Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009PC0651

    Priekšlikums Padomes regula ar ko atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem ievieš autonomas Kopienas tarifa kvotas un nosaka to pārvaldību

    /* COM/2009/0651 galīgā redakcija */

    52009PC0651

    Priekšlikums Padomes regula ar ko atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem ievieš autonomas Kopienas tarifa kvotas un nosaka to pārvaldību /* COM/2009/0651 galīgā redakcija */


    [pic] | EIROPAS KOPIENU KOMISIJA |

    Briselē, 30.11.2009

    COM(2009)651 galīgā redakcija

    Priekšlikums

    PADOMES REGULA

    ar ko atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem ievieš autonomas Kopienas tarifa kvotas un nosaka to pārvaldību

    PRIEKšLIKUMA KONTEKSTS

    Priekšlikuma pamatojums un mērķi

    Ražojumiem ir vajadzīgas autonomas Kopienas tarifa kvotas, ja ražošana Kopienā nav pietiekama, lai apmierinātu izmantotājas nozares vajadzības Kopienā kārtējā kvotu periodā. Atsaucoties uz vairāku dalībvalstu pieprasījumiem, Komisija kopā ar attiecīgajiem valdību ekspertiem izvērtēja autonomu tarifu kvotu ieviešanas lietderību atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem.

    Vispārīgais konteksts

    Padome 1996. gada 20. decembrī pieņēma Regulu (EK) Nr. 2505/96, ar ko ievieš un nosaka autonomo Kopienas tarifu kvotu pārraudzību dažiem lauksaimniecības un rūpniecības produktiem, lai saskaņā ar vislabvēlīgākajiem nosacījumiem varētu apmierināt attiecīgo produktu pieprasījumu Kopienā. Ņemot vērā daudzos minētās regulas grozījumus un Komisijas pārredzamības politiku, regula ir jāaizstāj ar šo priekšlikumu.

    Kopienas tarifa kvotas ir jāievieš attiecīgiem apjomiem saskaņā ar autonomā Kopienas tarifa nodokļa samazinātu vai nulles likmi, neiejaucoties šo ražojumu tirgū. Apspriežoties Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupas sanāksmēs, tika secināts, ka dalībvalstis ir gatavas ieviest kvotas ražojumiem, uz kuriem attiecas regulas priekšlikums, neiejaucoties šo ražojumu tirgū.

    Spēkā esošie noteikumi priekšlikuma jomā

    Regula (EK) Nr. 2505/96 (OV L 345, 31.12.1996., 1. lpp.), kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Regulu (EK) Nr. 563/2009 (OV L 168, 30.6.2009., 1. lpp.).

    Atbilstība pārējiem Eiropas Savienības politikas virzieniem un mērķiem

    Priekšlikums atbilst politikai lauksaimniecības, tirdzniecības, uzņēmējdarbības, attīstības un ārējo attiecību jomā. Šis priekšlikums nekādi neskar to valstu intereses, kam ar ES ir preferenciālas tirdzniecības nolīgums (piemēram, VPS, ĀKK režīms, kandidātvalstis un potenciālās kandidātvalstis Rietumbalkānos).

    APSPRIEšANāS AR IEINTERESēTAJāM PERSONāM UN IETEKMES NOVēRTēJUMS

    Apspriešanās ar ieinteresētajām personām

    Apspriešanās metodes, galvenās mērķnozares un vispārīgs respondentu raksturojums

    Notika apspriešanās ar Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupu, kas pārstāv katras dalībvalsts attiecīgās ražošanas nozares.

    Atbilžu kopsavilkums un tas, kā tās ņemtas vērā

    Visas norādītās kvotas atspoguļo darba grupas panākto vienošanos.

    Ekspertu atzinumu pieprasīšana un izmantošana

    Zinātnes nozares un specializācijas jomas

    Eksperti, kas pārstāv dalībvalstis Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupā.

    Izmantotās metodes

    Atklāta apspriešanās.

    Galvenās organizācijas un eksperti, no kuriem pieprasīja atzinumus

    Katras dalībvalsts norīkotie eksperti.

    Saņemto un izmantoto atzinumu kopsavilkums

    Netika minēts, ka pastāvētu nopietns risks ar neatgriezeniskām sekām.

    Ekonomikas un tarifu jautājumu darba grupas vienošanās.

    Ekspertu atzinumu publiskošanai izmantotie līdzekļi

    Priekšlikuma publikācija.

    Ietekmes novērtējums

    Nepiemēro.

