EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02006D0771(01)-20220210

Consolidated text: Komisijas Lēmums (2006. gada 9. novembris) par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu (izziņots ar dokumenta numuru K(2006) 5304) (Dokuments attiecas uz EEZ) (2006/771/EK)Dokuments attiecas uz EEZ

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/771(2)/2022-02-10

02006D0771(01) — LV — 10.02.2022 — 008.001


Šis dokuments ir tikai informatīvs, un tam nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tā saturu. Attiecīgo tiesību aktu un to preambulu autentiskās versijas ir publicētas Eiropas Savienības “Oficiālajā Vēstnesī” un ir pieejamas datubāzē “Eur-Lex”. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā dokumentā iegultajām saitēm

►B

KOMISIJAS LĒMUMS

(2006. gada 9. novembris)

par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu

(izziņots ar dokumenta numuru K(2006) 5304)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2006/771/EK)

(OV L 312, 11.11.2006., 66. lpp)

Grozīts ar:

 

 

Oficiālais Vēstnesis

  Nr.

Lappuse

Datums

 M1

KOMISIJAS LĒMUMS (2008. gada 23. maijs),

  L 151

49

11.6.2008

 M2

KOMISIJAS LĒMUMS (2009. gada 13. maijs),

  L 119

32

14.5.2009

 M3

KOMISIJAS LĒMUMS (2010. gada 30. jūnijs),

  L 166

33

1.7.2010

 M4

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (2011. gada 8. decembris)

  L 329

10

13.12.2011

►M5

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (2013. gada 11. decembris)

  L 334

17

13.12.2013

 M6

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2017/1483 (2017. gada 8. augusts)

  L 214

3

18.8.2017

►M7

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2019/1345 (2019. gada 2. augusts)

  L 212

53

13.8.2019

►M8

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2022/180 (2022. gada 8. februāris),

  L 29

17

10.2.2022


Labots ar:

 C1

Kļūdu labojums, OV L 038, 7.2.2014, lpp 49 (2013/752/ES)




▼B

KOMISIJAS LĒMUMS

(2006. gada 9. novembris)

par maza darbības attāluma ierīcēs izmantotā radiofrekvenču spektra saskaņošanu

(izziņots ar dokumenta numuru K(2006) 5304)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2006/771/EK)



1. pants

Šā lēmuma mērķis ir saskaņot frekvenču joslas un saistītos tehniskos parametrus maza darbības attāluma ierīču radiofrekvenču spektra pieejamībai un efektīvai izmantošanai tā, lai šīs ierīces varētu iekļaut 1. kategorijas klasifikācijā atbilstīgi Lēmumam 2000/299/EK.

2. pants

Šajā lēmumā:

▼M7

1. 

“Maza darbības attāluma ierīce” ir radiosakaru ierīce, kas nodrošina vai nu vienvirziena, vai divvirzienu sakarus un kas ar mazu jaudas līmeni uztver signālu un/vai raida īsos attālumos.

2. 

“Bez traucējumiem un bez aizsardzības” nozīmē, ka nedrīkst radīt kaitīgus traucējumus kādam citam radiosakaru veidam un nedrīkst pieprasīt šo ierīču aizsardzību pret kāda cita radiosakaru veida radītiem traucējumiem.

▼M5

3. 

“Maza darbības attāluma ierīču kategorija” ir maza darbības attāluma ierīču grupa, kas izmanto spektru ar līdzīgiem tehniskiem spektra piekļuves mehānismiem vai uz kopīgas izmantošanas scenāriju pamata.

▼M5

3. pants

1.  
Dalībvalstis neekskluzīvi, bez traucējumiem un bez aizsardzības izraugās un dara pieejamas frekvenču joslas maza darbības attāluma ierīču kategorijām, pakļaujot tās īpašiem nosacījumiem un īstenošanas termiņiem, kas noteikti šā lēmuma pielikumā.
2.  
Atkāpjoties no 1. punkta, dalībvalstis var pieprasīt iespēju izmantot Radiofrekvenču spektra lēmuma 4. panta 5. punktu.
3.  
Šis lēmums neskar dalībvalstu tiesības atļaut izmantot frekvenču joslas ar mazāk stingriem nosacījumiem vai maza darbības attāluma ierīcēm, kas nepieder pie harmonizētās kategorijas, ja vien tas netraucē un nemazina iespēju šādas kategorijas maza darbības attāluma ierīcēm izmantot attiecīgo harmonizēto tehnisko un ekspluatācijas nosacījumu kopumu (kā noteikts šā lēmuma pielikumā), kas ļauj konkrētu spektra daļu neekskluzīvā kārtā un atšķirīgiem nolūkiem koplietot tās pašas kategorijas maza darbības attāluma ierīcēm.

▼B

4. pants

Dalībvalstis uzrauga attiecīgo joslu izmantošanu un paziņo iegūtos datus Komisijai, ļaujot regulāri un savlaicīgi pārskatīt lēmumu.

▼M8

4.a pants

Ne vēlāk kā 2022. gada 1. oktobrī dalībvalstis ziņo Komisijai par šā lēmuma īstenošanu.

▼B

5. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.

▼M8




PIELIKUMS

Frekvenču joslas maza darbības attāluma ierīcēm un attiecīgie harmonizētie tehniskie noteikumi un īstenošanas termiņi

1. tabulā ir aprakstīts 2. panta 3. punktā definēto tādu maza darbības attāluma ierīču dažādu kategoriju tvērums, uz kurām attiecas šis lēmums. 2. tabulā dažādās kombinācijās dotas frekvenču joslas un maza darbības attāluma ierīču kategorijas un spektra pieejamības harmonizētie tehniskie noteikumi un to īstenošanas termiņi.

