Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 42010X0630(04)

    Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisijas (ANO/EEK) Noteikumi Nr. 91 — Vienoti noteikumi par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju sānu gabarītgaismas lukturu apstiprināšanu

    OV L 164, 30.6.2010, p. 69–91 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (HR)

    Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 07/01/2012

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2010/91(2)/oj

    30.6.2010   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 164/69


    Saskaņā ar starptautisko publisko tiesību normām juridisks spēks ir tikai ANO/EEK dokumentu oriģināliem. Šo noteikumu statuss un spēkā stāšanās datums jāpārbauda ANO/EEK statusa dokumenta TRANS/WP.29/343 jaunākajā redakcijā, kas pieejama šādā tīmekļa vietnē:

    http://www.unece.org/trans/main/wp29/wp29wgs/wp29gen/wp29fdocstts.html

    Apvienoto Nāciju Organizācijas Eiropas Ekonomikas komisijas (ANO/EEK) Noteikumi Nr. 91 — Vienoti noteikumi par mehānisko transportlīdzekļu un to piekabju sānu gabarītgaismas lukturu apstiprināšanu

    Ar visiem grozījumiem līdz

    noteikumu sākotnējās redakcijas 11. papildinājumam, kas stājas spēkā 2008. gada 15. oktobrī

    SATURA RĀDĪTĀJS

    NOTEIKUMI

    1.

    Darbības joma

    2.

    Definīcijas

    3.

    Apstiprinājuma pieteikums

    4.

    Marķējums

    5.

    Apstiprinājums

    6.

    Vispārīgas specifikācijas

    7.

    Izstarotās gaismas stiprums

    8.

    Izstarotās gaismas krāsa

    9.

    Testa procedūra

    10.

    Sānu gabarītgaismas luktura tipa izmaiņas un apstiprinājuma paplašināšana

    11.

    Ražošanas atbilstība

    12.

    Sankcijas par ražošanas neatbilstību

    13.

    Pilnīga ražošanas izbeigšana

    14.

    To tehnisko dienestu nosaukums un adrese, kas atbildīgi par apstiprināšanas testu veikšanu, kā arī administratīvo struktūrvienību nosaukums un adrese

    15.

    Pārejas noteikumi

    PIELIKUMI

    1. pielikums –

    Minimālie leņķi, kas nepieciešami gaismas sadalei telpā

    2. pielikums –

    Paziņojums par apstiprinājumu, apstiprinājuma atteikumu, paplašināšanu, atsaukšanu, vai SM1/SM2 marķējuma sānu gabarītgaismas lukturu tipa pilnīgu ražošanas izbeigšanu

    3. pielikums –

    Apstiprinājuma marķējuma izvietojums

    4. pielikums –

    Fotometriskie mērījumi

    5. pielikums –

    Izstarotās gaismas krāsa: krāsu koordinātu gaisma

    6. pielikums –

    Prasību minimums ražošanas atbilstības kontroles procedūrām

    7. pielikums –

    Prasību minimums, kas jāievēro inspektoram, ņemot paraugus

    1.   DARBĪBAS JOMA

    Šie noteikumi attiecas uz sānu gabarītgaismas lukturiem, kas paredzēti M, N, O un T kategorijas transportlīdzekļiem (1).

    2.   DEFINĪCIJAS

    2.1.

    Uz šiem noteikumiem attiecas definīcijas, kas norādītas Noteikumos Nr. 48 un to grozījumu sērijās, kas ir spēkā dienā, kad ir iesniegts tipa apstiprinājuma pieteikums.

    2.2.

    “Sānu gabarītgaismas lukturis” ir lukturis, ko izmanto, lai norādītu transportlīdzekļa atrašanās vietu, skatoties uz transportlīdzekli no sāniem.

    2.3.

    “Sānu gabarītgaismas lukturu dažādi tipi” ir lukturi, kas atšķiras pēc šādām būtiskām pazīmēm:

    a)

    tirdzniecības nosaukums vai preču zīme;

    b)

    optiskās sistēmas raksturlielumi (stipruma līmenis, gaismas sadales leņķi, kvēlspuldzes kategorija, gaismas avota modulis utt.).

    Kvēlspuldzes krāsas vai jebkura filtra krāsas maiņa nav tipa maiņa.

    2.4.

    Šajos noteikumos atsauces uz standarta kvēlspuldzi(-ēm) un Noteikumiem Nr. 37 ir atsauces uz Noteikumiem Nr. 37 un to grozījumu sērijām, kas ir spēkā dienā, kad ir iesniegts tipa apstiprinājuma pieteikums.

    3.   APSTIPRINĀJUMA PIETEIKUMS

    3.1.

    Pieteikumu apstiprināšanai iesniedz tirdzniecības nosaukuma vai preču zīmes turētājs vai tā pienācīgi pilnvarots pārstāvis.

    Pēc pieteikuma iesniedzēja izvēles norāda, vai ierīci uz transportlīdzekļa var uzstādīt ar atskaites asu dažādu nolieci pret transportlīdzekļa atskaites plaknēm un pret zemi un vai tā griežas ap savu atskaites asi; šos dažādos uzstādīšanas noteikumus norāda paziņojuma veidlapā. Tajā norāda:

    3.1.1.

    vai sānu gabarītgaismas lukturis paredzēts dzeltenas vai sarkanas gaismas izstarošanai.

    3.2.

    Katra sānu gabarītgaismas luktura tipa pieteikumam pievieno:

    3.2.1.

    rasējumus trīs eksemplāros, kas ir pietiekami detalizēti, lai ļautu atpazīt luktura tipu un lai tajos būtu ģeometriski norādīts, kādā(-ās) pozīcijā(-ās) tos var uzstādīt uz transportlīdzekļa; novērošanas asi, kas testos izmantojama kā atskaites ass (horizontālais leņķis H = 0°, vertikālais leņķis V = 0°); punktu, kas minētajos testos izmantojams kā atskaites punkts; vertikālās un horizontālās pieskares attiecībā pret apgaismojošo virsmu un to attālumi no luktura atskaites punkta. Rasējumos norāda vietu, kas paredzēta apstiprinājuma numuram un papildu simboliem saistībā ar apstiprinājuma marķējuma apli;

    3.2.2.

    īsu tehnisku aprakstu (izņemot lukturus ar nenomaināmiem gaismas avotiem), kurā jo īpaši norādīts:

    a)

    izmantotās(-o) kvēlspuldzes(-džu) kategorija vai kategorijas; kvēlspuldzes kategorija ir viena no tām, kuras ietvertas Noteikumos Nr. 37 un to grozījumu sērijās, kas ir spēkā dienā, kad ir iesniegts tipa apstiprinājuma pieteikums; un/vai

    b)

    gaismas avota moduļa īpašais identifikācijas kods;

    3.2.3.

    divus paraugus; ja apstiprinājumam ir pieteikti sānu gabarītgaismas lukturi, kas nav vienādi, bet ir simetriski un piemēroti uzstādīšanai labajā vai tikai kreisajā transportlīdzekļa pusē un/vai virzienā uz priekšu un uz aizmuguri, tad abi iesniegtie paraugi var būt vienādi un piemēroti uzstādīšanai transportlīdzeklim tikai labajā vai tikai kreisajā pusē un/vai virzienā tikai uz priekšu vai tikai uz aizmuguri.

