Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 02012D0688-20200519

Consolidated text: Komisijas Īstenošanas lēmums (2012. gada 5. novembris) par 1920–1980 MHz un 2110–2170 MHz frekvenču joslu harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus (izziņots ar dokumenta numuru C(2012) 7697) (Dokuments attiecas uz EEZ) (2012/688/ES)Dokuments attiecas uz EEZ

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2012/688/2020-05-19

02012D0688 — LV — 19.05.2020 — 001.001


Šis dokuments ir tikai informatīvs, un tam nav juridiska spēka. Eiropas Savienības iestādes neatbild par tā saturu. Attiecīgo tiesību aktu un to preambulu autentiskās versijas ir publicētas Eiropas Savienības “Oficiālajā Vēstnesī” un ir pieejamas datubāzē “Eur-Lex”. Šie oficiāli spēkā esošie dokumenti ir tieši pieejami, noklikšķinot uz šajā dokumentā iegultajām saitēm

►B

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS

(2012. gada 5. novembris)

par 1 920 –1 980  MHz un 2 110 –2 170  MHz frekvenču joslu harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus

(izziņots ar dokumenta numuru C(2012) 7697)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2012/688/ES)

(OV L 307, 7.11.2012., 84. lpp)

Grozīts ar:

 

 

Oficiālais Vēstnesis

  Nr.

Lappuse

Datums

►M1

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2020/667 Dokuments attiecas uz EEZ (2020. gada 6. maijs),

  L 156

6

19.5.2020




▼B

KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS

(2012. gada 5. novembris)

par 1 920 –1 980  MHz un 2 110 –2 170  MHz frekvenču joslu harmonizāciju tādu zemes sistēmu vajadzībām, kas Savienībā spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus

(izziņots ar dokumenta numuru C(2012) 7697)

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2012/688/ES)



1. pants

Šā lēmuma mērķis ir harmonizēt 1 920 –1 980  MHz un 2 110 –2 170  MHz frekvenču joslu (turpmāk “sapārotā zemes 2 GHz josla”) pieejamības un efektīvas izmantošanas nosacījumus zemes sistēmām, kas spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus Savienībā.

2. pants

▼M1

1.  Dalībvalstis paredz un dara pieejamu zemes 2 GHz sapāroto frekvenču joslu neekskluzīvai izmantošanai zemes sistēmām, kuras spēj nodrošināt elektronisko sakaru pakalpojumus atbilstoši šā lēmuma pielikumā noteiktajiem parametriem.

2.  Līdz 2026. gada 1. janvārim dalībvalstīm nav jāpiemēro pielikuma B iedaļā noteiktie vispārīgie parametri attiecībā uz zemes elektronisko sakaru tīklos šā lēmuma spēkā stāšanās dienā pastāvošajām tiesībām izmantot spektru zemes 2 GHz sapārotajā frekvenču joslā, ciktāl minēto tiesību izmantošana neliedz izmantot minēto joslu saskaņā ar pielikumu, ņemot vērā tirgus pieprasījumu.

▼B

3.  Dalībvalstis nodrošina, lai sistēmas blakusjoslās būtu pienācīgi aizsargātas no 1. punktā minētajām sistēmām.

4.  Dalībvalstis sekmē pārrobežu koordinācijas nolīgumus, lai dotu iespēju ekspluatēt 1. punktā minētās sistēmas, ņemot vērā esošās regulatīvās procedūras un tiesības.

3. pants

Dalībvalstis rūpīgi uzrauga zemes 2 GHz joslas izmantošanu un ziņo Komisijai par saviem atzinumiem, lai dotu iespēju regulāri un laicīgi pārskatīt šo lēmumu.

▼M1

Dalībvalstis līdz 2021. gada 30. aprīlim paziņo Komisijai par šā lēmuma īstenošanu.

▼B

4. pants

Šis lēmums ir adresēts dalībvalstīm.




▼M1

PIELIKUMS

2. PANTA 1. PUNKTĀ MINĒTIE PARAMETRI

A.   DEFINĪCIJAS

Aktīvās antenas sistēmas (AAS) ir tāda bāzes stacijas un antenas sistēma, kur amplitūda un/vai fāze starp antenas elementiem tiek nepārtraukti koriģēta, mainot antenas izstarojuma vērsumu atkarībā no radiovides īslaicīgām izmaiņām. Šajā definīcijā nav ietverta kūļa veidošana ilgākā laikā, piemēram, pastāvīgs antenas slīpuma elektriskais leņķis. AAS bāzes stacijās antenas sistēma ir bāzes stacijas sistēmas vai produkta sastāvdaļa.