Vispārīgie tehniskie noteikumi, kas ir piemērojami visām šā lēmuma darbības jomā ietilpstošām joslām un maza darbības attāluma ierīcēm:

— 
2. tabulā norādītās frekvenču blakusjoslas dalībvalstīm ir jāatļauj izmantot kā vienu frekvenču joslu, ja ir izpildīti ikvienai atsevišķai frekvenču blakusjoslai noteiktie īpašie noteikumi.
— 
Dalībvalstīm jāatļauj izmantot spektru līdz 2. tabulā norādītajai pārraides jaudas, lauka intensitātes vai jaudas blīvuma vērtībai. Saskaņā ar 3. panta 3. punktu tās drīkst izvirzīt mazāk ierobežojošus noteikumus, t. i., atļaut izmantot spektru ar lielāku pārraides jaudu, lauka intensitāti vai jaudas blīvumu, ja tas neierobežo un neapdraud maza darbības attāluma ierīču pienācīgu līdzāspastāvēšanu joslās, kas šajā lēmumā tiek harmonizētas.
— 
Dalībvalstis drīkst noteikt tikai 2. tabulā norādītos papildu parametrus (kanālu sakārtojuma un/vai kanālu piekļuves un aizņemšanas noteikumus), bet nedrīkst papildus noteikt citus parametrus vai prasības attiecībā uz piekļuvi spektram un traucējumu mazināšanu. Mazāk ierobežojoši noteikumi saskaņā ar 3. panta 3. punktu nozīmē, ka dalībvalstis drīkst pilnīgi atteikties no attiecīgajā ailē norādītajiem papildu parametriem vai atļaut augstākas vērtības, ja netiek apdraudēta attiecīgā koplietošanas vide harmonizētajā joslā.
— 
Dalībvalstis drīkst noteikt tikai 2. tabulā norādītos citus izmantošanas ierobežojumus, bet nedrīkst noteikt izmantošanas papildu ierobežojumus. Tā kā drīkst piemērot mazāk ierobežojošus noteikumus saskaņā ar 3. panta 3. punktu, dalībvalstis drīkst atteikties no viena vai visiem šiem ierobežojumiem, ja netiek apdraudēta koplietošanas vide harmonizētajā joslā.
— 
Mazāk ierobežojoši noteikumi saskaņā ar 3. panta 3. punktu jāpiemēro, neskarot Direktīvu 2014/53/ES.

Šajā pielikumā piemēro šādu darbības cikla definīciju:

“darbības cikls” ir Σ(Ton)/(Tobs) attiecība procentos, kur Ton ir atsevišķa raidītāja laiks, kad tas ir “Ieslēgts”, un Tobs ir novērošanas periods. Ton mēra novērojamajā frekvenču joslā (Fobs). Ja šajā tehniskajā pielikumā nav noteikts citādi, Tobs ir viena stunda bez pārtraukuma un Fobs ir šajā tehniskajā pielikumā piemērojamā frekvenču josla. Mazāk ierobežojoši noteikumi 3. panta 3. punkta izpratnē nozīmē to, ka dalībvalstis drīkst atļaut augstāku “darbības cikla” vērtību.



1. tabula

Maza darbības attāluma ierīču kategorijas atbilstoši 2. panta 3. punktam un to tvērums

Maza darbības attāluma ierīču kategorija

Tvērums

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces (SRD)

Aptver visu veidu radioierīces neatkarīgi no lietojuma vai mērķa, kuras atbilst tehniskajiem noteikumiem, kas noteikti attiecīgajai frekvenču joslai. Tipiski lietojumi ir telemetrija, tālvadība, signalizācija, datu pārraide vispār un citi lietojumi.

Aktīvi medicīniskie implanti

Attiecas uz aktīvo implantējamo medicīnas ierīču radiokomponentiem, kurus paredzēts pilnīgi vai daļēji ķirurģiski vai medicīniski ievietot cilvēka vai dzīvnieka ķermenī, un attiecīgā gadījumā uz to perifērajām ierīcēm. “Aktīvās implantējamās medicīnas ierīces” definētas Padomes Direktīvā 90/385/EEK (1).

Palīgierīces vājdzirdīgiem

Šajā kategorijā ietilpst radiosakaru sistēmas, kas uzlabo dzirdes invalīdu spēju dzirdēt. Parasti šādā uzstādītā sistēmā ir viens vai vairāki radioraidītāji un viens vai vairāki radiouztvērēji.

Augsta darbības cikla / nepārtrauktas pārraides ierīces

Šajā kategorijā ietilpst radioierīces, kuras balstās uz zemu latentumu un augsta darbības cikla pārraidēm. Tipiski šīs ierīces tiek lietotas kā personas bezvadu skaņas un multivides straumēšanas sistēmas, ko izmanto kombinētai skaņas/video pārraidei un skaņas/video sinhronizācijas signāliem, mobilie tālruņi, automobiļu vai mājas izklaides sistēmas, bezvadu mikrofoni, bezvadu skaļruņi, bezvadu austiņas, līdznēsājamas radioierīces, palīgierīces vājdzirdīgiem, ausī ievietojamas austiņas, bezvadu mikrofoni, ko izmanto koncertos vai izrādēs, un zemas jaudas analogie FM raidītāji.

Induktīvas ierīces

Aptver radioierīces, kas izmanto magnētiskos laukus ar induktīvo cilpu sistēmām tuva darbības lauka sakariem un noteikšanas lietojumiem. Tipiski šajā ierīču kategorijā ietilpst, piemēram, automobiļu imobilizatori, dzīvnieku identifikācijas ierīces, signalizācijas sistēmas, kabeļu meklētāji, atkritumu apsaimniekošanas sistēmas, personas identifikācijas ierīces, balss bezvadu pārraides ierīces, piekļuves kontroles ierīces, attāluma un metālu noteikšanas sensori, pretaizbraukšanas sistēmas, kā arī pretaizbraukšanas radiofrekvenču sistēmas, datu pārraide uz rokas ierīcēm, preču automātiskas identificēšanas ierīces, bezvadu vadības sistēmas un autoceļu lietošanas maksas automātiskā iekasēšana.

Zema darbības cikla / augstas uzticamības ierīces

Šajā ierīču kategorijā ietilpst radioierīces, kas balstās uz zemu spektra vispārējo izmantošanu un zema darbības cikla spektra piekļuves noteikumiem, lai nodrošinātu augsti uzticamu piekļuvi spektram un pārraides koplietošanas joslās. Tipiski lietojumi ir signalizācijas sistēmas, kas izmanto radiosakarus, norādot brīdinājuma stāvokli attālā atrašanās vietā, un sociālās trauksmes sistēmas, kas nodrošina uzticamus sakarus personai, kura nonākusi briesmās.

