Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52004PC0638

    Priekšlikums Eiropas parlamenta un Padomes direktīva, ar kuru četrpadsmito reizi groza Direktīvu 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem dažām bīstamām vielām un preparātiem (vielām, kas klasificētas kā kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas— c/m/r)

    /* COM/2004/0638 galīgā redakcija - COD 2004/0225 */

    52004PC0638

    Priekšlikums Eiropas parlamenta un Padomes direktīva, ar kuru četrpadsmito reizi groza Direktīvu 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem dažām bīstamām vielām un preparātiem (vielām, kas klasificētas kā kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas— c/m/r) /* COM/2004/0638 galīgā redakcija - COD 2004/0225 */


    Briselē, 07.10.2004

    COM(2004) 638 final

    2004/0225 (COD)

    Priekšlikums

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTīVA,

    ar kuru četrpadsmito reizi groza Direktīvu 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem dažām bīstamām vielām un preparātiem (vielām, kas klasificētas kā kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas— c/m/r)

    (iesniegusi Komisija)

    PASKAIDROJUMA RAKSTS

    1. IEVADS UN SATURS

    Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 94/60/EK, ar ko četrpadsmito reizi groza Direktīvu 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz dažu bīstamu vielu un preparātu tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem [1], Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumā ieviesa tādu vielu sarakstu, kas klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai toksiskas reproduktīvajai sistēmai (c/m/r). Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma 29., 30. un 31. punktā noteikts, ka šīs vielas nedrīkst izmantot tādās vielās vai preparātos, ko laiž tirgū pārdošanai plašai sabiedrībai. Šīs ir vielas, kas iepriekš uzskaitītas kā kancerogēnas, mutagēnas vai toksiskas reproduktīvajai sistēmai (c/m/r) I pielikumā Padomes 1967. gada 27. jūnija Direktīvai 67/548/EEK par normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz bīstamu vielu klasifikāciju, iepakošanu un marķēšanu [2]. Direktīvas 67/548/EEK I pielikumu regulāri atjaunina, ņemot vērā pielāgojumus tehnikas attīstībai.

    Direktīvā 94/60/EK arī paredzēts, ka Komisija ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc tam, kad tiks publicēts Padomes Direktīvas 67/548/EEK I pielikuma pielāgojums, ņemot vērā tehnikas attīstību, iesniegs Eiropas Parlamentam un Padomei priekšlikumu direktīvai, kas regulē tās vielas, kuras no jauna klasificētas kā 1. un 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai toksiskas reproduktīvajai sistēmai, lai atjauninātu Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumu.

    Komisijas 2004. gada 29. aprīļa Direktīva 2004/73/EK, ar ko divdesmit devīto reizi tehnikas attīstībai pielāgo Padomes Direktīvu 67/548/EEK [3], un, jo īpaši, tās I pielikums Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā iekļāva 146 ierakstus ar vielām, kuras no jauna klasificētas kā 1. kategorijas kancerogēnas vielas, 21 ierakstu ar vielām, kuras no jauna klasificētas kā 2. kategorijas kancerogēnas vielas, 152 ierakstus ar vielām, kuras no jauna klasificētas kā 2. kategorijas mutagēnas vielas un 24 ierakstus ar vielām, kuras no jauna klasificētas kā 2. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas. Tiek ierosināts atjaunināt Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumu, lai tas attiektos uz šīm vielām, kuras no jauna klasificētas atbilstīgi Direktīvai 67/548/EEK.

    Ar šo divdesmit devīto grozījumu Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumā tiks iekļauti 346 ieraksti ar vielām, kas no jauna klasificētas vai pārklasificētas atbilstīgi Komisijas Direktīvai 2004/73/EK. Tomēr no šiem 346 ierakstiem 304 ieraksti attiecas uz vielām, kurām jau tika piemērots ierobežojums attiecībā uz pārdošanu plašai sabiedrībai sakarā ar to iepriekšēju klasifikāciju kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r vielas. Tādēļ tikai 42 no šiem ierakstiem attiecas uz vielām, kam pirmo reizi piemēro ierobežojumu attiecībā uz pārdošanu plašai sabiedrībai, kā paredzēts Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma 29., 30. un 31. punktā.

