes principam. Tomēr ar šo pašu memorandu ģenerāldirektors citu iemeslu dēļ atcēla pārstāvju CPK noteikšanu. Pēc šī paziņojuma LVPK 2005. gada 26. aprīlī veica jaunu pārstāvju noteikšanu, piemērojot d'Onta metodi. Ar 2005. gada 11. maija paziņojumu ģenerāldirektors apstiprināja, ka viņš uzskata šo noteikšanu par likumīgu.

Prasītāji, kas ir Luksemburgā strādājoši Komisijas ierēdņi, lūdz šos lēmumus atcelt. Viņi uzskata, ka ir pārkāpts Komisijas 1988. gada 27. aprīļa noteikumu par Personāla komitejas sastāvu un darbību 14. panta pēdējais punkts, kā arī proporcionalitātes noteikums CPK vietu sadalē atkarībā no vietām LVPK un CPK pārstāvnieciskuma noteikums. Prasītāji apgalvo, ka bija jāpieņem cita vietu sadales metode, proti, lielākā atlikuma metode, un ka tās rezultātā sadale būtu vairāk pārstāvnieciska.

Prasītāji atsaucas arī uz LVPK veiktu pilnvaru nepareizu izmantošanu. Pēc viņu domām, LVPK vēlējās mākslīgi palielināt savu pārstāvju skaitu uz saraksta Nr. 1 rēķina, un iecēlējinstitūcija ir pieļāvusi tiesisku kļūdu un acīmredzamu kļūdu vērtējumā, apstiprinot d'Onta metodes piemērošanu.

Prasītāji turklāt uzskata, ka iecēlējinstitūcija ir pārkāpusi vienlīdzīgas attieksmes principu, atteikdamās no savas līdzšinējās prakses, saskaņā ar kuru lielākā atlikuma metode bija vienīgā, ar ko iespējams nodrošināt proporcionalitāti.

Visbeidzot, prasītāji atsaucas uz Civildienesta noteikumu II Pielikuma 1. panta 3. punkta pārkāpumu, kā arī uz LVPK statūtu 16. panta 1. un 2. punkta pārkāpumu no iecēlējinstitūcijas puses, jo iecelējinstitūcija ir LVPK uzspiedusi d'Onta metodes izvēli, vai vismaz tai ļāvusi pārkāpt personāla pilnsapulces pilnvaras, kurai vienīgajai ir tiesības noteikt piemērojamo metodi.


Top