EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32019D1220(02)

Komisijas LēmumsD (2019. gada 16. decembris) par Komisijas ekspertu grupas Platforma labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultas uzlikšanas jautājumos pilnvaru atjaunošanu2019/C 428/08

C/2019/8864

OV C 428, 20.12.2019, p. 34–40 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 16/06/2024

20.12.2019   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 428/34


KOMISIJAS LĒMUMSD

(2019. gada 16. decembris)

par Komisijas ekspertu grupas “Platforma labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultas uzlikšanas jautājumos” pilnvaru atjaunošanu

(2019/C 428/08)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

tā kā:

(1)

Ar savu 2012. gada 6. decembra paziņojumu (1) Komisija iesniedza rīcības plānu par to, kā pastiprināt cīņu pret krāpšanu nodokļu jomā un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Paziņojumam bija pievienoti divi ieteikumi – viens attiecas uz nodokļu agresīvu plānošanu (2), otrs attiecas uz pasākumiem, kuru mērķis ir mudināt trešās valstis piemērot labas pārvaldības obligātos standartus nodokļu lietās (3).

(2)

Ar Komisijas Lēmumu C(2013) 2236 (4) tika izveidota Platforma labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultas uzlikšanas jautājumos (platforma) – Komisijas ekspertu grupa, kuras nolūks ir pārskatīt vairāku pasākumu īstenošanas gaitu, tostarp 2012. gada rīcības plāns, kā pastiprināt cīņu pret krāpšanu nodokļu jomā un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas, kā arī divi minētie ieteikumi. Paziņojumā par nodokļu dubulto uzlikšanu vienotajā tirgū (5) Komisija secināja, ka tā izvērtēs potenciālos ieguvumus, ko radīs ES foruma izveide nodokļu dubultās uzlikšanas jautājumā. Ņemot vērā to, ka nodokļu dubultā neuzlikšana un nodokļu dubultā uzlikšana bieži ir savstarpēji saistītas, tika uzskatīts par lietderīgu platformas ietvaros risināt arī jautājumu par nodokļu dubulto uzlikšanu, un tā tas ir joprojām.

(3)

Ar Komisijas Lēmumu C(2015) 4095 (6) platformu izveidoja no jauna, un Lēmums C(2013) 2236 tika atcelts. Lēmumu C(2015) 4095 vairs nepiemēro no 2019. gada 17. jūnija.

(4)

Eiropas Parlaments (7) un Eiropas Savienības Padome (8) ir aicinājuši turpināt centienus, lai apkarotu krāpšanu nodokļu jomā un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Eiropas Parlamenta TAXE komiteja, ko izveidoja 2015. gada sākumā un kurai tūlīt sekoja TAX2 īpašā komiteja, “Izmeklēšanas komiteja, kuras uzdevums ir pārbaudīt apgalvojumus par iespējamiem pārkāpumiem un administratīvām kļūmēm Savienības tiesību aktu piemērošanā attiecībā uz nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, nodokļu apiešanu un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas”, un visbeidzot TAX3 komiteja, sava darba ietvaros aicināja turpināt centienus, lai cīnītos pret negodīgu, neefektīvu nodokļu sistēmu, un īstenot turpmākas iniciatīvas labas nodokļu pārvaldības un nodokļu pārredzamības jomā.

(5)

Platforma ir bijusi efektīvs instruments, lai palielinātu šādu pārredzamību nodokļu politikas veidošanā, vienlaikus veicinot un nodrošinot konstruktīvu dialogu starp Komisiju un dažādām nodokļu jautājumos ieinteresētajām personām, kā arī starp dažādām nodokļu jautājumos ieinteresētajām personām. Komisijai jāpaļaujas uz speciālistu un ieinteresēto personu zinātību. Platforma ir vērtīgs šādas zinātības avots nodokļu jomā.

(6)

Komisija ir partnere Adisabebas nodokļu iniciatīvā, kas ir 2015. gadā sākta daudzu ieinteresēto personu partnerība, kuras mērķis ir uzlabot iekšzemes ieņēmumu mobilizēšanu jaunattīstības valstīs, lai finansētu to attīstības programmu un līdz 2030. gadam sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus. Platformai būtu jāturpina sniegt padomus un palīdzēt Komisijai tās pašreizējā darbā, kura pamatā ir Adisabebas nodokļu iniciatīva.

