This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32015Q0618(02)
Legal aid form — General Court
Pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapa – Vispārējā tiesa
Pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapa – Vispārējā tiesa
OV L 152, 18.6.2015, p. 31–43
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
18.6.2015 |
LV |
Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis |
L 152/31 |
PIETEIKUMA PAR JURIDISKO PALĪDZĪBU VEIDLAPA
VISPĀRĒJĀ TIESA
1) Atbilstošās tiesību normas
Noteikumi par juridisko palīdzību ir ietverti Vispārējās tiesas Reglamentā (146.–150. pants) un Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktiskajos noteikumos (16.–18., 31., 48., 54., 133., 134. un 238.–248. punkts).
Vispārējās tiesas Reglaments un Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktiskie noteikumi ir pieejami Eiropas Savienības Tiesas interneta vietnē (http://curia.europa.eu) iedaļā “Vispārējā tiesa/Process”.
2) Noteikumi par pārstāvību Vispārējā tiesā
Lai celtu prasību Vispārējā tiesā, ikviena fiziska vai juridiska persona ir jāpārstāv advokātam, kas ir tiesīgs praktizēt dalībvalsts vai citas valsts, kura ir Līguma par Eiropas Ekonomikas zonu līgumslēdzēja puse, tiesā (Reglamenta 51. pants). Minētajā tiesību normā ir paredzēts princips, saskaņā ar kuru prasītāju obligāti ir jāpārstāv advokātam.
Ja šī persona sava ekonomiskā stāvokļa dēļ pilnībā vai daļēji nespēj segt tiesāšanās izmaksas, Reglamentā ir paredzēts, ka tai ir tiesības saņemt juridisko palīdzību (Reglamenta 146. panta 1. punkts). Atšķirībā no prasības, kuru var iesniegt tikai advokāts, kas pārstāv prasītāju, pieteikums par juridisko palīdzību var tikt iesniegts ar advokāta palīdzību vai bez tās.
3) Vispārējās tiesas kompetence un pieņemamības nosacījumi
Vispārējā tiesa nevar piešķirt juridisko palīdzību, ja prasības, attiecībā uz kuru šo palīdzību lūdz, izskatīšana un izlemšana acīmredzami nav šīs tiesas kompetencē (Reglamenta 146. panta 2. punkts).
Saskaņā ar Līgumiem un Protokolu par Eiropas Savienības Tiesas statūtiem Vispārējās tiesas kompetencē ir izskatīt un izlemt:
— |
tiešās prasības, kuras cēlušas privātpersonas un dalībvalstis (1), lai panāktu Savienības iestāžu un struktūru aktu atcelšanu, lai atzītu minēto iestāžu un struktūru prettiesisku bezdarbību vai lai panāktu radītā kaitējuma novēršanu, kā arī prasības, kas celtas, pamatojoties uz šķīrējklauzulu, |
— |
prasības atcelt lēmumus, ko pieņēmušas Iekšējā tirgus saskaņošanas biroja (preču zīmes, paraugi un modeļi) (ITSB) un Kopienas Augu šķirņu biroja (CPVO) apelācijas padomes, |
— |
apelācijas sūdzības par Eiropas Savienības Civildienesta tiesas nolēmumiem. |
Līdz ar to pieteikums par juridisko palīdzību tiks noraidīts tādēļ, ka Vispārējās tiesas kompetencē nav izskatīt un izlemt prasību, ja pieteikums ir iesniegts, lai:
— |
apstrīdētu valsts iestāžu (neatkarīgi no tā, vai tās ir administratīvās vai tiesu iestādes) pieņemtā akta tiesiskumu, |
— |
apstrīdētu lēmumu, ko pieņēmusi kāda starptautiska instance, kura neietilpst Eiropas Savienības iestāžu sistēmā (piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesa). |
Tāpat juridiskā palīdzība nevar tikt piešķirta, ja prasība, attiecībā uz kuru lūdz palīdzību, šķiet acīmredzami nepieņemama vai acīmredzami juridiski nepamatota (Reglamenta 146. panta 2. punkts).
No tā tostarp izriet, ka pieteikums, kas iesniegts pirms prasības, uz kuru tas attiecas, bet pēc minētās prasības celšanas termiņa beigām, tiks noraidīts, jo prasība tiktu noraidīta kā nepieņemama novēlošanās dēļ.
