Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 01999D0008-20120509

    Consolidated text: Padomes Lēmums ( 1998. gada 31. decembris ), ar ko pieņem Ekonomikas un finanšu komitejas Statūtus (1999/8/EK)

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/1999/8(1)/2012-05-09

    1999D0008 — LV — 09.05.2012 — 002.001


    Šis dokuments ir izveidots vienīgi dokumentācijas nolūkos, un iestādes neuzņemas nekādu atbildību par tā saturu

    ►B

    PADOMES LĒMUMS

    (1998. gada 31. decembris),

    ar ko pieņem Ekonomikas un finanšu komitejas Statūtus

    (1999/8/EK)

    (OV L 005, 9.1.1999, p.71)

    Grozīta ar:

     

     

    Oficiālais Vēstnesis

      No

    page

    date

     M1

    PADOMES LĒMUMS (2003. gada 18. jūnijs)

      L 158

    58

    27.6.2003

    ►M2

    PADOMES LĒMUMS (2012. gada 26. aprīlis)

      L 121

    22

    8.5.2012




    ▼B

    PADOMES LĒMUMS

    (1998. gada 31. decembris),

    ar ko pieņem Ekonomikas un finanšu komitejas Statūtus

    (1999/8/EK)



    EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

    ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu, un jo īpaši tā 153. pantu,

    ņemot vērā Komisijas atzinumu,

    tā kā saskaņā ar Līguma 109.c panta 2. punktu Ekonomikas un finanšu komiteju izveido trešā posma sākumā;

    tā kā 1998. gada 21. decembrī Padome pieņēma Lēmumu par Ekonomikas un finanšu komitejas sastāvu ( 1 );

    atgādinot to, ka 1997. gada 16. jūnijā Eiropadome pieņēma rezolūciju par valūtas maiņas mehānisma izveidi Ekonomikas un monetārās savienības trešajā posmā ( 2 );

    atgādinot to, ka 1997. gada 13. decembrī Eiropadome pieņēma rezolūciju par ekonomikas politikas koordināciju ekonomikas un monetārās savienības trešajā posmā un par Līguma 109. un 109.b pantu ( 3 );

    atgādinot to, ka šajās rezolūcijās noteiktu uzdevumu veikšana tika uzticēta Ekonomikas un finanšu komitejai;

    tā kā tādēļ jāpieņem Ekonomikas un finanšu komitejas Statūti,

    IR PIEŅĒMUSI ŠĀDU LĒMUMU.



    1. pants

    Ar šo pieņem Ekonomikas un finanšu komitejas Statūtus.

    Statūtu teksts ir ietverts šā lēmuma pielikumā.

    2. pants

    Šo lēmumu publicē Eiropas Kopienu Oficiālajā Vēstnesī.

    Tas stājas spēkā 1999. gada 1. janvārī.

    ▼M2




    PIELIKUMS

    EKONOMIKAS UN FINANŠU KOMITEJAS STATŪTI

    1. pants

    Ekonomikas un finanšu komiteja (“Komiteja”) veic uzdevumus, kas aprakstīti Līguma par Eiropas Savienības darbību 134. panta 2. un 4. punktā.

    2. pants

    Komiteja inter alia var:

     sniegt konsultācijas saistībā ar procedūru, kurā pieņem lēmumus attiecībā uz valūtas maiņas mehānismu ekonomiskās un monetārās savienības trešajā posmā,

     neskarot Līguma 240. pantu, sagatavot Padomes pārskatus attiecībā uz euro valūtas maiņas attīstību,

     izstrādāt shēmu, kurā var sagatavot un turpināt Padomes un Eiropas Centrālās bankas (ECB) dialogu, ministriju, valstu centrālo banku, Komisijas un ECB augstu amatpersonu līmenī.

    3. pants

    Komitejas locekļi un viņu aizstājēji savus pienākumus pilda, balstoties uz Savienības vispārējām interesēm.

    4. pants

    Komiteja priekšsēdētāja vadībā tiekas divos sastāvos: ar locekļiem, kas ir izvēlēti no valsts pārvaldes, valstu centrālajām bankām, Komisijas un ECB, vai ar locekļiem no valsts pārvaldes, Komisijas un ECB. Komiteja pilnā sastāvā regulāri pārskata to jautājumu sarakstu, kuru izskatīšanā ir paredzēta valstu centrālo banku locekļu piedalīšanās sanāksmēs.