    Priekšlikums nav iekļauts 2010. gada Komisijas likumdošanas un darba programmā.

    PRIEKšLIKUMA JURIDISKIE ASPEKTI

    Ierosināto pasākumu kopsavilkums

    Padomes Regulas, ar ko ievieš Kopienas tarifa kvotas atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem un nosaka to pārvaldību, īstenošana.

    Juridiskais pamats

    EK līguma 26. pants.

    Subsidiaritātes princips

    Priekšlikums ir Kopienas ekskluzīvā kompetencē. Tāpēc subsidiaritātes principu nepiemēro.

    Proporcionalitātes princips

    Priekšlikums ir saskaņā ar proporcionalitātes principu šādu iemeslu dēļ.

    Minētie pasākumi ir saskaņā ar principiem, kuru mērķis ir vienkāršot procedūras ārējā tirdzniecībā iesaistītiem uzņēmējiem, un ar Komisijas 1998. gada paziņojumu par autonomo tarifu atcelšanu un tarifu kvotām (C 128, 25.4.1998., 2. lpp.).

    Juridisko instrumentu izvēle

    Ierosinātais juridiskais instruments: regula.

    Citi instrumenti nebūtu piemēroti šādu iemeslu dēļ.

    Saskaņā ar EK līguma 26. pantu Padome pēc Komisijas priekšlikuma ar kvalificētu balsu vairākumu apstiprina autonomo tarifu kvotas.

    IETEKME UZ BUDŽETU

    Neiekasēti muitas nodokļi kopsummā par EUR 37 163 112.

    PAPILDU INFORMĀCIJA

    Priekšlikums

    PADOMES REGULA

    ar ko atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem ievieš autonomas Kopienas tarifa kvotas un nosaka to pārvaldību

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 26 pantu,

    ņemot vērā Komisijas priekšlikumu,

    tā kā:

    1. Dažu lauksaimniecības un rūpniecības ražojumu ražošana Kopienā nav pietiekama, lai izpildītu Kopienas izmantotāju nozaru īpašās prasības. Līdz ar to šo ražojumu krājumi Kopienā lielā mērā ir atkarīgi no importa no trešām valstīm. Kopienas neatliekamās prasības pēc minētajiem ražojumiem jāizpilda bez kavēšanās un ar visizdevīgākajiem noteikumiem. Tāpēc jāievieš Kopienas tarifu kvotas ar preferenciālu nodokļa likmi attiecīgu daudzumu robežās, ņemot vērā vajadzību neietekmēt šādu ražojumu tirgu un nekavēt ražošanas sākšanu vai attīstību Kopienā.

    2. Ir jānodrošina visiem Kopienas importētājiem līdzvērtīga un nepārtraukta piekļuve minētajām kvotām un kvotām noteikto likmju nepārtraukta piemērošana visam attiecīgo ražojumu importam visās dalībvalstīs, līdz kvotas būs izmantotas.

    3. Komisijas 1993. gada 2. jūlija Regulā (EEK) Nr. 2454/93, ar ko nosaka īstenošanas noteikumus Padomes Regulai (EEK) Nr. 2913/92 par Kopienas Muitas kodeksa izveidi[1], ir noteikta tarifu kvotu pārvaldības sistēma, kas nodrošina līdzvērtīgu un nepārtrauktu piekļuvi kvotām un likmju nepārtrauktu piemērošanu un ievēro hronoloģisko secību datumiem, kuros pieņemtas muitas deklarācijas preču laišanai brīvā apgrozībā. Tādēļ tarifu kvotas, ko ievieš ar šo regulu, Komisijai un dalībvalstīm jāpārvalda saskaņā ar minēto sistēmu.

    4. Kvotu apjomi lielākoties ir izteikti tonnās. Atsevišķiem ražojumiem, kuriem tiek ieviesta autonoma tarifa kvota, kvotas apjoms ir noteikts citās mērvienībās. Ja minētajiem produktiem papildu mērvienība nav noteikta kombinētajā nomenklatūrā, kas dota I pielikumā Padomes 1987. gada 23. jūlija Regulai (EEK) Nr. 2658/87 par tarifu un statistikas nomenklatūru un kopējo muitas tarifu[2], var rasties neskaidrības par izmantoto mērvienību. Lai ieviestu skaidrību un uzlabotu kvotu pārvaldību, ir jānosaka, ka, lai varētu izmantot minētās autonomās tarifu kvotas, importējamo ražojumu precīzs daudzums ir ierakstāms deklarācijas par preču laišanu brīvā apgrozībā 41. ailē „Papildu mērvienības”, izmantojot to kvotas apjoma mērvienību, kas šiem produktiem noteikta šās regulas pielikumā.

