EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32024R1342

Komisijas Regula (ES) 2024/1342 (2024. gada 21. maijs), ar ko attiecībā uz deltametrīna, metalaksila, tiabendazola un trifloksistrobīna maksimālajiem atlieku līmeņiem noteiktos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumu

C/2024/3240

OV L, 2024/1342, 22.5.2024, ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/1342/oj (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/1342/oj

European flag

Eiropas Savienības
Oficiālais Vēstnesis

LV

L sērija


2024/1342

22.5.2024

KOMISIJAS REGULA (ES) 2024/1342

(2024. gada 21. maijs),

ar ko attiecībā uz deltametrīna, metalaksila, tiabendazola un trifloksistrobīna maksimālajiem atlieku līmeņiem noteiktos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 396/2005 (2005. gada 23. februāris), ar ko paredz maksimāli pieļaujamos pesticīdu atlieku līmeņus augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā un barībā un ar ko groza Padomes Direktīvu 91/414/EEK (1), un jo īpaši tās 14. panta 1. punkta a) apakšpunktu un 49. panta 2. punktu,

tā kā:

(1)

Deltametrīna, metalaksila, tiabendazola un trifloksistrobīna maksimālie atlieku līmeņi (“MAL”) ir noteikti Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(2)

Novērtējot šo vielu MAL atbilstoši Regulas (EK) Nr. 396/2005 (2) 12. pantam, Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (“Iestāde”) konstatēja, ka par dažiem produktiem trūkst informācijas. Pieejamā informācija bija pietiekama, lai Iestāde varētu ierosināt patērētājiem drošus MAL, un minētās regulas II pielikumā tika norādīts, kādu datu trūkst, un precizēts, līdz kuram datumam trūkstošā informācija bija jāiesniedz Iestādei ierosināto MAL pamatošanai.

(3)

Attiecībā uz deltametrīnu šāda informācija par izpildes metodi un atlieku noteikšanas izmēģinājumiem tika sniegta, lai apstiprinātu spēkā esošos MAL “koku riekstiem”, melonēm, arbūziem, citiem ķirbjaugiem ar neēdamu mizu, Ķīnas kāpostiem, rīsiem un kviešiem. Iestāde secināja, ka sniegtie dati ir pietiekami, lai novērstu konstatēto datu trūkumu. Tāpēc attiecībā šiem produktiem Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā iekļautie spēkā esošie MAL būtu jāsaglabā.

(4)

Sniegtā informācija par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem, kuros vienlaikus analizēta gan atlieku definīcija izpildes vajadzībām, gan atlieku definīcija riska novērtēšanas vajadzībām, nebija pietiekama, lai apstiprinātu spēkā esošos deltametrīna MAL cidonijām, mespiliem, lokvām, aprikozēm, ķiršiem, persikiem, “citiem sīkajiem augļiem un ogām”, galda bietēm, sakņu selerijām, mārrutkiem, topinambūriem, sakņu pētersīļiem, redīsiem, puravlapu plostbāržiem, kāļiem, rāceņiem, “citiem sakņu un bumbuļu dārzeņiem”, “sīpolu dārzeņiem”, baklažāniem, lapu kāpostiem, kolrābjiem, puraviem, olīvām eļļas ražošanai, “zāļu tējām no saknēm” un cigoriņu saknēm. Tomēr, piemērojot pārrēķina koeficientu, lai atlieku noteikšanas izmēģinājumu rezultātus, kas iegūti saskaņā ar atlieku definīciju izpildes vajadzībām, pārrēķinātu atbilstoši atlieku definīcijai riska novērtēšanas vajadzībām, Iestāde varēja secināt, ka pašreizējie MAL ir patērētājiem droši. Tāpēc attiecībā uz šiem produktiem Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā iekļautie spēkā esošie MAL būtu jāsaglabā.

(5)

Pašreizējie MAL āboliem, galda olīvām, burkāniem, ķirbjiem, “ziedošiem krustziežu dzimtas dārzeņiem”, “pākšaugiem”, “graudaugiem (izņemot rīsus un kviešus)”, saknēm vai sakneņiem, vīnogām, zemenēm, “ķirbjaugiem ar ēdamu mizu”, salātu baldriņiem, kressalātiem, barbarejām, sējas pazvērītēm, brūnajām sinepēm, augu jaunajām lapiņām, vīnogulāju lapām, ūdenskresēm, kārvelei, kultivētajām sēnēm, lēcām, zirņiem, lupīnām, tējai un “dzīvnieku izcelsmes produktiem, arī pienam un olām”, ir balstīti uz Pārtikas kodeksā noteiktajiem maksimālajiem atlieku līmeņiem (“CXL”), kas iekļauti Komisijas Regulas (EK) Nr. 396/2005 (3) II pielikumā. Neraugoties uz neatbilstību starp Savienības noteiktajām atlieku definīcijām un Pārtikas kodeksā noteiktajām atlieku definīcijām, Iestāde secināja, ka pašreizējie MAL ir patērētājiem droši. Tāpēc attiecībā uz šiem produktiem Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā iekļautie spēkā esošie MAL būtu jāsaglabā.

(6)

Attiecībā uz “citrusaugļiem”, kivi, platlapu cigoriņiem, spinātiem un tiem līdzīgu augu lapām, artišokiem, pupām, eļļas augu sēklām, augļiem (garšvielām), pumpuriem un ziedu drīksnām Iestāde secināja, ka iepriekš konstatētais datu trūkums nav novērsts un ka riska pārvaldītāji var apsvērt iespēju minētos MAL aizstāt vai nu ar alternatīviem MAL, kas pieejami attiecībā uz “citrusaugļiem”, vai ar produktspecifisko noteikšanas robežu (“NR”). Pamatojoties uz (alternatīvām) labām lauksaimniecības praksēm (“LLP”), “citrusaugļiem” bija pieejams zemāks MAL, un, lai noteiktu MAL zemākajā pieņemamajā līmenī, ir lietderīgi attiecībā uz tiem Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā noteikt jaunus, zemākus, MAL. Tā kā attiecībā uz pārējiem uzskaitītajiem produktiem nebija pieejamas alternatīvas LLP, ir lietderīgi noteikt līmeņus, kas ir vienādi ar produktspecifisko NR.

(7)

Papildu informācija, kas sniegta par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem, tika apvienota ar esošajiem datiem, ļaujot Iestādei noteikt zemākus MAL “ogām uz dzinumiem”, “garšaugiem un ēdamiem ziediem (izņemot kārveli)”, “zāļu tējām no ziediem”, “zāļu tējām no lapām un garšaugiem”, dārzeņpipariem/paprikai un galviņkāpostiem un augstāku MAL plūmēm. Iestāde secināja, ka jaunie MAL ir patērētājiem droši. Tāpēc attiecībā uz šiem produktiem Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā būtu jāiekļauj jauni MAL.