    No 146 ierakstiem ar vielām, kuras no jauna klasificētas kā 1. kategorijas kancerogēnas vielas, 145 ieraksti attiecas uz vielām, kas iepriekš klasificētas kā 2. kategorijas kancerogēnas vielas. Tādēļ attiecīgi jāgroza 2. kategorijas kancerogēno vielu saraksts.

    Turklāt vairāki ieraksti Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumā jāgroza, lai atjauninātu ailes “Piezīmes” saturu. Šī atjaunināšana attiecas uz četriem ierakstiem saistībā ar vielām, kas klasificētas kā 1. kategorijas kancerogēnas vielas, 36 ierakstiem saistībā ar vielām, kas klasificētas kā 2. kategorijas kancerogēnas vielas, sešiem ierakstiem saistībā ar vielām, kas klasificētas kā 2. kategorijas mutagēnas vielas, diviem ierakstiem saistībā ar vielām, kas klasificētas kā 1. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, un trīs ierakstiem saistībā ar vielām, kas klasificētas kā 2. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas.

    2. PRIEKŠLIKUMA PAMATOJUMS UN APSVĒRUMI ATTIECĪBĀ UZ SUBSIDIARITĀTI

    Kādi ir priekšlikuma mērķi saistībā ar Kopienas pienākumiem?

    Rīkojoties sabiedrības veselības aizsardzības jomā, Eiropas Parlaments un Padome ir pieņēmuši rīcības plānu vēža apkarošanai (Lēmums Nr. 646/1996/EK [4] un Nr. 1786/2002/EK [5]). Šajā kontekstā Kopiena ir apņēmusies veicināt un uzlabot veselību, novērst slimības un cīnīties pret iespējamiem veselības apdraudējumiem, lai samazinātu saslimstību un priekšlaicīgu mirstību, kā arī darba spēju samazināšanos, no kā iespējams izvairīties. Sakarā ar to, ka nevar kontrolēt to vielu, kuras klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai toksiskas reproduktīvajai sistēmai, lietošanu starp patērētājiem, drošību var panākt, tikai regulējot šīs vielas ar ierobežojumiem attiecībā uz vielu un preparātu, kas satur c/m/r vielas, laišanu tirgū.

    Pēc Direktīvas 94/60/EK pieņemšanas Komisija tika aicināta ierosināt direktīvas, kas ierobežo tādu vielu, kuras no jauna klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r vielas, lietošanu plašai sabiedrībai.

    Priekšlikuma mērķis ir saglabāt iekšējo tirgu. Ja dalībvalstis pieņem valstu noteikumus, ar ko ierobežo bīstamu vielu un preparātu, tostarp c/m/r vielu un preparātu, laišanu tirgū un lietošanu, sakarā ar dalībvalstu tiesību aktu atšķirībām pastāvēs tirdzniecības šķēršļi. Šā priekšlikuma mērķis ir uzlabot iekšējā tirgus darbības apstākļus, lai no tā iegūtu patērētāju veselības aizsardzība un drošība.

    Vai iniciatīvas pamatā ir ekskluzīva Kopienas kompetence vai dalīta kompetence?

    Rīcība, lai saglabātu bīstamu vielu un preparātu iekšējo tirgu, ietilpst Kopienas ekskluzīvā kompetencē. Šī kompetence ir izveidota ar Padomes Direktīvu 76/769/EEK.

    Kādā veidā Komisija ir tiesīga rīkoties?

    Vienīgais iespējamais darbības veids ir ierosināt priekšlikumu grozīt Direktīvu 76/769/EEK, divdesmit devīto grozījumu, ar ko paredz saskaņotus noteikumus, kuri regulē to vielu lietošanu, kas klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r, ierobežojot vielu vai preparātu, kuri satur šādas c/m/r vielas, laišanu tirgū pārdošanai plašai sabiedrībai.

    Vai ir vajadzīgi vienoti noteikumi? Vai nav pietiekami noteikt mērķus, kas dalībvalstīm jāievieš?

    Ierosinātais divdesmit devītais grozījums nosaka vienotus noteikumus attiecībā uz tādu vielu lietošanu, kas no jauna klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r vielas, ierobežojot tādu vielu vai preparātu, kuri satur attiecīgās c/m/r vielas, laišanu tirgū pārdošanai plašai sabiedrībai. Tādējādi tas garantē augstu patērētāju veselības un drošības aizsardzības līmeni. Ierosinātais divdesmit devītais grozījums ir vienīgā iespēja sasniegt šos uzdevumus. Mērķu noteikšana nebūtu pietiekama.

