Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32010D0434

    2010/434/ES: Komisijas Lēmums ( 2010. gada 6. augusts ), ar ko groza I un II pielikumu Lēmumam 2008/185/EK attiecībā uz Slovēnijas iekļaušanu to dalībvalstu sarakstā, kuras nav skārusi Aujeski slimība, un Polijas un Spānijas reģionu iekļaušanu to dalībvalstu sarakstā, kur minētajai slimībai ir apstiprināta valsts kontroles programma (izziņots ar dokumenta numuru C(2010) 5358) Dokuments attiecas uz EEZ

    OV L 208, 7.8.2010, p. 5–8 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 20/04/2021; Iesaist. atcelta ar 32021R0620

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2010/434/oj

    7.8.2010   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 208/5


    KOMISIJAS LĒMUMS

    (2010. gada 6. augusts),

    ar ko groza I un II pielikumu Lēmumam 2008/185/EK attiecībā uz Slovēnijas iekļaušanu to dalībvalstu sarakstā, kuras nav skārusi Aujeski slimība, un Polijas un Spānijas reģionu iekļaušanu to dalībvalstu sarakstā, kur minētajai slimībai ir apstiprināta valsts kontroles programma

    (izziņots ar dokumenta numuru C(2010) 5358)

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    (2010/434/ES)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Padomes 1964. gada 26. jūnija Direktīvu 64/432/EEK par dzīvnieku veselības problēmām, kas ietekmē Kopienas liellopu un cūku iekšējo tirdzniecību (1), un jo īpaši tās 9. panta 2. punktu un 10. panta 2. punktu,

    tā kā:

    (1)

    Direktīva 64/432/EEK paredz noteikumus, kas piemērojami liellopu un cūku, izņemot savvaļas cūkas, tirdzniecībai Savienībā. Minētās direktīvas 9. pantā noteikti kritēriji konkrētu lipīgo slimību, tostarp Aujeski slimības, obligāto valsts kontroles programmu apstiprināšanai. Turklāt minētās direktīvas 10. pantā paredz, ka gadījumā, ja dalībvalsts uzskata, ka tās teritorijā vai teritorijas daļā nav šādu slimību, tostarp Aujeski slimības, tā iesniedz Komisijai attiecīgus apliecinošus dokumentus.

    (2)

    Komisijas 2008. gada 21. februāra Lēmumā 2008/185/EK par papildu garantijām Kopienas iekšējā tirdzniecībā ar cūkām attiecībā uz Aujeski slimību un kritērijiem, ar kuriem nodrošina informāciju par šo slimību (2), ir noteiktas papildu garantijas attiecībā uz cūku pārvietošanu starp dalībvalstīm. Šīs garantijas ir saistītas ar dalībvalstu klasificēšanu pēc to statusa attiecībā uz Aujeski slimību.

    (3)

    Lēmuma 2008/185/EK I pielikumā minētas dalībvalstis vai to reģioni, ko nav skārusi Aujeski slimība un kur vakcinācija ir aizliegta. Minētā lēmuma II pielikumā minētas dalībvalstis vai to reģioni, kur ir apstiprinātas valsts kontroles programmas Aujeski slimības izskaušanai.

    (4)

    Polijā un Spānijā jau vairākus gadus ir īstenotas Aujeski slimības valsts kontroles programmas. Vairākiem Spānijas reģioniem Aujeski slimības valsts kontroles programma ir jau apstiprināta ar Komisijas Lēmumu 2007/603/EK (3).

    (5)

    Slovēnija ir iesniegusi Komisijai apstiprinošu dokumentāciju par Slovēnijas teritoriju kā Aujeski slimības neskartu zonu, ar kuru pierāda, ka šajā dalībvalstī nekad nav konstatēti šīs slimības gadījumi.

    (6)

    Komisija pārbaudīja Slovēnijas iesniegto dokumentāciju un konstatēja, ka tā atbilst Direktīvas 64/432/EEK 10. panta 1. punktam. Tāpēc minētā dalībvalsts ir jāiekļauj Lēmuma 2008/185/EK I pielikuma sarakstā. Tāpēc attiecīgi jāgroza minētais pielikums.

    (7)

    Polija ir iesniegusi Komisijai apstiprinošu dokumentāciju par visā Polijas teritorijā īstenoto programmu un lūgusi šīs programmas apstiprinājumu.