    5. Padomes 1996. gada 20. decembra Regula (EK) Nr. 2505/96, ar ko ievieš un nosaka autonomo Kopienas tarifu kvotu pārraudzību dažiem lauksaimniecības un rūpniecības produktiem[3], ir daudzkārt grozīta. Pārredzamības labad tā ir pilnībā jānomaina.

    6. Šās regulas grozīšanai vajadzīgie pasākumi, kas veicami kombinētās nomenklatūras un TARIC kodu grozījumu dēļ, jānosaka saskaņā ar Padomes 1999. gada 28. jūnija Lēmumu 1999/468/EK, ar ko nosaka Komisijai piešķirto ieviešanas pilnvaru īstenošanas kārtību[4].

    7. Tarifu kvotām jāstājas spēkā 2010. gada 1. janvārī, tāpēc šī regula jāpiemēro no tās pašas dienas un tai jāstājas spēkā nekavējoties,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Pielikumā uzskaitītajiem ražojumiem tiek ieviestas tarifa kvotas, kuru robežās kopīgā muitas tarifa autonomie nodokļi tiek atlikti saskaņā ar kvotās norādītajiem termiņiem, nodokļa likmēm un noteiktajiem apjomiem.

    2. pants

    Tarifa kvotas, kas minētas 1. pantā, pārvalda Komisija saskaņā ar Regulas (EEK) Nr. 2454/93 308.a, 308.b un 308.c pantu.

    3. pants

    Ja tiek iesniegta deklarācija par tāda šajā regulā minēta ražojuma laišanu brīvā apgrozībā, kuram kvotas apjoms ir izteikts mērvienībās, kas nav svars tonnās vai kilogramos vai vērtība, tad attiecībā uz ražojumiem, kuriem kombinētajā nomenklatūrā, kas ir I pielikumā Padomes 1987. gada 23. jūlija Regulai (EEK) Nr. 2658/87, nav noteikta papildu mērvienība, importēto ražojumu precīzu daudzumu ieraksta minētās deklarācijas 41. ailē „Papildu mērvienības”, izmantojot to kvotas apjoma mērvienību, kas šiem ražojumiem noteikta šās regulas pielikumā.

    4. pants

    Grozījumus un tehniskus pārlabojumus, kas rodas kombinētās nomenklatūras un TARIC kodu grozījumu dēļ, pieņem 5. panta 2. punktā noteiktajā kārtībā.

    5. pants

    1. Komisijai palīdz Muitas kodeksa komiteja, kas izveidota ar Regulas (EEK) Nr. 2913/92 248.a pantu.

    2. Ja ir atsauce uz šo punktu, piemēro Lēmuma 1999/468/EK 4. un 7. pantu.

    Lēmuma 1999/468/EK 4. panta 3. punktā noteiktais termiņš ir trīs mēneši.

    6. pants

    Regulu (EK) Nr. 2505/96 atceļ.

    7. pants

    Šī regula stājas spēkā dienā, kad tā publicēta Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šo regulu piemēro no 2010. gada 1. janvāra.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē,

    Padomes vārdā —

    priekšsēdētājs

    PIELIKUMS

    Kārtas numurs | KN kods | TARIC | Apraksts | Kvotas periods | Kvotas apjoms | Kvotas nodokļa likme (%) |

    09.2849 | ex 0710 80 69 | 10 | Saldētas Auricularia polytricha sugas sēnes (neapstrādātas vai vārītas ūdenī vai tvaicētas), gatavu ēdienu ražošanai (1) (2) | 1.1.-31.12. | 700 tonnu | 0 % |

    09.2913 | ex 2401 10 35 ex 2401 10 70 ex 2401 10 95 ex 2401 10 95 ex 2401 10 95 ex 2401 20 35 ex 2401 20 70 ex 2401 20 95 ex 2401 20 95 ex 2401 20 95 | 91 10 11 21 91 91 10 11 21 91 | Dabīga neapstrādāta tabaka, sagriezta vienādos gabalos vai nesagriezta, kuras muitas vērtība ir EUR 450 /100 kg neto masas vai lielāka, ko izmanto par aptinumu vai par saistvielu, ražojot izstrādājumus, kas minēti apakšpozīcijā 2402 10 00 (1) | 1.1.-31.12. | 6000 tonnu | 0 % |

