EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006XC1215(02)

Pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

OV C 306, 15.12.2006, p. 9–11 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

15.12.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 306/9


Pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

(2006/C 306/03)

Šī publikācija dod tiesības izteikt iebildumus pret pieteikumu atbilstīgi Padomes Regulas (EK) Nr. 510/2006 7. pantam. Komisijai jāsaņem paziņojumi par iebildumiem sešu mēnešu laikā no šīs publikācijas dienas.

KOPSAVILKUMS

PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006

Pieteikums reģistrācijai saskaņā ar 5. pantu un 17. panta 2. punktu

“HOLSTEINER KARPFEN”

EK Nr.: DE/PGI/005/0343/3.5.2004

ACVN ( ) AĢIN (X)

Šis kopsavilkums ir sagatavots tikai informācijai. Lai iegūtu pilnīgas ziņas, interesenti ir aicināti iepazīties ar pilnīgu produkta specifikāciju, ko var saņemt vai nu 1. iedaļā norādītajās valsts iestādēs, vai Eiropas Komisijas dienestos (1).

1.   Atbildīgais dienests dalībvalstī:

Nosaukums:

Bundesministerium der Justiz

Adrese:

D-11015 Berlin

Tālr.:

(49-30) 20 25 70

Fakss:

(49-30) 20 25 95 25

E-pasts:

poststelle@bmj.bund.de

2.   Grupa:

Nosaukums:

Verband der Binnenfischer und Teichwirte Schleswig-Holstein e.V.

Adrese:

Wischhofstr. 1-3

D-24148 Kiel

Tālr.:

(49-431) 719 39 61

Fakss:

(49-431) 719 39 65

E-pasts:

fischereiverband@lksh.de

Sastāvs:

ražotāji/pārstrādātāji ( X ) citi ( )

3.   Produkta veids

1.7. grupa, zivis —svaigas karpas un to produkti:

4.   Specifikācijās sniegtais apraksts (4. panta 2. punkta nosacījumu kopsavilkums)

4.1.   Nosaukums: “Holsteiner Karpfen”

4.2.   Apraksts: Šlēsvigā-Holšteinā patērētāji, kas vēlas iegādāties karpu, meklē “Holsteiner Karpfen” — spoguļkarpu (Cyprinus carpio). Tradicionālo ēdienu Karpfen blau iespējams pagatavot tikai no spoguļkarpas. Dzīvas zivs minimālais svars ir aptuveni 1,5 kg; vidējais pārdošanas svars ir aptuveni 2,5 kg. Lai sasniegtu minēto svaru, zivis jāaudzē trīs vai (parasti) četrus gadus.

“Holsteiner Karpfen” ir izstieptas formas zivs, un zvīņas sedz tikai daļu ķermeņa (spoguļkarpa). Tās gaļa ir gaiša, pilnīga/stingra, maiga un liesa, tai ir īpaša garša un svaiga smarža.

Gala patērētājam “Holsteiner Karpfen” pārdod jau nogalinātas un piemērotas gatavošanai. Piemērotas gatavošanai nozīmē, ka tiek apmierināta pircēja vēlme iegādāties veselu karpu, uz pusēm gareniski pārgrieztu karpu vai gabalos sadalītu karpu, vai svaigu fileju.

Apstrāde neietekmē kvalitāti.

Kūpināta “Holsteiner Karpfen” ir karsti kūpināta vesela vai gabalos sadalīta karpa (kā minēts iepriekš).

4.3.   Ģeogrāfiskais apgabals: Ģeogrāfisko apgabalu veido visi Šlēsvigas–Holšteinas karpu dīķi. Vēsturiski karpu dīķsaimniecības darbību uzsāka 1196. gadā, Reinfeldā (Holšteina), Reinfeldas Cisterciešu klosterī, un visvairāk tās izplatījās Šlēsvigas–Holšteinas dienvidos. Klimata dēļ Šlēsvigas–Holšteinas ziemeļu daļā ir tikai dažas karpu dīķsaimniecības. Tomēr visi Šlēsvigas–Holšteinas pavalstī mītošie patērētāji zina, kas ir “Holsteiner Karpfen”. Nosaukums “Holsteiner Karpfen” skaidri norāda, ka (galda) karpas izcelsme ir Šlēsvigas–Holšteinas pavalsts un ka tā nav ievesta no citas valsts (un tādējādi nav vesta no tālienes).

4.4.   Izcelsmes apliecinājums: Dīķu apsaimniekotāji un zivju tirgotāji apņemas ar nosaukumu “Holsteiner Karpfen” tirgum nepiegādāt citas izcelsmes preces.

Tirgotāji un pārtikas piegādātāji iegūto “Holsteiner Karpfen” pirkšanu un pārdošanu pamato ar rēķiniem par pirkumu.