(7)

Taisnīga un efektīva nodokļu sistēma ir Komisijas politiskā prioritāte, pateicoties kurai tika ierosinātas vairākas juridiskās iniciatīvas, kā arī valsts atbalsta lietas un ieteikuma tiesības. Komisija 2015. gada 18. martā pieņēma dokumentu kopumu par nodokļu pārredzamību (9). Komisija 2015. gada 17. jūnijā (10) pieņēma paziņojumu par taisnīgu un efektīvu uzņēmumu ienākuma nodokļa sistēmu Savienībā (2015. gada rīcības plāns), kur tā ziņoja par 2012. gada ieteikumu piemērošanu, izmantojot platformas sniegtās atsauksmes. Minētajā paziņojumā Komisija informēja, ka tiks pagarināts platformas pilnvaru termiņš, paplašināta tās darbības joma un uzlabotas tās darba metodes.

(8)

Komisija 2016. gada 28. janvārī pieņēma paziņojumu par ārējo stratēģiju faktiskai nodokļu uzlikšanai (11), lai veicinātu nodokļu labu pārvaldību globālā mērogā. Paziņojumā tika noteiktas platformas darbības jaunas jomas, jo īpaši saistībā ar Savienības nodokļu un attīstības programmu un valstu sarakstu ar jurisdikcijām, kas nesadarbojas, koordinēšanu. Šajā saistībā ES saraksts ar jurisdikcijām, kas nodokļu nolūkos nesadarbojas (12), joprojām ir būtisks instruments, lai nodrošinātu nodokļu labu pārvaldību globālā mērogā.

(9)

Kā norādīts 2019. gada jūlijā iesniegtajās politiskajās pamatnostādnēs 2019.– 2024. gadam (13), taisnīga un efektīva nodokļu sistēma joprojām būs svarīga Komisijas prioritāte.

(10)

Ņemot vērā to, ka platforma sevi ir pierādījusi kā forums, kuram ir bijusi un joprojām ir būtiska ietekme un kas veicina nodokļu pārredzamības un taisnīgas nodokļu programmas izstrādi, ir lietderīgi atjaunot tās pilnvaras.

(11)

Platformai būtu jāsniedz konsultācijas un palīdzība Komisijai. Platforma arī nodrošinātu dialogu, pieredzes un zinātības apmaiņu un viedokļu apmaiņu starp visām ieinteresētajām personām.

(12)

Platformas vadība būtu jāuzņemas Komisijas pārstāvim, un tajā jāpiedalās dalībvalstu nodokļu iestāžu pārstāvjiem, organizācijām, kuras pārstāv uzņēmējus vai pilsonisko sabiedrību, un nodokļu speciālistiem.

(13)

Būtu jāizstrādā noteikumi par platformas locekļiem pieejamās informācijas izpaušanu.

(14)

Personas dati būtu jāapstrādā saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2018/1725 (14).

(15)

Lai nodrošinātu platformas darbības nepārtrauktību, šis lēmums būtu jāpiemēro ar atpakaļejošu spēku.

(16)

Šim lēmumam ir lietderīgi noteikt piemērošanas periodu. Komisija laikus izskatīs piemērošanas perioda pagarināšanas lietderību,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

Priekšmets

Ar šo atjauno ekspertu grupas “Platforma labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultas uzlikšanas jautājumos” (platforma) pilnvaras.