    09.2841 | ex 2712 90 99 | 10 | 1-alkēnu maisījums, kas pēc svara satur 80 % vai vairāk 1-alkēnu ar 20 un 22 oglekļa atomu ķēdi | 1.1.-31.12. | 10 000 tonnu | 0 % |

    09.2703 | ex 2825 30 00 | 10 | Vanādija oksīdi un hidroksīdi, tikai sakausējumu ražošanai (1) | 1.1.-31.12. | 13 000 tonnu | 0 % |

    09.2806 | ex 2825 90 40 | 30 | Volframa trioksīds, ieskaitot zilo volframa oksīdu | 1.1.-31.12. | 12 000 tonnu | 0 % |

    09.2611 | ex 2826 19 90 | 10 | Kalcija fluorīds ar kopējo alumīnija, magnija un nātrija saturu 0,25 mg/kg vai mazāk, pulverveida | 1.1.-31.12. | 55 tonnas | 0 % |

    09.2837 | ex 2903 49 80 | 10 | Bromhlormetāns | 1.1.-31.12. | 600 tonnu | 0 % |

    09.2933 | ex 2903 69 90 | 30 | 1,3-dihlorbenzols | 1.1.-31.12. | 2600 tonnu | 0 % |

    09.2950 | ex 2905 59 98 | 10 | 2-hloretanols apakšpozīcijā 4002 99 90 iekļauto šķidro tioplastu ražošanai (1) | 1.1.-31.12. | 15 000 tonnu | 0 % |

    09.2851 | ex 2907 12 00 | 10 | o-krezols ar tīrības pakāpi 98,5 % masas vai augstāku | 1.1.-31.12. | 20 000 tonnu | 0 % |

    09.2767 | ex 2910 90 00 | 80 | Alilglicidilēteris | 1.1.-31.12. | 2500 tonnu | 0 % |

    09.2624 | 2912 42 00 | Etilvanilīns (3-etoksi-4-hidroksibenzaldehīds) | 1.1.-31.12. | 600 tonnu | 0 % |

    09.2972 | 2915 24 00 | Etiķskābes anhidrīds | 1.1.-31.12. | 20 000 tonnu | 0 % |

    09.2769 | ex 2917 13 90 | 10 | Dimetilsebacāts | 1.1.-31.12. | 1300 tonnu | 0 % |

    09.2634 | ex 2917 19 90 | 40 | Dodekāndiskābe, ar tīrības pakāpi vairāk kā 98,5 % | 1.1.-31.12. | 4600 tonnu | 0 % |

    09.2808 | ex 2918 22 00 | 10 | o-acetilsalicilskābe | 1.1.-31.12. | 120 tonnu | 0 % |

    09.2975 | ex 2918 30 00 | 10 | Benzofenon-3,3':4,4'-tetrakarbonskābes dianhidrīds | 1.1.-31.12. | 1000 tonnu | 0 % |

    09.2632 | ex 2921 22 00 | 10 | Heksametilēndiamīns | 1.1.-31.12. | 35 000 tonnu | 0 % |

    09.2602 | ex 2921 51 19 | 10 | o-fenilēndiamīns | 1.1.-31.12. | 1800 tonnu | 0 % |

    09.2977 | 2926 10 00 | Akrilnitrils | 1.1.-31.12. | 30 000 tonnu | 0 % |

    09.2002 | ex 2928 00 90 | 30 | Fenilhidrazīns | 1.1.-31.12. | 1000 tonnu | 0 % |

    09.2917 | ex 2930 90 13 | 90 | Cistīns | 1.1.-31.12. | 600 tonnu | 0 % |

    09.2603 | ex 2930 90 99 | 79 | bis(3-trietoksisililpropil)tetrasulfīds | 1.1.-31.12. | 9000 tonnu | 0 % |

    09.2810 | 2932 11 00 | Tetrahidrofurāns | 1.1.-31.12. | 20 000 tonnu | 0 % |

    09.2955 | ex 2932 19 00 | 60 | Flurtamons (ISO) | 1.1.-31.12. | 300 tonnu | 0 % |

    09.2812 | ex 2932 29 85 | 77 | Heksān-6-olīds | 1.1.-31.12. | 4000 tonnu | 0 % |

    09.2615 | ex 2934 99 90 | 70 | Ribonukleīnskābe | 1.1.-31.12. | 110 tonnu | 0 % |

