Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011PC0518

    Priekšlikums PADOMES REGULA par radioaktīvo materiālu pārvadātāju reģistrācijas Kopienas sistēmas izveidošanu

    /* COM/2011/0518 galīgā redakcija - 2011/0225 (NLE) */

    52011PC0518

    Priekšlikums PADOMES REGULA par radioaktīvo materiālu pārvadātāju reģistrācijas Kopienas sistēmas izveidošanu /* COM/2011/0518 galīgā redakcija - 2011/0225 (NLE) */


    PASKAIDROJUMA RAKSTS

    1. PAMATOJUMS UN MĒRĶIS

    Eiropas līmenī uz radioaktīvo materiālu uz pārvadātājiem saskaņā ar Līgumu par Eiropas Savienības darbību (LESD) attiecas tiesību akti par transportu un tiesību akti par īpašiem radiācijas aspektiem, tostarp strādājošo un iedzīvotāju veselības aizsardzība saskaņā ar Eiropas Atomenerģijas Kopienas dibināšanas līgumu (Euratom).

    LESD tiesību akti vienkāršoti ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 24. septembra Direktīvu 2008/68/EK par bīstamo kravu iekšzemes pārvadājumiem, kas attiecas uz visiem iekšzemes transporta veidiem.

    Padomes 1996. gada 13. maija Direktīvā 96/29/Euratom noteikti drošības pamatstandarti strādājošo un iedzīvotāju veselības aizsardzībai pret jonizējošā starojuma radītajām briesmām. Saskaņā ar Līguma 30. pantu šie pamatstandarti ir:

    (a) maksimālās pieļaujamās devas, kas ir savienojamas ar pietiekamu drošību;

    (b) maksimālie pieļaujamie kaitīgās iedarbības un piesārņojuma līmeņi;

    (c) strādājošo veselības stāvokļa kontroles pamatprincipi.

    Saskaņā ar 33. pantu, lai nodrošinātu atbilstību pamatstandartiem, dalībvalstīm jāparedz attiecīgi noteikumi.

    Strādājošo un iedzīvotāju veselības aizsardzības labad un tāpēc, lai labāk veiktu savu darbu, dalībvalstu iestādēm jāzina, kurām personām, organizācijām un uzņēmumiem pievērst uzmanību. Šim nolūkam direktīvas 3. un 4. pantā paredzēts, ka dalībvalstīm attiecībā uz dažu veidu darbībām, kas saistītas ar jonizējošā starojuma bīstamību, jāievieš ziņošanas (notificēšanas) un iepriekšēju atļauju sistēma vai arī dažu veidu darbības ir jāaizliedz.

    Direktīva 96/29/Euratom attiecas uz visām darbībām, kas ir saistītas ar mākslīgu un dabīgu starojuma avotu emitētā jonizējošā starojuma radīto risku.

    Tā transports ir vienīgais "mobilais" darbības veids un transporta operācijas parasti ir pārrobežu rakstura, pārvadātājam šīs ziņošanas un atļauju saņemšanas procedūras var būt jāizpilda vairākās dalībvalstīs. Turklāt dalībvalstis šīs procedūras noteikušas atšķirīgās sistēmās, kas transporta operācijas tādējādi padara vēl sarežģītākas.

    Šādu ziņošanas un atļauju saņemšanas valsts procedūru aizstāšana ar vienu transporta darbību reģistrācijas sistēmu, saglabājot panāktos pretradiācijas aizsardzības līmeņus, sekmēs procedūras vienkāršošanu, administratīvā sloga samazināšanu un ievešanas šķēršļu izskaušanā.

    Šī regula ar vienu reģistrāciju aizstāj dalībvalstu ziņošanas un atļauju sistēmas, kas izveidotas, ieviešot Direktīvu 96/29/Euratom. Ar šo regulu izveido pārvadātāju reģistrācijas Savienības sistēmu. Pārvadātājiem tai jāiesniedz pieteikums caur centrālu tīmekļa saskarni. Šos pieteikumus izskata attiecīgi tās valsts kompetentā iestāde, kura izdod reģistrācijas apliecību, ja pieteikuma iesniedzējs ievēro drošības pamatstandartus. Tajā pašā laikā šī sistēma kompetentajām iestādēm dod iespējas labāk pārraudzīt pārvadātāju darbību savā valstī. Brīdī, kad šī regula stājas spēkā, sistēmai jābūt darbgatavībā, testētai un funkcionālai.