2. pants

Uzdevumi

Platformas uzdevumi ir sniegt konsultācijas un palīdzību Komisijai labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultās uzlikšanas jomā, vienlaikus nodrošinot dialogu, kurā notiek pieredzes un zinātības apmaiņa un tiek uzklausīti visu ieinteresēto personu viedokļi. Platforma jo īpaši:

a)

sniedz Komisijai informāciju, kas ir svarīga prioritāšu noteikšanai tādās jomās kā laba pārvaldība nodokļu jautājumos, agresīva nodokļu plānošana un nodokļu dubultā uzlikšana;

b)

konsultē Komisiju par atbilstošiem līdzekļiem un instrumentiem, lai panāktu progresu šajās jomās;

c)

veicina uzņēmumu, pilsoniskās sabiedrības un valstu nodokļu iestāžu ekspertu apspriedes par jautājumiem saistībā ar labu pārvaldību nodokļu jautājumos, nodokļu agresīvu plānošanu un nodokļu dubulto uzlikšanu;

d)

apspriež nodokļu iestāžu, kā arī uzņēmumu, pilsoniskās sabiedrības un nodokļu speciālistu sniegtās praktiskās atziņas un izvērtē iespējamos risinājumus, lai efektīvāk risinātu pašreizējās, ar nodokļu dubulto uzlikšanu saistītās problēmas, kas traucē iekšējā tirgus raitu darbību;

e)

sniedz padomus un palīdz Komisijai tās pašreizējā darbā, kura pamatā ir Adisabebas nodokļu iniciatīva.

Šajā lēmumā jēdziens “laba pārvaldība nodokļu jautājumos” aptver pārredzamību, informācijas apmaiņu un nodokļu taisnīgu konkurenci.

3. pants

Apspriešanās

Komisija drīkst apspriest ar platformu jebkuru jautājumu, kas attiecas uz labu pārvaldību nodokļu jomā, nodokļu agresīvu plānošanu, nodokļu dubulto uzlikšanu un turpmākajiem pasākumiem pēc 2015. gada rīcības plāna.

4. pants

Platformas locekļi

1.   Platformā ir ne vairāk kā 43 locekļi.

2.   Platformas locekļi ir

a)

dalībvalstu nodokļu iestādes (“D kategorijas locekļi”, kā minēts Komisijas Lēmuma C(2016) 3301 final (15) 7. panta 2. punkta d) apakšpunktā);

b)

ne vairāk kā piecpadsmit organizācijas, kuras pārstāv uzņēmējus, pilsonisko sabiedrību un nodokļu speciālistus un kuras ir kompetentas 2. pantā minētajos jautājumos (“C kategorijas locekļi”, kā minēts horizontālo noteikumu 7. panta 2. punkta c) apakšpunktā).

3.   D kategorijas locekļus pārstāv tikai ierēdņi vai publiskā sektora darbinieki. Katras dalībvalsts nodokļu iestādes vienu pārstāvi izraugās no to ierēdņu vidus, kuri risina ar nodokļu uzlikšanu pārrobežu mērogā saistītos jautājumus un galvenokārt pievēršas agresīvas nodokļu plānošanas apkarošanai.

4.   C kategorijas locekļus ieceļ amatā un tie piedalās platformas vai tās apakšgrupu darbā tikai tad, ja tie ir reģistrēti Pārredzamības reģistrā, ko kopīgi izveidojis Eiropas Parlaments un Komisija.

5.   Ja C kategorijas loceklis tiek uz laiku izslēgts vai svītrots no Pārredzamības reģistra, Nodokļu politikas un muitas savienības ģenerāldirektorāts (TAXUD ĢD) aptur tā dalību platformā, kamēr nav atjaunota tā reģistrācija Pārredzamības reģistrā. Pagaidu vai pilnīgas izslēgšanas laikā minēto locekli neaicina piedalīties nevienā no grupas sanāksmēm, un tas nesaņem nevienu dokumentu. Ja sešu mēnešu laikā no pagaidu vai pilnīgas izslēgšanas no Pārredzamības reģistra reģistrācija netiek atjaunota, TAXUD ĢD izslēdz locekli no platformas. Jebkādas šādas dalības izmaiņas reģistrē Komisijas ekspertu grupu un citu līdzīgu struktūru reģistrā (“Ekspertu grupu reģistrs”) (16).

6.   C kategorijas locekļi izvirza pastāvīgos pārstāvjus un aizvietotājus platformas vai tās apakšgrupu ietvaros, un viņu pienākums ir nodrošināt, ka to pārstāvji sniedz augsta līmeņa zinātību.

