EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02001D0405-20070403

Consolidated text: Komisijas Lēmums (2001. gada 4. maijs), ar ko nosaka ekoloģiskos kritērijus Kopienas ekomarķējuma piešķiršanai salvešpapīram (izziņots ar dokumenta numuru C(2001) 1175) (2001/405/EK)

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2001/405/2007-04-03

2001D0405 — LV — 03.04.2007 — 002.001


Šis dokuments ir izveidots vienīgi dokumentācijas nolūkos, un iestādes neuzņemas nekādu atbildību par tā saturu

►B

KOMISIJAS LĒMUMS

(2001. gada 4. maijs),

ar ko nosaka ekoloģiskos kritērijus Kopienas ekomarķējuma piešķiršanai salvešpapīram

(izziņots ar dokumenta numuru C(2001) 1175)

(2001/405/EK)

(OV L 142, 29.5.2001, p.10)

Grozīta ar:

 

 

Oficiālais Vēstnesis

  No

page

date

 M1

KOMISIJAS LĒMUMS (2005. gada 12. maijs),

  L 127

20

20.5.2005

►M2

KOMISIJAS LĒMUMS (2007. gada 29. marts),

  L 92

16

3.4.2007




▼B

KOMISIJAS LĒMUMS

(2001. gada 4. maijs),

ar ko nosaka ekoloģiskos kritērijus Kopienas ekomarķējuma piešķiršanai salvešpapīram

(izziņots ar dokumenta numuru C(2001) 1175)

(2001/405/EK)



EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 17. jūlija Regulu (EK) Nr. 1980/2000 par pārskatītu Kopienas ekomarķējuma piešķiršanas sistēmu ( 1 ), un jo īpaši tās 3., 4. un 6. pantu,

tā kā:

(1)

Regulas (EK) Nr. 1980/2000 3. pantā paredzēts, ka ekomarķējumu var piešķirt ražojumam, kam ir īpašības, kuru dēļ tas var būtiski uzlabot galvenos vides aspektus.

(2)

Regulas (EK) Nr. 1980/2000 4. pantā paredzēts atbilstīgi ražojumu grupām noteikt īpašus ekomarķējuma kritērijus.

(3)

Regulas (EK) Nr. 1980/2000 4. pantā paredzēts, ka īpašos ekomarķējuma kritērijus, kā arī ar tiem saistītās vērtēšanas un pārbaudes prasības laikus pārskata pirms katrai ražojumu grupai noteikto kritēriju spēkā esamības termiņa beigām un atbilstīgi rezultātiem ierosina kritēriju spēkā esamības termiņu pagarināt, tos atcelt vai pārskatīt.

(4)

Lai salvešpapīram piešķirtu Kopienas ekomarķējumu, ar Lēmumu 98/94/EK ( 2 ) Komisija noteikusi ekoloģiskos kritērijus, kuru termiņš saskaņā ar 3. pantu minētajā lēmumā, kurā grozījumi izdarīti ar Lēmumu 2000/413/EK ( 3 ), beidzas 2001. gada 31. decembrī.

(5)

Ņemot vērā pārmaiņas tirgū, ir lietderīgi pārskatīt ražojumu grupas definīciju un ekoloģiskos kritērijus, kas noteikti ar Lēmumu 98/94/EK.

(6)

Ir lietderīgi pieņemt jaunu Komisijas lēmumu, ar ko minētajai ražojumu grupai noteiktu īpašus ekoloģiskos kritērijus, kas būtu spēkā piecus gadus.

(7)

Lai uzņēmējsabiedrībām, kuru ražojumiem pirms šī jaunā lēmuma pieņemšanas ir bijis piešķirts ekomarķējums, būtu pietiekami ilgs laiks ražojumus pielāgot tā, lai tie atbilstu jaunajiem kritērijiem, ir lietderīgi, ka ierobežotā laikposmā, kas nepārsniedz 12 mēnešus, vienlaikus ir spēkā ar šo lēmumu noteiktie jaunie kritēriji un ar Lēmumu 98/94/EK iepriekš noteiktie kritēriji.

(8)

Šajā lēmumā noteiktie pasākumi ir izstrādāti un pieņemti saskaņā ar ekomarķējuma kritēriju noteikšanas procedūru, kā paredzēts Regulas (EK) Nr. 1980/2000 6. pantā.

(9)

Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi komiteja, kas izveidota saskaņā ar Regulas (EK) Nr. 1980/2000 17. pantu,

IR PIEŅĒMUSI ŠĀDU LĒMUMU.