    3. PRIEKŠLIKUMA MOTĪVI

    Ierosinātais divdesmit devītais grozījums regulē vielas, kuras no jauna klasificētas vai pārklasificētas kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r vielas Direktīvas 67/548/EEK divdesmit devītajā pielāgojumā tehnikas attīstībai, iekļaujot tās Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumā, lai ierobežotu to lietošanu vielās un preparātos, ko laiž tirgū pārdošanai plašai sabiedrībai.

    4. IEGUVUMI UN IZMAKSAS

    4.1. Izmaksas

    Attiecībā uz vielām, kas Direktīvas 67/548/EEK pielāgojumā, ņemot vērā tehnikas attīstību, no jauna klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, paredzams, ka izmaksas būs nelielas sakarā ar šo vielu ierobežoto lietošanu plašā sabiedrībā. Saskaņā ar pieejamo informāciju liela daļa šo no jauna klasificēto c/m/r vielu tiek izmantotas kā izejmateriāli, organiskās sintēzes starpprodukti vai specifiskai profesionālai lietošanai.

    Turklāt uz lielāko daļu vielu, kas uzskaitītas ierosinātajā divdesmit devītajā grozījumā, jau attiecas ierobežojums saistībā ar pārdošanu plašai sabiedrībai sakarā ar to iepriekšējo klasifikāciju kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r vielas, un tās tikai tiek pārklasificētas vai tām tiek pievienotas jaunas piezīmes. Praksē tikai 42 no 346 ierakstiem, kas attiecas uz no jauna klasificētām vielām, saistās ar vielām, kurām piemēros jaunus ierobežojumus attiecībā uz pārdošanu plašai sabiedrībai.

    Priekšlikums neprasa augstas izmaksas, jo tas nodrošinās, ka efektīvāk tiek nodrošināta patērētāju aizsardzība, neizraisot ievērojamu ekonomisku ietekmi vai ietekmi saistībā ar darba vietu skaita samazināšanos, ņemot vērā to, ka šo bīstamo vielu lietošana sabiedrībā ir ierobežota.

    4.2. Ieguvumi

    Attiecībā uz 42 ierakstiem, kuri attiecas uz vielām, kas no jauna klasificētas kā kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, ierosinātais ierobežojums attiecībā uz pārdošanu plašai sabiedrībai nodrošinās, ka vielas, kuras klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, netiek izmantotas tādās vielās un preparātos, ko laiž pārdošanā plašai sabiedrībai. Ierosinājuma rezultātā panāktais ieguvums ir augstāks patērētāju aizsardzības līmenis.

    5. PROPORCIONALITĀTE

    Direktīvā 94/60/EEK paredzēts, ka Komisijas ierosinātajā direktīvā, kas regulē vielas, kuras no jauna klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, tiks ņemti vērā riski un ieguvumi saistībā ar no jauna klasificētajām vielām, kā arī Kopienas normatīvo aktu noteikumi attiecībā uz riska analīzi.

    Izstrādājot šo priekšlikumu, Komisija ir meklējusi visu pieejamo informāciju attiecībā uz aptverto vielu izmantošanu, lai atrastu pareizo līdzsvaru. Šajā kontekstā jāatzīmē, ka uz lielāko daļu vielu jau attiecās ierobežojums saistībā ar pārdošanu plašai sabiedrībai sakarā ar to iepriekšējo klasifikāciju kā 1. vai 2. kategorijas c/m/r vielas, un tās tikai tiek pārklasificētas vai tām tiek pievienotas jaunas piezīmes. Tādēļ šis priekšlikums nerada nekādu ietekmi.

    Attiecībā uz pārējām vielām (42 no 346 ierakstiem), kam iepriekš nav piemērots Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma 29., 30. un 31. punktā noteiktais ierobežojums attiecībā uz izmantošanu vielās un preparātos, kurus laiž pārdošanā plašai sabiedrībai, saskaņā ar pieejamo informāciju un pēc apspriešanās ar ieinteresētajām personām izrādās, ka liela daļa no šīm vielām tiek izmantotas kā izejmateriāli, organiskās sintēzes starpprodukti vai specifiskai profesionālai lietošanai, nevis laisti tirgū pārdošanai plašai sabiedrībai, un ka šajā priekšlikumā nav vajadzīga īpaša atkāpe.