5. pants

Atlases procedūra

1.   Platformas C kategorijas locekļu atlasi veic, izmantojot publiskus uzaicinājumus iesniegt pieteikumus. Šajā nolūkā platformas locekļu atlasei TAXUD ĢD izmanto standarta uzaicinājumu iesniegt pieteikumus, kā noteikts horizontālo noteikumu 2. pielikumā. TAXUD ĢD var atkāpties no šīs procedūras vai papildināt to, ja to pamato īpašas prasības, saskaņā ar horizontālajiem noteikumiem.

2.   Uzaicinājumu iesniegt pieteikumus publicē Ekspertu grupu reģistrā. Turklāt uzaicinājumu iesniegt pieteikumus var publicēt, izmantojot citus līdzekļus, tostarp īpašu tīmekļa vietni (17). Uzaicinājumā iesniegt pieteikumus precīzi norāda atlases kritērijus, tostarp vajadzīgās specializētās zināšanas un intereses, kas jāpārstāv (18) saistībā ar darba pienākumu izpildi. Pieteikumu iesniegšanas minimālais termiņš ir četras nedēļas.

3.   Atbildot uz uzaicinājumu iesniegt pieteikumus, organizācijas izvirza vienu pārstāvi un vienu locekļa aizvietotāju, ko izvēlas saskaņā ar tādiem pašiem nosacījumiem kā attiecībā uz pārstāvi. Locekļa aizvietotājs automātiski aizstāj pārstāvi tā prombūtnes vai slimības laikā. TAXUD ĢD var noraidīt organizācijas izvirzītā pārstāvja vai aizvietotāja iecelšanu, ja tie to uzskata par nepiemērotu, kas būtu jāpamato, ņemot vērā lēmumā par platformas izveidi un/vai uzaicinājumā iesniegt pieteikumus noteiktās prasības. Šādos gadījumos attiecīgajai organizācijai lūdz izvirzīt citu pārstāvi vai citu aizvietotāju.

4.   Grupas locekļus ieceļ TAXUD ĢD ģenerāldirektors, izvēloties speciālistus, kuri ir kompetenti 2. pantā minētajās jomās un kuri pieteikušies, atbildot uz uzaicinājumu iesniegt pieteikumus. Izvēloties platformas locekļus no specializēto organizāciju vidus, TAXUD ĢD mērķis ir pēc iespējas nodrošināt augsta līmeņa zinātību, ģeogrāfisko līdzsvaru, kā arī attiecīgo zināšanu un kompetences līdzsvarotu pārstāvību interešu jomās, kas minētas 2. un 3. pantā, ņemot vērā ekspertu grupas īpašos uzdevumus, nepieciešamo zināšanu specifiku un atbildes uz uzaicinājumu iesniegt pieteikumus.

5.   Locekļus ieceļ uz 2,5 gadiem. Locekļi pilda pienākumus, līdz viņu vietā ieceļ citus locekļus vai līdz pilnvaru termiņa beigām. To pilnvaru laiku var atjaunot.

6.   Lai nodrošinātu nepārtrauktību un netraucētu grupas darbību, TAXUD ĢD izveido piemēroto kandidātu rezerves sarakstu, ko var izmantot, lai ieceltu locekļu aizstājējus. Pieteikuma iesniedzēju vārdus rezerves sarakstā TAXUD ĢD iekļauj ar pieteikumu iesniedzēju piekrišanu.

7.   C kategorijas locekļus vai to pārstāvjus vairs neaicina piedalīties platformas sanāksmēs, un tos var aizstāt vai izslēgt uz atlikušo pilnvaru laiku jebkurā no šādiem gadījumiem:

a)

ja C kategorijas loceklis vai tā pārstāvis vairs nespēj sniegt efektīvu ieguldījumu platformas apspriedēs;

b)

ja C kategorijas loceklis vai tā pārstāvis pēc TAXUD ĢD domām neatbilst Līguma par Eiropas Savienības darbību 339. panta prasībām;

c)

ja C kategorijas loceklis vai tā pārstāvis atkāpjas no amata.