Medicīnisku datu ieguve

Šajā kategorijā ietilpst bezbalss datu pārraide uz un no neimplantējamām medicīniskām ierīcēm pacientu novērošanas, diagnostikas un terapijas vajadzībām veselības aprūpes iestādēs vai pacienta mājoklī pēc pienācīgā kārtā atzīta veselības aprūpes speciālista priekšraksta.

PMR446 ierīces

Aptver rokā līdznēsājamas vai manuāli darbināmas iekārtas (neizmanto bāzes staciju un retranslatorus), kas izmanto iebūvētas antenas tikai koplietošanas maksimalizēšanai un traucējumu minimalizēšanai. PMR446 iekārta darbojas tuvā attālumā vienādranga režīmā, un to neizmanto par infrastruktūras tīkla daļu vai par retranslatoru.

Radionoteikšanas ierīces

Šajā kategorijā ietilpst radioierīces, ko izmanto objekta vietas, ātruma un/vai citu parametru noteikšanai vai informācijas iegūšanai saistībā ar šiem parametriem. Radionoteikšanas iekārtas parasti veic mērījumus, lai iegūtu šādu parametru vērtības. Punkta-punkta un punkta-vairākpunktu radiosakari radionoteikšanas ierīču klāstā neietilpst.

Radioidentifikācijas (RFID) ierīces

Šajā ierīču kategorijā ietilpst retranslatora/nolasītāja radiosakaru sistēmas, kas sastāv no i) radioierīcēm (retranslatoriem), kas piestiprinātas dzīvām būtnēm vai priekšmetiem, un ii) raidītāja/uztvērēja blokiem (nolasītājiem), kas aktivizē retranslatoru un saņem atpakaļ datus. Tipiski lietojumi ietver priekšmetu uzraudzību un identifikāciju, piemēram, elektroniskai preču uzraudzībai (EAS), un datu vākšanu un pārraidi saistībā ar objektiem, kuriem retranslatori ir pievienoti, un tie var būt bez baterijām vai bateriju atbalstīti vai darboties ar baterijām. Atbildes no retranslatora to nolasītājs validē un nodod savai saimnieksistēmai.

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

Šajā kategorijā ietilpst radioierīces, ko izmanto transporta jomās (autotransporta, dzelzceļa, ūdens vai gaisa transporta atkarībā no attiecīgajiem tehniskajiem ierobežojumiem), satiksmes vadībā, navigācijā, mobilitātes vadībā un intelektiskajās transporta sistēmās (ITS). Tipiski lietojumi ietver saskarnes starp dažādiem transporta veidiem, saziņu starp transportlīdzekļiem (piemēram, no automobiļa ar automobili), starp transportlīdzekļiem un ierīcēm stacionārās vietās (piemēram, starp automobili un infrastruktūru), kā arī saziņu ar lietotājiem.

Platjoslas datu pārraides ierīces

Šajā kategorijā ietilpst radioierīces, kas piekļuvei spektram izmanto platjoslas modulācijas paņēmienus. Tipiski lietojumi ir bezvadu piekļuves sistēmas, piemēram, bezvadu lokālais tīkls (WAS/RLAN) un platjoslas maza darbības attāluma ierīces datu tīklos.

(1)   

Padomes Direktīva 90/385/EEK (1990. gada 20. jūnijs) par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz aktīvām implantējamām medicīnas ierīcēm (OV L 189, 20.7.1990., 17. lpp.).



2. tabula

Frekvenču joslas maza darbības attāluma ierīcēm un attiecīgie harmonizētie tehniskie noteikumi un īstenošanas termiņi

Joslas nr.

Frekvenču josla

Maza darbības attāluma ierīču kategorija

Pārraides jaudas robežvērtība / lauka intensitātes robežvērtība / jaudas blīvuma robežvērtība

Papildu parametri (kanālu sakārtojuma un/vai kanāla piekļuves un aizņemšanas noteikumi)

Citi izmantošanas ierobežojumi

Īstenošanas termiņš

1

9–59,750 kHz

Induktīvas ierīces

72 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

90

9–148 kHz

Radionoteikšanas ierīces

46 dΒμΑ/m pie atskaites frekvences 100 Hz, 10 m attālumā no kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) ierīces.

Virs 100 Hz magnētiskā lauka stipruma samazinājums par 10 dB/dekādi.

 

Slēgtiem kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) lietojumiem [j].

2022. gada 1. jūlijs

2

9–315 kHz

Aktīvi medicīniskie implanti

30 dΒμΑ/m 10 m attālumā

Darbības cikla robežvērtība: 10 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz aktīvām implantējamām medicīnas ierīcēm.

2014. gada 1. jūlijs

3

59,750–60,250 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

4

60,250–74,750 kHz

Induktīvas ierīces

72 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

5

74,750–75,250 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

6

75,250–77,250 kHz

Induktīvas ierīces

72 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

7

77,250–77,750 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

8

77,750–90 kHz

Induktīvas ierīces

72 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

9

90–119 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

10

119–128,6 kHz

Induktīvas ierīces

66 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

11

128,6–129,6 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

12

129,6–135 kHz

Induktīvas ierīces

66 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

13

135–140 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

14

140–148,5 kHz

Induktīvas ierīces

37,7 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

15

148,5–5 000 kHz [1]

Induktīvas ierīces

– 15 dΒμΑ/m 10 m attālumā jebkurā 10 kHz platā joslā.

Turklāt lauka kopējā intensitāte ir – 5 dΒμΑ/m 10 m attālumā sistēmām, kuras darbojas joslās, kas platākas par 10 kHz

 

 

2014. gada 1. jūlijs

91

148–5 000 kHz

Radionoteikšanas ierīces

– 15 dΒμΑ/m 10 m attālumā ārpus kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) ierīces.

 

Slēgtiem kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) lietojumiem [j].

2022. gada 1. jūlijs

17

400–600 kHz

Radioidentifikācijas (RFID) ierīces

– 8 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

85

442,2–450,0 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

7 dΒμΑ/m 10 m attālumā

Kanālu solis ≥ 150 Hz

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz gājēju pamanīšanas un sadursmju novēršanas ierīcēm.