    (8)

    Spānija ir iesniegusi Komisijai apstiprinošu dokumentāciju par Andalūzijas, Aragonas, Baleāru salu, Kastīlijas-Lamančas, Katalonijas, Estremadūras, Madrides, Mursijas reģiona un Valensijas autonomajā apgabalā un Salamankas, Segovijas un Sorijas provincēs Kastīlijas un Leonas autonomajā apgabalā, kā arī Tenerifas provincē Kanāriju salu autonomajā apgabalā īstenoto programmu un lūgusi šīs programmas apstiprinājumu.

    (9)

    Turklāt Komisija konstatēja, ka Polijas un Spānijas iesniegtās valsts kontroles programmas atbilst Direktīvas 64/432/EEK 9. panta 1. punktā noteiktajiem kritērijiem. Tāpēc Polija un Spānija ir jāiekļauj Lēmuma 2008/185/EK II pielikuma sarakstā. Tāpēc attiecīgi jāgroza minētais pielikums.

    (10)

    Tāpēc attiecīgi jāgroza Lēmums 2008/185/EK.

    (11)

    Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Pārtikas aprites un dzīvnieku veselības pastāvīgās komitejas atzinumu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Lēmuma 2008/185/EK I un II pielikumu aizstāj ar šā lēmuma pielikuma tekstu.

    2. pants

    Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

    Briselē, 2010. gada 6. augustā

    Komisijas vārdā

    Komisijas loceklis

    John DALLI


    (1)  OV 121, 29.7.1964., 1977./64. lpp.

    (2)  OV L 59, 4.3.2008., 19. lpp.

    (3)  OV L 236, 8.9.2007., 7. lpp.


    PIELIKUMS

    I PIELIKUMS

    Dalībvalstis vai to reģioni, ko nav skārusi Aujeski slimība un kur vakcinācija ir aizliegta

    ISO kods

    Dalībvalsts

    Reģioni

    AT

    Austrija

    Visi reģioni

    CY

    Kipra

    Visi reģioni

    CZ

    Čehija

    Visi reģioni

    DE

    Vācija

    Visi reģioni

    DK

    Dānija

    Visi reģioni

    FI

    Somija

    Visi reģioni

    FR

    Francija

    Šādi departamenti: Ain, Aisne, Allier, Alpes-de-Haute-Provence, Alpes-Maritimes, Ardèche, Ardennes, Ariège, Aube, Aude, Aveyron, Bas-Rhin, Bouches-du-Rhône, Calvados, Cantal, Charente, Charente-Maritime, Cher, Corrèze, Côte-d’Or, Côtes-d’Armor, Creuse, Deux-Sèvres, Dordogne, Doubs, Drôme, Essonne, Eure, Eure-et-Loir, Finistère, Gard, Gers, Gironde, Hautes-Alpes, Hauts-de-Seine, Haute Garonne, Haute-Loire, Haute-Marne, Hautes-Pyrénées, Haut-Rhin, Haute-Saône, Haute-Savoie, Haute-Vienne, Hérault, Indre, Ille-et-Vilaine, Indre-et-Loire, Isère, Jura, Landes, Loire, Loire-Atlantique, Loir-et-Cher, Loiret, Lot, Lot-et-Garonne, Lozère, Maine-et-Loire, Manche, Marne, Mayenne, Meurthe-et-Moselle, Meuse, Morbihan, Moselle, Nièvre, Nord, Oise, Orne, Paris, Pas-de-Calais, Pyrénées-Atlantiques, Pyrénées-Orientales, Puy-de-Dôme, Réunion, Rhône, Sarthe, Saône-et-Loire, Savoie, Seine-et-Marne, Seine-Maritime, Seine-Saint-Denis, Somme, Tarn, Tarn-et-Garonne, Territoire de Belfort, Val-de-Marne, Val-d’Oise, Var, Vaucluse, Vendée, Vienne, Vosges, Yonne, Yvelines

    LU

    Luksemburga

    Visi reģioni

    NL

    Nīderlande

    Visi reģioni

    SI

    Slovēnija

    Visi reģioni

    SK

    Slovākija

    Visi reģioni

    SE

    Zviedrija

    Visi reģioni

    UK

    Apvienotā Karaliste

    Visi reģioni Anglijā, Skotijā un Velsā

    II PIELIKUMS

    Dalībvalstis vai to reģioni, kur ir apstiprinātas valsts kontroles programmas Aujeski slimības izskaušanai

    ISO kods

    Dalībvalsts

    Reģioni

    BE

    Beļģija

    Visi reģioni

    ES

    Spānija

    Visi reģioni

    HU

    Ungārija

    Visi reģioni

    IE

    Īrija

    Visi reģioni

    IT

    Itālija

    Bolcāno province

    PL

    Polija

    Visi reģioni

    UK

    Apvienotā Karaliste

    Visi reģioni Ziemeļīrijā


    Top