Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018R2025

    Padomes Regula (ES) 2018/2025 (2018. gada 17. decembris), ar ko 2019. un 2020. gadam nosaka Savienības zvejas kuģu zvejas iespējas attiecībā uz konkrētiem dziļūdens zivju krājumiem

    ST/14418/2018/INIT

    OV L 325, 20.12.2018, p. 7–17 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 01/07/2019

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2018/2025/oj

    20.12.2018   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 325/7


    PADOMES REGULA (ES) 2018/2025

    (2018. gada 17. decembris),

    ar ko 2019. un 2020. gadam nosaka Savienības zvejas kuģu zvejas iespējas attiecībā uz konkrētiem dziļūdens zivju krājumiem

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 43. panta 3. punktu,

    ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

    tā kā:

    (1)

    Līguma 43. panta 3. punktā ir paredzēts, ka Padomei pēc Komisijas priekšlikuma ir jāpieņem pasākumi par zvejas iespēju noteikšanu un iedalīšanu.

    (2)

    Eiropas Parlamenta un Padomes Regulā (ES) Nr. 1380/2013 (1) paredzēts, ka ir jāpieņem saglabāšanas pasākumi, ņemot vērā pieejamos zinātniskos, tehniskos un ekonomiskos ieteikumus, attiecīgā gadījumā arī ziņojumus, ko sagatavojusi Zivsaimniecības zinātnes, tehnikas un ekonomikas komiteja (ZZTEK).

    (3)

    Padomei ir jāpieņem pasākumi par zvejas iespēju noteikšanu un iedalīšanu un attiecīgā gadījumā jānosaka arī daži ar tām funkcionāli saistīti nosacījumi. Zvejas iespējas būtu jāsadala starp dalībvalstīm tādā veidā, kas nodrošinātu relatīvu katras dalībvalsts zvejas darbību stabilitāti attiecībā uz katru krājumu vai zvejniecību un lai pienācīgi ņemtu vērā kopējās zivsaimniecības politikas mērķus, kas izklāstīti Regulā (ES) Nr. 1380/2013.

    (4)

    Kopējā pieļaujamā nozveja (KPN) būtu jānosaka, pamatojoties uz pieejamajiem zinātniskajiem ieteikumiem, ņemot vērā bioloģiskos un sociālekonomiskos aspektus un vienlaikus nodrošinot taisnīgu attieksmi pret visiem zvejas segmentiem, kā arī ievērojot viedokļus, kas izteikti apspriešanās procesā ar ieinteresētajām personām, jo īpaši ar attiecīgajām konsultatīvajām padomēm.

    (5)

    Ja krājuma KPN ir iedalīta tikai vienai dalībvalstij, ir lietderīgi saskaņā ar Līguma 2. panta 1. punktu pilnvarot minēto dalībvalsti noteikt šādas KPN apjomu. Būtu jāparedz noteikumi, ar kuriem nodrošina to, ka attiecīgā dalībvalsts, kad tā nosaka minēto KPN apjomu, rīkojas pilnīgā saskaņā ar KZP principiem un noteikumiem.

    (6)

    Ar Padomes Regulu (EK) Nr. 847/96 (2) tika ieviesti ikgadējo KPN pārvaldību regulējoši papildu nosacījumi, to vidū minētās regulas 3. un 4. pantā paredzētie elastības noteikumi par piesardzīgu un analītisku KPN. Saskaņā ar minētās regulas 2. pantu KPN noteikšanas laikā Padomei, pamatojoties jo īpaši uz krājumu bioloģisko stāvokli, jānolemj, kuriem no šiem krājumiem minētās regulas 3. vai 4. pantu nepiemēro. Nesenākā pagātnē ar Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. panta 9. punktu tika ieviests ikgadējas elastības mehānisms visiem krājumiem, uz kuriem attiecas izkraušanas pienākums. Tāpēc, lai nepieļautu pārmērīgu elastību, kas apdraudētu jūras bioloģisko resursu racionālas un atbildīgas izmantošanas principu, kavētu KZP mērķu sasniegšanu un pasliktinātu krājumu bioloģisko stāvokli, būtu jānosaka, ka Regulas (EK) Nr. 847/96 3. un 4. pantu analītiskai KPN piemēro tikai tad, ja nav izmantota ikgadējā elastība, kas paredzēta Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. panta 9. punktā.

