EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015D1388

Padomes Lēmums (ES) 2015/1388 (2015. gada 7. augusts) par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā ir jāpieņem Ieroču tirdzniecības līguma Līgumslēdzēju pušu konferencē attiecībā uz reglamenta projektu

OV L 214, 13.8.2015, p. 26–27 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2015/1388/oj

13.8.2015   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 214/26


PADOMES LĒMUMS (ES) 2015/1388

(2015. gada 7. augusts)

par nostāju, kas Eiropas Savienības vārdā ir jāpieņem Ieroču tirdzniecības līguma Līgumslēdzēju pušu konferencē attiecībā uz reglamenta projektu

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību un jo īpaši tā 114. pantu un 207. panta 3. punktu saistībā ar 218. panta 9. punktu,

ņemot vērā Eiropas Komisijas priekšlikumu,

tā kā:

(1)

Ieroču tirdzniecības līgums (“ITL”) stājās spēkā 2014. gada 24. decembrī, un to ir ratificējušas 26 dalībvalstis. Savienība nav ITL puse.

(2)

Saskaņā ar ITL 17. pantu pagaidu Sekretariāts, kas izveidots saskaņā ar ITL 18. pantu, sasauc Līgumslēdzēju pušu konferenci ne vēlāk kā gadu pēc ITL stāšanās spēkā. Līgumslēdzēju pušu konferencei pirmajā sesijā, kas notiks 2015. gada 24.–27. augustā, ir vienprātīgi jāpieņem tās reglaments.

(3)

Daži ITL noteikumi attiecas uz jautājumiem, kas ir Savienības ekskluzīvā kompetencē, jo tie ir kopējās tirdzniecības politikas darbības jomā vai ietekmē iekšējā tirgus noteikumus par parasto ieroču un sprāgstvielu nodošanu.

(4)

Līgumslēdzēju pušu konferencei starp citiem jautājumiem ir jāpārskata ITL īstenošana, jāizskata un jāpieņem ieteikumi par tā īstenošanu un darbību, jāizskata jautājumi par tā interpretāciju, un tā var apsvērt iespēju veikt grozījumus ITL. Reglamentā tiks noteikts, kā Līgumslēdzēju pušu konference darbojas un pieņem lēmumus, tostarp par jautājumiem, kas ir ekskluzīvā Savienības kompetencē. Tādēļ šis reglaments ir jāuzskata par lēmumu ar juridiskām sekām Līguma 218. panta 9. punkta nozīmē.

(5)

Attiecīgi Padomei būtu jānosaka Savienības nostāja attiecībā uz ITL Līgumslēdzēju pušu konferences reglamenta pieņemšanu, un pēc tam dalībvalstīm tā būtu jāpauž, kopīgi rīkojoties Savienības interesēs.

(6)

Līgumslēdzēju pušu konferences pirmās sesijas sakarā dalībvalstīm būtu cieši jāsadarbojas un jākoordinē sava darbība vienai ar otru un ar Komisiju šā lēmuma piemērošanā,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

1. pants

1.   Nostājai, kas Savienības vārdā ir jāieņem attiecībā uz ITL Līgumslēdzēju pušu konferences reglamentu konferences pirmajā sesijā, kas notiks 2015. gada 24.–27. augustā, ir jāatbilst šim lēmumam, tostarp tā pielikumam, un dalībvalstis to pauž, kopīgi rīkojoties Savienības interesēs.

2.   Jautājumos, kas ir Savienības ekskluzīvā kompetencē, tām dalībvalstīm, kuras ir ITL Līgumslēdzējas puses, ar šo tiek atļauts, kopīgi rīkojoties Savienības interesēs, pieņemt reglamentu.

3.   Dalībvalstis cieši sadarbojas un koordinē savu darbību viena ar otru un ar Komisiju šā lēmuma piemērošanā.

Jo īpaši, ja priekšlikumus sagatavo uz vietas jautājumos, kuros vēl nav pausta Savienības nostāja un kuri ir Savienības ekskluzīvā kompetencē, Savienības nostāju par attiecīgo priekšlikumu nosaka, veicot pirmajā daļā minēto koordinēšanu, tostarp uz vietas, pirms Līgumslēdzēju pušu konference pieņem lēmumu par attiecīgo priekšlikumu.

2. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

Briselē, 2015. gada 7. augustā

Padomes vārdā –

priekšsēdētājs

J. ASSELBORN


PIELIKUMS

Attiecībā uz Ieroču tirdzniecības līguma (ITL) Līgumslēdzēju pušu konferences reglamentu, ko paredzēts pieņemt konferences pirmajā sesijā 2015. gada 24.–27. augustā Meksikā, dalībvalstis, kas ir ITL Līgumslēdzējas puses, rīkojoties kopīgi Savienības interesēs, dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka ITL Līgumslēdzēju pušu pirmajā konferencē reglamenta pieņemšanā Savienības intereses tiktu atbilstīgi saglabātas un nodrošinātas. Jo īpaši dalībvalstis dara visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka reglaments ļauj Savienības intereses atbilstīgi saglabāt un nodrošināt Līgumslēdzēju pušu konferenču lēmumos.


Top