1. pants

Ražojumu grupa “salvešpapīrs” (šeit turpmāk “Ražojumu grupa”) ir:

Salvešpapīra loksnes vai ruļļi, kas piemēroti personīgajai higiēnai, šķidrumu uzsūkšanai un/vai netīru virsmu tīrīšanai. Salvešpapīrs parasti sastāv no krokota vai gofrēta papīra vienā vai vairākās kārtās. Ražojuma šķiedru saturs ir vismaz 90 %. Kārtainie salvešpapīra ražojumi un mitrās salvetes pie šīs ražojumu grupas nepieder.

2. pants

Šī lēmuma 1. pantā definētās Ražojumu grupas ekoloģiskās īpašības novērtē, pamatojoties uz īpašajiem ekoloģiskajiem kritērijiem, kas noteikti pielikumā un pielikuma papildinājumā.

▼M2

3. pants

Ekoloģiskie kritēriji ražojumu grupai “salvešpapīrs” un saistītās vērtēšanas un verifikācijas prasības ir spēkā līdz 2008. gada 4. maijam.

▼B

4. pants

Administratīviem mērķiem Ražojumu grupai piešķir kodu “004”.

5. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.




PIELIKUMS

SISTĒMA

Lai 1. pantā definētajam ražojumam piešķirtu ekomarķējumu, tam jāatbilst šā pielikuma kritērijiem, tam pēc pieprasījuma jābūt veiktiem testiem, kā norādīts kritērijos un tehniskajā papildinājumā. Attiecīgā gadījumā var izmantot citas testu metodes, ja to līdzvērtīgumu ir akceptējusi kompetentā iestāde, kas izskata pieteikumu (piemēram, līdzvērtība ir konstatēta ar kalibrēšanas līkni pie 95 % nozīmīguma). Ja testi nav minēti vai ja ir minēti kā izmantojami verifikācijā vai uzraudzībā, kompetentajām iestādēm būtu attiecīgā gadījumā jāpaļaujas uz deklarācijām un dokumentāciju, ko sniedz pretendents, un/vai uz neatkarīgām verifikācijām.

Kompetentajām iestādēm, izskatot pieteikumus un uzraugot atbilstību šajā pielikumā noteiktajiem kritērijiem, ir ieteicams ņemt vērā atzītu vides vadības sistēmu īstenošanu, piemēram, EMAS vai ISO 14001. (Piezīme: šādas vadības sistēmas nav jāīsteno obligāti.)

Šo kritēriju mērķis jo īpaši ir veicināt:

 toksisku vai citādu piesārņojošu vielu izplūdes samazināšanu ūdens vidē,

 ar enerģijas izmantošanu saistītā kaitējuma videi vai risku (globālā sasilšana, acidifikācija, neatjaunojamo resursu sarukšana) samazināšanu, samazinot enerģijas patēriņu un ar to saistītās emisijas gaisā,

 apņemšanos piemērot labas vadības principus, lai aizsargātu mežus,

 risku cilvēku veselībai samazinājumu, ar bīstamo ķimikāliju lietošanu saistītā kaitējuma videi vai risku samazinājumu,

 atkritumu samazināšanu līdz minimumam un to efektīvu izmantošanu.

Kritēriji ir noteikti līmeņos, kas veicina to, ka tiek marķēts salvešpapīrs, kura ražošanai ir maza ietekme uz vidi.

EKOLOĢISKIE KRITĒRIJI

1.   EMISIJAS ŪDENĪ UN GAISĀ

i) īpašības attiecībā uz parametriem COD (organiskas vielas, kas šķīst ūdenī), AOX (hlororganiskie savienojumi), CO2, fosiliju un SO2 izsaka slodzes punktu veidā attiecībā pret standartlielumu (katram parametram to apzīmē kā “koeficientu”).

Kopējās emisijas ūdenī un gaisā, kas saistītas ar papīra ražojumu, aprēķina kā celulozes un salvešpapīra ražošanas posmu emisiju summu.



1.  tabula

Emisijas parametru koeficienti un maksimālie robežlielumi

 

Koeficienti (C), kg/GST (1) šķiedras

Maksimālie robežlielumi (H),

kg/GST (1) šķiedras

1. Ūdenī šķīstošas organiskās vielas, COD

C1 = 15

H1 = 40

2. Hlororganiski savienojumi, AOX

C2 = 0,2

H2 = 0,5

3. Oglekļa dioksīds, CO2, fosiliju

C3 = 1 500

H3 = 3 750

4. Sēra oksīdi, kā S

C4 = 1,0

H4 = 2,5

(1)   GST = gaisa sausa tonna.

ii) slodzes punktus L aprēķina, kā parādīts 1. vienādībā. Faktiskā emisija katram parametram būtu jādala ar šā parametra attiecīgo koeficientu.

