Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32012D0121

    Padomes Lēmums 2012/121/KĀDP ( 2012. gada 27. februāris ), ar ko atbalsta pasākumus, lai sekmētu ES, Ķīnas un Āfrikas dialogu un sadarbību parasto ieroču kontroles jomā

    OV L 54, 28.2.2012, p. 8–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2012/121(1)/oj

    28.2.2012   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 54/8


    PADOMES LĒMUMS 2012/121/KĀDP

    (2012. gada 27. februāris),

    ar ko atbalsta pasākumus, lai sekmētu ES, Ķīnas un Āfrikas dialogu un sadarbību parasto ieroču kontroles jomā

    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienību un jo īpaši tā 26. panta 2. punktu,

    tā kā:

    (1)

    Eiropadome 2005. gada 15. un 16. decembra sanāksmē pieņēma ES Stratēģiju vieglo un kājnieku ieroču (turpmāk – "VIKI") un to munīcijas nelikumīgas uzkrāšanas un tirdzniecības apkarošanai (turpmāk – "ES VIKI stratēģija"). Stratēģijā Āfrikas kontinents ir apzināts kā viens no reģioniem, kuru visvairāk skārusi VIKI nelikumīga tirdzniecība un pārmērīga uzkrāšana.

    (2)

    ES VIKI stratēģijā ir izvirzīti vairāki uzdevumi, kas Savienībai jāpilda, tostarp panākt eksportētāju valstu konsensu, lai saskaņā ar reģionāli un starptautiski piemērotiem ierobežojošiem un pienācīgiem ieroču eksporta kritērijiem kājnieku ieročus piegādātu tikai valdībām.

    (3)

    ES VIKI stratēģijā arī ieteikts VIKI jautājumu iekļaut politiskā dialogā ar trešām valstīm un starptautiskām, reģionālām vai apakšreģionālām organizācijām, īpašu vērību pievēršot tam, lai saskaņotu rīcību ar galvenajiem Savienības partneriem un lielākajiem VIKI eksportētājiem, tostarp Ķīnu.

    (4)

    Eiropas Savienības Padome 2005., 2006., 2007. un 2010. gadā pieņēma Padomes secinājumus par atbalstu Ieroču tirdzniecības līgumam, kas būtu juridiski saistošs starptautisks instruments, ar ko izveidotu kopīgus parasto ieroču pārsūtīšanas starptautiskos standartus. Secinājumos uzsvērts, cik šajā procesā svarīga ir sadarbība ar citām valstīm un reģionālām organizācijām.

    (5)

    Kopš ES un Ķīnas stratēģiskā dialoga izveides 2005. gadā, tajā ir iekļauti noteikumi par dialogu attiecībā uz ieroču neizplatīšanu un parasto ieroču eksportu. Ķīna un Savienība 2006. gada Augstākā līmeņa sanāksmē vienojās sākt jaunu dialogu par Āfrikas mieru, stabilitāti un ilgtspējīgu attīstību, lai sekmētu partneru savstarpējo sapratni, pārrunātu rīcību un prioritātes un dotu iespēju integrēt Ķīnu starptautiskajos centienos uzlabot un koordinēt sadarbību. ES un Ķīnas 2007.–2013. gada Stratēģijas dokumentā attiecībā uz Savienības pamatpieeju Ķīnai ir teikts, ka tās pamatā ir iesaistīšanās un partnerība un kā prioritāte īpaši izcelta sadarbība, lai novērstu VIKI nelikumīgu tirdzniecību.

    (6)

    2004. gada decembrī Ķīna un Savienība parakstīja Kopīgu deklarāciju par ieroču neizplatīšanu un atbruņošanos, kurā pievēršas arī sadarbībai parasto ieroču jomā. Kopīgajā deklarācijā Savienība un Ķīna atzīmēja, ka: "ir jāveic arī pozitīvi un aktīvi centieni, lai padarītu efektīvākas parasto ieroču eksporta kontroles. Dažu parasto ieroču kontroles režīmi ir jāpadara stingrāki. Būtu jāizvērš centieni novērst kājnieku ieroču un vieglo ieroču nelikumīgu tirdzniecību un tādas šo ieroču plūsmas, kas var negatīvi ietekmēt mieru un stabilitāti reģionā."

