Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32022D2520

    Komisijas Īstenošanas lēmums (ES) 2022/2520 (2022. gada 20. decembris) par īpašo kārtību e-CODEX sistēmas nodošanas un pārņemšanas procesam (Dokuments attiecas uz EEZ)

    C/2022/9145

    OV L 326, 21.12.2022, p. 34–56 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2022/2520/oj

    21.12.2022   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 326/34


    KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS (ES) 2022/2520

    (2022. gada 20. decembris)

    par īpašo kārtību e-CODEX sistēmas nodošanas un pārņemšanas procesam

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2022/850 (2022. gada 30. maijs) par datorizētu sistēmu datu pārrobežu elektroniskai apmaiņai tiesu iestāžu sadarbības civillietās un krimināllietās jomā (e-CODEX sistēma) un ar ko groza Regulu (ES) 2018/1726 (1), un jo īpaši tās 6. panta 1. punkta c) apakšpunktu,

    tā kā:

    (1)

    Ir jānosaka sīki izstrādāta kārtība nodošanas un pārņemšanas procesam, kādā struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, nodod e-CODEX sistēmu aģentūrai eu-LISA.

    (2)

    Šajā kārtībā būtu jāietver sekmīga nodošanas un pārņemšanas procesa un minētā procesa sekmīgas pabeigšanas kritēriji, kā arī ar to saistītā dokumentācija.

    (3)

    Sīki izstrādātajā nodošanas kārtībā būtu jāparedz arī tādi noteikumi par intelektuālā īpašuma tiesībām vai lietošanas tiesībām, kas saistītas ar e-CODEX sistēmu un tās atbalsta programmatūras produktiem, dokumentāciju un citiem resursiem, kuri būtu jāietver kopējā nodošanas dokumentā, lai eu-LISA varētu veikt savus pienākumus un uzdevumus.

    (4)

    Saskaņā ar 1. un 2. pantu Protokolā Nr. 22 par Dānijas nostāju, kas pievienots Līgumam par Eiropas Savienību un Līgumam par Eiropas Savienības darbību, Dānija nepiedalījās Regulas (ES) 2022/850 pieņemšanā, un tādēļ Dānijai šis lēmums nav saistošs un nav jāpiemēro.

    (5)

    Saskaņā ar 1. un 2. pantu un 4.a panta 1. punktu Protokolā Nr. 21 par Apvienotās Karalistes un Īrijas nostāju saistībā ar brīvības, drošības un tiesiskuma telpu, kas pievienots Līgumam par Eiropas Savienību un Līgumam par Eiropas Savienības darbību, un neskarot minētā protokola 4. pantu, Īrija nepiedalījās Regulas (ES) 2022/850 pieņemšanā, un tādēļ šis lēmums tai nav saistošs un nav jāpiemēro.

    (6)

    Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2018/1725 (2) 42. panta 1. punktu ir notikusi apspriešanās ar Eiropas Datu aizsardzības uzraudzītāju, kas 2022. gada 24. novembrī sniedza atzinumu.

    (7)

    Šajā lēmumā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar atzinumu, ko sniegusi komiteja, kura izveidota ar Regulas (ES) 2022/850 19. panta 1. punktu,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

    1. pants

    Regulas (ES) 2022/850 10. pantā minētā sīki izstrādātā kārtība e-CODEX sistēmas nodošanas un pārņemšanas procesam ir izklāstīta šā lēmuma pielikumā.

    2. pants

    Regulas (ES) 2022/850 10. pantā minētie sekmīga nodošanas procesa un minētā procesa sekmīgas pabeigšanas kritēriji, kā arī ar to saistītā dokumentācija ir izklāstīta šā lēmuma pielikumā.

    3. pants

    Kopējā nodošanas dokumentā iekļaujamie noteikumi par intelektuālā īpašuma tiesībām vai lietošanas tiesībām, kas saistītas ar e-CODEX sistēmu, ir izklāstīti šā lēmuma pielikumā.

    4. pants

    Šis lēmums stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Briselē, 2022. gada 20. decembrī

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētāja

    Ursula VON DER LEYEN


    (1)  OV L 150, 1.6.2022., 1. lpp.

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2018/1725 (2018. gada 23. oktobris) par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Savienības iestādēs, struktūrās, birojos un aģentūrās un par šādu datu brīvu apriti un ar ko atceļ Regulu (EK) Nr. 45/2001 un Lēmumu Nr. 1247/2002/EK (OV L 295, 21.11.2018., 39. lpp.).


    PIELIKUMS

    Īpašā kārtība e-CODEX sistēmas nodošanas un pārņemšanas procesam

    1.   IEVADS

    Nodošanas un pārņemšanas process notiek starp struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un Eiropas Savienības Aģentūru lielapjoma IT sistēmu darbības pārvaldībai brīvības, drošības un tiesiskuma telpā (eu-LISA). Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, līdz nodošanai jāsaglabā pilna atbildība par to un jānodrošina, ka e-CODEX sistēmā netiek veiktas nekādas izmaiņas un netiek piegādātas jaunas programmatūras versijas (jauni programmatūras laidieni), izņemot e-CODEX sistēmas koriģējošai apkopei (uzturēšanai) paredzētos.

    Šīs īpašās kārtības mērķis ir noteikt:

    sīki izstrādātu kārtību, kādā e-CODEX sistēmu nodod aģentūrai eu-LISA,

    sekmīga nodošanas un pārņemšanas procesa un minētā procesa sekmīgas pabeigšanas kritērijus, kā arī ar to saistīto dokumentāciju,

    noteikumus par intelektuālā īpašuma tiesībām vai lietošanas tiesībām, kas saistītas ar e-CODEX sistēmu un atbalsta programmatūras produktiem, dokumentāciju un citiem resursiem (kuri uzskaitīti Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2022/850 (1) pielikumā).

    Pamatojoties uz šajā pielikumā izklāstīto nodošanas un pārņemšanas procesam noteikto īpašo kārtību, struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir līdz 2022. gada 31. decembrim saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 10. panta 1. punktu jāiesniedz aģentūrai eu-LISA kopējs nodošanas dokuments. Šā kopējā nodošanas dokumenta veidne ir norādīta šā pielikuma papildinājumā.

    Komisijai ir jāpārrauga nodošanas un pārņemšanas process, lai nodrošinātu, ka tiek pareizi īstenota sīki izstrādātā e-CODEX sistēmas nodošanas kārtība.

    Saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 10. panta 4. punktu eu-LISA pārņem atbildību par e-CODEX sistēmu dienā, kad Komisija pasludina nodošanas un pārņemšanas procesu par sekmīgi pabeigtu, laikposmā no 2023. gada 1. jūlija līdz 2023. gada 31. decembrim, pēc apspriešanās ar struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA.

    2.   GALVENIE ATSKAITES PUNKTI

    a)

    Kopējā nodošanas dokumenta iesniegšanas datums: līdz 2022. gada 31. decembrim

    b)

    Nodošanas un pārņemšanas process: sešu mēnešu laikā pēc kopējā nodošanas dokumenta iesniegšanas

    c)

    Nodošanas un pārņemšanas procesa ievadsanāksmei jānotiek 2023. gada janvārī, bet par precīzu datumu jāvienojas eu-LISA, struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un Komisijai

    d)

    Atbildības nodošana eu-LISA: vēlākais 2023. gada 31. decembrī, bet ne agrāk kā 2023. gada 1. jūlijā.