Li = (parametra i emisija)/(Ci (1. vienādība)

iii) “kopējo slodzes punktu summu” P aprēķina no 2. vienādības, saskaitot katra parametra slodzes punktus.

P = L1 + L2 + L3 + L4 (2. vienādība)

iv) ja ražojumam kāda no parametru COD, AOX, CO2, fosiliju un SO2 emisijām pārsniedz lielumus, kas 1. tabulā norādīti kā maksimālie robežlielumi, ražojumam nevar piešķirt ekomarķējumu;

v) lai iegūtu ekomarķējumu, ražojuma kopējā slodzes punktu summa (P) nedrīkst būt lielāka par četriem punktiem.

AOX daudzums (kā Cl), kas izplūst no katras celulozes ražotnes, nepārsniedz 0,50 kg uz gaisa sausas celulozes tonnu.

Ja gala produkta ražošanā ir iekļauti atgriezumi, tad emisijas, kas saistīta ar to ražošanu, neatkarīgi no tā, vai ražošana notiek uz vietas vai citur, iekļauj slodzes punktu aprēķinā.

Paziņo datus par celulozes un salvešpapīra ražošanas procesā izlietoto ūdeni, rēķinot uz tonnu celulozes un papīra. (Piezīme: dati ir vajadzīgi, lai novērtētu notekūdeņu plūsmas un koncentrācijas aprēķinus).

Sēra savienojumi. Emisijas, kas saistītas ar elektrības ražošanu, nav jāņem vērā.

Oglekļa dioksīds: no fosilajiem izrakteņiem uz tonnu saražotā papīra, iekļaujot emisijas no elektrības ražošanas (neatkarīgi, vai ražo uz vietas vai citur).

2.   ENERĢIJAS IZMANTOŠANA

Kopējo elektrības patēriņu, kas saistīts ar salvešpapīra ražošanu, aprēķina kā celulozes un salvešpapīra ražošanas posmos patērētās elektrības summu, un tā nepārsniedz:

 11 G džoulu (3 000 kWh) elektrības uz tonnu saražotā papīra.

 Pretendents aprēķina visu patērēto elektrību, kas izlietota celulozes un salvešpapīra ražošanā, iekļaujot elektrību, kas izmantota, lai papīra atkritumus atbrīvotu no papīra krāsas, ražojot papīru no otrreizējām izejvielām.

 Elektrība ir neto importētā elektrība no sadales tīkla un iekšēji ražotā elektrība, kas izmērīta kā elektriskā enerģija. Elektrība, kas izmantota notekūdeņu apstrādei un gaisa attīrīšanai, nav jāiekļauj.

3.   ŠĶIEDRAS — ILGTSPĒJĪGA MEŽU APSAIMNIEKOŠANA

Šķiedras var būt koka šķiedras, pārstrādātas šķiedras ( 4 ) vai šķiedras, kas nav koka šķiedras.

Izmantojot primārās koka šķiedras no mežiem, uzņēmēji, kas apsaimnieko avotus, kuros ir šķiedru izcelsmes vieta, īsteno principus un pasākumus, kuru mērķis ir nodrošināt ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu. Par to minētie uzņēmēji un/vai papīra rūpnīcas uzrāda deklarāciju, hartu, rīcības kodeksu, apliecību vai paziņojumu.

Eiropā iepriekš minētie principi un pasākumi atbilst Eiropas kopējām ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas pamatnostādnēm, kas pieņemtas Lisabonas Ministru konferencē par mežu aizsardzību Eiropā (1998. gada 2. līdz 4. jūnijs). Ārpus Eiropas tie atbilst ANO Konferences par vidi un attīstību Mežsaimniecības principiem (Riodežaneiro, 1992. gada jūnijs) un attiecīgā gadījumā ilgtspējīgas mežu apsaimniekošanas kritērijiem vai pamatnostādnēm, kas pieņemtas saskaņā ar attiecīgām starptautiskām un reģionu iniciatīvām (Starptautiskā tropu mežu organizācija, Monreālas process, Tarapoto process, ANO vides programmas/FAO Āfrikas sauso apgabalu iniciatīva).

