EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Piekļuve atvērtam internetam un sakari ES iekšienē

Piekļuve atvērtam internetam un sakari ES iekšienē

 

KOPSAVILKUMS:

Regula (ES) 2015/2120, ar ko nosaka pasākumus sakarā ar piekļuvi atvērtam internetam

KĀDS IR ŠĪS REGULAS MĒRĶIS?

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

Piekļuve atvērtam internetam

Interneta pakalpojumu sniedzējiem, sniedzot interneta piekļuves pakalpojumus, visa datplūsma ir jāapstrādā vienādi:

  • bez diskriminācijas, ierobežojumiem vai traucējumiem; un
  • neatkarīgi no:
    • sūtītāja vai saņēmēja;
    • satura, kam piekļūts vai kas tiek izplatīts;
    • lietojumprogrammām vai pakalpojumiem, kas tiek izmantoti.

Pakalpojumu sniedzējiem ir atļauts īstenot saprātīgus datplūsmas pārvaldības pasākumus, taču tiem jābūt pārredzamiem, nediskriminējošiem un samērīgiem, un tie nedrīkst būt balstīti uz komerciāliem apsvērumiem.

Ar datplūsmas pārvaldības pasākumiem nedrīkst pārraudzīt konkrētu saturu un tos nedrīkst veikt ilgāk nekā nepieciešams. Ir aizliegti pasākumi, kas pārsniedz minētos datplūsmas pārvaldības pasākumus, izņemot noteiktus regulā definētus gadījumus.

Ir atļauti līgumi par pakalpojumiem, kam nepieciešamas konkrēta kvalitātes līmeņa prasības, ja vien tie netiek piedāvāti kā aizstājējs interneta piekļuves pakalpojumiem un nekaitē interneta piekļuves pakalpojumu pieejamībai vai vispārējai kvalitātei. Interneta piekļuves pakalpojumu sniedzējiem jāinformē klienti par:

  • to, kā datplūsmas pārvaldības darbības un citi pakalpojumi var ietekmēt interneta piekļuves kvalitāti;
  • parasti pieejamo interneta ātrumu un lietotājiem pieejamajām sūdzību iesniegšanas procedūrām noteikumu neievērošanas gadījumā.

Regulētu ES iekšzemes sakaru mazumtirdzniecības maksa

  • Sākot no 2019. gada 15. maija, visām mazumtirdzniecības cenām (bez PVN), kas tiek iekasētas no patērētājiem par regulētiem ES iekšzemes sakariem, ir noteikts maksimālais apmērs 0,19 EUR minūtē zvaniem un 0,06 EUR īsziņām.
  • Taču sakaru pakalpojumu sniedzēji var arī piedāvāt un patērētāji var brīvi izvēlēties alternatīvu tarifu starptautiskajiem sakariem, tostarp regulētiem ES iekšzemes sakariem, ar kuru no patērētājiem tiek iekasēts atšķirīgs tarifs par regulētiem ES iekšzemes sakariem nekā no viņiem tiktu iekasēts bez šīs izvēles iespējas. Šādas tarifu paketes piemērs varētu būt tarifs, kurā iekļauta maksa 0,30 EUR minūtē gan par ES iekšzemes zvaniem, gan zvaniem uz valstīm, kas neietilpst Eiropas Ekonomiskajā zonā. Pakalpojumu sniedzējiem ir jāinformē patērētāji par priekšrocībām, kuras tie zaudētu, pirms alternatīva tarifa izvēles.

KOPŠ KURA LAIKA REGULA IR PIEMĒROJAMA?

Tā ir piemērojama kopš 2016. gada 30. aprīļa.

KONTEKSTS

Plašāka informācija:

GALVENIE TERMINI

Numuratkarīgi starppersonu sakaru pakalpojumi. Starppersonu sakaru pakalpojumi, ar kuriem savieno vai kas ļauj sazināties ar numuru vai numuriem, kas publiski piešķirti valsts vai starptautiskajās numerācijas sistēmās.
Regulēti ES iekšzemes sakari. Jebkuri numuratkarīgi starppersonu sakaru pakalpojumi, kuru izcelsmes vieta ir patērētāja iekšzemes pakalpojumu sniedzēja dalībvalsts un kas noslēdzas jebkurā fiksēto vai mobilo sakaru numurā valsts numerācijas sistēmā citā dalībvalstī, un par ko daļēji vai pilnībā tiek iekasēta maksa, pamatojoties uz faktisko patēriņu.

PAMATDOKUMENTS

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2015/2120 (2015. gada 25. novembris), ar ko nosaka pasākumus sakarā ar piekļuvi atvērtam internetam un groza Direktīvu 2002/22/EK par universālo pakalpojumu un lietotāju tiesībām attiecībā uz elektronisko sakaru tīkliem un pakalpojumiem un Regulu (ES) Nr. 531/2012 par viesabonēšanu publiskajos mobilo sakaru tīklos Savienībā (OV L 310, 26.11.2015., 1.–18. lpp.).

Regulas (ES) 2015/2120 turpmākie grozījumi ir iekļauti pamattekstā. Šai konsolidētajai versijai ir tikai dokumentāla vērtība.

SAISTĪTIE DOKUMENTI

Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1971 (2018. gada 11. decembris), ar ko izveido Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru iestādi (BEREC) un BEREC atbalsta aģentūru (BEREC birojs), groza Regulu (ES) 2015/2120 un atceļ Regulu (EK) Nr. 1211/2009 (OV L 321, 17.12.2018., 1–35. lpp.).

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva (ES) 2018/1972 (2018. gada 11. decembris) par Eiropas Elektronisko sakaru kodeksa izveidi (pārstrādāta redakcija) (OV L 321, 17.12.2018., 36.–214. lpp.).

Skatīt konsolidēto versiju.

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2016/2286 (2016. gada 15. decembris), kurā izklāstīti detalizēti noteikumi par godīgas izmantošanas politikas piemērošanu un mazumtirdzniecības viesabonēšanas papildmaksas atcelšanas ilgtspējas novērtēšanas metodiku un viesabonēšanas pakalpojumu sniedzēja pieteikumu uz novērtējumu (OV L 344, 17.12.2016., 46.–62. lpp.).

Skatīt konsolidēto versiju.

Pēdējo reizi atjaunots: 21.06.2022

Top