Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014IP0377

    Eiropas Parlamenta 2014. gada 2014. gada 15. aprīļa rezolūcija par priekšlikumu Padomes lēmumam par augstākā līmeņa trīspusējo sociālo lietu sanāksmi par izaugsmi un nodarbinātību (COM(2013)0740 – 2013/0361(APP))

    OV C 443, 22.12.2017, p. 7–10 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    22.12.2017   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 443/7


    P7_TA(2014)0377

    Augstākā līmeņa trīspusējā sociālo lietu sanāksme par izaugsmi un nodarbinātību

    Eiropas Parlamenta 2014. gada 2014. gada 15. aprīļa rezolūcija par priekšlikumu Padomes lēmumam par augstākā līmeņa trīspusējo sociālo lietu sanāksmi par izaugsmi un nodarbinātību (COM(2013)0740 – 2013/0361(APP))

    (2017/C 443/02)

    Eiropas Parlaments,

    ņemot vērā priekšlikumu Padomes lēmumam (COM(2013)0740),

    ņemot vērā Reglamenta 81. panta 3. punktu,

    ņemot vērā Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas starpposma ziņojumu (A7-0136/2014),

    1.

    prasa Padomei ņemt vērā šādus labojumus:

    Padomes lēmuma priekšlikumā būtu jāizdara šādi labojumi:

    Labojums Nr. 1

    Lēmuma priekšlikums

    8. apsvērums

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    (8)

    Savos 2013. gada 28. jūnija secinājumos Eiropadome norādīja, ka EMS sociālā dimensija būtu jāstiprina, un uzsvēra, ka sociālajiem partneriem un sociālajam dialogam šajā kontekstā ir īpaši svarīga nozīme. Tāpēc Komisija savā 2013. gada 2. oktobra paziņojumā (COM(2013)0690) par EMS sociālās dimensijas pastiprināšanu apskatīja jautājumu par sociālā dialoga veicināšanu valsts un ES līmenī un nāca klajā ar priekšlikumu pārskatīt Padomes 2003. gada lēmumu.

    (8)

    Savos 2013. gada 28. jūnija secinājumos Eiropadome norādīja, ka EMS sociālā dimensija būtu jāstiprina, un uzsvēra, ka sociālajiem partneriem un sociālajam dialogam šajā kontekstā ir īpaši svarīga nozīme. Tāpēc Komisija savā 2013. gada 2. oktobra paziņojumā (COM(2013)0690) par EMS sociālās dimensijas pastiprināšanu apskatīja jautājumu par sociālā dialoga veicināšanu valsts un ES līmenī un nāca klajā ar priekšlikumu pārskatīt Padomes 2003. gada lēmumu , kā arī atsaucās uz augstākā līmeņa trīspusējo sociālo lietu sanāksmi kā īpaši svarīgu iespēju iesaistīt sociālos partnerus Eiropas pusgada procesā.

    Labojums Nr. 2

    Lēmuma priekšlikums

    9.a apsvērums (jauns)

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

     

    (9a)

    Eiropas sociālo partneru 2013. gada 24. oktobrī pieņemtajā deklarācijā par sociālo partneru iesaisti Eiropas ekonomiskajā pārvaldībā ES sociālie partneri apstiprināja savu atbalstu augstākā līmeņa trīspusējai sociālo lietu sanāksmei par izaugsmi un nodarbinātību un prasīja, lai saistībā ar Eiropas pusgadu pastāvētu saskaņots sociālo partneru konsultāciju process.

    Labojums Nr. 3

    Lēmuma priekšlikums

    1. pants

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    Augstākā līmeņa trīspusējās sanāksmes par izaugsmi un nodarbinātību uzdevums ir atbilstoši Līgumam un pienācīgi ņemot vērā Savienības iestāžu un struktūru pilnvaras nodrošināt to, ka pastāv nepārtraukta saskaņotība starp Padomi, Komisiju un sociālajiem partneriem. Tā ļauj sociālajiem partneriem Eiropas līmenī, sava sociālā dialoga kontekstā, sniegt ieguldījumu Eiropas Savienības izaugsmes un nodarbinātības stratēģijas dažādo elementu īstenošanā. Šim nolūkam tā balstās uz sākotnējo stadiju darbu un apspriešanām, kas notiek starp Padomi, Komisiju un sociālajiem partneriem dažādajos saskaņošanas forumos attiecībā uz ekonomikas, sociāliem un nodarbinātības jautājumiem.

    Augstākā līmeņa trīspusējās sanāksmes par izaugsmi un nodarbinātību uzdevums ir atbilstoši Līgumam un pienācīgi ņemot vērā Savienības iestāžu un struktūru pilnvaras nodrošināt to, ka pastāv nepārtraukta saskaņotība starp Padomi, Komisiju un sociālajiem partneriem , kā arī koordinācija starp to stratēģijām, kas vērstas uz augstu kvalitatīvas un ilgtspējīgas nodarbinātības līmeni . Tā ļauj sociālajiem partneriem Eiropas līmenī, sava sociālā dialoga un speciālo zināšanu kontekstā, sniegt ieguldījumu Eiropas Savienības izaugsmes un nodarbinātības stratēģijas dažādo elementu īstenošanā. Šim nolūkam tā balstās uz sākotnējo stadiju darbu un apspriešanām, kas notiek starp Padomi, Komisiju un sociālajiem partneriem dažādajos saskaņošanas forumos attiecībā uz ekonomikas, sociāliem un nodarbinātības jautājumiem.