    (7)

    VIKI nelikumīga tirdzniecība un pārmērīga uzkrāšana 2007. gada ES un Āfrikas partnerības stratēģijā noteikta kā joma, kurā rīcībai jānotiek, stiprinot kapacitāti, sadarbības tīklus, sadarbību un informācijas apmaiņu. Ķīna tika uzaicināta uz 2010. gada ES un Āfrikas Augstākā līmeņa sanāksmi un tajā piedalījās novērotāja statusā,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    1.   Savienība turpina attīstīt sadarbību starp Ķīnas, Savienības un Āfrikas valstu pilsonisko sabiedrību, nozari un valdību pārstāvjiem, tostarp ar dialogu starp attiecīgām pilsoniskām sabiedrībām un nozarēm, lai izstrādātu kopīgas pieejas, ar ko pievērsties apdraudējumiem, kurus rada VIKI nelikumīga tirdzniecība un pārmērīga uzkrāšana un parasto ieroču tirdzniecības regulējuma trūkums starptautiskā līmenī. Šādas sadarbības attīstības rezultātā vajadzētu arī palielināties atbalstam stingram un pamatīgam Ieroču tirdzniecības līgumam un tā īstenošanai.

    2.   Savienība sasniedz 1. punktā minēto mērķi, veicot šādus projektus un pasākumus:

    kopīgas Āfrikas, ES un Ķīnas Ekspertu darba grupas parasto ieroču jautājumos un kopīga Āfrikas, ES un Ķīnas Parasto ieroču jautājumu pētniecības centra izveide un attīstība. Ekspertu darba grupas un Pētniecības centra mērķis ir sekmēt to, lai Ķīnas, Āfrikas un ES attiecīgās politikas kopienās, kas ir atbildīgas par parasto ieroču un to eksporta kontroles jautājumiem, tiktu padziļināta izpratne par problēmām, kuras saistītas ar VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu un parasto ieroču likumīgās tirdzniecības regulējuma trūkumu starptautiskā līmenī, un lai minētās kopienas iesaistītos šo problēmu risināšanā. Minēto jautājumu padziļināta izpratne un iesaistīšanās to risināšanā sekmēs veiksmīgas sarunas par stingru un pamatīgu Ieroču tirdzniecības līgumu un tā īstenošanu,

    tādu atbalsta un pētniecības pasākumu veikšana, ar kuriem apzinātu ES un Ķīnas sadarbības iespējas, lai atbalstītu Āfrikas valstu centienus novērst VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu.

    Sīki izstrādāts šajā punktā minēto projektu un pasākumu apraksts ir iekļauts pielikumā.

    2. pants

    1.   Par šā lēmuma īstenošanu atbild Eiropas Savienības Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos (turpmāk "AP").

    2.   Šā lēmuma 1. panta 2. punktā minētos projektus un pasākumus tehniski īsteno nevalstiskā organizācija "Saferworld".

    3.   Saferworld uzdevumus veic AP pārziņā. Tādēļ AP panāk vajadzīgās vienošanās ar Saferworld.

    3. pants

    1.   Finanšu atsauces summa 1. panta 2. punktā minēto projektu un pasākumu īstenošanai ir EUR 830 000.

    2.   Izdevumus, ko finansē no 1. punktā norādītās summas, pārvalda saskaņā ar procedūrām un noteikumiem, kurus piemēro Savienības vispārējam budžetam.

    3.   Komisija pārrauga 2. punktā minēto izdevumu pienācīgu pārvaldību. Tālab Komisija noslēdz finansēšanas līgumu ar Saferworld. Līgumā paredz, ka Saferworld jānodrošina ES ieguldījuma publiskums, kas atbilst ieguldījuma apmēram.

    4.   Komisija 3. punktā minēto finansēšanas līgumu cenšas noslēgt cik drīz vien iespējams pēc šā lēmuma stāšanās spēkā. Tā informē Padomi par visām grūtībām šajā procesā un par finansēšanas līguma noslēgšanas dienu.

    4. pants

    AP ziņo Padomei par šā lēmuma īstenošanu, pamatojoties uz regulāriem ceturkšņa ziņojumiem, ko sagatavo Saferworld. Minētos ziņojumus izmanto Padomes veiktajos izvērtējumos. Komisija ziņo par 1. panta 2. punktā minēto projektu un pasākumu īstenošanas finanšu aspektiem.

    5. pants

    1.   Šis lēmums stājas spēkā tā pieņemšanas dienā.

    2.   Šis lēmums zaudē spēku 24 mēnešus pēc 3. panta 3. punktā minētā finansēšanas līguma noslēgšanas. Tomēr lēmums zaudē spēku sešus mēnešus pēc tā stāšanās spēkā, ja minētajā laikposmā nav noslēgts minētais finansēšanas līgums.