    Tādēļ ieguvums no divdesmit devītā grozījuma būtu cilvēku veselības un vides aizsardzība. Tas tiks panākts ar nelielām izmaksām.

    6. NOTIKUSĪ APSPRIEŠANĀS, IZSTRĀDĀJOT DIVDESMIT DEVĪTĀ GROZĪJUMA PROJEKTU

    Notikusi apspriešanās ar vairākām organizācijām, inter alia, ar CEFIC (Eiropas Ķīmijas rūpniecības padome), CONCAWE (Tīra gaisa un ūdens saglabāšana Eiropā), Eurometaux (Eiropas metāla asociācija) un BLIC (Eiropas Gumijas ražotāju asociācija), kā arī ar Eiropas Patērētāju apvienību biroju (BEUC). Ar dalībvalstu speciālistiem apspriešanās notika 2004. gada 15. jūlijā.

    7. ATBILSTĪBA LĪGUMAM

    Priekšlikuma mērķis ir saglabāt iekšējo tirgu un vienlaikus nodrošināt augstu patērētāju veselības un vides aizsardzības līmeni, un tādēļ tas ir saskaņā ar Līguma 95. panta 3. punktu.

    8. EIROPAS PARLAMENTS UN EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJA

    Saskaņā ar Līguma 95. pantu jāpiemēro koplēmuma procedūra ar Eiropas Parlamentu. Jāapspriežas ar Ekonomikas un sociālo lietu komiteju.

    2004/0225 (COD)

    Priekšlikums

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTīVA,

    ar kuru četrpadsmito reizi groza Direktīvu 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem dažām bīstamām vielām un preparātiem (vielām, kas klasificētas kā kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas— c/m/r)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS PARLAMENTS UN EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu un jo īpaši tā 95. pantu,

    ņemot vērā Komisijas priekšlikumu [6],

    ņemot vērā Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas atzinumu [7],

    saskaņā ar procedūru, kas noteikta Līguma 251. pantā [8],

    tā kā:

    Šajā direktīvā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar rīcības plānu Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 23. septembra Lēmumā Nr. 1786/2002/EK, ar ko pieņem Kopienas rīcības plānu sabiedrības veselības jomā (2003. līdz 2008. g.) [9]. Atbilstīgi šīm lēmumam Kopiena ir apņēmusies veicināt un uzlabot veselības aizsardzību, novērst slimības, kā arī darboties pretī iespējamiem veselības apdraudējumiem ar nolūku mazināt novēršamu saslimstību, priekšlaicīgu mirstību un darba spēju samazināšanos.

    Vielas, kas minētas I pielikumā Padomes 1967. gada 27. jūnija Direktīvā 67/548/EEK par normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz bīstamu vielu klasifikāciju, iesaiņojumu un marķēšanu [10] un tiek klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas vielas, var izraisīt vēzi. Vielas, kas minētas Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā un tiek klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas mutagēnas vielas, var izraisīt pārmantojamu ģenētisku bojājumu. Vielas, kas minētas Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā un tiek klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, var izraisīt iedzimtus defektus vai negatīvi ietekmēt auglību.

    Lai uzlabotu veselības aizsardzību un patērētāju drošību, vielas, kas klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas, ir jāregulē, un vielām un preparātiem, kuros ir minētās vielas, tos laižot plašai sabiedrībai pieejamā tirgū, piemērojami ierobežojumi.

    Padomes 1976. gada 27. jūlija Direktīvā 76/769/EEK par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz dažu bīstamu vielu un preparātu tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumiem [11] ir noteikti dažu bīstamu vielu un preparātu tirgū laišanas un lietošanas ierobežojumi arī nolūkā uzlabot veselības aizsardzību un patērētāju drošību.

    Eiropas Parlamenta un Padomes 1994. gada 20. decembra Direktīva 94/60/EK, ar ko četrpadsmito reizi groza Direktīvu 76/769/EEK [12], kā papildinājumu Direktīvas 76/769/EEK I pielikumam ievieš sarakstu, kurā uzskaitītas vielas, kas klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas. Šādām vielām un preparātiem, kas satur šādas vielas, tos laižot plašai sabiedrībai paredzētā tirgū, piemērojams ierobežojums.