(8)

Iestāde konstatēja risku patērētājiem saistībā ar spēkā esošajiem MAL bumbieriem, kartupeļiem un salātiem un secināja, ka riska pārvaldītāji var apsvērt iespēju minētos MAL aizstāt vai nu ar alternatīviem zemākiem MAL, kas pieejami attiecībā uz bumbieriem un salātiem, vai arī aizstāt minētos MAL ar produktspecifisku NR. Tā kā attiecībā uz bumbieriem un salātiem, bet ne kartupeļiem, bija pieejama alternatīva LLP, no kā izriet zemāks MAL, ir lietderīgi noteikt jaunu, zemāku, MAL tikai bumbieriem un salātiem, bet attiecībā uz kartupeļiem pazemināt MAL līdz produktspecifiskajai NR. Skaidrības labad zemsvītras piezīmes, kas norāda uz informācijas trūkumu par minētajiem produktiem, būtu jāsvītro no Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikuma.

(9)

Iestāde saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. pantu saņēma vairākus pieteikumus mainīt spēkā esošos MAL attiecībā uz deltametrīnu tomātos un okrā/“dāmu pirkstiņos”, ceratonijā/ceratonijas augļos (4) un kukurūzā (5). Attiecībā uz tomātiem un okru/“dāmu pirkstiņiem” Iestāde ieteica paaugstināt MAL šiem produktiem. Tāpēc MAL tomātiem un okrai/“dāmu pirkstiņiem” būtu jānosaka Iestādes noteiktajā līmenī. Attiecībā uz ierosināto MAL ceratonijai/ceratonijas augļiem Iestāde sākotnēji bija konstatējusi bažas par risku, ko patērētājiem rada ilgtermiņa uzņemšana pārtikā, taču nākamajā apstiprinošo datu novērtējumā secināja, ka ierosinātā vērtība ir patērētājiem droša2. Tāpēc ir lietderīgi šo MAL noteikt ierosinātajā līmenī. Attiecībā uz kukurūzu Iestāde secināja, ka iesniegtie dati ir pietiekami, lai noteiktu jaunu MAL, bet ka šis līmenis ir zemāks par spēkā esošo MAL, kura pamatā ir patērētājiem drošs CXL. Tāpēc spēkā esošais MAL būtu jāsaglabā.

(10)

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. panta 2. un 4. punktu tika iesniegts pieteikums attiecībā uz deltametrīna lietojumiem uz mango un papaijām. Pieteikuma iesniedzējs apgalvoja, ka atļautie deltametrīna lietojumi uz šādiem kultūraugiem Brazīlijā rada atlieku līmeni, kas pārsniedz Regulā (EK) Nr. 396/2005 noteiktos MAL, un ka jānosaka augstāki MAL, lai novērstu tirdzniecības šķēršļus minēto kultūraugu importam. Iestāde novērtēja pieteikumu un secināja, ka iesniegtie dati ir pietiekami, lai noteiktu jaunus (augstākus) MAL, kas uzskatāmi par patērētājiem drošiem (6). Risks patērētājiem nepastāv, tāpēc ir lietderīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā MAL mango un papaijām noteikt Iestādes norādītajā līmenī.

(11)

Attiecībā uz metalaksilu Eiropas Savienības references laboratorijas ieteica dzīvnieku izcelsmes produktu monitoringam paredzēto atlieku definīciju mainīt uz “metalaksila (enantiomēru summa) un metabolītu (brīvo + konjugēto) M3 (N-(2,6-dimetilfenil)-N-(hidroksiacetil)alanīnmetilestera) un M8 (N-(2-hidroksimetil-6-metilfenil)-N-(metoksiacetil)alanīnmetilestera (enantiomēru summa) summa, izteikta kā metalaksils”. Komisija uzskata, ka šī jaunā atlieku definīcija ir piemērota.

(12)

Lai novērstu datu trūkumu, kuru Iestāde konstatēja metalaksila MAL pārskatīšanā, kas veikta saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. pantu, pieteikuma iesniedzējs sniedza jaunus datus par analītiskajām metodēm un atlieku noteikšanas izmēģinājumiem. Attiecībā uz kakao pupiņām un apiņiem Iestāde secināja (7), ka sniegtie dati ir pietiekami, lai novērstu konstatēto datu trūkumu, un ka no atlieku noteikšanas papildu izmēģinājumiem attiecībā uz kakao pupiņām izriet jauns (zemāks) MAL, kas ir patērētājiem drošs. Iestāde secināja, ka jaunais MAL ir patērētājiem drošs. Tāpēc attiecībā uz apiņiem būtu jāsaglabā spēkā esošais MAL un attiecībā uz kakao pupiņām jaunais (zemākais) MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Attiecībā uz citroniem, laimiem, mandarīniem, āboliem, bumbieriem, vīnogām, sīpoliem, dārzeņpipariem/papriku, melonēm, arbūziem, artišokiem, sojas pupām un “dzīvnieku izcelsmes produktiem” Iestāde secināja, ka iepriekš konstatētais datu trūkums nav novērsts un ka riska pārvaldītāji var apsvērt iespēju minētos MAL aizstāt vai nu ar alternatīviem MAL, ja tādi ir pieejami, vai ar produktspecifisko NR. Tā kā attiecībā uz laimiem, mandarīniem, sīpoliem, dārzeņpipariem/papriku, melonēm, arbūziem un artišokiem bija pieejama alternatīva LLP, no kā izriet zemāks MAL, ir lietderīgi noteikt jaunus, zemākus, MAL. Attiecībā uz “garšaugiem un ēdamiem ziediem” bija iespējams ekstrapolēt iekštelpās iegūtos datus par atvērto lapu šķirņu lapu salātiem; ir lietderīgi saglabāt attiecīgos MAL. Tā kā attiecībā uz citroniem, āboliem, bumbieriem un sojas pupām nebija pieejamas alternatīvas LLP, ir lietderīgi pazemināt šos MAL līdz produktspecifiskajai NR. Attiecībā uz “dzīvnieku izcelsmes produktiem” Iestāde spēkā esošos MAL pārskatīja, pamatojoties uz atjauninātiem uztursloga aprēķiniem, un ierosināja jaunus (zemākus) MAL cūku, aitu un kazu nierēm un pārtikai izmantojamiem subproduktiem un augstākus MAL liellopu un zirgu aknām, nierēm un pārtikai izmantojamiem subproduktiem. Risks patērētājiem nepastāv, tāpēc ir lietderīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā MAL “dzīvnieku izcelsmes produktiem” noteikt Iestādes norādītajā līmenī. Skaidrības labad attiecīgās zemsvītras piezīmes, kas norāda uz informācijas trūkumu par minētajiem produktiem, būtu jāsvītro no Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikuma.