    Briselē, 2012. gada 27. februārī

    Padomes vārdā

    priekšsēdētāja

    C. ASHTON


    PIELIKUMS

    PROJEKTI UN PASĀKUMI, KAS MINĒTI 1. PANTA 2. PUNKTĀ

    1.   Mērķi

    Lēmuma mērķi ir: turpināt attīstīt sadarbību starp Ķīnas, Eiropas Savienības un Āfrikas kontinenta pilsonisko sabiedrību, nozari un valdību pārstāvjiem; izstrādāt kopīgas pieejas, lai pievērstos apdraudējumiem, ko rada VIKI nelikumīga tirdzniecība un pārmērīga uzkrāšana; un atbalstīt Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ieroču tirdzniecības līguma (ITL) procesu līdz 2012. gada ITL diplomātiskajai konferencei, tās laikā un pēc tās. Šādus mērķus panāk, izveidojot un attīstot kopīgu Āfrikas, ES un Ķīnas Ekspertu darba grupu parasto ieroču jautājumos (turpmāk "EDG") un kopīgu Āfrikas, ES un Ķīnas Parasto ieroču jautājumu pētniecības centru (turpmāk "PC"). EDG un PC mērķis ir Ķīnas, Āfrikas un Savienības attiecīgās politikas kopienās sekmēt izpratni par problēmām, kas saistītas ar VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu, un iesaistīšanos to risināšanā, un par vajadzību noslēgt ITL.

    Ķīnas, Savienības un Āfrikas ciešākas sadarbības mērķi sniedz arī ar atbalsta un pētniecības pasākumiem, kuru nolūks ir apzināt ES un Ķīnas sadarbības iespējas, lai atbalstītu Āfrikas valstu centienus novērst VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu.

    2.   Projektu un pasākumu apraksts

    2.1.   Kopīgas Āfrikas, ES un Ķīnas Ekspertu darba grupas parasto ieroču jautājumos un kopīga Āfrikas, ES un Ķīnas Parasto ieroču jautājumu pētniecības centra izveide un attīstība

    2.1.1.   Projekta mērķi

    izveidot forumus un sadarbības tīklus, lai Savienības, Ķīnas un Āfrikas politikas kopienu eksperti varētu pārrunāt dažādus parasto ieroču nelikumīgās tirdzniecības aspektus,

    Ķīnas, Āfrikas un Savienības attiecīgās politikas kopienās padziļināt izpratni par problēmām, kas saistītas ar VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu un parasto ieroču likumīgās tirdzniecības vājo regulējumu starptautiskā līmenī, un sekmēt minēto kopienu iesaistīšanos šo problēmu risināšanā. Ar padziļinātu šo jautājumu izpratni un iesaistīšanos to risināšanā būtu jāpanāk kopējs atbalsts stingram un pamatīgam ITL,

    oficiālā un politikas kopienu līmenī sekmēt ES, Ķīnas un Āfrikas dialogu, lai vairotu savstarpēju izpratni un līdz 2012. gada diplomātiskajai konferencei, tās laikā un pēc tās apzinātu kopējas pieejas attiecībā uz ANO ITL procesu, tostarp atbalstot Savienības, Ķīnas un Āfrikas pētnieku kopīgu pētniecību un analīzi par attiecīgām valsts un reģionālām nostājām,

    izstrādāt pētniecības kopienas ieteikumus par ITL un VIKI jautājumiem un tos efektīvi pārsūtīt Ķīnas, Āfrikas, Savienības un dalībvalstu valdību amatpersonām, politiķiem un politikas kopienām.

    2.1.2.   Projekta apraksts

    a)   Kopīgas Āfrikas, ES un Ķīnas Ekspertu darba grupas parasto ieroču jautājumos izveide un attīstība

    EDG ir galvenais "institucionālais" pamats dialogam, ko sekmē ar Padomes Lēmumu, un to veido, rūpīgi koordinējot Saferworld un Āfrikas un Ķīnas pilsoniskās sabiedrības partnerorganizāciju darbu. Tajā ir deviņi dalībnieki no Ķīnas, Savienības un Āfrikas universitāšu nodaļām, ideju laboratorijām un pētniecības centriem, kurus izraugās, pamatojoties uz viņu īpašajām zināšanām, reputāciju un interesēm. EDG sniedz iespēju tās dalībniekiem apmainīties ar informāciju, idejām, īpašām zināšanām un pētniecības rezultātiem par parasto ieroču jautājumiem, apzināt apdraudējumu būtību, izvērtēt pašreizējo pasākumu efektivitāti un nākt klajā ar ieteikumiem par politikas izstrādē iesaistīto personu sadarbību.