Neaktīvās antenas sistēmas (ne-AAS) ir tāda bāzes stacijas un antenas sistēma, kas nodrošina vienu vai vairākus antenas savienotājus, kuri ir pievienoti vienam vai vairākiem atsevišķi projektētiem pasīviem antenas elementiem radioviļņu izstarošanai. Uz antenas elementiem padoto signālu amplitūda un fāze netiek nepārtraukti koriģēta, reaģējot uz radiovides īslaicīgām izmaiņām.

Ekvivalentā izotropiski izstarotā jauda (EIRP) ir antenai pievadītās jaudas un antenas pastiprinājuma dotajā virzienā reizinājums attiecībā pret izotropisku antenu (absolūtais jeb izotropiskais pastiprinājums).

Kopējā izstarotā jauda (TRP) ir mērs, kas raksturo kompozītantenas izstaroto jaudu. Tā ir vienāda ar kopējo caurejošo jaudu antenu bloka sistēmas ieejā, no kā atskaita antenu bloka sistēmā radušos zudumus. TRP ir visā izstarojuma sfērā dažādos virzienos raidītās jaudas integrālis, kas izteikts ar formulu

image

kur P(θ,φ) ir antenu bloka sistēmas noteiktā virzienā (θ,φ) izstarotā jauda, ko aprēķina pēc formulas

P(θ, φ) = PTxg(θ, φ),

kur PTx ir caurejošā jauda (vatos), ko pievada antenu bloka sistēmai, bet g(θ,φ) ir bloka sistēmas vērsuma indekss (θ, φ) virzienā.

B.   VISPĀRĪGIE PARAMETRI

Zemes 2 GHz sapārotajā joslā frekvenču izvietojums ir šāds:

1) 

dupleksais darbības režīms ir frekvenčdales duplekss (FDD). dupleksais atdalījums ir 190 MHz, galiekārtas pārraidēm (FDD augšuplīnija) notiekot joslas apakšējā daļā, sākot ar 1 920 MHz un beidzot ar 1 980 MHz (“apakšējā josla”), un bāzes stacijas pārraidēm (FDD lejuplīniju) notiekot joslas augšējā daļā, sākot ar 2 110 MHz un beidzot ar 2 170 MHz (“augšējā josla”).

2) 

piešķirto bloku lielums ir 5 MHz daudzkārtņi ( 1 ). Piešķirta bloka zemākā robežfrekvence apakšējā joslā (1 920–1 980 MHz) sakrīt ar tās apakšējo malu (1 920 MHz) vai atrodas 5 MHz daudzkārtņu attālumā no tās. Piešķirta bloka zemākā robežfrekvence augšējā joslā (2 110–2 170 MHz) sakrīt ar tās apakšējo malu (2 110 MHz) vai atrodas 5 MHz daudzkārtņu attālumā no tās. Piešķirta bloka izmērs var būt arī 4,8–5 MHz diapazonā, ja vien tas ietilpst 5 MHz bloka robežās, kā noteikts iepriekš.

3) 

1 920–1 980 MHz apakšējo joslu vai tās daļas var izmantot tikai augšuplīnijas vajadzībām ( 2 ) bez sapārotā spektra 2 110–2 170 MHz augšējā joslā.

4) 

2 110–2 170 MHz augšējo joslu vai tās daļas var izmantot tikai lejuplīnijas vajadzībām ( 3 ) bez sapārotā spektra 1 920–1 980 MHz apakšējā joslā;

5) 

bāzes staciju un galastaciju raidīšana atbilst attiecīgi C un D daļā noteiktajiem tehniskajiem nosacījumiem.

