Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62020TN0121

    Lieta T-121/20: Prasība, kas celta 2020. gada 21. februārī – IP/Komisija

    OV C 129, 20.4.2020, p. 21–22 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    20.4.2020   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 129/21


    Prasība, kas celta 2020. gada 21. februārī – IP/Komisija

    (Lieta T-121/20)

    (2020/C 129/27)

    Tiesvedības valoda – franču

    Lietas dalībnieki

    Prasītājs: IP (pārstāvji: L. Levi un S. Rodrigues, advokāti)

    Atbildētāja: Eiropas Komisija

    Prasījumi

    Prasītājs lūdz Vispārējo tiesu:

    atzīt prasību par pieņemamu un pamatotu;

    un attiecīgi:

    atcelt apstrīdētos lēmumus;

    piespriest atbildētājai atlīdzināt visus tiesāšanās izdevumus.

    Pamati un galvenie argumenti

    Prasību, kas ir vērsta pret Komisijas 2019. gada 21. augusta lēmumu, ar kuru prasītājam ir piemērots disciplinārsods – darba attiecību izbeigšana bez uzteikuma, prasītājs balsta uz trīs pamatiem.

    1.

    Ar pirmo pamatu tiek apgalvots, ka esot pieļauts labas pārvaldības principa pārkāpums un neesot ievērots pienākums norādīt pamatojumu. Prasītājs šajā ziņā apgalvo, ka Komisija neesot pret viņu izturējusies taisnīgi, jo neesot ievērojusi pietiekamas rūpības pienākumu, kā arī neesot izpildījusi Komisijas pienākumu ņemt vērā ierēdņu intereses. Prasītājs uzskata, ka Komisijai esot vajadzējis iepazīties ar iznākumu kriminālprocesā, kurš ir noslēdzies ar lietas izbeigšanu, un šo iznākumu nosūtīt didisciplinārkolēģijai, lai tā to ņemtu vērā, pieņemot lēmumu.

    2.

    Ar otro pamatu tiek apgalvots, ka apstrīdētā lēmuma pamatā esošie dokumenti esot prettiesiski, un Komisija esot pieļāvusi acīmredzamas kļūdas vērtējumā. Prasītāja ieskatā, tā kā apstrīdētā lēmuma pamatā esošie dokumenti esot prettiesiski, par prettiesisku esot jāuzskata arī pats apstrīdētais lēmums.

    3.

    Ar trešo pamatu tiek apgalvots, ka esot pieļauts Eiropas Savienības Civildienesta noteikumu X pielikuma 10. panta pārkāpums, jo, pirmkārt, neesot tikuši pārbaudīti visi prasītāja lietā esošie apstākļi un, otrkārt, sods esot ticis piemērots, balstoties uz nepareizi izvērtētiem un nesamērīgiem kritērijiem.


    Top