    4.   MARĶĒJUMS

    4.1.

    Apstiprināšanai iesniegtajiem sānu gabarītgaismas lukturiem:

    4.2.

    jābūt pieteikuma iesniedzēja tirdzniecības nosaukumam vai preču zīmei, šim marķējumam jābūt skaidri salasāmam un neizdzēšamam;

    4.3.

    izņemot lukturus ar nenomaināmiem gaismas avotiem, jābūt skaidri salasāmam un neizdzēšamam marķējumam, kurā norādīta(-as):

    a)

    izmantotās(-o) kvēlspuldzes(-džu) kategorija vai kategorijas; un/vai

    b)

    gaismas avota moduļa īpašais identifikācijas kods;

    4.4.

    jāparedz pietiekami liela vieta apstiprinājuma marķējumam un papildu simboliem, kas noteikti turpmāk 5.4. punktā; šī vieta jānorāda rasējumos, kas minēti iepriekš 3.2.1. punktā.

    4.5.

    Lukturiem ar nenomaināmiem gaismas avotiem vai gaismas avota modulim(-ļiem) norāda nominālo spriegumu vai sprieguma diapazonu un nominālo jaudu.

    4.6.

    Lukturiem ar gaismas avota moduli(-ļiem) uz gaismas avota moduļa(-ļiem) norāda:

    4.6.1.

    pieteikuma iesniedzēja tirdzniecības nosaukumu vai preču zīmi; šim marķējumam jābūt skaidri salasāmam un neizdzēšamam;

    4.6.2.

    moduļa īpašo identifikācijas kodu; šim marķējumam jābūt skaidri salasāmam un neizdzēšamam. Šis īpašais identifikācijas kods ietver lielos burtus “MD”, kas apzīmē “MODULI”, un tiem seko apstiprinājuma marķējums bez apļa, kā noteikts 5.4.1.1. punktā, bet, ja tiek izmantoti vairāki atšķirīgi gaismas avota moduļi, jāpievieno papildu simboli vai burti; šis īpašais identifikācijas kods jānorāda rasējumos, kas minēti 3.2.1. punktā.

    Apstiprinājuma marķējumam nav jābūt tādam pašam kā marķējumam uz luktura, kurā tiek izmantots modulis, bet abiem marķējumiem jābūt no viena un tā paša pieteikuma iesniedzēja;

    4.6.3.

    marķējumu par nominālo spriegumu (un nominālo jaudu).

    5.   APSTIPRINĀJUMS

    5.1.

    Apstiprinājumu piešķir, ja abi saskaņā ar 3.2.3. punktu iesniegtie sānu gabarītgaismas lukturi atbilst šo noteikumu nosacījumiem.

    5.2.

    Katram apstiprinātajam tipam piešķir apstiprinājuma numuru. Tā pirmie divi cipari norāda grozījumu sēriju, kura ietver jaunākos būtiskos tehniskos grozījumus, kas šajos noteikumos izdarīti apstiprinājuma izsniegšanas laikā. Viena un tā pati Puse šo numuru nepiešķir citam sānu gabarītgaismas lukturu tipam, uz ko attiecas šie noteikumi, izņemot apstiprinājuma paplašinājumu uz sānu gabarītgaismas lukturi, kas atšķiras tikai ar izstarotās gaismas krāsu.

    5.3.

    Par sānu gabarītgaismas luktura tipa apstiprinājumu, apstiprinājuma paplašinājumu uz citu tipu vai apstiprinājuma atteikumu paziņo nolīguma Pusēm, kas piemēro šos noteikumus, izmantojot paziņojuma veidlapu, kas atbilst šo noteikumu 2. pielikumā iekļautajam paraugam.

    5.4.

    Katram sānu gabarītgaismas lukturim, kas atbilst saskaņā ar šiem noteikumiem apstiprinātajam tipam, vietā, kas minēta 4.4. punktā, un papildus 4.2., 4.3. un 4.4. punktā noteiktajam marķējumam, ir:

    5.4.1.

    starptautisks apstiprinājuma marķējums, kas sastāv no:

    5.4.1.1.

    apļa, kurā ir burts “E”, kam seko tās valsts pazīšanas numurs, kura piešķīrusi tipa apstiprinājumu (2); un

    5.4.1.2.

    apstiprinājuma numura, kā norādīts iepriekš 5.2. punktā;

    5.4.2.

    papildu simbols “SM1” vai “SM2”;

    5.4.3.

    apstiprinājuma numura divi cipari, kas norāda noteikumos ieviesto grozījumu sēriju, kas ir spēkā apstiprinājuma izsniegšanas brīdī, var atrasties tuvu pie minētajiem papildu simboliem;

    5.4.4.

    ierīcēm ar samazinātu gaismas sadali atbilstoši šo noteikumu 4. pielikuma 2.5. punktam vertikālai bultai, kas sākas ar horizontālu segmentu un ir vērsta lejup.

    5.5.

    Iepriekš 5.4.1. līdz 5.4.3. punktā noteiktajiem marķējumiem un simboliem jābūt neizdzēšamiem un skaidri salasāmiem arī tad, kad apgaismojuma ierīce ir uzstādīta transportlīdzeklī.

    5.6.

    Ja grupēti, kombinēti vai savietoti lukturi atbilst vairāku noteikumu prasībām, var izmantot vienu starptautisku apstiprinājuma marķējumu, ja vien šādi lukturi nav grupēti, kombinēti vai savietoti ar lukturi vai lukturiem, kas neatbilst kādam no šiem noteikumiem.

    5.6.1.

    Apstiprinājuma marķējums sastāv no apļa, kurā ir burts “E”, kam seko tās valsts pazīšanas numurs, kura ir piešķīrusi tipa apstiprinājumu; apstiprinājuma marķējums var atrasties jebkurā vietā uz grupētiem, kombinētiem vai savietotiem lukturiem, ar nosacījumu, ka:

    5.6.1.1.

    tas ir redzams pēc lukturu uzstādīšanas;

    5.6.1.2.

    nevienu grupētu, kombinētu vai savietotu lukturu gaismas caurlaidīgo daļu nav iespējams noņemt, vienlaikus nenoņemot apstiprinājuma marķējumu.

    5.7.

    Katra luktura identifikācijas simbols atbilstoši noteikumiem, uz kā pamata ir piešķirts apstiprinājums, līdz ar šo noteikumu attiecīgo grozījumu sēriju, kurā ietverti jaunākie būtiskie tehniskie grozījumi apstiprinājuma izsniegšanas brīdī, jānorāda:

    5.7.1.

    vai nu uz attiecīgās gaismu izstarojošās virsmas; vai

    5.7.2.

    grupā tā, lai katru lukturi varētu skaidri identificēt (skatīt 3 iespējamos paraugus 3. pielikuma 2. piemērā).

    5.8.

    Viena apstiprinājuma marķējuma sastāvdaļu lielumam jāatbilst vismaz minimālajam atsevišķa marķējuma lielumam, kā noteikts noteikumos, uz kuru pamata ir izsniegts apstiprinājums.

    5.9.

    Katram apstiprinātajam tipam piešķir apstiprinājuma numuru. Tā pati Puse nedrīkst piešķirt to pašu numuru citam savietotu lukturu tipam, uz kuru attiecas šie noteikumi.