    Gaidāms, ka EDG kalpos par ieinteresēto pilsoniskās sabiedrības dalībnieku platformu, kas atradīsies ārpus tiešā dialoga procesa, un nodrošinās pieejamu īpašo zināšanu kopumu, ko varēs izmantot Ķīnas, Savienības un Āfrikas politikas izstrādē iesaistītās personas un amatpersonas, kas ir atbildīgas par parasto ieroču un to eksporta kontroles jautājumiem. Āfrikas, Ķīnas un Savienības amatpersonas arī tiek aicinātas sekot līdzi EDG darbam.

    b)   Kopīga Āfrikas, ES un Ķīnas Parasto ieroču jautājumu pētniecības centra izveide un attīstība

    PC mērķis ir atbalstīt Savienības, Ķīnas un Āfrikas pētnieku kopīgu pētniecību un analīzi. To izveido Ķīnā. PC nodrošina plašu attiecīgu materiālu un resursu klāstu par VIKI un ITL procesa jautājumiem angļu un ķīniešu valodā. Šie materiāli un resursi tiek darīti pieejami arī elektroniski, izmantojot tīmekļa vietni, kas vienlaikus ir arī EDG publiskās saziņas līdzeklis.

    Pasākumi, ko paredzēts atbalstīt, lai īstenotu a) un b) apakšpunktā minētos uzdevumus, cita starpā ir šādas:

    sagatavošanas un turpmāku sanāksmju Ķīnā un Eiropā rīkošana starp Saferworld un attiecīgām Ķīnas un Āfrikas partnerorganizācijām, lai: definētu šā projekta struktūru un izpildes grafiku; apzinātu sīki izstrādātus darba plānus PC un EDG izveidei un attīstībai; izveidotu projekta koordinācijas grupu; noteiktu grupas dalībnieku pienākumus; un pārraudzītu un izvērtētu pasākumu īstenošanas panākumus,

    attiecīgu būtisku materiālu par VIKI un ITL nodrošināšana un tulkošana, ko izmantos politikas kopienas Ķīnā, Āfrikā un Savienībā un ko ar RC tīmekļa vietnes starpniecību iecerēts darīt pieejamus tostarp elektroniskā formā. Šī tīmekļa vietne vienlaikus ir arī EDG publiskās saziņas līdzeklis,

    vairāku Saferworld, partnerorganizāciju un attiecīgo Ķīnas iestāžu sanāksmju rīkošana, lai iepazīstinātu ar PC un EDG darbību un – nolūkā nodrošināt attiecīgo iestāžu atbalstu šiem pasākumiem – lai iepazīstinātu un pārrunātu starpposma un gala rezultātus,

    katru gadu līdz divām divu dienu ilgām EDG sanāksmēm Ķīnā, Eiropā un Āfrikā rīkošana, lai formulētu pētniecības plānus un sniegtu turpmāku virzību atbalsta un pētniecības pasākumu īstenošanā, politikas ieteikumu izstrādāšanā un paziņošanā. Katrā sanāksmē izstrādā īsu ziņojumu par projekta īstenošanas posmu,

    divu semināru par ITL rīkošana, kuros piedalās līdz 40 dalībniekiem, tostarp pārstāvji no Savienības, Ķīnas un Āfrikas politikas kopienām un iestādēm, kas ir atbildīgas par parasto ieroču un to eksporta kontroli, un militārās un aizsardzības nozares un pilsoniskās sabiedrības eksperti, lai pārskatītu ITL sarunu virzību un apzinātu dažādām valstīm kopējo interešu jomas,

    Saferworld un EDG informatīvo dokumentu publicēšana, kuros izskatītas Savienības un Ķīnas nostājas ITL jautājumā. Informatīvo dokumentu mērķis ir pirms 2012. gada ITL konferences atspoguļot diskusijas ar Savienības, Ķīnas un Āfrikas amatpersonām. Tajos analizē Savienības, Ķīnas un Āfrikas valstu nostāju atšķirības ITL jautājumā,

    vispārēja ziņojuma izstrāde par galveno gūto pieredzi, kurā izvērsti izklāstīti projekta panākumi un problēmas un ieteikti modeļi un iespējas turpmākam Savienības, Ķīnas un Āfrikas dialogam par VIKI un ITL procesu,

    divu pasākumu, proti, projekta oficiālās atklāšanas un noslēguma pasākuma rīkošana.