    Labojums Nr. 4

    Lēmuma priekšlikums

    2. pants – 1. punkts

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    1.   Augstākā līmeņa sanāksmē piedalās Eiropadomes priekšsēdētājs, Padomes prezidentvalsts un divas nākamās prezidentvalstis, Komisija un sociālie partneri, kas tiek pārstāvēti visaugstākajā līmenī. Piedalās arī minēto triju prezidentvalstu ministri un komisārs, kas atbild par nodarbinātības un sociālajām lietām. Atkarībā no darba kārtības var arī tikt uzaicināti piedalīties citi ministri no šīm trim prezidentvalstīm un citi komisāri.

    1.   Augstākā līmeņa sanāksmē piedalās Eiropadomes priekšsēdētājs, Padomes prezidentvalsts un divas nākamās prezidentvalstis, Komisija un sociālie partneri, kas tiek pārstāvēti visaugstākajā līmenī. Piedalās arī minēto triju prezidentvalstu ministri un komisārs, kas atbild par nodarbinātības un sociālajām lietām. Atkarībā no darba kārtības var arī tikt uzaicināti piedalīties citi ministri no šīm trim prezidentvalstīm, citi komisāri un Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un sociālo lietu komitejas priekšsēdētājs .

    Labojums Nr. 5

    Lēmuma priekšlikums

    2. pants – 3. punkts – 1. daļa

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    Katrā delegācijā ir Eiropas starpnozaru organizāciju pārstāvji, kas pārstāv vai nu vispārējās intereses, vai konkrētākas uzraudzības un vadības personāla un mazo un vidējo uzņēmumu intereses Eiropas līmenī.

    Katrā delegācijā ir Eiropas starpnozaru organizāciju pārstāvji, kas pārstāv vai nu vispārējās intereses, vai konkrētākas uzraudzības un vadības personāla un mikrouzņēmumu, mazo un vidējo uzņēmumu intereses Eiropas līmenī.

    Labojums Nr. 6

    Lēmuma priekšlikums

    2. pants – 3. punkts – 2. daļa

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    Tehnisko koordināciju nodrošina Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (EAK) darba ņēmēju delegācija un Eiropas Biznesa konfederācijas (BUSINESSEUROPE) darba devēju delegācija. EAK un BUSINESSEUROPE nodrošina, lai viedokļi, ko paudušas īpašās un nozaru organizācijas, tiek pilnā mērā ņemti vērā to ieguldījumos, un attiecīgā gadījumā savās delegācijās iekļauj pārstāvjus no dažām šādām organizācijām.

    Tehnisko koordināciju nodrošina Eiropas Arodbiedrību konfederācijas (EAK) darba ņēmēju delegācija un Eiropas Biznesa konfederācijas (BUSINESSEUROPE) darba devēju delegācija. EAK un BUSINESSEUROPE nodrošina, lai viedokļi, ko paudušas īpašās un nozaru organizācijas, tiek pilnā mērā ņemti vērā to ieguldījumos, un attiecīgā gadījumā savās delegācijās iekļauj pārstāvjus , kuri ir pilnvaroti izteikties, no dažām šādām organizācijām.

    Labojums Nr. 7

    Lēmuma priekšlikums

    3. pants – 1. punkts

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    1.   Augstākā līmeņa sanāksmes darba kārtību kopīgi nosaka Padome, Komisija un darba ņēmēju un darba devēju starpnozaru organizācijas, kas piedalās sanāksmes darbā. Šajā nolūkā notiek sagatavošanas sanāksmes starp Padomes, Komisijas dienestiem un ar EAK un BUSINESSEUROPE.

    1.   Augstākā līmeņa sanāksmes darba kārtību kopīgi un pamatojoties uz vienlīdzīgu savstarpēju sadarbību nosaka Padome, Komisija un darba ņēmēju un darba devēju starpnozaru organizācijas, kas piedalās sanāksmes darbā. Šajā nolūkā notiek sagatavošanas sanāksmes starp Padomes, Komisijas dienestiem un ar EAK un BUSINESSEUROPE.

    Labojums Nr. 8

    Lēmuma priekšlikums

    3. pants – 2. punkts

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    2.   Darba kārtības jautājumus apspriež Padome, tiekoties savā nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju jautājumu apspriešanas sastāvā.

    2.   Darba kārtības jautājumus apspriež Padome, tiekoties savā nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju jautājumu apspriešanas sastāvā , atbilstoši balstoties uz visu tikšanās sagatavošanas struktūru ieguldījumu .

    Labojums Nr. 9

    Lēmuma priekšlikums

    4. pants – 1. punkts

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    1.   Augstākā līmeņa sanāksme notiek vismaz divreiz gadā. Sanāksmes notiek pavasarī un rudenī pirms attiecīgajām Eiropadomes sesijām.

    1.   Augstākā līmeņa sanāksme notiek vismaz divreiz gadā. Sanāksmes notiek pavasarī un rudenī pirms attiecīgajām Eiropadomes sesijām , un sanāksmes rezultātus iesniedz lēmuma pieņemšanai nākamajā Eiropadomē .

    Labojums Nr. 10

    Lēmuma priekšlikums

    5. pants

    Komisijas ierosinātais teksts

    Labojums

    Abi priekšsēdētāji izstrādā Augstākā līmeņa sanāksmes diskusiju kopsavilkumus, lai informētu attiecīgās Padomes struktūras un plašu sabiedrību.

    Abi priekšsēdētāji izstrādā Augstākā līmeņa sanāksmes diskusiju kopsavilkumus, lai informētu attiecīgos Padomes sastāvus , Eiropas Parlamentu, un plašu sabiedrību.

    2.

    uzdod priekšsēdētājam nosūtīt šo rezolūciju Padomei un Komisijai.


    Top