    (7)

    Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. pantā minētais izkraušanas pienākums tiek ieviests katrā zvejniecībā atsevišķi. Šīs regulas aptvertajos reģionos visu to sugu zivis, kurām ir noteikti nozvejas limiti, būtu jāizkrauj no 2019. gada 1. janvāra. Regulas (ES) Nr. 1380/2013 16. panta 2. punktā ir noteikts, ka tad, kad attiecībā uz zivju krājumu tiek ieviests izkraušanas pienākums, zvejas iespējas jānosaka, ņemot vērā pāreju no tādu zvejas iespēju noteikšanas, kas atspoguļo izkrāvumus, uz tādu zvejas iespēju noteikšanu, kas atspoguļo nozvejas. Tomēr minētās regulas 15. panta 4.–7. punktā ir noteikti īpaši atbrīvojumi no izkraušanas pienākuma. Pamatojoties uz dalībvalstu sniegtajiem kopīgajiem ieteikumiem un saskaņā ar minētās regulas 15. pantu, Komisija ir pieņēmusi vairākas deleģētās regulas, ar kurām izkraušanas pienākuma īstenošanas nolūkā izveido konkrētus izmetumu plānus, kas sākotnēji piemērojami ne ilgāk kā trīs gadus un pēc tam var tikt atjaunoti uz vēl vienu trīs gadu laikposmu.

    (8)

    Zvejas iespējām būtu jāatbilst tādiem starptautiskiem nolīgumiem un principiem kā Apvienoto Nāciju Organizācijas 1995. gada Nolīgums par transzonālo zivju krājumu un tālu migrējošo zivju krājumu saglabāšanu un pārvaldību (3) un sīki izstrādātajiem pārvaldības principiem, kuri izklāstīti 2008. gada Starptautiskajās vadlīnijās par dziļūdens zvejas pārvaldību atklātā jūrā, ko pieņēmusi ANO Pārtikas un lauksaimniecības organizācija, un saskaņā ar kuriem regulatoram vajadzētu būt piesardzīgākam gadījumos, kad informācija ir neskaidra, neuzticama vai nepietiekama. Atbilstīgas zinātniskas informācijas trūkumu nedrīkstētu izmantot par iemeslu, lai atliktu vai neveiktu saglabāšanas un pārvaldības pasākumus.

    (9)

    KPN un Savienības kvota attiecībā uz melno matasti Savienības un starptautiskajos ūdeņos 5., 6., 7. un 12. zonā būtu jānosaka, ņemot vērā, ka no minētā krājuma zvejo trešās valstis un ka Savienībai vajadzētu būt tādām zvejas iespējām, kas atbilst vēsturiskajam nozvejas īpatsvaram no minētā krājuma.

    (10)

    Ņemot vērā Starptautiskās Jūras pētniecības padomes (ICES) ieteikumu par zvejas iespēju samazināšanu augstās kvotu apguves pakāpes dēļ un sakarā ar pilnīgas izkraušanas pienākuma ieviešanu 2019. gadā, beriksu specializētā zveja nebūtu jāatļauj 3.–10., 12. un 14. apakšapgabalā (Ziemeļjūra, ziemeļrietumu un dienvidrietumu ūdeņi) un KPN būtu jānosaka vienīgi piezvejai.

    (11)

    Kā norādīts ICES ieteikumā, ierobežoti novērojumi uz kuģiem liecina, ka deklarētajās strupdeguna garastes nozvejās ziemeļu makrūrzivs procentuālā daļa ir bijusi mazāka par 1 %. Pamatojoties uz minētajiem apsvērumiem, ICES iesaka ziemeļu makrūrzivs specializēto zveju neveikt, bet piezvejas uzskaitīt attiecībā pret strupdeguna garastes KPN, lai tādā veidā minimalizētu kļūdainas sugu deklarēšanas iespējamību. ICES norāda, ka starp strupdeguna garastes un ziemeļu makrūrzivs relatīvajām proporcijām, kas deklarētas oficiālajos izkrāvumos, un proporcijām, kas konstatētas novērotajās nozvejās un zinātniskajās uzskaitēs apgabalos, kuros patlaban notiek ziemeļu makrūrzivs zveja, ir būtiskas atšķirības, kas pārsniedz vienu lieluma kārtu (proporcijas atšķiras vairāk nekā desmit reižu). Par šo sugu ir pieejams ļoti maz datu, un ICES uzskata, ka daļā no deklarētajiem izkrāvumu datiem sugas ir norādītas kļūdaini. Tātad pareizu vēsturisku reģistru ar ziemeļu makrūrzivs nozveju datiem izveidot nav iespējams. Tāpēc saskaņā ar zinātnisko ieteikumu ziemeļu makrūrzivs piezveja nedrīkstētu pārsniegt 1 % no katrai dalībvalstij noteiktās strupdeguna garastes kvotas un būtu jāuzskaita attiecībā pret minēto kvotu. Ja ziemeļu makrūrzivi uzskatīs tikai par strupdeguna garastes piezveju un uz to attieksies tā pati KPN, ziņošana vairs nebūs kļūdaina.

