Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02006R1365-20161207

    Consolidated text: Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 1365/2006 ( 2006. gada 6. septembris ) par statistiku attiecībā uz preču pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem un par Padomes Direktīvas 80/1119/EEK atcelšanu

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2006/1365/2016-12-07

    2006R1365 — LV — 07.12.2016 — 002.001


    Šis dokuments ir tikai informatīvs, un tam nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tā saturu. Attiecīgo tiesību aktu un to preambulu autentiskās versijas ir publicētas Eiropas Savienības “Oficiālajā Vēstnesī” un ir pieejamas datubāzē “Eur-Lex”. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā dokumentā iegultajām saitēm

    ►B

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 1365/2006

    (2006. gada 6. septembris)

    par statistiku attiecībā uz preču pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem un par Padomes Direktīvas 80/1119/EEK atcelšanu

    (OV L 264, 25.9.2006., 1. lpp)

    Grozīta ar:

     

     

    Oficiālais Vēstnesis

      Nr.

    Lappuse

    Datums

    ►M1

    KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 425/2007 (2007. gada 19. aprīlis),

      L 103

    26

    20.4.2007

    ►M2

    KOMISIJAS REGULA (EK) Nr. 1304/2007 (2007. gada 7. novembris),

      L 290

    14

    8.11.2007

    ►M3

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (ES) 2016/1954 (2016. gada 26. oktobris),

      L 311

    20

    17.11.2016




    ▼B

    EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA (EK) Nr. 1365/2006

    (2006. gada 6. septembris)

    par statistiku attiecībā uz preču pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem un par Padomes Direktīvas 80/1119/EEK atcelšanu



    1. pants

    Priekšmets

    Šī regula paredz kopējus noteikumus attiecībā uz Kopienas statistikas pārskatu sagatavošanu par pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem.

    2. pants

    Darbības joma

    1.  Dalībvalstis nosūta Komisijai (Eurostat) datus, kas attiecas uz pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem viņu teritorijā.

    2.  Dalībvalstis, kurās vienā gadā pa iekšējiem ūdensceļiem pārvadāto preču kopapjoms – vietējos, starptautiskos vai tranzīta pārvadājumos – pārsniedz vienu miljonu tonnu, iesniedz 4. panta 1. punktā minētos datus.

    3.  Atkāpjoties no 2. punkta, dalībvalstis, kurās neveic starptautiskus vai tranzīta pārvadājumus pa iekšējiem ūdensceļiem, bet kurās vienā gadā pa iekšējiem ūdensceļiem pārvadāto preču kopapjoms iekšzemes pārvadājumos pārsniedz vienu miljonu tonnu, iesniedz vienīgi 4. panta 2. punktā prasītos datus.

    4.  Šī regula neattiecas uz:

    a) kravu pārvadājumiem ar kuģiem, kuru pilna kravnesība ir mazāka par 50 tonnām;

    b) kuģiem, kuri pārvadā galvenokārt pasažierus;

    c) prāmjiem;

    d) kuģiem, kurus vienīgi nekomerciāliem nolūkiem izmanto ostu administrācijas un valsts iestādes;

    e) kuģiem, kurus izmanto vienīgi uzglabāšanai vai degvielas iepildīšanai;

    f) kuģiem, kurus neizmanto kravu pārvadājumiem, piemēram, zvejas kuģiem, bagarkuģiem, peldošām darbnīcām, peldošiem mājokļiem un izpriecu kuģiem.

    ▼M3

    5.  Komisija tiek pilnvarota saskaņā ar 9. pantu pieņemt deleģētos aktus attiecībā uz šā panta 2. punkta grozīšanu, lai palielinātu tajā minēto statistikas aptverto iekšējo ūdensceļu pārvadājumu apjomu nolūkā ņemt vērā ekonomiskās un tehniskās attīstības tendences. Īstenojot minētās pilnvaras, Komisija nodrošina, ka deleģētie akti nerada ievērojamu papildu slogu dalībvalstīm vai respondentiem. Turklāt Komisija pienācīgi pamato minētajos deleģētajos aktos paredzētās statistikas darbības, attiecīgā gadījumā izmantojot izmaksu lietderības izvērtējumu, tostarp respondentiem uzliktā sloga un izstrādes izmaksu izvērtējumu, kā noteikts Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (EK) Nr. 223/2009 ( 1 ) 14. panta 3. punkta c) apakšpunktā.