    5. pants

    Atzinumus, ziņojumus un paziņojumus pieņem ar locekļu balsu vairākumu, ja balsojums tiek pieprasīts. Katram Komitejas loceklim ir viena balss. Tomēr tad, kad tiek sniegti ieteikumi vai atzinumi par jautājumiem, attiecībā uz kuriem Padome pēc tam var pieņemt lēmumu, centrālo banku locekļi, ja tie ir ieradušies, kā arī locekļi no Komisijas var pilnībā piedalīties apspriedēs, bet nepiedalās balsošanā. Komiteja ziņo arī par mazākuma vai atšķirīgiem viedokļiem, kas izteikti apspriedē.

    6. pants

    Komiteja ar locekļu balsu vairākumu ievēl priekšsēdētāju uz divu gadu termiņu, kuru var pagarināt. Par priekšsēdētāju var ievēlēt jebkuru Komitejas locekli, kas ir augsta līmeņa valsts pārvaldes amatpersona, kā arī priekšsēdētāju, kas vada 14. protokola par Eurogrupu 1. pantā minēto darba sagatavošanas struktūru, kuras sastāvā ir par finansēm atbildīgo ministru pārstāvji no dalībvalstīm, kuru naudas vienība ir euro, un Komisijas pārstāvji (“Eurogrupas jautājumu darba grupa”).

    Ja Komitejas priekšsēdētājs ir Komitejas loceklis no valsts pārvaldes, tas deleģē savas balsstiesības savam aizstājējam.

    7. pants

    Ja Komitejas priekšsēdētājs nevar pildīt savus pienākumus, to aizvieto Komitejas priekšsēdētāja vietnieks. Priekšsēdētāja vietnieku ievēl ar Komitejas locekļu balsu vairākumu uz divu gadu termiņu. Par priekšsēdētāja vietnieku var ievēlēt jebkuru Komitejas locekli, kas ir augsta līmeņa valsts pārvaldes amatpersona, kā arī Eurogrupas jautājumu darba grupas priekšsēdētāju, ja vien pēdējais nav ievēlēts par Komitejas priekšsēdētāju.

    8. pants

    Ja Eurogupas jautājumu darba grupas priekšsēdētājs nav Komitejas priekšsēdētājs, viņš var apmeklēt Komitejas sanāksmes un piedalīties apspriedēs, ja vien Komiteja nelemj citādi.

    Ja vien Komiteja nelemj citādi, aizstājēji var piedalīties Komitejas sanāksmēs. Aizstājēji nebalso. Viņi nepiedalās apspriedēs, ja vien Komiteja nelemj citādi.

    Loceklis, kas nevar piedalīties Komitejas sanāksmē, var deleģēt savas funkcijas vienam no aizstājējiem vai citam loceklim. Par to pirms sanāksmes būtu rakstiski jāinformē Komitejas priekšsēdētājs un sekretārs. Ārkārtējos apstākļos priekšsēdētājs var piekrist alternatīviem noteikumiem.

    9. pants

    Komiteja konkrētu jautājumu izskatīšanu var uzticēt tās locekļu aizstājējiem, apakškomitejām vai darba grupām. Šajos gadījumos priekšsēdētāja amatu uzņemas veikt Komitejas iecelts Komitejas loceklis vai tā aizvietotājs. Komitejas locekļi, tās locekļu aizstājēji un tās apakškomitejas vai darba grupas var lūgt ekspertu palīdzību.

    10. pants

    Komiteju sasauc priekšsēdētājs vai nu pēc savas ierosmes, vai arī pēc Padomes vai Komisijas, vai vismaz pēc četru Komitejas locekļu pieprasījuma.

    11. pants

    Parasti Komiteju pārstāv priekšsēdētājs, jo īpaši Komiteja priekšsēdētāju var pilnvarot ziņot par apspriedēm un sniegt mutiskas piezīmes par Komitejas sagatavotiem atzinumiem un paziņojumiem. Priekšsēdētājs ir atbildīgs par attiecību uzturēšanu starp Komiteju un Eiropas Parlamentu.

    12. pants

    Komitejas sanāksmes ir konfidenciālas. Šo pašu normu piemēro attiecībā uz tās locekļu aizstājēju, apakškomiteju un darba grupu sanāksmēm.

    13. pants

    Komitejai palīdz sekretariāts, ko vada sekretārs. Sekretāru un sekretariāta personālu nodrošina Komisija. Sekretāru ieceļ Komisija pēc apspriešanas ar Komiteju. Sekretārs un tā personāls, pildot savus pienākumus attiecībā pret Komiteju, rīkojas pēc Komitejas norādījumiem.

    Komitejas izdevumus iekļauj Komisijas tāmēs.

    14. pants

    Komiteja apstiprina savu reglamentu.



    ( 1 ) OV L 358, 31.12.1998., 109. lpp.

    ( 2 ) OV C 236, 2.8.1997., 5. lpp.

    ( 3 ) OV C 35, 2.2.1998., 1. lpp.

    Top