2020. gada 1. janvāris

18

456,9–457,1 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

7 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz ierīcēm apbērtu cietušo un vērtīgu mantu uziešanai ārkārtas apstākļos

2014. gada 1. jūlijs

19

984–7 484 kHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

9 dΒμΑ/m 10 m attālumā

Darbības cikla robežvērtība: 1 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz Eirobalises datu pārraidi vilcienu klātbūtnē, izmantojot 27 090 –27 100 kHz joslu tālbarošanai, saskaņā ar joslas 28 noteikumiem.

2014. gada 1. jūlijs

20

3 155 –3 400 kHz

Induktīvas ierīces

13,5 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

21

5 000 –30 000 kHz [2]

Induktīvas ierīces

– 20 dΒμΑ/m 10 m attālumā jebkurā 10 kHz platā joslā. Turklāt lauka kopējā intensitāte ir – 5 dΒμΑ/m 10 m attālumā sistēmām, kuras darbojas joslās, kas platākas par 10 kHz

 

 

2014. gada 1. jūlijs

92

5 000 –30 000 kHz

Radionoteikšanas ierīces

– 5 dΒμΑ/m 10 m attālumā ārpus kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) ierīces.

 

Slēgtiem kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) lietojumiem [j].

2022. gada 1. jūlijs

22

6 765 –6 795 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

23

7 300 –23 000 kHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

– 7 dΒμΑ/m 10 m attālumā

Antenai ir noteiktas prasības [8].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz Eirobalises datu pārraidi vilcienu klātbūtnē, izmantojot 27 090 –27 100 kHz joslu tālbarošanai, saskaņā ar joslas 28 noteikumiem.

2014. gada 1. jūlijs

24

7 400 –8 800 kHz

Induktīvas ierīces

9 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

25

10 200 –11 000 kHz

Induktīvas ierīces

9 dΒμΑ/m 10 m attālumā

 

 

2014. gada 1. jūlijs

27a

13 553 –13 567 kHz

Induktīvas ierīces

42 dΒμΑ/m 10 m attālumā

Visos apvienotajos frekvenču segmentos piemēro pārraides maskas un antenas prasības [8], [9].

 

2020. gada 1. janvāris

27b

13 553 –13 567 kHz

Radioidentifikācijas (RFID) ierīces

60 dΒμΑ/m 10 m attālumā

Visos apvienotajos frekvenču segmentos piemēro pārraides maskas un antenas prasības [8], [9].

 

2014. gada 1. jūlijs

27c

13 553 –13 567 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

28

26 957 –27 283 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

29

26 990 –27 000 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Modeļu vadības ierīces [d] drīkst darboties bez darbības cikla ierobežojumiem.

 

2014. gada 1. jūlijs

30

27 040 –27 050 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Modeļu vadības ierīces [d] drīkst darboties bez darbības cikla ierobežojumiem.

 

2014. gada 1. jūlijs

31

27 090 –27 100 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Modeļu vadības ierīces [d] drīkst darboties bez darbības cikla ierobežojumiem.

 

2014. gada 1. jūlijs

32

27 140 –27 150 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Modeļu vadības ierīces [d] drīkst darboties bez darbības cikla ierobežojumiem.

 

2014. gada 1. jūlijs

33

27 190 –27 200 kHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Modeļu vadības ierīces [d] drīkst darboties bez darbības cikla ierobežojumiem.

 

2014. gada 1. jūlijs

34

30–37,5 MHz

Aktīvi medicīniskie implanti

1 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 10 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz asinsspiediena mērīšanai paredzētiem īpaši mazas jaudas medicīniskiem membrānas implantiem aktīvo implantējamo medicīnas ierīču definīcijas robežās.

2014. gada 1. jūlijs

93

30–130 MHz

Radionoteikšanas ierīces

– 36 dBm e.r.p. ārpus kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) ierīces.

 

Slēgtiem kodolmagnētiskās rezonanses (NMR) lietojumiem [j].

2022. gada 1. jūlijs

35

40,66–40,7 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

 

 

2018. gada 1. janvāris

36

87,5–108 MHz

Augsta darbības cikla/nepārtrauktas pārraides ierīces

50 nW e.r.p.

Kanālu solis nepārsniedz 200 kHz

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz skaņas un multivides bezvadu straumēšanas raidītājiem ar analogo frekvences modulāciju (FM)

2014. gada 1. jūlijs

37a

169,4–169,475 MHz

Palīgierīces vājdzirdīgiem (ALD)

500 mW e.r.p.

Kanālu solis: ne vairāk kā 50 kHz

 

2014. gada 1. jūlijs

37c

169,4–169,475 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

500 mW e.r.p.

Kanālu solis: ne vairāk kā 50 kHz

Darbības cikla robežvērtība: 1,0 %

Mērierīcēm [a] darbības cikla robežvērtība ir 10,0 %

 

2014. gada 1. jūlijs

38

169,4–169,4875 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

 

2020. gada 1. janvāris

39a

169,4875–169,5875 MHz

Palīgierīces vājdzirdīgiem (ALD)

500 mW e.r.p.

Kanālu solis: ne vairāk kā 50 kHz

 

2014. gada 1. jūlijs

39b

169,4875–169,5875 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,001 %

No plkst. 00.00 līdz 6.00 pēc vietējā laika drīkst izmantot darbības cikla robežvērtību 0,1 %.

 

2020. gada 1. janvāris

40

169,5875–169,8125 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

 

2020. gada 1. janvāris

82

173,965–216 MHz

Palīgierīces vājdzirdīgiem (ALD)

10 mW e.r.p.