    ▼M1

    3. pants

    Definīcijas

    Šajā regulā piemēro šādas definīcijas:

    a) “kuģojams iekšējais ūdensceļš” ir ūdenstilpne, kas nav jūras daļa un kura dabīgu vai cilvēka veidotu iezīmju dēļ ir piemērota kuģošanai galvenokārt iekšējo ūdensceļu kuģiem;

    b) “iekšējo ūdensceļu kuģis” ir kuģošanas līdzeklis, kas paredzēts preču pārvadājumiem vai pasažieru sabiedriskajiem pārvadājumiem un kurš pārsvarā kuģo pa kuģojamiem iekšējiem ūdensceļiem vai piekrastes ūdeņiem vai ūdeņiem, kas atrodas tiem cieši blakus, vai teritorijām, kurās piemēro ostu noteikumus;

    c) “kuģa valstspiederība” ir valsts, kurā kuģis ir reģistrēts;

    d) “iekšējo ūdensceļu pārvadājums” ir ikviena preču un/vai pasažieru aprite, ko pilnīgi vai daļēji veic kuģojamos iekšējos ūdeņos, izmantojot iekšējo ūdensceļu kuģus;

    e) “valsts iekšējo ūdensceļu pārvadājumi” ir pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem starp divām valsts teritorijā esošām ostām neatkarīgi no kuģa valstspiederības;

    f) “starptautiskie iekšējo ūdensceļu pārvadājumi” ir pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem starp divām ostām, kas atrodas dažādu valstu teritorijās;

    g) “iekšējo ūdensceļu pārvadājumu tranzīts” ir pārvadājumi pa iekšējiem ūdensceļiem, šķērsojot valsts teritoriju, starp divām ostām, kuras abas atrodas citas valsts teritorijā vai citu valstu teritorijās, ar noteikumu, ka visā maršrutā valsts teritorijā neveic pārkraušanu;

    h) “iekšējo ūdensceļu satiksme” ir kuģa jebkura pārvietošanās pa konkrētiem kuģojamiem iekšējiem ūdensceļiem.

    ▼M3

    Komisija tiek pilnvarota saskaņā ar 9. pantu pieņemt deleģētos aktus attiecībā uz šā panta grozīšanu, lai pielāgotu tajā iekļautās definīcijas vai paredzētu jaunas definīcijas, lai ņemtu vērā attiecīgās definīcijas, kas grozītas vai pieņemtas starptautiskā līmenī.

    Īstenojot minētās pilnvaras, Komisija nodrošina, ka deleģētie akti nerada ievērojamu papildu slogu dalībvalstīm vai respondentiem. Turklāt Komisija pienācīgi pamato minētajos deleģētajos aktos paredzētās statistikas darbības, attiecīgā gadījumā izmantojot izmaksu lietderības izvērtējumu, tostarp respondentiem uzliktā sloga un izstrādes izmaksu izvērtējumu, kā noteikts Regulas (EK) Nr. 223/2009 14. panta 3. punkta c) apakšpunktā.

    ▼B

    4. pants

    Datu vākšana

    1.  Datus vāc saskaņā ar tabulām, kas izklāstītas A līdz D pielikumā.

    2.  Šīs regulas 2. panta 3. punktā minētajos gadījumos datus vāc saskaņā ar tabulām, kas izklāstītas E pielikumā.

    3.  Šīs regulas vajadzībām preces klasificē saskaņā ar F pielikumu.