    Regulā izmantota kategorizācijas metode, no reģistrācijas procedūras atbrīvojot pārvadātājus, kuri transportē tikai "izņēmuma pakas". No otras puses, regulā paredzēta iespēja dalībvalstīm reģistrācijas prasības papildināt attiecībā uz skaldmateriālu un augsti radioaktīvu materiālu pārvadātājiem.

    Kopienas tiesību un starptautiskie noteikumi par fizisko aizsardzību, drošības pasākumiem un trešo personu atbildību tiks piemēroti arī turpmāk. Tas jo īpaši attiecas uz Direktīvu 2008/68/EK.

    2. JURIDISKAIS PAMATS

    Šīs regulas noteikumi attiecas uz strādājošo un iedzīvotāju veselības aizsardzības pamatstandartiem. Tāpēc izraudzītais juridiskais pamats ir Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgums un jo īpaši tā 31. un 32. pants.

    3. SUBSIDIARITĀTE UN PROPORCIONALITĀTE

    Subsidiaritātes principu piemēro, ciktāl priekšlikums nav Savienības ekskluzīvā kompetencē. Tā kā saskaņā ar EURATOM līguma II sadaļas 3. nodaļu Kopienas likumdošanas pilnvaras ir ekskluzīvas pēc būtības, subsidiaritātes princips uz to neattiecas.

    Tiek garantēta arī proporcionalitāte. Priekšlikuma sagatavošanas laikā veiktais ietekmes novērtējums liecina, ka ierosinātais mehānisms nodrošina strādājošo un iedzīvotāju pretradiācijas aizsardzību transporta operāciju laikā, kas ir līdzsvarā gan ar iesaistīto pušu, gan dalībvalstu likumīgajām interesēm. Turklāt labākais variants ir noteikto mērķu sasniegšanai minimāli nepieciešamais, saprātīgās robežās saglabājot attiecīgās izmaksas.

    2011/0225 (NLE)

    Priekšlikums

    PADOMES REGULA

    par radioaktīvo materiālu pārvadātāju reģistrācijas Kopienas sistēmas izveidošanu

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Eiropas Atomenerģijas kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 31. panta otro daļu un 32. pantu,

    ņemot vērā Komisijas priekšlikumu, kas sagatavots pēc Zinātnes un tehnikas komitejas ieceltu personu grupas atzinuma saņemšanas,

    ņemot vērā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu[1],

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta atzinumu[2],

    tā kā:

    (1) Līguma 33. pantā paredzēts, ka dalībvalstīm jānosaka attiecīgi noteikumi, ar kuriem nodrošina drošības pamatstandartu ievērošanu strādājošo un iedzīvotāju veselības aizsardzībai pret jonizējošā starojuma bīstamajām sekām.

    (2) Šie drošības pamatstandarti noteikti ar Padomes 1996. gada 13. maija Direktīvu 96/29/Euratom[3]. Minētā direktīva attiecas uz visām darbībām, kas ir saistītas ar mākslīgu un dabīgu starojuma avotu emitētā jonizējošā starojuma radīto risku.

    (3) Lai nodrošinātu šo pamatstandartu ievērošanu, ir jānosaka, kuras personas, organizācijas vai uzņēmumi ir jākontrolē dalībvalstu iestādēm. Tālab Direktīvā 96/29/Euratom paredzēts, ka dalībvalstīm ir jāievieš ziņošanas un iepriekšēju atļauju sistēma vai jāaizliedz dažu veidu darbības, kas saistītas ar jonizējošā starojuma bīstamību.

    (4) Transports ir vienīgā darbība ar pārrobežu raksturu, tāpēc radioaktīvo materiālu pārvadātājiem var būt jāievēro vairāku dalībvalstu noteiktās prasības, kas saistītas ar to ziņošanas un atļauju sistēmu. Ar šo regulu visas minētās dalībvalstu ziņošanas un atļauju sistēmas aizstāj ar visā Eiropas Atomenerģijas kopienā (turpmāk "Kopiena") vienotu reģistrācijas sistēmu.

