This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 52010XC0324(06)
Publication of an application pursuant to Article 6(2) of Council Regulation (EC) No 510/2006 on the protection of geographical indications and designations of origin for agricultural products and foodstuffs
Pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību
Pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību
OV C 74, 24.3.2010, p. 17–19
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
24.3.2010 |
LV |
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis |
C 74/17 |
Pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību
2010/C 74/10
Šī publikācija dod tiesības izteikt iebildumus pret pieteikumu atbilstīgi Padomes Regulas (EK) Nr. 510/2006 (1) 7. pantam. Komisijai jāsaņem paziņojumi par iebildumiem sešu mēnešu laikā no šīs publikācijas dienas.
VIENOTS DOKUMENTS
PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006
“KALIX LÖJROM”
EK Nr. SE-PDO-0005-0650-03.10.2007
AĢIN ( ) ACVN ( X )
1. Nosaukums:
“Kalix Löjrom”
2. Dalībvalsts vai trešā valsts:
Zviedrija
3. Lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta apraksts:
3.1. Produkta veids (kā II pielikumā):
1.7. grupa. |
Svaigas zivis, gliemji un vēžveidīgie un to izstrādājumi |
3.2. Produkta apraksts, uz kuru attiecas nosaukums (1):
Svarīgākās “Kalix Löjrom” īpašības ir šādas.
— |
“Kalix Löjrom” pārdod galvenokārt saldētā vai atkausētā veidā, bet nozvejas periodā arī svaigu mazākā daudzumā. Ikru īpašības saldētā, atkausētā un svaigā veidā ir vienādas. |
— |
Ikru graudiņu lielums zvejas periodā, kas ilgst 5 nedēļas, atšķiras (no 0,8 mm pirmajā nedēļā līdz 1,3 mm 5. nedēļā). |
— |
“Kalix Löjrom” ir noapaļota, maiga bagātīgas zivju eļļas un sāls garša. |
— |
Ikru graudiņi ir oranžā krāsā (atsauces Nr. S2070-450R nacionālajā krāsu skalā). |
— |
“Kalix Löjrom” kopējais sāls (NaCl) saturs ir 4,3 %. |
— |
“Kalix Löjrom” kopējais mitruma saturs, ko nosaka, izmantojot atūdeņošanas metodi ar sasaldēšanu, ir 37,7 %. |
3.3. Izejvielas (tikai pārstrādātiem produktiem):
“Kalix Löjrom” ražo no tādu repšu (Coregonus albula) ikriem, kuri nozvejoti jūrā ģeogrāfiskā apgabalā, kas dienvidos robežojas ar Åby upes izteku un ziemeļos ar Torneå upes izteku, līdz 40 km attālumam no krasta. “Kalix Löjrom” jāizņem no zivīm to nozvejošanas dienā. Ikriem pievieno 4 % sāls (NaCl).
3.4. Dzīvnieku barība (tikai dzīvnieku izcelsmes produktiem):
Repšu barībā ietilpst planktona vēžveidīgie un kukaiņu kāpuri, kā arī minerālvielas, ko zivis uzņem kopā ar upes ūdeni minētajā apgabalā. Visa barība, ko repši uzņem, ir no minētā ģeogrāfiskā apgabala.
3.5. Īpaši ražošanas posmi, kas jāveic noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā:
Ikru gatavošanai (masas skalošana, maisīšana, sijāšana, žāvēšana, sālīšana un rūpīga tīrīšana) jānotiek minētajā ģeogrāfiskajā apgabalā.
3.6. Īpaši noteikumi griešanai, rīvēšanai, iepakošanai u. c.:
—
3.7. Īpaši noteikumi marķēšanai:
—
4. Precīza ģeogrāfiskā apgabala definīcija:
Ģeogrāfiskajā apgabalā ietilpst Piteå, Luleå, Kalix un Haparanda pašvaldību sauszemes teritorija un jūras teritorija, kas dienvidos robežojas ar Åby upes izteku un ziemeļos ar Torneå upes izteku, līdz 40 km attālumam no krasta.