    3.   NODOŠANAS UN PĀRŅEMŠANAS PASĀKUMI

    Nodošanas un pārņemšanas process sākas ar to, ka struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, iesniedz aģentūrai eu-LISA kopējo nodošanas dokumentu. Lai nodrošinātu sekmīgu nodošanu, eu-LISA ir jāpārbauda un jāapstiprina, ka visa attiecīgā informācija ir iekļauta kopējā nodošanas dokumentā. Šajā kopējā nodošanas dokumentā ir jāiekļauj sīka informācija vismaz par šādiem elementiem:

    a)

    visu šajā pielikumā norādīto veicamo darbību, tajā skaitā sinhronizācijas sanāksmju, apmācību, testēšanas utt., plānošana;

    b)

    visi resursi un artefakti, kas jānodod nodošanas perioda sākumā un tā beigās (sākotnējā resursu nodošana un galīgā resursu nodošana). Jēdzienu “resursu sākotnējā nodošana” un “resursu galīgā nodošana” definīcija ir norādīta šā pielikuma papildinājumā;

    c)

    visas plānotās apmācības, semināri, informācijas un “ēnošanas” sesijas;

    d)

    visas darba procedūras, ko ieviesušas struktūras, kuras pārvalda e-CODEX sistēmu. Ja šīs procedūras nav dokumentētas, tās ir skaidri jāidentificē, jādokumentē un jānodod aģentūrai eu-LISA;

    e)

    visu iesaistīto pušu kontaktinformācija, kas izmantojama visā nodošanas un pārņemšanas darbību periodā, kā arī lomu un pienākumu matrica;

    f)

    skaidri, pārbaudāmi un objektīvi sekmīguma kritēriji, kas izmantojami, lai novērtētu nodošanas un pārņemšanas procesu;

    g)

    testu specifikācijas, ko izmanto, lai novērtētu pārņemšanas procesa pareizu izpildi;

    h)

    noteikumus par intelektuālā īpašuma tiesībām vai lietošanas tiesībām, kas saistītas ar e-CODEX sistēmu un atbalsta programmatūras produktiem, dokumentāciju un citiem resursiem, kuri uzskaitīti Regulas (ES) 2022/850 pielikumā un ļauj eu-LISA veikt savus pienākumus saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 7. pantu.

    Kopējā nodošanas dokumenta mērķis ir nodrošināt instrumentu pārredzamai, vienmērīgai un pilnīgai IT pakalpojumu migrācijai no struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, uz eu-LISA Komisijas pārraudzībā.

    Tajā ir jāapraksta visi līdzekļi, kuri eu-LISA un struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, jāievieš, lai nodrošinātu šo vienmērīgo pāreju.

    Šāda dokumenta struktūras piemērs ir norādīts šā pielikuma papildinājumā. Ja nepieciešams, to var pielāgot, lai tajā būtu ietverta sīka informācija par šajā iedaļā uzskaitītajiem elementiem.

    Gan struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, gan eu-LISA attiecīgi līdz 2023. gada 30. jūnijam sagatavo nodošanas un pārņemšanas ziņojumus par veikto darbību rezultātiem, lai Eiropas Komisija līdz 2023. gada 31. jūlijam varētu sniegt aktuālu informāciju Eiropas Parlamentam un Padomei par nodošanas un pārņemšanas procesu (sk. šā pielikuma 5. un 6. punktu).

    Katra artefakta nodošanas formāts un līdzekļi (piemēram, tāda kopīgā sadarbības telpa kā iepriekšējā Basic Support for Cooperative Work, Komunikācijas un informācijas resursu centrs pārvaldes iestādēm, uzņēmumiem un iedzīvotājiem (CIRCABC), piekļuve pašreizējiem repozitorijiem u. c.) ir savstarpēji jāsaskaņo starp eu-LISA un struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ņemot vērā mērķa sistēmu, kura jāizmanto eu-LISA vidē.

    Infrastruktūras un drošības prasības katram resursam ir jānorāda attiecīgās sastāvdaļas un/vai minētās meistarklases dokumentācijā.

    Turpmāk tabulā ir norādīts neizsmeļošs e-CODEX sistēmas sastāvdaļu, atbalsta programmatūras produktu, dokumentācijas un citu resursu saraksts.

    Sastāvdaļu, artefaktu un nodošanas atbalsta darbību kopsavilkuma tabula.

     

    Sastāvdaļa

    Artefakti

    Nodošanas atbalsts

    Izstrādājamie un darbības elementi

    Konfigurācijas pārvaldības rīks (CMT)

    Pirmkods

    Konfigurācijas datubāze un apstrādes režīmu (pModes) dokumentācija

    Datubāzes izmete sākotnējās un galīgās nodošanas posmā

    Dokumentācija

    Meistarklase “CMT

    Izstrāde un uzturēšana, uzstādīšana, konfigurēšana, darbība un traucējummeklēšana

    Centrālā testēšanas platforma (CTP)

    Pirmkods Dokumentācija

    Datubāzes izmete sākotnējās un galīgās nodošanas posmā

    Dokumentācija

    Meistarklase “Centrālā testēšanas platforma (CTP)”

    Izstrāde un uzturēšana, uzstādīšana, konfigurēšana, darbība un traucējummeklēšana

    Repozitorija serveris (pašlaik: Nexus)

    Repozitoriji

    Meistarklase “Izstrāde un infrastruktūra”

    Integrācijas serveris (pašlaik: Jenkins)

    Integrācijas elementi

    Pirmkoda repozitorijs (pašlaik: Gitblit)

    Pirmkods

    e-CODEX tīmekļa vietne

    e-CODEX tīmekļa vietnes saturs

    Meistarklase “e-CODEX pārskats”

    Izstrādājamie un piegādājamie elementi

    e-CODEX arhitektūra

    e-CODEX tīmekļa vietne Dokumentācija

    Dokumentācija Meistarklase “e-CODEX pārskats”

    Savienotāja komplekts

    Katrai sastāvdaļai (savienotājs, klients, spraudnis, drošības bibliotēka, utilītas utt.):Pirmkods Dokumentācija

    Dokumentācija Meistarklase “Savienotājs”

    Lietošanas piemēra shēmas:

    Eiropas maksājuma rīkojums

    Maza apmēra prasības

    Eiropas apcietināšanas orderis

    Naudas sodi

    Savstarpēja tiesiskā palīdzība (STP)

    FD 909 (Brīvības atņemšanas sodi)

    Laulības lietas

    ES kontu apķīlāšanas rīkojums

    Testamentu reģistrs

    Dokumentu izsniegšana

    Shēmas

    Darbības procesu modelis

    ES e-tiesiskuma pamatleksika (piekļuve jāpiešķir, izmantojot rīku Metadata Workbench)

    Dokumentācija Meistarklase “Shēmas”

    Citi elementi

    e-CODEX paziņojumi par incidentu

    Visi paziņojumi par incidentu, ietverot visus statusus

    (zināšanu pārvaldības nolūkiem)

    Meistarklase “Savienotājs”

    Datubāzes izmete ar visiem datiem

    e-CODEX savienotāja komplekta ceļvedis

    e-CODEX tīmekļa vietne

    Meistarklase “Savienotājs”

    e-CODEX drošības prasības

    Dokuments

    Meistarklase “Savienotājs”

    4.   DARBĪBAS

    a)   Mācību pasākumi

    Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, jāsagatavo apmācības moduļu saraksts, lai nodrošinātu pilnīgu zināšanu nodošanu aģentūrai eu-LISA.