    5.10.

    Šo noteikumu 3. pielikumā ir norādīti piemēri, kā izvietot apstiprinājuma marķējumus vienam lukturim (1. piemērs) un savietotiem lukturiem (2. piemērs).

    5.11.

    Lukturi, kas grupēti ar galvenā luktura tipu, kura izkliedētāju izmanto arī cita tipa galvenajam lukturim. Piemēro iepriekš 5.6. līdz 5.9. punktā ietvertos nosacījumi.

    5.11.1.

    Tomēr, ja dažādiem galveno lukturu vai lukturu vienību tipiem, to skaitā galvenajam lukturim, ir tas pats izkliedētājs, uz tā var būt atšķirīgi apstiprinājuma marķējumi, kas attiecas uz šiem galvenā luktura vai lukturu vienības tipiem, ja vien uz galvenā luktura galvenā korpusa (pat ja to nav iespējams atdalīt no izkliedētāja) ir faktisko funkciju apstiprinājuma marķējumi. Ja vienā un tajā pašā galvenajā korpusā ir dažādi galveno lukturu tipi, uz korpusa var būt dažādi marķējumi.

    5.11.2.

    Šo noteikumu 3. pielikumā ir norādīti apstiprinājuma marķējumu izvietojuma piemēri lukturiem, kas ir grupēti ar galveno lukturi (3. piemērs).

    5.12.

    Apstiprinājuma marķējums ir skaidri salasāms un neizdzēšams. To var izvietot uz ierīces iekšējās vai ārējās daļas (caurspīdīgas vai ne), kuru nevar atdalīt no ierīces caurspīdīgās gaismu izstarojošās daļas. Jebkurā gadījumā marķējumam jābūt redzamam, kad ierīce ir uzstādīta transportlīdzeklim vai kad ir atvērta transportlīdzekļa tāda kustīgā daļa kā motora pārsegs vai bagāžnieka pārsegs vai durvis.

    6.   VISPĀRĪGAS SPECIFIKĀCIJAS

    6.1.

    Katrs apstiprināšanai iesniegtais sānu gabarītgaismas lukturis atbilst šo noteikumu 7. un 8. punktā noteiktajiem nosacījumiem.

    6.2.

    Sānu gabarītgaismas lukturus konstruē un izgatavo tā, lai normālos lietošanas apstākļos, neatkarīgi no vibrācijas, kurai tie var būt pakļauti, to darbība būtu pietiekami laba un saglabātu šajos noteikumos paredzētos raksturlielumus.

    6.3.

    Ja tiek izmantoti gaismas avota moduļi, jāpārliecinās par sekojošo:

    6.3.1.

    gaismas avota moduļa(-u) konstrukcijai ir jābūt tādai, lai:

    a)

    katru gaismas avota moduli varētu pievienot tikai tam paredzētajā pareizajā pozīcijā un lai to varētu noņemt tikai, izmantojot darbarīku(-us);

    b)

    ierīces apvalkā izmantojot vairākus gaismas avota moduļus, gaismas avota moduļus ar atšķirīgiem raksturlielumiem nevarētu savstarpēji apmainīt tajā pašā luktura apvalkā;

    6.3.2.

    gaismas avota modulim(-ļiem) jābūt nodrošinātam(-iem) pret manipulācijām.

    6.4.

    Ja tiek izmantota(-as) nomaināma(-as) kvēlspuldze(-es):

    6.4.1.

    var izmantot jebkuras(-u) kvēlspuldzes(-džu) kategoriju vai kategorijas, kas apstiprināta(-s) saskaņā ar Noteikumiem Nr. 37, ar nosacījumu, ka nav noteikti nekādi lietošanas ierobežojumi Noteikumos Nr. 37 un to grozījumu sērijās, kas ir spēkā brīdī, kad ir iesniegts tipa apstiprinājuma pieteikums;

    6.4.2.

    ierīces konstrukcijai ir jābūt tādai, lai kvēlspuldzi varētu piestiprināt tikai pareizajā pozīcijā;

    6.4.3.

    kvēlspuldzes patronai jāatbilst parametriem, kas minēti Starptautiskās elektrotehnikas komisijas (IEC) publikācijā 60061. Ir jāizmanto patronu datu lapa atkarībā no kvēlspuldzes kategorijas.

    7.   IZSTAROTĀS GAISMAS STIPRUMS

    7.1.

    Katra parauga (no diviem iesniegtajiem) izstarotās gaismas stiprums ir:

    Sānu gabarītgaismas luktura kategorija

    SM1

    SM2

    7.1.1.

    Minimālais stiprums

    Uz atskaites ass

    4,0 cd

    0,6 cd

    Noteiktā leņķa laukā (atšķirīgs no iepriekš minētā)

    0,6 cd

    0,6 cd

    7.1.2.

    Maksimālais stiprums

    Noteiktā leņķa laukā (3)

    25,0 cd

    25,0 cd

    7.1.3.

    Leņķa laukums

    Horizontāli

    ± 45°

    ± 30°

    Vertikāli

    ± 10°

    ± 10°

    7.1.4.

    Lukturim ar vairākiem gaismas avotiem:

     

    lukturis atbilst noteiktajam minimālajam stiprumam, kad nedarbojas kāds gaismas avots;

     

    darbojoties visiem gaismas avotiem, nedrīkst pārsniegt noteikto maksimālo stiprumu.

    Visus gaismas avotus, kas ir savienoti virknē, uzskata par vienu gaismas avotu.

    7.2.

    Ārpus atskaites ass un leņķa laukos, kas noteikti šo noteikumu 1. pielikuma shēmās, katra (no abiem) sānu gabarītgaismas luktura izstarotās gaismas stiprumam:

    7.2.1.

    katrā virzienā atbilstoši punktiem gaismas sadales tabulā, kas iekļauta šo noteikumu 4. pielikumā, jābūt ne mazākai kā 7.1. punktā norādītā minimuma un minētajā tabulā attiecīgajam virzienam norādītās procentuālās attiecības reizinājumam;

    7.2.2.

    jābūt tādai, kas nepārsniedz iepriekš 7.1. punktā norādīto maksimumu, visos virzienos telpā, kur sānu gabarītgaismas lukturis ir redzams;

    7.2.3.

    jāatbilst šo noteikumu 4. pielikuma 2.2. punktā noteiktajām prasībām par stipruma atšķirībām vietējā mērogā.

    7.3.

    Izmantojamās mērīšanas metodes sīki izklāstītas iepriekš 7.2.1. punktā minētajā 4. pielikumā.

    8.   IZSTAROTĀS GAISMAS KRĀSA

    8.1.

    Sānu gabarītgaismas lukturim jāizstaro dzeltena gaisma, tomēr tas var izstarot arī sarkanu gaismu, ja galējais aizmugures sānu gabarītgaismas lukturis ir grupēts vai kombinēts, vai savietots ar pakaļējo gabarītgaismas lukturi, pakaļējo kontūrgaismas lukturi, pakaļējo miglas lukturi, bremžu signāllukturi vai arī tā gaismu izstarojošās virsmas daļa ir kopīga ar pakaļējo atstarotāju, vai arī tie ir grupēti.

