Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011TA1215(31)

    Ziņojums par Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta 2010. finanšu gada pārskatiem, ar Institūta atbildēm

    OV C 366, 15.12.2011, p. 173–178 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    15.12.2011   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 366/173


    ZIŅOJUMS

    par Eiropas Dzimumu līdztiesības institūta 2010. finanšu gada pārskatiem, ar Institūta atbildēm

    2011/C 366/31

    IEVADS

    1.

    Eiropas Dzimumu līdztiesības institūtu (turpmāk tekstā – “Institūts”), kurš atrodas Viļņā, izveidoja ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 20. decembra Regulu (EK) Nr. 1922/2006 (1). Institūta uzdevums ir apkopot, analizēt un izplatīt informāciju par dzimumu līdztiesību, kā arī izstrādāt, analizēt, izvērtēt un izplatīt metodoloģiskus līdzekļus, lai atbalstītu dzimumu līdztiesības integrēšanu visās Savienības politikas jomās un no tām izrietošajās valstu politikas jomās (2). Institūts kļuva pilnībā autonoms 2010. gadā.

    2.

    Institūta 2010. gada budžets bija 6,5 miljoni EUR. Gada beigās Institūtā strādāja 29 darbinieki.

    TICAMĪBAS DEKLARĀCIJA

    3.

    Saskaņā ar 287. panta 1. punkta otro daļu Līgumā par Eiropas Savienības darbību Palāta revidēja Institūta gada pārskatus (3), kuri ietver finanšu pārskatus (4) un budžeta izpildes pārskatus (5) par 2010. gada 31. decembrī slēgto finanšu gadu, un šiem pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

    4.

    Šī ticamības deklarācija ir adresēta Eiropas Parlamentam un Padomei saskaņā ar Padomes Regulas (EK, Euratom) Nr. 1605/2002 (6) 185. panta 2. punktu.

    Direktora atbildība

    5.

    Būdams Institūta kredītrīkotājs, direktors izpilda budžeta ieņēmumus un izdevumus saskaņā ar Institūta finanšu noteikumiem uz savu atbildību un piešķirto apropriāciju ietvaros (7). Direktors atbild par to, lai viņa vadītajā iestādē būtu izveidota tāda organizatoriskā struktūra un iekšējās vadības un kontroles sistēmas un procedūras (8), kas ļautu sagatavot galīgos gada pārskatus (9) bez būtiskām neatbilstībām krāpšanas vai kļūdas dēļ un nodrošinātu pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

    Palātas atbildība

    6.

    Palātas pienākums ir, pamatojoties uz savu revīziju, sagatavot deklarāciju par Institūta gada pārskatu ticamību un pakārtoto darījumu likumību un pareizību.

    7.

    Palāta veica revīziju saskaņā ar Starptautiskās Grāmatvežu federācijas (IFAC) standartiem un ar Starptautiskajiem augstāko revīzijas iestāžu standartiem (ISSAI) (10) un ētikas kodeksiem. Šie standarti uzliek Palātai pienākumu ievērot tajos minētās ētikas normas, kā arī plānot un veikt revīziju tā, lai gūtu pamatotu pārliecību, ka pārskatos nav būtisku neatbilstību un ka pakārtotie darījumi ir likumīgi un pareizi.

    8.

    Palātas veiktā revīzija ietver procedūras, lai iegūtu revīzijas pierādījumus par pārskatos minētajām summām un sniegto informāciju un par pakārtoto darījumu likumību un pareizību. Procedūru izvēle ir atkarīga no revidenta novērtējuma arī par risku, ka krāpšanas vai kļūdas dēļ pārskatos varētu būt būtiskas neatbilstības vai ka pakārtotie darījumi varētu būt nelikumīgi vai nepareizi. Lai izstrādātu konkrētajiem apstākļiem atbilstošas revīzijas procedūras, Palātas revidenti, novērtējot minēto risku, pārbauda iekšējās kontroles mehānismus, ko revidējamā vienība piemēro pārskatu sagatavošanai un izklāstam. Revīzijā novērtē arī izmantoto grāmatvedības metožu piemērotību un vadības veikto grāmatvedības aplēšu pamatotību, kā arī pārskatu vispārējo izklāstu.