    (5) Šāda reģistrācijas un sertifikācijas sistēma jau ir pārvadātājiem ar aviotransportu un jūras transportu. Padomes 1991. gada 16. decembra Regulā (EEK) Nr. 3922/91 par tehnisko prasību un administratīvo procedūru saskaņošanu civilās aviācijas jomā[4] noteikts, ka pārvadātājiem, kas izmanto aviotransportu, bīstamo kravu pārvadāšanai jāsaņem īpašs operatora sertifikāts. Uz jūras transportu attiecas Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 27. jūnija Direktīva 2002/59/EK, ar ko izveido Kopienas kuģu satiksmes uzraudzības un informācijas sistēmu[5]. Uzskatāms, ka ar civilās aviācijas iestāžu izdotajiem sertifikātiem un jūras kuģiem paredzēto ziņošanas sistēmu ir pietiekami izpildītas Direktīvā 96/29/Euratom noteiktās prasības par ziņošanu un atļaujām. Tāpēc, lai nodrošinātu šo transporta veidu atbilstību, aviotransporta un jūras transporta pārvadātāju reģistrācija saskaņā ar šo regulu nav nepieciešama.

    (6) Radioaktīvo materiālu pārvadātājiem jāievēro vairākas Savienības un Euratom tiesību aktos, kā arī starptautiskajos dokumentos noteiktās prasības. Autotransportam, dzelzceļa transportam un iekšzemes ūdensceļu transportam saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2008. gada 24. septembra Direktīvu 2008/68/EK par bīstamo kravu iekšzemes pārvadājumiem[6] joprojām ir tieši piemērojami Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras (SAEA) Radioaktīvo materiālu drošas pārvadāšanas noteikumi (TS-R-1) un noteikumi par bīstamo kravu pārvadājumiem ar dažādiem transporta veidiem. Šīs direktīvas noteikumi neskar citu Kopienas noteikumu piemērošanu darba drošības, veselības un vides aizsardzības jomā,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants Priekšmets un darbības joma

    (1) Ar šo regulu izveido radioaktīvo materiālu pārvadātāju reģistrācijas Kopienas sistēmu, kura dalībvalstīm atvieglo uzdevumu nodrošināt pamatstandartu ievērošanu attiecībā uz strādājošo un iedzīvotāju veselības aizsardzību pret jonizējošā starojuma bīstamajām sekām saskaņā ar Direktīvu 96/29/Euratom.

    (2) Šī regula attiecas uz visiem pārvadātājiem, kas veic radioaktīvo materiālu transportu Kopienā, no trešām valstīm uz Kopienu un Kopienas uz trešām valstīm. Šī regula neattiecas uz pārvadātājiem, kuri radioaktīvo materiālu transportam izmanto aviotransportu un jūras transportu.

    2. pants Definīcijas

    Šajā regulā

    (1) "pārvadātājs" ir persona, organizācija vai valsts uzņēmums, kas Kopienā veic radioaktīvo materiālu pārvadājumu darbības, izmantojot visu veidu transporta līdzekļus, ieskaitot pārvadātājus, kas veic komercpārvadājumus;

    (2) "kompetentā iestāde" ir iestāde, ko dalībvalsts izraudzījusies uzdevumu veikšanai saskaņā ar šo regulu;

    (3) "transports" ir visas radioaktīvā materiāla transporta operācijas no izcelsmes vietas līdz pārvadājuma galapunktam, ieskaitot iekraušanu, glabāšanu un izkraušanu;

    (4) "radioaktīvais materiāls" ir materiāls, kas satur radionuklīdus, kuru aktivitātes koncentrācija un kopējā aktivitāte sūtījumā ir lielāka par robežvērtībām, kas norādītas 402.–407. punktā SAEA noteikumos par radioaktīvo materiālu drošu transportu, Safety Requirements Nr. TS-R-1, Vīne, 2009.;

    (5) "augstas bīstamības bīstamā krava - radioaktīvais materiāls" ir radioaktīvie materiāli, kurus iespējams izmantot terora aktu veikšanai, un kuri to rezultātā var radīt tādas nopietnas sekas kā masveida nāves gadījumi vai masu iznīcināšana saskaņā ar definīciju A.9 pielikumā SAEA noteikumos par radioaktīvo materiālu drošu transportu. Kodoldrošības prasības Nr. 9 “Security in the Transport of Radioactive Material”, Vīne, 2008.;

    (6) "izņēmuma paka" ir iepakojums, kurā atļautais radioaktīvais saturs ir ne lielāks par aktivitātes līmeņiem, kas noteikti Regulations for Safe Transport of Radioactive Material No. TS-R-1, Section IV V tabulā, vai ne lielāks par vienu desmitdaļu no šiem līmeņiem gadījumos, kad izmanto pasta sūtījumus, un kuri ir marķēti ar ANO (UN) Nr. 2908, 2909, 2910 vai 2911;

    (7) "skaldmateriāls" ir urāns‑233, urāns‑235, plutonijs‑239 un plutonijs‑241 vai jebkura šo radionuklīdu kombinācija.