(13)

Saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. panta 2. un 4. punktu tika iesniegts pieteikums par metalaksila-M lietojumiem uz eļļas palmas augļiem un pipariem (baltajiem, melnajiem un zaļajiem). Pieteikuma iesniedzējs apgalvoja, ka atļautie metalaksila-M lietojumi uz eļļas palmām Kolumbijā un uz pipariem Vjetnamā rada atlieku līmeni, kas pārsniedz Regulā (EK) Nr. 396/2005 noteiktos MAL, un ka jānosaka augstāki MAL, lai novērstu tirdzniecības šķēršļus minēto kultūraugu importam. Iestāde novērtēja pieteikumu un secināja, ka iesniegtie dati ir pietiekami, lai noteiktu jaunus MAL, kas ir patērētājiem droši (8). Risks patērētājiem nepastāv, tāpēc ir lietderīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā MAL eļļas palmas augļiem un pipariem noteikt Iestādes norādītajā līmenī.

(14)

2022. gada 13. decembrī Pārtikas kodeksa komisija pieņēma jaunus metalaksila CXL (9). Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 178/2002 (10) 5. panta 3. punktā noteikts: ja pastāv starptautiskie standarti vai ja tie noteikti tiks izstrādāti, tad tie jāņem vērā, izstrādājot vai pieņemot pārtikas aprites tiesību aktus, izņemot, ja šādi standarti vai to daļas būtu nerezultatīvs vai nepiemērots līdzeklis pārtikas aprites tiesību aktu likumīgo mērķu sasniegšanai vai ja ir zinātnisks pamatojums, vai ja to rezultātā aizsardzības līmenis būtu citāds, nekā atzīts par piemērotu Savienībā. Turklāt saskaņā ar minētās regulas 13. panta e) punktu Savienībai ir jāveicina saskaņotība starp starptautiskajiem tehniskajiem standartiem un pārtikas aprites tiesību aktiem, nodrošinot Savienībā pieņemtā augstā aizsardzības līmeņa nesamazināšanos. Iestāde novērtēja riskus patērētājiem un sagatavoja zinātnisku ziņojumu (11). Gadījumos, kur Iestāde bija konstatējusi potenciālu risku patērētāju veselībai, Savienība par ierosinātajiem CXL Pārtikas kodeksa komisijas Pesticīdu atlieku komitejā iesniedza atrunas (12) (13). Tās attiecās uz metalaksilu ābolos, bumbieros un galviņkāpostos. Tātad par drošiem var uzskatīt tos CXL, par kuriem Savienība atrunu Pārtikas kodeksa komisijas Pesticīdu atlieku komitejā nav iesniegusi tāpēc, ka riskus patērētājiem Savienībā Iestāde nav konstatējusi. Tas attiecas uz metalaksila CXL vīnogās, sīpolos, kartupeļos un piparos. Tāpēc minētie CXL būtu jāatspoguļo Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā.

(15)

Attiecībā uz tiabendazolu informācija par patērētāju potenciālo eksponētību metabolītam benzimidazolam, atlieku noteikšanas izmēģinājumiem un stabilitāti uzglabāšanā tika sniegta, lai apstiprinātu spēkā esošos MAL āboliem, avokado un kartupeļiem. Iestāde secināja (14), ka sniegtie dati ir pietiekami, lai novērstu konstatēto datu trūkumu, un no atlieku noteikšanas papildu izmēģinājumiem, kas tika iesniegti attiecībā uz avokado, noteica jaunu, zemāku, MAL. Iestāde secināja, ka jaunais MAL ir patērētājiem drošs. Tāpēc attiecībā uz āboliem un kartupeļiem būtu jāsaglabā spēkā esošie MAL un attiecībā uz avokado jaunais MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Attiecībā uz spēkā esošo MAL papaijām Iestāde konstatēja bažas par potenciālu risku, ko patērētājiem rada īstermiņa uzņemšana ar pārtiku. Tāpēc attiecībā uz papaijām spēkā esošais MAL būtu jāpazemina līdz produktspecifiskajai NR. Skaidrības labad attiecīgās zemsvītras piezīmes, kas norāda uz informācijas trūkumu par minētajiem produktiem, būtu jāsvītro no Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikuma.

(16)

Attiecībā uz trifloksistrobīnu Eiropas Savienības references laboratorijas ieteica dzīvnieku izcelsmes produktu monitoringam paredzēto atlieku definīciju mainīt uz “trifloksistrobīna un [(E,E)-metoksiimino-{2-[1-(3-trifluormetil-fenil)-etilidēnamino-oksimetil]-fenil}-etiķskābes] (CGA 321113) summa, izteikta kā trifloksistrobīns (F)”. Komisija uzskata, ka šī jaunā atlieku definīcija ir piemērota.

(17)

Dažu datu trūkums, proti, attiecībā uz analītiskajām metodēm un metabolīta CGA321113 komerciālo pieejamību, kuru Iestāde konstatēja trifloksistrobīna MAL pārskatīšanā, kas veikta saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 12. pantu, tika novērsts ar Regulu (ES) 2018/832. Lai novērstu atlikušos Iestādes konstatētos datu trūkumus, pieteikuma iesniedzējs sniedza jaunus datus par atlieku noteikšanas izmēģinājumiem attiecībā uz “garšaugiem un ēdamiem ziediem”, pupām ar pākstīm un auzām. Iestāde secināja (15), ka sniegtie dati ir pietiekami, lai novērstu konstatēto datu trūkumu, un ka atlieku noteikšanas papildu izmēģinājumos tika noteikti jauni MAL, kas ir patērētājiem droši. Tāpēc šie jaunie MAL būtu jāiekļauj Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā. Attiecībā uz pasifloru augļiem, gurķiem, pipargurķīšiem un Ķīnas kāpostiem Iestāde secināja, ka iepriekš konstatētais datu trūkums nav novērsts un ka riska pārvaldītāji var apsvērt iespēju minētos MAL saglabāt ar spēkā esošajiem CXL, kas pieejami attiecībā uz gurķiem un pipargurķīšiem, vai minētos MAL aizstāt ar produktspecifisku NR. Attiecībā uz gurķiem un pipargurķīšiem bija pieejama alternatīva LLP, no kā izriet patērētājiem drošs MAL tādā pašā līmenī kā spēkā esošais MAL, tāpēc ir lietderīgi minētos MAL saglabāt, savukārt attiecībā uz pasifloru augļiem un Ķīnas kāpostiem nebija pieejamas alternatīvas LPP, tāpēc ir lietderīgi šos MAL pazemināt līdz produktspecifiskajai NR. Skaidrības labad attiecīgās zemsvītras piezīmes, kas norāda uz informācijas trūkumu par minētajiem produktiem, būtu jāsvītro no Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikuma.

