EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022R2177

Padomes Īstenošanas regula (ES) 2022/2177 (2022. gada 8. novembris), ar ko īsteno Regulu (ES) Nr. 401/2013 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Mjanmā/Birmā

ST/13854/2022/INIT

OV L 286I, 8.11.2022, p. 1–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2022/2177/oj

8.11.2022   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

LI 286/1


PADOMES ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2022/2177

(2022. gada 8. novembris),

ar ko īsteno Regulu (ES) Nr. 401/2013 par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Mjanmā/Birmā

EIROPAS SAVIENĪBAS PADOME,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Padomes Regulu (ES) Nr. 401/2013 (2013. gada 2. maijs) par ierobežojošiem pasākumiem saistībā ar situāciju Mjanmā/Birmā un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 194/2008 (1) un jo īpaši tās 4.i pantu,

ņemot vērā Savienības Augstā pārstāvja ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikumu,

tā kā:

(1)

Padome 2013. gada 2. maijā pieņēma Regulu (ES) Nr. 401/2013.

(2)

Savienības Augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumos (“Augstais pārstāvis”) 2022. gada 25. jūlijā Savienības vārdā nāca klajā ar deklarāciju, kurā stingri nosodīta nāvessoda izpilde prodemokrātiskajiem un opozīcijas līderiem Mjanmā/Birmā. Augstais pārstāvis arī paziņoja, ka šie politiski motivētie nāvessodi ir vēl viens solis ceļā uz tiesiskuma pilnīgu noārdīšanu un vēl viens klajš cilvēktiesību pārkāpums Mjanmā.

(3)

Savienība pauž dziļas bažas par pastāvīgo vardarbības eskalāciju un virzību uz ieilgušu konfliktu, kurš rada sekas reģionālā mērogā. Savienība nosoda pastāvīgos smagos cilvēktiesību pārkāpumus, tostarp spīdzināšanu un seksuālu un ar dzimumu saistītu vardarbību, pilsoniskās sabiedrības, cilvēktiesību aizstāvju un žurnālistu pastāvīgo vajāšanu un Mjanmas bruņoto spēku uzbrukumus civiliedzīvotājiem, tostarp etniskajām un reliģiskajām minoritātēm.

(4)

Tā kā saistībā ar situāciju Mjanmā/Birmā nav panākts ātrs progress, Savienība vairākkārt pauda gatavību pieņemt turpmākus ierobežojošus pasākumus pret tiem, kas ir atbildīgi par demokrātijas un tiesiskuma graušanu un smagajiem cilvēktiesību pārkāpumiem Mjanmā/Birmā.

(5)

Ņemot vērā joprojām smago situāciju Mjanmā/Birmā, 19 personas un viena vienība būtu jāpievieno Regulas (ES) Nr. 401/2013 IV pielikumā izklāstītajā to fizisku un juridisku personu, vienību un struktūru sarakstā, kurām piemēro ierobežojošus pasākumus.

(6)

Tādēļ attiecīgi būtu jāgroza Regula (ES) Nr. 401/2013,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Regulas (ES) Nr. 401/2013 IV pielikumu groza tā, kā izklāstīts šīs regulas pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā dienā, kad to publicē Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2022. gada 8. novembrī

Padomes vārdā –

priekšsēdētājs

Z. STANJURA


(1)  OV L 121, 3.5.2013., 1. lpp.


PIELIKUMS

Regulas (ES) Nr. 401/2013 IV pielikumu groza šādi:

1)

sarakstā “A. Fiziskas personas, kas minētas 4.a pantā” pievieno šādus ierakstus:

 

Vārds, uzvārds

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

“66.

Kan Zaw (jeb Dr. Kan Zaw)

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 11.10.1954.

Dzimšanas vieta: Salin Township, Magwe Region, Mjanma

Dzimums: vīrietis

Kan Zaw kopš 2022. gada 19. augusta ir investīciju un ārējo ekonomisko attiecību ministrs. Viņu iecēla amatā virspavēlnieka Min Aung Hlaing vadītā Valsts pārvaldes padome (VPP), kas no 2021. gada 2. februāra pārņēma valsts likumdošanas, izpildvaras un tiesu varas pilnvaras. Pirms tam, pēc 2021. gada 1. februāra apvērsuma, VPP viņu iecēla par Savienības ģenerālrevidentu.

