EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006AE1582

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinums par tematu Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai, ar kuru groza Direktīvu 2006/…/EK, ar ko nosaka tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem COM (2006) 646 galīgā redakcija — 2006/0210 (COD)

OV C 325, 30.12.2006, p. 82–82 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

30.12.2006   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 325/82


Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinums par tematu “Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvai, ar kuru groza Direktīvu 2006/…/EK, ar ko nosaka tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem”

COM (2006) 646 galīgā redakcija — 2006/0210 (COD)

(2006/C 325/20)

Padome saskaņā ar Eiropas Kopienas dibināšanas līguma 95.pantu 2006. gada 16. novembrī nolēma konsultēties ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteju par tematu

Komitejas Birojs 2006. gada 25. oktobrī uzdeva Transporta, enerģētikas, infrastruktūras un informācijas sabiedrības specializētajai nodaļai sagatavot Komitejas atzinumu par šo jautājumu.

Ņemot vērā jautājuma steidzamību, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja 431. plenārajā sesijā, kas notika 13. un 14. decembrī (2006. gada 13. decembra sēdē) iecēla RUSCHE kgu par galveno ziņotāju un vienbalsīgi pieņēma šo atzinumu.

1.   Kopsavilkums un ieteikumi.

1.1

Kā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komiteja ir norādījusi jau agrāk, uz iekšējo ūdensceļu kuģiem attiecināto tehnisko prasību saskaņošanai tā piešķir ļoti lielu nozīmi.

1.2

Kā jau norādīts EESK atzinumā par grozāmo Direktīvu 2006/.../EK, ar ko nosaka tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem, Reina ir visnoslogotākais iekšējais ūdensceļš pasaulē. Reinas kuģniecības centrālā komisija (CCNR) saskaņā ar Pārskatītās konvencijas par kuģošanu Reinā 22. pantu regulāri pārskata noteikumus un tehniskās prasības attiecībā uz šo ūdensceļu. Šīs norises gaitā konsultējoties ar nevalstiskajām organizācijām, Reinas kuģniecības centrālā komisija prasību tālākā izstrādē iesaista pilsoniskās sabiedrības pārstāvjus, proti, kuģu īpašniekus, arodbiedrības, kuģu būvētavas un piegādātājus.

1.3

Lai novērstu konkurences izkropļojumus un nodrošinātu nepieciešamo drošības līmeni, šādi izstrādāto prasību galvenos principus paredzēts iekļaut Direktīvā 2006/…/EK, ar ko nosaka tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem.

1.4

Lai to būtu iespējams izdarīt savlaicīgi, jāpieņem grozījumi Direktīvā 2006/…/EK, ar ko nosaka tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem, kā to ierosina Komisija.

1.5

Ekonomikas un sociālo lietu komisija iesaka saskaņā ar grozījumiem Direktīvā 2006/…/EK izveidotajā komitejā piešķirt novērotāja statusu CCNR, lai nodrošinātu tehnisko prasību saskaņotu tālāko izstrādi.

2.   Komisijas priekšlikums.

2.1

Direktīvas priekšlikumā paredzēts izmantot komitoloģijas procedūru, lai, izstrādājot tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem, būtu iespējams ātrāk un vienkāršāk ņemt vērā citu starptautisku organizāciju, jo īpaši CCNR, paveikto.

2.2

Šajā nolūkā Komisijas priekšlikumā ir ierosināts grozīt procesuālās normas attiecīgajos direktīvas un tās II pielikuma pantos, lai elastīgi pielāgotu Kopienas tiesību aktus prasībām, kas jāizpilda, lai saskaņā ar Pārskatītās konvencijas par kuģošanu Reinā 22. pantu saņemtu iekšējās kuģošanas sertifikātu.

3.   Vispārīgas piezīmes.

3.1

Eiropas Parlaments ir vairākkārt norādījis, ka uzskata par svarīgu visu par iekšējo kuģošanu atbildīgo starptautisko organizāciju ciešu sadarbību. Tas jo īpaši attiecas uz sadarbību starp Kopienu un CCNR.

3.2

Dalībvalstis un Komisija uzskata, ka sadarbībai starp Kopienu un CCNR jābūt cik vien iespējams efektīvai un ciešai. Tādēļ CCNR būtu jāpiešķir novērotāja statuss ES izveidotajā komitejā. Minētā komiteja var pati izlemt, kāds ir piemērotākais CCNR līdzdalības veids tās darbā.

3.3

Priekšlikuma direktīvai apsvērumos un Direktīvas 2006/.../EK, ar ko nosaka tehniskās prasības attiecībā uz iekšējo ūdensceļu kuģiem, 20. panta 1. punktā ir uzsvērta CCNR nozīme un nepieciešamība saskaņot Kopienas un CCNR prasības.

3.4

Tādēļ ir ieteicams CCNR piešķirt novērotāja statusu komitejā. Jāatzīmē, ka Eiropas Komisijai jau ir novērotāja statuss CCNR, un tā var piedalīties CCNR tehnisko komiteju darbā.

Briselē, 2006. gada 13. decembrī

Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas

priekšsēdētājs

Dimitris DIMITRIADIS


Top