Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52023PC0332

    Grozīts priekšlikums PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz jaunu Eiropas Savienības pašu resursu īstenošanas pasākumiem groza 2021. gada 30. aprīļa Regulu (ES, Euratom) 2021/768

    COM/2023/332 final

    Briselē, 20.6.2023

    COM(2023) 332 final

    2018/0132(APP)

    Grozīts priekšlikums

    PADOMES REGULA,

    ar ko attiecībā uz jaunu Eiropas Savienības pašu resursu īstenošanas pasākumiem groza 2021. gada 30. aprīļa Regulu (ES, Euratom) 2021/768


    PASKAIDROJUMA RAKSTS

    1.PRIEKŠLIKUMA KONTEKSTS

    Priekšlikuma mērķi

    Komisija 2021. gada decembrī ierosināja trīs jaunus ieņēmumu avotus ES budžetam 11, proti, iemaksu no emisijas kvotu tirdzniecības sistēmas (ETS), no oglekļa ievedkorekcijas mehānisma (OIM) un pašu resursu, kura pamatā ir daudznacionālu uzņēmumu atlikušās peļņas daļa, kas tiks pārdalīta ES dalībvalstīm saskaņā ar neseno ESAO/G20 nolīgumu (“pirmais pīlārs”), (“pašu resursu priekšlikums”). Priekšlikumā Padomes regulai 22, ar ko attiecībā uz jaunu Eiropas Savienības pašu resursu īstenošanas pasākumiem groza Regulu (ES, Euratom) 2021/768 (2021. gada 30. aprīlis) (“IMSOR”) 33, ir noteiktas Komisijas kontroles un pārbaudes pilnvaras, kas vajadzīgas šo trīs jauno pašu resursu īstenošanai.

    Vairāk nekā gadu vēlāk Komisija groza šo “pašu resursu priekšlikumu” 44 un pievieno jaunu pašu resursu, kura pamatā ir uzņēmumu statistiskā peļņa. Tāpēc priekšlikums COM(2022) 102 final ir jāpielāgo, lai nodrošinātu, ka Komisijai ir samērīgas kontroles un uzraudzības pilnvaras, lai nodrošinātu šī jaunā pašu resursa pareizu īstenošanu.

    Otrkārt, 2023. gadā likumdevēji pieņēma OIM regulu. Salīdzinājumā ar sākotnējo Komisijas 2021. gada jūlija priekšlikumu ar to Komisijai tika piešķirtas papildu kontroles un pārbaudes pilnvaras. IMSOR ir jāpielāgo, lai ņemtu vērā centralizēto pārvaldību, kas paredzēta OIM regulā.

    Saskanība ar pašreizējiem noteikumiem konkrētajā politikas jomā

    Šis priekšlikums ir saistīts ar “Resursu pieejamības regulām”, konkrēti: i) Padomes Regulu (ES, Euratom) Nr. 609/2014 (attiecībā uz tradicionālajiem pašu resursiem un pašu resursiem, kuru pamatā ir pievienotās vērtības nodoklis un nacionālais kopienākums) 55 un ii) Padomes Regulu (ES, Euratom) 2021/770 (attiecībā uz pašu resursiem, kuru pamatā ir izlietotā plastmasas iepakojuma daudzums) 66.

    2.JURIDISKAIS PAMATS, SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

    Juridiskais pamats

    Šā priekšlikuma juridiskais pamats ir LESD 311. panta ceturtā daļa.

    Proporcionalitāte

    Ar šo Padomes regulas priekšlikumu, ar ko groza Regulu (ES, Euratom) 2021/768, pievieno vajadzīgos pasākumus attiecībā uz jaunajiem pašu resursiem. Jaunu pašu resursu iekļaušana Lēmumā par pašu resursiem prasa pieņemt atjauninātus tiesību aktus, kuros ietilpst šo jauno pašu resursu īstenošanas pasākumi un kuri uzlabo esošos pasākumus.

    Juridiskā instrumenta izvēle

    Izvēle par labu Padomes regulai ir tieši balstīta uz LESD 311. panta ceturto daļu, kurā konkrēti noteikts: “Padome, pieņemot regulas [..], paredz Savienības pašas resursu sistēmas īstenošanas pasākumus.”