Ja C kategorijas loceklis vai tā pārstāvis ir jāaizstāj vai jāizslēdz, Nodokļu politikas un muitas savienības ĢD ģenerāldirektors vajadzības gadījumā drīkst iecelt aizstājēju organizāciju, kas iekļauta 6. punktā minētajā rezerves sarakstā, vai lūgt organizāciju izvirzīt citu pārstāvi vai citu aizvietotāju.

6. pants

Priekšsēdētājs

Platformu vada Nodokļu politikas un muitas savienības ĢD ģenerāldirektors vai pārstāvis.

7. pants

Darbība

1.   Platforma darbojas pēc TAXUD ĢD pieprasījuma saskaņā ar horizontālajiem noteikumiem.

2.   Platformas un tās apakšgrupu sanāksmes parasti notiek Komisijas telpās.

3.   Platforma un tās apakšgrupas var rīkot kopīgas sanāksmes ar citām ekspertu grupām kopīgu interešu jautājumos.

4.   TAXUD ĢD nodrošina sekretariāta pakalpojumus. Platformas un tās apakšgrupu sanāksmēs var piedalīties ieinteresēti Komisijas ierēdņi no citām struktūrvienībām.

5.   Vienojoties ar TAXUD ĢD, platforma ar vienkāršu balsu vairākumu var nolemt, ka apspriešana būs atklāta.

6.   Apspriežu protokoliem par visiem darba kārtības punktiem un platformas sniegtajiem atzinumiem jābūt jēgpilniem un pilnīgiem. Protokolus priekšsēdētāja pārraudzībā sagatavo sekretariāts.

7.   Atzinumus, ieteikumus vai ziņojumus platforma pieņem vienprātīgi.

8. pants

Apakšgrupas

1.   Lai veicinātu platformas efektīvu darbību, TAXUD ĢD var izveidot apakšgrupu, kuras sastāvā ir vienīgi valdības (dalībvalstu nodokļu iestāžu) pārstāvji, un citu apakšgrupu, kuras sastāvā ir vienīgi nevalstiskā sektora (uzņēmumu, pilsoniskās sabiedrības un nodokļu speciālistu organizāciju) pārstāvji.

2.   TAXUD ĢD var izveidot citas apakšgrupas īpašu jautājumu izskatīšanai, pamatojoties uz pašu izstrādāto darba uzdevumu. Šādas apakšgrupas tiek izformētas, tiklīdz to uzdevums ir paveikts. Apakšgrupu locekļus, kas nav platformas locekļi, izvēlas, izmantojot publisku uzaicinājumu iesniegt pieteikumus, saskaņā ar 5. pantu un horizontālajiem noteikumiem (19).

3.   Katra apakšgrupa strādā saskaņā ar horizontālajiem noteikumiem un atskaitās platformai.

9. pants

Pieaicinātie eksperti

Darbam platformā vai tās apakšgrupās TAXUD ĢD var īpašos gadījumos pieaicināt ekspertus ar specifiskām zināšanām kādā darba kārtības jautājumā.

10. pants

Attiecības ar Eiropas Parlamentu

Attiecībā uz Eiropas Parlamentam nosūtāmo informāciju un Eiropas Parlamenta ekspertu dalību platformas sanāksmēs piemēro Pamatnolīguma par Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas attiecībām 15. punktu un I un II pielikumu (20).

11. pants

Novērotāji

1.   Privātpersonām, organizācijām un publiskām struktūrām, kas nav dalībvalstu iestādes, pēc tieša uzaicinājuma, ievērojot horizontālos noteikumus, var piešķirt novērotāja statusu.

2.   Organizācijas un publiskās struktūras, kas ieceltas novērotāja statusā, izvirza savus pārstāvjus.

3.   Novērotāji un to pārstāvji ar priekšsēdētāja piekrišanu var piedalīties grupas apspriedēs un sniegt speciālas zināšanas. Taču tie nevar piedalīties platformas ieteikumu vai atzinumu formulēšanā.

12. pants

Reglaments

Vienojoties ar TAXUD ĢD un pamatojoties uz tā priekšlikumu, platforma ar vienkāršu tās locekļu balsu vairākumu saskaņā ar horizontālajiem noteikumiem pieņem reglamentu, pamatojoties uz ekspertu grupu darba standartreglamentu.