    ▼M3

    4.  Komisija tiek pilnvarota saskaņā ar 9. pantu pieņemt deleģētos aktus attiecībā uz grozījumiem pielikumos, kuri veikti, lai atspoguļotu izmaiņas starptautiskā līmeņa kodēšanā un nomenklatūrā vai attiecīgajos Eiropas Savienības leģislatīvajos aktos. Īstenojot minētās pilnvaras, Komisija nodrošina, ka deleģētie akti nerada ievērojamu papildu slogu dalībvalstīm vai respondentiem. Turklāt Komisija pienācīgi pamato minētajos deleģētajos aktos paredzētās statistikas darbības, attiecīgā gadījumā izmantojot izmaksu lietderības izvērtējumu, tostarp respondentiem uzliktā sloga un izstrādes izmaksu novērtējumu, kā minēts Regulas (EK) Nr. 223/2009 14. panta 3. punkta c) apakšpunktā.

    4.a pants

    Izmēģinājuma pētījumi

    1.  Līdz 2018. gada 8. decembrim Komisija sadarbībā ar dalībvalstīm izstrādā atbilstīgu metodoloģiju statistikas datu vākšanai par pasažieru pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem, tostarp par pasažieru pārrobežu pārvadājumiem.

    2.  Līdz 2019. gada 8. decembrim Komisija organizē brīvprātīgus izmēģinājuma pētījumus, kas jāveic dalībvalstīm, kuri šīs regulas darbības jomā sniedz datus par tādu statistikas datu pieejamību, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem, tostarp ar pasažieru pārrobežu pārvadājumiem. Minēto izmēģinājuma pētījumu mērķis ir izvērtēt šo jauno datu vākšanas iespējamību, ar attiecīgo datu vākšanu saistītās izmaksas un sagaidāmo statistikas kvalitāti.

    3.  Līdz 2020. gada 8. decembrim Komisija Eiropas Parlamentam un Padomei iesniedz ziņojumu par šādu izmēģinājuma pētījumu rezultātiem. Atkarībā no minētajā ziņojumā izklāstītajiem rezultātiem un saprātīgā laikposmā Komisija vajadzības gadījumā Eiropas Parlamentam un Padomei iesniedz leģislatīvu priekšlikumu, lai grozītu šo regulu attiecībā uz statistiku par pasažieru pārvadājumiem pa iekšējiem ūdensceļiem, tostarp par pasažieru pārrobežu pārvadājumiem.

    4.  Savienības vispārējais budžets, attiecīgos gadījumos un ņemot vērā Savienības pievienoto vērtību, dod ieguldījumu minētos izmēģinājuma pētījumu finansēšanā.

    ▼B

    5. pants

    Datu nosūtīšana

    1.  Pirmais novērošanas periods sākas 2007. gada 1. janvārī. Datu nosūtīšanu veic pēc iespējas ātrāk un ne vēlāk kā piecus mēnešus pēc attiecīgā novērošanas perioda beigām.

    ▼M3

    2.  Komisija pieņem īstenošanas aktus, ar kuriem nosaka kārtību, kā datus nosūta Komisijai (Eurostat), tostarp datu apmaiņas standartus. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 10. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    ▼B

    6. pants

    Datu izplatīšana

    Kopienas statistiku, kas pamatojas uz 4. pantā minētajiem datiem, izplata ar līdzīgu regularitāti, kāda dalībvalstīm noteikta datu nosūtīšanai.

    ▼M3

    Komisija pieņem īstenošanas aktus, ar kuriem nosaka kārtību, kā izplata rezultātus. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 10. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    ▼B

    7. pants

    Datu kvalitāte

    ▼M3

    1.  Komisija pieņem īstenošanas aktus, ar kuriem nosaka metodoloģiskās prasības un kritērijus, kas ir izstrādāti, lai nodrošinātu sagatavoto datu kvalitāti. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 10. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    ▼B

    2.  Dalībvalstis veic visus vajadzīgos pasākumus, lai nodrošinātu nosūtāmo datu kvalitāti.

    3.  Komisija (Eurostat) novērtē nosūtīto datu kvalitāti. Dalībvalstis iesniedz Komisijai (Eurostat) ziņojumus, kuros ir informācija un dati, ko Komisija (Eurostat) pieprasa, lai pārbaudītu nosūtīto datu kvalitāti.