    9.

    Palāta uzskata, ka revīzijas pierādījumi ir pietiekami un atbilstoši, lai pamatotu turpmāk sniegtos atzinumus.

    Atzinums par pārskatu ticamību

    10.

    Palāta uzskata, ka Institūta gada pārskati (11) visos būtiskajos aspektos patiesi atspoguļo Institūta finanšu stāvokli 2010. gada 31. decembrī, kā arī darbības rezultātus un naudas plūsmu minētajā datumā noslēgtajā gadā, kā to nosaka Institūta finanšu noteikumi.

    Atzinums par pārskatiem pakārtoto darījumu likumību un pareizību

    11.

    Palāta uzskata, ka Institūta 2010. gada 31. decembrī slēgtā finanšu gada pārskatiem pakārtotie darījumi visos būtiskajos aspektos ir likumīgi un pareizi.

    Šo ziņojumu 2011. gada 6. septembra sēdē Luksemburgā pieņēma Revīzijas palātas IV apakšpalāta, kuru vada Revīzijas palātas loceklis Igors LUDBORŽS.

    Revīzijas palātas vārdā

    priekšsēdētājs

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  OV L 403, 30.12.2006., 9. lpp.

    (2)  Institūta kompetence un darbības ir apkopotas pielikumā, kas pievienots šim ziņojumam informācijai.

    (3)  Gada pārskatiem pievieno pārskatu par budžeta un finanšu pārvaldību attiecīgajā gadā, kurā cita starpā sniedz informāciju par apropriāciju izpildes rādītājiem un kopsavilkumu par apropriāciju pārvietošanu no sākotnējiem budžeta posteņiem uz citiem.

    (4)  Finanšu pārskatos ietilpst bilance, pārskats par saimnieciskās darbības rezultātu, naudas plūsmas tabula, pārskats par kapitāla izmaiņām un finanšu pārskatu pielikums, kurā ir aprakstītas grāmatvedības galvenās metodes un doti citi paskaidrojumi.

    (5)  Budžeta izpildes pārskati ietver pārskatu par budžeta izpildes rezultātu un tā pielikumu.

    (6)  OV L 248, 16.9.2002., 1. lpp.

    (7)  Komisijas Regulas (EK, Euratom) Nr. 2343/2002 33. pants (OV L 357, 31.12.2002., 72. lpp.).

    (8)  Regulas (EK, Euratom) Nr. 2343/2002 38. pants.

    (9)  Noteikumi par aģentūru pārskatu un uzskaites izklāstu ir paredzēti VII sadaļas 1. nodaļā Regulā (EK, Euratom) Nr. 2343/2002, kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK, Euratom) Nr. 652/2008 (OV L 181, 10.7.2008., 23. lpp.). Minētās regulas noteikumi ir pilnībā iekļauti Institūta finanšu noteikumos.

    (10)  IFAC – International Federation of Accountants; ISSAI – International Standards of Supreme Audit Institutions.

    (11)  Galīgos gada pārskatus sagatavoja 2011. gada 16. jūnijā, un Palāta tos saņēma 2011. gada 4. jūlijā. Šie pārskati ir pieejami tīmekļa vietnē http://eca.europa.eu vai http://www.eige.europa.eu/.


    PIELIKUMS

    Eiropas Dzimumu līdztiesības institūts (Viļņa)

    Kompetence un darbības

    Savienības kompetence saskaņā ar Līgumu

    (Līguma par Eiropas Savienību 2. un 3. pants.)

    Savienība ir dibināta, pamatojoties uz vērtībām, kas respektē cilvēka cieņu, brīvību, demokrātiju, vienlīdzību, tiesiskumu un cilvēktiesības, tostarp minoritāšu tiesības. Šīs vērtības dalībvalstīm ir kopīgas sabiedrībā, kur valda plurālisms, tolerance, taisnīgums, solidaritāte un kur nav diskriminācijas, kā arī valda sieviešu un vīriešu līdztiesība.