(18)

Kopā ar apstiprinošajiem datiem pieteikuma iesniedzējs saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 396/2005 6. pantu iesniedza arī vairākus pieteikumus mainīt spēkā esošos MAL attiecībā uz trifloksistrobīnu dažādos kultūraugos. Iestāde novērtēja pieteikumus un secināja, ka iesniegtie dati ir pietiekami, lai attiecībā uz dārzeņpipariem/papriku, lapu kāpostiem, cigoriņu saknēm un medu noteiktu jaunus MAL, kas ir patērētājiem droši (16). Risks patērētājiem nepastāv, tāpēc ir lietderīgi Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā MAL minētajiem produktiem noteikt Iestādes norādītajā līmenī. Novērtējot iesniegtos datus par platlapu cigoriņiem, Iestāde konstatēja risku patērētājiem saistībā ar ierosināto (augstāku) MAL, vienlaikus apstiprinot, ka pašreizējais MAL ir patērētājiem drošs. Tāpēc ir lietderīgi šo MAL saglabāt spēkā esošajā līmenī. Attiecībā uz lapu cigoriņiem Iestāde secināja, ka sniegtie dati jauna MAL noteikšanai nav pietiekami. Tāpēc ir lietderīgi saglabāt MAL spēkā esošajā līmenī, kas atbilst produktspecifiskajai NR.

(19)

Par vajadzību koriģēt dažas NR Komisija apspriedās ar Eiropas Savienības references laboratorijām. Šīs laboratorijas ierosināja produktspecifiskas NR, kas ir analītiski sasniedzamas visiem produktiem.

(20)

Par jaunajiem MAL notika apspriedes ar Savienības tirdzniecības partneriem Pasaules Tirdzniecības organizācijā, un to komentāri ir ņemti vērā.

(21)

Tāpēc Regula (EK) Nr. 396/2005 būtu attiecīgi jāgroza.

(22)

Lai nodrošinātu, ka normāli norisinās produktu tirdzniecība, pārstrāde un patēriņš, attiecībā uz produktiem, kuri Savienībā tirgū laisti pirms attiecīgo MAL izmaiņām un par kuriem informācija liecina, ka tiek saglabāts augsts patērētāju aizsardzības līmenis, šajā regulā būtu jāparedz pārejas pasākumi.

(23)

Pirms mainīto MAL piemērošanas būtu jāparedz saprātīgs termiņš, lai dalībvalstis, trešās valstis un pārtikas apritē iesaistītie uzņēmēji varētu sagatavoties no MAL izmaiņām izrietošo jauno prasību izpildei.

(24)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Augu, dzīvnieku, pārtikas aprites un dzīvnieku barības pastāvīgās komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumu groza saskaņā ar šīs regulas pielikumu.

2. pants

Regulu (EK) Nr. 396/2005 tās redakcijā pirms grozījumiem, kas izdarīti ar šo regulu, turpina piemērot produktiem, kuri Savienības tirgū laisti pirms 2024. gada 11. jūnija, izņemot attiecībā uz MAL, ko piemēro deltametrīnan uz bumbieriem, kartupeļiem un salātiem un attiecībā uz MAL, ko piemēro tiabendazolam papaijās.

3. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

To piemēro no 2024. gada 11. jūnija.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2024. gada 21. maijā

Komisijas vārdā –

priekšsēdētāja

Ursula VON DER LEYEN


(1)   OV L 70, 16.3.2005., 1. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2005/396/oj.

(2)   Reasoned opinion on the Evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review and modification of the existing maximum residue levels for deltamethrin in tomatoes and okra/lady’s fingers. EFSA Journal 2022;20(3):7107.

(3)  Komisijas Regula (ES) 2018/832 (2018. gada 5. jūnijs), ar ko attiecībā uz ciāntraniliprola, cimoksanila, deltametrīna, difenokonazola, fenamidona, flubendiamīda, fluopikolīda, folpeta, fozetila, mandestrobīna, mepikvata, metazahlora, propamokarba, propargīta, pirimetanila, sulfoksaflora un trifloksistrobīna maksimālajiem atlieku līmeņiem konkrētos produktos vai uz tiem groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 396/2005 II, III un V pielikumu (OV L 140, 6.6.2018., 38. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2018/832/oj).

(4)   Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for deltamethrin in carobs/Saint John’s breads. EFSA Journal 2020;18(10):6271.

(5)   Reasoned opinion on the modification of the existing maximum residue level for deltamethrin in maize/corn. EFSA Journal 2022;20(7):7446.

(6)   Reasoned opinion on the setting of import tolerances for deltamethrin in mangoes and papayas. EFSA Journal 2022;20(3):7198.

(7)   Reasoned opinion on the evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for metalaxyl-M. EFSA Journal 2021;19(12):6996.

(8)   Reasoned opinion on the setting of import tolerances for metalaxyl-M in oil palms fruits and peppercorn. EFSA Journal 2023;21(5):8008.

(9)   Joint FAO/WHO Food Standards Programme Codex Alimentarius Commission. (FAO/PVO kopīgā pārtikas standartu programma “Pārtikas kodeksa komisija”.) III papildinājums. Četrdesmit piektā sesija. virtuāli, 2022. gada 21.–25. novembris, 12., 13. un 19. decembris un 2023. gada 6. februāris. https://www.fao.org/fao-who-codexalimentarius/sh-proxy/en/?lnk=1&url=https%253A%252F%252Fworkspace.fao.org%252Fsites%252Fcodex%252FMeetings%252FCX-701-45%252FFinal%252520Report%252520CAC45%252FCompiled%2BREP22_CAC.pdf.

(10)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 178/2002 (2002. gada 28. janvāris), ar ko paredz pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgus principus un prasības, izveido Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādi un paredz procedūras saistībā ar pārtikas nekaitīgumu (OV L 31, 1.2.2002., 1. lpp., ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2002/178/oj).

(11)   Scientific support for preparing an EU position for the 53rd Session of the Codex Committee on Pesticide Residues (CCPR) (Zinātniskais atbalsts ES nostājas sagatavošanā Pārtikas kodeksa komisijas pesticīdu atlieku komitejas (CCPR) 53. sesijai). EFSA Journal 2022;20(9):7521.