Atbilstoši noskaņošanas diapazonam [5]. Kanālu solis: ne vairāk kā 50 kHz Lai nodrošinātu aizsardzību DAB (ciparu skaņasapraides) uztvērējam, kas atrodas 1,5 m no palīgierīces vājdzirdīgiem, ir vajadzīga 35 dΒμV/m robeža, ņemot vērā DAB signāla stipruma mērījumus palīgierīces vājdzirdīgiem darbības vietas apkārtnē. Visos gadījumos starp palīgierīci vājdzirdīgiem un aizņemta DAB kanāla malu jābūt vismaz 300 kHz.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

 

2018. gada 1. janvāris

41

401–402 MHz

Aktīvi medicīniskie implanti

25 μW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz

Atsevišķi raidītāji drīkst apvienot blakusesošus kanālus joslas platuma palielināšanai līdz 100 kHz.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 0,1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

Šis lietošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz sistēmām, kas izstrādātas bezbalss digitālās saziņas nodrošināšanai starp aktīvām implantējamām medicīnas ierīcēm un/vai valkājamām ierīcēm un citādām ārējām ierīcēm, kuras lieto pacienta laikneatkarīgo fizioloģisko datu pārraidīšanai

2014. gada 1. jūlijs

42

402–405 MHz

Aktīvi medicīniskie implanti

25 μW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz

Atsevišķi raidītāji drīkst apvienot blakusesošus kanālus joslas platuma palielināšanai līdz 300 kHz.

Lai piekļūtu radiofrekvenču spektram vai mazinātu traucējumus, var izmantot citus tehniskus paņēmienus, ieskaitot joslas, kam platums lielāks par 300 kHz, ja tie nodrošina sadarbspēju ar citiem lietotājiem, it sevišķi ar meteoroloģiskajām radiozondēm [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz aktīvām implantējamām medicīnas ierīcēm.

2014. gada 1. jūlijs

43

405–406 MHz

Aktīvi medicīniskie implanti

25 μW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz

Atsevišķi raidītāji drīkst apvienot blakusesošus kanālus joslas platuma palielināšanai līdz 100 kHz.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 0,1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

Šis lietošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz sistēmām, kas izstrādātas bezbalss digitālās saziņas nodrošināšanai starp aktīvām implantējamām medicīnas ierīcēm un/vai valkājamām ierīcēm un citādām ārējām ierīcēm, kuras lieto pacienta laikneatkarīgo fizioloģisko datu pārraidīšanai

2014. gada 1. jūlijs

86

430–440 MHz

Medicīnisku datu ieguve

– 50 dBm/100 kHz e.r.p. jaudas blīvums, bet kopējai jaudai nepārsniedzot – 40 dBm/10 MHz (abas robežvērtības ieviestas mērījumiem ārpus pacienta ķermeņa)

 

Izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz īpaši mazas jaudas endoskopijas bezvadu kapsulas (ULP-WMCE) lietojumiem [h].

2020. gada 1. janvāris

44a

433,05–434,79 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

1 mW e.r.p. un jaudas blīvums – 13 dBm/10 kHz modulācijai ar joslas platumu, kas lielāks par 250 kHz

 

Balss lietojumus atļauts izmantot ar uzlabotiem traucējumu mazināšanas paņēmieniem. Izņemot citus audio- un videolietojumus.

2014. gada 1. jūlijs

44b

433,05–434,79 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 10 %

 

2020. gada 1. janvāris

45c

434,04–434,79 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 100 %, kanālu solim nepārsniedzot 25 kHz.

Balss lietojumus atļauts izmantot ar uzlabotiem traucējumu mazināšanas paņēmieniem. Izņemot citus audio- un videolietojumus.

2020. gada 1. janvāris

83

446,0–446,2 MHz

PMR446

500 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

 

2018. gada 1. janvāris

87

862–863 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.r.p.

Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Joslas platums: ≤ 350 kHz.

 

2020. gada 1. janvāris

46a

863–865 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 0,1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

 

2018. gada 1. janvāris

46b

863–865 MHz

Augsta darbības cikla/nepārtrauktas pārraides ierīces

10 mW e.r.p.

 

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz bezvadu skaņas un multivides straumēšanas ierīcēm

2014. gada 1. jūlijs

84

863–868 MHz

Platjoslas datu pārraides ierīces

25 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Joslas platums: > 600 kHz un ≤ 1 MHz.

Darbības cikls: ≤ 10 % tīkla piekļuves punktiem [g]

Darbības cikls: ≤ 2,8 % citādi

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz platjoslas maza darbības attāluma ierīcēm datu tīklos [g].

2018. gada 1. janvāris

47

865–868 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

 

2020. gada 1. janvāris

47a

865–868 MHz [6]

Radioidentifikācijas (RFID) ierīces

2 W e.r.p.

Nolasītāja pārraide ar 2 W e.r.p. atļauta tikai četros kanālos ar centrālajām frekvencēm 865,7 MHz, 866,3 MHz, 866,9 MHz un 867,5 MHz

RFID ierīču nolasītāji, kas laisti tirgū pirms EK Lēmuma 2006/804/EK atcelšanas datuma, ir “vecākā paaudze”, t. i., tos joprojām atļauts izmantot atbilstoši EK Lēmuma 2006/804/EK noteikumiem līdz dienai pirms atcelšanas datuma.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Joslas platums: ≤ 200 kHz

 

2018. gada 1. janvāris

47b

865–868 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

500 mW e.r.p.

Pārraide atļauta tikai 865,6–865,8 MHz, 866,2–866,4 MHz, 866,8–867,0 MHz un 867,4–867,6 MHz frekvenču diapazonā.

Vajadzīga adaptīvā jaudas regulēšana (APC). Alternatīvi – cits traucējumu mazināšanas paņēmiens ar vismaz tikpat augstu saderību ar spektru.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Joslas platums: ≤ 200 kHz

Darbības cikls: ≤ 10 % tīkla piekļuves punktiem [g]

Darbības cikls: ≤ 2,5 % citos gadījumos

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz datu tīkliem [g].

2018. gada 1. janvāris

48

868–868,6 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

 

2020. gada 1. janvāris

49

868,6–868,7 MHz

Zema darbības cikla / augstas uzticamības ierīces

10 mW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz Visu frekvenču joslu drīkst izmantot arī kā vienu kopēju kanālu ātrdarbīgai datu pārraidei.

Darbības cikla robežvērtība: 1,0 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz signalizācijas sistēmām [e].

2014. gada 1. jūlijs

50

868,7–869,2 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 0,1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

 

2020. gada 1. janvāris

51

869,2–869,25 MHz

Zema darbības cikla/augstas uzticamības ierīces

10 mW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz sociālās trauksmes ierīcēm [b].

2014. gada 1. jūlijs

52

869,25–869,3 MHz

Zema darbības cikla/augstas uzticamības ierīces

10 mW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz Darbības cikla robežvērtība: 0,1 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz signalizācijas sistēmām [e].