    Tā apkaro sociālo atstumtību un diskrimināciju un veicina sociālo taisnīgumu un aizsardzību, sieviešu un vīriešu līdztiesību, paaudžu solidaritāti un bērnu tiesību aizsardzību.

    Institūta kompetence

    (Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1922/2006)

    Mērķi

    Sekmēt un stiprināt dzimumu līdztiesības veicināšanu, tostarp dzimumu līdztiesības integrēto pieeju, visās Savienības politikas jomās un no tām izrietošajās valstu politikas jomās un cīņu pret diskrimināciju dzimuma dēļ, kā arī veicināt ES pilsoņu izpratni par dzimumu līdztiesību.

    Uzdevumi

    apkopot, analizēt un izplatīt attiecīgu objektīvu, salīdzināmu un uzticamu informāciju par dzimumu līdztiesību, tostarp izpētes rezultātus un labas prakses piemērus,

    izstrādāt metodes, lai uzlabotu datu objektivitāti, salīdzināmību un uzticamību Eiropas līmenī, paredzot kritērijus, kas uzlabos informācijas konsekvenci un, apkopojot datus, ņemt vērā dzimumu aspektus,

    izstrādāt, analizēt, izvērtēt un izplatīt metodoloģiskus līdzekļus, lai atbalstītu dzimumu līdztiesības integrēšanu visās Savienības politikas jomās un no tām izrietošajās valstu politikas jomās un lai atbalstītu dzimumu līdztiesības integrēto pieeju visās Savienības iestādēs un struktūrās,

    veikt apsekojumus par stāvokli dzimumu līdztiesības jomā Eiropā,

    izveidot un koordinēt Eiropas dzimumu līdztiesības sadarbības tīklu,

    organizēt ad hoc ekspertu sanāksmes, lai atbalstītu Institūta izpētes darbu, veicinātu informācijas apmaiņu pētnieku starpā un sekmētu dzimuma līdztiesības aspekta iekļaušanu viņu veiktajos pētījumos,

    lai paplašinātu ES pilsoņu izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem, kopā ar atbilstīgiem partneriem rīkot Eiropas līmeņa konferences, kampaņas un sanāksmes un iesniegt secinājumus un rezultātus Komisijai,

    izplatīt informāciju par pozitīviem piemēriem visos dzīves aspektos saistībā ar sieviešu un vīriešu lomām, kuras nav stereotipi, un sniegt savus secinājumus un ierosmes, kuru mērķis ir publiskot un turpmāk izmantot šādus panākumu piemērus,

    attīstīt dialogu un sadarbību ar nevalstiskām organizācijām un vienlīdzīgu iespēju sekmēšanas organizācijām, universitātēm un ekspertiem, pētniecības centriem, sociālajiem partneriem un citām attiecīgām struktūrām, kas aktīvi iesaistās līdztiesības panākšanā valsts un Eiropas līmenī,

    sagatavot dokumentācijas avotus, kas pieejami sabiedrībai,

    publiskām un privātām organizācijām darīt pieejamu informāciju par dzimumu līdztiesības integrēto pieeju,

    sniegt Savienības iestādēm informāciju par dzimumu līdztiesību un dzimumu līdztiesības integrēto pieeju valstīs, kas pievienojas, un kandidātvalstīs.

    Pārvaldība

    1.   Valde

    Sastāvs

    18 pārstāvji, ko ieceļ Padome, balstoties uz priekšlikumu no katras attiecīgās dalībvalsts, un viens loceklis, kas pārstāv Komisiju un ko ieceļ Komisija. Padomes ieceltie locekļi pārstāv astoņpadsmit dalībvalstis prezidentvalstu rotācijas secībā.

    Uzdevumi

    Pieņemt gada un vidēja termiņa darba programmas, budžetu, gada ziņojumu, Institūta iekšējos noteikumus un Valdes reglamentu.