    3. pants Vispārīgi noteikumi

    (1) Radioaktīvo materiālu pārvadātājiem ir spēkā esoša reģistrācija, kas saņemta saskaņā ar 5. panta noteikumiem. Reģistrācija pārvadātājiem ļauj veikt transporta operācijas visā Eiropas Savienībā.

    (2) Katras transporta operācijas pavaddokuments ir pārvadātāja reģistrācijas apliecības eksemplārs, bet gadījumos, kad tiek veiktas 3. punktā minētās transporta operācijas, saskaņā ar attiecīgajām valsts procedūrām saņemtās licences vai reģistrācijas eksemplārs.

    (3) Tādu derīgu atļauju vai reģistrāciju turētājs, kas darbam ar radioaktīvajiem materiāliem vai radioaktīvus materiālus vai avotus saturošu iekārtu lietošanai izdotas saskaņā ar Direktīvu 96/29/Euratom, šos materiālus vai avotus var transportēt, neveicot reģistrāciju saskaņā ar šo regulu, ja transports ir iekļauts visu to dalībvalstu licencēs vai reģistrācijās, kurās notiek transporta operācija.

    (4) Valstu prasības par ziņošanu un atļaujām, kuras pārsniedz šajā regulā noteiktās prasības, drīkst attiecināt tikai uz šādu materiālu pārvadātājiem:

    – skaldmateriāli, izņemot dabīgo urānu vai vājinātu urānu, kas apstarots tikai termiskajā reaktorā;

    – augstas bīstamības bīstamās kravas - radioaktīvie materiāli.

    4. pants Pārvadātāju reģistrācijas elektroniskā sistēma (ESCReg)

    (1) Radioaktīvo materiālu transporta uzraudzībai un kontrolei Komisija izveido un uztur Pārvadātāju reģistrācijas elektronisko sistēmu (Electronic System for Carrier Registration, ESCReg). Komisija nosaka papildu informāciju, kā arī ESCReg tehniskās specifikācijas un prasības.

    (2) Ievērojot attiecīgos noteikumus par personas datu aizsardzību, jo īpaši Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvā 95/46/EK[7] paredzētos, dalībvalstu kompetentajām iestādēm ESCReg piešķir ierobežotu un drošu pieeju datiem par reģistrētajiem pārvadātājiem un reģistrācijas pieteikumu iesniedzējiem. Kompetentajām iestādēm ir piekļuve visiem pieejamajiem datiem.

    (3) Komisija nav atbildīga par informācijas saturu un pareizību, kas sniegta ar ESCReg starpniecību.

    5. pants Reģistrācijas procedūra

    (1) Pārvadātājs ar ESCReg starpniecību iesniedz reģistrācijas pieteikumu.

    (2) Pieteikumu iesniegušais pārvadātājs iesniedz elektroniskā veidā aizpildītu veidlapu, kas noteikta I pielikumā.

    (3) Pēc pieteikuma veidlapas aizpildīšanas un iesniegšanas pieteikuma iesniedzējs automātiski saņem apstiprinājumu par tās saņemšanu un pieteikuma numuru.

    (4) Ja pieteikuma iesniedzējs veic uzņēmējdarbību vienā vai vairākās dalībvalstīs, pieteikumu izskata tās dalībvalsts attiecīgā kompetentā iestāde, kurā atrodas pieteikuma iesniedzēja galvenais birojs.

    (5) Ja pieteikuma iesniedzējs veic uzņēmējdarbību trešā valstī, pieteikumu izskata tās dalībvalsts attiecīgā kompetentā iestāde, kurā pirmajā pārvadātājs paredzējis ievedumu Savienības teritorijā.

    (6) Tās dalībvalsts attiecīgā kompetentā iestāde, kura izdod pārvadātāja pirmo reģistrācijas apliecību, izdod arī jauno apliecību gadījumos, kad dati tiek mainīti saskaņā ar 6. pantu.

    (7) Astoņu nedēļu laikā no pieteikuma saņemšanas apstiprinājuma saņemšanas kompetentā iestāde izdod pārvadātāja reģistrācijas apliecību, ja tā uzskata, ka iesniegtā informācija ir pilnīga un atbilst šajā regulā, kā arī Direktīvā 96/29/Euratom un Direktīvā 2008/68/EK noteiktajām prasībām.