    3.GROZĪJUMU SATURS

    Papildu īstenošanas pasākumi attiecībā uz uzņēmumu statistiskās peļņas pašu resursu

    Komisija ierosina aprēķināt dalībvalstu iemaksas, pamatojoties uz uzņēmumu statistisko peļņu, kas noteikta saskaņā ar 2010. gada Eiropas Kontu sistēmu (EKS 2010), piemērojot Regulu (ES) Nr. 549/2013 77.

    Lai iegūtu lielāku pārliecību par salīdzināmību attiecībā uz datiem, ko valstu statistikas institūti izmanto, lai apkopotu uzņēmumu statistiskās peļņas pašu resursa kopsummas, Komisija (Eurostat) verificēs datu avotus un metodiku, ko izmanto datu apkopošanai, paplašinot esošo NKI verifikāciju tvērumu. Tāpēc Komisijai (Eurostat) saskaņā ar šīs regulas ietvaros jāpiešķir pilnvaras veikt vajadzīgās verifikācijas.

    Kontroles pilnvaru nepieciešamības pārskatīšana attiecībā uz OIM pašu resursu

    Saskaņā ar OIM regulas 88 15. un 19. pantu Komisijai būtu jāveic uz risku balstītas kontroles un attiecīgi jāizskata OIM deklarāciju saturs. Komisija var veikt uz risku balstītas kontroles darbības attiecībā uz OIM reģistrā minētajiem datiem un darījumiem, lai nodrošinātu, ka OIM sertifikātu pirkšanā, turēšanā, nodošanā, atpirkšanā un anulēšanā nav notikuši nekādi pārkāpumi.

    Ņemot vērā kontroli, kas tagad ir iekļauta nozaru tiesību aktos, kuri cita starpā ietver iepriekš minētos uzdevumus, piemērojot efektīvas un lietderīgas sistēmas izveides principu, tiek uzskatīts, ka papildu pārbaudes un apskates uz vietas nav nepieciešamas. Attiecīgi groza priekšlikumu COM(2022) 102 final.


    2018/0132 (APP)

    Grozīts priekšlikums

    PADOMES REGULA,

    ar ko attiecībā uz jaunu Eiropas Savienības pašu resursu īstenošanas pasākumiem groza 2021. gada 30. aprīļa Regulu (ES, Euratom) 2021/768

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 311. panta ceturto daļu,

    ņemot vērā Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 106.a pantu,

    ņemot vērā Padomes Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053 (2020. gada 14. decembris) par Eiropas Savienības pašu resursu sistēmu un ar ko atceļ Lēmumu 2014/335/ES, Euratom 9 un jo īpaši tā 10. pantu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    pēc leģislatīvā akta projekta nosūtīšanas valstu parlamentiem,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta piekrišanu 10 ,

    saskaņā ar īpašu likumdošanas procedūru,

    tā kā:

    1)Ar Padomes Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053, kas grozīts ar Padomes Lēmumu XX/XX, kā jaunus pašu resursus ievieš emisijas kvotu tirdzniecības sistēmu, kas noteikta ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2003/87/EK 11 , oglekļa ievedkorekcijas mehānismu, kas izveidots ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2023/956 12 , un daudznacionālu uzņēmumu atlikušās peļņas daļu, kas pārdalīta dalībvalstīm, kā noteikts [Direktīvā par globālā nolīguma par nodokļu uzlikšanas tiesību pārdali īstenošanu 13 ], un bruto pamatdarbības pārpalikumu, kas definēts 2010. gada Eiropas Kontu sistēmā, kura izveidota ar Regulu (ES) Nr. 549/2013 14 , atbilstoši NKI datiem, kas sniegti saskaņā ar Regulas (ES) 2019/516 15 2. pantu un sniegti atbilstoši kontroles sistēmai, ko nodrošina ar NKI īstenošanas aktu nefinanšu un finanšu sabiedrību sektoriem (“statistiskais pašu resurss, kura pamatā ir uzņēmumu peļņa”).

    2)Konsekvences labad ir jānosaka īstenošanas pasākumi attiecībā uz kontroli un uzraudzību, kā arī attiecīgās ziņošanas prasības, ņemot vērā kontroles un verifikācijas, ko dalībvalstis veic arī attiecībā uz jauniem pašu resursiem.