4.   BĪSTAMAS ĶĪMISKAS VIELAS

Balināšana. Gāzveida hloru par balināšanas reaģentu nelieto. Šī prasība neattiecas uz gāzveida hloru, kas saistīts ar hlora dioksīda ražošanu un lietošanu. (Piezīme: tā kā šī prasība attiecas arī uz pārstrādātu šķiedru balināšanu, ir pieņemts, ka šķiedras iepriekšējā aprites ciklā var būt balinātas ar gāzveida hloru).

Atbrīvošana no tipogrāfijas krāsas. Ķimikālijās atbrīvošanai no tipogrāfijas krāsas nepievieno alkilfenoletoksilātus (APEO) vai citus alkilfenolu atvasinājumus. Alkilfenolu atvasinājumus definē kā vielas, kas sadalās par alkilfenoliem.

Vielas, kas mitrā stāvoklī palielina stiprību. Vielas, kas mitrā stāvoklī palielina stiprību, nedrīkst saturēt vairāk kā 1,0 % tādu hlororganisko vielu, rēķinot uz sausu svaru, kurām piešķirts vai varētu tikt piešķirts kāds no riska apzīmējumiem — R45 (var izraisīt vēzi), R46 (var izraisīt pārmantojamu ģenētisku bojājumu), R50/53 (ļoti toksisks ūdens organismiem, var izraisīt hronisku negatīvu iedarbību uz ūdens vidi), R60 (var negatīvi ietekmēt auglību) vai R61 (var kaitēt nedzimušam bērnam), kā definēts Padomes Direktīvā 67/548/EEK ( 5 ), kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar Komisijas Direktīvu 2000/33/EK ( 6 ). Šādu hlororganisku vielu piemēri ir epihlorhidrīns (ECH), 1,3-dihlor-2-propanols (DCP) un 3-monohlor-1,2-propāndiols (MCPD).

5.   ATKRITUMU APSAIMNIEKOŠANA

Visiem celulozes, papīra un pārstrādāta salvešpapīra ražojumu ražotājiem ir sistēma, kā rīkoties ar atkritumiem ( 7 ) un atlikumproduktiem, kas rodas ražošanas uzņēmumos. Sistēmu dokumentē vai paskaidro pieteikumā un iekļauj vismaz šādus punktus:

 procedūras pārstrādājamo materiālu atdalīšanai no atkritumu plūsmas un izmantošanai,

 procedūras materiālu atgūšanai citiem izmantošanas veidiem, piemēram, sadedzināšanai ar nolūku iegūt tvaiku vai izmantošanai lauksaimniecībā,

 procedūras rīcībai ar bīstamiem atkritumiem (7) .

6.   RAŽOJUMU DROŠUMS

Ražojumi no pārstrādātām šķiedrām vai no pārstrādāto un primāro šķiedru maisījumiem atbilst šādām higiēnas prasībām:



Formaldehīds:

1 mg/dm2 saskaņā ar testa metodi EPA 8315A.

Glioksāls:

1,5 mg/dm2 saskaņā ar testa metodi EPA 8315A.

Polihlorbifenili:

2 mg/kg saskaņā ar testa metodi EPA 8270.



Slimicīdi un pretmikrobu vielas:

Mikroorganismu augšanas kavēšana saskaņā ar testa metodi EN 1104 nav novērojama.

Krāsvielas un optiskie spilgtinātāji:

Notecēšana saskaņā ar testa metodi EN 646/648 nav novērojama (vajadzīgs 4. līmenis).

Krāsvielas un tipogrāfijas krāsas:

Krāsvielas un tipogrāfijas krāsas, ko izmanto salvešpapīra ražošanā, nesatur azosavienojumus, kas var sašķelties par kādu no tehniskā papildinājuma 3. tabulā uzskaitītajiem amīniem.

LIETOJAMĪBA

Ražojums ir piemērots lietošanai.

INFORMĀCIJA PATĒRĒTĀJAM

Ekomarķējuma 2. ailē iekļauj šādu tekstu:

 mazs ūdens piesārņojums,

 mazs gaisa piesārņojums,

 mazas siltumnīcas efektu izraisošu gāzu emisijas un mazs elektrības patēriņš.

Turklāt blakus ekomarķējumam ražotājs var arī sniegt paziņojumu, kurā norādīts pārstrādātu šķiedru minimālais procentuālais daudzums.

