Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62010CJ0042

    Sprieduma kopsavilkums

    Keywords
    Summary

    Keywords

    1. Tiesību aktu tuvināšana – Pasākumi tiesību aktu tuvināšanai – Dzīvnieku veselības prasības, kas piemērojamas mājdzīvnieku nekomerciālai pārvadāšanai – Pases paraugs suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā – Valsts tiesiskais regulējums, ar kuru mājdzīvnieku pasēm ir noteikta numerācija, kurā ietilpst individuāls numurs, ietverot attiecīgās dalībvalsts ISO kodu no diviem cipariem, ko papildina apstiprināta izdevēja atpazīšanas numurs no diviem cipariem un papildu deviņu ciparu numurs – Numerācija, ar kuru tiek nodrošināts šī identifikācijas numura individuālais raksturs – Pieļaujamība

    (Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 998/2003 3. panta b) punkts, 4. panta 2. punkts, 5. pants un 17. panta otrā daļa; Komisijas Lēmums 2003/803)

    2. Tiesību aktu tuvināšana – Pasākumi tiesību aktu tuvināšanai – Dzīvnieku veselības prasības, kas piemērojamas mājdzīvnieku nekomerciālai pārvadāšanai – Pases paraugs suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā – Valsts tiesiskais regulējums, ar kuru tiek paredzēts, ka mājdzīvnieku pase tiek izmantota ne tikai kā ceļošanas dokuments, bet arī kā suņu identifikācijas un reģistrācijas pierādījums valsts līmenī – Pieļaujamība

    (Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 998/2003 3. panta b) punkts, 4. panta 2. punkts, 5. pants un 17. panta otrā daļa; Komisijas Lēmums 2003/803)

    3. Tiesību aktu tuvināšana – Pasākumi tiesību aktu tuvināšanai – Dzīvnieku veselības prasības, kas piemērojamas mājdzīvnieku nekomerciālai pārvadāšanai – Pases paraugs suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā – Valsts tiesiskais regulējums, ar kuru ir paredzēts, ka mājdzīvnieku pasē ir tikai viens lauks, lai tajā norādītu dzīvnieka īpašnieka identitāti un adresi – Vēlākas izmaiņas šajā laukā, kuras tiek veiktas, ielīmējot pašlīmējošas uzlīmes – Nepieļaujamība

    (Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas Nr. 998/2003 3. panta b) punkts, 4. panta 2. punkts, 5. pants un 17. panta otrā daļa; Komisijas Lēmums 2003/803)

    4. Tiesību aktu tuvināšana – Pasākumi tiesību aktu tuvināšanai – Dzīvnieku veselības prasības, kas piemērojamas mājdzīvnieku nekomerciālai pārvadāšanai – Pases paraugs suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā – Valsts tiesību normas attiecībā uz mājdzīvnieku pasēm, kuras ir saistītas ar to izmantošanu kā suņu identifikācijas un reģistrācijas pierādījumu, kā arī ar pašlīmējošo uzlīmju izmantošanu, lai veiktu grozījumus attiecībā uz dzīvnieka un īpašnieka identifikāciju – Valsts tiesību normas saistībā ar individuāla numura noteikšanu kaķiem un baltajiem seskiem – Atzīšana par tehniskajiem noteikumiem Direktīvas 98/34 izpratnē – Izslēgšana

    (Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 98/34, kurā grozījumi izdarīti ar Direktīvu 98/48, 1. un 8. pants)

    Summary

    1. Regulas Nr. 998/2003 par dzīvnieku veselības prasībām, kas piemērojamas lolojumdzīvnieku [mājdzīvnieku] nekomerciālai pārvietošanai [pārvadāšanai], un ar kuru groza Direktīvu 92/65, 3. panta b) punkts, 4. panta 2. punkts, 5. pants un 17. panta otrā daļa, kā arī Lēmuma 2003/803, ar ko ievieš pases paraugu suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā, panti un pielikumi ir jāinterpretē tādējādi, ka tiem nav pretrunā valsts tiesiskais regulējums, ar kuru mājdzīvnieku pasēm ir noteikta numerācija, kurā ietilpst individuāls numurs, ietverot attiecīgās dalībvalsts ISO kodu no diviem cipariem, ko papildina izdevēja atpazīšanas numurs no diviem cipariem un papildu deviņu ciparu numurs, ja vien ar to tiek nodrošināts šī identifikācijas numura individuālais raksturs.

    (sal. ar 52. punktu un rezolutīvās daļas 1) punktu)

    2. Regulas Nr. 998/2003 par dzīvnieku veselības prasībām, kas piemērojamas lolojumdzīvnieku [mājdzīvnieku] nekomerciālai pārvietošanai [pārvadāšanai], un ar kuru groza Direktīvu 92/65, 3. panta b) punkts, 4. panta 2. punkts, 5. pants un 17. panta otrā daļa, kā arī Lēmuma 2003/803, ar ko ievieš pases paraugu suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā, panti un pielikumi ir jāinterpretē tādējādi, ka tiem nav pretrunā valsts tiesiskais regulējums, kuru piemērojot, mājdzīvnieku pase tiek izmantota ne tikai kā ceļošanas dokuments atbilstoši Savienības tiesiskajam regulējumam, bet arī kā suņu identifikācijas un reģistrācijas pierādījums valsts līmenī.