    Attiecībā uz katru apmācības moduli un meistarklasi visiem iesaistītajiem dalībniekiem ir jānosaka mācību materiāli un plānošanas vajadzības un par tiem jāvienojas. Jo īpaši, ja eu-LISA uzskata to par nepieciešamu, ir jānodrošina, kā tā var lūgt un saņemt papildu apmācības moduļus un meistarklases.

    Mācību, praktisko un “ēnošanas” sesiju (kurās eu-LISA komanda var mācīties, novērojot struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, tehnisko komandu) konkrētais plāns un grafiks ir sīki jāizklāsta kopējā nodošanas dokumentā.

    Turpmāk tabulā ir norādīts neizsmeļošs minimālais apmācību saraksts.

    Nosauk.

    Moduļa saturs

    Dok. tips

    Mācību materiāli 1. modulim: meistarklase “e-CODEX pārskats”

    Šajā pirmajā meistarklasē dalībnieki iegūs vispārīgu pārskatu par to, ko ietver e-CODEX, tostarp pārskatu par e-CODEX pamata arhitektūru, vispārīgajiem e-CODEX principiem un īsu vēsturisku pārskatu par to, kā tika izveidota e-CODEX.

    Šis modulis ir galvenokārt balstīts uz teorētiskiem faktiem.

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    Mācību materiāli 2. modulim: meistarklase “Savienotājs”

    Šajā meistarklasē dalībnieki saņems padziļinātu skaidrojumu par savienotāja komplektu un dažādiem tā produktiem/sastāvdaļām, tajā skaitā par saistību ar vārteju.

    Šis modulis sastāv no teorētiskās daļas, praktiskās apmācības un izvēles “ēnošanas” sesijas(-ām), ietverot instalēšanu, traucējummeklēšanu un tehnisko atbalstu.

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    Mācību materiāli 3. modulim: meistarklase “Shēmas”

    Šajā meistarklasē dalībnieki iepazīsies ar datu shēmām, ko izstrādājusi struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu. Uzmanība tiks pievērsta arī Metadata Workbench, kurā tiek pārvaldīta ES e-tiesiskuma pamatleksika, un darbības procesu modelēšanas tehnikai.

    Šis modulis sastāv no teorētiskās daļas, praktiskās apmācības un izvēles “ēnošanas” sesijas(-ām).

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    Mācību materiāli 4. modulim: meistarklase “CMT

    Šajā meistarklasē dalībnieki iepazīsies ar konfigurācijas pārvaldības rīka (CMT) funkcijām un procesiem. CMT ir tiešsaistes rīks, ko izmanto, lai pārvaldītu dalībnieku datu vākšanu un e-CODEX konfigurācijas datņu izplatīšanu.

    Šis modulis sastāv no teorētiskās daļas, praktiskās apmācības un izvēles “ēnošanas” sesijas(-ām).

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    Mācību materiāli 5. modulim: meistarklase “Centrālās testēšanas platforma (CTP)”

    Šajā meistarklasē dalībnieki iepazīsies ar centrālās testēšanas platformas funkcijām un procesiem un testēšanas stratēģiju. CTP nodrošina pilnīgu e-CODEX testu vidi un tīmekļa saskarni pielāgojamu testa ziņojumu nosūtīšanai un saņemšanai.

    Šis modulis sastāv no teorētiskās daļas, praktiskās apmācības un izvēles “ēnošanas” sesijas(-ām).

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    Mācību materiāli 6. modulim: meistarklase “Izstrāde un infrastruktūra”

    Šajā meistarklasē dalībnieki sīkāk apspriedīs izstrādes un infrastruktūras tematus, piemēram, repozitoriju serveru pārvaldību.

    Šis modulis sastāv no teorētiskās daļas, praktiskās apmācības un izvēles “ēnošanas” sesijas(-ām).

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    Mācību materiāli 7. modulim: meistarklase “Atkļūdošana”

    Šajā meistarklasē dalībnieki mācīsies par iespējamo e-CODEX sistēmas kļūdu atklāšanu un labošanu un problēmu risināšanu, tajā skaitā atbalsta lūgumu atrisināšanu.

    Šis modulis sastāv no teorētiskās daļas, praktiskās apmācības un izvēles “ēnošanas” sesijas(-ām).

    PPT prezentācija un e-CODEX mācību programmas materiāli

    b)   Nodošanas un pārņemšanas procesa pārredzamība

    Nodošanas un pārņemšanas procesam ir jābūt galalietotājiem pārredzamam, un tādam, kas pēc iespējas maz ietekmē viņu darba procedūras un ikdienas darbības. Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir jānodrošina un jāturpina tehniskais atbalsts struktūrām, kas darbina un/vai uzstāda autorizētus e-CODEX piekļuves punktus, līdz eu-LISA pārņem atbildību par e-CODEX sistēmu.

    c)    eu-LISA un struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, atbildība nodošanas un pārņemšanas procesa laikā

    Saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 10. panta 2. punktu struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, līdz nodošanai jāsaglabā pilna atbildība par to un jānodrošina, ka e-CODEX sistēmā netiek veiktas nekādas izmaiņas un netiek piegādāti jauni programmatūras laidieni, izņemot e-CODEX sistēmas koriģējošai uzturēšanai paredzētos.

    Šajā nolūkā struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir jāturpina nodrošināt sastāvdaļu uzturēšanu un atbalstu šajā periodā.

    Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir jābūt par vienotu kontaktpunktu, kurš izskata visus atbalsta lūgumus, līdz eu-LISA pārņem atbildību par e-CODEX sistēmu.

    eu-LISA var lūgt, lai atbalsta lūgumi, kurus struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir saņēmusi līdz brīdim, kad eu-LISA pārņem atbildību par e-CODEX sistēmu, tiek paziņoti izraudzītajam eu-LISA personālam, kam jāļauj sekot līdzi atrisināšanas darbībām, kuras veic struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu.

    Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, jāapmierina visi atbalsta lūgumi, kuri saņemti līdz brīdim, kad eu-LISA pārņem atbildību par e-CODEX sistēmu. Tikai tad, ja tas ir pamatots ar objektīviem tehniskiem apsvērumiem, struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, var vienoties ar eu-LISA nodot tai atbalsta lūgumus, kurus tā ir saņēmusi, bet kurus tā nevar apmierināt līdz brīdim, kad nodod atbildību par e-CODEX sistēmu. Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, jānodrošina, lai šāda vienošanās neietekmētu galalietotāju un neaizkavētu atbalsta lūgumu apmierināšanu. Šo vienošanos formalizē saskaņā ar 6. sekmīguma kritēriju, kas norādīts šā pielikuma 5. punktā.

    Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, jāiesniedz aģentūrai eu-LISA izsmeļošs e-CODEX sistēmas lietotāju saraksts, kuriem eu-LISA paziņo, ka ir pārņēmusi atbildību par e-CODEX sistēmu, 30 dienu laikā pēc pārņemšanas.

    Struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, jāatbalsta eu-LISA un vajadzības gadījumā jāpalīdz tai līdz 2024. gada 31. martam.

    Struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, katrai sastāvdaļai var ieteikt sarakstu ar uzlabojumiem, kuri jāveic saistībā ar lietotāju vajadzībām.

    5.   SEKMĪGA NODOŠANAS PROCESA KRITĒRIJI

     

    Kritērijs

    Pārraudzības rādītājs

    Pārbaudes līdzekļi

    Termiņš

    1.