    (8) Pārvadātāja reģistrācijas apliecībā ir II pielikumā noteiktā informācija, un to ar ESCReg starpniecību izdod standartizētas reģistrācijas apliecības veidā.

    (9) Pārvadātāja reģistrācijas apliecības eksemplāru ar ESCReg starpniecību automātiski nosūta visu to dalībvalstu kompetentajām iestādēm, kurās pārvadātājs paredzējis veikt darbību.

    (10) Ja kompetentā iestāde atsaka izdot pārvadātāja reģistrācijas apliecību, atteikumu pamatojot ar pieteikuma nepilnībām vai neatbilstību spēkā esošajām prasībām, tā par to pieteikuma iesniedzējam paziņo rakstiski astoņu nedēļu laikā pēc pieteikuma saņemšanas apstiprinājuma izdošanas. Kompetentā iestāde izdod paziņojumu par atteikuma iemesliem.

    (11) Atteikumu un paziņojumu par atteikuma iemesliem ar ESCReg starpniecību automātiski nosūta visu to dalībvalstu kompetentajām iestādēm, kurās pārvadātājs paredzējis veikt darbību.

    (12) Gadījumos, kad saņemts atteikums izdot pārvadātāja reģistrācijas apliecību, reģistrācijas pieteikuma iesniedzējs var iesniegt apelāciju saskaņā ar piemērojamajām valsts juridiskajām prasībām.

    (13) Derīgu reģistrācijas apliecību atzīst visas dalībvalstis.

    (14) Pārvadātāja reģistrācijas apliecība ir derīga piecus gadus, un to var atjaunot pēc pārvadātāja pieteikuma.

    6. pants Datu izmaiņas

    (1) Pārvadātājs atbild par pieteikuma veidlapā, kas iesniegta ESCReg pārvadātāja Kopienas reģistrācijai, norādīto datu pareizības pastāvīgu nodrošināšanu.

    (2) Pārvadātājs iesniedz pieteikumu jaunas apliecības saņemšanai gadījumos, kad rodas izmaiņas datos, ko minēti pārvadātāja Kopienas reģistrācijas pieteikuma veidlapas A daļā.

    7. pants Atbilstības nodrošināšana

    (1) Ja pārvadātājs neatbilst šajā regulā noteiktajām prasībām, tās dalībvalsts kompetentā iestāde, kurā neatbilstība konstatēta, atbilstoši šīs dalībvalsts tiesību noteikumiem veic tādus izpildes pasākumus kā rakstiski paziņojumi, apmācību un izglītošanas pasākumi, reģistrācijas apturēšana, atsaukšana vai grozīšana, vai paredz sankcijas atkarībā no neatbilstības būtiskuma drošībai un tā, kā pārvadātājs nodrošinājis atbilstību līdz šim.

    (2) Kompetentā iestāde pārvadātājam un to dalībvalstu kompetentajām iestādēm, kurās pārvadātājs plāno radioaktīvo materiālu transportu, sniedz informāciju par piemēroto izpildes pasākumu un paziņojumu par šāda pasākuma piemērošanas iemesliem. Ja pārvadātājs neievēro saskaņā ar 1. punktu piemērojamo izpildes pasākumu, reģistrāciju atsauc tās dalībvalsts kompetentā iestāde, kurā atrodas pārvadātāja galvenais birojs, bet gadījumos, kad pārvadātājs veic uzņēmējdarbību trešās valstīs, tās dalībvalsts kompetentā iestāde, kurā pirmajā pārvadātājs paredzējis ievedumu Kopienas teritorijā.

    (3) Kompetentā iestāde pārvadātājam un citām attiecīgajām kompetentajām iestādēm paziņo par atsaukumu, pievienojot paziņojumu par iemesliem.

    8. pants Kompetentās iestādes un valstu kontaktpunkti

    (1) Saistībā ar radioaktīvo materiālu transportu dalībvalstis izraugās kompetento iestādi un valsts kontaktpunktu.

    (2) Ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc šīs regulas stāšanās spēkā dalībvalstis paziņo Komisijai nosaukumus, adreses un visu vajadzīgo informāciju ātrai saziņai ar kompetentajām iestādēm un radioaktīvo materiālu transporta valsts kontaktpunktu, kā arī par visām šo datu vēlākām izmaiņām.