    (12)

    Ņemot vērā ICES ieteikumu, sarkanspuru pageles KPN ICES 6., 7. un 8. apakšapgabalā (ziemeļrietumu ūdeņi) ir lietderīgi saglabāt kā vienīgi piezvejai paredzētu KPN.

    (13)

    Sarkanspuru pageles nozvejas tiek gūtas attiecīgajos Centrālaustrumu Atlantijas zvejniecības komitejas (CECAF) un Vidusjūras Vispārējās zivsaimniecības komisijas (GFCM) apgabalos, kas robežojas ar ICES 9. apakšapgabalu. Tā kā ICES dati par minētajiem piegulošajiem apgabaliem nav pilnīgi, KPN darbības jomai arī turpmāk būtu jāaptver tikai ICES 9. apakšapgabals. Tomēr, tiecoties nodrošināt to, lai pārvaldības lēmumi tiktu pieņemti uz labākā pieejamā pamata, ir paredzēti noteikumi par minēto piegulošo apakšapgabalu datu ziņošanu.

    (14)

    Attiecībā uz sarkanspuru pageli ICES 10. apakšapgabalā ieteikumu par 2020. gadu ICES nav sniegusi. Tomēr 2019. un 2020. gada zvejas iespējas būtu jānosaka. Iespējams, ka tad, kad būs sniegts zinātniskais ieteikums par 2020. gadu, būs nepieciešams atbilstošs grozījums ar šo regulu noteiktajās zvejas iespējās.

    (15)

    Ņemot vērā kvotu mazo izmantojumu un to, ka nenotiek specializētā zveja, vairs nebūtu jānosaka KPN melnajai matastei ICES 1.–4. apakšapgabalā (Ziemeļjūra un Skageraks).

    (16)

    Vairs nebūtu jānosaka KPN strupdeguna garastei ICES 1., 2. un 4. apakšapgabalā (Ziemeļjūra) un lielacu diegspuru vēdzelei ICES 1.–10., 12. un 14. apakšapgabalā. ICES ieteikumā secināts, ka KPN neesība neradītu nekādu vai radītu vien nenozīmīgu ilgtnespējīgas izmantošanas risku.

    (17)

    ICES iesaka līdz 2020. gadam nezvejot Atlantijas lielgalvi. Tā kā krājums ir noplicināts un neatjaunojas, ir lietderīgi aizliegt zvejot, paturēt uz kuģa, pārkraut citā kuģī vai izkraut minētās sugas īpatņus. ICES norāda, ka kopš 2010. gada Savienība nav veikusi specializēto Atlantijas lielgalvja zveju Atlantijas okeāna ziemeļaustrumu daļā.

    (18)

    ICES norāda, ka dziļūdens haizivju mirstība būtu jāsamazina līdz minimumam un specializētā zveja būtu jāaizliedz. Dziļūdens haizivis ir ilgdzīvojoša suga, vairojas lēni, un tās drīz vien tika pārmērīgi izmantotas. Tāpēc šādu sugu zvejas iespējas būtu pilnībā jāierobežo, nosakot vispārēju minēto sugu zvejas aizliegumu. Tomēr specializēta nerūpnieciskā melnās matastes dziļūdens zveja, izmantojot āķu jedas, neizbēgami izraisa dziļūdens haizivju piezveju, un patlaban tās tiek izmestas beigtas. Šādā zvejā āķu jedas tiek atzītas par selektīvu zvejas rīku. Tomēr ir izrādījies, ka pat ar šo rīku nav iespējams izvairīties no nejaušas dziļūdens haizivju piezvejas. Tādēļ būtu jāsaglabā ierobežojoša KPN attiecībā uz šo sugu nenovēršamu piezveju specializētajā melnās matastes zvejā, izmantojot āķu jedas. Attiecīgajām dalībvalstīm vajadzētu turpināt izstrādāt reģionālus pārvaldības pasākumus melnās matastes zvejai, lai samazinātu dziļūdens haizivju piezveju. Turklāt tām būtu jāievieš īpaši datu vākšanas pasākumi attiecībā uz dziļūdens haizivīm, lai nodrošinātu minēto krājumu ciešu uzraudzību. Savienības piezvejas daudzuma noteikšana attiecībā uz dziļūdens haizivīm Savienības un starptautiskajos ūdeņos ICES 5.–9. apakšapgabalā, Savienības un starptautiskajos ūdeņos ICES 10. apakšapgabalā un Savienības ūdeņos CECAF 34.1.1., 34.1.2. un 34.2. apgabalā neskar relatīvās stabilitātes principu attiecībā uz dziļūdens haizivīm minētajos apgabalos.