    Zināšanu nodošana par dažādām e-CODEX sistēmas sastāvdaļām

    Ir veiktas visas apmācības sesijas

    Ir aizpildītas reģistrācijas veidlapas, un mācību materiāli ir piegādāti aģentūrai eu-LISA

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    2.

    Visu e-CODEX sistēmas sastāvdaļu nodošana

    Visi resursi ir piegādāti un pilnīgi

    eu-LISA izdots apliecinājums

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    3.

    e-CODEX sistēmas tehniskā stabilitāte (visas sastāvdaļas)

    Divas jaunākās versijas, kuras izstrādājusi struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu

    Stabila e-CODEX sistēmas versija, kas nozīmē pakotni, kuru var ieviest darbībā un kura nodrošina visas šajā versijā notiekošās apmaiņas integritāti

    Līdz 2022. gada 31. decembrim

    4.

    Pietiekamu resursu piešķiršana pašā eu-LISA

    e-CODEX komandas sastāvs (tajā skaitā apmācāmie tehniķi), ko eu-LISA paziņojusi Komisijai un struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu

    eu-LISA paziņojums Komisijai un struktūrai, kas pārvalda e-CODEX sistēmu

    Līdz 2023. gada 1. janvārim

    5.

    Intelektuālā īpašuma un lietošanas tiesību nodošana

    e-CODEX sistēmas un Regulas (ES) 2022/850 pielikumā uzskaitīto atbalsta programmatūras produktu, dokumentācijas un citu resursu nodošana ir veikta, ievērojot visas intelektuālā īpašuma tiesības un lietošanas tiesības

    1.

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, izsmeļošs paziņojums par intelektuālā īpašuma un lietošanas tiesībām attiecībā uz visām e-CODEX sistēmas sastāvdaļām un atbalsta programmatūras produktiem, dokumentāciju un citiem resursiem, kuri uzskaitīti Regulas (ES) 2022/850 pielikumā

    2.

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, deklarācija, ka tā un tās dalībnieki likumīgi spēj nodot aģentūrai eu-LISA visas 1. punktā minētās intelektuālā īpašuma tiesības un lietošanas tiesības tādā veidā, lai eu-LISA varētu veikt savus pienākumus saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 7. pantu

    3.

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, deklarācija par visu 1. punktā minēto intelektuālā īpašuma tiesību un lietošanas tiesību pilnīgu un bezmaksas nodošanu aģentūrai eu-LISA

    Līdz dienai, kad struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA iesniedz kopīgu lūgumu Komisijai, lai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    6.

    Visu tādu atbalsta lūgumu atrisināšana, kurus struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir saņēmusi līdz brīdim, kad eu-LISA pārņem atbildību par e-CODEX sistēmu

    Visi atbalsta lūgumi, kurus struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir saņēmusi līdz brīdim, kad eu-LISA pārņem atbildību par tiem, ir pabeigti vai eu-LISA ir atzinusi vienošanos par to pārņemšanu

    1.

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, neatrisināto atbalsta lūgumu saraksts

    2.

    Vienošanās starp struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA par lūgumu pārņemšanu ar struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, skaidru paziņojumu, ka vienošanās neietekmē galalietotāju un nerada kavēšanos atbalsta lūgumu apmierināšanā

    Līdz dienai, kad struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA iesniedz kopīgu lūgumu Komisijai, lai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    7.

    Vienošanās starp struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    Vienošanās starp struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA par sekmīga nodošanas procesa un šā procesa sekmīgas pabeigšanas kritēriju izpildi

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA kopīgais lūgums, kuru iesniedz Komisijai, lai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    No 2023. gada 1. jūlija līdz 31. decembrim

    6.   SEKMĪGA PĀRŅEMŠANAS PROCESA KRITĒRIJI

    Nodošanas un pārņemšanas procesa mērķis attiecībā uz katru artefaktu un katru nodoto resursu ir nodrošināt, ka eu-LISA pēc testu procesa pabeigšanas ir pareizi pārņēmusi e-CODEX sistēmu, darbības zināšanas, tehniskās zināšanas un labākās prakses un metodes, kas saistītas ar pakalpojumiem, kurus sniedz struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu.

    Pārņemšanas testu process ietver tādu testpiemēru izpildi, kas sagatavoti, lai pierādītu, ka eu-LISA ir apguvusi darbības zināšanas un ir gatava pārņemt paredzētās darbības. Testu specifikācijas nodrošina struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu.

    Ja testa izpilde ir nesekmīga, tā ietekmes līmenis jānosaka šādi.

    Ietekmes līmenis

    Ietekme uz pakalpojumu

    1.

    Pakalpojumu nevar veikt

    2.

    Attiecīgo(-os) pakalpojumu(-us) nevar veikt pareizi un problēmu nevar apiet

    3.

    Neliela ietekme uz attiecīgo(-ajiem) pakalpojumu(-iem)

    Testpiemēriem ir jāaptver konkrēti procesi, kas ir piemērojami pārņemtajiem resursiem. Testpiemēri ir jāgrupē pa galvenajiem procesiem; visu galvenā procesa testpiemēru izpildei ir jāpierāda eu-LISA gatavības statuss.

    Kad ir izpildīti visi turpmāk minētie sekmīguma kritēriji, testa izpilde ir jābeidz.

    a)

    Nav neviena nenovērsta 1. līmeņa ietekmes defekta. Ja ir konstatēts 1. līmeņa ietekmes defekts:

    i)

    tests ir jāaptur;

    ii)

    defekts ir jānovērš;

    iii)

    nesekmīgs testpiemērs un visi saistītie gadījumi ir jāatkārto, līdz defekts ir novērsts;

    iv)

    tests ir jāizpilda sekmīgi.

    b)

    Nav neviena nenovērsta 2. līmeņa ietekmes defekta.

    c)

    Ar 3. līmeņa ietekmes defektiem ir atzīmēti ne vairāk kā 10 % testpiemēru.

    Tālab ir jāpanāk atbilstība vismaz šādiem kritērijiem un eu-LISA jāpierāda to izpilde nākamajā tabulā noteiktajos termiņos.

     

    Kritērijs

    Pārraudzības rādītājs

    Pārbaudes līdzekļi

    Termiņš

    1.

    Zināšanu nodošana par dažādām e-CODEX sistēmas sastāvdaļām

    eu-LISA ir piedalījusies visās notikušajās apmācības sesijās

    eu-LISA apliecinājums

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    2.

    Visu e-CODEX sistēmas sastāvdaļu nodošana

    Visi avoti ir saņemti, un dokumenti ir pilnībā aizpildīti

    eu-LISA apliecinājums

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    3.

    Pietiekamu resursu piešķiršana pašā eu-LISA

    1.

    e-CODEX projekta personāla komplektēšana līdz 2023. gada 1. janvārim

    2.

    Projekta vadītāja iecelšana

    3.

    Apmācāmo tehniķu norīkošana

    eu-LISA apliecinājums

    Līdz 2023. gada 1. janvārim

    4.

    e-CODEX padomdevēju grupas izveide

    Saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 12. pantu izveidota padomdevēju grupa un sanāksmes nodošanas un pārņemšanas procesa laikā tiek rīkotas vismaz katru otro mēnesi

    1.

    eu-LISA apstiprinājums par e-CODEX padomdevēju grupas izveidi un sastāvu un tās pirmās sanāksmes protokols

    2.