4) Pieteikuma par juridisko palīdzību obligātā veidlapa
Pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapa, kas publicēta Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī, ir pieejama Eiropas Savienības Tiesas interneta vietnē iedaļā “Vispārējā tiesa/Process”.
Lai iesniegtu pieteikumu par juridisko palīdzību – gan pirms prasības celšanas, gan tiesvedības laikā –, obligāti ir jāizmanto šī veidlapa. Pieteikumu par juridisko palīdzību, kas iesniegts, neizmantojot veidlapu, neņem vērā (Reglamenta 147. pants un Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktisko noteikumu 238. punkts).
Pieteikumu par juridisko palīdzību, kas iesniegts pēc tam, kad Vispārējā tiesa ir pieņēmusi nolēmumu par prasību, uz kuru attiecas šis pieteikums, neņem vērā.
5) Pieteikuma par juridisko palīdzību saturs un apliecinošie dokumenti
Pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapas mērķis ir ļaut Vispārējai tiesai atbilstoši Reglamenta 147. panta 3. un 4. punktam iegūt nepieciešamo informāciju, lai lietderīgi lemtu par pieteikumu par juridisko palīdzību. Tās ir:
— |
ziņas par pieteikuma iesniedzēja ekonomisko stāvokli un, |
— |
gadījumā, ja prasība vēl nav celta, ziņas par minētās prasības priekšmetu, lietas faktiem un ar tiem saistīto argumentāciju (Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktisko noteikumu 241. punkts). |
a) Pieteikuma iesniedzēja ekonomiskais stāvoklis
Pieteikumam par juridisko palīdzību jāpievieno visa informācija un apliecinošie dokumenti, kas ļauj novērtēt pieteikuma iesniedzēja ekonomisko stāvokli, piemēram, kompetentās valsts iestādes izziņa, kas apliecina šo ekonomisko stāvokli (Reglamenta 147. panta 3. punkts).
Pieteikuma iesniedzēja finansiālās spējas tiek izvērtētas, pamatojoties uz pierādījumiem, kas apliecina tā trūcīgumu:
— |
fiziska persona tātad nedrīkst sniegt Vispārējai tiesai vienīgi norādes attiecībā uz saviem ienākumiem, bet viņai turklāt ir jāiesniedz, piemēram, nodokļu deklarācijas, algas izraksti, sociālās palīdzības vai bezdarba apdrošināšanas dienesta izziņas, bankas izziņas vai kontu izraksti, kā arī ziņas, kas ļauj novērtēt viņas kapitālu (kustamā vai nekustamā īpašuma vērtība), |
— |
juridiska persona nedrīkst vienīgi norādīt uz savu nespēju maksāt, bet tai ir jāsniedz informācija par tās juridisko formu, par to, vai tā darbojas peļņas gūšanas nolūkā vai ne, par tās dalībnieka(-u) vai akcionāru finansiālajām spējām, kā arī, piemēram, ir jāiesniedz finanšu pārskati vai jebkādi citi dokumenti, kas apliecina tās grāmatvedības stāvokli, kā arī visi pierādījumi, lai pamatotu apgalvojumus par maksātnespēju, sanāciju, maksājumu pārtraukšanu vai likvidāciju ar tiesas nolēmumu. |
Ar deklarāciju, ko sagatavojis un parakstījis pats pieteikuma iesniedzējs, nepietiek, lai pierādītu trūcīgumu.
Veidlapā norādītās ziņas attiecībā uz pieteikuma iesniedzēja ekonomisko stāvokli un apliecinošie dokumenti, kas apstiprina šīs ziņas, ir paredzēti, lai sniegtu pilnīgu priekšstatu par tā ekonomisko stāvokli.
Pieteikums, ar kuru juridiski pietiekami nav pierādīta pieteikuma iesniedzēja nespēja segt tiesāšanās izmaksas, tiks noraidīts.
b) Iecerētās prasības priekšmets
Ja pieteikums par juridisko palīdzību tiek iesniegts pirms prasības, uz kuru tas attiecas, celšanas, pieteikuma iesniedzējam īsi ir jāizklāsta iecerētās prasības priekšmets, lietas fakti un argumenti, kurus tas paredz izvirzīt prasības pamatošanai. Šim nolūkam pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapā ir paredzēta attiecīga iedaļa.