    ▼M3

    4.  Šajā regulā kvalitātes kritēriji, kas piemērojami nosūtāmajiem datiem, ir Regulas (EK) Nr. 223/2009 12. panta 1. punktā minētie kritēriji.

    5.  Komisija pieņem īstenošanas aktus, kuros nosaka kvalitātes ziņojumu sagatavošanas detalizētu kārtību, struktūru, periodiskumu un salīdzināmības elementus. Minētos īstenošanas aktus pieņem saskaņā ar 10. panta 2. punktā minēto pārbaudes procedūru.

    ▼M3

    8. pants

    Īstenošanas ziņojumi

    Līdz 2020. gada 31. decembrim un pēc tam ik pēc pieciem gadiem Komisija pēc apspriešanās ar Eiropas Statistikas sistēmas komiteju iesniedz Eiropas Parlamentam un Padomei ziņojumu par šīs regulas īstenošanu un turpmākajām norisēm.

    Minētajā ziņojumā Komisija ņem vērā dalībvalstu sniegto attiecīgo informāciju par iespējamiem uzlabojumiem un par lietotāju vajadzībām. Minētajā ziņojumā jo īpaši:

    a) izvērtē Savienības, dalībvalstu un statistikas datu sniedzēju un lietotāju ieguvumu no sagatavotās statistikas salīdzinājumā ar tās izmaksām;

    b) izvērtē nosūtīto datu kvalitāti un izmantotās datu vākšanas metodes.

    9. pants

    Deleģēšanas īstenošana

    1.  Pilnvaras pieņemt deleģētos aktus Komisijai piešķir, ievērojot šajā pantā izklāstītos nosacījumus.

    2.  Pilnvaras pieņemt 2. panta 5. punktā, 3. pantā un 4. panta 4. punktā minētos deleģētos aktus Komisijai piešķir uz piecu gadu laikposmu no 2016. gada 7. decembra. Komisija sagatavo ziņojumu par pilnvaru deleģēšanu vēlākais deviņus mēnešus pirms piecu gadu laikposma beigām. Pilnvaru deleģēšana tiek automātiski pagarināta uz tāda paša ilguma laikposmiem, ja vien Eiropas Parlaments vai Padome neiebilst pret šādu pagarinājumu vēlākais trīs mēnešus pirms katra laikposma beigām.

    3.  Eiropas Parlaments vai Padome jebkurā laikā var atsaukt 2. panta 5. punktā, 3. pantā un 4. panta 4. punktā minēto pilnvaru deleģēšanu. Ar lēmumu par atsaukšanu izbeidz tajā norādīto pilnvaru deleģēšanu. Lēmums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī vai vēlākā dienā, kas tajā norādīta. Tas neskar jau spēkā esošos deleģētos aktus.

    4.  Pirms deleģēta akta pieņemšanas Komisija apspriežas ar ekspertiem, kurus katra dalībvalsts iecēlusi saskaņā ar principiem, kas noteikti 2016. gada 13. aprīļa Iestāžu nolīgumā par labāku likumdošanas procesu ( 2 ).

    5.  Tiklīdz tā pieņem deleģētu aktu, Komisija par to paziņo vienlaikus Eiropas Parlamentam un Padomei.

    6.  Saskaņā ar 2. panta 5. punktu, 3. pantu vai 4. panta 4. punktu pieņemts deleģētais akts stājas spēkā tikai tad, ja divos mēnešos no dienas, kad minētais akts paziņots Eiropas Parlamentam un Padomei, ne Eiropas Parlaments, ne Padome nav izteikuši iebildumus vai ja pirms minētā laikposma beigām gan Eiropas Parlaments, gan Padome ir informējuši Komisiju par savu nodomu neizteikt iebildumus. Pēc Eiropas Parlamenta vai Padomes iniciatīvas šo laikposmu pagarina par diviem mēnešiem.