    2.1.3.   Projektu rezultāti

    padziļinātu informētību, zināšanas un sapratni par ANO ITL procesu un attiecīgām valstu nostājām pirms 2012. gada diplomātiskās konferences un pēc tās gūst 500 Ķīnas, Āfrikas un Savienības politikas kopienas dalībnieku, tostarp par parastajiem ieročiem un to eksporta kontroli atbildīgās amatpersonas, zinātnieki, parlamentārieši, nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji un žurnālisti,

    starp 60 Savienības, Ķīnas un Āfrikas amatpersonām un pilsoniskām sabiedrībām ir uzlabojies dialogs, mijiedarbe un sadarbība VIKI un ANO ITL procesa jautājumos, tostarp apzinot ieteikumus par kolektīvas rīcības iespējām,

    ir iedibināti ilgtermiņā noturīgi sakari starp 50 personām, kas pārstāv Savienības, Āfrikas un Ķīnas politikas kopienas iestādes, nodrošinot to, ka arī pēc šī projekta beigšanās turpināsies informācijas un pieredzes apmaiņa, kā arī praktiska sadarbība VIKI un citos ar parasto ieroču kontroli saistītos jautājumos.

    2.2.   ES un Ķīnas sadarbības veicināšana, lai atbalstītu Āfrikas valstu centienus novērst VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu

    2.2.1.   Projekta mērķi

    atbalstīt Savienības, Ķīnas un Āfrikas pētnieku kopīgu izpēti un analīzi par problēmām, kas saistītas ar VIKI izplatīšanu Āfrikā un iespējām, ko šajā jomā dotu ES un Ķīnas sadarbība,

    palīdzēt Āfrikas valstīm apzināt palīdzības vajadzības un formulēt palīdzības lūgumus jomās, kas saistītas ar VIKI nelikumīgas tirdzniecības un pārmērīgas uzkrāšanas novēršanu,

    formulēt ieteikumus Savienības un Ķīnas politikas veidotājiem par iespējām kopīgai ES un Ķīnas palīdzībai trešām valstīm Āfrikā.

    2.2.2.   Projekta apraksts

    Projekts ļauj apzināt ES un Ķīnas sadarbības iespējas, lai Āfrikas trešām valstīm sniegtu palīdzību apdraudējumu novēršanā, ko rada VIKI nelikumīga tirdzniecība un pārmērīga uzkrāšana. Projektā paredzēts īstenot vairākus pasākumus, tostarp:

    līdz trīs izpētes apmeklējumu Āfrikā rīkošana EDG dalībniekiem, lai padziļinātu viņu izpratni par to, kāda ietekme kontinentā ir VIKI nelikumīgai tirdzniecībai un pārmērīgai uzkrāšanai, lai tiktos ar vietējiem dalībniekiem un pārrunātu tehniskās palīdzības vajadzības,

    starptautiska politikas semināra rīkošana Āfrikā par to, kā kontinentā novērst VIKI izplatīšanos. Sanāksmi apmeklē līdz 30 dalībniekiem, tostarp EDG locekļi un citi Āfrikas, Ķīnas un ES pilsoniskās sabiedrības pārstāvji un amatpersonas, kas ir atbildīgas par parasto ieroču un to eksporta kontroles jautājumiem. Turklāt seminārā turpina apzināt praktiskas jomas, kurās Āfrikas palīdzības lūgumus novērst VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu varētu sasaistīt ar Ķīnas un Savienības palīdzību,

    vienā Āfrikas valstī veikt VIKI kontroles vajadzību tehnisko izvērtējumu, tostarp novērtēt izmaksas, darbības virzienus un ieteikumus īstenošanas aģentūrām. Šo pētījumu izstrādā ciešā sadarbībā ar attiecīgās Āfrikas valsts valdības amatpersonām, kas ir iesaistītas VIKI kontroles sistēmu administrēšanā, kā arī ar aizsardzības nozares pārstāvjiem,