Tehniskais papildinājums: definīcijas, testu prasības un dokumentācija

Emisijas parametri

Mērījumu vai masas bilances pamatā ir ražošana 12 mēnešu laikā. Jauna vai pārbūvēta ražošanas uzņēmuma gadījumā mērījumu pamatā ir vismaz 45 secīgas uzņēmuma stabilas darbības dienas. Mērījumi ir reprezentatīvi attiecībā uz attiecīgo laikposmu.

Ja ražojums ir ražots no dažādas kvalitātes celulozes, emisiju lielumus celulozes ražošanai aprēķina kā vidējos svērtos lielumus visām izmantotajām celulozēm. Kopējās emisijas aprēķina, saskaitot celulozes ražošanas emisijas ar salvešpapīra ražošanas emisijām.

Mērījumus izdara akreditētas laboratorijas vai neatkarīgas testēšanas iestādes saskaņā ar standartu EN 45001.

Celulozes vai papīra ražotnes laboratoriju tomēr var apstiprināt izmešu analīzēm, ja ir izpildīts kāds no šādiem nosacījumiem:

 attiecīgās pārvaldes iestādes akceptē minētajā laboratorijā izdarīto attiecīgo paraugu ņemšanu un mērījumus,

 ražotājam ir kvalitātes nodrošinājuma sistēma, kurā iekļauta paraugu ņemšanas un analīžu uzraudzība un kura ir sertificēta saskaņā ar ISO 9001 vai ISO 9002,

 tā ir oficiāli apstiprināta GLP (labas laboratoriju prakses) laboratorija.

Ūdens izplūžu mērījumus veic nefiltrētiem un nenostādinātiem paraugiem pēc attīrīšanas uzņēmumā vai izlaižot sabiedriskajā kanalizācijā pirms apstrādes sabiedriskajos notekūdeņu attīrīšanas uzņēmumos. Pēdējā minētajā gadījumā lielumu, kas izmērīts pirms publiskā notekūdeņu attīrīšanas uzņēmuma, samazina ar koeficientu atbilstīgi vidējam samazinājumam attīrīšanas uzņēmumā. Līmeņus, kas izmērīti uzņēmumā ieplūstošajam ūdenim, var atskaitīt no emisijām, kas radušās procesā un aizplūst no uzņēmuma.

COD mēra saskaņā ar ISO 6060 otro, 1989. gada, izdevumu.

AOX mēra saskaņā ar ISO 9562.

Attiecīgā gadījumā var izmantot citas testu metodes, ja to līdzvērtīgumu ir akceptējusi kompetentā iestāde, kas izskata pieteikumu (piemēram, līdzvērtība ir konstatēta ar kalibrēšanas līkni pie 95 % nozīmības).

AOX mēra procesos, kuros hlora savienojumus izmanto celulozes balināšanai. Tas nozīmē, ka AOX nav jāmēra:

 notekūdeņos, kas radušies neintegrētā papīra ražošanā, vai

 notekūdeņos, kas radušies celulozes ražošanā bez balināšanas, vai

 ja balināšanu veic ar vielām, kas nesatur hloru.

Sēra oksīdi

Pretendents iesniedz bilanci par sēra savienojumu emisijām gaisā. Minētajā bilancē iekļauj visas emisijas, kas rodas celulozes un papīra ražošanā, izņemot emisijas, kas saistītas ar elektrības ražošanu. Mērījumos iekļauj siltuma atgūšanas katlus, kaļķu cepļus, tvaika katlus un stipri smakojošu gāzu pārpelnošanas krāsnis, ja tādas ir. Ņem vērā arī difūzas emisijas.

Oglekļa dioksīds

Pretendents iesniedz bilanci par oglekļa dioksīda emisiju gaisā. Minētajā bilancē iekļauj visus neatjaunojamā kurināmā avotus celulozes un papīra ražošanā, tostarp sadales tīkla elektrības ražošanas emisijas. Aprēķinot CO2, fosiliju emisijas no kurināmā, izmanto emisijas koeficientus no 2. tabulas.



2.  tabula

CO2, fosiliju ekvivalenti no neatjaunojama kurināmā

Kurināmais

CO2, fosiliju emisija

Vienība

Akmeņogles

95

g CO2, fosiliju/MJ

Jēlnafta

73

g CO2, fosiliju/MJ

Kurināmā nafta 1

74

g CO2, fosiliju/MJ

Kurināmā nafta 2-5

77

g CO2, fosiliju/MJ

Benzīns

69

g CO2, fosiliju/MJ

Dabasgāze

56

g CO2, fosiliju/MJ

Sadales tīkla elektrība (1)

400

g CO2, fosiliju/MJ

(1)   Eiropas vidējais lielums.