    10. pants

    Komiteju procedūra

    1.  Komisijai palīdz Eiropas Statistikas sistēmas komiteja (ESSK), kas izveidota ar Regulu (EK) Nr. 223/2009. Minētā komiteja ir komiteja Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 182/2011 ( 3 ) nozīmē.

    2.  Ja ir atsauce uz šo punktu, piemēro Regulas (ES) Nr. 182/2011 5. pantu.

    ▼B

    11. pants

    Pārejas noteikumi un atcelšana

    1.  Dalībvalstis 2006. gada statistikas rezultātus iesniedz saskaņā ar Direktīvu 80/1119/EEK.

    2.  Ar šo Direktīva 80/1119/EEK tiek atcelta no 2007. gada 1. janvāra.

    12. pants

    Stāšanās spēkā

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    ▼M1




    A PIELIKUMS



    A1. tabula.  Preču pārvadājumi pēc preču veida (ikgadēji dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “A1”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Iekraušanas valsts/reģions

    četru burtciparu

    NUTS2 (1)

     

    Izkraušanas valsts/reģions

    četru burtciparu

    NUTS2 (1)

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Preces veids

    divciparu

    NST 2000 (2)

     

    Iepakojuma veids

    viencipara

    1 = preces konteineros

    2 = preces, kas nav konteineros, un tukši konteineri

     

    Pārvadātais apjoms tonnās

     

     

    Tonnas

    Tonnkilometri

     

     

    Tonnkilometri

    (*1)   Ja reģiona kods nav zināms vai nav pieejams, izmantos šādu kodifikāciju:
    — “NUTS0 + ZZ”, ja partnervalstij ir NUTS kods;
    — “ISO kods + ZZ”, ja partnervalstij nav NUTS koda;
    — “ZZZZ”, ja partnervalsts nav pilnīgi zināma.

    (*2)   Tikai par 2007. atsauces gadu klasifikāciju NST/R var izmantot preces tipa paziņošanai, kā skaidrots F pielikumā.




    B PIELIKUMS



    B1 tabula.  Pārvadājumi pēc kuģa valstspiederības un veida (ikgadēji dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “B1”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Iekraušanas valsts/reģions

    četru burtciparu

    NUTS2 (1)

     

    Izkraušanas valsts/reģions

    četru burtciparu

    NUTS2 (1)

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Kuģa veids

    viencipara

    1 = pašpiedziņas liellaiva

    2 = liellaiva, kas nav pašpiedziņas

    3 = pašpiedziņas tankkuģis

    4 = tankkuģis, kas nav pašpiedziņas

    5 = cita veida kuģis preču pārvadāšanai

    6 = okeāna kuģis

     

    Kuģa valstspiederība

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods) (2)

     

    Pārvadātais apjoms tonnās

     

     

    Tonnas

    Tonnkilometri

     

     

    Tonnkilometri

    (*1)   Ja reģiona kods nav zināms vai nav pieejams, izmantos šādu kodifikāciju:
    — “NUTS0 + ZZ”, ja partnervalstij ir NUTS kods;
    — “ISO kods + ZZ”, ja partnervalstij nav NUTS koda;
    — “ZZZZ”, ja partnervalsts nav pilnīgi zināma.

    (*2)   Ja kuģa reģistrācijas valstij nav NUTS koda, tiks paziņots ISO valsts kods. Gadījumā, ja kuģa valstspiederība nav zināma, jāizmanto kods “ZZ”.