    Ne no minētās regulas un minētā lēmuma formulējuma, ne gara nevar secināt, ka mājdzīvnieku pases vienīgā un ekskluzīvā funkcija būtu atbilstība Savienības tiesiskajā regulējumā paredzētajiem mērķiem un ka šī fakta dēļ būtu aizliegta šīs pases izmantošana citiem mērķiem valsts līmenī. Gluži pretēji, no Lēmuma 2003/803 preambulas trešā un ceturtā apsvēruma un minētajam lēmumam pievienotā pases parauga izriet, ka tajā ir lappuses, kurās ir atļauts iekļaut datus, kuriem nav saistības ar Savienības tiesisko regulējumu. Tādējādi šīs pases izmantošana mērķiem, kuri nav paredzēti Savienības tiesiskajā regulējumā, principā nav aizliegta, ja vien šī izmantošana neapdraud Regulas Nr. 998/2003 un Lēmuma 2003/803 efektīvu piemērošanu un tajos norādītos mērķus.

    (sal. ar 55.–57. un 65. punktu un rezolutīvās daļas 2) punktu)

    3. Regulas Nr. 998/2003 par dzīvnieku veselības prasībām, kas piemērojamas lolojumdzīvnieku [mājdzīvnieku] nekomerciālai pārvietošanai [pārvadāšanai], un ar kuru groza Direktīvu 92/65, 3. panta b) punkts, 4. panta 2. punkts, 5. pants un 17. panta otrā daļa, kā arī Lēmuma 2003/803, ar ko ievieš pases paraugu suņu, kaķu un balto sesku pārvadāšanai Kopienā, panti un pielikumi ir jāinterpretē tādējādi, ka tiem ir pretrunā valsts tiesību akti, kuros ir paredzēts, ka mājdzīvnieku pasē ir tikai viens lauks, lai tajā norādītu dzīvnieka īpašnieka identitāti un adresi, un vēlākas izmaiņas tiek veiktas, ielīmējot pašlīmējošas uzlīmes.

    Ar šādu tiesisko regulējumu netiek ievērota minētā lēmuma I pielikumā iekļautajā pases paraugā noteiktā vienota izskata prasība, ar kuru tostarp tiek pieprasīts, lai mājdzīvnieku pases pirmajā lappusē tiktu paredzēti lauki un tāds noformējums, kas ļauj ierakstīt trīs secīgu dzīvnieka īpašnieku identitāti un adresi.

    Turklāt pašlīmējošo uzlīmju pārklāšanās traucē identificēt secīgus dzīvnieka īpašniekus, lai gan šāda identifikācija ir nozīmīga veterināro pārbaužu jomā un, precīzāk, šajā jomā ir pieņemta Regula Nr. 998/2003 un Lēmums 2003/803. Tāpat tas traucē arī mājdzīvnieku pārvadāšanai ārpus izcelsmes dalībvalsts, šādos gadījumos liekot izsniegt jaunu pasi galamērķa dalībvalstī.

    (sal. ar 62.–65. punktu un rezolutīvās daļas 2) punktu)

    4. Valsts tiesību normas, pirmkārt, attiecībā uz mājdzīvnieku pasēm, kuras ir saistītas ar to izmantošanu kā suņu identifikācijas un reģistrācijas pierādījumu, kā arī ar pašlīmējošo uzlīmju izmantošanu, lai veiktu grozījumus attiecībā uz īpašnieka un dzīvnieka identifikāciju, un, otrkārt, tiesību normas saistībā ar individuāla numura noteikšanu kaķiem un baltajiem seskiem nav jāuzskata par tehniskiem noteikumiem Direktīvas 98/34, kas nosaka informācijas sniegšanas kārtību tehnisko standartu un noteikumu [jomā] un Informācijas sabiedrības pakalpojumu noteikumu sfērā [Informācijas sabiedrības pakalpojumu noteikumus], kas grozīta ar Direktīvu 98/48, 1. panta izpratnē, par kurām atbilstoši šīs direktīvas 8. pantam būtu iepriekš jāpaziņo Komisijai.

    Mājdzīvnieku pases, ja tajās ir norādīts individuāls numurs un identificēts atsevišķs dzīvnieks, pašas par sevi nevar būt komercdarījumu priekšmets. Tādējādi ir izslēgts, ka minētās pases varētu kvalificēt kā “preci” Tiesas judikatūras izpratnē un ka tām būtu piemērojama Direktīva 98/34.

    (sal. ar 69.–71. punktu un rezolutīvās daļas 3) punktu)

    Top