Sadales tīkla elektrībai tabulā norādīto lielumu izmanto visās Eiropas Savienības vietās. Vietās ārpus Eiropas Savienības pretendents var uzrādīt dokumentāciju, kas nosaka vidējo lielumu viņa elektrības piegādātājam(-iem), un izmantot šo vidējo lielumu tabulā norādītā lieluma vietā.

Mežsaimniecība. Skat. 3. kritēriju.

Bīstami ķīmiski savienojumi

Pretendents iesniedz katra celulozes piegādātāja deklarāciju, ka celulozes balināšanā nav izmantots gāzveida hlors.

Pretendents iesniedz katra celulozes piegādātāja deklarāciju, ka atbrīvošanā no tipogrāfijas krāsas nav izmatoti alkilfenoletoksilāti vai citi alkilfenola atvasinājumi.

Pretendents iesniedz to vielu sarakstu, kuras izmantotas papīra ražošanā, lai palielinātu gala produkta stiprību mitrā stāvoklī. Sarakstā iekļauj vielas tirdzniecības nosaukumu, lietošanas jomu un piegādātāja nosaukumu vai vārdu, adresi un telefona numuru. Papildus minētajam sarakstam pretendents iesniedz deklarāciju par hlororganisko vielu saturu, piemēram, epihlorhidrīna (ECH), 1,3-dihlor-2-propanola (DCP) un 3-monohlor-1,2-propāndiola (MCPD), kas saskaņā ar Padomes Direktīvu 67/548/EEK ir klasificētas kā bīstamas videi vai veselībai.

Atkritumu apsaimniekošana. Skat. 5. kritēriju.

Ražojumu drošums

Salvešpapīra ražotājs iesniedz dokumentu par gatavā salvešpapīra pārbaužu rezultātiem attiecībā uz formaldehīdu, glioksālu, PCB, slimicīdiem, pretmikrobu vielām, krāsvielām un optiskajiem spilgtinātājiem.



3.  tabula

Amīni, kas minēti 6. kritērijā

Amīns

CAS Nr.

4-aminoazobenzols

60–09–3

o-anizidīns

90–04–0

4-aminodifenils

92–67–1

Benzidīns

92–87–5

4-hlor-o-toluidīns

95–69–2

2-naftilamīns

91–59–8

o-amino-azotoluols

97–56–3

2-amino-4-nitrotoluols

99–55–8

p-hloranilīns

106–47–8

2,4-diaminoanizols

615–05–4

4,4′-diaminodifenilmetāns

101–77–9

3,3′-dihlorbenzidīns

91–94–1

3,3′-dimetoksibenzidīns

119–90–4

3,3′-dimetilbenzidīns

119–93–7

3,3′-dimetil-4,4′-diaminodifenilmetāns

838–88–0

p-krezidīns

120–71–8

4,4′-metilēn-bis-(2-hloranilīns)

101–14–4

4,4′-oksidianilīns

101–80–4

4,4′-tiodianilīns

139–65–1

o-toluidīns

95–53–4

2,4-diaminotoluols

95–80–7

2,4,5-trimetilanilīns

137–17–7

2,4-ksilidīns

95–68–1

4,6-ksilidīns

87–62–7

Lietojamība

Pretendents sniedz pierādījumus, lai parādītu, ka ražojums ir piemērots lietošanai. Šajos pierādījumos var iekļaut attiecīgo ISO vai CEN testu metožu datus, bet var iekļaut arī valsts vai uzņēmuma iekšējās testu procedūras. Datus par testu procedūrām iesniedz kopā ar pieteikumu.



( 1 ) OV L 237, 21.9.2000., 1. lpp.

( 2 ) OV L 19, 24.1.1998., 77. lpp.

( 3 ) OV L 155, 28.6.2000., 63. lpp.

( 4 ) Pārstrādātas šķiedras tiek definētas kā šķiedras, kas savāktas no papīra ražojumiem pēc patērēšanas vai no papīra atkritumiem pārstrādāšanas posmos, atbilstīgi šķirām, kuras definētas Pārstrādāta papīra un kartona standartšķiru Eiropas sarakstā (CEPI, 1999. gada februāris). Papīra rūpnīcu ražošanas atkritumi nav pārstrādātas šķiedras.

( 5 ) OV L 196, 16.8.1967., 1. lpp.

( 6 ) OV L 136, 8.6.2000., 90. lpp.

( 7 ) Kā noteikušas attiecīgos celulozes un papīra ražošanas uzņēmumus pārvaldes iestādes.

Top