    Direktīvā 94/60/EK noteikts, ka ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc tam, kad “Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī” publicēts atbilstīgi tehnikas attīstībai pielāgots Direktīvas 67/548/EEK I pielikums, kurā uzskaitītas 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas vai reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, Komisija Eiropas Parlamentam un Padomei iesniedz priekšlikumu direktīvai, ar ko reglamentē šīs no jauna klasificētās vielas, lai atjauninātu Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumu. Minētajā Komisijas priekšlikumā ir jāņem vērā riski un priekšrocības, ko rada jaunas vielas klasificēšana, kā arī Kopienas tiesību akti par riska analīzi.

    Komisijas 2004. gada 29. aprīļa Direktīvā 2004/73/EK, ar ko divdesmit devīto reizi tehnikas attīstībai pielāgo Padomes Direktīvu 67/548/EEK[13], un jo īpaši tās I pielikumā, ir 146 ieraksti, kas aptver jaunas vielas, kuras arī uzskatāmas par 1. kategorijas kancerogēnām vielām, 21 ieraksts, kas aptver jaunas vielas, kuras uzskatāmas par 2. kategorijas kancerogēnām vielām, 152 ieraksti, kas aptver vielas, kuras uzskatāmas par 2. kategorijas mutogēnām vielām, un 24 ieraksti, kas aptver jaunas vielas, kuras uzskatāmas par 2. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksiskām vielām.

    Ar Komisijas Direktīvu 2004/73/EK grozītas piezīmes attiecībā uz to, kā identificējamas, klasificējamas un marķējamas četras 1. kategorijas kancerogēno vielu grupā klasificētas vielas, 36 2. kategorijas kancerogēno vielu grupā klasificētas vielas, sešas 2. kategorijas mutogēno vielu grupā klasificētas vielas, divas 1. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksisko vielu grupā klasificētas vielas un trīs 2. kategorijas reproduktīvajai sistēmai toksisko vielu grupā klasificētas vielas. Atbilstoši ir jāgroza saraksti Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumā.

    Tika izvērtēti riski un priekšrocības, kas saistīti ar vielām, kas Direktīvā 2004/73/EK no jauna klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas un reproduktīvajai sistēmai toksiskas vielas, jo īpaši tie, kas attiecas uz vielām, kam vēl nav piemērojams ierobežojums izmantošanai vielās un preparātos, ko laiž plašai sabiedrībai paredzētā tirgū (sakarā ar iepriekš veiktu klasifikāciju). Tika secināts, ka šīs no jauna klasificētās vielas var iekļaut Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājumā.

    Šo direktīvu piemēro, neskarot Kopienas tiesību aktus, ar ko nosaka strādājošo aizsardzībai izvirzītās obligātās prasības, kas paredzētas Padomes 1989. gada 12. jūnija Direktīvā 89/391/EEK par pasākumiem nolūkā uzlabot strādājošo drošību un veselības aizsardzību darba vietā [14], un atsevišķās direktīvas, kas pamatojas uz iepriekš minēto direktīvu, jo īpaši Padomes 1990. gada 28. jūnija Direktīvu 90/394/EEK par darba ņēmēju aizsardzību pret risku, kas saistīts ar pakļautību kancerogēnu iedarbībai darbā [15].

    IR PIEŅĒMUŠI ŠO DIREKTĪVU:

    1. pants

    Direktīvas 76/769/EEK I pielikuma papildinājums tiek grozīts kā izklāstīts šīs direktīvas pielikumā.

    2. pants

    1. Dalībvalstis vēlākais līdz [[16]] pieņem un publicē normatīvos un administratīvos aktus, kas vajadzīgi, lai panāktu atbilstību šai direktīvai. Tās tūlīt dara Komisijai zināmu minēto noteikumu saturu, kā arī minēto noteikumu un šīs direktīvas korelācijas tabulu.

    Tās piemēro minētos noteikumus no [[17]].

    Kad dalībvalstis pieņem minētos noteikumos tajos ir atsauce uz šo direktīvu, vai šāda atsauce tiek pievienota to oficiālajai publikācijai. Dalībvalstis nosaka, kā izdarāma šāda atsauce.

    2. Dalībvalstis nosūta Komisijai valsts galvenos noteikumus tiesību aktos, kurus tās pieņem jomā, ko regulē šī direktīva.

    3. pants

    Šī direktīva stājas […]pēc tās publicēšanas “Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī”..

    4. pants

    Šī direktīva ir adresēta dalībvalstīm.