    (19)

    Lai nepieļautu zvejas darbību pārtraukšanu un lai nodrošinātu Savienības zvejnieku iztikas līdzekļus, šī regula būtu jāpiemēro no 2019. gada 1. janvāra. Lai dalībvalstis varētu nodrošināt šīs regulas savlaicīgu piemērošanu, tai būtu jāstājas spēkā tūlīt pēc tās publicēšanas,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Priekšmets

    Ar šo regulu nosaka Savienības zvejas kuģiem 2019. un 2020. gadā pieejamās ikgadējās zvejas iespējas attiecībā uz noteiktiem dziļūdens zivju krājumiem tajos Savienības ūdeņos un konkrētos ūdeņos, kas nav Savienības ūdeņi, kuros jānosaka nozvejas limiti.

    2. pants

    Definīcijas

    1.   Šajā regulā piemēro Regulas (ES) Nr. 1380/2013 4. pantā minētās definīcijas. Papildus piemēro šādas definīcijas:

    a)

    “kopējā pieļaujamā nozveja” (KPN) ir:

    i)

    zvejniecībās, uz kurām attiecas Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. panta 4.–7. punktā minētais atbrīvojums no izkraušanas pienākuma, – zivju daudzums, ko katru gadu drīkst izkraut no katra krājuma;

    ii)

    visās citās zvejniecībās – zivju daudzums, ko katru gadu drīkst nozvejot no katra krājuma;

    b)

    “kvota” ir KPN daļa, kas iedalīta Savienībai vai dalībvalstij;

    c)

    “starptautiskie ūdeņi” ir ūdeņi, kas nav nevienas valsts suverenitātē vai jurisdikcijā;

    d)

    “analītisks novērtējums” ir konkrēta krājuma tendenču kvantitatīvs izvērtējums, kura pamatā ir dati par krājuma bioloģiju un izmantošanu un kura zinātniskā analīze ir apliecinājusi, ka tas ir pietiekami kvalitatīvs, lai nodrošinātu zinātnisko ieteikumu par turpmākās nozvejas iespējām.

    2.   Šajā regulā piemēro šādas zonu definīcijas:

    a)

    ICES (Starptautiskā Jūras pētniecības padome) zonas” ir ģeogrāfiskie apgabali, kas norādīti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 218/2009 (4) III pielikumā;

    b)

    CECAF (Centrālaustrumu Atlantijas zvejniecības komiteja) apgabali” ir ģeogrāfiskie apgabali, kas norādīti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 216/2009 (5) II pielikumā.

    3. pants

    KPN un to sadalījums

    To dziļūdens sugu KPN, kuras Savienības kuģi nozvejo Savienības ūdeņos vai konkrētos ūdeņos, kas nav Savienības ūdeņi, šādu KPN sadalījums starp dalībvalstīm un, vajadzības gadījumā, ar tām funkcionāli saistītie nosacījumi ir norādīti pielikumā.

    4. pants

    KPN, kas jānosaka dalībvalstīm

    1.   Melnās matastes KPN CECAF 34.1.2. zonā nosaka Portugāle.

    2.   KPN, kas jānosaka Portugālei:

    a)

    atbilst kopējās zivsaimniecības politikas principiem un noteikumiem, jo īpaši principam par krājuma ilgtspējīgu izmantošanu; un

    b)

    nodrošina šādu rezultātu:

    i)

    ja ir pieejams analītisks novērtējums, krājuma izmantošana no 2019. gada ar lielāko iespējamo varbūtību atbilst maksimālajam ilgtspējīgas ieguves apjomam; vai

    ii)

    ja analītisks novērtējums nav pieejams vai tas ir nepilnīgs, krājuma izmantošana notiek saskaņā ar piesardzīgu pieeju zvejniecības pārvaldībā.

    3.   Katrā šīs regulas piemērošanas gadā Portugāle līdz 15. martam sniedz Komisijai šādu informāciju:

    a)

    pieņemtā KPN;

    b)

    Portugāles savāktie un novērtētie dati, uz kuriem balstās pieņemtā KPN;

    c)

    ziņas par to, kā pieņemtā KPN atbilst 2. punktam.