Būdams valdības ministrs, viņš ir daļa no militārā režīma, kas sagrāba varu militārā apvērsumā un gāza likumīgi ievēlētos līderus Mjanmā/Birmā. Būdams investīciju un ārējo ekonomisko attiecību ministrs, viņš atbild par uzņēmējdarbības un investīciju veicināšanu Mjanmā/Birmā un par sadarbību ar ārvalstu partneriem. Šajā amatā Kan Zaw aktīvi atbalsta militāro spēku centienus piesaistīt ārvalstu investīcijas un tādējādi palīdz nodrošināt militārā režīma finansiālās vajadzības. Tādējādi viņš ir atbildīgs par demokrātijas un tiesiskuma graušanu Mjanmā/Birmā, kā arī iesaistīšanos darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

Turklāt viņš ir saistīts ar vairākām augsta līmeņa militārā režīma personām, tostarp virspavēlnieku Min Aung Hlaing.

8.11.2022.

67.

Htun Htun Oo

(jeb Tun Tun Oo)

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 28.7.1956.

Dzimums: vīrietis

Htun Htun Oo ir Mjanmas/Birmas Augstākās tiesas virstiesnesis, ko minētajā amatā 2021. gada 2. februārī pēc 2021. gada 1. februāra apvērsuma apstiprināja virspavēlnieks Min Aung Hlaing.

Augstākā tiesa Htun Htun Oo vadībā ir bijusi iesaistīta demokrātiski ievēlētu līderu un opozīcijas pārstāvju kriminālvajāšanā un nav izpildījusi savus pienākumus kā augstākā jurisdikcija, kas ir atbildīga par tiesiskuma ievērošanu un tiesu varas neatkarības garantēšanu. Tādējādi, būdams Augstākās tiesas virstiesnesis, Htun Htun Oo ir iesaistījies darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

Turklāt kopš apstiprināšanas par Augstākās tiesas virstiesnesi Htun Htun Oo ir bijis saistīts ar vairākām augsta līmeņa militārā režīma personām, tostarp virspavēlnieku Min Aung Hlaing.

8.11.2022.

68.

Swe Swe Aung (jeb Dr. Swe Swe Aung)

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 1960. gads

Dzimums: sieviete

Swe Swe Aung ir Prokuratūras departamenta ģenerāldirektore Juridisko jautājumu ministrijā, kuru 2022. gada 31. martā iecēla amatā Valsts pārvaldes padome (VPP).

Prokuratūras departaments Swe Swe Aung vadībā ir bijis iesaistīts vairākās tiesvedībās pret demokrātiski ievēlētiem līderiem un opozīcijas pārstāvjiem, kas tika izskatītas, pārkāpjot tiesības uz aizstāvību un tiesības uz taisnīgu tiesu, tostarp tiesvedībā, kuras rezultātā četrām demokrātiju atbalstošām personām tika izpildīts nāvessods. Tādējādi, būdama Prokuratūras departamenta ģenerāldirektore, Swe Swe Aung ir iesaistījusies darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

Turklāt Swe Swe Aung ir saistīta ar vairākām Valsts pārvaldes padomes un militārā režīma ieceltām personām un līderiem, piemēram, virspavēlnieku Min Aung Hlaing un ģenerālprokuroru Dr Thida Oo.

8.11.2022.

69.

Zaw Min

(jeb U Zaw Min)

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 1970. gads

Dzimums: vīrietis

Zaw Min ir Cietumu departamenta ģenerāldirektors Iekšlietu ministrijā, kuru 2021. gada 4. februārī iecēla amatā Valsts pārvaldes padome (VPP). Šajā amatā viņš ir atbildīgs par cietumu pārvaldību Mjanmā/Birmā.

Cietumu departaments Zaw Min vadībā ir bijis iesaistīts vairākos nepareizas cietumu pārvaldības gadījumos, un aizturētie cietumos ir tikuši pakļauti vardarbībai, piekaušanai, spīdzināšanai un citai necilvēcīgai attieksmei. Turklāt cietumu vadība pārkāpa aizturēto personu tiesības uz aizstāvību. Tādējādi, būdams Cietumu departamenta ģenerāldirektors, Zaw Min ir iesaistījies darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

Turklāt Zaw Min ir saistīts ar vairākām Valsts pārvaldes padomes un militārā režīma ieceltām personām un līderiem, piemēram, virspavēlnieku Min Aung Hlaing un iekšlietu ministru, ģenerālleitnantu Soe Htut.