(12)   European Union comments on Codex (Eiropas Savienības komentāri par Pārtikas kodeksa komisijas diskusiju dokumentu) CX/PR 22/53/5: https://www.fao.org/fao-who-codexalimentarius/sh-proxy/en/?lnk=1&url=https%253A%252F%252Fworkspace.fao.org%252Fsites%252Fcodex%252FMeetings%252FCX-718-53%252FCRDs%252Fpr53_crd13revx.pdf.

(13)   Report of the 53rd session of the Codex Committee on Pesticide Residues (Pārtikas kodeksa komisijas pesticīdu atlieku komitejas 53. sesijas ziņojums) REP22/PR53: https://www.fao.org/fao-who-codexalimentarius/sh-proxy/en/?lnk=1&url=https%253A%252F%252Fworkspace.fao.org%252Fsites%252Fcodex%252FMeetings%252FCX-718-53%252FREPORT%252FFINAL%2BREPORT%252FREP22_PR53e.pdf.

(14)   Reasoned opinion on the evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for thiabendazole. EFSA Journal 2022;20(8):7539.

(15)   Reasoned opinion on the modification of existing maximum residue levels in various crops and evaluation of confirmatory data following the Article 12 MRL review for trifloxystrobin. EFSA Journal 2022;20(1):7048.

(16)   Modification of the existing maximum residue level for trifloxystrobin in honey. EFSA Journal 2023;21(8):8189


PIELIKUMS

Regulas (EK) Nr. 396/2005 II pielikumā slejas par deltametrīnu, metalaksilu, tiabendazolu un trifloksistrobīnu aizstāj ar šādām:

Pesticīdu atliekas un maksimālie atlieku līmeņi (mg/kg)

Kods

Produktu grupas un atsevišķu produktu piemēri, uz ko attiecas MAL  (1)

Deltametrīns (cis-deltametrīns) (F)

Metalaksils un metalaksils-M (metalaksils, ietverot pārējos to veidojošo izomēru maisījumus, arī metalaksilu-M (izomēru summa)) (R)

Tiabendazols (R)

Trifloksistrobīns (R) (F)

(1)

(2)

(3)

(4)

(5)

(6)

0100000

SVAIGI VAI SALDĒTI AUGĻI; KOKU RIEKSTI

 

 

 

 

0110000

Citrusaugļi

0,02

 

7

0,5

0110010

Greipfrūti

 

0,7

 

 

0110020

Apelsīni

 

0,7

 

 

0110030

Citroni

 

0,01  (*1)

 

 

0110040

Laimi

 

0,4

 

 

0110050

Mandarīni

 

0,4

 

 

0110990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

 

0120000

Koku rieksti

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

0,02

0120010

Mandeles

 

 

 

 

0120020

Brazīlijas rieksti

 

 

 

 

0120030

Indijas rieksti

 

 

 

 

0120040

Kastaņi

 

 

 

 

0120050

Kokosrieksti

 

 

 

 

0120060

Lazdu rieksti

 

 

 

 

0120070

Makadāmijas rieksti

 

 

 

 

0120080

Pekanrieksti

 

 

 

 

0120090

Pīniju rieksti

 

 

 

 

0120100

Pistācijas

 

 

 

 

0120110

Valrieksti

 

 

 

 

0120990

Citi (2)

 

 

 

 

0130000

Sēkleņi

 

0,01  (*1)

 

0,7

0130010

Āboli

0,2

 

4

 

0130020

Bumbieri

0,09

 

4

 

0130030

Cidonijas

0,1

 

3

 

0130040

Mespili

0,1

 

3

 

0130050

Lokvas / Japānas mespili

0,1

 

3

 

0130990

Citi (2)

0,1

 

0,01  (*1)

 

0140000

Kauleņi

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

3

0140010

Aprikozes

0,15

 

 

 

0140020

Ķirši (saldie)

0,1

 

 

 

0140030

Persiki

0,15

 

 

 

0140040

Plūmes

0,1

 

 

 

0140990

Citi (2)

0,01  (*1)

 

 

 

0150000

Ogas un sīkie augļi

 

 

0,01  (*1)

 

0151000

a)

vīnogas

0,2

1,5

 

3

0151010

Galda vīnogas

 

 

 

 

0151020

Vīna vīnogas

 

 

 

 

0152000

b)

zemenes

0,2

0,6

 

1

0153000

c)

ogas uz dzinumiem

0,08

0,02  (*1)

 

3

0153010

Kazenes

 

 

 

 

0153020

Ziemeļu kaulenes

 

 

 

 

0153030

Avenes (sarkanās un dzeltenās)

 

 

 

 

0153990

Citi (2)

 

 

 

 

0154000

d)

citi sīkie augļi un ogas

0,6

 

 

3

0154010

Zilenes

 

0,01  (*1)

 

 

0154020

Dzērvenes

 

0,01  (*1)

 

 

0154030

Jāņogas (baltās un sarkanās) un upenes

 

0,4

 

 

0154040

Ērkšķogas (dzeltenās, sarkanās un zaļās)

 

0,3

 

 

0154050

Mežrožu paaugļi

 

0,01  (*1)

 

 

0154060

Zīdkoka ogas (baltās un melnās)

 

0,01  (*1)

 

 

0154070

Vilkābeles ogas

 

0,01  (*1)

 

 

0154080

Plūškoka ogas

 

0,01  (*1)

 

 

0154990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

 

0160000

Dažādi augļi

 

 

 

 

0161000

a)

ar ēdamu mizu

 

0,05  (*1)

 

 

0161010

Dateles

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161020

Vīģes

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161030

Galda olīvas

1

 

0,01  (*1)

0,3

0161040

Kumkvati

0,01  (*1)

 

7

0,01  (*1)

0161050

Karambolas

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161060

Hurmas

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161070

Javas salas plūmes

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0161990

Citi (2)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0162000

b)

mazi, ar neēdamu mizu

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0162010

Kivi augļi (dzelteni, sarkani un zaļi)

 

0,02  (*1)

 

 

0162020

Ličī

 

0,01  (*1)

 

 

0162030

Pasifloru augļi

 

0,01  (*1)

 

 

0162040

Opuncijas

 

0,01  (*1)

 

 

0162050

Hrizofilas

 

0,01  (*1)

 

 

0162060

Amerikas hurmas

 

0,01  (*1)

 

 

0162990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

 

0163000

c)

lieli, ar neēdamu mizu

 

0,01  (*1)

 

 

0163010

Avokado

0,01  (*1)

 

15

0,01  (*1)

0163020

Banāni

0,01  (*1)

 

6

0,05

0163030

Mango

0,05

 

5

0,01  (*1)

0163040

Papaijas

0,1

 

0,01  (*1)

0,6

0163050

Granātāboli

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163060

Čerimojas

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163070

Gvajaves

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163080

Ananasi

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163090

Maizeskoka augļi

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163100

Duriāni

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163110

Guanabanas

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0163990

Citi (2)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0200000

SVAIGI VAI SALDĒTI DĀRZEŅI

 

