Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62007CJ0071

    Sprieduma kopsavilkums

    Lieta C-71/07 P

    Franco Campoli

    pret

    Eiropas Kopienu Komisiju

    “Apelācija — Ierēdņi — Atalgojums — Pensija — Korekcijas koeficienta, kas aprēķināts, ņemot vērā vidējo dzīves dārdzību dzīvesvietas valstī, piemērošana — Pārejas periods, kas ir ieviests ar regulu, ar kuru tika grozīti Civildienesta noteikumi — Iebilde par prettiesiskumu”

    Ģenerāladvokāta Paolo Mengoci [Paolo Mengozzi] secinājumi, sniegti 2008. gada 8. aprīlī   I - 5890

    Tiesas (otrā palāta) 2008. gada 17. jūlija spriedums   I - 5913

    Sprieduma kopsavilkums

    1. Apelācija – Pretapelācija – Priekšmets – Galvenās apelācijas sūdzības atzīšana par nepieņemamu – Nepieņemamība

      (Tiesas Statūtu 56. panta otrā daļa un 61. pants)

    2. Ierēdņi – Pensijas – Korekcijas koeficients

      (Civildienesta noteikumu 82. panta 1. un 3. punkts; XIII pielikuma 20. panta 1. punkts un 24. panta 2. punkts; Padomes Regula Nr. 723/2004)

    3. Ierēdņi – Pensijas – Korekcijas koeficients

      (Civildienesta noteikumu 83. panta 1. punkta pirmā daļa; XIII pielikuma 20. pants; Padomes Regula Nr. 723/2004)

    1.  No Tiesas Statūtu 61. panta izriet, ka jebkurai apelācijas sūdzībai ir jābūt ar mērķi pilnībā vai daļēji atcelt Pirmās instances tiesas spriedumu, un Tiesa, ja tiek atcelts Pirmās instances tiesas spriedums, var vai nu pati taisīt galīgo spriedumu attiecīgā lietā, ja to ļauj tiesvedības stadija, vai arī nodot lietu atpakaļ sprieduma taisīšanai Pirmās instances tiesā.

      Līdz ar to pretapelācijas sūdzība, kuras mērķis nav atcelt pārsūdzēto spriedumu, bet gan panākt, lai tiktu atzīta iesniegtās galvenās apelācijas sūdzības nepieņemamība, nav pieņemama.

      (sal. ar 40.–43. punktu)

    2.  Viens ierēdņu pensijām piemērojams korekcijas koeficients katrai valstij var būt atbilstošs rādītājs, lai nenoliedzami aptuvenā veidā atspoguļotu dzīves dārdzību dalībvalsts iekšienē.

      Ņemot vērā, ka viens korekcijas koeficients katrai valstij ir samērā aptuvens, mērķis nodrošināt zināmu pirktspējas līdzvērtību bijušajiem ierēdņiem, kuri dzīvo dažādās dalībvalstīs, ir ievērots, ja šis viens korekcijas koeficients ir noteikts saskaņā ar kritērijiem, kuri nodrošina, ka šis korekcijas koeficients atspoguļo valstī pastāvošo dzīves dārdzību. Šo korekcijas koeficientu aprēķināšanas mehānisms, ņemot vērā proporciju starp dzīves dārdzību dzīvesvietas dalībvalstī un dzīves dārdzību Beļģijā (“valsts metode”), atspoguļo dzīves dārdzību valsts iekšienē vismaz tikpat raksturīgi kā šo korekcijas koeficientu aprēķināšana saskaņā ar proporciju starp dzīves dārdzību dzīvesvietas valsts galvaspilsētā un dzīves dārdzību Briselē (“galvaspilsētas metode”).

      Līdz ar to, tā kā “valsts metode” ir atbilstošs aprēķina veids, lai, cik vien iespējams, pensionāriem nodrošinātu pirktspējas līdzvērtību, Kopienu likumdevējs nav pārkāpis vienlīdzīgas attieksmes principu, ja, pieņemot Regulu Nr. 723/2004, grozot Civildienesta noteikumus, kā arī Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību, tas “galvaspilsētas metodi” aizstājis ar “valsts metodi” nolūkā noteikt korekcijas koeficientus pārejas pensiju režīma ietvaros.

      (sal. ar 52., 54. un 55. punktu)

    3.  Kopienu likumdevēja lēmums reformēt pensiju režīmu, atceļot pensijām, uz kurām tiesības iegūtas, sākot no 2004. gada 1. maija, piemērojamos korekcijas koeficientus, — lēmums, kurš ir konkretizēts Regulā Nr. 723/2004, grozot Civildienesta noteikumus, kā arī Pārējo darbinieku nodarbināšanas kārtību, — ir saderīgs ar vienlīdzīgas attieksmes principu. Lai arī ir taisnība, ka iepriekš spēkā esošais pensiju režīms, kas pamatojas uz korekcijas koeficientu sistēmu un līdz ar to uz zināmu pirktspējas kompensāciju atkarībā no pensionāra dzīvesvietas dalībvalsts, bija atbilstošs veids minētā principa īstenošanai, no tā nevar secināt, ka jebkura cita sistēma nav saderīga ar šo principu.

      Pensiju režīms, kura mērķis ir panākt pirktspējas līdzvērtību, ir tikai viens no iespējamiem veidiem, kā nodrošināt atbilstību vienlīdzīgas attieksmes principam. Šo principu arī ievēro sistēma, saskaņā ar kuru pensionāri ar līdzvērtīgām veiktajām iemaksām saņem vienādu nominālo pensiju.

      Minimālā korekcijas koeficienta 100 % apmērā ieviešana pārejas perioda ietvaros paredz tikai un vienīgi korekcijas koeficientu atcelšanu, ko nosaka spēkā esošais režīms, daļai pensionāru.

      Ņemot vērā, ka no grozītajiem Civildienesta noteikumiem izrietošais spēkā esošais pensiju režīms — tā kā tā mērķis vairs nav nodrošināt zināmu pirktspējas līdzvērtību pensionāriem neatkarīgi no viņu dzīvesvietas — līdz ar to ir saderīgs ar vienlīdzīgas attieksmes principu, pārejas periods, ar kuru vienīgi ir paredzēts princips par “vienu” pensijas summu, kas ir izmaksājama pensionāriem, kuriem šis princips ir labvēlīgs, nevar radīt diskrimināciju.

      (sal. ar 65.–68. punktu)

    Top