    8.2.

    Izstarotās gaismas krāsai gaismas sadales režģa laukā, kurš definēts 4. pielikuma 2. punktā, mērot saskaņā ar šo noteikumu 5. pielikumu, jābūt attiecīgajai krāsai noteikto krāsu koordinātu robežās. Ārpus šā lauka nav novērojamas būtiskas krāsu izmaiņas.

    9.   TESTA PROCEDŪRA

    9.1.

    Mērījumus veic ar sānu gabarītgaismas lukturim ieteicamā tipa bezkrāsainu standarta kvēlspuldzi, kas noregulēta tā, lai iegūtu standarta gaismas plūsmu, kas noteikta šā tipa lukturim, ņemot vērā 9.2. punkta noteikumus.

    9.2.

    Visus mērījumus lukturiem ar nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzēm u. c.) veic attiecīgi ar 6,75 V, 13,5 V vai 28,0 V.

    Gaismas avotiem, kuriem nepieciešams īpašs barošanas avots, iepriekš minēto testēšanas spriegumu padod šā barošanas avota ieejas spailēs. Testu laboratorija var pieprasīt ražotājam īpašu šādiem gaismas avotiem vajadzīgu barošanas avotu.

    9.3.

    Nosaka redzamās virsmas robežas gaismas signālierīces atskaites ass virzienā.

    10.   SĀNU GABARĪTGAISMAS LUKTURA TIPA GROZĪJUMI UN APSTIPRINĀJUMA PAPLAŠINĀŠANA

    10.1.

    Visus sānu gabarītgaismas luktura tipa grozījumus paziņo administratīvajai iestādei, kas apstiprinājusi šo lukturi. Pēc tam šī iestāde var:

    10.1.1.

    vai nu atzīt, ka izmaiņām nevarētu būt ievērojamas negatīvas sekas un sānu gabarītgaismas lukturis jebkurā gadījumā atbilst prasībām; vai

    10.1.2.

    pieprasīt protokolu par papildu testiem no tehniskā dienesta, kas ir atbildīgs par testu veikšanu.

    10.2.

    Par apstiprinājumu vai apstiprinājuma atteikumu, norādot grozījumus, saskaņā ar iepriekš 5.3. punktā noteikto procedūru paziņo 1958. gada nolīguma Pusēm, kuras piemēro šos noteikumus.

    10.3.

    Kompetentā iestāde, kas izdod apstiprinājuma paplašinājumu, šādam paplašinājumam piešķir sērijas numuru un par to informē citas 1958. gada nolīguma Puses, kuras piemēro šos noteikumus, nosūtot paziņojuma veidlapu, kas atbilst paraugam šo noteikumu 2. pielikumā.

    11.   RAŽOŠANAS ATBILSTĪBA

    Ražošanas atbilstības nodrošināšanas procedūras atbilst nolīguma 2. papildinājumā (E/ECE/324-E/ECE/TRANS/505/Rev.2) izklāstītajām procedūrām, ievērojot šādas prasības:

    11.1.

    visus sānu gabarītgaismas lukturus, kas apstiprināti saskaņā ar šiem noteikumiem, ražo tā, lai tie atbilstu apstiprinātajam tipam, ievērojot 7. un 8. punktā noteiktās prasības;

    11.2.

    ievēro šo noteikumu 6. pielikumā izklāstīto prasību minimumu attiecībā uz kontroles procedūrām ražošanas atbilstības nodrošināšanai;

    11.3.

    ievēro prasību minimumu, inspektoram ņemot paraugu, kas ir izklāstīts šo noteikumu 7. pielikumā;

    11.4.

    iestāde, kas ir piešķīrusi tipa apstiprinājumu, jebkurā laikā var pārbaudīt katrā ražošanas uzņēmumā piemērotās atbilstības kontroles metodes. Šādas pārbaudes parasti notiek reizi divos gados.

    12.   SANKCIJAS PAR RAŽOŠANAS NEATBILSTĪBU

    12.1.

    Apstiprinājumu, kas piešķirts sānu gabarītgaismas lukturim, var atsaukt, ja nav izpildīti iepriekš minētie nosacījumi.

    12.2.

    Ja nolīguma Puse, kas piemēro šos noteikumus, atsauc iepriekš piešķirtu apstiprinājumu, tā informē citas nolīguma Puses, kuras piemēro šos noteikumus, izmantojot paziņojuma veidlapu, kura atbilst šo noteikumu 2. pielikumā dotajam paraugam.

    13.   PILNĪGA RAŽOŠANAS IZBEIGŠANA

    Ja apstiprinājuma turētājs pilnīgi pārtrauc saskaņā ar šiem noteikumiem apstiprināta sānu gabarītgaismas luktura ražošanu, viņš par to informē iestādi, kas piešķīrusi apstiprinājumu. Pēc attiecīgā paziņojuma saņemšanas šī iestāde informē pārējās nolīguma Puses, kas piemēro šos noteikumus, izmantojot paziņojuma veidlapu, kura atbilst paraugam šo noteikumu 2. pielikumā.

    14.   TO TEHNISKO DIENESTU NOSAUKUMS UN ADRESE, KAS ATBILDĪGI PAR APSTIPRINĀŠANAS TESTU VEIKŠANU, KĀ ARĪ ADMINISTRATĪVO STRUKTŪRVIENĪBU NOSAUKUMS UN ADRESE

    Nolīguma Puses, kas piemēro šos noteikumus, paziņo Apvienoto Nāciju Organizācijas sekretariātam to tehnisko dienestu nosaukumu un adresi, kas atbild par apstiprināšanas testu veikšanu, un to administratīvo struktūrvienību nosaukumu un adresi, kuras piešķir apstiprinājumu un kurām jānosūta veidlapas, kas apliecina citās valstīs izdota apstiprinājuma piešķiršanu, paplašinājumu, atteikumu, atsaukšanu vai pilnīgu ražošanas izbeigšanu.

    15.   PĀREJAS NOTEIKUMI

    15.1.

    No dienas, kad oficiāli stājas spēkā šo noteikumu 3. papildinājums, Puse, kas piemēro šos noteikumus, neatsakās piešķirt EEK apstiprinājumu saskaņā ar šiem noteikumiem, kas grozīti ar 3. papildinājumu.

    15.2.

    Sākot ar 24 mēnesi pēc noteikumu 3. papildinājuma spēkā stāšanās datuma, Puses, kas piemēro šos noteikumus, piešķir EEK apstiprinājumus tikai tad, ja apstiprināmais sānu gabarītgaismas luktura tips atbilst šo, ar 3. papildinājumu grozīto noteikumu, prasībām.

    15.3.

    Puses, kas piemēro šos noteikumus, neatsakās piešķirt apstiprinājuma paplašinājumu atbilstīgi šiem noteikumiem to sākotnējā redakcijā un to turpmākajiem papildinājumiem.

    15.4.

    Puses, kas piemēro šos noteikumus, 12 mēnešu laikposmā pēc šo noteikumu 3. papildinājuma spēkā stāšanās dienas turpina piešķirt apstiprinājumus tiem sānu gabarītgaismas lukturu tipiem, kuri atbilst šo noteikumu prasībām to sākotnējā redakcijā un turpmākajos papildinājumos.

    15.5.