 

 

 

0210000

Sakņu un bumbuļu dārzeņi

 

 

 

 

0211000

a)

kartupeļi

0,01  (*1)

0,02

0,04

0,02

0212000

b)

tropiskie sakņu un bumbuļu dārzeņi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0212010

Manioki

 

 

0,01  (*1)

 

0212020

Batātes

 

 

3

 

0212030

Jamsi

 

 

0,01  (*1)

 

0212040

Marantas

 

 

0,01  (*1)

 

0212990

Citi (2)

 

 

0,01  (*1)

 

0213000

c)

citi sakņu un bumbuļu dārzeņi, izņemot cukurbietes

0,02

 

0,01  (*1)

 

0213010

Galda bietes

 

0,02  (*1)

 

0,02

0213020

Burkāni

 

0,1

 

0,1

0213030

Sakņu selerijas

 

0,01  (*1)

 

0,03

0213040

Mārrutki

 

0,1

 

0,08

0213050

Topinambūri

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0213060

Pastinaki

 

0,1

 

0,04

0213070

Sakņu pētersīļi

 

0,01  (*1)

 

0,08

0213080

Redīsi

 

0,06

 

0,08

0213090

Puravlapu plostbārži

 

0,02  (*1)

 

0,04

0213100

Kāļi

 

0,01  (*1)

 

0,04

0213110

Rāceņi

 

0,01  (*1)

 

0,04

0213990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0220000

Sīpolu dārzeņi

 

 

0,01  (*1)

 

0220010

Ķiploki

0,06

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0220020

Sīpoli

0,06

0,03

 

0,01  (*1)

0220030

Šalotes

0,06

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0220040

Lielie loksīpoli un Velsas sīpoli

0,3

0,3

 

0,1

0220990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0230000

Augļu dārzeņi

 

 

0,01  (*1)

 

0231000

a)

nakteņu dzimtas augi un malvu dzimtas augi

 

 

 

 

0231010

Tomāti

0,1

0,3

 

0,7

0231020

Dārzeņpipari/paprika

0,15

0,4

 

0,9

0231030

Baklažāni

0,4

0,01  (*1)

 

0,7

0231040

Okra / “dāmu pirkstiņi”

0,15

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0231990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0232000

b)

ķirbjaugi ar ēdamu mizu

0,2

 

 

0,3

0232010

Gurķi

 

0,5

 

 

0232020

Pipargurķīši

 

0,01  (*1)

 

 

0232030

Tumšzaļie kabači

 

0,01  (*1)

 

 

0232990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

 

0233000

c)

ķirbjaugi ar neēdamu mizu

 

 

 

0,3

0233010

Melones

0,01  (*1)

0,15

 

 

0233020

Ķirbji

0,2

0,01  (*1)

 

 

0233030

Arbūzi

0,01  (*1)

0,15

 

 

0233990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

 

0234000

d)

cukurkukurūza

0,02

0,05  (*1)

 

0,01  (*1)

0239000

e)

citi augļu dārzeņi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0240000

Krustziežu dārzeņi (izņemot krustziežu dzimtas augu saknes un jaunās lapiņas)

 

 

0,01  (*1)

 

0241000

a)

ziedoši krustziežu dzimtas dārzeņi

0,1

0,2

 

 

0241010

Brokoļi

 

 

 

0,6

0241020

Ziedkāposti

 

 

 

0,5

0241990

Citi (2)

 

 

 

0,5

0242000

b)

galviņu krustzieži

0,01  (*1)

 

 

 

0242010

Briseles kāposti

 

0,15

 

0,6

0242020

Galviņkāposti

 

0,06

 

0,5

0242990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0243000

c)

lapu krustzieži

 

 

 

 

0243010

Ķīnas kāposti

0,2

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0243020

Lapu kāposti

0,15

0,3

 

2

0243990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0244000

d)

kolrābji

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0250000

Lapu dārzeņi, garšaugi un ēdami ziedi

 

 

 

 

0251000

a)

salāti un salātveidīgie

 

3

0,01  (*1)

15

0251010

Salātu baldriņi

2

 

 

 

0251020

Salāti

0,4

 

 

 

0251030

Platlapu cigoriņi / endīvijas

0,01  (*1)

 

 

 

0251040

Kressalāti un citi dīgsti un dzinumi

2

 

 

 

0251050

Barbarejas

2

 

 

 

0251060

Sējas pazvērītes / rukolas salāti

2

 

 

 

0251070

Brūnās sinepes

2

 

 

 

0251080

Augu (tostarp Brassica ģints sugu) jaunās lapiņas

2

 

 

 

0251990

Citi (2)

0,01  (*1)

 

 

 

0252000

b)

spināti un tiem līdzīgu augu lapas

0,01  (*1)

1,5

0,01  (*1)

 

0252010

Spināti

 

 

 

20

0252020

Anakampseras

 

 

 

15

0252030

Mangoldi / lapu bietes

 

 

 

0,01  (*1)

0252990

Citi (2)

 

 

 

0,01  (*1)

0253000

c)

vīnogulāju lapas

2

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0254000

d)

ūdenskreses

2

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0255000

e)

lapu cigoriņi

0,01  (*1)

0,4

0,15

0,01  (*1)

0256000

f)

garšaugi un ēdami ziedi

 

3

0,02  (*1)

30

0256010

Kārvele

2

 

 

 

0256020

Maurloki

1,5

 

 

 

0256030

Lapu selerijas

1,5

 

 

 

0256040

Pētersīļi

1,5

 

 

 

0256050

Salvija

1,5

 

 

 

0256060

Rozmarīns

1,5

 

 

 

0256070

Timiāns

1,5

 

 

 

0256080

Baziliks un ēdamie ziedi

1,5

 

 

 

0256090

Lauru lapas

1,5

 

 

 

0256100

Estragons

1,5

 

 

 

0256990

Citi (2)

1,5

 

 

 

0260000

Pākšaugi

0,2

 

0,01  (*1)

 

0260010

Pupas (ar pākstīm)

 

0,02  (*1)

 

0,8

0260020

Pupas (bez pākstīm)

 

0,02  (*1)

 

0,09

0260030

Zirņi (ar pākstīm)

 

0,02  (*1)

 

1,5

0260040

Zirņi (bez pākstīm)

 

0,02  (*1)

 

0,09

0260050

Lēcas

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0260990

Citi (2)

 

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0270000

Stublāju dārzeņi

 

 

0,01  (*1)

 

0270010

Sparģeļi

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,05

0270020

Lapu artišoki

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0270030

Selerijas

0,3

0,01  (*1)

 