    5. pants

    Īpaši noteikumi par zvejas iespēju sadalījumu

    1.   Šajā regulā paredzētais zvejas iespēju sadalījums dalībvalstīm neskar:

    a)

    apmaiņas, kas veiktas, ievērojot Regulas (ES) Nr. 1380/2013 16. panta 8. punktu;

    b)

    atvilkumus un pārdales, kas veiktas, ievērojot Padomes Regulas (EK) Nr. 1224/2009 (6) 37. pantu;

    c)

    pārdales, kas veiktas, ievērojot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2017/2403 (7) 12. panta 7. punktu;

    d)

    papildu izkrāvumus, kas atļauti, ievērojot Regulas (EK) Nr. 847/96 3. pantu un Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. panta 9. punktu;

    e)

    daudzumus, kas ieturēti saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 847/96 4. pantu un Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. panta 9. punktu;

    f)

    atvilkumus, kas veikti, ievērojot Regulas (EK) Nr. 1224/2009 105., 106. un 107. pantu.

    2.   Regulā (EK) Nr. 847/96 paredzētās KPN un kvotu ikgadējās pārvaldības nolūkos šīs regulas pielikumā ir norādīti krājumi, uz kuriem attiecas piesardzīga vai analītiska KPN.

    3.   Krājumiem, kam noteikta piesardzīga KPN, piemēro Regulas (EK) Nr. 847/96 3. pantu, un krājumiem, kam noteikta analītiska KPN, piemēro minētās regulas 3. panta 2. un 3. punktu un 4. pantu, ja vien šīs regulas pielikumā nav norādīts citādi.

    4.   Ja dalībvalsts izmanto Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. panta 9. punktā paredzēto ikgadējo elastību, Regulas (EK) Nr. 847/96 3. un 4. pantu nepiemēro.

    6. pants

    Nozveju un piezveju izkraušanas nosacījumi

    Nozvejas, uz kurām neattiecas izkraušanas pienākums, kas noteikts Regulas (ES) Nr. 1380/2013 15. pantā, tiek paturētas uz kuģa vai izkrautas tikai tad, ja:

    a)

    tās ir guvuši tādas dalībvalsts karoga kuģi, kurai ir kvota, kas nav pilnībā apgūta; vai

    b)

    tās ir daļa no Savienības kvotas, kura kvotu veidā nav sadalīta starp dalībvalstīm, un minētā Savienības kvota nav pilnībā apgūta.

    7. pants

    Aizliegums

    1.   Savienības zvejas kuģiem ir aizliegts zvejot Atlantijas lielgalvi (Hoplostethus atlanticus) Savienības un starptautiskajos ūdeņos ICES 1.–10., 12. un 14. apakšapgabalā un paturēt uz kuģa, pārkraut citā kuģī vai izkraut Atlantijas lielgalvi, kas nozvejots minētajos apgabalos.

    2.   Savienības zvejas kuģiem ir aizliegts zvejot dziļūdens haizivis ICES 5.–9. apakšapgabalā, Savienības un starptautiskajos ūdeņos ICES 10. apakšapgabalā, starptautiskajos ūdeņos ICES 12. apakšapgabalā un Savienības ūdeņos CECAF 34.1.1., 34.1.2. un 34.2. apgabalā un paturēt uz kuģa, pārkraut citā kuģī, pārvietot vai izkraut dziļūdens haizivis, kas nozvejotas minētajos apgabalos, izņemot gadījumus, kad piemēro KPN piezvejai melnās matastes zvejā, izmantojot āķu jedas, kā izklāstīts pielikumā.

    8. pants

    Datu nosūtīšana

    Kad dalībvalstis saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1224/2009 33. un 34. pantu nosūta Komisijai datus par krājumu nozvejas izkrāvumu apjomu, tās izmanto šīs regulas pielikumā noteiktos krājumu kodus.

    9. pants

    Stāšanās spēkā

    Šī regula stājas spēkā nākamajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    To piemēro no 2019. gada 1. janvāra.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2018. gada 17. decembrī

    Padomes vārdā –

    priekšsēdētāja

    E. KÖSTINGER


    (1)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 1380/2013 (2013. gada 11. decembris) par kopējo zivsaimniecības politiku un ar ko groza Padomes Regulas (EK) Nr. 1954/2003 un (EK) Nr. 1224/2009 un atceļ Padomes Regulas (EK) Nr. 2371/2002 un (EK) Nr. 639/2004 un Padomes Lēmumu 2004/585/EK (OV L 354, 28.12.2013., 22. lpp.).

    (2)  Padomes Regula (EK) Nr. 847/96 (1996. gada 6. maijs), kas ievieš papildu nosacījumus ikgadējai kopējās pieļaujamās nozvejas (KPN) un kvotu pārvaldei (OV L 115, 9.5.1996., 3. lpp.).