    EEK apstiprinājumi, kas piešķirti atbilstoši šiem noteikumiem 12 mēnešus pēc to stāšanās spēkā, un visi apstiprinājumu paplašinājumi, ieskaitot tos, kas pēc tam piešķirti saskaņā ar šiem noteikumiem to sākotnējā redakcijā un ar turpmākajiem papildinājumiem, paliek spēkā uz nenoteiktu laiku. Ja sānu gabarītgaismas luktura tips, kas apstiprināts saskaņā ar šiem noteikumiem to sākotnējā redakcijā un ar turpmākajiem papildinājumiem, atbilst šo noteikumu, kas grozīti ar 3. papildinājumu, prasībām, Puse, kas piešķīrusi apstiprinājumu, par to informē pārējās nolīguma Puses, kas piemēro šos noteikumus.

    15.6.

    Puses, kas piemēro šos noteikumus, neatsaka tipa apstiprinājumu sānu gabarītgaismas lukturim, kas apstiprināts saskaņā ar šo noteikumu 3. papildinājumu.

    15.7.

    Līdz 36. mēnesim pēc šo noteikumu 3. papildinājuma spēkā stāšanās datuma, Puses, kas piemēro šos noteikumus, nedrīkst atteikt tipa apstiprinājumu sānu gabarītgaismas lukturim, kas apstiprināts saskaņā ar šiem noteikumiem to sākotnējā redakcijā vai ar to turpmākajiem papildinājumiem.

    15.8.

    Sākot ar 36. mēnesi pēc šo noteikumu 3. papildinājuma stāšanās spēkā, Puses, kas piemēro šos noteikumus, var atteikt tāda sānu gabarītgaismas luktura tipa pārdošanu, kas neatbilst šo noteikumu 3. papildinājuma prasībām, ja vien sānu gabarītgaismas lukturi nav paredzēts izmantot kā rezerves daļa lietošanā esošiem transportlīdzekļiem.

    15.9.

    Puses, kas piemēro šos noteikumus, turpina izdod apstiprinājumus sānu gabarītgaismas lukturiem, pamatojoties uz noteikumu visiem iepriekšējiem papildinājumiem, ja vien sānu gabarītgaismas lukturus ir paredzēts izmantot kā rezerves daļas lietošanā esošiem transportlīdzekļiem.

    15.10.

    No dienas, kad oficiāli stājas spēkā šo noteikumu 3. papildinājums, Puse, kas piemēro šos noteikumus, neaizliedz uzstādīt transportlīdzeklim sānu gabarītgaismas lukturi, kas apstiprināts saskaņā ar šiem noteikumiem, kas grozīti ar 3. papildinājumu.

    15.11.

    Puses, kas piemēro šos noteikumus, 48 mēnešu laikposmā pēc 00. grozījumu sērijas 3. papildinājuma spēkā stāšanās dienas atļauj transportlīdzeklim uzstādīt sānu gabarītgaismas lukturus, kas ir apstiprināti saskaņā ar šiem noteikumiem to sākotnējā redakcijā un to turpmākajiem grozījumiem.

    15.12.

    Sākot ar 48. mēnesi pēc šo noteikumu 3. papildinājuma spēkā stāšanās datuma, Puses, kas piemēro šos noteikumus, var aizliegt uzstādīt sānu gabarītgaismas lukturus, kas neatbilst šo noteikumu prasībām, kuri grozīti ar 3. papildinājumu, jaunam transportlīdzeklim, kuram valsts tipa vai individuālais apstiprinājums ir piešķirts pēc vairāk nekā 24 mēnešiem no šo noteikumu 3. papildinājuma spēkā stāšanās datuma.

    15.13.

    Sakot ar 60. mēnesi pēc spēkā stāšanās datuma, Puses, kas piemēro šos noteikumus, var aizliegt uzstādīt sānu gabarītgaismas lukturus, kas neatbilst šo noteikumu prasībām, kuri grozīti ar 3. papildinājumu, jaunam transportlīdzeklim, kurš pirmo reizi reģistrēts pēc vairāk nekā 60 mēnešiem no šo noteikumu 3. papildinājuma spēkā stāšanās datuma.


    (1)  Kā noteikts Konsolidētās rezolūcijas par transportlīdzekļu konstrukciju (R.E.3) 7. pielikumā (TRANS/WP.29/78/Rev.1/Amend.2, kurā jaunākie grozījumi izdarīti ar 4. grozījumiem).

    (2)  1 – Vācijai, 2 – Francijai, 3 – Itālijai, 4 – Nīderlandei, 5 – Zviedrijai, 6 – Beļģijai, 7 – Ungārijai, 8 – Čehijai, 9 – Spānijai, 10 – Serbijai, 11 – Apvienotajai Karalistei, 12 – Austrijai, 13 – Luksemburgai, 14 – Šveicei, 15 – (brīvs), 16 – Norvēģijai, 17 – Somijai, 18 – Dānijai, 19 – Rumānijai, 20 – Polijai, 21 – Portugālei, 22 – Krievijas Federācijai, 23 – Grieķijai, 24 – Īrijai, 25 – Horvātijai, 26 – Slovēnijai, 27 – Slovākijai, 28 – Baltkrievijai, 29 – Igaunijai, 30 – (brīvs), 31 – Bosnijai un Hercegovinai, 32 – Latvijai, 33 – (brīvs), 34 – Bulgārijai, 35 – (brīvs), 36 – Lietuvai, 37 – Turcijai, 38 – (brīvs), 39 – Azerbaidžānai, 40 – Bijušajai Dienvidslāvijas Maķedonijas Republikai, 41 – (brīvs), 42 – Eiropas Kopienai (apstiprinājumus piešķir tās dalībvalstis, izmantojot to attiecīgo EEK simbolu), 43 – Japānai, 44 – (brīvs), 45 – Austrālijai, 46 – Ukrainai, 47 – Dienvidāfrikai, 48 – Jaunzēlandei, 49 – Kiprai, 50 – Maltai, 51 – Korejas Republikai, 52 – Malaizijai, 53 – Taizemei, 54 un 55 – (brīvi), 56 – Melnkalnei, 57 – (brīvs) un 58 – Tunisijai. Nākamos numurus piešķir pārējām valstīm tādā hronoloģiskā secībā, kādā tās ratificē nolīgumu vai pievienojas nolīgumam par vienveida tehnisko priekšrakstu pieņemšanu riteņu transportlīdzekļiem, aprīkojumam un daļām, kuras var uzstādīt un/vai izmantot riteņu transportlīdzekļos, un saskaņā ar šiem priekšrakstiem piešķiramo atbilstības novērtēšanas apstiprinājumu savstarpējās atzīšanas nosacījumiem, un Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretārs paziņo nolīguma Pusēm tām piešķirtos numurus.

    (3)  Turklāt attiecībā uz sarkanajiem sānu gabarītgaismas lukturiem – leņķa lauks no 60° līdz 90° horizontālā virzienā un ± 20° vertikālā virzienā uz transportlīdzekļa priekšu, maksimālā intensitāte ir noteikta ar 0,25 cd.