    (3) Komisija šo informāciju, kā arī visas tās izmaiņas ar ESCReg starpniecību paziņo visām kompetentajām iestādēm Kopienā.

    9. pants Kompetento iestāžu sadarbība

    Dalībvalstu kompetentās iestādes sadarbojas reģistrācijas izdošanas prasību harmonizācijas jautājumos un lai nodrošinātu šīs regulas harmonizētu piemērošanu un izpildi.

    Ja vienā dalībvalstī ir vairākas kompetentās iestādes, tās cieši sadarbojas uz savstarpēju juridisku vai oficiālu nolīgumu pamata, kuros noteikta katras iestādes atbildība. Tām jāsazinās un jāapmainās ar informāciju savā starpā, ar valsts kontaktpunktu un ar citām valsts un nevalstiskajām organizācijām, kurām ir līdzīgi uzdevumi.

    10. pants Ekspertu grupa

    Komisija, pamatojoties uz Euratom Līguma 135. pantu, ar Komisijas lēmumu izveido ekspertu grupu.

    Šī grupa Komisijai dod padomus un sniedz atbalstu šajā regulā noteikto uzdevumu veikšanai.

    Šīs grupas sastāvā ir dalībvalstu izvirzītie eksperti un Komisijas izvirzītie eksperti, un tās priekšsēdētājs ir Komisijas pārstāvis.

    11. pants Stāšanās spēkā

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šo regulu piemēro pēc sešiem mēnešiem no tās spēkā stāšanās dienas.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, […]

                                                                           Padomes vārdā —

                                                                           priekšsēdētājs                                                                        […]

    I PIELIKUMS KOPIENAS TRANSPORTA REĢISTRĀCIJAS PIETEIKUMA VEIDLAPA

    ŠĀ PIETEIKUMA NOSŪTĪŠANAI IZMANTOT TIKAI EIROPAS KOMISIJAS TĪMEKĻA VIETNES PĀRVADĀTĀJU REĢISTRĀCIJAS (ESCReg) DROŠO ELEKTRONISKO SISTĒMU

    JA TIEK PIEPRASĪTS IZDARĪT IZMAIŅAS A DAĻĀ SNIEDZAMAJĀ INFORMĀCIJĀ, REĢISTRĀCIJA JĀVEIC NO JAUNA.

    Šajā pieteikumā sniegto informāciju izskata Eiropas Komisija saskaņā ar Euratom Regulu xxxxx

             JAUNA REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBA

             ESOŠĀS REĢISTRĀCIJAS GROZĪJUMI

             ESOŠĀS REĢISTRĀCIJAS ATJAUNOŠANA

    Reģistrācijas apliecības numurs/i:

    Sniegt ziņas par iemesliem, kāpēc pieprasa izdarīt esošas reģistrācijas grozījumus

    1. PIETEIKUMA IESNIEDZĒJA IDENTIFIKĀCIJA:

    A DAĻA || B DAĻA

    UZŅĒMUMA NOSAUKUMS: PILNA ADRESE: VALSTS REĢISTRĀCIJAS NUMURS: || 1. Pārvadātāja organizācijas atbildīgā pārstāvja (pārvadājuma organizēšanai pilnvarotā persona) uzvārds, amats, pilna adrese, tālruņa numurs un e‑pasta adrese: 2. Iestāžu kontaktpersonas tehniskos/administratīvos jautājumos (persona, kas atbildīga par uzraudzību par pārvadātāja veikto darbību atbilstību noteikumiem) uzvārds, amats, pilna adrese, tālruņa numurs un e‑pasta adrese: 3. Drošības konsultanta (tikai attiecībā uz iekšzemes transporta veidiem un tikai tad, ja atšķiras no 1. vai 2. punktā norādītā) uzvārds un pilna adrese: 4. Par pretradiācijas programmas izpildi atbildīgās personas (ja atšķiras no 1., 2. vai 3. punktā norādītā) uzvārds un pilna adrese:

    2. TRANSPORTA VEIDS:

    A DAĻA || B DAĻA

           AUTOTRANSPORTS        DZELZCEĻŠ        IEKŠZEMES ŪDENSCEĻI  || 1. Transportā iesaistītā un apmācītā personāla skaits (informācija)        1 līdz 5        5 līdz 10                  10 līdz 20                >20 2. Transporta darbības nozare: veicamo transporta darbību vispārīgs apraksts (informācija)  lietojums medicīnā   lietojums ražošanā, nesagraujošajai testēšanai, pētniecībai  kodoldegvielas cikla lietojums          atkritumi  augstas bīstamības bīstamās kravas - radioaktīvie materiāli.