    2.   Ekspertu foruma sastāvs

    Forumā ietilpst locekļi no kompetentām iestādēm, kas specializējušās dzimumu līdztiesības jautājumos, ievērojot principu, ka katra dalībvalsts izvirza vienu pārstāvi, divi locekļi pārstāv citas attiecīgas organizācijas, kas specializējušās dzimumu līdztiesības jautājumos, un tos izvirza Eiropas Parlaments, kā arī trīs locekļi, ko izvirza Komisija.

    Uzdevumi

    Atbalstīt direktoru tā centienos nodrošināt Institūta darbību izcilību un neatkarību, informācijas apmaiņu un zināšanu apkopošanu attiecībā uz dzimumu līdztiesības jautājumiem, apvienot un nodrošināt ciešu sadarbību starp Institūtu un kompetentajām iestādēm dalībvalstīs.

    3.   Direktoru ieceļ Valde no Komisijas ierosinātā kandidātu saraksta.

    Uzdevumi

    Direktors ir atbildīgs par Regulā (EK) Nr. 1922/2006 minēto uzdevumu veikšanu, Institūta gada un vidēja termiņa darba programmu sagatavošanu un īstenošanu, Valdes un Ekspertu foruma sanāksmju sagatavošanu, gada ziņojuma sagatavošanu un publicēšanu, visiem ar personālu saistītiem jautājumiem un ikdienas administratīvo vadību, kā arī par efektīvu uzraudzības un izvērtēšanas procedūru īstenošanu attiecībā uz Institūta veikumu.

    4.   Ārējā revīzija

    Eiropas Revīzijas palāta

    5.   Budžeta izpildes apstiprinātājiestāde

    Eiropas Parlaments pēc Padomes ieteikuma

    Institūtam pieejamie resursi 2010. gadā

    Galīgais budžets

    6,5 miljoni EUR, kas ir 100 % Savienības subsīdija

    Darbinieku skaits 2010. gada 31. decembrī

    Plānotais amata vietu skaits štatu sarakstā: 25, no tām aizņemtas: 23

    6 pārējie darbinieki (līgumdarbinieki, norīkotie valstu eksperti)

    Kopējais darbinieku skaits: 29

    Norīkoti šādu pienākumu izpildei:

    pamatdarbībām: 18

    administrācijā: 8

    dažādiem uzdevumiem: 3

    Produkti un pakalpojumi 2010. gadā

    Institūta organizatoriskā izveide

    Administratīvās un finansiālās patstāvības iegūšana un nosacījumu radīšana, lai nodrošinātu Institūta pilnīgu darbību.

    2010. gada štatu saraksts ir pilnībā aizpildīts.

    Mācību pasākumi darbiniekiem: 11

    Sanāksmju skaits: 10

    Galvenās jomas: atbalsts pētniecībai un politikas izstrādei, dzimumu līdztiesības integrētā pieeja, izpratnes veidošana un sadarbības tīklu izveide

    Uzsākto pētījumu skaits: 8

    Veikums prezidējošo valstu vajadzībām (darbību skaits): 2

    Sanāksmju skaits: 3

    Izpētes ziņojumi

    Sanāksmju skaits: 2

    Ar izpēti nesaistīti materiāli

    Faktu lapas par dzimumu līdztiesības integrēto pieeju: 3

    Galvenās konferences un pasākumi

    Konkursa izsludināšana Eiropas mērogā par labāko logotipu: 1

    Iekšējās komunikācijas stratēģijas seminārs: 1

    Ekspertu tikšanās un darba grupas: 11

    Sadarbība ar dalībvalstīm un ar dažādām iestādēm

    Ar dalībvalstīm: 2

    Ar Eiropas Komisiju: 2

    Ar Eiropas Parlamentu: 1

    Ar Eurostat: 1

    Ar ārējām ieinteresētajām personām: 12

    Ar radniecīgām aģentūrām: 2

    Sanāksmes, darba grupas un apaļie galdi: 12

    Avots: Institūta sniegtā informācija.


    INSTITŪTA ATBILDES

    1.

    Institūts ņem vērā Palātas ziņojumu.


    Top