    B2. tabula.  Kuģu satiksme (ikgadēji dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “B2”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Piekrautu kuģu pārvadājumu skaits

     

     

    Kuģu pārvadājumi

    Tukšu kuģu pārvadājumu skaits

     

     

    Kuģu pārvadājumi

    Kuģis – km (piekrauti kuģi)

     

     

    Kuģis – km

    Kuģis – km (tukši kuģi)

     

     

    Kuģis – km

    PIEZĪME: Tabulas B2 nosūtīšana nav obligāta.




    C PIELIKUMS



    C1 tabula.  Preču pārvadājumi konteineros pēc preču veida (ikgadēji dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “C1”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Iekraušanas valsts/reģions

    četru burtciparu

    NUTS2 (1)

     

    Izkraušanas valsts/reģions

    četru burtciparu

    NUTS2 (1)

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Konteinera izmērs

    viencipara

    1 = 20' kravas vienības

    2 = 40' kravas vienības

    3 = kravas vienības > 20' un < 40'

    4 = kravas vienības > 40'

     

    Kravas stāvoklis

    viencipara

    1 = iekrauti konteineri

    2 = tukši konteineri

     

    Preces veids

    divciparu

    NST 2000 (2)

     

    Pārvadātais apjoms tonnās

     

     

    Tonnas

    Tonnkilometri

     

     

    Tonnkilometri

    TEU (nosacītā konteineru mērvienība)

     

     

    TEU (nosacītā konteineru mērvienība)

    TEU-kilometri

     

     

    TEU-kilometri

    (*1)   Ja reģiona kods nav zināms vai nav pieejams, izmantos šādu kodifikāciju:
    — “NUTS0 + ZZ”, ja partnervalstij ir NUTS kods;
    — “ISO kods + ZZ”, ja partnervalstij nav NUTS koda;
    — “ZZZZ”, ja partnervalsts nav pilnīgi zināma.

    (*2)   Tikai par 2007. atsauces gadu klasifikāciju NST/R var izmantot preces tipa paziņošanai, kā skaidrots F pielikumā.




    D PIELIKUMS



    D1. tabula.  Pārvadājumi pēc kuģa valstspiederības (ceturkšņa dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “D1”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Ceturksnis

    divciparu

    41 = 1. ceturksnis

    42 = 2. ceturksnis

    43 = 3. ceturksnis

    44 = 4. ceturksnis

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Kuģa valstspiederība

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods) (1)

     

    Pārvadātais apjoms tonnās

     

     

    Tonnas

    Tonnkilometri

     

     

    Tonnkilometri

    (*1)   Ja kuģa reģistrācijas valstij nav NUTS koda, tiks paziņots ISO valsts kods. Gadījumā, ja kuģa valstspiederība nav zināma, jāizmanto kods “ZZ”.



    D2. tabula.  Konteinerpārvadājumi pēc kuģa valstspiederības (ceturkšņa dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “D2”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Ceturksnis

    divciparu

    41 = 1. ceturksnis

    42 = 2. ceturksnis

    43 = 3. ceturksnis

    44 = 4. ceturksnis

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Kuģa valstspiederība

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods) (1)

     

    Kravas stāvoklis

    viencipara

    1 = iekrauti konteineri

    2 = tukši konteineri

     

    Pārvadātais apjoms tonnās

     

     

    Tonnas

    Tonnkilometri

     

     

    Tonnkilometri

    TEU (nosacītā konteineru mērvienība)

     

     

    TEU (nosacītā konteineru mērvienība)

    TEU-kilometri

     

     

    TEU-kilometri

    (*1)   Ja kuģa reģistrācijas valstij nav NUTS valsts koda, tiks paziņots ISO valsts kods. Gadījumā, ja kuģa valstspiederība nav zināma, jāizmanto kods “ZZ”.