    Briselē,

    Eiropas Parlamenta vārdā Padomes vārdā

    Priekšsēdētājs priekšsēdētājs

    […] […] PIELIKUMS

    1. “Piezīmes” priekšvārdā tiek grozītas šādi:

    (a) Tiek pievienotas šādas piezīmes:

    “A piezīme:

    Vielas nosaukumam marķējumā jābūt kādā no Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā norādītajiem veidiem (sk. 23. panta 2. punkta a) apakšpunktu).

    Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā dažreiz izmantoti tādi vispārēji apraksti kā “savienojumi” vai “... sāļi”. Tādā gadījumā ražotājam vai kādai citai personai, kas tādu vielu tirgo, uz marķējuma ir jānorāda prezīzais nosaukums, pienācīgi ņemot vērā priekšvārda nodaļu „Nomenklatūra”.

    Direktīvā 67/548/EEK noteikts arī, ka katrai vielai izmanto tos simbolus, bīstamības norādes, R un S frāzes, kas norādītas I pielikumā (23. panta 2. punkta c), d) un e) apakšpunkts).

    Vielām, kas pieder konkrētai vielu grupai, kura iekļauta Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā, izmantojami tie simboli, bīstamības norādes, R un S frāzes, kas norādītas attiecīgajā ierakstā I pielikumā.

    Vielām, kas pieder vairāk nekā vienai Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā iekļauto vielu grupai, katrai vielai izmantojami tie simboli, bīstamības norādes, R un S frāzes, kas norādītas abos attiecīgajos ierakstos I pielikumā. Ja vienam un tam pašam apdraudējumam abos ierakstos ir dotas divas atšķirīgas klasifikācijas, izmanto klasifikāciju, kura atbilst lielākajai bīstamībai.”

    “D piezīme:

    Vielas, kas spontāni polimerizējas vai sadalās, parasti laiž tirgū stabilizētā veidā. Šādā veidā tās ir uzskaitītas Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā.

    Tomēr dažkārt šādas vielas laiž tirgū arī nestabilizētā veidā. Šādā gadījumā ražotājam vai personai, kas šo vielu laiž tirgū, marķējumā jānorāda vielas nosaukums un aiz tā jāraksta vārds “nestabilizēta”.

    “E piezīme:

    Uz vielām, kurām ir īpaša iedarbība uz cilvēka veselību (sk. Direktīvas 67/548/EEK VI pielikuma 4. nodaļu) un kas klasificētas kā 1. vai 2. kategorijas kancerogēnas, mutagēnas un/vai reproduktīvajai funkcijai toksiskas vielas, ir attiecināma E piezīme, ja tās klasificētas arī kā ļoti toksiskas (T+), toksiskas (T) vai kaitīgas (Xn). Šīm vielām pirms brīdinājumiem par risku R20, R21, R22, R23, R24, R25, R26, R27, R28, R39, R68 (kaitīgs), R48 un R65 un visiem šo brīdinājumu par risku apvienojumiem raksta vārdu “arī””

    “H piezīme:

    Šādas vielas klasifikācija un marķējums attiecas uz bīstamo(ajām) īpašību(ām), kas norādīta(s) brīdinājumā(os) par risku kopā ar bīstamības kategoriju(ām). Prasības, kas Direktīvas 67/548/EEK 6. pantā noteiktas tādas vielas ražotājiem izplatītājiem un importētājiem, attiecas uz visiem pārējiem klasifikācijas un marķēšanas aspektiem. Galīgais marķējums atbilst Direktīvas 67/548/EEK VI pielikuma 7. iedaļā noteiktajām prasībām.

    Šī piezīme attiecas uz dažām vielām, ko iegūst no naftas vai akmeņoglēm, kā arī uz dažiem vielu grupu ierakstiem Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā”

    “S piezīme:

    Šai vielai nav vajadzīgs marķējums saskaņā ar Direktīvas 67/548/EEK 23. pantu (sk. VI pielikuma 8. iedaļu).”

    (b) K piezīmi aizstāj ar šādu:

    “K piezīme:

    Vielu var neklasificēt kā kancerogēnu vai mutagēnu, ja var pierādīt, ka tajā ir mazāk par 0,1 masas % 1,3-butadiēna (EINECS Nr. 203-450-8). Ja vielu neklasificē kā kancerogēnu vai mutagēnu, jālieto vismaz S frāzes (2-)9-16. Šī piezīme attiecas tikai uz dažām Direktīvas 67/548/EEK I pielikumā norādītām sarežģītām vielām, kas iegūtas no naftas.” 2. Saraksts aiz virsraksta “29. punkts – Kancerogēnās vielas: 1. kategorija” tiek grozīts šādi.

