Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62007TJ0434

    Sprieduma kopsavilkums

    Lieta T-434/07

    Volvo Trademark Holding AB

    pret

    Iekšējā tirgus saskaņošanas biroju (preču zīmes, paraugi un modeļi) (ITSB)

    “Kopienas preču zīme — Iebildumu process — Kopienas grafiskas preču zīmes “SOLVO” reģistrācijas pieteikums — Agrākas Kopienas un valsts vārdiskas un grafiskas preču zīmes “VOLVO” — Relatīvs atteikuma pamatojums — Regulas (EK) Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkts un 5. punkts (tagad — Regulas (EK) Nr. 207/2009 8. panta 1. punkta b) apakšpunkts un 5. punkts)”

    Vispārējās tiesas (sestā palāta) 2009. gada 2. decembra spriedums   II ‐ 4419

    Sprieduma kopsavilkums

    1. Kopienas preču zīme – Kopienas preču zīmes definīcija un iegūšana – Relatīvi atteikuma pamatojumi – Agrākas preču zīmes, kas ir identiska vai līdzīga un reģistrēta attiecībā uz identiskām vai līdzīgām precēm vai pakalpojumiem, īpašnieka iebildumi – Kombinētas grafiskas preču zīmes un vārdiskas preču zīmes vizuālā līdzība – Vērtēšanas kritēriji

      (Padomes Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkts)

    2. Kopienas preču zīme – Procesa noteikumi – Faktu pārbaude pēc savas iniciatīvas

      (Padomes Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkts un 74. panta 1. punkts)

    3. Kopienas preču zīme – Kopienas preču zīmes definīcija un iegūšana – Relatīvi atteikuma pamatojumi – Agrākas preču zīmes, kas ir identiska vai līdzīga un reģistrēta attiecībā uz identiskām vai līdzīgām precēm vai pakalpojumiem, īpašnieka iebildumi – Sajaukšanas ar agrāku preču zīmi iespēja

      (Padomes Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkts)

    4. Kopienas preču zīme – Kopienas preču zīmes definīcija un iegūšana – Relatīvi atteikuma pamatojumi – Agrākas preču zīmes, kas ir identiska vai līdzīga un reģistrēta attiecībā uz identiskām vai līdzīgām precēm vai pakalpojumiem, īpašnieka iebildumi – Sajaukšanas ar agrāku preču zīmi iespēja

      (Padomes Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkts)

    1.  Pārbaudot kombinētas grafiskas preču zīmes un agrākas vārdiskas preču zīmes līdzību Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkta izpratnē, šīs preču zīmes tiek ņemtas vērā kopumā, [proti,] tādas, kādas tās ir reģistrētas vai kādas tās ir pieteiktas reģistrācijai. Vārdiska preču zīme ir preču zīme, kas sastāv tikai un vienīgi no burtiem, vārdiem vai vārdu grupām, kuras ir atveidotas ar rakstu zīmēm parastajā šriftā, bez īpaša grafiska elementa. Aizsardzība, kas izriet no vārdiskas preču zīmes reģistrācijas, attiecas uz reģistrācijas pieteikumā norādīto vārdu, nevis uz īpašajiem grafiskajiem vai stilistiskajiem aspektiem, kurus, iespējams, šī preču zīme varētu ietvert. Tātad, lai veiktu konfliktējošo preču zīmju līdzības pārbaudi, nav jāņem vērā grafiskais attēlojums, kādu agrāka vārdiska preču zīme varētu iegūt nākotnē.

      (sal. ar 37. punktu)

    2.  Kopienu akta tiesiskums ir jānovērtē, ņemot vērā faktiskos un tiesību apstākļus, kas pastāvēja šī akta pieņemšanas dienā. Šajā ziņā, novērtējot konfliktējošo apzīmējumu līdzību Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkta izpratnē, nevar uzskatīt, ka konkrētās sabiedrības daļas definēšanas jautājums ir juridisks nosacījums, ko Vispārējā tiesa var izskatīt pirmo reizi un pēc savas iniciatīvas. Ievērojot minētās regulas 74. panta 1. punktu, konkrētās sabiedrības daļas definīcija pamatojas uz faktiskiem apstākļiem, kuri pirmo reizi ir jāizskata Iekšējā tirgus saskaņošanas birojam (preču zīmes, paraugi un modeļi) un attiecībā uz kuriem Savienības tiesā attiecīgajā gadījumā var īstenot tiesiskuma kontroli, ņemot vērā lietas dalībnieku sniegtos argumentus un pierādījumus.

