Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013XC1123(02)

    Atbilde uz sūdzību CHAP(2013) 3076

    OV C 343, 23.11.2013, p. 21–21 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    23.11.2013   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 343/21


    Atbilde uz sūdzību CHAP(2013) 3076

    2013/C 343/10

    1.

    Eiropas Komisija ir saņēmusi un turpina saņemt sūdzības par nepietiekamiem klaiņojošu suņu labturības apstākļiem un sliktu izturēšanos pret šiem suņiem Rumānijā; minētās sūdzības reģistrētas ar atsauces numuru CHAP(2013) 3076 (skatīt OV C 314, 29.10.2013., 9. lpp. apstiprinājumu).

    2.

    Lai nodrošinātu ātru atbildi un sniegtu informāciju ieinteresētajām personām, vienlaikus taupot administratīvos līdzekļus, Komisija publicē šo atbildi Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī un internetā:

    http://ec.europa.eu/eu_law/complaints/receipt/index_en.htm

    3.

    Klaiņojošu dzīvnieku labturība netiek reglamentēta ES noteikumos, un par šo jomu atbild vienīgi pašas dalībvalstis. Konkrētāk: Līguma par Eiropas Savienības darbību 13. pants, kurš paredz, ka, nosakot un īstenojot ES politiku, ir jāveltī pienācīga uzmanība dzīvnieku labturības prasībām, neveido tiesisku pamatu visu dzīvnieku labturības jautājumu risināšanai.

    4.

    Komisija atbalsta Pasaules dzīvnieku veselības organizācijas (OIE) darbu klaiņojošu suņu populāciju kontroles pamatnostādņu izveidē. Šīs pamatnostādnes uzsver valsts aģentūru nozīmīgo lomu tiesību aktu ieviešanā attiecībā uz suņu īpašniekiem un nosaka iestādes, kas atbild par piemērotu apmācību izstrādāšanu un īstenošanu, lai regulētu suņu notveršanu, transportēšanu un izmitināšanu, kā arī uzturēšanas un aprūpes pamatkritērijus. Pamatnostādnēs ir uzsvērta vajadzība pēc alternatīviem pasākumiem, lai kontrolētu klaiņojošu suņu populācijas, un tajās ir aicinājums veikt nonāvēšanu, kad tā ir nepieciešama, humānā veidā, tomēr pati par sevi šī stratēģija nav ilgtermiņa risinājums. Katra dalībvalsts, kas ir OIE locekle, nosaka, kā šīs starptautiskās pamatnostādnes vispiemērotāk izmantot valsts kontekstā. Komisija turpinās atbalstīt OIE dzīvnieku labturības reģionālo platformu Eiropā, palīdzot OIE Austrumeiropas dalībvalstīm, tostarp Rumānijai, panākt atbilstību šiem standartiem.

    5.

    Komisija atbalsta sistemātiskas un kopīgas informācijas un izglītības stratēģijas attiecībā uz suņu labturību un sadarbojas ar citiem, lai izveidotu “CARODOG” vietni (http://www.carodog.eu), kas ir informatīva platforma par suņu populācijas pārvaldību, kuras mērķis ir panākt dzīvnieku īpašnieku atbildību kā pamatprincipu mājdzīvnieku labklājības veicināšanai Eiropas Savienībā.

    6.

    ES noteikumi par dzīvnieku aizsardzību nonāvēšanas laikā (Padomes Regula (EK) Nr. 1099/2009) ir tieši saistīti ar dzīvnieku nonāvēšanu kautuvēs, kā arī to dzīvnieku nonāvēšanu, kurus audzē lopkopības nolūkos. Uz dzīvniekiem, kas nonāvēti citos apstākļos, minētā regula neattiecas.

    7.

    Komisija turpinās iepriekšminēto darbu, kam tā piešķir lielu nozīmi, bet izbeigs sūdzību izskatīšanu, jo jautājums neietilpst ES tiesību aktu darbības jomā.


    Top