EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52020XC0908(06)

Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu 2020/C 298/11

PUB/2020/555

OV C 298, 8.9.2020, p. 23–25 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

8.9.2020   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 298/23


Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu

(2020/C 298/11)

Šis paziņojums publicēts saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (1) (ES) 2019/33 17. panta 5. punktu.

STANDARTA GROZĪJUMA APSTIPRINĀŠANAS PAZIŅOJUMS

“Eisenberg”

Atsauces numurs: PDO-AT-A0215-AM01

Paziņojuma datums: 21.2.2020.

APSTIPRINĀTĀ GROZĪJUMA APRAKSTS UN PAMATOJUMS

1.

Tā kā vīna dārzu reģistru tagad pārvalda ar integrēto administrācijas un kontroles sistēmu, maksimālā raža no hektāra jāpielāgo.

VIENOTS DOKUMENTS

1.   Produkta nosaukums

Eisenberg

2.   Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes veids

ACVN – aizsargāts cilmes vietas nosaukums

3.   Vīnkopības produkta kategorijas

1.

Vīns

4.   Vīna vai vīnu apraksts

Cilmes vietas nosaukumu “Eisenberg” drīkst attiecināt tikai uz vīniem, kas ražoti no ‘Blaufränkisch’ šķirnes vīnogām un kam piemīt attiecīgajai šķirnei raksturīgais izteiktais augļainums un mineralitātes un pikantuma notis. Citas organoleptiskās īpašības atrodamas produkta specifikācijā.

Vispārīgās analītiskās īpašības

Maksimālais kopējais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais faktiskais spirta saturs (tilp. %)

 

Minimālais kopējais skābums

 

Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos litrā)

 

Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos litrā)

 

5.   Vīndarības metodes

a.   Galvenās vīndarības metodes

Attiecīgie ierobežojumi vīndarībā

Ražojot vīnu, kam piešķirts cilmes vietas nosaukums “Eisenberg”, atļauts izmantot visas vīndarības metodes, kuras saskaņā ar Regulu (ES) 2019/934 un (ES) 2019/935 atļauts izmantot ar aizsargātu cilmes vietas nosaukumu apzīmēta vīna ražošanā, izņemot apstrādi ar kālija sorbātu un dimetildikarbonātu. Vīna atskābināšanu var veikt saskaņā ar Regulu (ES) 2019/934 un (ES) 2019/935. Par iespējamo paskābināšanu lauksaimniecības, reģionu un tūrisma federālā ministre lemj atkarībā no laikapstākļiem veģetācijas periodā. Šādā gadījumā iespējamās paskābināšanas nosacījumus nosaka Regula (ES) 2019/934 un (ES) 2019/935.

Īpašās vīndarības metodes (to vidū bagātināšana) izriet no izraudzītās tradicionālās ražošanas metodes, un tās aprakstītas produkta specifikācijā.

b.   Maksimālās ražas

10 000 kg vīnogu no hektāra.

6.   Noteiktais ģeogrāfiskais apgabals

Cilmes vietas nosaukuma “Eisenberg” ģeogrāfiskais apgabals aptver Oberwart, Güssing un Jennersdorf politiskos apgabalus Burgenlandē.

7.   Galvenā(s) vīna vīnogu šķirne(s)

‘Blaufränkisch’ – ‘Frankovka’

8.   Saiknes vai saikņu apraksts

Eizenbergas reģiona kalnainajā apvidū galvenokārt ir smagas, dzelzi saturošas māla un bazalta augsnes. Eizenbergas vīnkopības reģionam raksturīgi, ka ar vīna ražošanu nodarbojas vīndaru ģimenes uzņēmumi, kas pārstrādā galvenokārt pašu audzētas vīnogas un bieži arī pārdod vīnu tieši no saimniecības. Pastāv cieša saikne starp intensīvo tūrismu un vīna nozari.

Vīnkokus audzē gandrīz vienīgi augststumbra formā, izmantojot stiepļu rāmjus. Vīnam jāpiemīt šādām raksturīgām īpašībām, proti, tas ir augļains, ar mineralitātes un pikantuma notīm, bez vai tikai ar viegli nojaušamām koksnes niansēm. Vīnam ar papildu apzīmējumu “Reserve” jābūt augļainam, ar mineralitātes un pikantuma notīm un izteiksmīgam. Smagās, dzelzi saturošās māla un bazalta augsnes piešķir vīniem izsmalcinātības un mineralitātes notis. Šajā reģionā dominē Panonijas klimats, kas ļauj gatavoties spēcīgām, pikantām vīnogām.

Turklāt tas, ka ar vīna ražošanu galvenokārt nodarbojas vīndaru ģimenes uzņēmumi, nozīmē, ka tradicionālās vīndarības metodes tiek nodotas no paaudzes paaudzē, un tas Eizenbergas vīnus padara vēl īpašākus.

9.   Citi būtiski papildu nosacījumi (fasēšana, marķēšana, citas prasības)

Tiesiskais regulējums:

valsts tiesību akti.

Papildu nosacījuma veids:

atkāpe par ražošanu noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā.

Nosacījuma apraksts:

saskaņā ar Austrijas Vīna likumu vīnu var pārdot ar cilmes vietas nosaukumu “Eisenberg” tikai tad, ja tam ir oficiāls kvalitātes pārbaudes numurs (Staatliche Prüfnummer). Lai saņemtu oficiālu kvalitātes pārbaudes numuru, jāveic analītiskas un organoleptiskas pārbaudes ikviena tāda vīna paraugam, ko paredzēts laist tirgū ar cilmes vietas nosaukumu “Eisenberg” (sistemātiska kontrole). Personām, kuras vēlas iesniegt pieteikumu, lai saņemtu oficiālu kvalitātes pārbaudes numuru, katru gadu rakstiski jāinformē Burgenlandes Reģionālā vīna komiteja. Piešķirot oficiālo kvalitātes pārbaudes numuru, vīnu uzskata par piemērotu organoleptiskā ziņā, ja vismaz pieci no sešiem degustētājiem piekrīt, ka to var tirgot ar nosaukumu “Eisenberg DAC”. Ja vīns netiek atzīts par “Eisenberg DAC” nosaukumam atbilstošu un degustētāju pozitīvā un negatīvā vērtējuma attiecība ir 4:2, paraugs vēlreiz jāiesniedz citai vīna degustācijas žūrijai. Ņemot vērā ar formalitāšu kārtošanu saistīto papildu darbu, pieteikuma iesniedzējam ir jāmaksā nodeva saskaņā ar tarifu, kas noteikts oficiālo kvalitātes pārbaudes numuru izsniegšanas tarifu aktā. Lai piešķirtu oficiālo kvalitātes pārbaudes numuru, degustācija, kurā piedalās žūrija, drīkst notikt tikai Federālajā vīnkopības birojā Eizenštatē. Burgenlandes Reģionālajai vīna komitejai visi oficiālās vīna degustācijas žūrijas degustētāji jāapmāca, kā novērtēt “Eisenberg DAC” vīniem raksturīgās garšas nianses.

Saite uz produkta specifikāciju

https://www.bmlrt.gv.at/land/produktion-maerkte/pflanzliche-produktion/wein/Weinherkunft.html


(1)  OV L 9, 11.1.2019., 2. lpp.


Top