    (3)  Nolīgums par Apvienoto Nāciju Organizācijas 1982. gada 10. decembra Jūras tiesību konvencijas noteikumu īstenošanu attiecībā uz mainīgas dislokācijas un tālu migrējošo zivju sugu krājumu saglabāšanu un apsaimniekošanu (OV L 189, 3.7.1998., 16. lpp.).

    (4)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 218/2009 (2009. gada 11. marts) par to dalībvalstu nominālās nozvejas statistikas iesniegšanu, kuras zvejo Atlantijas okeāna ziemeļaustrumu daļā (OV L 87, 31.3.2009., 70. lpp.).

    (5)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 216/2009 (2009. gada 11. marts) par to, kā dalībvalstis, kas zvejo apgabalos ārpus Ziemeļatlantijas, iesniedz nominālās nozvejas statistiku (OV L 87, 31.3.2009., 1. lpp.).

    (6)  Padomes Regula (EK) Nr. 1224/2009 (2009. gada 20. novembris), ar ko izveido Savienības kontroles sistēmu, lai nodrošinātu atbilstību kopējās zivsaimniecības politikas noteikumiem, un groza Regulas (EK) Nr. 847/96, (EK) Nr. 2371/2002, (EK) Nr. 811/2004, (EK) Nr. 768/2005, (EK) Nr. 2115/2005, (EK) Nr. 2166/2005, (EK) Nr. 388/2006, (EK) Nr. 509/2007, (EK) Nr. 676/2007, (EK) Nr. 1098/2007, (EK) Nr. 1300/2008 un (EK) Nr. 1342/2008, un atceļ Regulas (EEK) Nr. 2847/93, (EK) Nr. 1627/94 un (EK) Nr. 1966/2006 (OV L 343, 22.12.2009., 1. lpp.).

    (7)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2017/2403 (2017. gada 12. decembris) par ārējo zvejas flotu ilgtspējīgu pārvaldību un ar ko atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1006/2008 (OV L 347, 28.12.2017., 81. lpp.).


    PIELIKUMS

    Atsauces uz zvejas zonām ir atsauces uz ICES zonām, ja vien nav norādīts citādi.

    1. DAĻA

    Sugas un sugu grupas

    1.

    Šā pielikuma 2. daļā iekļautajā sarakstā zivju krājumi ir sakārtoti alfabētiskā secībā pēc sugas nosaukuma latīņu valodā. Tomēr dziļūdens haizivis ir norādītas minētā saraksta sākumā. Šīs regulas piemērošanas vajadzībām izmanto šādu vispārpieņemto nosaukumu un latīnisko nosaukumu atbilstības tabulu:

    Vispārpieņemtais nosaukums

    Trīsburtu kods

    Zinātniskais nosaukums

    Melnā mataste

    BSF

    Aphanopus carbo

    Beriksas

    ALF

    Beryx spp.

    Strupdeguna garaste

    RNG

    Coryphaenoides rupestris

    Ziemeļu makrūrzivs

    RHG

    Macrourus berglax

    Sarkanspuru pagele

    SBR

    Pagellus bogaraveo

    2.

    Šajā regulā “dziļūdens haizivis” ir šajā sarakstā minētās sugas:

    Vispārpieņemtais nosaukums

    Trīsburtu kods

    Zinātniskais nosaukums

    Dziļūdens kaķhaizivis

    API

    Apristurus spp.

    Apmetņa haizivs

    HXC

    Chlamydoselachus anguineus

    Īsraga haizivis

    CWO

    Centrophorus spp.

    Baltacu haizivs

    CYO

    Centroscymnus coelolepis

    Gardeguna samtainā dzeloņzivs

    CYP

    Centroscymnus crepidater

    Melnā kaķhaizivs

    CFB

    Centroscyllium fabricii

    Gardeguna spurainā haizivs

    DCA

    Deania calcea

    Melnā haizivs

    SCK

    Dalatias licha

    Lielā laternhaizivs

    ETR

    Etmopterus princeps

    Laternhaizivs

    ETX

    Etmopterus spinax

    Peles kaķhaizivs

    GAM

    Galeus murinus

    Sešžaunu haizivs

    SBL

    Hexanchus griseus

    Buru haizivs

    OXN

    Oxynotus paradoxus

    Aszobe

    SYR

    Scymnodon ringens

    Grenlandes haizivs

    GSK

    Somniosus microcephalus

    2. DAĻA

    Ikgadējās zvejas iespējas (dzīvsvara tonnās)

    Suga:

    Dziļūdens haizivis

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 5., 6., 7., 8. un 9. zonā

    (DWS/56789-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Savienība

    7 (1)

    7 (1)

     

     

    KPN

    7 (1)

    7 (1)

     

    Piesardzīga KPN

    Regulas (EK) Nr. 847/96 3. pantu nepiemēro.