8.11.2022.

70.

U Zaw Lin Aung

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

U Zaw Lin Aung ir bijušais militārais virsnieks un kopš 2021. gada beigām – Yangon reģiona Cietumu departamenta direktora vietnieks. Turklāt U Zaw Lin Aung ir atbildīgs par Insein cietumu.

Viņa vadībā politieslodzītie, kurus tur apcietinājumā Insein cietumā, ir tikuši pakļauti vardarbībai, piekaušanai, spīdzināšanai un citai necilvēcīgai attieksmei no cietuma darbinieku puses. Tādējādi, būdams Yangon reģiona Cietumu departamenta direktora vietnieks, U Zaw Lin Aung ir iesaistījies darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

71.

U Than Swe

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 1957. vai 1965. gads

Dzimums: vīrietis

U Than Swe ir Korupcijas apkarošanas komisijas priekšsēdētājs, kuru 2022. gada 19. augustā iecēla amatā Valsts pārvaldes padome (VPP).

Korupcijas apkarošanas komisija U Than Swe vadībā ir īstenojusi politiku, kuras mērķis ir leģitimizēt militāro apvērsumu, tostarp tā ir iesaistījusies tiesvedībās pret demokrātiski ievēlētiem līderiem, piemēram, izvirzot apsūdzības korupcijā valsts padomniecei Daw Aung San Suu Kyi. Tādējādi, būdams Korupcijas apkarošanas komisijas priekšsēdētājs, U Than Swe ir iesaistījies darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

72.

Ko Ko Lwin

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 1972. vai 1982. gads

Dzimums: vīrietis

Ko Ko Lwin ir Savienības Vēlēšanu komisijas (SVK) loceklis, kuru 2022. gada 1. aprīlī iecēla amatā Valsts pārvaldes padome (VPP). Piekrītot šai nominēšanai pēc 2021. gada 1. februārī notikušā militārā apvērsuma, kā arī ar savu rīcību SVK locekļa amatā, jo īpaši, atceļot 2020. gada novembra vēlēšanu rezultātus bez jebkādiem apliecinātiem pierādījumiem par vēlēšanu rezultātu viltošanu, kā arī izvirzot apsūdzības par šo pašu vēlēšanu rezultātu viltošanu, Ko Ko Lwin ir bijis tieši iesaistīts darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

73.

Min Min Oo

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 1962. vai 1967. gads

Dzimums: vīrietis

Min Min Oo ir Savienības Vēlēšanu komisijas (SVK) loceklis, kuru 2022. gada 2. maijā iecēla amatā Valsts pārvaldes padome (VPP). Piekrītot šai nominēšanai pēc 2021. gada 1. februārī notikušā militārā apvērsuma, kā arī ar savu rīcību SVK locekļa amatā, jo īpaši, atceļot 2020. gada novembra vēlēšanu rezultātus bez jebkādiem apliecinātiem pierādījumiem par vēlēšanu rezultātu viltošanu, kā arī izvirzot apsūdzības par šo pašu vēlēšanu rezultātu viltošanu, Min Min Oo ir bijis tieši iesaistīts darbībās, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

74.

Htun Aung

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 1967. gads

Dzimums: vīrietis

Ģenerālis Htun Aung ir Mjanmas gaisa spēku virspavēlnieks, kuru 2022. gada 12. janvārī iecēla amatā Mjanmas bruņoto spēku virspavēlnieks, ģenerālisimuss Min Aung Hlaing. Šajā amatā Htun Aung komandē un kontrolē gaisa spēkus Mjanmā.

Mjanmas gaisa spēki veica uzbrukumus civiliem mērķiem visā Mjanmā, nogalinot un ievainojot civiliedzīvotājus, tostarp bērnus un pie etniskajām un reliģiskajām minoritātēm piederošas personas. Uzbrukumi tika vērsti arī pret skolām, kulta vietām un sabiedrības veselības aprūpes iestādēm.

Būdams Mjanmas gaisa spēku virspavēlnieks, ģenerālis Htun Aung ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

Turklāt ģenerālis Htun Aung piedalās militāriem spēkiem piederoša konglomerāta MEHL pārvaldībā, kurš Mjanmas militārajiem spēkiem nodrošina saimnieciskos un materiālos resursus, kuri ļauj tiem darboties.