    1. PIELIKUMS

    MINIMĀLIE LEŅĶI, KAS NEPIECIEŠAMI GAISMAS SADALEI TELPĀ

    Minimālie vertikālie leņķi, SM1 un SM2:

    Image

    10 ° leņķi zem horizontāles var samazināt līdz 5 °, ja lukturu uzstādīšanas augstums ir vienāds vai mazāks par 750 mm no zemes.

    Minimālie horizontālie leņķi, SM1:

    Image

    Minimālie horizontālie leņķi, SM2:

    Image


    2. PIELIKUMS

    PAZIŅOJUMS

    (Maksimālais izmērs: A4 (210 × 297 mm))

    Image


    3. PIELIKUMS

    APSTIPRINĀJUMA MARĶĒJUMU IZVIETOJUMS

    1.a   piemērs

    Image

    1.b   piemērs

    Image

    2   piemērs

    Vienkāršots marķējums vairāku lukturu komplektam, kuri ir vienas vienības daļa

    A   PARAUGS

    Image

    B   PARAUGS

    Image

    C   PARAUGS

    Image

    Piezīme. Trīs apstiprinājuma marķējuma paraugi – A, B un C – atveido trīs iespējamus gaismas signālierīces marķēšanas variantus, ja divi vai vairāk lukturi ir vienas grupētu, kombinētu vai savietotu lukturu vienības daļa.

    Apstiprinājuma marķējums norāda, ka ierīce ir apstiprināta Nīderlandē (E4) ar apstiprinājuma numuru 3333 un tajā ir:

     

    IA kategorijas pakaļējais un sānu atstarotājs, kas apstiprināts saskaņā ar Noteikumu Nr. 3 grozījumu sēriju 02;

     

    2.a. kategorijas pakaļējais virzienrādītājs, kas apstiprināts saskaņā ar Noteikumu Nr. 6 grozījumu sēriju 01;

     

    pakaļējais gabarītgaismas lukturis (R), kas apstiprināts saskaņā ar Noteikumu Nr. 7 grozījumu sēriju 01;

     

    pakaļējais miglas lukturis (F), kas apstiprināts saskaņā ar Noteikumu Nr. 38 grozījumu sēriju 01;

     

    atpakaļgaitas lukturis (AR), kas apstiprināts saskaņā ar Noteikumu Nr. 23 grozījumu sēriju 01;

     

    bremžu signāllukturis (S1), kas apstiprināts saskaņā ar Noteikumu Nr. 7 grozījumu sēriju 01;

     

    sānu gabarītgaismas lukturis (SM1), kas apstiprināts saskaņā ar šiem noteikumiem (to sākotnējā redakcijā);

    ar galveno lukturi savstarpēji apvietots vai grupēts lukturis.

    3   piemērs

    Image

    Uz galvenā luktura galvenā korpusa ir norādīts vienīgais derīgais apstiprinājuma numurs, piemēram:

    Image

    4   piemērs

    Gaismas avota moduļi

    MD E3 17325

    Gaismas avota modulis ar iepriekš attēloto identifikācijas kodu kopā ar Itālijā (E3) apstiprinātu lukturi ir apstiprināts ar apstiprinājuma numuru 17325.


    4. PIELIKUMS

    FOTOMETRISKIE MĒRĪJUMI

    1.   Mērījumu metodes

    1.1.   Fotometriskajos mērījumos, attiecīgi aizsedzot, jānovērš nejauši atstarojumi.

    1.2.   Ja mērījumu rezultāti ir apšaubāmi, tad mērījumus izdara tā, lai tie atbilst šādām prasībām:

    1.2.1.

    mērīšanas attālums ir tāds, lai varētu piemērot attāluma apgrieztā kvadrāta likumu;

    1.2.2.

    mēriekārta ir tāda, ka uztvērēja leņķa apertūra, skatoties no luktura atskaites punkta, ir no 10 minūtēm līdz 1 grādam;

    1.2.3.

    stipruma prasība noteiktajā novērošanas virzienā ir pietiekama, ja šī prasība ir izpildīta virzienā, kas no novērošanas virziena nenovirzās vairāk kā par grāda ceturtdaļu.

    1.3.   Ja iekārtu uz transportlīdzekļa var uzstādīt vairāk nekā vienā pozīcijā vai dažādu pozīciju laukā, fotometriskos mērījumus veic katrā pozīcijā vai ražotāja noteiktās atskaites ass lauka galējās pozīcijās.

    1.4.   Virziens H = 0° un V = 0° atbilst atskaites asij. (Uz transportlīdzekļa tas ir horizontāls, perpendikulārs transportlīdzekļa vidusplaknei garenvirzienā un vērsts pret vajadzīgo redzamības virzienu.) Tas iet caur atskaites punktu.

    2.   Gaismas sadales tabulas

    2.1.   Sānu gabarītgaismu lukturu SM1 kategorija

    Image

    2.1.1.

    Minimālās vērtības:

    0,6 cd jebkurā punktā, izņemot atskaites asi, kurā tā ir 4,0 cd.

    2.1.2.

    Maksimālās vērtības:

    25,0 cd jebkurā punktā

    2.2.   Sānu gabarītgaismu lukturu SM2 kategorija

    Image

    2.2.1.

    Minimālās vērtības:

    0,6 cd jebkurā punktā

    2.2.2.

    Maksimālās vērtības:

    25,0 cd jebkurā punktā

    2.3.   Attiecībā uz sānu gabarītgaismas lukturu SM1 un SM2 kategoriju ir pietiekami pārbaudīt tikai piecus testēšanas iestādes izvēlētos punktus.

    2.4.   Gaismas sadales laukā, kurš iepriekš ir attēlots kā režģis, gaismai pamatā jāizplatās vienmērīgi, proti, lai gaismas stiprums katrā virzienā lauka daļā, kuru veido režģa līnijas, sasniegtu vismaz attiecīgajām režģa līnijām piemērojamo minimālo vērtību.

    2.5.   Tomēr tad, ja ierīce paredzēta uzstādīšanai augstumā, kas ir vienāds vai mazāks par 750 mm no zemes, fotometrisko stiprumu pārbauda tikai līdz 5° leņķim lejup.

    3.   Lukturu fotometriskie mērījumi

    Fotometrisko rādītāju kontroli veic šādi.

    3.1.   Nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzēm u. c.):

    ar lukturī esošajiem gaismas avotiem saskaņā ar šo noteikumu 9.2. punktu.

    3.2.   Nomaināmām kvēlspuldzēm:

    6,75 V, 13,5 V vai 28,0 V kvēlspuldzēm koriģē ģenerētā gaismas stipruma vērtības. Korekcijas koeficients ir attiecība starp atsauces gaismas plūsmu un tās gaismas plūsmas vidējo vērtību, kas noteikta pie piemērotā spriegumu (6,75 V, 13,5 V vai 28,0 V). Katras izmantotās kvēlspuldzes faktiskās gaismas plūsmas nedrīkst novirzīties vairāk par ± 5 procentiem no vidējās vērtības. Alternatīvi katrā atsevišķā pozīcijā var izmantot standarta kvēlspuldzi, kas darbojas ar standarta plūsmu, katras pozīcijas atsevišķos mērījumus saskaitot kopā.