1

0270040

Fenheļi

0,3

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0270050

Artišoki

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,3

0270060

Puravi

0,3

0,03

 

0,7

0270070

Rabarberi

0,3

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0270080

Bambusa dzinumi

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0270090

Palmu serdes

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0270990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0280000

Sēnes, sūnas un ķērpji

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0280010

Kultivētās sēnes

0,05

 

 

 

0280020

Savvaļas sēnes

0,01  (*1)

 

 

 

0280990

Sūnas un ķērpji

0,01  (*1)

 

 

 

0290000

Aļģes un prokarioti

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0300000

PĀKŠAUGI

 

 

0,01  (*1)

0,2

0300010

Pupas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

 

0300020

Lēcas

1

0,01  (*1)

 

 

0300030

Zirņi

1

0,02  (*1)

 

 

0300040

Lupīnas

1

0,02  (*1)

 

 

0300990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

 

0400000

EĻĻAS AUGU SĒKLAS UN AUGĻI

 

 

0,02  (*1)

 

0401000

Eļļas augu sēklas

 

 

 

 

0401010

Linsēklas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0401020

Zemesrieksti

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,02

0401030

Magoņu sēklas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0401040

Sezama sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0401050

Saulespuķu sēklas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0401060

Rapšu sēklas

0,2

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0401070

Sojas pupas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,05

0401080

Sinepju sēklas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0401090

Kokvilnas sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,4

0401100

Ķirbju sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0401110

Saflora sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0401120

Gurķenes sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0401130

Sējas idras sēklas

0,01  (*1)

0,02  (*1)

 

0,01  (*1)

0401140

Kaņepju sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0401150

Rīcinauga sēklas

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0401990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0402000

Eļļas augu augļi

 

 

 

 

0402010

Olīvas eļļas ražošanai

0,6

0,01  (*1)

 

0,3

0402020

Eļļas palmas kodoli

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0402030

Eļļas palmas augļi

0,01  (*1)

0,015

 

0,01  (*1)

0402040

Kapoki

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0402990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0500000

GRAUDAUGI

 

 

0,01  (*1)

 

0500010

Mieži

2

0,01  (*1)

 

0,5

0500020

Griķi un citi pseidograudaugi

2

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0500030

Kukurūza

2

0,02  (*1)

 

0,02

0500040

Prosa

2

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0500050

Auzas

2

0,01  (*1)

 

0,3

0500060

Rīsi

1

0,01  (*1)

 

5

0500070

Rudzi

2

0,01  (*1)

 

0,3

0500080

Sorgo

2

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0500090

Kvieši

1

0,01  (*1)

 

0,3

0500990

Citi (2)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0,01  (*1)

0600000

TĒJAS, KAFIJA, ZĀĻU TĒJAS, KAKAO UN CERATONIJAS

 

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0610000

Tējas

5

0,05  (*1)

 

 

0620000

Kafijas pupiņas

0,1  (*1)

0,05  (*1)

 

 

0630000

Zāļu tējas no

 

0,05  (*1)

 

 

0631000

a)

ziediem

9

 

 

 

0631010

Kumelīte

 

 

 

 

0631020

Hibisks

 

 

 

 

0631030

Roze

 

 

 

 

0631040

Jasmīns

 

 

 

 

0631050

Liepa

 

 

 

 

0631990

Citi (2)

 

 

 

 

0632000

b)

lapām un garšaugiem

9

 

 

 

0632010

Zemenes

 

 

 

 

0632020

Roibosa krūms

 

 

 

 

0632030

Mate

 

 

 

 

0632990

Citi (2)

 

 

 

 

0633000

c)

saknēm

0,3

 

 

 

0633010

Baldriāns

 

 

 

 

0633020

Žeņšeņs

 

 

 

 

0633990

Citi (2)

 

 

 

 

0639000

d)

jebkurām citām auga daļām

0,05  (*1)

 

 

 

0640000

Kakao pupiņas

0,05  (*1)

0,05

 

 

0650000

Ceratonija / ceratonijas augļi

0,7

0,05  (*1)

 

 

0700000

APIŅI

0,05  (*1)

15

0,05  (*1)

40

0800000

GARŠVIELAS

 

 

 

 

0810000

Sēklas

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0810010

Anīsa sēklas

 

 

 

 

0810020

Sējas melnsēklītes

 

 

 

 

0810030

Selerija

 

 

 

 

0810040

Koriandrs

 

 

 

 

0810050

Ķimenes

 

 

 

 

0810060

Dilles

 

 

 

 

0810070

Fenhelis

 

 

 

 

0810080

Grieķu sieramoliņa sēklas

 

 

 

 

0810090

Muskatrieksts

 

 

 

 

0810990

Citi (2)

 

 

 

 

0820000

Augļi

0,05  (*1)

 

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0820010

Jamaikas pipari

 

0,05  (*1)

 

 

0820020

Sičuānas pipari

 

0,05  (*1)

 

 

0820030

Pļavas ķimenes

 

0,05  (*1)

 

 

0820040

Kardamons

 

0,05  (*1)

 

 

0820050

Kadiķogas

 

0,05  (*1)

 

 

0820060

Pipari (baltie, melnie un zaļie)

 

2

 

 

0820070

Vaniļa

 

0,05  (*1)

 

 

0820080

Tamarinda augļi

 

0,05  (*1)

 

 

0820990

Citi (2)

 

0,05  (*1)

 

 

0830000

Mizas

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0830010

Kanēlis

 

 

 

 

0830990

Citi (2)

 

 

 

 

0840000

Saknes vai sakneņi

 

 

 

 

0840010

Lakricas sakne

0,5

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840020

Ingvers (10)

 

 

 

 

0840030

Kurkuma

0,5

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0840040

Mārrutki (11)

 

 

 

 

0840990

Citi (2)

0,5

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850000

Pumpuri

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0850010

Krustnagliņas

 

 

 

 

0850020

Kaperi

 

 

 

 

0850990

Citi (2)

 

 

 

 

0860000

Ziedu drīksnas

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0860010

Safrāns

 

 

 

 

0860990

Citi (2)

 

 

 

 

0870000

Sēklsedzes

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0870010

Muskatrieksta miza

 

 

 

 

0870990

Citi (2)

 

 

 

 

0900000

AUGI CUKURA RAŽOŠANAI

 

0,01  (*1)

0,01  (*1)

 

0900010

Cukurbiešu saknes

0,01  (*1)

 

 

0,02

0900020

Cukurniedres

0,01  (*1)

 

 

0,01  (*1)

0900030

Cigoriņu saknes

0,04

 

 

0,02

0900990

Citi (2)

0,01  (*1)

 

 

0,01  (*1)