    3)Efektivitātes un lietderības nolūkā kontroles un uzraudzības īstenošanas pasākumos, kas attiecas uz pašu resursu, kura pamatā ir emisijas kvotu tirdzniecība, būtu jāņem vērā kontroles sistēma, kas izveidota ar nozaru tiesību aktiem, jo īpaši attiecībā uz pienākumiem, kas saistīti ar emisijas kvotu tirdzniecības sistēmu un noteikti Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 2014/65/ES 16 , Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 600/2014/ES 17 un Komisijas Regulā (ES) Nr. 1031/2010 18 .

    (3.a)Efektivitātes un lietderības nolūkā kontroles un uzraudzības īstenošanas pasākumos, kas attiecas uz statistisko pašu resursu, kura pamatā ir uzņēmumu peļņa, būtu jāņem vērā dalībvalstu pienākums saskaņā ar NKI kontroles sistēmu 19 . Konkrētāk, dalībvalstīm NKI uzskaitījuma ietvaros būtu jāsniedz sīki apraksti par statistiskiem avotiem un metodēm, ko izmanto gada sektoru kontu apkopošanai, īpašu uzmanību pievēršot nefinanšu un finanšu sabiedrību sektoru bruto pamatdarbības pārpalikumam. Būtu jāpaplašina arī NKI regulas (ES) 2019/516 4. pantā minētās ekspertu grupas uzdevumi, iekļaujot konsultāciju sniegšanu Komisijai par kvalitāti un ikgadēju atzinumu sniegšanu par nefinanšu un finanšu sabiedrību sektoru bruto pamatdarbības pārpalikuma piemērotību pašu resursu vajadzībām.

    4)Lai būtu iespējams īstenot kontroles un uzraudzības pasākumus attiecībā uz jauniem pašu resursiem, dalībvalstīm būtu jānodrošina, ka visas vienības, kas iesaistītas pašu resursu procesos, pilnvarotajiem pārstāvjiem nodrošina piekļuvi attiecīgajiem datiem un nepieciešamo palīdzību viņu pienākumu veikšanai.

    5)Lietderības labad īstenošanas pasākumi oglekļa ievedkorekcijas mehānisma kontrolei būtu jāpiemēro, neskarot tradicionālo pašu resursu verifikācijas īstenošanas pasākumus, kas minēti Lēmumā (ES, Euratom) 2020/2053 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu. 

    6)Dalībvalstu veiktās pārbaudes un izmeklēšana attiecībā uz Savienības pašu resursu aprēķināšanu, noteikšanu un nodošanu, kā arī noteikumi, kas nodrošina sadarbību starp dalībvalstīm un Komisiju, būtu jāattiecina arī uz jaunajiem pašu resursiem.

    7)Saskaņā ar Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 325. pantu Savienībai un dalībvalstīm ir jāapkaro krāpšana un jebkādas citas nelikumīgas darbības, kas ietekmē Savienības finanšu intereses. Būtu jānodrošina Savienības pašu resursu sistēmas pārredzamība, sniedzot pietiekamu informāciju arī par jauniem pašu resursiem Eiropas Parlamentam un Padomei.

    8)Ziņošanas kārtība būtu jāattiecina arī uz jauniem pašu resursiem, lai Komisija varētu uzraudzīt dalībvalstu darbības pašu resursu piedziņas jomā, jo īpaši krāpšanas un pārkāpumu gadījumos.

    9)Tādēļ attiecīgi būtu jāgroza Padomes Regula (ES, Euratom) 2021/768 20 . Konsekvences labad šai regulai būtu jāstājas spēkā tajā pašā dienā, kad stājas spēkā Padomes Lēmums 20xx/xxxx/ES, Euratom, ar ko groza Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053, un tā būtu jāpiemēro no 20234. gada 1. janvāra. Regulas 6.c pants būtu jāpiemēro no dienas, kad sāk piemērot [Direktīvu par globālā nolīguma par nodokļu uzlikšanas tiesību pārdali īstenošanu], vai no dienas, kad stājas spēkā un tiek piemērota daudzpusējā konvencija, atkarībā no tā, kurš datums ir vēlāk,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Regulu (ES, Euratom) 2021/768 groza šādi:

    1)regulas 2. pantu groza šādi:

    a)panta 1. punktu aizstāj ar šādu:

    “1.    Pašu resursus, kas minēti 2. panta 1. punktā Lēmumā (ES, Euratom) 2020/2053, pārbauda, kā norādīts šajā regulā, neskarot Regulu (EEK, Euratom) Nr. 1553/89, Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2019/516 21 , Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 600/2014 22 , un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2014/65/ES 23 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu 24 .

