EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62009CN0240

Lieta C-240/09: Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu — izteikts ar Najvyšší súd (Slovākija) 2009. gada 3. jūlija rīkojumu — Lesoochranárske zoskupenie VLK/Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

OV C 233, 26.9.2009, p. 3–4 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

26.9.2009   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 233/3


Lūgums sniegt prejudiciālu nolēmumu — izteikts ar Najvyšší súd (Slovākija) 2009. gada 3. jūlija rīkojumu — Lesoochranárske zoskupenie VLK/Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

(Lieta C-240/09)

2009/C 233/05

Tiesvedības valoda — slovāku

Iesniedzējtiesa

Najvyšší súd

Lietas dalībnieki pamata procesā

Prasītājs: Lesoochranárske zoskupenie VLK

Atbildētāja: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky

Prejudiciālie jautājumi

1.

Vai ir iespējams atzīt, ka Orhūsas konvencijas 9. pantam, it īpaši tā 3. punktam, — saistībā ar minētā starptautiskā līguma galveno mērķi, kas ir pārveidot klasisko izpratni par tiesībām būt prasītājam tiesā, procesa dalībnieka statusu atzīstot arī sabiedrībai, proti, attiecīgajai sabiedrības daļai —, piemīt starptautisko līgumu “self-executing effect” [tieša piemērojamība], ņemot vērā, ka Eiropas Savienība pievienojās minētajai konvencijai 2005. gada 17. februārī, bet vēl nav pieņēmusi normas, ar kurām tā tiktu transponēta Kopienu tiesību sistēmā?

2.

Vai ir iespējams atzīt Orhūsas konvencijas 9. pantam, it īpaši tā 3. punktam, kas tagad ir ietverts Kopienu tiesību sistēmā, Kopienu tiesību tūlītēju piemērojamību vai tiešu iedarbību atbilstoši Tiesas pastāvīgajai judikatūrai?

3.

Ja atbilde uz pirmo vai otro jautājumu ir apstiprinoša, vai ir iespējams Orhūsas konvencijas 9. panta 3. punktu, — saistībā ar minētā starptautiskā līguma galveno mērķi, — interpretēt tādējādi, ka ar “valsts iestāžu darbību” jāsaprot arī lēmuma pieņemšana; proti, vai sabiedrības tiesības piedalīties tiesas procedūrā ietver arī tiesības apstrīdēt valsts iestādes lēmumus, kuru nelikumība ietekmē vidi?


Top