1000000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – SAUSZEMES DZĪVNIEKI

 

 

 

 

1010000

Audi

 

 

 

 

1011000

a)

cūku

 

 

0,01  (*1)

0,04

1011010

Muskuļi

0,03

0,01  (*1)

 

 

1011020

Taukaudi

0,5

0,01  (*1)

 

 

1011030

Aknas

0,03  (*1)

0,05  (*1)

 

 

1011040

Nieres

0,03  (*1)

0,15

 

 

1011050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,5

0,15

 

 

1011990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

 

1012000

b)

liellopu

 

 

0,1

 

1012010

Muskuļi

0,03

0,01  (*1)

 

0,04

1012020

Taukaudi

0,5

0,01  (*1)

 

0,06

1012030

Aknas

0,03  (*1)

0,06

 

0,07

1012040

Nieres

0,03  (*1)

0,4

 

0,04

1012050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,5

0,4

 

0,07

1012990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

1013000

c)

aitu

 

 

0,01  (*1)

 

1013010

Muskuļi

0,03

0,01  (*1)

 

0,04

1013020

Taukaudi

0,5

0,01  (*1)

 

0,06

1013030

Aknas

0,03  (*1)

0,05  (*1)

 

0,07

1013040

Nieres

0,03  (*1)

0,15

 

0,04

1013050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,5

0,15

 

0,07

1013990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

1014000

d)

kazu

 

 

0,1

 

1014010

Muskuļi

0,03

0,01  (*1)

 

0,04

1014020

Taukaudi

0,5

0,01  (*1)

 

0,06

1014030

Aknas

0,03  (*1)

0,05  (*1)

 

0,07

1014040

Nieres

0,03  (*1)

0,15

 

0,04

1014050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,5

0,15

 

0,07

1014990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

1015000

e)

zirgu

 

 

0,01  (*1)

 

1015010

Muskuļi

0,03

0,01  (*1)

 

0,04

1015020

Taukaudi

0,5

0,01  (*1)

 

0,06

1015030

Aknas

0,03  (*1)

0,06

 

0,07

1015040

Nieres

0,03  (*1)

0,4

 

0,04

1015050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,5

0,4

 

0,07

1015990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

1016000

f)

mājputnu

 

 

0,01  (*1)

0,04

1016010

Muskuļi

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

 

1016020

Taukaudi

0,1

0,01  (*1)

 

 

1016030

Aknas

0,02  (*1)

0,05  (*1)

 

 

1016040

Nieres

0,02  (*1)

0,05  (*1)

 

 

1016050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,02  (*1)

0,05  (*1)

 

 

1016990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

 

1017000

g)

citu lauksaimniecības dzīvnieku

 

 

0,01  (*1)

 

1017010

Muskuļi

0,03

0,01  (*1)

 

0,04

1017020

Taukaudi

0,5

0,01  (*1)

 

0,06

1017030

Aknas

0,03  (*1)

0,05  (*1)

 

0,07

1017040

Nieres

0,03  (*1)

0,15

 

0,04

1017050

Pārtikai izmantojami subprodukti (kas nav aknas un nieres)

0,5

0,15

 

0,07

1017990

Citi (2)

0,02  (*1)

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

1020000

Piens

0,05

0,01  (*1)

 

0,02  (*1)

1020010

Liellopi

 

 

0,1

 

1020020

Aitas

 

 

0,01  (*1)

 

1020030

Kazas

 

 

0,1

 

1020040

Zirgi

 

 

0,01  (*1)

 

1020990

Citi (2)

 

 

0,01  (*1)

 

1030000

Putnu olas

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,04

1030010

Vistas

 

 

 

 

1030020

Pīles

 

 

 

 

1030030

Zosis

 

 

 

 

1030040

Paipalas

 

 

 

 

1030990

Citi (2)

 

 

 

 

1040000

Medus un pārējie biškopības produkti (7)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,05  (*1)

0,07

1050000

Abinieki un rāpuļi

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

1060000

Sauszemes bezmugurkaulnieki

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

1070000

Sauszemes savvaļas mugurkaulnieki

0,02  (*1)

0,01  (*1)

0,01  (*1)

0,02  (*1)

1100000

DZĪVNIEKU IZCELSMES PRODUKTI – ZIVIS, ZIVJU PRODUKTI UN CITI JŪRAS UN SALDŪDENS PĀRTIKAS PRODUKTI (8)

 

 

 

 

1200000

KULTŪRAUGI VAI KULTŪRAUGU DAĻAS, KO IZMANTO VIENĪGI DZĪVNIEKU BARĪBAI (8)

 

 

 

 

1300000

APSTRĀDĀTI PĀRTIKAS PRODUKTI (9)

 

 

 

 

(+)

Pesticīda un produkta kombinācija, uz kuru attiecas zemsvītras piezīme. Zemsvītras piezīmju saraksts ir sniegts zemāk.

Deltametrīns (cis-deltametrīns) (F)

(F) Taukos šķīstošs.

Metalaksils un metalaksils-M (metalaksils, ietverot pārējos to veidojošo izomēru maisījumus, arī metalaksilu-M (izomēru summa)) (R)

(R) Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām: metalaksils – kods 100000 , izņemot 1040000: metalaksila (enantiomēru summa) un metabolītu (brīvo + konjugēto) M3 (N-(2,6-dimetilfenil)-N-(hidroksiacetil)alanīnmetilestera) un M8 (N-(2-hidroksimetil-6-metilfenil)-N-(metoksiacetil)alanīnmetilestera (enantiomēru summa) summa, izteikta kā metalaksils.

Tiabendazols (R)

(R) Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām: tiabendazols – kods 100000 , izņemot 1020000 un 1040000: tiabendazola un 5-hidroksitiabendazola summa, izteikta kā tiabendazols.

Tiabendazols – kods 1020000: tiabendazola un 5-hidroksitiabendazola un tā sulfāta konjugāta summa, izteikta kā tiabendazols.

Trifloksistrobīns (R) (F)

(R) Atlieku definīcija atšķiras šādām pesticīda un koda kombinācijām: trifloksistrobīns – kods 1000000, izņemot 1040000: trifloksistrobīna un tā metabolīta (E,E)-metoksiimino-{2-[1-(3-trifluormetil-fenil)-etilidēnamino-oksimetil]-fenil}-etiķskābes (CGA 321113) summa, izteikta kā trifloksistrobīns (F).

(F) Taukos šķīstošs.”


(*1)  Norāda zemāko analītiskās noteikšanas robežu.

(1)  Pilnīgu to augu un dzīvnieku izcelsmes produktu sarakstu, kuriem piemēro MAL, skatīt I pielikumā.


ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2024/1342/oj

ISSN 1977-0715 (electronic edition)


Top