    Pirmo trīs e-CODEX padomdevēju grupas sanāksmju protokoli

    Attiecībā uz 1. punktu: līdz 2023. gada 28. februārim

    Attiecībā uz 2. punktu: līdz 2023. gada 30. jūnijam

    5.

    e-CODEX programmas vadības valdes izveide

    Saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 13. pantu nodošanas un pārņemšanas procesa laikā izveidota e-CODEX programmas vadības valde un sanāksmes

    1.

    eu-LISA apstiprinājums par e-CODEX programmas vadības valdes izveidi un sastāvu

    2.

    Protokoli no e-CODEX programmas valdības valdes sēdēm nodošanas/pārņemšanas procesa laikā

    Attiecībā uz 1. punktu: līdz 2023. gada 1. janvārim

    Attiecībā uz 2. punktu: līdz 2023. gada 30. jūnijam

    6.

    Datu nodošana

    Visi attiecīgie dati, tajā skaitā, bet ne tikai paziņojumi par incidentu, lietotāju akreditācijas dati u. c., tiek nodoti aģentūrai eu-LISA vai nu datubāzes izmetes veidā, vai jebkurā citā formātā, par kuru ir vienojušās struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA

    eu-LISA apliecinājums

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    7.

    Visu problēmu vēstures nodošana

    Datubāzes izmetes veidā vai jebkurā citā formātā, par kuru ir vienojušās struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA

    eu-LISA apliecinājums

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    8.

    Neatrisināto jautājumu nodošana

    Datubāzes izmetes veidā vai jebkurā citā formātā, par kuru ir vienojušās struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA

    eu-LISA apliecinājums

    Līdz dienai, kad struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA iesniedz kopīgu lūgumu Komisijai, lai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    9.

    Lietotāju, tajā skaitā galalietotāju, pārvaldības nodošana (piekļuve CMT, CTP u. c.)

    Datubāzes izmetes veidā vai jebkurā citā formātā, par kuru ir vienojušās struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA

    Daži galalietotāji ir pārbaudījuši paziņotos akreditācijas datus, kas importēti eu-LISA infrastruktūrā, un piekļuvi dažādām sastāvdaļām

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    10.

    Šādu palīdzības dienesta darbību pārņemšana:

    palīdzības dienesta procesi

    incidentu pārvaldība

    tehniskais atbalsts

    pakalpojuma lūgums

    Process ir izprasts un ir ieviestas darba procedūras, lai pārņemšanas komanda varētu veikt savus ikdienas uzdevumus

    Paziņojumu par incidentu rīks ir pieejams, piekļūstams un visi paziņojumi par incidentu ir pārsūtīti uz eu-LISA rīku (funkcionālo pastkasti, ja tāda ir, atbalsta veidni, atbalsta zināšanu bāzi u. c.)

    Līdz dienai, kad struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA iesniedz kopīgu lūgumu Komisijai, lai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    11.

    Lietojumprogrammu piekļuves akreditācijas dati

    Lietotāju sarakstu un attiecīgo akreditācijas datu nodošana aģentūrai eu-LISA, ņemot vērā drošības pasākumus un ieteikumus šāda veida datiem

    Lietotāji ir saņēmuši savus akreditācijas datus un savienojuma informāciju

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    12.

    Ieviešanas darbību pārņemšana

    Darāmne, plānošana un attiecīgā dokumentācija vai saistītie izmaiņu pieprasījumi (RfC) vai paziņojumi par incidentu

    Ieviešanas darbības ir skaidri noteiktas, un nepabeigtās ir plānotas pabeigt

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    13.

    Izstrādes darbību pārņemšana

    Darāmne, plānošana un attiecīgā dokumentācija vai saistītie izmaiņu pieprasījumi (RfC) vai paziņojumi par incidentu

    Izstrādes darbības ir skaidri noteiktas, un nepabeigtās ir plānotas pabeigt

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    14.

    Testēšanas darbību pārņemšana

    Darāmne, plānošana un attiecīgā dokumentācija vai saistītie izmaiņu pieprasījumi (RfC) vai paziņojumi par incidentu

    Testēšanas darbības ir skaidri noteiktas, un nepabeigtās ir plānotas pabeigt

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    15.

    Pārmaiņu un laidienu pārvaldības darbību pārņemšana

    Darāmne, plānošana un attiecīgie izmaiņu pieprasījumi (RfC) vai dokumentācija

    Visi vēl neapmierinātie RfC un laidienu plāns ir pārņemti un integrēti vispārējā projekta plānā

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    16.

    Infrastruktūras pieejamība un infrastruktūras pārvaldība

    Visas prasības attiecībā uz infrastruktūru ir saņemtas un izpildītas Visi e-CODEX noteiktie resursi ir pieejami un nodoti aģentūrai eu-LISA

    Visas sastāvdaļas ir pieejamas visām ieinteresētajām pusēm pēc vajadzības

    Attiecībā uz izstrādes infrastruktūru eu-LISA ir apstiprinājusi uzbūvi un darbību

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    17.

    Drošības pārvaldība

    Visas eu-LISA paziņotās un ieviestās drošības prasības un ieteikumi

    Ir nodrošināta šādas dokumentācijas pieejamība:

    drošības politika,

    drošības plāns,

    lietotāju pārvaldības drošības pasākumi,

    darbības nepārtrauktības plāns

    eu-LISA būtu jāapstiprina to īstenošana

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    18.

    Komunikācijas plāns

    Ir jāizveido komunikācijas plāns, lai informētu visus lietotājus un ieinteresētās puses, ka gaidāma pakalpojumu sniedzēju maiņa un kādi ir jaunie komunikācijas kanāli un procedūras

    Visi lietotāji un ieinteresētās personas pirms nodošanas/pārņemšanas perioda beigām ir saņēmuši no eu-LISA paziņojumus, kas informē viņus par jaunajām darba procedūrām: akreditācijas datiem, URL, tīmekļa vietnēm, paziņojumu par incidentu rīku u. c.

    Līdz 2023. gada 1. jūlijam

    19.

    Galīgā datu salāgošana

    Trūkstošo aģentūrai eu-LISA sniedzamo resursu galīgā nodrošināšana nodošanas/pārņemšanas procesa sākumā

    1.

    Pārbauda savienojumu ar visām nepieciešamajām sastāvdaļām, kas nepieciešamas lietotājiem un ieinteresētajām pusēm (serveru sasniedzamība)

    2.

    Importēta pēdējā situācija

    3.

    Attiecīgā gadījumā visi nepieciešamie atjauninājumi ir instalēti serveros

    4.

    Attiecīgā gadījumā struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, ir sniegusi aģentūrai eu-LISA paroles

    5.

    Atšķirības starp sākotnējo pakotni, kas nodota aģentūrai eu-LISA nodošanas/pārņemšanas procesa sākumā, un beigu pakotni ir importētas attiecīgajā infrastruktūrā

    2023. gada 1. jūlijā

    20.

    Vienošanās starp struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    Vienošanās starp struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA par sekmīga nodošanas procesa un šā procesa sekmīgas pabeigšanas kritēriju izpildi

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA kopīgais lūgums, kuru iesniedz Komisijai, lai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu

    No 2023. gada 1. jūlija līdz 31. decembrim

    7.   INTELEKTUĀLĀ ĪPAŠUMA TIESĪBAS VAI LIETOŠANAS TIESĪBAS

    Līdz dienai, kad struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA iesniedz kopīgu lūgumu Komisijai paziņotu par nodošanas un pārņemšanas procesa sekmīgu pabeigšanu, struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, nodod eu-LISA intelektuālā īpašuma tiesības un lietošanas tiesības, kas saistītas ar e-CODEX sistēmu un atbalsta programmatūras produktiem, dokumentāciju un citiem resursiem, kuri uzskaitīti Regulas (ES) 2022/850 pielikumā.

    eu-LISA ir jāsaņem šīs tiesības bez maksas un bez ierobežojumiem, kļūstot par to vienīgo īpašnieci.

    eu-LISA jāturpina nodrošināt programmatūras sastāvdaļas un to turpmākās versijas saskaņā ar Eiropas Savienības sabiedrisko licenci (EUPL).