2014. gada 1. jūlijs

53

869,3–869,4 MHz

Zema darbības cikla/augstas uzticamības ierīces

10 mW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz Darbības cikla robežvērtība: 1,0 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz signalizācijas sistēmām [e].

2014. gada 1. jūlijs

54

869,4–869,65 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

500 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 10 % lielu darbības cikla robežvērtību.

 

2020. gada 1. janvāris

55

869,65–869,7 MHz

Zema darbības cikla/augstas uzticamības ierīces

25 mW e.r.p.

Kanālu solis: 25 kHz Darbības cikla robežvērtība: 10 %

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz signalizācijas sistēmām [e].

2014. gada 1. jūlijs

56a

869,7–870 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

5 mW e.r.p.

 

Balss lietojumus atļauts izmantot ar uzlabotiem traucējumu mazināšanas paņēmieniem. Izņemot citus audio- un videolietojumus.

2014. gada 1. jūlijs

56b

869,7–870 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Alternatīvi drīkst izmantot 1 % lielu darbības cikla robežvērtību.

 

2020. gada 1. janvāris

57a

2 400 –2 483,5 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 mW ekvivalentā izotropiski izstarotā jauda (e.i.r.p.)

 

 

2014. gada 1. jūlijs

57b

2 400 –2 483,5 MHz

Radionoteikšanas ierīces

25 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

57c

2 400 –2 483,5 MHz

Platjoslas datu pārraides ierīces

100 mW e.i.r.p. un 100 mW/100 kHz e.i.r.p. blīvums, ja izmanto frekvenču pārlēkšanas modulāciju; 10 mW/MHz e.i.r.p. blīvums, ja izmanto citādu modulāciju

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

 

2014. gada 1. jūlijs

58

2 446 –2 454 MHz

Radioidentifikācijas (RFID) ierīces

500 mW e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

 

2014. gada 1. jūlijs

59

2 483,5 –2 500 MHz

Aktīvi medicīniskie implanti

10 mW e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Kanālu solis: 1 MHz Visu frekvenču joslu drīkst izmantot arī dinamiski kā vienu kopēju kanālu ātrdarbīgai datu pārraidei.

Bez tam piemēro darbības cikla robežvērtību 10 %.

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz aktīvām implantējamām medicīnas ierīcēm.

Perifērie vadības bloki ir izmantošanai tikai telpās

2014. gada 1. jūlijs

59a

2 483,5 –2 500 MHz

Medicīnisku datu ieguve

1 mW e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Modulācijas joslas platums: ≤ 3 MHz.

Bez tam piemēro darbības cikla robežvērtību: ≤ 10 %

Izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz medicīnisko ķermeņa sensoru tīkla sistēmu (MBANS) [f] lietošanai veselības aprūpes iestāžu telpās.

2018. gada 1. janvāris

59b

2 483,5 –2 500 MHz

Medicīnisku datu ieguve

10 mW e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Modulācijas joslas platums: ≤ 3 MHz.

Bez tam piemēro darbības cikla robežvērtību: ≤ 2 %

Izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz medicīnisko ķermeņa sensoru tīkla sistēmu (MBANS) [f] lietošanai telpās pacienta mājoklī.

2018. gada 1. janvāris

60

4 500 –7 000 MHz

Radionoteikšanas ierīces

24 dBm e.i.r.p. [3]

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz tvertnes līmeņa zondēšanas radariem [c].

2014. gada 1. jūlijs

61

5 725 –5 875 MHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

25 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

62

5 795 –5 815 MHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

2 W e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz autoceļu lietošanas maksas iekasēšanas un viedā tahogrāfa, masas un gabarītu noteikšanas lietojumiem [i].

2020. gada 1. janvāris

88

5 855 –5 865 MHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

33 dBm e.i.r.p., 23 dBm/MHz e.i.r.p. jaudas blīvums un 30 dB raidīšanas jaudas regulēšanas (TPC) diapazons

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz transportlīdzekļa–transportlīdzekļa, transportlīdzekļa–infrastruktūras un infrastruktūras–transportlīdzekļa sistēmām

2020. gada 1. janvāris

89

5 865 –5 875 MHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

33 dBm e.i.r.p., 23 dBm/MHz e.i.r.p. jaudas blīvums un 30 dB raidīšanas jaudas regulēšanas (TPC) diapazons

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz transportlīdzekļa–transportlīdzekļa, transportlīdzekļa–infrastruktūras un infrastruktūras–transportlīdzekļa sistēmām

2020. gada 1. janvāris

63

6 000 –8 500 MHz

Radionoteikšanas ierīces

7 dBm/50 MHz maksimālā e.i.r.p. un – 33 dBm/MHz vidējā e.i.r.p.

Piemēro automātisku jaudas regulēšanu un antenas prasības, kā arī prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7], [8], [10].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz līmeņa zondēšanas radariem.

Jāievēro noteiktās lieguma zonas ap radioastronomijas objektiem.

2014. gada 1. jūlijs

64

8 500 –10 600 MHz

Radionoteikšanas ierīces

30 dBm e.i.r.p. [3]

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz tvertnes līmeņa zondēšanas radariem [c].

2014. gada 1. jūlijs

65

17,1–17,3 GHz

Radionoteikšanas ierīces

26 dBm e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz sistēmām, kas bāzētas uz zemes

2014. gada 1. jūlijs

66

24,05–24,075 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

100 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

67

24,05–26,5 GHz

Radionoteikšanas ierīces

26 dBm/50 MHz maksimālā e.i.r.p. un – 14 dBm/MHz vidējā e.i.r.p.

Piemēro automātisku jaudas regulēšanu un antenas prasības, kā arī prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7], [8], [10]

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz līmeņa zondēšanas radariem.

Jāievēro noteiktās lieguma zonas ap radioastronomijas objektiem.

2014. gada 1. jūlijs

68

24,05–27 GHz

Radionoteikšanas ierīces

43 dBm e.i.r.p. [3]

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz tvertnes līmeņa zondēšanas radariem [c].

2014. gada 1. jūlijs

69a

24,075–24,15 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

100 mW e.i.r.p.