    E PIELIKUMS



    E1. tabula.  Preču pārvadājumi (ikgadēji dati)

    Elementi

    Kodēšana

    Nomenklatūra

    Vienība

    Tabula

    divu burtciparu

    “E1”

     

    Ziņotājvalsts

    divburtu

    NUTS0 (valsts kods)

     

    Gads

    četrciparu

    “yyyy”

     

    Pārvadājuma veids

    viencipara

    1 = valsts

    2 = starptautiskā (izņemot tranzītu)

    3 = tranzīts

     

    Preces veids

    divciparu

    NST 2000 (1)

     

    Kopējais pārvadāto tonnu apjoms

     

     

    Tonnas

    Tonnkilometri kopā

     

     

    Tonnkilometri

    (*1)   Tikai par 2007. atsauces gadu klasifikāciju NST/R var izmantot preces veida paziņošanai, kā skaidrots F pielikumā.

    ▼M2




    F PIELIKUMS



    NST 2007

    Nodaļa

    Apraksts

    1

    Lauksaimniecības, medniecības un mežsaimniecības produkti; zivis un citi zvejniecības produkti

    2

    Akmeņogles un brūnogles; jēlnafta un dabasgāze

    3

    Metālu rūdas un citi ieguves rūpniecības un karjeru izstrādes produkti; kūdra; urāns un torijs

    4

    Pārtikas produkti, dzērieni un tabaka

    5

    Tekstilpreces un apģērbi; āda un ādas izstrādājumi

    6

    Koksne, koksnes un korķa izstrādājumi (izņemot mēbeles); izstrādājumi no salmiem un pīšanas materiāliem; celuloze, papīrs un papīra izstrādājumi; iespieddarbi un ierakstīti informācijas nesēji

    7

    Kokss un naftas pārstrādes produkti

    8

    Ķīmiskās vielas, ķīmiskie produkti un ķīmiskās šķiedras; gumijas un plastmasas izstrādājumi; kodoldegviela

    9

    Citi nemetālu minerālprodukti

    10

    Parastie metāli; gatavie metālizstrādājumi, izņemot mehānismus un iekārtas

    11

    Iekārtas un aprīkojums, citur neiekļauts; biroju tehnika un datori; elektriskās mašīnas un aparāti, citur neiekļauti; radio, televīzijas un sakaru iekārtas un aprīkojums; medicīnas, precīzijas un optiskie instrumenti; pulksteņi

    12

    Transportlīdzekļi

    13

    Mēbeles; citas rūpnieciski ražotas preces, citur neiekļautas

    14

    Otrreizējās izejvielas; sadzīves atkritumi un citi atkritumi

    15

    Pasts, pakas

    16

    Iekārtas un materiāli, ko izmanto preču transportēšanā

    17

    Preces, ko pārvieto mājsaimniecības un biroja pārcelšanās gadījumā; bagāža, ko transportē atsevišķi no pasažieriem; mehāniskie transportlīdzekļi, ko pārvieto uz remonta vietu; citas preces, kas nav tirdzniecības apritē un nav citur iekļautas

    18

    Preces, kas iedalītas grupās: vairāku tādu preču grupu salikums, kuras pārvadā kopā

    19

    Nenosakāmas preces: preces, kuras kāda iemesla dēļ nav identificējamas un tādēļ tās nevar iedalīt atsevišķās grupās no 01 līdz 16

    20

    Citas citur neiekļautas preces

    ▼M3 —————



    ( 1 ) Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (EK) Nr. 223/2009 (2009. gada 11. marts), par Eiropas statistiku un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK, Euratom) Nr. 1101/2008 par tādas statistikas informācijas nosūtīšanu Eiropas Kopienu Statistikas birojam, uz kuru attiecas konfidencialitāte, Padomes Regulu (EK) Nr. 322/97 par Kopienas statistiku un Padomes Lēmumu 89/382/EEK, Euratom, ar ko nodibina Eiropas Kopienu Statistikas programmu komiteju (OV L 87, 31.3.2009., 164. lpp.).

    ( 2 ) OV L 123, 12.5.2016., 1. lpp..

    ( 3 ) Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) Nr. 182/2011 (2011. gada 16. februāris), ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu (OV L 55, 28.2.2011., 13. lpp.).

    Top