    8.   LAIKA GRAFIKS

    Pirmajā darbības jomas noteikšanas sanāksmē tiks pārskatīts un apstiprināts laika grafiks, kas ir atkarīgs no katras struktūras (struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA) pieejamības.

    Meistarklašu ilgums (indikatīvs):

     

    Sastāvdaļa

    Nodošanas atbalsts

    Ilgums

    (indikatīvs)

    Secība

    Izstrādes un darbības elementi

    Konfigurācijas pārvaldības rīks (CMT)

    Dokumentācija

    Meistarklase “Konfigurācijas pārvaldības rīks (CMT)”

    2 dienas

    4.

    Centrālā testēšanas platforma (CTP)

    Dokumentācija

    Meistarklase “Centrālā testēšanas platforma (CTP)”

    2 dienas

    5.

    Repozitorija serveris (pašlaik: Nexus)

    Meistarklase “Izstrāde un infrastruktūra”

    2 dienas

    6.

    Integrācijas serveris (pašlaik: Jenkins)

    Pirmkoda repozitorijs (pašlaik: Gitblit)

    Izstrādes un piegādes elementi

    e-CODEX arhitektūra

    Dokumentācija

    Meistarklase “e-CODEX pārskats”

    4 dienas

    1.

    Savienotāja komplekts

    Dokumentācija

    Meistarklase “Savienotājs”

    20 dienas

    2.

    Lietošanas piemēra shēmas

    Dokumentācija

    Meistarklase “Shēmas”

    10 dienas

    3.

    9.   STRUKTŪRAS, KAS PĀRVALDA E-CODEX SISTĒMU, SNIEDZAMĀ NODOŠANAS ZIŅOJUMA STRUKTŪRA

    Nodošanas ziņojumu raksta kā visu nodošanas ietvaros veikto darbību kopsavilkumu:

    a)

    to resursu un artefaktu saraksts, kas ir nodoti aģentūrai eu-LISA nodošanas perioda beigās;

    b)

    visu nodošanas laikā organizēto semināru apraksts un saturs;

    c)

    semināros sniegto prezentāciju un saistīto dokumentu saraksts;

    d)

    gūto atziņu saraksts;

    e)

    nodošanas beigās neatrisināto jautājumu saraksts;

    f)

    nobeigums un eu-LISA gatavība.

    10.   AĢENTŪRAS EU-LISA SNIEDZAMĀ PĀRŅEMŠANAS ZIŅOJUMA STRUKTŪRA

    Galvenais eu-LISA sagatavotais nodevums šajā posmā ir pārņemšanas ziņojums. Šajā dokumentā, cita starpā, jāietver šāda informācija:

    a)

    paziņojums par gatavību pārņemt projektu;

    b)

    par katru procesu pierādījums, ka eu-LISA patiešām ir gatava pārņemt darbības;

    c)

    ziņojumā uzskaita veicamo testu plānu un katra testa rezultātus. Testiem ir jāaptver visi resursi un darbības, kas veiktas šajā periodā un saskaņā ar šajā dokumentā iepriekš noteiktajiem pabeigšanas kritērijiem.

    Pārņemšanas ziņojuma dokumentā jāietver vismaz informācija par šādiem elementiem:

    a)

    drošības pasākumi;

    b)

    zināšanu nodošana un iegūšana:

    i)

    dokumentācijas nodošana;

    ii)

    datu nodošana;

    iii)

    paziņojumu par incidentu (slēgto un atvērto) nodošana;

    iv)

    tehniskās sanāksmes;

    v)

    apmācības sesijas;

    vi)

    praktiskās sesijas;

    vii)

    “ēnošanas” sesijas;

    viii)

    attiecīgā gadījumā paralēlās izmēģinājuma darbību sesijas.

    c)

    attiecīgā gadījumā ieviestā procedūra;

    d)

    pārņemšanas procesa pabeigšana un pārtraukšanas darbības:

    i)

    e-CODEX sistēmas savienojamība (visas nepieciešamās sastāvdaļas ir sasniedzamas);

    ii)

    ieviesti datu dublējumi;

    iii)

    visi nepieciešamie atjauninājumi ir instalēti serveros;

    iv)

    akreditācijas datu un paroļu nodošana.

    PAPILDINĀJUMS

    KOPĒJĀ NODOŠANAS DOKUMENTA STRUKTŪRA

    Dokumenta izmaiņu žurnāls

    Izdevums

    Izdošanas datums

     

    Grozītie punkti

    Grozījumi

     

     

     

     

     

    SATURA RĀDĪTĀJS

    1.

    ATSAUCES DOKUMENTI UN PIEMĒROJAMIE DOKUMENTI 51

    1.1.

    Atsauces dokumenti 51

    1.2.

    Piemērojamie dokumenti 51

    2.

    TERMINOLOĢIJA 51

    2.1.

    Saīsinājumi un akronīmi 51

    3.

    IEVADS 51

    3.1.

    Dokumenta mērķis 51

    3.2.

    Mērķauditorija 51

    4.

    PIEŅĒMUMI UN RISKI 52

    4.1.

    Pieņēmumi un priekšnosacījumi 52

    4.2.

    Riski 52

    5.

    NODOŠANAS UN PĀRŅEMŠANAS PIEEJA 52

    5.1.

    Ievadsanāksme 52

    5.2.

    Sinhronizācijas sanāksmes 52

    5.3.

    Nodošanas plāns 52

    5.4.

    Resursu sākotnējā nodošana 53

    5.4.1.

    Lietojumprogrammas 53

    5.4.2.

    Dokumentācija 53

    5.4.3.

    Procedūras 53

    5.4.4.

    Darāmne (RfC, paziņojumi par incidentu, jautājumi utt.) 53

    6.

    RESURSU GALĪGĀ NODOŠANA 53

    6.1.

    Lietojumprogrammas 53

    6.2.

    Dokumentācija 53

    6.3.

    Procedūras 53

    6.4.

    Darāmne (RfC, paziņojumi par incidentu, jautājumi utt.) 53

    7.

    ZINĀŠANU NODOŠANA 53

    8.

    NODOŠANAS KONTAKTINFORMĀCIJA 53

    9.

    PĀRŅEMŠANAS KONTAKTINFORMĀCIJA 53

    10.

    eu-LISA INFRASTRUKTŪRAS VAJADZĪBAS 53

    10.1.

    Lietojumprogrammas 53

    10.2.

    Aparatūras/sistēmas prasības 54

    10.3.

    COTS (komercializēti standarta izstrādājumi) 54

    11.

    DROŠĪBAS PRASĪBAS 54

    12.

    SEMINĀRU GRAFIKS 54

    12.1.

    Vispārīgs seminārs par visiem pakalpojumiem 54

    12.2.

    PALĪDZĪBAS DIENESTA UN DARBĪBU SEMINĀRS 54

    12.3.

    Uzstādīšanas un testēšanas semināri 54

    12.3.1.

    Uzstādīšana 54

    12.3.2.

    Testēšana 55

    12.3.3.

    Semināri par citiem tematiem 55

    12.3.4.