      (sal. ar 46. un 47. punktu)

    3.  Lai gan attiecīgo apzīmējumu līdzības Regulas Nr. 40/94 8. panta 1. punkta b) apakšpunkta izpratnē analīze, kas ir sajaukšanas iespējas visaptverošā vērtējuma būtiskais elements, tāpat kā pats šis minētais vērtējums ir jāveic, ņemot vērā konkrētās sabiedrības daļas uztveri, tas būtībā ir piemērojams tikai tiktāl, ciktāl attiecīgo patērētāju īpašības var ietekmēt to uztveri attiecībā uz konfliktējošo apzīmējumu līdzību. Tātad tas tā ir it īpaši attiecībā uz līdzības pakāpes uztveri, aplūkojot no fonētiskā un konceptuālā viedokļa, kura var mainīties atkarībā no šo patērētāju valodas un kultūras konteksta vai no līmeņa, kādā viņi pārzina noteiktus specializētus terminus, ko dažreiz nosaka to piederība profesionāļu sabiedrībai.

      Turpretim, ja konkrētās sabiedrības daļas uztvere var ietekmēt sajaukšanas iespējas esamību, tas ir, attiecīgo preču vai pakalpojumu piedēvēšanu tam pašam uzņēmumam vai ekonomiski saistītiem uzņēmumiem, šīs sabiedrības daļas uztvere ir jāņem vērā sajaukšanas iespējas visaptveroša vērtējuma stadijā. Tas it īpaši ir piemērojams attiecībā uz paaugstinātu uzmanības līmeni, ko parasti izrāda profesionāļu sabiedrība.

      (sal. ar 48. un 49. punktu)

    4.  Ir fonētiskā līdzība starp grafisku preču zīmi “SOLVO”, kuras kā Kopienas preču zīmes reģistrācija ir pieteikta attiecībā uz “programmatūru noliktavu pārvaldes sistēmai un programmatūru konteineru termināla sistēmai”, kas Nicas nolīguma izpratnē ietilpst 9. klasē, un vārdisku preču zīmi “VOLVO”, kas ir reģistrēta agrāk Apvienotajā Karalistē attiecībā uz dažādām precēm un pakalpojumiem, tostarp “programmatūru”, kas minētā nolīguma izpratnē ietilpst 9. klasē, un tātad arī precēm, kas ir identiskas tām, kuras aptver reģistrācijai pieteiktā preču zīme.

      Lai gan konfliktējošo apzīmējumu atšķirīgie pirmie burti rada fonētisko atšķirību, tad tomēr turpmāko četru burtu grupas “olvo” izruna ir absolūti identiska un tādējādi katrā ziņā rada noteiktu līdzības pakāpi.

      Lai gan ir taisnība, ka apzīmējuma radītajā kopējā iespaidā apzīmējuma sākumam ir nozīme, tad tomēr, ņemot vērā katras no konfliktējošo apzīmējumu ļoti lielas daļas, tas ir, četru no pieciem burtiem, identisko izrunu, šajā lietā nevar noliegt zināmas līdzības esamību.

      Konfliktējošo apzīmējumu līdzības pakāpes esamība saistībā ar vienu no nozīmīgajiem izskatītajiem aspektiem, tas ir, fonētisko līdzību, izslēdz iespēju uzskatīt, ka trūkst viena no būtiskajiem Regulas Nr. 40/94 par Kopienas preču zīmi 8. panta 1. punkta b) apakšpunkta piemērošanas nosacījumiem. Šādos apstākļos ir jāveic visaptverošs sajaukšanas iespējas vērtējums, lai noteiktu, vai, ņemot vērā konstatēto konfliktējošo apzīmējumu fonētiskās līdzības pakāpi, attiecīgo preču identiskumu un agrākā apzīmējuma reputāciju, sabiedrības daļa, kurai ir paredzētas attiecīgās preces, varēs uzskatīt, ka šo pēdējo minēto preču izcelsme ir piedēvējama tam pašam uzņēmumam vai ekonomiski saistītiem uzņēmumiem.

      (sal. ar 28., 39., 40. un 50. punktu)

    Top