C.   TEHNISKIE NOSACĪJUMI BĀZES STACIJĀM. BLOKA MALAS MASKA

Tālāk aprakstītie tehniskie parametri bāzes stacijām, proti, bloka malas maska (BEM), ir būtiska to nosacījumu daļa, kas jāizpilda, lai nodrošinātu kaimiņtīklu līdzāspastāvēšanu, ja starp šādu kaimiņtīklu operatoriem nav ne divpusēju, ne daudzpusēju vienošanos. Ja par to vienojas visi attiecīgie šādu tīklu operatori, var izmantot arī mazāk stingrus tehniskos parametrus, ja minētie operatori turpina ievērot tehniskos nosacījumus, kas attiecas uz citu dienestu, lietojumu vai tīklu aizsardzību, un pienākumus, kas izriet no pārrobežu koordinācijas.

BEM sastāv no vairākiem elementiem, kas uzskaitīti 1. tabulā. Jaudas robežvērtību bloka ietvaros piemēro operatoram piešķirtam blokam. Bāzlīnijas jaudas robežvērtība, kas paredzēta, lai aizsargātu citu operatoru spektru, un pārejas apgabala jaudas robežvērtība, kas dod iespēju veikt filtrēšanu no jaudas robežvērtības bloka ietvaros līdz bāzlīnijas jaudas robežvērtībai, ir ārpusbloka elementi.

Jaudas robežvērtības norāda atsevišķi ne-AAS un AAS. Ne-AAS gadījumā jaudas robežvērtības piemēro vidējai EIRP. AAS gadījumā jaudas robežvērtības piemēro vidējai TRP ( 4 ). Vidējo EIRP vai vidējo TRP mēra laika intervālā un mērījuma frekvenču joslas platumā. Laika aspektā vidējais EIRP vai TRP tiek vidējots signāla šaltu aktīvo daļu laikā un atbilst vienam jaudas regulēšanas iestatījumam. Frekvences aspektā vidējais EIRP vai vidējais TRP tiek noteikts mērījuma frekvenču joslas platumā, kā norādīts 2., 3. un 4. tabulā ( 5 ). Vispārīgā gadījumā, ja nav noteikts citādi, BEM jaudas līmeņi atbilst attiecīgās ierīces summārajai izstarotajai jaudai, ieskaitot visas raidošās antenas, izņemot pamata un pārejas prasības ne-AAS bāzes stacijām, ko nosaka atsevišķi katrai antenai.

Bloka malas maska (BEM)

image Attēls
Bāzes stacijas BEM elementu un jaudas robežvērtību piemērs



1. tabula

BEM elementu definīcijas

BEM elements

Definīcija

Bloka ietvaros

Attiecas uz bloku, kuram nosaka BEM.

Bāzlīnija

Spektrs FDD lejuplīnijas frekvenču joslā, ko izmanto WBB ECS vajadzībām, izņemot operatoram piešķirto bloku un atbilstošos pārejas apgabalus.

Pārejas apgabals

Spektrs FDD lejuplīnijā 0–10 MHz zem un 0–10 MHz virs operatoram piešķirtā bloka. Pārejas apgabalus nepiemēro zem 2 110 MHz un virs 2 170 MHz.



2. tabula

Ne-AAS un AAS bāzes staciju jaudas robežvērtības bloka ietvaros

BEM elements

Frekvenču josla

Ne-AAS EIRP robežvērtība

AAS TRP robežvērtība

Bloka ietvaros

Operatoram piešķirtais bloks

Nav obligāta.

Ja dalībvalsts ir noteikusi augšējo robežu, drīkst piemērot vērtību 65 dBm/(5 MHz) katrai antenai.

Nav obligāta.

Ja dalībvalsts ir noteikusi augšējo robežu, drīkst piemērot vērtību 57 dBm/(5 MHz) katrai šūnai (1).

(1)   Daudzsektoru bāzes stacijā AAS izstarotās jaudas robežvērtība attiecas uz katru atsevišķo sektoru.

Paskaidrojums par 2. tabulu

Atbilstošo TRP robežvērtību bloka ietvaros nosaka, ievērojot vadlīnijas ETSI TS 138 104 V15.6.0 F pielikuma F.2. un F.3. iedaļā, izmantojot antenas pastiprinājumu 17 dBi un kopumā astoņus kūli veidojošus antenas elementus (mēroga koeficients 9 dB):

65 dBm/(5 MHz) – 17 dBi + 9 dB = 57 dBm/(5 MHz).