    Jautājumu un atbilžu un “ēnošanas” semināri 55

    13.

    SEKMĪGA NODOŠANAS PROCESA UN ŠĀ PROCESA SEKMĪGASPABEIGŠANAS KRITĒRIJI 55

    14.

    “ĒNOŠANAS” PERIODS, ATBILDĪBAS NODOŠANA UN PĒCNODOŠANAS PERIODS 55

    15.

    PLĀNOŠANA 55

    15.1.

    Augsta līmeņa plānošana 55

    15.2.

    Detalizētā plānošana 55

    16.

    PĀRŅEMŠANAS TESTU PLĀNS 55

    17.

    NODOŠANAS MATERIĀLS 56

    18.

    NOTEIKUMI PAR INTELEKTUĀLĀ ĪPAŠUMA TIESĪBĀM UN LIETOŠANAS TIESĪBĀM 56

    Tabulu tabula (neobligāta)

    1. tabula. Atsauces dokumenti

    2. tabula. Piemērojamie dokumenti

    3. tabula. Saīsinājumi un akronīmi

    Piezīme. Teksts, kas ievietots turpmāk norādītajās dokumentu sadaļās, ir sniegts tikai piemēra pēc skaidrības labad. Struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA komandas var pēc vajadzības pielāgot tā struktūru, lai veiktu savas darbības, ar noteikumu, ka tajā ir ietverta sīka informācija par pielikuma 3. iedaļā uzskaitītajiem elementiem.

    1.   ATSAUCES DOKUMENTI UN PIEMĒROJAMIE DOKUMENTI

    1.1.   Atsauces dokumenti

    ID

    Nosauk.

    Atsauce

    Versija

     

     

     

     

    1. tabula. Atsauces dokumenti

    1.2.   Piemērojamie dokumenti

    ID

    Nosauk.

    Atsauce

    Versija

     

     

     

     

    2. tabula. Piemērojamie dokumenti

    2.   TERMINOLOĢIJA

    2.1.   Saīsinājumi un akronīmi

    Saīsinājums

    vai

    akronīms

    Nozīme

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    3. tabula. Saīsinājumi un akronīmi

    3.   IEVADS

    3.1.   Dokumenta mērķis

    [Šā dokumenta mērķis ir aprakstīt pieeju, kas tiks izmantota e-CODEX sistēmas nodošanas un pārņemšanas procesā. Nodošana un pārņemšana ietver visu dokumentu un lietojumprogrammu pakotņu nodošanu, kā arī zināšanu nodošanu no struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, aģentūrai eu-LISA.]

    3.2.   Mērķauditorija

    [Mērķauditorijas saraksts, kas jāpievieno šajā iedaļā]

    4.   PIEŅĒMUMI UN RISKI

    4.1.   Pieņēmumi un priekšnosacījumi

    [Pieņēmumi un priekšnosacījumi, ko noteikusi gan struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, gan eu-LISA, ir skaidri jānorāda un jāuzskaita šajā iedaļā]

    4.2.   Riski

    [Struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA veic visus pasākumus, kas nepieciešami, lai nodošanas un pārņemšanas process noritētu sekmīgi un tiktu mazināti riski. Ikviens risks, ko nevar mazināt un kas ietekmē nodošanas un pārņemšanas procesa rezultātu, pēc iespējas jāpāradresē Komisijai.]

    Risks

    Par risku atbildīgais

    Mazināšana

     

     

     

    5.   NODOŠANAS UN PĀRŅEMŠANAS PIEEJA

    [Nodošanas mērķis ir:

    veikt visu nepieciešamo materiālu (programmatūras pakotņu, dokumentācijas, paziņojumu par incidentu u. c.) fizisku nodošanu,

    veikt lietošanas zināšanu nodošanu, izmantojot apmācību seminārus un “ēnošanu”,

    veikt darbības zināšanu nodošanu, izmantojot apmācību seminārus un “ēnošanu”,

    nodot struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, atbildību par visiem pakalpojumiem aģentūrai eu-LISA,

    attiecībā uz pārņemšanas pasākumiem – mērķis ir veikt zināšanu nodošanu un apgūt tās:

    piedaloties zināšanu nodošanā, atbalsta un apmācību sesijās, ko sniedz struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu,

    analizējot un novērtējot statusu un pārņemtās informācijas izmantojamību. Ja tiek uzskatīts, ka informācija ir jāuzlabo, šo jautājumu pāradresē Komisijai,

    attiecīgā gadījumā organizējot, pārraugot un precizējot projekta paralēlo vadību (izmēģinājuma vadību),

    piedaloties ad hoc tehniskajās sanāksmēs ar struktūru, kas pārvalda e-CODEX sistēmu,

    sagatavojot, integrējot un augšupielādējot datus eu-LISA rīkos.]

    5.1.   Ievadsanāksme

    [Visas nodošanas un pārņemšanas darbības sākas ar ievadsanāksmi, kurā piedalās visas iesaistītās personas. Šajā sanāksmē tiek izklāstītas lomas un pienākumi, kā arī augsta līmeņa plānošana.]

    5.2.   Sinhronizācijas sanāksmes

    [Organizē regulāras vadības koordinācijas sanāksmes (katru otro nedēļu), kurās piedalās visas personas, lai sekotu līdzi nodošanas un pārņemšanas darbību statusam un lai struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, un eu-LISA varētu sinhronizēt savas darbības.]

    5.3.   Nodošanas plāns

    [Visas nodošanas darbības ir aprakstītas nodošanas plānā, t. i., šajā dokumentā.]

    5.4.   Resursu sākotnējā nodošana

    [Sākotnējā visu materiālu nodošana ir plānota nodošanas un pārņemšanas procesa sākumā. Tā ietvertu vismaz: lietojumprogrammu pakotņu jaunākās versijas (tajā skaitā dokumentāciju), atjauninātu programmatūru un dokumentācijas sarakstu un izvilkumu no paziņojumu par incidentu datubāzes (vai citā formātā).]

    5.4.1.    Lietojumprogrammas

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    5.4.2.    Dokumentācija

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    5.4.3.    Procedūras

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    5.4.4.    Darāmne (RfC, paziņojumi par incidentu, jautājumi utt.)

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    6.   RESURSU GALĪGĀ NODOŠANA

    [Atbildības nodošanas brīdī struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, nodrošina ikviena tāda resursa galīgo (atjaunināto) versiju, kas nodošanas un pārņemšanas periodā ir pārveidots, kā arī jaunu izvilkumu no paziņojumu par incidentu datubāzes (vai citā formātā).]

    6.1.   Lietojumprogrammas

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    6.2.   Dokumentācija

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    6.3.   Procedūras

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    6.4.   Darāmne (RfC, paziņojumi par incidentu, jautājumi utt.)

    [Šeit pievienot piegādājamo resursu sarakstu]

    7.   ZINĀŠANU NODOŠANA

    [Struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, zināšanu nodošana veic vairākos semināros un “ēnošanas” sesijā(-ās), kas notiek nodošanas un pārņemšanas periodā. Šāda pieeja un atbalsts pēcnodošanas periodā nodrošinās pilnīgu darbības zināšanu nodošanu.

    Visi semināri tiks balstīti uz īpašām prezentācijām/dokumentiem, kuri ir no iepriekšējām apmācībām vai kurus pēc pasūtījuma sagatavojusi struktūra, kas pārvalda e-CODEX sistēmu. Prezentācijas piegādā eu-LISA vienu nedēļu pirms katra semināra.]