Jāpievieno visu apliecinošo dokumentu, kuriem ir nozīme, lai novērtētu iecerētās prasības pieņemamību un pamatotību, kopijas. Var iesniegt, piemēram, saraksti ar paredzēto atbildētāju vai, ja runa ir par prasību atcelt tiesību aktu, lēmumu, kura tiesiskums tiek apstrīdēts.
Pienācīgi aizpildītai pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapai un apliecinošiem dokumentiem jābūt saprotamiem pašiem par sevi.
c) Papildinājumi
Pieteikumu par juridisko palīdzību nevar papildināt, vēlāk iesniedzot papildinājumus. Ja šādi papildinājumi būs iesniegti, Vispārējai tiesai to nelūdzot, tie tiks noraidīti. Līdz ar to ir svarīgi veidlapā iekļaut visu vajadzīgo informāciju un pievienot visu to dokumentu kopijas, ar ko šo informāciju var pierādīt.
Tomēr izņēmuma gadījumos vēlāk var tikt pieņemti apliecinoši dokumenti, kas domāti, lai pierādītu pieteikuma iesniedzēja trūcīgumu, ja tiek sniegti atbilstoši paskaidrojumi par to novēlotu iesniegšanu (Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktisko noteikumu 246. punkts).
6) Pieteikuma iesniegšana
a) Iesniegšana, ko veic pats pieteikuma iesniedzējs
Pieteikuma par juridisko palīdzību iesniedzējam, kuru nepārstāv advokāts, pienācīgi aizpildīta un parakstīta veidlapa papīra formā, kā arī tajā minētie apliecinošie dokumenti ir jānosūta vai jāiesniedz Vispārējās tiesas kancelejā, kurai ir šāda adrese:
Eiropas Savienības Vispārējās tiesas kanceleja |
Rue du Fort Niedergrünewald |
2925 Luxembourg |
Pirms pienācīgi aizpildīta un parakstīta veidlapa papīra formā tiek nosūtīta uz kanceleju vai iesniegta uz vietas, šis dokuments var tikt nosūtīts pa faksu uz šādu numuru: +352 43032100.
Ja pienācīgi aizpildīta un parakstīta veidlapa ir nosūtīta pa faksu:
— |
to izskata, sākot tikai no brīža, kad kanceleja ir saņēmusi oriģināleksemplāru, |
— |
iesniegšanas pa faksu datums ir uzskatāms par veidlapas iesniegšanas datumu, ja vien pa faksu nosūtītais oriģināleksemplārs, kas ietver pašrocīgi rakstītu parakstu, tiek saņemts kancelejā vēlākais desmit dienu laikā pēc šīs nosūtīšanas pa faksu; ja oriģināleksemplārs netiek iesniegts minētajā desmit dienu termiņā, par iesniegšanas datumu ir uzskatāms datums, kurā kancelejā ir faktiski saņemts oriģināleksemplārs, |
— |
oriģināleksemplārs ir jānosūta nekavējoties, tūlīt pēc nosūtīšanas pa faksu, neizdarot nekādus, pat nelielus, labojumus vai grozījumus, |
— |
gadījumā, ja veidlapas oriģināleksemplārs, kas ietver pašrocīgi rakstītu parakstu, un iepriekš pa faksu kancelejā saņemtā kopija atšķiras, kā iesniegšanas datumu ņem vērā tikai datumu, kurā iesniegts parakstītais veidlapas oriģināleksemplārs. |
b) Iesniegšana, ko veic pieteikuma iesniedzēja advokāts
Ja pieteikuma par juridisko palīdzību veidlapas iesniegšanas laikā pieteikuma par juridisko palīdzību iesniedzēju pārstāv advokāts, šis pēdējais var iesniegt veidlapu Vispārējās tiesas kancelejā vai nu papīra formā, attiecīgā gadījumā pēc šīs veidlapas nosūtīšanas pa faksu, vai arī ar lietojumprogrammu e-Curia, ievērojot “Lietojumprogrammas e-Curia lietošanas noteikumos” ietvertās prasības (Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktisko noteikumu 240. punkts).