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz transportlīdzekļu radariem, kas bāzēti uz zemes

2014. gada 1. jūlijs

69b

24,075–24,15 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

0,1 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

70a

24,15–24,25 GHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

70b

24,15–24,25 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

100 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

74a

57–64 GHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.i.r.p. un maksimālā pārraides jauda 10 dBm

 

 

2020. gada 1. janvāris

74b

57–64 GHz

Radionoteikšanas ierīces

43 dBm e.i.r.p. [3]

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz tvertnes līmeņa zondēšanas radariem [c].

2014. gada 1. jūlijs

74c

57–64 GHz

Radionoteikšanas ierīces

35 dBm/50 MHz maksimālā e.i.r.p. un – 2 dBm/MHz vidējā e.i.r.p.

Piemēro automātisku jaudas regulēšanu un antenas prasības, kā arī prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7], [8], [10].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz līmeņa zondēšanas radariem.

2014. gada 1. jūlijs

75

57–71 GHz

Platjoslas datu pārraides ierīces

40 dBm e.i.r.p. un 23 dBm/MHz e.i.r.p. blīvums

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Izņemot fiksētas brīvdabas instalācijas

2020. gada 1. janvāris

75a

57–71 GHz

Platjoslas datu pārraides ierīces

40 dBm e.i.r.p., 23 dBm/MHz e.i.r.p. jaudas blīvums un maksimālā pārraides jauda 27 dBm antenas pieslēgvietā(s)

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

 

2020. gada 1. janvāris

75b

57–71 GHz

Platjoslas datu pārraides ierīces

55 dBm e.i.r.p., 38 dBm/MHz e.i.r.p. jaudas blīvums un raidīšanas antenas pastiprinājums ≥ 30 dBi

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz fiksētām brīvdabas instalācijām.

2020. gada 1. janvāris

76

61–61,5 GHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

77

63,72–65,88 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

40 dBm e.i.r.p.

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces, kas tirgū laistas pirms 2020. gada 1. janvāra, ir “vecākās paaudzes” ierīces, t. i., tās atļauts izmantot iepriekšējā 63–64 GHz frekvenču diapazonā; citādā ziņā spēkā tie paši noteikumi.

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz transportlīdzekļa–transportlīdzekļa, transportlīdzekļa–infrastruktūras un infrastruktūras–transportlīdzekļa sistēmām

2020. gada 1. janvāris

78a

75–85 GHz

Radionoteikšanas ierīces

34 dBm/50 MHz maksimālā e.i.r.p. un – 3 dBm/MHz vidējā e.i.r.p.

Piemēro automātisku jaudas regulēšanu un antenas prasības, kā arī prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7], [8], [10].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz līmeņa zondēšanas radariem.

Jāievēro noteiktās lieguma zonas ap radioastronomijas objektiem.

2014. gada 1. jūlijs

78b

75–85 GHz

Radionoteikšanas ierīces

43 dBm e.i.r.p. [3]

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz tvertnes līmeņa zondēšanas radariem [c].

2014. gada 1. jūlijs

79a

76–77 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

55 dBm maksimālā e.i.r.p. un 50 dBm vidējā e.i.r.p., un 23,5 dBm vidējā e.i.r.p. impulsu radariem

Piemēro prasības tehniskajiem paņēmieniem piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai [7].

Fiksētajiem transporta infrastruktūras radariem jābūt ar skenēšanas funkciju, kas ierobežo apstarošanas laiku un nodrošina minimālo neaktivitātes laiku, lai tos varētu izmantot līdzās autotransporta radaru sistēmām.

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz transportlīdzekļu un infrastruktūras sistēmām, kas bāzētas uz zemes

2020. gada 1. jūnijs

79b

76–77 GHz

Transporta un satiksmes telemātikas ierīces

30 dBm maksimālā e.i.r.p. un

jaudas vidējais spektrālais blīvums 3 dBm/MHz

Darbības cikla robežvērtība: ≤ 56 %/s.

Šis izmantošanas noteikumu kopums attiecas tikai uz šķēršļu detektoru sistēmām lietošanai rotorplānos [4].

2018. gada 1. janvāris

80a

122–122,25 GHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

10 dBm e.i.r.p./250 MHz un

– 48 dBm/MHz pie pacēluma 30°

 

 

2018. gada 1. janvāris

80b

122,25–123 GHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.i.r.p.

 

 

2018. gada 1. janvāris

81

244–246 GHz

Nespecifiskas maza darbības attāluma ierīces

100 mW e.i.r.p.

 

 

2014. gada 1. jūlijs

2. tabulā minētie lietojumi un ierīces:

[a] “Mērierīces” ir radioierīces, kas ietilpst divvirzienu radiosakaru sistēmās, kuras ļauj attāli kontrolēt, mērīt un pārraidīt datus viedtīklu infrastruktūrās, piemēram, elektrības, gāzes un ūdens apgādes tīklos.

[b] “Sociālās trauksmes ierīces” ir radiosakaru sistēmas, kas nodrošina drošus sakarus, lai ierobežotā telpā briesmās nokļuvusi persona var izsaukt palīdzību. Sociālās trauksmes ierīču tipisks lietojums ir palīdzība veciem cilvēkiem vai invalīdiem.

[c] “Tvertnes līmeņa zondēšanas radari” (TLPR) ir īpašs radionoteikšanas lietojuma veids, ko izmanto, lai mērītu līmeni tvertnē, un uzstāda metāla vai dzelzsbetona tvertnēs vai līdzīgā aprīkojumā, kas izgatavots no materiāla ar salīdzināmiem vājinājuma rādītājiem. Tvertne ir paredzēta kādas vielas uzglabāšanai.

[d] “Modeļu vadības ierīces” ir īpaša veida tālvadības un telemetrijas radioiekārtas, ko izmanto, lai attāli vadītu modeļu (galvenokārt miniatūru transportlīdzekļu atveidu) kustību gaisā, pa zemi, pa ūdeni vai zem ūdens.

[e] Signalizācijas sistēma ir ierīce, kuras galvenā funkcija ir ar radiosakaru palīdzību sistēmai vai personai attālā vietā norādīt uz brīdinājumu, ja radusies problēma vai īpaša situācija. Pie signalizācijas radioierīcēm pieder sociālās trauksmes sistēmas un apsardzes un drošības signalizācijas ierīces.