    ______________________

    b)    iekļauj šādu 6.a, 6.b,un 6.c un 6.d punktu:

    “6.a Ja kontroles un uzraudzības pasākumi attiecas uz Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta e) apakšpunktā minēto pašu resursu, kura pamatā ir emisijas kvotu tirdzniecības sistēma:

    a) Komisijai ir piekļuve visiem izsoļu procesa datiem, kas vajadzīgi, lai aprēķinātu pašu resursu, kura pamatā ir emisijas kvotu tirdzniecības sistēma, tostarp Komisijas Regulā (ES) Nr. 1031/2010 25 minētajiem datiem;

    b)Komisijai ir piekļuve dokumentācijai, kas attiecas uz ikgadējo kvotu apjomu, attiecībā uz kuru attiecīgā dalībvalsts izmanto kādu no turpmāk minētajām iespējām, un to kvotu vidējai svērtajai cenai, kuras izsolītas kopējā izsoles platformā tajā gadā, kurā minētās kvotas būtu izsolītas:

    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2003/87/EK 26 10.c pantā minēto bezmaksas kvotu pagaidu piešķiršanas iespēju;

    iespēju kvotas ierobežotā apjomā anulēt, kas minēta Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/842 27 6. panta 1. punktā;

    Direktīvas 2003/87/EK 10.d panta 4. punktā minēto kvotu izmantošanu izsolēs minētās direktīvas 10.d panta 3. punktā minētajam Modernizācijas fondam;

    c)Komisija pati var veikt pārbaudes uz vietas. Dalībvalstis atvieglo šīs pārbaudes.

    Pārskatīšanas pasākumā Komisija pārliecinās, ka Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta e) apakšpunktā minētie aprēķini ir balstīti uz pareiziem datiem. Tas ietver pārbaudi par pamatā esošo datu atbilstību Regulai (ES) Nr. 1031/2010.

    6.b Ja kontroles un uzraudzības pasākumi attiecas uz oglekļa ievedkorekcijas mehānisma pašu resursu, kas minēts Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta f) apakšpunktā:

    a)dalībvalstis veic pārbaudes un izmeklēšanu attiecībā uz pašu resursa aprēķināšanu un nodošanu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) [XXX] 28 .

    b)Komisija pati var veikt pārbaudes uz vietas. Pārstāvjiem, kurus Komisija ir pilnvarojusi šādu pārbaužu veikšanai, ir piekļuve dokumentiem, kā izklāstīts saistībā ar 6.a punkta b) apakšpunktā minētajām pārskatīšanām. Dalībvalstis atvieglo šīs pārbaudes.

    Komisijai, ciktāl tas nepieciešams, lai piemērotu Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu, ir piekļuve apliecinošajiem dokumentiem par pašu resursu nodošanu.

    Šā punkta pirmās daļas b) apakšpunktā minētās pārbaudes laikā Komisija jo īpaši pārliecinās, ka procesi un kontroles, ko dalībvalstis ieviesušas, lai verificētu un apkopotu summas, ir atbilstīgas un saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu [XXX], ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu.

    Komisija pārliecinās, ka aprēķini, kas veikti, lai noteiktu Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta f) apakšpunktā minētā pašu resursa summu, ir veikti pareizi. Tas ietver pārbaudi par pamatā esošo datu atbilstību Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu.

    6.c Ja kontroles un uzraudzības pasākumi attiecas uz dalībvalstīm pārdalītās daudznacionālu uzņēmumu atlikušās peļņas daļas pašu resursu, kas minēts Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta g) apakšpunktā:

    a)Komisijai ir piekļuve apliecinošajiem dokumentiem, ko dalībvalstis izmanto attiecībā uz pašu resursa noteikšanu un nodošanu;

    b)Komisijas verifikācijas veic kopā ar attiecīgās dalībvalsts kompetentajām iestādēm.

    Minēto verifikāciju laikā Komisija pārliecinās, ka Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta g) apakšpunktā minētā pašu resursa aprēķini ir veikti pareizi. Tas ietver pārbaudi par pamatā esošo datu atbilstību dalībvalstīm piešķirtās daudznacionālu uzņēmumu atlikušās peļņas daļas pārdalei.