Ja pienācīgi aizpildīta un parakstīta veidlapa tiek nosūtīta pa faksu, ir piemērojama iepriekš a) punktā norādīta informācija.
c) Veidlapas parakstīšana
Neskarot gadījumus, kad veidlapu iesniedz advokāts ar lietojumprogrammu e-Curia, veidlapa ir pašrocīgi jāparaksta pieteikuma iesniedzējam, ja tas to iesniedz pats, vai tā advokātam, ja pieteikuma iesniedzējs ir pārstāvēts. Pieteikums, kas neietver pašrocīgi rakstītu parakstu, netiks izskatīts.
7) Prasības celšanas termiņa apturēšana un atjaunošana
Pieteikuma par juridisko palīdzību iesniegšana attiecībā uz personu, kas to iesniegusi, aptur prasības celšanai paredzēto termiņu līdz dienai, kad tiek izsniegts rīkojums par šo pieteikumu, vai, ja šajā rīkojumā nav norīkots advokāts pieteikuma par juridisko palīdzību iesniedzēja pārstāvībai, līdz dienai, kad tiek izsniegts rīkojums, ar kuru norīko advokātu, kam jāpārstāv pieteikuma iesniedzējs (Reglamenta 147. panta 7. punkts).
Tādējādi, kamēr Vispārējā tiesa izskata pieteikumu par juridisko palīdzību, prasības celšanas termiņš netiek skaitīts.
Pēc rīkojuma par pieteikumu par juridisko palīdzību izsniegšanas vai, ja šajā rīkojumā nav norīkots advokāts pieteikuma par juridisko palīdzību iesniedzēja pārstāvībai, pēc rīkojuma, ar kuru norīko advokātu, kam jāpārstāv pieteikuma iesniedzējs, izsniegšanas prasības pieteikuma celšanai paredzētā termiņa atlikusī daļa var izrādīties ārkārtīgi īsa. Līdz ar to juridiskās palīdzības saņēmējam, kuru pienācīgi pārstāv advokāts, ir ieteicams pievērst īpašu uzmanību likumiskā termiņa ievērošanai (Vispārējās tiesas Reglamenta izpildes praktisko noteikumu 248. punkts).
8) Papildu precizējums
Iesniegto apliecinošo dokumentu oriģināleksemplārus atpakaļ neatdod. Līdz ar to ir ieteicams iesniegt apliecinošo dokumentu fotokopijas.
PIETEIKUMS PAR JURIDISKO PALĪDZĪBU
VISPĀRĒJĀ TIESA
PIETEIKUMA PAR JURIDISKO PALĪDZĪBU IESNIEDZĒJS
FIZISKA PERSONA
Kundze
Kungs
Jūsu uzvārds: …
Jūsu vārdi: …
Jūsu adrese: …
Pasta indekss: … Pašvaldība: …
Valsts: …
Tālrunis (nav obligāts): …
Fakss (nav obligāts): …
Elektroniskais pasts (nav obligāts): …
Jūsu pašreizējā nodarbošanās vai stāvoklis: …
JURIDISKA PERSONA (2)
Nosaukums: …
Juridiskā forma: …
Subjekts ar peļņas gūšanas mērķi: |
☐ Jā |
☐ Nē |
Adrese: …
Pasta indekss: … Pašvaldība: …
Valsts: …
Tālrunis (nav obligāts): …
Fakss (nav obligāts): …
Elektroniskais pasts (nav obligāts): …
LIETAS DALĪBNIEKS, PRET KURU JŪS VĒLATIES CELT PRASĪBU (3)
Jūsu uzmanība vēlreiz tiek vērsta uz to, ka Vispārējās tiesas kompetencē ir izskatīt un izlemt lietas starp fiziskām vai juridiskām personām, no vienas puses, un kādu Savienības iestādi vai struktūru, no otras puses. Tā nevar pārbaudīt tādu lēmumu tiesiskumu, kurus pieņēmušas:
— |
starptautiskas instances, kas neietilpst Eiropas Savienības iestāžu sistēmā, piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesa, |
— |
dalībvalsts iestādes, |
— |
valsts tiesas. |
Precizējiet lietas dalībnieku(-us), pret kuru(-iem) ir paredzēts celt prasību:
ATBILDĒTĀJS(-I) |
ADRESE |
… |
|
… |
|
Ja pietrūkst vietas, papildiniet šo sarakstu uz baltas papīra lapas, kuru pievienojiet savam pieteikumam. |
PRASĪBAS PRIEKŠMETS (4)
Ja pieteikumu par juridisko palīdzību iesniedz pirms prasības celšanas, pieteikuma iesniedzējam īsi ir jāizklāsta iecerētās prasības priekšmets, lietas fakti un argumenti, kas pamato prasību. Pieteikumam jāpievieno dokumenti, kas apliecina minēto (Reglamenta 147. panta 4. punkts).
