Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62012TN0405

Lieta T-405/12: Prasība, kas celta 2012. gada 10. septembrī — FH (*) /Komisija

OV C 331, 27.10.2012, p. 32–32 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

27.10.2012   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 331/32


Prasība, kas celta 2012. gada 10. septembrī —  FH (*1) /Komisija

(Lieta T-405/12)

(2012/C 331/61)

Tiesvedības valoda — franču

Lietas dalībnieki

Prasītājs:  FH (*1) (pārstāvji — É. Boigelot un R. Murru, avocats)

Atbildētāja: Eiropas Komisija

Prasītāja prasījumi:

atzīt prasību par pieņemamu un pamatotu;

tādējādi

pirms prasības izskatīšanas pēc būtības procesa organizatorisko pasākumu ietvaros likt uzrādīt ietvarlīgumu DI/06350-00, kas esot noslēgts starp Komisiju un sabiedrību Intrasoft;

atcelt 2012. gada 10. jūlija lēmumu, kā arī tādējādi 2012. gada 11. jūlija kļūdas labojumu;

piespriest Eiropas Komisijai atlīdzināt prasītājam nodarītos zaudējumus, kas noteikti kopējās summas apmērā EUR 12 500, ar iespēju to palielināt tiesvedības laikā;

katrā ziņā piespriest atbildētājai atlīdzināt visus tiesāšanās izdevumus saskaņā ar Eiropas Savienības Vispārējās tiesas Reglamenta 87. pantu.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītāji izvirza trīs pamatus.

1)

Ar pirmo pamatu tiek apgalvota pienākuma norādīt pamatojumu neizpilde, tiesiskās paļāvības un tiesību uz aizstāvību pārkāpums, jo prasītājs esot mutvārdos ticis informēts par apstrīdēto lēmumu nekavējoties atņemt viņa caurlaides iekļūšanai Komisijas ēkās un tas esot norādīts tikai vienā protokolā par prasītāja uzklausīšanu, ko esot veikusi Komisijas personāla daļas un drošības dienests. Prasītājs apgalvo, ka apstrīdētajā lēmumā nav norādīti faktori, kas Komisijai likuši pieņemt šādu lēmumu, un ka lēmuma juridiskais pamats prasītājam tika paziņots ar kļūdas labojuma palīdzību pēc tam, kad lēmums jau bija stājies spēkā.

2)

Ar otro pamatu tiek apgalvots nevainīguma prezumpcijas pārkāpums, ciktāl apstrīdētais lēmums, šķiet, ir balstīts tikai uz to, ka prasītāju ir uzklausījusi Beļģijas policija izmeklēšanā, kas attiecas nevis uz viņu, bet gan uz kādu no viņa bērnības draugiem, ar kuru viņš dažreiz sazvanās.

3)

Ar trešo pamatu tiek apgalvots samērīguma principa pārkāpums, jo Komisija prasītājam esot aizliegusi ierasties Komisijas ēkās, kaut gan pret viņu nav izvirzīta neviena apsūdzība un attiecīgā policijas izmeklēšana uz viņu neattiecas.


(*1)  Informācija dzēsta vai aizstāta, ņemot vērā personas datu aizsardzību un/vai konfidencialitāti.


Top