    3. ĢEOGRĀFISKAIS APTVĒRUMS

    Sarakstā atzīmēt dalībvalstis, kurās plānots radioaktīvo materiālu transports, un norādīt darbības raksturu

    Ja darbības veic arī dalībvalstīs, kas nav dalībvalsts, kurā iesniegts reģistrācijas pieteikums, sīkākas ziņas par katru šādu valsti; piemēram, tikai tranzīts, vai galvenās iekraušanas/izkraušanas vietas attiecīgajā valstī; periodiskums:

    A DAĻA || B DAĻA

    Austrija Beļģija Bulgārija Kipra Čehija Dānija Igaunija Somija Francija Vācija Grieķija Ungārija Īrija Itālija Latvija Lietuva Luksemburga Malta Nīderlande Polija Portugāle Rumānija Slovākija Slovēnija Spānija Zviedrija Apvienotā Karaliste ||  tranzīts  izkraušana  iekraušana galvenās iekraušanas vietas: galvenās izraušanas vietas: periodiskums:  katru dienu  katru nedēļu  katru mēnesi  retāk

    4. SŪTĪJUMU VEIDS

    Reģistrācija pieprasīta:

    A DAĻA IEPAKOJUMA VEIDS – Klasifikācija pēc TS‑R‑1 || B DAĻA. Aptuvenais paku skaits gadā

    UN 2908 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, IZŅĒMUMA PAKA — TUKŠS IEPAKOJUMS UN 2909 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, IZŅĒMUMA PAKA — PRIEKŠMETI, KAS IZGATAVOTI NO DABISKĀ URĀNA, VĀJINĀTĀ URĀNA vai DABISKĀ TORIJA UN 2910 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, IZŅĒMUMA PAKA — IEROBEŽOTS MATERIĀLU DAUDZUMS UN 2911 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, IZŅĒMUMA PAKA — INSTRUMENTI vai PRIEKŠMETI UN 2912 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, IZŅĒMUMA PAKA — ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (LSA-I), nesatur skaldmateriālu vai skaldmateriālu saturošai pakai prasības nav piemērojamas UN 2913 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, IZŅĒMUMA PAKA — ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (SCO-I vai SCO-II), nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 2915 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, A TIPA PAKA, nesatur īpašas formas radioaktīvo materiālu, skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 2916 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, B(U) TIPA PAKA, — ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (LSA-I), nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 2917 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, B(M) TIPA PAKA, nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 2919 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, TRANSPORTĒŠANA ĪPAŠĀ KĀRTĪBĀ, nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 2977 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, URĀNA HEKSAFLUORĪDS, SKALDMATERIĀLS UN 2978 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, URĀNA HEKSAFLUORĪDS, nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 3321 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (LSA-II), nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 3322 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (LSA-III), nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 3323 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, C TIPA PAKA, nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 3324 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (LSA-II), SKALDMATERIĀLS UN 3325 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, ZEMA ĪPATNĒJĀ RADIOAKTIVITĀTE (LSA-III), SKALDMATERIĀLS UN 3326 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, OBJEKTI AR VIRSMAS NOSMĒRĒTĪBU, (SCO-I vai SCO-II), SKALDMATERIĀLS UN 3327 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, A TIPA PAKA, nav īpašas formas UN 3328 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, B(U) TIPA PAKA, SKALDMATERIĀLS UN 3329 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, B(M) TIPA PAKA, SKALDMATERIĀLS UN 3330 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, C TIPA PAKA, SKALDMATERIĀLS UN 3331 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, TRANSPORTĒTS ĪPAŠĀ KĀRTĪBĀ, SKALDMATERIĀLS UN 3332 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, A TIPA PAKA, SPECIĀLA FORMA, nesatur skaldmateriālu vai to satur daudzumā, kuram pakai prasības nav piemērojamas UN 3333 RADIOAKTĪVAIS MATERIĀLS, A TIPA PAKA, SPECIĀLA FORMA, SKALDMATERIĀLS ||