Tādējādi viņš sniedz atbalstu darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

75.

Phone Myat

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Phone Myat ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) 3. Īpašo operāciju biroja (BSO 3) komandieris kopš 2021. gada aprīļa.

Iepriekš – no 2020. gada jūlija līdz 2021. gada aprīlim viņš bija Iekšlietu ministrijas ministra vietnieks, un laikā no 2019. gada maija līdz 2020. gada jūlijam – Rietumu pavēlniecības komandieris.

Būdams BSO 3 komandieris, Phone Myat komandē un kontrolē Dienvidrietumu pavēlniecības (Ayeyarwaddy), Dienvidu pavēlniecības (Bago un Magway) un Rietumu pavēlniecības (Rakhine un Chin) militāros spēkus.

Viņa vadībā esošie militārie spēki izdarīja smagus cilvēktiesību pārkāpumus, noziegumus un nežēlīgus nodarījumus, tostarp slepkavības, sauszemes un gaisa uzbrukumus civiliedzīvotājiem, kā arī slaktiņus Magway reģionā, Chin pavalstī un Bago reģionā.

Būdams BSO 3 komandieris, Phone Myat ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

76.

Aung Soe

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Aung Soe kopš 2021. gada janvāra ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) 4. Īpašo operāciju biroja (BSO 4) komandieris. Iepriekš – līdz 2018. gada martam – viņš bija iekšlietu ministra vietnieks, pēc tam 6. Īpašo operāciju biroja vadītājs.

Būdams BSO 4 komandieris, Aung Soe komandē un kontrolē Piekrastes pavēlniecības militāros spēkus Tanintharyi reģionā un Dienvidaustrumu pavēlniecības militāros spēkus Mon un Karen pavalstīs.

Viņa vadībā esošie militārie spēki izdarīja smagus cilvēktiesību pārkāpumus, noziegumus un nežēlīgus nodarījumus, tostarp slepkavības, uzbrukumus civiliedzīvotājiem uz zemes un no gaisa, kā arī nelikumīgas aizturēšanas un artilērijas izmantošanu. Kayin/Karen pavalstī, kas ir viens no Aung Soe pakļautībā esošajiem reģioniem, no valsts apvērsuma līdz 2022. gada jūlijam ir reģistrēti 3993 vardarbīgi incidenti.

Būdams BSO 4 komandieris, viņš ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

77.

Thet Pon

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālleitnants Thet Pon kopš 2020. gada jūnija ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) 5. Īpašo operāciju biroja (BSO 5) komandieris. Iepriekš – līdz 2017. gadam – viņš bija Ziemeļrietumu pavēlniecības komandieris un no 2017. gada līdz 2020. gada jūnijam – Yangon reģiona komandieris.

Pildot BSO 5 komandiera pienākumus, Thet Pon komandē un kontrolē militāros spēkus un militāros tribunālus Yangon reģionā.

Valsts pārvaldes padome 2021. gada martā Mjanmā ieviesa karastāvokli, nododot izpildvaru un tiesu varu attiecīgo reģionālo militāro pavēlniecību vadītājiem. Līdz 2022. gada jūlijam Yangon reģiona militārie tribunāli 119 personām – daudzām politisku iemeslu dēļ – piesprieda nāvessodu; viņu starpā bija četri demokrātiskās opozīcijas locekļi, kuriem Yangon reģionā tika izpildīts nāvessods.

Turklāt militārie spēki Yangon reģionā rīkojās vardarbīgi un noslepkavoja miermīlīgus protestētājus, piemēram, izmantoja nāvējošu spēku protestu laikā 2021. gada 14. martāYangon Hlaing Tharyar pilsētā.

Būdams BSO 5 komandieris, Thet Pon ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

78.

Htein Win

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālmajors Htein Win ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Dienvidu pavēlniecības komandieris. Būdams reģionālais komandieris, viņš komandē un kontrolē militāros spēkus Bago un Magway reģionos.