Aprakstiet prasības, ko jūs vēlaties celt, priekšmetu, lietas faktus un argumentus, kuri pamato prasību:
Visi apliecinošie dokumenti, kuriem ir nozīme, lai novērtētu iecerētās prasības pieņemamību un pamatotību, ir jāpievieno šai veidlapai un jānorāda apliecinošo dokumentu sarakstā.
Iesniegto apliecinošo dokumentu oriģināleksemplārus atpakaļ neatdod.
PIETEIKUMA IESNIEDZĒJA EKONOMISKAIS STĀVOKLIS
FIZISKA PERSONA
LĪDZEKĻI
Pieteikumam par juridisko palīdzību jāpievieno visa informācija un apliecinošie dokumenti, kas ļauj novērtēt pieteikuma iesniedzēja ekonomisko stāvokli, piemēram, kompetentās valsts iestādes izziņa, kas apliecina šo ekonomisko stāvokli (Reglamenta 147. panta 3. punkts).
— |
Ja pieteikuma iesniegšanas brīdī jūsu līdzekļu stāvoklis pēdējā gada laikā nav mainījies, vērā ņem tos līdzekļus, kurus jūs esat deklarējis valsts iestādēm attiecībā uz pēdējā kalendārā gada laika posmu no 1. janvāra līdz 31. decembrim. |
— |
Ja jūsu finansiālais stāvoklis ir mainījies, tiek ņemti vērā jūsu pašreizējie līdzekļi, sākot no šī gada 1. janvāra līdz jūsu pieteikuma iesniegšanas dienai. |
|
Jūsu līdzekļi |
Jūsu laulātā(-ās), partnera(-es) vai kopdzīves partnera(-es) līdzekļi |
Citas personas, kas parasti dzīvo pie jums (apgādājams bērns vai cita persona), līdzekļi. Precizējiet: … |
|
a. |
Nav ienākumu |
|
|
|
b. |
Algas, ar nodokli apliekamās neto algas (kas norādītas jūsu algas lapā) |
|
|
|
c. |
Ienākumi, kas gūti pašnodarbinātas personas statusā (ienākumi no lauksaimniecības, rūpniecības vai tirdzniecības, vai nekomerciālām darbībām) |
|
|
|
d. |
Ģimenes pabalsti |
|
|
|
e. |
Bezdarbnieka pabalsti |
|
|
|
f. |
Dienas naudas (slimība, maternitāte, arodslimība, nelaimes gadījums darbā) |
|
|
|
g. |
Visu veidu pensijas, ikgadējie pabalsti un pensijas, ko maksā priekšlaicīgi pensijā aizgājušām personām |
|
|
|
h. |
Uzturlīdzekļi (summa, kas jums faktiski izmaksāta) |
|
|
|
i. |
Citi līdzekļi (piem., īres maksa, ko jūs esat saņēmis(-usi), ienākumi no kapitāla, ienākumi no kustamas mantas…) |
|
|
|
Ja pietrūkst vietas, papildiniet šo sarakstu uz baltas lapas, kuru pievienojiet savam pieteikumam. |
Norādiet jums piederošas kustamas mantas (akcijas, obligācijas, kapitāls…) veidu un vērtību un nekustamas mantas (māja, zeme…) adresi un vērtību, pat ja tā nenes peļņu:
IZDEVUMI
Norādiet bērnus un personas, kas ir jūsu apgādībā vai kas parasti dzīvo kopā ar jums:
Uzvārds(-i) un vārdi |
Radniecības saite (piem., dēls, brāļadēls/māsasdēls, māte) |
Dzimšanas datums (dd/mm/gggg) |
… |
… |
…/…/… |
… |
… |
…/…/… |
… |
… |
…/…/… |
… |
… |
…/…/… |
Ja jums pietrūkst vietas, papildiniet šo sarakstu uz baltas lapas, kuru pievienojiet savam pieteikumam. |
Norādiet uzturlīdzekļus, ko jūs maksājat trešajām personām:
Ja vēlaties, sniedziet papildinformāciju par savu stāvokli vai nu saistībā ar līdzekļiem, vai arī sedzamajiem izdevumiem:
Šeit sniegtā informācija ir jāapstiprina ar apliecinošiem dokumentiem, kuri ļauj novērtēt jūsu ekonomisko stāvokli (Reglamenta 147. panta 3. punkts).