[f] Medicīniskās ķermeņa sensoru tīkla sistēmas (MBANS) izmanto medicīnisko datu iegūšanai, un tās ir domātas izmantošanai mazas jaudas bezvadu tīklu sistēmās, kurās saslēdz lielāko daļu valkājamo sensoru un/vai aktuatoru, kā arī centrālo ierīci, ko novieto uz pacienta ķermeņa.

[g] Tīkla piekļuves punkts datu tīklā ir fiksēta zemes sakaru maza darbības attāluma ierīce, kas pārējām maza darbības attāluma ierīcēm datu tīklā ir punkts savienojumam ar pakalpojumu platformām, kuras atrodas ārpus minētā datu tīkla. Apzīmējums “datu tīkls” attiecas vairākām maza darbības attāluma ierīcēm, ieskaitot tīkla piekļuves punktu, kas ir tīkla komponenti, un uz to bezvadu savienojumiem.

[h] Bezvadu kapsulas endoskopiju izmanto medicīnisko datu iegūšanai, ārstam veicot pacienta izmeklēšanu ar mērķi iegūt gremošanas trakta attēlus.

[i] Viedā tahogrāfa, masas un gabarītu noteikšanas lietojumi izmantošanai no attāluma ir noteikti Komisijas Īstenošanas regulas (ES) 2016/799 ( 1 ) 14. papildinājumā, bet attiecībā uz masu un gabarītiem – Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2015/719 ( 2 ) 10.d pantā.

[j] Slēgtie NMR sensori ir ierīces, kuru pētāmais materiāls/priekšmets tiek ievietots NMR ierīcē. NMR metodes izmanto kodolmagnētiskās rezonanses ierosinājuma un magnētiskā lauka stipruma reakciju uz pētāmo materiālo/priekšmetu, lai pēc atomu izotopu rezonanses frekvencēm iegūtu informāciju par materiāla īpašībām. Te neietilpst kodolmagnētiskās rezonanses attēlveidošanas un magnētiskās rezonanses tomogrāfijas sistēmas.

Citas 2. tabulā minētās tehniskās prasības un precizējumi:

[1] Joslā 20 lielāka lauka intensitāte un izmantošanas papildu ierobežojumi attiecas uz induktīviem lietojumiem.

[2] Joslās 22, 24, 25, 27a un 28 lielāka lauka intensitāte un izmantošanas papildu ierobežojumi attiecas uz induktīviem lietojumiem.

[3] Maksimālā jauda attiecas uz slēgtas tvertnes iekšieni un atbilst spektrālajam blīvumam – 41,3 dBm/MHz e.i.r.p. ārpus 500 litru kontroltvertnes.

[4] Dalībvalstis var noteikt lieguma zonas vai līdzvērtīgus pasākumus vietās, kur nedrīkst izmantot lietošanai rotorplānos paredzētās šķēršļu detektoru sistēmas, jo ir jāaizsargā radioastronomijas dienests vai cits valstisks lietojums. Rotorplāns ir definēts EASA CS-27 un CS-29 (respektīvi JAR-27 un JAR-29 senākas sertifikācijas gadījumos).

[5] Ierīces izmanto visu frekvenču diapazonu atkarībā no noskaņošanas diapazona.

[6] Frekvenču diapazonā ap RFID nolasītāja kanāliem RFID birkas reaģē ar ļoti zemu jaudu (– 20 dBm e.r.p.), un tām jāatbilst Direktīvas 2014/53/ES pamatprasībām.

[7] Piekļūšanai spektram un traucējumu mazināšanai izmanto tehniskos paņēmienus, kuri pienācīgā veiktspējas līmenī nodrošina Direktīvas 2014/53/ES pamatprasību izpildi. Ja attiecīgi paņēmieni ir aprakstīti harmonizētajos standartos vai to daļās, uz ko atbilstoši Direktīvai 2014/53/ES Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicētas norādes, nodrošina veiktspēju, kas ir vismaz līdzvērtīga minētajiem paņēmieniem.

[8] Izmanto antenas prasības, kas pienācīgā veiktspējas līmenī nodrošina Direktīvas 2014/53/ES pamatprasību izpildi. Ja attiecīgi ierobežojumi ir aprakstīti harmonizētajos standartos vai to daļās, uz ko atbilstoši Direktīvai 2014/53/ES Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicētas norādes, nodrošina veiktspēju, kas ir vismaz līdzvērtīga minētajiem ierobežojumiem.

[9] Izmanto pārraides masku, kas pienācīgā veiktspējas līmenī nodrošina Direktīvas 2014/53/ES pamatprasību izpildi. Ja attiecīgi ierobežojumi ir aprakstīti harmonizētajos standartos vai to daļās, uz ko atbilstoši Direktīvai 2014/53/ES Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicētas norādes, nodrošina veiktspēju, kas ir vismaz līdzvērtīga minētajiem ierobežojumiem.

[10] Izmanto automātisku jaudas regulēšanu, kas pienācīgā veiktspējas līmenī nodrošina Direktīvas 2014/53/ES pamatprasību izpildi. Ja attiecīgi ierobežojumi ir aprakstīti harmonizētajos standartos vai to daļās, uz ko atbilstoši Direktīvai 2014/53/ES Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī publicētas norādes, nodrošina veiktspēju, kas ir vismaz līdzvērtīga minētajiem ierobežojumiem.



( 1 ) Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2016/799 (2016. gada 18. marts), ar ko īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 165/2014, ar kuru nosaka prasības attiecībā uz tahogrāfu un to komponentu konstrukciju, testēšanu, uzstādīšanu, darbību un remontu (OV L 139, 26.5.2016., 1. lpp.).

( 2 ) Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2015/719 (2015. gada 29. aprīlis), ar ko groza Padomes Direktīvu 96/53/EK, ar kuru paredz noteiktu Kopienā izmantotu transportlīdzekļu maksimālos pieļaujamos gabarītus iekšzemes un starptautiskajos autopārvadājumos, kā arī šo transportlīdzekļu maksimālo pieļaujamo masu starptautiskajos autopārvadājumos (OV L 115, 6.5.2015., 1. lpp.).

Top