    Suga:

    Dziļūdens haizivis

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 10. zonā

    (DWS/10-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Portugāle

    7 (2)

    7 (2)

     

     

    Savienība

    7 (2)

    7 (2)

     

     

    KPN

    7 (2)

    7 (2)

     

    Piesardzīga KPN

    Regulas (EK) Nr. 847/96 3. pantu nepiemēro.


    Suga:

    Dziļūdens haizivis

    Zona:

    Savienības ūdeņi CECAF 34.1.1., 34.1.2. un 34.2. zonā

    (DWS/F3412C)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Savienība

    7 (3)

    7 (3)

     

     

    KPN

    7 (3)

    7 (3)

     

    Piesardzīga KPN

    Regulas (EK) Nr. 847/96 3. pantu nepiemēro.


    Suga:

    Melnā mataste

    Aphanopus carbo

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 5., 6., 7. un 12. zonā

    (BSF/56712-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Vācija

    28

    28

     

     

    Igaunija

    14

    14

     

     

    Īrija

    71

    71

     

     

    Spānija

    140

    140

     

     

    Francija

    1 976

    1 976

     

     

    Latvija

    92

    92

     

     

    Lietuva

    1

    1

     

     

    Polija

    1

    1

     

     

    Apvienotā Karaliste

    140

    140

     

     

    Citi

    7 (4)

    7 (4)

     

     

    Savienība

    2 470

    2 470

     

     

    KPN

    2 470

    2 470

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Melnā mataste

    Aphanopus carbo

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 8., 9. un 10. zonā

    (BSF/8910-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Spānija

    9

    9

     

     

    Francija

    22

    22

     

     

    Portugāle

    2 801

    2 801

     

     

    Savienība

    2 832

    2 832

     

     

    KPN

    2 832

    2 832

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Melnā mataste

    Aphanopus carbo

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi CECAF 34.1.2. zonā

    (BSF/C3412-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Portugāle

    Jānosaka

    Jānosaka

     

     

    Savienība

    Jānosaka (5)

    Jānosaka (5)

     

     

    KPN

    Jānosaka (5)

    Jānosaka (5)

     

    Piesardzīga KPN

    Piemēro šīs regulas 4. pantu.


    Suga:

    Beriksas

    Beryx spp.

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 12. un 14. zonā

    (ALF/3X14-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Īrija

    8 (6)

    8 (6)

     

     

    Spānija

    57 (6)

    57 (6)

     

     

    Francija

    15 (6)

    15 (6)

     

     

    Portugāle

    164 (6)

    164 (6)

     

     

    Apvienotā Karaliste

    8 (6)

    8 (6)

     

     

    Savienība

    252 (6)

    252 (6)

     

     

    KPN

    252 (6)

    252 (6)

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Strupdeguna garaste

    Coryphaenoides rupestris

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 3. zonā

    (RNG/03-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Dānija

    48 (7)  (8)

    48 (7)  (8)

     

     

    Vācija

    0 (7)  (8)

    0 (7)  (8)

     

     

    Zviedrija

    2 (7)  (8)

    2 (7)  (8)

     

     

    Savienība

    50 (7)  (8)

    50 (7)  (8)

     

     

    KPN

    50 (7)  (8)

    50 (7)  (8)

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Strupdeguna garaste

    Coryphaenoides rupestris

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 5.b, 6. un 7. zonā

    (RNG/5B67-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Vācija

    5 (9)  (10)

    5 (9)  (10)

     

     

    Igaunija

    37 (9)  (10)

    37 (9)  (10)

     

     

    Īrija

    166 (9)  (10)

    166 (9)  (10)

     

     

    Spānija

    41 (9)  (10)

    41 (9)  (10)

     

     

    Francija

    2 108  (9)  (10)

    2 108  (9)  (10)

     

     

    Lietuva

    48 (9)  (10)

    48 (9)  (10)

     

     

    Polija

    24 (9)  (10)

    24 (9)  (10)

     

     

    Apvienotā Karaliste

    124 (9)  (10)

    124 (9)  (10)

     

     

    Citi

    5 (9)  (10)  (11)

    5 (9)  (10)  (11)

     

     

    Savienība

    2 558  (9)  (10)

    2 558  (9)  (10)

     

     

    KPN

    2 558  (9)  (10)

    2 558  (9)  (10)

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Strupdeguna garaste

    Coryphaenoides rupestris

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 8., 9., 10., 12. un 14. zonā