13. pants

Dienesta noslēpums un klasificētas informācijas apstrāde

Uz platformas un tās apakšgrupu locekļiem un to pārstāvjiem, kā arī uz pieaicinātajiem ekspertiem un novērotājiem attiecas dienesta noslēpuma neizpaušanas pienākums, kas saskaņā ar Līgumiem un to īstenošanas noteikumiem attiecas uz visiem iestāžu locekļiem un to darbiniekiem, kā arī Komisijas drošības noteikumi, kas attiecas uz Savienības klasificētās informācijas aizsardzību un ir noteikti Komisijas Lēmumā (ES, Euratom) 2015/443 (21) un 2015/444 (22). Ja šis pienākums netiek ievērots, Komisija var veikt visus nepieciešamos pasākumus.

14. pants

Pārredzamība

1.   Platformu un tās apakšgrupas reģistrē Ekspertu grupu reģistrā.

2.   Ekspertu grupu reģistrā publicē šādus datus par platformas sastāvu:

a)

dalīborganizāciju nosaukumi; to pārstāvētās intereses;

b)

novērotāju vārdi un uzvārdi;

c)

dalībvalstu iestāžu nosaukumi (23).

3.   TAXUD ĢD publicē visus attiecīgos platformas un tās apakšgrupu dokumentus, tostarp darba kārtību, protokolus un dalībnieku iesniegtos materiālus, iekļaujot tos Ekspertu grupu reģistrā vai norādot saiti no šā reģistra uz īpašu tīmekļa vietni, kurā atrodama attiecīgā informācija. Piekļuve šādai tīmekļa vietnei neprasa lietotāja reģistrāciju, un tai nav noteikti nekādi citi ierobežojumi. Pirms sanāksmes laikus publicē tās darba kārtību un citus informatīvus dokumentus, un pēc tās laikus publicē sanāksmes protokolu.

4.   Izņēmumi prasībai par publicēšanu ir atļauti tikai tad, ja uzskata, ka dokumenta izpaušana varētu kaitēt sabiedrības vai privāto interešu aizsardzībai, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 1049/2001 (24) 4. pantā.

15. pants

Personas datu aizsardzība

Personas datus apstrādā saskaņā ar Regulu (ES) 2018/1725.

16. pants

Sanāksmju izdevumi

1.   Platformas un tās apakšgrupu darbā iesaistītās personas nesaņem atlīdzību par piedāvātajiem pakalpojumiem.

2.   Ceļa izdevumus un uzturēšanās izdevumus, kas radušies platformas un tās apakšgrupu darbā iesaistītajām personām, Komisija atlīdzina saskaņā ar Komisijā spēkā esošajiem noteikumiem. C un D kategorijas locekļiem Komisija atlīdzina ceļa un uzturēšanās izdevumus saskaņā ar Komisijā spēkā esošajiem noteikumiem. Attiecībā uz organizācijām, kas ieceltas novērotāja statusā, atlīdzību nekādā gadījumā nepiešķir. Uzaicinātajiem ekspertiem atlīdzina ceļa un uzturēšanās izdevumus.

3.   Šā panta 2. punktā minētos izdevumus atlīdzina pieejamo apropriāciju robežās, kuras piešķirtas saskaņā ar ikgadējo resursu sadalījuma procedūru.

17. pants

Piemērojamība

Šo lēmumu piemēro no 2019. gada 17. jūnija līdz 2024. gada 16. jūnijam.

Briselē, 2019. gada 16. decembrī

Komisijas vārdā –

Paolo GENTILONI

Komisijas loceklis


(1)  COM(2012) 722 final.

(2)  C(2012) 8806 final.

(3)  C(2012) 8805 final.

(4)  Komisijas Lēmums C(2013) 2236 (2013. gada 23. aprīlis), ar kuru izveido Komisijas ekspertu grupu, kas darbojas kā platforma labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultas uzlikšanas jautājumos.

(5)  COM(2011) 712 final.