Militārie spēki šajos reģionos veica gaisa uzbrukumus, reidus, dedzināšanu, izdarīja daudzas slepkavības un cilvēkus izmantoja kā “dzīvo vairogu”. Magway reģions ir īpašs karstais punkts, kur militārie spēki veic brutālas operācijas pret opozīciju, izmantojot stratēģiju, kas paredz nogalināt visus, nodedzināt visu un izlaupīt visu.

Būdams Dienvidu pavēlniecības komandieris, Htein Win ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

79.

Htin Latt Oo

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālmajors Htin Latt Oo ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Rietumu pavēlniecības komandieris kopš 2020. gada jūlija. Būdams reģionālais komandieris, viņš komandē un kontrolē militāros spēkus rietumu reģionos Rakhine un Chin.

Militārie spēki šajos reģionos izdarīja smagus cilvēktiesību pārkāpumus un noziegumus, tostarp gaisa uzbrukumus, izvarošanu, cilvēku izmantošanu kā “dzīvo vairogu”, mājokļu aizdedzināšanu, slaktiņus un nelikumīgus arestus.

Būdams Rietumu pavēlniecības komandieris, Htin Latt Oo ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

80.

Than Htike

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Militārais identifikācijas Nr.: Kyi-28146

Brigādes ģenerālis Than Htike ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) Ziemeļrietumu pavēlniecības komandieris kopš 2022. gada 6. janvāra. Būdams reģionālais komandieris, viņš komandē un kontrolē militāros spēkus Sagaing reģionā.

Viņa vadībā esošie militārie spēki izdarīja smagus cilvēktiesību pārkāpumus, pielietoja pārmērīgu spēku un veica brutālas darbības pret civiliedzīvotājiem, tostarp militāru uzbrukumu skolai Depeyin pilsētā Sagaing reģionā, nogalinot vismaz 13 cilvēkus, tostarp 11 bērnus. Kopš militārā apvērsuma militārie spēki Sagaing reģionā ir nodedzinājuši vairāk nekā 20 000  māju.

Būdams Ziemeļrietumu pavēlniecības reģionālais komandieris, Than Htike ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

81.

Nyunt Win Swe

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimums: vīrietis

Ģenerālmajors Nyunt Win Swe ir Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) komandieris Yangon reģionā 2020. gada jūnija. Šajā amatā Nyunt Win Swe komandē un kontrolē militāros spēkus Yangon reģionā un kopā ar 5. Īpašo operāciju biroja vadītāju ģenerālleitnantu Thet Pon pārrauga militāros tribunālus Yangon reģionā.

Valsts pārvaldes padome 2021. gada martā Mjanmā ieviesa karastāvokli, nododot izpildvaru un tiesu varu attiecīgo reģionālo pavēlniecību vadītājiem. Līdz 2022. gada jūlijam Yangon reģiona militārie tribunāli 119 personām – daudzām politisku iemeslu dēļ – piesprieda nāvessodu; viņu starpā bija četri demokrātiskās opozīcijas locekļi, kuriem Yangon reģionā tika izpildīts nāvessods.

Turklāt militārie spēki Yangon reģionā rīkojās vardarbīgi un noslepkavoja miermīlīgus protestētājus, piemēram, izmantoja nāvējošu spēku protestu laikā 2021. gada 14. martāYangon Hlaing Tharyar pilsētā.

Būdams komandieris Yangon reģionā, Nyunt Win Swe ir atbildīgs par smagiem cilvēktiesību pārkāpumiem, par darbībām, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, kā arī par darbībām, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

82.

U Tay Za

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 18.7.1964.

Dzimšanas vieta: Yangon, Mjanma

Dzimums: vīrietis

U Tay Za ir Htoo Group of Companies – privāta konglomerāta, kas darbojas dažādās nozarēs, tostarp tirdzniecības, banku, kalnrūpniecības, tūrisma un aviācijas nozarē, – dibinātājs un priekšsēdētājs. U Tay Za ir cieši saistīts ar Mjanmas bruņoto spēku (Tatmadaw) augstāko vadību.

Ar Htoo Group of Companies starpniecību U Tay Za 2017. gadā līdzekļu vākšanas pasākumā sniedza finansiālu atbalstu Mjanmas bruņotajiem spēkiem (Tatmadaw) saistībā ar “tīrīšanas operācijām”Rakhine reģionā. Turklāt U Tay Za ir darbojies kā starpnieks, piegādājot militāro ekipējumu, ko izmantoja pret civiliedzīvotājiem un protestētājiem visā valstī.