    09.2945 | ex 2940 00 00 | 20 | D-ksiloze | 1.1.-31.12. | 400 tonnu | 0 % |

    09.2908 | ex 3804 00 00 | 10 | Nātrija lignosulfonāts | 1.1.- 31.12. | 40 000 tonnu | 0 % |

    09.2889 | 3805 10 90 | Sulfātterpentīns | 1.1.-31.12. | 20 000 tonnu | 0 % |

    09.2935 | ex 3806 10 00 | 10 | Kolofonijskābe un sveķskābes, kas iegūtas no svaigiem oleosveķiem | 1.1.- 31.12. | 280 000 tonnu | 0 % |

    09.2814 | ex 3815 90 90 | 76 | Katalizators, kas sastāv no titāna dioksīda un volframa trioksīda | 1.1.-31.12. | 1600 tonnu | 0 % |

    09.2829 | ex 3824 90 97 | 19 | Alifātiskos ogļūdeņražos nešķīstošais cietais atlikums pēc sveķu ekstrakcijas no koksnes, ar šādām īpašībām: — sveķskābju masas daļa ir vienāda vai mazāka par 30 %, — skābuma skaitlis ir vienāds vai mazāks par 110 un — ar kušanas temperatūru ne zemāku par 100 °C | 1.1.-31.12. | 1600 tonnu | 0 % |

    09.2914 | ex 3824 90 97 | 26 | Ūdens šķīdumi, kuru betaīna ekstrakta sausnas masas daļa ir 40 % un lielāka, un organisko vai neorganisko sāļu masas daļa ir no 5 % līdz 30 % | 1.1.-31.12. | 5000 tonnu | 0 % |

    09.2986 | ex 3824 90 97 | 76 | Trešējo amīnu maisījums, kurā: — 60 % vai vairāk dodecildimetilamīna no svara, — 20 % vai vairāk dimetil(tetradecil)amīna no svara, — 0,5 % vai vairāk heksadecildimetilamīna no svara, ko izmanto amīnu oksīdu ražošanā (1) | 1.1.-31.12. | 14 315 tonnas | 0 % |

    09.2907 | ex 3824 90 97 | 86 | Fitosterīnu maisījums, pulverveida, kas satur pēc masas: — sterīnus 75 % vai vairāk, — staniolus ne vairāk par 25 % izmantošanai sterīnu/stanolu esteru ražošanā (1) | 1.1.-31.12. | 2500 tonnu | 0 % |

    09.2140 | ex 3824 90 97 | 98 | Trešējo amīnu maisījums, kurā: — N,N-dimetil-1-oktānamīna masas daļa ir 2,0-4,0 % — N,N-dimetil-1-dekānamīna masas daļa ir 94 % vai lielāka — ne vairāk kā 2 % N,N-dimetil-1-dodekanamīnu | 1.1.-31.12. | 4500 tonnu | 0 % |

    09.2992 | ex 3902 30 00 | 93 | Propilēna-butilēna kopolimērs, kurā propilēna masas daļa ir no 60 % līdz 68 %, butilēna masas daļa ir no 32 % līdz 40 %, kura kausējuma viskozitāte, kas noteikta pēc ASTM D 3236 metodes, 190 °C temperatūrā ir vienāda vai mazāka par 3000 mPa, izmantošanai par adhezīvu apakšpozīcijā 4818 40 iekļauto izstrādājumu ražošanai (1) | 1.1.-31.12. | 1000 tonnu | 0 % |

    09.2947 | ex 3904 69 90 | 95 | Polivinilidēnfluorīda pulveris izmantošanai metāla virsmu pārklājumiem paredzēto krāsu un laku ražošanai (1) | 1.1.-31.12. | 1300 tonnu | 0 % |

    09.2604 | ex 3905 30 00 | 10 | Polivinilspirts, daļēji acetilēts ar 5-(4-azido-2-sulfabenzilidēn)-3-(formilpropil)-rodanīna nātrija sāli | 1.1.-31.12. | 100 tonnu | 0 % |

    09.2616 | ex 3910 00 00 | 30 | Polidimetilsiloksāns ar polimerizācijas pakāpi 2800 (±100) monomēru vienības | 1.1.-31.12. | 1300 tonnu | 0 % |

    09.2816 | ex 3912 11 00 | 20 | Celulozes acetāta pārslas, izmantošanai celulozes acetāta šķiedras ražošanai (1) | 1.1.-31.12. | 37 000 tonnu | 0 % |