    5. PRETRADIĀCIJAS AIZSARDZĪBAS PROGRAMMA (PAP)

    A DAĻA:  Atzīmējot šo rūtiņu, paziņoju, ka mums ir PAP, tā ir pilnībā ieviesta un tiek precīzi izpildīta || B DAĻA: PAP aprakstošā dokumenta numurs un datums Augšupielādē PAP

    6. KVALITĀTES NODROŠINĀŠANAS PROGRAMMA (KNP)

    Šī KNP ir pieejama kompetentās iestādes inspekcijai (saskaņā ar ADR 1.7.3 punktu)

    A DAĻA:  Atzīmējot šo rūtiņu, paziņoju, ka mums ir KNP, tā ir pilnībā ieviesta un tiek precīzi izpildīta || B DAĻA: Dokumenta numurs un datums  ISO 9002

    7. DEKLARĀCIJA

     Es, pārvadātājs, ar šo apliecinu, ka es atbilstu visiem attiecīgajiem starptautiskajiem, Kopienas un valstu noteikumiem par radioaktīvo materiālu transportu.

     Es, pārvadātājs, ar šo apliecinu, ka šajā standarta dokumentā sniegtā informācija ir pareiza.

    Datums ………..       Uzvārds ………..……..           Paraksts………          

    II PIELIKUMS RADIOAKTĪVO MATERIĀLU PĀRVADĀTĀJA ELEKTRONISKĀ REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBA

    PIEZĪME:

    ŠĪS REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS EKSEMPLĀRS JĀPIEVIENO KATRA ŠĪS REGULAS JOMĀ IETILPSTOŠĀ TRANSPORTA PAVADDOKUMENTIEM

    Šī reģistrācijas apliecība izdota saskaņā ar Padomes Regulu (Euratom) xxxxx

    Šī apliecība pārvadātāju neatbrīvo no pienākuma ievērot citus piemērojamos noteikumus par transportu.

    1) REĢISTRĀCIJAS NUMURS: BE/ xxxx / dd-mm-gggg

    2) IESTĀDES NOSAUKUMS / VALSTS:

    3) UZŅĒMUMA NOSAUKUMS UN ADRESE

    4) TRANSPORTA VEIDS:

           AUTOTRANSPORTS        DZELZCEĻŠ        IEKŠZEMES ŪDENSCEĻI

    7) DALĪBVALSTIS, kurās apliecība ir derīga

    8) IEPAKOJUMA VEIDS – ANO (UN) NUMURS (sk. 1. pielikumu – tāds pats formāts)

    9) DATUMS

    ELEKTRONISKAIS PARAKSTS

    DERĪGUMA TERMIŅŠ: DATUMS + 5 gadi

     FINANŠU PĀRSKATS TIESĪBU AKTU PRIEKŠLIKUMIEM, KAS FINANSIĀLI IETEKMĒ VIENĪGI BUDŽETA IEŅĒMUMUS

    1.           PRIEKŠLIKUMA NOSAUKUMS

    Padomes regula par radioaktīvo materiālu pārvadātāju reģistrācijas Kopienas sistēmas izveidošanu

    2.           BUDŽETA POZĪCIJAS:

    Nodaļa un pants: 320102110005 - (E)- IT sistēmas izveide

    Attiecīgajam gadam budžetā paredzētā summa: € 350000

    3.           FINANSIĀLĀ IETEKME

    ¨      Priekšlikumam nav finansiālas ietekmes

    ¨      Priekšlikumam nav finansiālas ietekmes uz izdevumiem, taču ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem, un tā ir šāda:

    (milj. EUR, viena decimālzīme aiz komata)

    || ||

    Budžeta pozīcija || Ieņēmumi || 12 mēnešu periods, kas sākas dd/mm/gggg ||  [n gads]

    4. pants || || || 0,35

    Stāvoklis pēc darbības

    || [n+1] || [n+2] || [n+3] || [n+4] || [n+5]

    4. pants || 0,05 || 0,05 || 0,05 || 0,05 || 0,05

    4.           KRĀPŠANAS APKAROŠANAS PASĀKUMI

    5.           CITAS PIEZĪMES

    [1]               OV C , , . lpp.

    [2]               OV C , , . lpp.

    [3]               OV L 159, 29.6.1996., 1. lpp.

    [4]               OV L 373, 31.12.1991., 4. lpp.

    [5]               OV L 208, 5.8.2002., 10. lpp.

    [6]               OV L 260, 30.9.2008., 13. lpp.

    [7]               OV L 281, 23.11.1995., 31. lpp.

    Top