    3.3.   Attiecībā uz jebkuru signāllukturi, izņemot tos, kas ir aprīkoti ar kvēlspuldzi(-ēm), gaismas stiprumiem, kas izmērīti pēc darbības vienas minūtes un pēc 30 darbības minūtēm, jāatbilst minimālajām un maksimālajām prasībām. Gaismas stipruma sadali pēc vienas darbības minūtes var aprēķināt no gaismas stipruma sadales pēc 30 darbības minūtēm, katrā testa punktā piemērojot attiecību starp gaismas stiprumu, kas izmērīts pie HV pēc darbības vienas minūtes un 30 darbības minūtēm.


    5. PIELIKUMS

    Izstarotās gaismas krāsa: krāsu koordinātu gaisma

    Lai pārbaudītu kolometriskos raksturlielumus, izmanto gaismas avotu ar krāsas temperatūru 2 856 K, kas atbilst Starptautiskās Apgaismojuma komisijas (CIE) A apgaismes ierīcei. Taču lukturiem, kas aprīkoti ar nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzes vai citi), kolometriskos raksturlielumus pārbauda ar lukturos esošajiem gaismas avotiem saskaņā ar šo noteikumu 9.2. punktu.


    6. PIELIKUMS

    PRASĪBU MINIMUMS RAŽOŠANAS ATBILSTĪBAS KONTROLES PROCEDŪRĀM

    1.   VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

    1.1.   Atbilstības prasības uzskata par izpildītām no mehānikas un ģeometrijas viedokļa, ja saskaņā ar šo noteikumu prasībām atšķirības nepārsniedz ražošanas procesā radušās neizbēgamās novirzes.

    1.2.   Attiecībā uz fotometriskajiem rādītājiem sērijveidā ražoto sānu gabarītgaismas lukturu atbilstība netiek apstrīdēta, ja jebkuram nejauši izvēlētam sānu gabarītgaismas lukturim, kas aprīkots ar standarta kvēlspuldzi vai ar nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzes vai citi) fotometrisko rādītāju testa laikā, visus mērījumus veicot attiecīgi ar 6,75 V, 13,5 V vai 28,0 V, tiek konstatēts:

    1.2.1.

    ka neviens mērījuma rezultāts nelabvēlīgi neatšķiras par vairāk nekā 20 procentiem no šajos noteikumos noteiktajām vērtībām;

    1.2.2.

    ja sānu gabarītgaismas lukturis ir aprīkots ar nomaināmu gaismas avotu un ja iepriekš minētie testa rezultāti neatbilst prasībām, sānu gabarītgaismas lukturu testi ir jāveic atkārtoti, izmantojot citu standarta kvēlspuldzi.

    1.3.   Krāsu koordinātas ievēro, ja sānu gabarītgaismas lukturis ir aprīkots ar standarta kvēlspuldzi vai ar nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzes vai citi) un ja kolometriskos raksturlielumus pārbauda ar sānu gabarītgaismas lukturī esošajiem gaismas avotiem.

    2.   PRASĪBU MINIMUMS RAŽOTĀJAM, PĀRBAUDOT ATBILSTĪBU

    Katram sānu gabarītgaismas luktura tipam apstiprinājuma marķējuma turētājs noteiktos laika intervālos veic vismaz šādus testus. Tos veic atbilstoši šo noteikumu nosacījumiem.

    Ja kādā paraugā atklājas neatbilstība kādam testa veidam, pārbaudi turpina ar citiem paraugiem. Ražotājs veic pasākumus, lai nodrošinātu attiecīgās ražošanas atbilstību.

    2.1.   Testu raksturojums

    Atbilstības testi šajos noteikumos attiecas uz fotometriskajiem un kolometriskajiem raksturlielumiem.

    2.2.   Izmantotās testu metodes

    2.2.1.

    Testus parasti veic saskaņā ar šajos noteikumos aprakstītajām metodēm.

    2.2.2.

    Jebkurā atbilstības testā, ko veic ražotājs, var izmantot līdzvērtīgas metodes ar tās kompetentās iestādes piekrišanu, kas ir atbildīga par apstiprināšanas testiem. Ražotāja pienākums ir pierādīt, ka izmantotās metodes ir ekvivalentas tām, kas norādītas šajos noteikumos.

    2.2.3.

    Lai īstenotu 2.2.1. un 2.2.2. punkta noteikumus, ir regulāri jākalibrē testēšanas aparatūra un jāveic ar to veikto mērījumu salīdzināšana ar kompetentās iestādes veiktajiem mērījumiem.

    2.2.4.

    Visos gadījumos standarta metodes ir tās, ko paredz šie noteikumi, īpaši attiecībā uz administratīvajām pārbaudēm un paraugu ņemšanu.

    2.3.   Paraugu ņemšanas raksturojums

    Sānu gabarītgaismas lukturu paraugus izvēlas no vienādu ražojumu partijas pēc nejaušības principa. Vienādu ražojumu partija ir viena tipa sānu gabarītgaismas lukturu kopa, ko definēta atbilstīgi ražotāja ražošanas metodēm.

    Vērtējumā galvenokārt ietver atsevišķas ražotnes sērijveida ražojumus. Tomēr ražotājs var apvienot dokumentāciju par vienu tipu, kas ražots dažādās ražotnēs, ja tās izmanto to pašu kvalitātes sistēmu un kvalitātes pārvaldību.

    2.4.   Iegūtie un reģistrētie fotometriskie raksturlielumi

    Pārbaudei izvēlētajam lukturim veic fotometriskos mērījumus attiecībā uz minimuma vērtībām 4. pielikumā uzskaitītajos punktos un noteiktajām krāsu koordinātām.

    2.5.   Pieņemamības kritēriji

    Ražotājs ir atbildīgs par pārbaudes rezultātu statistisko izpēti un par savu ražojumu pieņemamības kritēriju noteikšanu, saskaņojot tos ar kompetento iestādi, lai nodrošinātu atbilstību specifikācijām, kas šo noteikumu 11.1. punktā noteiktas ražojumu atbilstības pārbaudei.

    Pieņemamības kritērijiem jābūt tādiem, lai ar 95 procentu ticamību minimālā varbūtība, ka iepriekš nepieteikta pārbaude atbilstoši 7. pielikuma norādījumiem (pirmajā paraugu ņemšanā) tiks izturēta, būtu 0,95.


    7. PIELIKUMS

    PRASĪBU MINIMUMS, KAS JĀIEVĒRO INSPEKTORAM, ŅEMOT PARAUGUS

    1.   VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

    1.1.   Atbilstības prasības uzskata par izpildītām no mehānikas un ģeometrijas viedokļa atbilstoši šo noteikumu prasībām, ja tādas ir paredzētas, ar nosacījumu, ka atšķirības nepārsniedz ražošanas procesā radušās neizbēgamās novirzes.

    1.2.   Attiecībā uz fotometriskajiem rādītājiem sērijveidā ražoto sānu gabarītgaismas lukturu atbilstība netiek apstrīdēta, ja jebkuram nejauši izvēlētam sānu gabarītgaismas lukturim, kas aprīkots ar standarta kvēlspuldzi vai ar nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzes vai citi) fotometrisko rādītāju testa laikā, visus mērījumus veicot attiecīgi ar 6,75 V, 13,5 V vai 28,0 V, tiek konstatēts:

    1.2.1.

    ka neviens mērījuma rezultāts nelabvēlīgi neatšķiras par vairāk nekā 20 procentiem no šajos noteikumos noteiktajām vērtībām;

    1.2.2.

    ja sānu gabarītgaismas lukturis ir aprīkots ar nomaināmu gaismas avotu un ja iepriekš minētie testa rezultāti neatbilst prasībām, sānu gabarītgaismas lukturu testi ir jāveic atkārtoti, izmantojot citu standarta kvēlspuldzi;

    1.2.3.

    sānu gabarītgaismas lukturus ar redzamiem defektiem neņem vērā.