    6.d Ja kontroles un uzraudzības pasākumi attiecas uz nefinanšu un finanšu sabiedrību sektoru bruto pamatdarbības pārpalikuma pašu resursu, kas minēts Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta h) apakšpunktā:

    a)dalībvalstis katru gadu līdz 1. oktobrim sniedz Komisijai (Eurostat) datus par bruto pamatdarbības pārpalikumu (B.2g) nefinanšu sabiedrību (S.11) un finanšu sabiedrību (S.12) sektoros saskaņā ar definīcijām 2010. gada Eiropas Kontu sistēmā (EKS 2010), kas izveidota ar Regulu (ES) Nr. 549/2013, un saskaņā ar NKI datiem, kas sniegti saskaņā ar Regulas (ES) 2019/516 2. pantu. Šiem datiem būtu jāaptver iepriekšējais gads un visas iepriekšējos gados veiktās izmaiņas. Kopā ar minētajiem datiem dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) Regulas (ES) 2019/516 3. pantā minēto kvalitātes ziņojumu. Turklāt dalībvalstis NKI uzskaitījuma ietvaros sniedz Komisijai (Eurostat) detalizētu informāciju par statistiskiem avotiem un metodēm, kas izmantoti gada sektoru kontu apkopošanai, īpašu uzmanību pievēršot nefinanšu un finanšu sabiedrību sektoru bruto pamatdarbības pārpalikumam;

    b)NKI regulas (ES) 2019/516 4. pantā minētā ekspertu grupa konsultē Komisiju par kvalitāti un sniedz ikgadējus atzinumus par nefinanšu un finanšu sektoru bruto pamatdarbības pārpalikuma piemērotību pašu resursu vajadzībām;

    c)Komisija kopā ar attiecīgo dalībvalsti katru gadu pārbauda tai nosūtītos agregātus, lai izvairītos no kļūdām apkopošanā, jo īpaši gadījumos, par kuriem paziņojusi Regulas (ES) 2019/516 4. pantā minētā ekspertu grupa; veicot pārbaudi, atsevišķos gadījumos, kad citādi pareizs novērtējums nav iespējams, Komisija var pārbaudīt arī aprēķinus un statistisko pamatojumu, izņemot informāciju par konkrētiem uzņēmumiem vai personām;”

    c)panta 7. punktu aizstāj ar šādu:

    “7. Šajā pantā minētie kontroles, uzraudzības un pārskatīšanas pasākumi neskar:

    a)pārbaudes, ko dalībvalstis veikušas saskaņā ar saviem normatīvajiem vai administratīvajiem aktiem;

    b)Līguma par Eiropas Savienības darbību (LESD) 287. un 319. pantā paredzētos pasākumus;

    c)pasākumus, kas paredzēti LESD 325. pantā un sīkāk precizēti attiecīgajos Savienības pasākumos;

    d)saskaņā ar LESD 322. panta 1. punkta b) apakšpunktu sagatavoto pārbaudes kārtību;

    e)Direktīvas 2014/65/ES 53. un 79. pantu;

    f)ar Regulu (ES) 600/2014 paredzētos pienākumus attiecībā uz regulatīviem tehniskiem standartiem par pārredzamības prasībām tirdzniecības vietām un ieguldījumu brokeru sabiedrībām attiecībā uz obligācijām, strukturētiem finanšu produktiem, emisijas kvotām un atvasinātajiem instrumentiem;

    g)Direktīvas 2003/87/EK 14. un 15. pantu;

    h)Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 596/2014 29 ;

    i)Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 648/2012 30 ;

    j)Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 909/2014 31 ;.

    k)Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu.”;

    d)panta 8. punktu aizstāj ar šādu:

    “8. Kontroles un uzraudzības pasākumu nolūkos saskaņā ar 3. līdz 6.c punktu Komisija var pieprasīt dalībvalstīm nosūtīt tai attiecīgos dokumentus vai ziņojumus, kas ir saistīti ar sistēmām, ko izmanto pašu resursu iekasēšanai, vai darīt šādus dokumentus vai ziņojumus pieejamus Komisijai.”;

    2)regulas 4. panta 6. punkta otro daļu aizstāj ar šādu: 

    “Pirmajā daļā minētos rezultātus un apsvērumus, kā arī kopsavilkuma ziņojumu, kas sagatavots saistībā ar Lēmuma (ES, Euratom) 2020/2053 2. panta 1. punkta b), c), f) un g) apakšpunktā minēto pašu resursu kontrolēm, paziņo visām dalībvalstīm.”.