(6)  Komisijas Lēmums C(2015) 4095 (2015. gada 17. jūnijs), ar kuru izveido Komisijas ekspertu grupu “Platforma labas nodokļu pārvaldības, agresīvas nodokļu plānošanas un nodokļu dubultas uzlikšanas jautājumos” un aizstāj Lēmumu C(2013) 2236.

(7)  Eiropas Parlamenta 2015. gada 25. marta rezolūcija par gada pārskatu nodokļu jomā.

(8)  Ecofin padomes sanāksme, 9.12.2014., Eiropadomes sanāksme, 18.12.2014.

(9)  Paziņojums par nodokļu pārredzamību cīņā pret izvairīšanos no nodokļu maksāšanas un pret nodokļu apiešanu (COM (2015) 136 final), kura rezultātā ar Padomes Direktīvu (ES) 2015/2376 tika grozīta Direktīva 2011/16/ES attiecībā uz obligāto automātisko informācijas apmaiņu nodokļu jomā (OV L 332, 18.12.2015., 1. lpp.) saistībā ar pārrobežu nolēmumiem un iepriekšēju vienošanos par cenas noteikšanu, Padomes Direktīva (ES) 2016/881 attiecībā uz obligātu automātisku informācijas apmaiņu nodokļu jomā (OV L 146, 3.6.2016., 8. lpp.) saistībā ar pārskatiem par katru valsti un Padomes Direktīva (ES) 2018/822 (2018. gada 25. maijs) attiecībā uz obligāto automātisko informācijas apmaiņu nodokļu jomā saistībā ar ziņojamām pārrobežu shēmām (OV L 139, 5.6.2018., 1. lpp.).

(10)  COM(2015) 302 final.

(11)  COM(2016) 24 final.

(12)  https://www.consilium.europa.eu/en/policies/eu-list-of-non-cooperative-jurisdictions/

(13)  https://ec.europa.eu/commission/interim_lv#political-guidelines

(14)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).

(15)  Komisijas Lēmums C(2016) 3301 final (2016. gada 30. maijs), ar ko nosaka horizontālus noteikumus attiecībā uz Komisijas ekspertu grupu izveidi un darbību (“horizontālie noteikumi”).

(16)  https://ec.europa.eu/transparency/regexpert/index.cfm?Lang=LV

(17)  https://ec.europa.eu/taxation_customs/business/company-tax/tax-good-governance/platform-tax-good-governance_en

(18)  Tas attiecas tikai uz dalīborganizācijām.

(19)  Skatīt horizontālo noteikumu 10. pantu un 14. panta 2. punktu.

(20)  OV L 304, 20.11.2010., 47. lpp.

(21)  Komisijas Lēmums (ES, Euratom) 2015/443 (2015. gada 13. marts) par drošību Komisijā (OV L 72, 17.3.2015., 41. lpp.).

(22)  Komisijas Lēmums (ES, Euratom) 2015/444 (2015. gada 13. marts) par drošības noteikumiem ES klasificētas informācijas aizsardzībai (OV L 72, 17.3.2015., 53. lpp.).

(23)  Saskaņā ar horizontālajiem noteikumiem nav obligāti jāpublicē dalībvalstu iestāžu nosaukumi. Šo valstu īpašās pārvaldes iestādes, kuras pārstāv eksperti, kas parasti piedalās sanāksmēs, var tikt publicētas Ekspertu grupu reģistrā. Skatīt horizontālo noteikumu 23. panta 1. punkta b) apakšpunktu.

(24)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1049/2001 (2001. gada 30. maijs) par publisku piekļuvi Eiropas Parlamenta, Padomes un Komisijas dokumentiem (OV L 145, 31.5.2001., 43. lpp.). Šādi izņēmumi ir paredzēti, lai aizsargātu sabiedrisko kārtību, militāro jomu, starptautiskās attiecības, finanšu, monetāro vai ekonomisko politiku, personas privātumu un neaizskaramību, komerciālās intereses, tiesvedību un juridiskās konsultācijas, inspekcijas/izmeklēšanas/revīzijas un iestāžu lēmumu pieņemšanas procesu.


Top