    (RNG/8X14-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Vācija

    15 (12)  (13)

    15 (12)  (13)

     

     

    Īrija

    3 (12)  (13)

    3 (12)  (13)

     

     

    Spānija

    1 638  (12)  (13)

    1 638  (12)  (13)

     

     

    Francija

    76 (12)  (13)

    76 (12)  (13)

     

     

    Latvija

    26 (12)  (13)

    26 (12)  (13)

     

     

    Lietuva

    3 (12)  (13)

    3 (12)  (13)

     

     

    Polija

    513 (12)  (13)

    513 (12)  (13)

     

     

    Apvienotā Karaliste

    7 (12)  (13)

    7 (12)  (13)

     

     

    Savienība

    2 281  (12)  (13)

    2 281  (12)  (13)

     

     

    KPN

    2 281  (12)  (13)

    2 281  (12)  (13)

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Sarkanspuru pagele

    Pagellus bogaraveo

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 6., 7. un 8. zonā

    (SBR/678-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Īrija

    3 (14)

    3 (14)

     

     

    Spānija

    94 (14)

    84 (14)

     

     

    Francija

    5 (14)

    4 (14)

     

     

    Apvienotā Karaliste

    12 (14)

    11 (14)

     

     

    Citi

    3 (14)

    3 (14)

     

     

    Savienība

    117 (14)

    105 (14)

     

     

    KPN

    117 (14)

    105 (14)

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Sarkanspuru pagele

    Pagellus bogaraveo

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 9. zonā (15)

    (SBR/9-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Spānija

    117

    117

     

     

    Portugāle

    32

    32

     

     

    Savienība

    149

    149

     

     

    KPN

    149

    149

     

    Piesardzīga KPN


    Suga:

    Sarkanspuru pagele

    Pagellus bogaraveo

    Zona:

    Savienības un starptautiskie ūdeņi 10. zonā

    (SBR/10-)

    Gads

    2019

    2020

     

     

    Spānija

    5

    5

     

     

    Portugāle

    566

    566

     

     

    Apvienotā Karaliste

    5

    5

     

     

    Savienība

    576

    576

     

     

    KPN

    576

    576

     

    Piesardzīga KPN

    (1)  Vienīgi piezvejai melnās matastes zvejā, izmantojot āķu jedas. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā.

    (2)  Vienīgi piezvejai melnās matastes zvejā, izmantojot āķu jedas. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā.

    (3)  Vienīgi piezvejai melnās matastes zvejā, izmantojot āķu jedas. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā.

    (4)  Vienīgi piezvejai. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā.

    (5)  Tādā pašā apmērā kā Portugāles kvota.

    (6)  Vienīgi piezvejai. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā.

    (7)  Vienīgi piezvejai. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā

    (8)  Ziemeļu makrūrzivs specializētā zveja nav atļauta. Ziemeļu makrūrzivs (RHG/03-) piezvejas uzskaita attiecībā pret šo kvotu. Tās nedrīkst pārsniegt 1 % no kvotas.

    (9)  Ne vairāk kā 10 % no katras kvotas drīkst nozvejot Savienības un starptautiskajos ūdeņos 8., 9., 10., 12. un 14. zonā (RNG/*8X14- strupdeguna garastei; RHG/*8X14- ziemeļu makrūrzivs piezvejām).

    (10)  Ziemeļu makrūrzivs specializētā zveja nav atļauta. Ziemeļu makrūrzivs (RHG/5B67-) piezvejas uzskaita attiecībā pret šo kvotu. Tās nedrīkst pārsniegt 1 % no kvotas.

    (11)  Vienīgi piezvejai. Specializētā zveja nav atļauta.

    (12)  Ne vairāk kā 10 % no katras kvotas drīkst nozvejot Savienības un starptautiskajos ūdeņos 5.b, 6. un 7. zonā (RNG/*5B67- strupdeguna garastei; RHG/*5B67- ziemeļu makrūrzivs piezvejām).

    (13)  Ziemeļu makrūrzivs specializētā zveja nav atļauta. Ziemeļu makrūrzivs (RHG/8X14-) piezvejas uzskaita attiecībā pret šo kvotu. Tās nedrīkst pārsniegt 1 % no kvotas.

    (14)  Vienīgi piezvejai. Šo kvotu nav atļauts apgūt specializētajā zvejā.

    (15)  Tomēr ir jāziņo par nozvejām GFCM 37.1.1. apgabalā (SBR/F3711). Tomēr ir jāziņo par nozvejām CECAF 34.1.11. apgabalā (SBR/F34111).


    Top