    EDG sīki izstrādāta ziņojuma publicēšana, kurā – pamatojoties uz tehnisko izvērtējumu, izpētes apmeklējumiem un Āfrikā rīkotu semināru –galvenā uzmanība pievērsta VIKI apritei Āfrikā, izvērtēta pašreiz veikto pasākumu efektivitāti un nākts klajā ar skaidriem ieteikumiem politikas veidotajiem par ES, Ķīnas un Āfrikas sadarbību. Ziņojumu iztulko un izplata aptuveni 500 pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, amatpersonām, politikas veidotājiem un politiķiem Ķīnā, ES un Āfrikā, lai vairotu vispārēju izpratni par ES, Ķīnas un Āfrikas sadarbības iespējām VIKI kontroles jautājumu risināšanā Āfrikā. Ar šo ziņojumu iepazīstina arī to amatpersonu sanāksmju dalībnieki, kas paredzētas 2.1. punktā minētajā projektā,

    atbalsta sniegšana vienai Āfrikas valstij, lai noteiktu un darītu zināmas tās vajadzības un oficiālos lūgumus VIKI kontroles jomā,

    sanāksmes ar attiecīgām Savienības un Ķīnas amatpersonām rīkošana, lai sekmētu kopīgu projekta koncepcijas izstrādi,

    ES, Ķīnas un Āfrikas politikas semināra rīkošana Ķīnā, lai iepazīstinātu ar EDG secinājumiem un ieteikumiem. Sanāksmi apmeklē līdz 50 dalībnieku, tostarp Āfrikas, Savienības un Ķīnas pilsoniskās sabiedrības pārstāvji un amatpersonas, kas ir atbildīgas par parasto ieroču un to eksporta kontroles jautājumiem. Sanāksme dod iespēju pārskatīt EDG VIKI jomā veikto darbu un pārrunāt EDG ieteikumus, un tajā liek pamatus sistēmai, lai izvērstu praktisku sadarbību, piemēram, Savienības un Ķīnas palīdzībai krājumu apsaimniekošanā, lieko krājumu iznīcināšanā un uzskaites veikšanā.

    2.2.3.   Projekta rezultāti

    padziļinātu izpratni par VIKI izplatīšanas problēmām Āfrikā un par Savienības un Ķīnas sadarbības iespējām šajā jomā gūst 500 Ķīnas un ES politikas kopienas dalībnieku, tostarp zinātnieki, parlamentārieši, NVO un žurnālisti,

    vienā Āfrikas valstī ir uzlabotas spējas apzināt palīdzības vajadzības un formulēt palīdzības lūgumus, lai novērstu VIKI nelikumīgu tirdzniecību un pārmērīgu uzkrāšanu,

    ir apzinātas iespējas VIKI kontroles jomā sniegt kopīgu ES un Ķīnas palīdzību trešām valstīm Āfrikā.

    3.   Semināru un noslēguma un atklāšanas pasākumu dalībnieki un norises vietas

    Ja vien šā pielikuma tekstā nav paredzēts citādi, iespējamos 2.1. un 2.2. punktā minēto projektu semināru un noslēguma un atklāšanas pasākumu dalībniekus un norises vietas ierosina Saferworld; pēc tam, apspriežoties ar kompetentajām Padomes struktūrām, ierosinātās norises vietas apstiprina AP.

    4.   Labuma guvēji

    Tiešu labumu no projektiem gūst aptuveni 500 Ķīnas, Āfrikas un ES politikas kopienas dalībnieku, tostarp NVO, ideju laboratoriju un nozares pārstāvji, valdību amatpersonas, par parasto ieroču eksporta kontroli atbildīgās amatpersonas un parlamentārieši.

    Netiešie labuma guvēji irtie Āfrikas iedzīvotāji, grupas un atsevišķas personas, kuras negatīvi ietekmē VIKI nelikumīga tirdzniecība.

    5.   Ietekmes novērtējums

    Pēc tam, kad pabeigti pēdējie lēmumā paredzētie pasākumi, būtu tehniski jāizvērtē lēmuma ietekme. Lēmuma ietekmes novērtējumu veic AP sadarbībā ar attiecīgām Padomes darba grupām, Eiropas Savienības delegāciju Ķīnā un citām attiecīgām ieinteresētām personām.

    6.   Ilgums

    Kopējais projektu ilgums ir 24 mēneši.

    7.   Tehniskās īstenošanas vienība

    Lēmuma tehniska īstenošana tiek uzticēta Saferworld, kas darbosies AP pārziņā.

    8.   Ziņojumu sniegšana

    Saferworld reizi ceturksnī, tostarp pēc katra aprakstītā pasākuma beigām, sagatavo pārskata ziņojumu. Ziņojumi būtu jāiesniedz AP ne vēlāk kā sešas nedēļas pēc attiecīgo pasākumu pabeigšanas.

    9.   Lēstās projektu un pasākumu kopējās izmaksas un ES finanšu ieguldījums

    Projektu un pasākumu kopējās izmaksas ir EUR 830 000.


    Top