    09.2807 | ex 3913 90 00 | 86 | Nātrija hialuronāts, nesterils | 1.1.-31.12. | 110 000 g | 0 % |

    09.2813 | ex 3920 91 00 | 94 | Ar līdzekstrūzijas paņēmienu izgatavota polivinilbutirāla trīsslāņu plēve bez pakāpeniskas krāsu pārejas joslas, kas satur no 29 % līdz 31 % (masas) plastifikatoru 2,2’etilēndioksidietilbis(2-etilheksanoātu) | 1.1.-31.12. | 2 000 000 m² | 0 % |

    09.2818 | ex 6902 90 00 | 10 | Ugunsizturīgie ķieģeļi, kuru — šķautnes garums ir lielāks par 300 mm, — TiO2 saturs ir mazāks vai vienāds ar 1 % masas, — Al2O3 saturs ir mazāks vai vienāds ar 0,4 % masas un — tilpuma izmaiņas 1700 °C ir mazākas vai vienādas ar 9 % | 1.1.-31.12. | 75 tonnas | 0 % |

    09.2815 | ex 6909 19 00 | 70 | Katalizatoru vai filtru nesēji, kas sastāv no porainiem, galvenokārt no alumīnija un titāna oksīdiem izgatavotiem keramikas gabaliem; to kopējais tilpums nepārsniedz 65 litrus, un tiem uz katru šķērsgriezuma virsmas cm² ir vismaz viens kanāls (vaļējs vienā vai abos galos) | 1.1. - 31.12. | 380 000 gab. | 0 % |

    09.2628 | ex 7019 52 00 | 10 | Stikla šķiedras auduma tīkls ar plastmasas pārklājumu, kura masa ir 120 g/m²(± 10 g/m²) un ko parasti izmanto izrullējamu un cietos rāmjos iestrādātu pretinsektu aizsegu ražošanai | 1.1.-31.12. | 350 000 m² | 0 % |

    09.2799 | ex 7202 49 90 | 10 | Ferohroms ar oglekļa masas daļu no 1,5 % līdz 4 %, un ar hroma masas daļu mazāku vai vienādu ar 70 % | 1.1.-31.12. | 50 000 tonnu | 0 % |

    09.2629 | ex 7616 99 90 | 85 | Teleskopiski rokturi no alumīnija, izmantošanai ceļojuma somu ražošanai (1) | 1.1.-31.12. | 240 000 gab. | 0 % |

    09.2763 | ex 8501 40 80 | 30 | Vienfāzes maiņstrāvas elektromotori ar kolektoru, kuru izejas jauda ir lielāka par 750 W, patērētā jauda ir no 1600 W līdz 2700 W, ārējais diametrs ir no 120 mm (± 0,2 mm) līdz 135 mm (± 0,2 mm), nominālais apgriezienu skaits ir no 30 000 apgr./min līdz 50 000 apgr./min, kuri ir aprīkoti ar centrbēdzes ventilatoru, paredzēti izmantošanai putekļsūcēju ražošanā (1) | 1.1.- 31.12. | 2 000 000 gab. | 0 % |

    09.2633 | ex 8504 40 81 | 30 | Elektriskais adapters ar jaudu līdz 1 kVA, izmantošanai epilācijas aparātu ražošanā (1) | 1.1.-31.12. | 4 500 000 gab. | 0 % |

    09.2620 | ex 8526 91 20 | 20 | Komplekts GPS sistēmai ar vietas noteikšanas funkciju | 1.1.-31.12. | 3 000 000 gab. | 0 % |

    09.2003 | ex 8543 70 90 | 63 | Ar spriegumu vadāmi frekvences ģeneratori, kas sastāv no aktīviem un pasīviem elementiem, kuri samontēti uz iespiestās shēmas, apvalkā, kura ārējie izmēri nav lielāki par 30 × 30 mm | 1.1.-31.12. | 1 400 000 gab. | 0 % |

    09.2631 | ex 9001 90 00 | 80 | Neiemontētas stikla lēcas, prizmas un cementēti elementi, kas paredzēti tādu preču ražošanai, kuru KN kods ir 9005, 9013 un 9015 (1) | 1.1.-31.12. | 5 000 000 gab. | 0 % |

