EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Titāna dioksīda ražošanas atkritumu izraisītā piesārņojuma samazināšana

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated, because the summarised document is no longer in force or does not reflect the current situation.

Titāna dioksīda ražošanas atkritumu izraisītā piesārņojuma samazināšana

ES tiesību aktus par titāna dioksīda ražošanas atkritumu izraisīto piesārņojumu tagad reglamentē ar Direktīvu 2010/75/ES par rūpnieciskajām emisijām (piesārņojuma integrēta novēršana un kontrole).

AKTS

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2010/75/ES (2010. gada 24. novembris) par rūpnieciskajām emisijām (piesārņojuma integrēta novēršana un kontrole).

KOPSAVILKUMS

Titāna dioksīda atkritumi var radīt nopietnu gaisa un ūdens piesārņojumu. Tādēļ Direktīvā 2010/75/ES atsevišķa nodaļa ir veltīta titāna dioksīda atkritumiem un noteiktas stingras emisiju robežvērtības.

Atkritumus apglabāšanas aizliegums

Ir aizliegta šādu atkritumu nogremdēšana ūdenstilpēs, jūrā vai okeānā:

  • cietie atkritumi;
  • pamatatsārmi, kuri rodas filtrācijas fāzē pēc titanilsulfāta šķīduma hidrolīzes iekārtās, kurās izmanto sulfātprocesu (kas satur vairāk nekā 0,5 % brīvas sērskābes);
  • atkritumi no iekārtām, kurās izmanto hlorīdprocesu (kas satur vairāk nekā 0,5 % brīvas sālsskābes un dažādus smagos metālus);
  • filtrācijas sāļi, dūņas un šķidrie atkritumi, kas rodas iepriekš minētajos atkritumu apstrādes procesos un satur dažādus smagos metālus, izņemot neitralizētus un filtrētus vai dekantētus atkritumus, kuri satur tikai smago metālu zīmes un kuru pH pirms jebkādas atšķaidīšanas pārsniedz 5,5.

Emisiju kontrole ūdenī

Robežvērtības ir noteiktas emisijām ūdenī (VIII pielikums, 1. daļa).

Emisiju novēršana un kontrole gaisā

Jānovērš skābju pilienu emisijas no ražošanas iekārtām.

Robežvērtības ir noteiktas emisijām gaisā (VIII pielikums, 2. daļa).

Emisiju monitorings

ES dalībvalstīm ir jānodrošina, lai tiktu uzraudzītas emisijas ūdenī un gaisā un lai tiktu pilnībā ievēroti iekārtas ekspluatācijas atļaujā minētie nosacījumi (piemēram, veikti profilaktiski pasākumi piesārņojuma novēršanai, izmantoti labākie pieejamie tehniskie paņēmieni (LPTP), samazināts atkritumu daudzums un atkritumi ir otrreizēji pārstrādāti vai apglabāti vismazāk piesārņojošā veidā, palielināta energoefektivitāte u. c.).

Monitorings jāveic saskaņā ar CEN (vai citiem atzītiem standartiem, saskaņā ar kuriem iegūst līdzvērtīgas zinātniskās kvalitātes datus). Specifikācijas attiecībā uz monitoringa procesu ir iekļautas VIII pielikuma 3. daļā.

ATSAUCES

Akts

Stāšanās spēkā

Transponēšanas termiņš dalībvalstīs

Oficiālais Vēstnesis

Direktīva 2010/75/ES

6.1.2011.

7.1.2013.

OV L 334, 17.12.2010.

Pēdējā atjaunināšana: 11.08.2014

Top