3. tabula

Bāzlīnijas ārpusbloka jaudas robežvērtības ne-AAS un AAS bāzes stacijām

BEM elements

Frekvenču josla FDD lejuplīnijā

Ne-AAS vidējā EIRP robežvērtība katrai antenai (1)

AAS vidējā TRP robežvērtība katrai šūnai (2)

Mērījuma joslas platums

Bāzlīnija

Frekvences atrodas tālāk par 10 MHz no apakšējās vai augšējās bloka malas

9 dBm

1 dBm

5 MHz

(1)   Ne-AAS BEM līmeni nosaka katrai antenai un piemēro bāzes stacijas konfigurācijai ar ne vairāk kā četrām antenām katrā sektorā.

(2)   Daudzsektoru bāzes stacijā AAS izstarotās jaudas robežvērtība attiecas uz katru atsevišķo sektoru.



4. tabula

Pārejas apgabala ārpusbloka jaudas robežvērtības ne-AAS un AAS bāzes stacijām

BEM elements

Frekvenču josla FDD lejuplīnijā

Ne-AAS vidējā EIRP robežvērtība katrai antenai (1)

AAS vidējā TRP robežvērtība katrai šūnai (2)

Mērījuma joslas platums

Pārejas apgabals

– 10 līdz – 5 MHz no bloka apakšējās malas

11 dBm

3 dBm

5 MHz

–5 līdz 0 MHz no bloka apakšējās malas

16,3 dBm

8 dBm

5 MHz

0 līdz +5 MHz no bloka augšējās malas

16,3 dBm

8 dBm

5 MHz

+ 5 līdz +10 MHz no bloka augšējās malas

11 dBm

3 dBm

5 MHz

(1)   Ne-AAS BEM līmeni nosaka katrai antenai un piemēro bāzes stacijas konfigurācijai ar ne vairāk kā četrām antenām katrā sektorā.

(2)   Daudzsektoru bāzes stacijā AAS izstarotās jaudas robežvērtība attiecas uz katru atsevišķo sektoru.

Paskaidrojums par 3. un 4. tabulu

Saskaņā ar nevēlamu izstarojumu caurejošās jaudas (TRP) standartizāciju AAS bāzes stacijām ETSI TS 138 104 (V15.6.0) F pielikuma F.2. un F.3. iedaļā, ārpusbloka TRP robežvērtībām iestata vērtību, kas atbilst kopumā astoņiem kūli veidojošiem antenas elementiem, kas nozīmē 8 dB atšķirību starp AAS un ne-AAS bloka ietvaros.

D.   TEHNISKIE NOSACĪJUMI GALASTACIJĀM



5. tabula

Galastacijas BEM jaudas robežvērtība bloka ietvaros

Maksimālā vidējā jauda bloka ietvaros (1)

24 dBm

(1)   Šo jaudas robežvērtību norāda kā EIRP galastacijām, kas projektētas kā fiksētās vai instalētās stacijas, un kā TRP galastacijām, kas projektētas kā mobilās vai nomadiskās stacijas. Izotropiskām antenām EIRP un TRP ir ekvivalentas. Tiek atzīts, ka šai vērtībai var piemērot harmonizētajos standartos noteiktu pielaidi, lai ņemtu vērā darbību ekstremālos vides apstākļos un ražojumu dažādību.

Paskaidrojums par 5. tabulu

Konkrētiem izvietojumiem dalībvalstis drīkst mīkstināt šo robežvērtību, piemēram, fiksētām gala stacijām lauku rajonos, ja vien netiek apdraudēta citu dienestu, tīklu un lietojumu aizsardzība un tiek izpildīti pārrobežu pienākumi.



( 1 ) Tā kā UMTS kanālu intervāls ir 200 kHz, tāda piešķirta bloka, ko izmanto UMTS, centrālo frekvenci var nobīdīt par 100 kHz no bloka centra frekvenču izvietojumā.

( 2 ) Piemēram, papildus augšuplīnija (SUL).

( 3 ) Piemēram, papildus lejuplīnija (SDL).

( 4 TRP ir mērs, kas raksturo antenas faktiski izstaroto jaudu. Izotropiskām antenām EIRP un TRP ir ekvivalentas.

( 5 ) Atbilstības pārbaudei izmantojamās mēraparatūras faktiskais mērījuma joslas platums drīkst būt mazāks par minētajās tabulās doto mērījuma joslas platumu.

Top