    (1) | Uz atbrīvojumu no muitas nodokļiem vai to samazinājumu attiecas nosacījumi attiecīgajos Kopienas noteikumos par šādu preču izmantošanas muitas kontroli (sk. Komisijas Regulas (EEK) Nr. 2454/93 (OV L 253, 11.10.1993., 1. lpp.) 291.–300. pantu). |

    (2) | Pasākums tomēr nav atļauts, ja apstrādi veic mazumtirdzniecības vai sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi. |

    FINANŠU PĀRSKATS TIESĪBU AKTU PRIEKŠLIKUMIEM, KAS FINANSIĀLI IETEKMĒ VIENĪGI BUDŽETA IEŅĒMUMUS

    1. PRIEKŠLIKUMA NOSAUKUMS

    Padomes Regula, ar ko ievieš Kopienas tarifa kvotas atsevišķiem lauksaimniecības un rūpniecības ražojumiem un nosaka to pārvaldību

    2. BUDŽETA POZĪCIJAS

    Nodaļa un pants: 12. nodaļa, 120. pants

    Summa, kas 2010. budžeta gadā iekļauta budžetā: € 14 079 700 000 ( 2010. g. provizoriskais budžeta projekts )

    3. FINANSIĀLĀ IETEKME

    x( Priekšlikumam nav finansiālas ietekmes uz izdevumiem, taču ir finansiāla ietekme uz ieņēmumiem, un tā ir šāda:

    (miljonos EUR līdz vienam ciparam aiz komata)

    Budžeta pozīcija | Ieņēmumi[5] | 12 mēnešu periods, kas sākas dd/mm/gggg | [2010. gads] |

    120. pants | Ietekme uz pašu resursiem | 01/01/2010 | −37,2 |

    4. KRĀPŠANAS APKAROŠANAS PASĀKUMI

    Tarifu kvotu pārvaldības noteikumos ietilpst pasākumi, kuru mērķis ir novērst krāpšanu un pārkāpumus un pasargāt no tiem.

    PIELIKUMS

    Ražojuma apraksts | Kvotas apjoms (gab./t/g) | Aprēķinātā cena (EUR par vienu gab./t/g/m²) | Nodoklis (%) (2010 KMT) | Kvotas nodoklis (%) | Plānotais zaudētais ieņēmums (EUR) |