    (a) Tiek iekļauti šādi ieraksti.

    +++++ TABLE +++++

    (b) Ieraksti ar indeksa numuriem 024-001-00-0, 601-020-00-8, 612-022-00-3 un 612-042-00-2 tiek aizstāti ar šādiem.

    +++++ TABLE +++++

    3. Saraksts aiz virsraksta “29. punkts – kancerogēni: 2. kategorija” tiek grozīts šādi.

    (a) Iekļauj šādus ierakstus.

    +++++ TABLE +++++

    (b) Ieraksti ar indeksa numuriem 007-008-00-3, 007-013-00-0, 016-023-00-4, 024-002-00-6, 024-003-00-1, 024-004-00-7, 024-004-01-4, 027-004-00-5, 027-005-00-0, 048-002-00-0, 048-006-00-2, 048-008-00-3, 048-009-00-9, 602-010-00-6, 602-073-00-X, 603-063-00-8, 605-020-00-9, 608-003-00-4, 609-007-00-9, 609-049-00-8, 611-001-00-6, 611-063-00-4, 612-035-00-4, 612-051-00-1, 612-077-00-3, 613-033-00-6, 648-043-00-X, 648-080-00-1, 648-100-00-9, 648-102-00-X, 648-138-00-6, 649-001-00-3, 649-002-00-9, 649-003-00-4, 649-004-00-X, 649-005-00-5 un 649-006-00-0 tiek aizstāti ar šādiem.

    +++++ TABLE +++++

    (c) Ierakstā ar indeksa numuru 611-063-00-4 numurs“164058-22-4” tiek iekļauts slejā ar nosaukumu “CAS numurs”.

    d) Ieraksti ar indeksa numberiem 649-062-00-6, 649-063-00-1, 649-064-00-7, 649-065-00-2, 649-066-00-8, 649-067-00-3, 649-068-00-9, 649-069-00-4, 649-070-00-X, 649-071-00-5, 649-072-00-0, 649-073-00-6, 649-074-00-1, 649-075-00-7, 649-076-00-2, 649-077-00-8, 649-078-00-3, 649-079-00-9, 649-080-00-4, 649-081-00-X, 649-082-00-5, 649-083-00-0, 649-084-00-6, 649-085-00-1, 649-086-00-7, 649-087-00-2, 649-089-00-3, 649-090-00-9, 649-091-00-4, 649-092-00-X, 649-093-00-5, 649-094-00-0, 649-095-00-6, 649-096-00-1, 649-097-00-7, 649-098-00-2, 649-099-00-8, 649-100-00-1, 649-101-00-7, 649-102-00-2, 649-103-00-8, 649-104-00-3, 649-105-00-9, 649-106-00-4, 649-107-00-X, 649-108-00-5, 649-109-00-0, 649-110-00-6, 649-111-00-1, 649-112-00-7, 649-113-00-2, 649-114-00-8, 649-115-00-3, 649-116-00-9, 649-117-00-4, 649-120-00-0, 649-121-00-6, 649-122-00-1, 649-123-00-7, 649-124-00-2, 649-125-00-8, 649-126-00-3, 649-127-00-9, 649-128-00-4, 649-129-00-X, 649-130-00-5, 649-131-00-0, 649-132-00-6, 649-133-00-1, 649-134-00-7, 649-135-00-2, 649-136-00-8, 649-137-00-3, 649-138-00-9, 649-139-00-4, 649-140-00-X, 649-141-00-5, 649-142-00-0, 649-143-00-6, 649-144-00-1, 649-145-00-7, 649-146-00-2, 649-147-00-8, 649-148-00-3, 649-149-00-9, 649-150-00-4, 649-151-0-X, 649-152-00-5, 649-153-00-0, 649-154-00-6, 649-155-00-1, 649-156-00-7, 649-157-00-2, 649-158-00-8, 649-159-00-3, 649-160-00-9, 649-161-00-4, 649-162-00-X, 649-163-00-5, 649-164-00-0, 649-165-00-6, 649-166-00-1, 649-167-00-7, 649-168-00-2, 649-169-00-8, 649-170-00-3, 649-171-00-9, 649-172-00-4, 649-173-00-X, 649-174-00-5, 649-177-00-1, 649-178-00-7, 649-179-00-2, 649-180-00-8, 649-181-00-3, 649-182-00-9, 649-183-00-4, 649-184-00-X, 649-185-00-5, 649-186-00-0, 649-187-00-6, 649-188-00-1, 649-189-00-7, 649-190-00-2, 649-191-00-8, 649-193-00-9, 649-194-00-4, 649-195-00-X, 649-196-00-5, 649-197-00-0, 649-198-00-6, 649-199-00-1, 649-199 -00-5, 649-200-00-5, 649-201-00-0, 649-202-00-6, 649-203-00-1, 649-204-00-7, 649-205-00-2, 649-206-00-8, 649-207-00-3, 649-208-00-9, 649-209-00-4 un 649-210-00-X tiek svītroti. 4. Saraksts aiz virsraksta “30. punkts – Mutagēnas vielas: 2. kategorija” tiek grozīts šādi.