Šai veidlapai jāpievieno apliecinošo dokumentu saraksts, tostarp attiecīgā gadījumā kompetentās valsts iestādes izziņa, kas apliecina šo ekonomisko stāvokli.
Iesniegto apliecinošo dokumentu oriģināleksemplārus atpakaļ neatdod.
JURIDISKA PERSONA
Ja juridiskā palīdzība tiek lūgta par labu juridiskai personai, pievienojiet šim pieteikumam nesenu tās juridiskās pastāvēšanas pierādījumu (izraksts no komercreģistra, izraksts no apvienību reģistra vai jebkāds cits dokuments, kam ir publiska ticamība) (Reglamenta 147. panta 5. punkts, to aplūkojot kopsakarā ar 78. panta 3. punktu).
Aprakstiet pieteikuma iesniedzēja, kā arī attiecīgā gadījumā tā dalībnieku vai akcionāru ekonomisko stāvokli:
Šeit sniegtā informācija ir jāapstiprina ar apliecinošiem dokumentiem, kuri ļauj novērtēt pieteikuma iesniedzēja, kā arī attiecīgā gadījumā tā dalībnieku vai akcionāru ekonomisko stāvokli (Reglamenta 147. panta 3. punkts).
Šai veidlapai jāpievieno apliecinošo dokumentu saraksts, tostarp attiecīgā gadījumā kompetentas valsts iestādes izziņa, kas apliecina šo ekonomisko stāvokli.
Iesniegto apliecinošo dokumentu oriģināleksemplārus atpakaļ neatdod.
PRIEKŠLIKUMS PAR IESPĒJAMO ADVOKĀTU
Ja jūs esat izvēlējies(-usies) advokātu, kurš ir tiesīgs praktizēt dalībvalsts vai citas valsts, kura ir EEZ līguma līgumslēdzēja puse, tiesā, jāsniedz šādas ziņas:
|
Advokāts: … |
|
Adrese: … |
|
Pasta indekss: … Pašvaldība: … |
|
Valsts: … |
|
Tālrunis: … |
|
Fakss (nav obligāts): … |
APLIECINĀJUMS AR ZVĒRESTU
Es, zemāk parakstījies(-usies), ar zvērestu apliecinu, ka šajā pieteikumā par juridisko palīdzību sniegtās ziņas ir patiesas:
Datums: …/…/…
Pieteikuma iesniedzēja vai advokāta paraksts:
APLIECINOŠO DOKUMENTU SARAKSTS
Apliecinošie dokumenti, kuri ļauj novērtēt jūsu ekonomisko stāvokli:
|
Ja prasība vēl nav celta, apliecinošs(-i) dokuments(-i), kam ir nozīme, lai novērtētu iecerētās prasības pieņemamību un pamatotību:
|
(1) Izņemot lietas, kas saskaņā ar Statūtiem ir rezervētas Tiesai, un tās, kas ir Eiropas Savienības Civildienesta tiesas kompetencē.
(2) Lūdzam pievienot šim pieteikumam nesenu jūsu juridiskās pastāvēšanas pierādījumu (izraksts no komercreģistra, izraksts no apvienību reģistra vai jebkāds cits dokuments, kam ir publiska ticamība).
(3) Ja prasība un pieteikums par juridisko palīdzību tiek iesniegti vienlaicīgi vai pieteikums par juridisko palīdzību tiek iesniegts pēc prasības celšanas, iedaļa “Lietas dalībnieks, pret kuru jūs vēlaties celt prasību” nav jāaizpilda.
(4) Ja prasība un pieteikums par juridisko palīdzību tiek iesniegti vienlaicīgi vai pieteikums par juridisko palīdzību tiek iesniegts pēc prasības celšanas, iedaļa “Prasības priekšmets” nav jāaizpilda.
(5) Ja tiek atzīmēts šis lauciņš, pieteikuma iesniedzējam jāpaskaidro, kādā veidā viņš sev nodrošina iztiku.