    1.3.   Krāsu koordinātas ievēro, ja sānu gabarītgaismas lukturis ir aprīkots ar standarta kvēlspuldzi vai ar nenomaināmiem gaismas avotiem (kvēlspuldzes vai citi) un ja kolometriskos raksturlielumus pārbauda ar sānu gabarītgaismas lukturī esošajiem gaismas avotiem.

    2.   PIRMĀ PARAUGU ŅEMŠANA

    Pirmajā paraugu ņemšanā pēc nejaušas izvēles principa izvēlas četrus sānu gabarītgaismas lukturus. Pirmo divu ierīču paraugu apzīmē ar A, otro paraugu apzīmē ar B.

    2.1.   Atbilstība netiek apstrīdēta

    2.1.1.

    Pēc šā pielikuma 1. attēlā parādītās paraugu ņemšanas procedūras sērijveidā ražotu sānu gabarītgaismas lukturu atbilstību neapstrīd, ja konstatē turpmāk minētās nelabvēlīgās novirzes sānu gabarītgaismas lukturu mērījumu vērtībās:

    2.1.1.1.

    A paraugs

    A1:

    viens gabarītgaismas lukturis

    0 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu;

    A2:

    abi sānu gabarītgaismas lukturi vairāk nekā

    0 procentu,

    bet ne vairāk kā

    20 procentu

    pāriet pie B parauga

     

    2.1.1.2.

    B paraugs

    B1:

    abi gabarītgaismas lukturi

    0 procentu

    2.1.2.

    vai arī, ja ir izpildīt 1.2.2. punkta nosacījumi attiecībā uz A paraugu.

    2.2.   Atbilstība tiek apstrīdēta

    2.2.1.

    Pēc šā pielikuma 1. attēlā parādītās paraugu ņemšanas procedūras sērijveidā ražotu sānu gabarītgaismas lukturu atbilstību apstrīd un ražotājam pieprasa, lai tas ievērotu ražošanas prasības (noregulēšana), ja konstatē turpmāk minētās novirzes sānu gabarītgaismas lukturu mērījumu vērtībās:

    2.2.1.1.

    A paraugs

    A3:

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    20 procentu,

    bet ne vairāk kā

    30 procentu;

    2.2.1.2.

    B paraugs

    B2:

    A2 gadījumā

     

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    0 procentu,

    bet ne vairāk kā

    20 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu;

    B3:

    A2 gadījumā

     

    viens gabarītgaismas lukturis

    0 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    20 procentu,

    bet ne vairāk kā

    30 procentu

    2.2.2.

    vai arī, ja nav izpildīti 1.2.2. punkta nosacījumi attiecībā uz A paraugu.

    2.3.   Apstiprinājums tiek atsaukts

    Atbilstību apstrīd un piemēro 12. punktu, ja pēc šā pielikuma 1. attēlā parādītās paraugu ņemšanas procedūras konstatē turpmāk minētās novirzes sānu gabarītgaismas lukturu mērījumu vērtībās:

    2.3.1.

    A paraugs

    A4:

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    30 procentu,

    A5:

    abi sānu gabarītgaismas lukturi vairāk nekā

    20 procentu;

    2.3.2.

    B paraugs

    B4:

    A2 gadījumā

     

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    0 procentu,

    bet ne vairāk kā

    20 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    20 procentu;

    B5:

    A2 gadījumā

     

    abi sānu gabarītgaismas lukturi vairāk nekā

    20 procentu;

    B6:

    A2 gadījumā

     

    viens gabarītgaismas lukturis

    0 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    30 procentu

    2.3.3.

    vai arī, ja nav izpildīti 1.2.2. punkta nosacījumi attiecībā uz A un B paraugu.

    3.   ATKĀRTOTA PARAUGU ŅEMŠANA

    Divu mēnešu laikā pēc paziņojuma sniegšanas A3, B2 un B3 gadījumā veic atkārtotu paraugu ņemšanu, izvēloties trešo sānu gabarītgaismas lukturu paraugu pāri C un ceturto sānu gabarītgaismas lukturu pāri D no produkcijas, kas saražota pēc noregulēšanas.

    3.1.   Atbilstība netiek apstrīdēta

    3.1.1.

    Pēc šā pielikuma 1. attēlā parādītās paraugu ņemšanas procedūras sērijveidā ražotu sānu gabarītgaismas lukturu atbilstību neapstrīd, ja konstatē turpmāk minētās novirzes sānu gabarītgaismas lukturu mērījumu vērtībās.

    3.1.1.1.

    C paraugs

    C1:

    viens gabarītgaismas lukturis

    0 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu;

    C2:

    abi sānu gabarītgaismas lukturi vairāk nekā

    0 procentu,

    bet ne vairāk kā

    20 procentu

    pāriet pie D parauga

     

    3.1.1.2.

    D paraugs

    D1:

    C2 gadījumā

     

    abi gabarītgaismas lukturi

    0 procentu

    3.1.2.

    vai arī, ja ir izpildīti 1.2.2. punkta nosacījumi attiecībā uz C paraugu.

    3.2.   Atbilstība tiek apstrīdēta

    3.2.1.

    Pēc šā pielikuma 1. attēlā parādītās paraugu ņemšanas procedūras sērijveidā ražotu sānu gabarītgaismas lukturu atbilstību apstrīd un ražotājam pieprasa, lai tas ievērotu ražošanas prasības (noregulēšana), ja konstatē turpmāk minētās novirzes sānu gabarītgaismas lukturu mērījumu vērtībās:

    3.2.1.1.

    D paraugs

    D2:

    C2 gadījumā

     

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    0 procentu,

    bet ne vairāk kā

    20 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu

    3.2.1.2.

    vai arī, ja nav izpildīti 1.2.2. punkta nosacījumi attiecībā uz C paraugu.

    3.3.   Apstiprinājums tiek atsaukts

    Atbilstību apstrīd un piemēro 12. punktu, ja pēc šā pielikuma 1. attēlā parādītās paraugu ņemšanas procedūras konstatē turpmāk minētās novirzes sānu gabarītgaismas lukturu mērījumu vērtībās:

    3.3.1.

    C paraugs

    C3:

    viens gabarītgaismas lukturis ne vairāk kā

    20 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    20 procentu,

    C4:

    abi sānu gabarītgaismas lukturi vairāk nekā

    20 procentu;

    3.3.2.

    D paraugs

    D3:

    C2 gadījumā

     

    viens gabarītgaismas lukturis 0 vai vairāk nekā

    0 procentu,

    viens gabarītgaismas lukturis vairāk nekā

    20 procentu

    3.3.3.

    vai arī, ja nav izpildīti 1.2.2. punkta nosacījumi attiecībā uz C un D paraugu.

    1.   attēls

    Image


    Top