    2. pants

    Šī regula stājas spēkā dienā, kad stājas spēkā Lēmums 20xx/xxxx/ES, Euratom, ar ko groza Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053. To piemēro no 20234. gada 1. janvāra.

    Tomēr 6.c pantu piemēro no dienas, kad sāk piemērot [Direktīvu par globālā nolīguma par nodokļu uzlikšanas tiesību pārdali īstenošanu], vai no dienas, kad stājas spēkā un tiek piemērota daudzpusējā konvencija, atkarībā no tā, kurš datums ir vēlāk.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē,

       Padomes vārdā —

       priekšsēdētājs

    (1) 1    Priekšlikums Padomes lēmumam, ar ko groza Lēmumu (ES, Euratom) 2020/2053 (2020. gada 14. decembris) par Eiropas Savienības pašu resursu sistēmu (COM(2021) 570 final).
    (2) 2    COM(2022) 102 final.
    (3) 3    Padomes Regula (ES, Euratom) 2021/768 (2021. gada 30. aprīlis), ar ko nosaka Eiropas Savienības pašu resursu sistēmas īstenošanas pasākumus.
    (4) 4    COM(2023) 570 final.
    (5) 5    Padomes Regula (ES, Euratom) Nr. 609/2014 (2014. gada 26. maijs) par metodēm un procedūru, lai darītu pieejamus tradicionālos, PVN un NKI pašu resursus, un par pasākumiem, lai izpildītu kases vajadzības (OV L 168, 7.6.2014., 39. lpp.).
    (6) 6    Padomes Regula (ES, Euratom) 2021/770 (2021. gada 30. aprīlis) par pašu resursa aprēķināšanu, kas pamatojas uz nereciklēta izlietotā plastmasas iepakojuma daudzumu, par metodēm un procedūru, lai darītu pieejamu minēto pašu resursu, par pasākumiem, lai izpildītu kases vajadzības, un par dažiem aspektiem attiecībā uz pašu resursu, kas pamatojas uz nacionālo kopienākumu (OV L 165, 11.5.2021., 15. lpp.).
    (7) 7    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 549/2013 (2013. gada 21. maijs) par Eiropas nacionālo un reģionālo kontu sistēmu Eiropas Savienībā (OV L 174, 26.6.2013., 1.–727. lpp.).
    (8) 8    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2023/956 (2023. gada 10. maijs), ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu (OV L 130, 16.5.2023., 52.. lpp.).
    (9)    OV L 424, 15.12.2020., 1. lpp.
    (10)    OV C..., …, … lpp.
    (11)    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2003/87/EK (2003. gada 13. oktobris), ar kuru nosaka sistēmu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu tirdzniecībai Kopienā un groza Padomes Direktīvu 96/61/EK (OV L 275, 25.10.2003., 32. lpp.).
    (12)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu (OV L 130, 16.5.2023., 52. lpp.).
    (13)    [Direktīva (ES) XXX par globālā nolīguma par nodokļu uzlikšanas tiesību pārdali īstenošanu].
    (14)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 549/2013 (2013. gada 21. maijs) par Eiropas nacionālo un reģionālo kontu sistēmu Eiropas Savienībā (OV L 174, 26.6.2014., 1. lpp.).
    (15)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 516/2019 (2019. gada 19. marts) par to, kā saskaņot nacionālo kopienākumu tirgus cenās, un ar ko atceļ Padomes Direktīvu 89/130/EEK, Euratom un Padomes Regulu (EK, Euratom) Nr. 1287/2003 (NKI regula) (OV L 91, 29.3.2019., 19. lpp.).
    (16)    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2014/65/ES (2014. gada 15. maijs) par finanšu instrumentu tirgiem un ar ko groza Direktīvu 2002/92/ES un Direktīvu 2011/61/ES (Dokuments attiecas uz EEZ) (OV L 173, 12.6.2014., 349. lpp.).
    (17)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 600/2014 (2014. gada 15. maijs) par finanšu instrumentu tirgiem un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (OV L 173, 12.6.2014., 84. lpp.).
    (18)    Komisijas Regula (ES) Nr. 1031/2010 (2010. gada 12. novembris) par siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju kvotu izsoļu laika grafiku, administrēšanu un citiem aspektiem saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2003/87/EK, ar kuru nosaka sistēmu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu tirdzniecībai Savienībā (OV L 302, 18.11.2010., 1. lpp.).
    (19)    Komisijas Regula 2020/1546 (2020. gada 23. oktobris), ar ko nosaka struktūru un detalizētu kārtību to avotu un metožu uzskaitījumam, ko izmanto, lai saskaņā ar Eiropas kontu sistēmu (EKS 2010) sagatavotu nacionālā kopienākuma kopsummas un to sastāvdaļas (OV L 354, 26.10.2020., 1. lpp.).
    (20)    Padomes Regula (ES, Euratom) 2021/768 (2021. gada 30. aprīlis), ar ko nosaka Eiropas Savienības pašu resursu sistēmas īstenošanas pasākumus un atceļ Regulu (ES, Euratom) Nr. 608/2014 (OV L 165, 11.5.2021., 1 lpp.).
    (21)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2019/516 (2019. gada 19. marts) par to, kā saskaņot nacionālo kopienākumu tirgus cenās, un ar ko atceļ Padomes Direktīvu 89/130/EEK, Euratom un Padomes Regulu (EK, Euratom) Nr. 1287/2003 (NKI regula) (OV L 91, 29.3.2019., 19. lpp.).
    (22)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 600/2014 (2014. gada 15. maijs) par finanšu instrumentu tirgiem un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012 (OV L 173, 12.6.2014., 84. lpp.).
    (23)

       Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2014/65/ES (2014. gada 15. maijs) par finanšu instrumentu tirgiem un ar ko groza Direktīvu 2002/92/ES un Direktīvu 2011/61/ES (OV L 173, 12.6.2014., 349. lpp.);

    (24)    OV L 130, 16.5.2023., 52. lpp.
    (25)    Komisijas Regula (ES) Nr. 1031/2010 (2010. gada 12. novembris) par siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisiju kvotu izsoļu laika grafiku, administrēšanu un citiem aspektiem saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2003/87/EK, ar kuru nosaka sistēmu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu tirdzniecībai Savienībā (OV L 302, 18.11.2010., 1. lpp.).
    (26)    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2003/87/EK (2003. gada 13. oktobris), ar kuru nosaka sistēmu siltumnīcas efektu izraisošo gāzu emisijas kvotu tirdzniecībai Kopienā un groza Padomes Direktīvu 96/61/EK (OV L 275, 25.10.2003., 32. lpp.).
    (27)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/842 (2018. gada 30. maijs) par saistošiem ikgadējiem siltumnīcefekta gāzu emisiju samazinājumiem, kas dalībvalstīm jāpanāk no 2021. līdz 2030. gadam un kas dod ieguldījumu rīcībā klimata politikas jomā, lai izpildītu Parīzes nolīgumā paredzētās saistības, un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 525/2013 (OV L 156, 19.6.2018., 26. lpp.).
    (28)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2023/956, ar ko izveido oglekļa ievedkorekcijas mehānismu (OV L 130, 16.5.2023., 52.. lpp.).
    (29)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 596/2014 (2014. gada 16. aprīlis) par tirgus ļaunprātīgu izmantošanu (Tirgus ļaunprātīgas izmantošanas regula) un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2003/6/EK un Komisijas Direktīvas 2003/124/EK, 2003/125/EK un 2004/72/EK (OV L 173, 12.6.2014., 1. lpp.).
    (30)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 648/2012 (2012. gada 4. jūlijs) par ārpusbiržas atvasinātajiem instrumentiem, centrālajiem darījumu partneriem un darījumu reģistriem (OV L 201, 27.7.2012., 1. lpp.).
    (31)    Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 909/2014 (2014. gada 23. jūlijs) par vērtspapīru norēķinu uzlabošanu Eiropas Savienībā, centrālajiem vērtspapīru depozitārijiem un grozījumiem Direktīvās 98/26/EK un 2014/65/ES un Regulā (ES) Nr. 236/2012 (OV L 257, 28.8.2014., 1. lpp.).
    Top