5. Saikne ar ģeogrāfisko apgabalu:
5.1. Ģeogrāfiskā apgabala specifika:
Repši dzīvo 4. punktā definētajā ģeogrāfiskajā apgabalā. Repši nozvejas periodā uzturas minētajā ģeogrāfiskajā apgabalā, jo šis apgabals, kurā ietilpst 1 500 salas, ir dabīga repšu nārsta vieta. Uz austrumiem no Torneå upes iztekas nav uzieta neviena nārsta vieta. Uz dienvidiem no Åby upes iztekas ir pārāk liela sāls koncentrācija, jo šajā Botnijas līča daļā ieplūst pārāk maz saldūdens. Nozvejas apgabala faktiskais lielums mainās atkarībā no tā, cik daudz saldūdens ieplūst ar pavasara paliem. Ziemās, kad ir daudz sniega, pavasara palu laikā saldūdens izspiež sālsūdeni no Botnijas līča un repšu nozvejas apgabala ārējā robeža atkāpjas līdz 40 km no krasta. Kad repši var atrast barību plašākā apgabalā, palielinās arī šo zivju krājumi. Ir skaidra saistība starp ziemām, kas bagātas ar lietu un sniegu, un lieliem repšu krājumiem. Šajā Botnijas līča daļā ieplūst saldūdens no astoņām lielām upēm un daudzām mazākām upītēm un ūdenstecēm. Šī ūdensteces sistēma aizņem 25 % no Zviedrijas teritorijas. Ūdenim ir dzeramā ūdens kvalitāte.
“Kalix Löjrom” ražošana ir roku darbs, kas prasa dziļas zināšanas un lielu pieredzi. Īpaši liela pieredze vajadzīga, lai izspiestu ikrus, un tas ir svarīgi, lai nodrošinātu labu kvalitāti. Minētajā ģeogrāfiskajā apgabalā ir zināšanas par ikru apstrādi, jo šeit ir senas “Kalix Löjrom” gatavošanas tradīcijas.
5.2. Produkta specifika:
Repši ģeogrāfiskajā apgabalā atšķiras no citām saldūdens zivju sugām pēc to barības. Apgabalā nav nekādu saldūdens vidē dzīvojošu kukaiņu. Repšu barība ir planktona vēžveidīgie un kukaiņu kāpuri. “Kalix Löjrom” ir oranžā krāsā (atsauces Nr. S2070-450R nacionālajā krāsu skalā), turpretī saldūdenī dzīvojošo repšu ikri ir dzeltenā krāsā. Krāsas atšķiras barības dēļ. “Kalix Löjrom” ir noapaļota, maiga garša ar bagātīgas zivju eļļas un sāls niansēm.
5.3. Saikne starp ģeogrāfisko apgabalu un produkta kvalitāti vai īpašībām (ACVN) vai produkta īpašo kvalitāti, reputāciju vai citām īpašībām (AĢIN):
“Kalix Löjrom” nozīmē izcilu kvalitāti un ekskluzivitāti tirgū. To nosaka daudzi apstākļi, piemēram, aukstais, tīrais ūdens un specifiskā barība. Ūdenim ir dzeramā ūdens kvalitāte. Turklāt šā produkta īpašo kvalitāti nosaka sevišķā ražošanas metode, ko izmanto ģeogrāfiskajā apgabalā. “Kalix Löjrom” iegūst īpašu garšu un krāsu, pateicoties ģeogrāfiskajā apgabalā dzīvojošo repšu īpašajai barībai.
Atsauce uz specifikācijas publikāciju:
http://www.slv.se/upload/dokument/remisser/remisser_2006/Ansokan_Skyddad_Ursprungsbeteckning_Kalix_Lojrom.pdf
(1) OV L 93, 31.3.2006., 12. lpp.