    09.2849 Sēnes | 700 t | 751 €/t | 14,4 | 0 | 75 700 |

    09.2913 Tabaka | 6000 t | 594 €/t | 11,2 | 0 | 399 168 |

    09.2841 Maisījums | 10 000 t | 600 €/t | 2,2 | 0 | 132 000 |

    09.2703 Vanādijs | 13 000 t | 2708 €/t | 5,5 | 0 | 1 936 220 |

    09.2806 Volframs | 12 000 t | 16 875 €/t | 4,6 | 0 | 9 315 000 |

    09.2611 Kalcijs | 55 t | 33 850 €/t | 5,3 | 0 | 98 673 |

    09.2837 Metāns | 600 t | 2557 €/t | 5,5 | 0 | 84 381 |

    09.2933 Benzols | 2600 t | 3062 €/t | 5,5 | 0 | 437 866 |

    09.2950 Etanols | 15 000 t | 733 €/t | 5,5 | 0 | 604 725 |

    09.2851 Krezols | 20 000 t | 896 €/t | 2,1 | 0 | 376 320 |

    09.2767 Ēteris | 2500 t | 4500 €/t | 5,5 | 0 | 618 750 |

    09.2624 Vanilīns | 600 t | 16 129 €/t | 5,5 | 0 | 532 257 |

    09.2972 Anhidrīds | 20 000 t | 800 €/t | 5,5 | 0 | 880 000 |

    09.2769 Sebacāts | 1300 t | 2600 €/t | 6 | 0 | 202 800 |

    09.2634 DDC skābe | 4600 t | 3696 €/t | 6,3 | 0 | 1 071 101 |

    09.2808 o-acetilsalicilskābe | 120 t | 2700 €/t | 6,5 | 0 | 21 060 |

    09.2975 Benzofenons | 1000 t | 11 134 €/t | 6,5 | 0 | 723 710 |

    09.2632 Diamīns | 35 000 t | 1304 €/t | 6,5 | 0 | 2 966 600 |

    09.2602 Diamīns | 1800 t | 3500 €/t | 6,5 | 0 | 409 500 |

    09.2977 ACN | 30 000 t | 900 €/t | 6,5 | 0 | 1 755 000 |

    09.2002 Hidrazīns | 1000 t | 3875 €/t | 6,5 | 0 | 251 875 |

    09.2917 Cistīns | 600 t | 14 142 €/t | 6,5 | 0 | 551.538 |

    09.2603 Sulfīds | 9000 t | 400 €/t | 6,5 | 0 | 234 000 |

    09.2810 Furāns | 20 000 t | 1538 €/t | 6,5 | 0 | 1 999 400 |

    09.2955 Flurtamons | 300 t | 20 833 €/t | 6,5 | 0 | 406 244 |

    09.2812 Olīds | 4000 t | 2040 €/t | 6,5 | 0 | 530 400 |

    09.2615 RNS | 110 t | 150 000 €/t | 6,5 | 0 | 1 072 500 |

    09.2945 Ksiloze | 400 t | 2100 €/t | 6,5 | 0 | 54 600 |

    09.2908 Sulfonāts | 40 000 t | 43 €/t | 5 | 0 | 86 000 |

    09.2889 Terpentīns | 20 000 t | 677 €/t | 3,2 | 0 | 433 280 |

    09.2935 Kolofonijs | 280 000 t | 33 €/t | 5 | 0 | 462 000 |

    09.2814 Katalizators | 1600 t | 4500 €/t | 6,5 | 0 | 468 000 |

    09.2829 Ekstrakts | 1600 t | 4600 €/t | 6,5 | 0 | 478 400 |

    09.2914 Šķīdums | 5000 t | 350 €/t | 6,5 | 0 | 113 750 |

    09.2986 Amīni | 14 315 t | 1470 €/t | 6,5 | 0 | 1 367 798 |

    09.2907 Sterīni | 2500 t | 13 500 €/t | 6,5 | 0 | 2 193 750 |

    09.2140 Amīni | 4500 t | 2222 €/t | 6,5 | 0 | 649 935 |

    09.2992 Kopolimērs | 1000 t | 2075 €/t | 6,5 | 0 | 134 875 |

    09.2947 Fluorīdi | 1300 t | 9000 €/t | 6,5 | 0 | 760 500 |

    09.2604 Spirts | 100 t | 16 666 €/t | 6,5 | 0 | 108 329 |

    09.2616 Siloksāns | 1300 t | 3253 €/t | 6,5 | 0 | 274 879 |

    09.2816 Pārslas | 37 000 t | 933 €/t | 6,5 | 0 | 2 243 865 |

    09.2807 Hialuronāts | 110 000 g | 173 081 €/kg | 6,5 | 0 | 1 237 529 |

    09.2813 Plēve | 2 000 000 m² | 6 €/m² | 6,1 | 0 | 732 000 |

    09.2818 Ķieģeļi | 75 t | 18 000 €/t | 2 | 0 | 27 000 |

    09.2815 Nesēji | 380 000 gab. | 100 €/gab. | 5 | 0 | 1 900 000 |

    09.2628 Tīmeklis | 350 000 m² | 1 €/m² | 7 | 0 | 24 500 |

    09.2799 Ferohroms | 50 000 t | 1611 €/t | 7 | 0 | 5 638 500 |

    09.2629 Rokturi | 240 000 gab. | 2,32 €/gab. | 6 | 0 | 33 408 |

    09.2763 Motori | 2 000 000 gab. | 4,80 €/gab. | 2,7 | 0 | 259 200 |

    09.2633 Adapteri | 4 500 000 gab. | 1,02 €/gab. | 3,3 | 0 | 151 470 |

    09.2620 GPS | 3 000 000 gab. | 10,36 €/gab. | 3,7 | 0 | 1 149 960 |

    09.2003 Ģeneratori | 1 400 000 gab. | 10 €/gab. | 3,7 | 0 | 518 000 |

    09.2631 Lēcas | 5 000 000 gab. | 2,50 €/gab. | 2,9 | 0 | 362 500 |

    Kopā zaudētais ieņēmums viena gada kvotu periodā:(€ 49 550 816 − € 12 387 704) = € 37 163 112 neto.

    [1] OV L 253, 11.10.1993., 1. lpp.

    [2] OV L 256, 7.9.1987., 1. lpp.

    [3] OV L 345, 31.12.1996., 1. lpp.

    [4] OV L 184, 17.7.1999., 23. lpp.

    [5] Norādītajām tradicionālo pašu resursu (lauksaimniecības nodokļi, cukura nodevas, muitas nodokļi) summām jābūt neto summām, t. i., bruto summām, no kurām atskaitīti 25 % iekasēšanas izmaksu.

    Top