Sekmējot militāro spēku spējas izdarīt smagus cilvēktiesību pārkāpumus un apspiest civiliedzīvotājus, kā arī veikt darbības, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, U Tay Za sniedza atbalstu Tatmadaw un iesaistījās darbībās, kas apdraud mieru, drošību vai stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

83.

Aung Moe Myint

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 9.6.1971. vai 28.9.1969.

Dzimums: vīrietis

Pases numurs: 12/YAKANA(N)006981

Aung Moe Myint ir direktors uzņēmumā Dynasty International Company Ltd (DICL), kas darbojas tirdzniecības nozarē. Viņš ir Baltkrievijas Republikas goda konsuls Mjanmā. Pamatojoties uz Aung Moe Myint stāvokli uzņēmējdarbībā un viņa personīgo stāvokli, tostarp ciešajām politiskajām un darījumu saitēm ar Baltkrieviju, viņš ir veicinājis ieroču, apbruņojuma, ierobežota lietojuma un divējāda lietojuma preču iepirkumu Mjanmas militārajiem spēkiem, kas tika izmantoti pret civiliedzīvotājiem un protestētājiem visā valstī.

Sekmējot militāro spēku spējas izdarīt smagus cilvēktiesību pārkāpumus un apspiest civiliedzīvotājus, kā arī veikt darbības, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, Aung Moe Myint sniedza atbalstu Tatmadaw un iesaistījās darbībās, kas apdraud mieru, drošību vai stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.

84.

Naing Htut Aung

Valstspiederība: Mjanma/Birma

Dzimšanas datums: 27.1.1968.

Dzimums: vīrietis

Pases numurs: 12/MAKAYA 118765

Naing Htut Aung ir International Group of Companies (IGGC), kas darbojas tirdzniecības nozarē, direktors.

Ar IGGC starpniecību Naing Htut Aung 2017. gadā līdzekļu vākšanas pasākumā sniedza finansiālu atbalstu Mjanmas bruņotajiem spēkiem (Tatmadaw) saistībā ar “tīrīšanas operācijām”Rakhine reģionā. Turklāt Naing Htut Aung ir nodarbojies ar Mjanmas militārajiem spēkiem paredzētu ieroču, militārā aprīkojuma un divējāda lietojuma preču, kas tika izmantoti pret civiliedzīvotājiem un protestētājiem visā valstī, importu un starpniecību.

Sekmējot militāro spēku spējas izdarīt smagus cilvēktiesību pārkāpumus un apspiest civiliedzīvotājus, kā arī veikt darbības, kas grauj demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā, Naing Htut Aung sniedza atbalstu Tatmadaw un iesaistījās darbībās, kas apdraud mieru, drošību vai stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.”;

2)

sarakstā “B. Juridiskas personas, vienības un struktūras, kas minētas 4.a pantā” pievieno šādu ierakstu:

 

Nosaukums

Identifikācijas informācija

Pamatojums

Sarakstā iekļaušanas datums

“11.

Valsts pārvaldes padome (VPP)

Vienības veids: publiska

Reģistrācijas vieta: Mjanma

Valsts pārvaldes padome (VPP) ir publiska struktūra, kas izveidota 2021. gada 2. februārī pēc 2021. gada 1. februārī Mjanmā/Birmā notikušā militārā apvērsuma. Apvērsuma ietvaros viceprezidents Swe izsludināja ārkārtas stāvokli un valsts likumdošanas, izpildvaru un tiesu varu nodeva virspavēlniekam Min Aung Hlaing. Minēto varas funkciju veikšanai tika izveidota Valsts pārvaldes padome (VPP), ko vadīja virspavēlnieks Min Aung Hlaing.

VPP, izmantojot savas pilnvaras īstenot valsts funkcijas, ir atbildīga par politiku un darbībām, kas apdraud demokrātiju un tiesiskumu Mjanmā/Birmā. Turklāt VPP pieņēma lēmumus, kuru rezultātā Mjanmas drošības spēki veica represijas pret civiliedzīvotājiem un politisko opozīciju, nežēlīgus nodarījumus un smagus cilvēktiesību pārkāpumus. Tādējādi VPP ir iesaistīta darbībās, kas apdraud mieru, drošību un stabilitāti Mjanmā/Birmā.

8.11.2022.”


Top