Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52023XC0622(04)

    Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu 2023/C 220/11

    PUB/2023/443

    OV C 220, 22.6.2023, p. 66–80 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    22.6.2023   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 220/66


    Standarta grozījuma apstiprināšana ar aizsargātu nosaukumu apzīmēta vīna nozares produkta specifikācijā: paziņojuma publicēšana saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 17. panta 2. un 3. punktu

    (2023/C 220/11)

    Šis paziņojums publicēts saskaņā ar Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2019/33 (1) 17. panta 5. punktu.

    PAZIŅOJUMS PAR STANDARTA GROZĪJUMA APSTIPRINĀŠANU

    “Montepulciano d’Abruzzo”

    PDO-IT-A0723-AM03

    Paziņojuma datums: 2023. gada 23. marts

    APSTIPRINĀTĀ GROZĪJUMA APRAKSTS UN PAMATOJUMS

    1.   Jaunas papildu ģeogrāfiskās vienības

    Apraksts: pievienoti četri jauni apakšapgabali, kuros var ražot vīnus ar apzīmējumu Superiore un Riserva, proti, Terre di Chieti, Terre Aquilane / Terre de L’Aquila, Colline Pescaresi un San Martino sulla Marruccina apakšapgabals. Turklāt Terre di Chieti apakšapgabals ietver četras mazākas papildu ģeogrāfiskās vienības, proti, Colline Teatine / Teatino, Colline Frentane / Frentania / Frentano, Colline del Sangro un Colline del Vastese / Hystonium.

    Pamatojums: atļaujot minētajos četros apakšapgabalos ražot Superiore un Riserva vīnus, tiek saglabāts produkta “Montepulciano d’Abruzzo” kvalitātes līmenis gan produkta tēla, gan vispārējās ražošanas stratēģijas ziņā, jo produkcijas apzīmējumi ir “sakārtoti” piramīdas veidā, kuras virsotnē atrodas Abruco [Abruzzo] reģiona nosaukums, zem tā — atsevišķie provinces apakšapgabalu un papildu ģeogrāfisko vienību, kas atbilst vienas vai vairāku pašvaldību teritorijai, nosaukumi, bet apakšā — vīnu marķējumā izmantojamais apzīmējums Vigna.

    Grozījumi attiecas uz ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” specifikācijas 1., 4., 5., 6., 7., 8. un 9. pantu un specifikācijas pielikumiem, kas saistīti ar atsevišķiem apakšapgabaliem, kā arī uz vienotā dokumenta 4., 5., 8. un 9. punktu.

    2.   Vīnogu ražošanas apgabals — redakcionāls grozījums un robežu vienkāršošana

    Apraksts: pārvietota informācija par vīndārzu un vīnkopībai nepiemērotās zemes atrašanās vietu.

    Pamatojums: lai nodrošinātu lielāku saskaņotību, visa informācija par topogrāfiju un augšanas apstākļiem no 3. panta ir pārcelta uz 4. pantu.

    Apraksts: ražošanas apgabala robežas ir vienkāršotas, apgabalā iekļaujot attiecīgo pašvaldību — kas sagrupētas pa provincēm — visu administratīvo teritoriju.

    Pamatojums: pašvaldību teritorijas administratīvās robežas ir paplašinātas, lai apgabalā iekļautu visu katras pašvaldības administratīvo teritoriju, tādējādi atvieglojot digitālās reģionālās kartēšanas sistēmas izmantošanu robežu noteikšanai.

    Šādi paplašinot apgabalu, ar vīnogulājiem apstādītā platība netiek paplašināta.

    Apraksts: pievienota 15 pašvaldību teritorija Kjeti [Chieti] provincē.

    Pamatojums: kopīgās teritorijas, vīndārzu un vēstures dēļ ar ACVN apzīmēto vīnu ražošanas apgabali Kjeti provincē pārklājas.

    Iekļaujot minēto 15 jauno pašvaldību teritoriju, pašreizējās ar vīnogulājiem apstādītās platības palielinās ne vairāk kā par 1 %.

    Grozījumi attiecas uz produkta specifikācijas 3. un 4. pantu un vienotā dokumenta 6. un 8. punktu.