    8.   NODOŠANAS KONTAKTINFORMĀCIJA

    [Šeit pievienot kontaktinformāciju]

    9.   PĀRŅEMŠANAS KONTAKTINFORMĀCIJA

    [Šeit pievienot kontaktinformāciju]

    10.    Eu-LISA INFRASTRUKTŪRAS VAJADZĪBAS

    10.1.   Lietojumprogrammas

    10.2.   Aparatūras/sistēmas prasības

    10.3.   COTS (komercializēti standarta izstrādājumi)

    11.   DROŠĪBAS PRASĪBAS

    [Šajā iedaļā ir jāapraksta pasākumi, kas aģentūrai eu-LISA jāievieš, aptverot šādus elementus:

    vispārējā drošības pārvaldība projekta līmenī,

    drošības pārvaldība sistēmas līmenī, kura ietverot drošības pasākumus visas e-CODEX sistēmas un visu tās sastāvdaļu, tajā skaitā infrastruktūras, līmenī,

    drošības pārvaldība lietojumprogrammu līmenī, kura ietverot lietojumprogrammas eu-LISA darbību jomā,

    drošības pārvaldība tīkla līmenī,

    lietotāju pārvaldības procesi un procedūras autorizēto lietotāju saraksta, lietotāju akreditācijas datu, piekļuves tiesību un autorizāciju pārvaldībai, atjaunināšanai un uzturēšanai.

    Turklāt un ja saņemts attiecīgs lūgums, eu-LISA būtu jāspēj sniegt šādus dokumentus:

    drošības politiku,

    drošības plānu,

    lietotāju pārvaldības drošības pasākumus,

    darbības nepārtrauktības plānu, tajā skaitā “Negadījuma seku novēršanas plāna” (DRP) prasības.]

    12.   SEMINĀRU GRAFIKS

    12.1.   Vispārīgs seminārs par visiem pakalpojumiem

    [Datums

    Norādīt datumu

    Ilgums

    Norādīt ilgumu

    Vieta

    Norādīt vietu

    Mērķgrupa

    Visas

    Darbības joma

    Ievads un funkcionāls pārskats par visām e-CODEX lietojumprogrammām un pakalpojumiem.]

    12.2.   Palīdzības dienesta un darbību seminārs

    [Datums

    Norādīt datumu

    Ilgums

    Norādīt ilgumu

    Vieta

    Norādīt vietu

    Mērķgrupa

    Palīdzības dienesta komanda

    Darbības joma

    Atbalsts, incidentu apstrāde, ziņošana, paziņojumi, drošības pārvaldība utt.]

    12.3.   Uzstādīšanas un testēšanas semināri

    12.3.1.    Uzstādīšana

    [Datums

    Norādīt datumu

    Ilgums

    Norādīt ilgumu

    Vieta

    Norādīt vietu

    Mērķgrupa

    Tehniskā komanda

    Darbības joma

    Laidienu un ielāpu instalēšana]

    12.3.2.    Testēšana

    [Datums

    Norādīt datumu

    Ilgums

    Norādīt ilgumu

    Vieta

    Norādīt vietu

    Mērķgrupa

    Testēšanas komanda

    Darbības joma

    Visu lietojumprogrammu testēšana]

    12.3.3.    Semināri par citiem tematiem

    [Datums

    Norādīt datumu

    Ilgums

    Norādīt ilgumu

    Vieta

    Norādīt vietu

    Mērķgrupa

    Ad hoc

    Darbības joma

    Visi pārējie jautājumi]

    12.3.4.    Jautājumu un atbilžu un “ēnošanas” semināri

    [Datums

    Norādīt datumu

    Ilgums

    Norādīt ilgumu

    Vieta

    Norādīt vietu

    Mērķgrupa

    Ad hoc

    Darbības joma

    Atkarībā no temata darbības jomā]

    13.   SEKMĪGA NODOŠANAS PROCESA UN ŠĀ PROCESA SEKMĪGASPABEIGŠANAS KRITĒRIJI

    [Jāuzskaita saskaņā ar pielikuma 5. un 6. nodaļā un Regulas (ES) 2022/850 (2) * 6. panta 1. punkta b) apakšpunktā norādītajā īstenošanas aktā minētajiem kritērijiem.]

    14.   “ĒNOŠANAS” PERIODS, ATBILDĪBAS NODOŠANA UN PĒCNODOŠANAS PERIODS

    15.   PLĀNOŠANA

    15.1.   Augsta līmeņa plānošana

    [Var būt diagramma ar svarīgiem atskaites punktiem]

    15.2.   Detalizētā plānošana

    [Mpp datnes veidā]

    16.   PĀRŅEMŠANAS TESTU PLĀNS

    [Pārņemšanas testu process ietver tādu testpiemēru izpildi, kas sagatavoti, lai pierādītu, ka ir apgūtas darbības zināšanas un ir gatavība pārņemt paredzētās darbības.

    Katru testpiemēru piešķir noteiktai(-ām) komandai(-ām), un katras komandas dalībniekam(-iem) jāsadarbojas, lai veiktu konkrētu darbību izpildi. Testu izpildītāja uzdevums ir veikt šajā testu plānā noteikto testpiemēru izpildi, interpretēt un dokumentēt katra testpiemēra rezultātu.

    Pieņemšanas kritēriji ir noteikti pielikumā.

    Testpiemēriem jāaptver visi nodošanas un pārņemšanas pieejā uzskaitītie elementi.

    Nodošanas un pārņemšanas procesa laikā testu plānu var attiecīgi uzlabot, un vajadzības gadījumā var pievienot sīki izstrādātus testpiemērus.

    Testa ziņojumā norāda katra testa rezultātu.]

    17.   NODOŠANAS MATERIĀLS

    [Sīki izstrādāts tādu materiālu saraksts, kas identificēti nodošanas un pārņemšanas ietvaros un kas tiks darīti pieejami aģentūrai eu-LISA.]

    18.   NOTEIKUMI PAR INTELEKTUĀLĀ ĪPAŠUMA TIESĪBĀM UN LIETOŠANAS TIESĪBĀM

    [Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, izsmeļošs paziņojums par intelektuālā īpašuma un lietošanas tiesībām attiecībā uz visām e-CODEX sistēmas sastāvdaļām un atbalsta programmatūras produktiem, dokumentāciju un citiem resursiem, kuri uzskaitīti Regulas (ES) 2022/850 pielikumā.

    Struktūras, kas pārvalda e-CODEX sistēmu, deklarācija, ka tā un tās dalībnieki likumīgi spēj nodot aģentūrai eu-LISA visas iepriekš minētās intelektuālā īpašuma tiesības un lietošanas tiesības tādā veidā, lai eu-LISA varētu veikt savus pienākumus saskaņā ar Regulas (ES) 2022/850 7. pantu.]


    (1)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2022/850 (2022. gada 30. maijs) par datorizētu sistēmu pārrobežu elektroniskai datu apmaiņai tiesu iestāžu sadarbības civillietās un krimināllietās jomā (e-CODEX sistēma) un ar ko groza Regulu (ES) 2018/1726 (OV L 150, 1.6.2022., 1. lpp.).

    (2)  Eiropas Parlamenta un Padomes Regula (ES) 2022/850 (2022. gada 30. maijs) par datorizētu sistēmu pārrobežu elektroniskai datu apmaiņai tiesu iestāžu sadarbības civillietās un krimināllietās jomā (e-CODEX sistēma) un ar ko groza Regulu (ES) 2018/1726 (OV L 150, 1.6.2022., 1. lpp.).


    Top