Uzraudzības nolūkos tiek veikta uzskaite par saimniecības lielumu, zivju pirkšanu un pārdošanu, barību utt., un karpu iegādi. Šlēsvigas–Holšteinas Lauksaimniecības kamera uzrauga pienācīgu labas dīķsaimniecības prakses īstenošanu, iekārtu sanitāro prasību ievērošanu un galda karpu kvalitāti.

4.5.   Ražošanas metode: “Holsteiner Karpfen” Šlēsvigā–Holšteinā audzē, līdz tās sasniedz galda karpu izmēru (vairāk nekā 1,5 kg). Šlēsvigā–Holšteinā joprojām dominē tradīcija audzēt lielas karpas, kas sver vairāk nekā 2 kg. Parasti minēto svaru sasniedz trešā līdz ceturtā augšanas perioda (vasara) beigās. Barošana galvenokārt balstīta uz zivju dabisko barības bāzi (bentiskās barības vielas, zooplanktons utt.). Labība un soja ir vienīgā papildu barība, ar kuru līdzsvaro un papildina ar proteīniem bagātu dabisko uzturu. Tas pieder pie labas apsaimniekošanas prakses.

Apstrādātiem produktiem, tādiem kā kūpinātas karpas, ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (“Holsteiner Karpfen”) saistīta ar izejvielām — svaigām “Holsteiner Karpfen”.

4.6.   Saikne: Šlēsviga–Holšteina ir vistālākais ziemeļu reģions, kurā dzīvo karpas. Šajā reģionā valdošā piejūras klimata, tā zemo temperatūru un nelielā piebarojuma ietekmē karpas aug lēnāk. Tādējādi tiek iegūta liesa, pilnīga/stingra, gaiša gaļa ar īpašu, svaigu garšu un smaržu.

“Holsteiner Karpfen” ir reģionam raksturīgs produkts ar senām tradīcijām. Tas ir plaši pazīstams kā reģionā, tā arī valstī, un patērētāji to ir īpaši iecienījuši.

“Holsteiner Karpfen” iegūst kā galda zivi ierastajās dīķsaimniecībās, kam ir vairākus gadsimtus sena vēsture. Sākotnēji karpu dīķsaimniecība bija nekustamo īpašumu uzņēmējdarbības palīgnozare, mūsdienās aptuveni 200 ģimenes saimniecībām, kas aptver aptuveni 2000 ha dīķu, tā kļuvusi gan par pilna laika uzņēmējdarbību, gan par papilduzņēmējdarbību. Tādējādi pēdējais veido būtisku Šlēsvigas–Holšteinas ainavas ekoloģijas daļu.

“Holsteiner Karpfen” Šlēsvigā–Holšteinā audzē, līdz tās sasniedz galda karpu izmēru, tad zivis nogalina un apstrādā. Ja izmanto citas izcelsmes mazuļus, vismaz pēdējā gadā tie jāaudzē Šlēsvigā–Holšteinā. Tomēr parasti tas attiecas uz trešo un ceturto gadu, kas ir Šlēsvigai-Holšteinai raksturīgā lieluma galda zivju svara pieauguma un aromāta pilnveidošanās panākumu atslēga. Tas nozīmē vienas zivs svara pieaugumu par 2 kg.

Diemžēl dīķsaimniecība Šlēsvigā–Holšteinā nevar vienmēr garantēt mazuļu piegādi, jo īpaši jūraskraukļu dēļ. Tāpēc vairākkārt papildus jāiepērk maksimums aptuveni 500 g smagi mazuļi. Vienā līdz divos pēdējos gados gūtā svara pieauguma nozīme kļūst izprotama, ja pievērš uzmanību trīs līdz piecas reizes lielam vienas vienības svara pieaugumam.

Produkti, kas jo īpaši labi pamanāmi to zemās cenas dēļ un kas vesti no tālienes (dzīvu zivju transports), bieži vien tiek piedāvāti ar nosaukumu, kas rosina domāt, ka produkta izcelsmes vieta ir Holšteina.

Pieprasītā aizsargātas ģeogrāfiskās izcelsmes norāde ražotājiem un pirmām kārtām patērētājiem sniedz skaidrību un noteiktību.

4.7.   Kontroles iestāde:

Nosaukums:

Ministerium für Landwirtschaft, Umwelt und ländliche Räume des Landes Schleswig-Holstein

Adrese:

Düsternbrooker Weg 104

D-24105 Kiel

Tālr.:

(49-431) 988 49 66

Fakss:

(49-431) 988 53 43

E-pasts:

poststelle@mlur.landsh.de

4.8.   Marķējums: Aizsargāta ģeogrāfiskās izcelsmes norāde (AĢIN)

4.9.   Valsts prasības: —


(1)  Eiropas Komisija, Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāts, Lauksaimniecības produktu kvalitātes politikas nodaļa, B-1049, Brisele.


Top