    (a) Tiek iekļauti šādi ieraksti.

    +++++ TABLE +++++

    (b) Ieraksti ar indeksa numieriem 024-002-00-6, 024-003-00-1, 024-004-00-7, 024-004-01-4, 048-006-00-2 un 048-008-00-3 tiek aizstāti ar šādiem.

    +++++ TABLE +++++

    5. Saraksts aiz virsraksta “31. punkts - Teratogēni: 1. kategorija”, ieraksti ar indeksa numuriem 082-001-00-6 un 082-002-00-1 tiek aizstāti ar šādiem.

    +++++ TABLE +++++

    6. Saraksts aiz virsraksta “Point 31. punkts - Teratogēni: 2. kategorija” tiek grozīts šādi.

    (a) Tiek iekļauti šādi ieraksti.

    +++++ TABLE +++++

    (b) Ieraksti ar ideksa numuriem 048-006-00-2, 048-008-00-3 un 603-063-00-8 tiek aizstāti ar šādiem.

    +++++ TABLE +++++

    [1] OV L 365, 31.12.1994., 1. lpp.

    [2] OV L 196, 16.8.1967., 1. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Direktīvu 2004/73/EK(OV L 152, 30.4.2004., 1.lpp.).

    [3] OV L 152, 30.04.2004., 1. lpp.

    [4] Eiropas Parlamenta un Padomes 1996. gada 29. marta Lēmums Nr. 646/96/EK, ar ko pieņem rīcības plānu vēža apkarošanai, rīkojoties sabiedrības veselības aizsardzības jomā (1996. līdz 2000. gads) (OV L 95, 16.4.1996., 9.lpp.), kurā grozījumi izdarīti ar Lēmumu Nr. 521/2001/EK (OV L 79, 17.3.2001., 1. lpp.), ar ko rīcības plāns pagarināts līdz 2002. gada beigām.

    [5] Eiropas Parlamenta un Padomes 2002. gada 23. septembra Lēmums Nr. 1786/2002/EK, ar ko pieņem Kopienas rīcības programmu sabiedrības veselības aizsardzības jomā (2003. līdz 2008. gads) (OV L 271, 9.10.2002., 1. lpp.).

    [6] OV C […], […], […]. lpp.

    [7] OV C […], […],[…].lpp.

    [8] OV C […], […],[…].lpp.

    [9] OV L 271, 9.10.2002., 1. lpp. Lēmums grozīts ar Lēmumu Nr. 786/2004/EK (OV L 138, 30.4.2004, 7. lpp.).

    [10] OV L 196, 16.8.1967., 1. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Direktīvu 2004/73/EK(OV L 152, 30.4.2004., 1. lpp.).

    [11] OV L 262, 27.9.1976., 201. lpp.

    [12] OV L 365, 31.12.1994., 1. lpp.

    [13] OV L 152, 30.4.2004., 1. lpp.

    [14] OV L 183, 29.6.1989., 1. lpp.

    [15] OV L 196, 26.7.1990., 1. lpp. Direktīvā jaunākie grozījumi izdarīti ar Padomes Direktīvu 1999/38/EK (OV L 138, 1.6.1999., 66. lpp.).

    [16] [12 mēnešus pēc šīs direktīvas spēkā stāšanās dienas.]

    [17] [18 mēnešus pēc šīs direktīvas spēkā stāšanās dienas.]

    Top