    3.   Vīnkopības noteikumi — redakcionāls grozījums un norāde par augstumu virs jūras līmeņa

    Apraksts: pievienota informācija par vīndārzu atrašanās vietu, norādot, ka to augstums ir līdz 600 metriem virs jūras līmeņa vai izņēmuma kārtā līdz 700 metriem virs jūras līmeņa, kā arī informācija par apstākļiem, kādos zemi uzskata par nederīgu audzēšanai.

    Pamatojums: lai nodrošinātu lielāku saskaņotību, visa informācija par topogrāfiju un augšanas apstākļiem ir pārcelta uz 4. pantu. Klimata pārmaiņu dēļ, kā arī nolūkā atjaunot un veicināt vīnkopību lielākā augstumā, maksimālais vīndārzu atrašanās augstums virs jūras līmeņa ir palielināts līdz 700 metriem.

    Grozījumi attiecas uz produkta specifikācijas 4. un 9. pantu, un formālas izmaiņas veiktas attiecīgi vienotā dokumenta 8. punktā.

    4.   Vīnkopības noteikumi — vīnogulāji uz hektāru

    Apraksts: minimālais vīnogulāju skaits uz hektāru ir samazināts no 2 500 līdz 2 400.

    Pamatojums: vīnogulāju skaits uz hektāru ir mainīts uz 2 400, lai tas atbilstu vīndārzu pārstrukturēšanas un pārveidošanas plāna prasībām saskaņā ar ieguldījumu pasākumu.

    Šis grozījums attiecas uz produkta specifikācijas 4. pantu, bet vienoto dokumentu neietekmē.

    5.   Izmaiņas attiecībā uz vīnogu ražu no hektāra

    Apraksts: sarkano vīnogu raža no hektāra ir palielināta no 14 līdz 15 tonnām, savukārt attiecībā uz četriem jaunajiem apakšapgabaliem — Terre di Chieti, Terre Aquilane / Terre de L’Aquila, Colline Pescaresi un San Martino sulla Marruccina — ir noteikts, ka maksimālā raža ir 12,5 tonnas no hektāra.

    Pamatojums: “Montepulciano” vīnogu raža ir palielināta, lai palielinātu ar ACVN apzīmēto vīnu daudzumu un vispārējo kvalitāti reģionā, vienlaikus attiecīgi samazinot vairākšķirņu vīnu daudzumu, saskaņā ar pašreizējiem produkta specifikācijas noteikumiem un faktisko ražošanas apjomu.

    Grozījumi attiecas uz produkta specifikācijas 4. pantu un vienotā dokumenta 5.2. punktu.

    6.   Apzīmējumu Superiore un Riserva izmantošana

    Pamatojums: produktus klasificējot piramīdas veidā, var izmantot ierobežojošākus kvalitātes apzīmējumus, piemēram, Superiore un Riserva. Šādi vīni jālaiž tirgū nākamā gada rudenī pēc vīnogu ražas novākšanas.

    Grozījumi attiecas uz produkta specifikācijas 1., 6., 7. un 9. pantu un vienotā dokumenta 4., 5., 8. un 9. punktu.

    7.   Fizikālie un ķīmiskie parametri

    Apraksts: garšas aprakstā ir svītrots apzīmējums “sauss” un iekļauta atlikumcukuru vērtība. Noteikts, ka tā nepārsniedz 9 gramus uz litru, ja kopējais skābums, kas izteikts vīnskābes gramos uz litru, ir ne vairāk kā 2 gramus mazāks par atlikumcukuru saturu.

    Pamatojums: vārds “sauss” ir svītrots, jo spēkā esošajos tiesību aktos ir paredzēts, ka jānorāda maksimālais atlikumcukuru saturs. Tas attiecas tikai uz tādu ar ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētu vīnu, kuram nav norādīts apakšapgabals.

    Grozījumi attiecas uz specifikācijas 6. pantu un vienotā dokumenta 4. punktu.

    8.   Iepakojums, materiāli, nominālais tilpums un aizvari

    Apraksts: “Montepulciano d’Abruzzo” vīnam jābūt iepildītam stikla traukos, kuru nominālais tilpums atbilst spēkā esošo tiesību aktu noteikumiem. Vīnam, izņemot veidus ar norādītu apakšapgabalu vai papildu ģeogrāfisko vienību, var izmantot arī traukus, kuri izgatavoti no citiem pārtikas kontaktmateriāliem un kuru nominālais tilpums ir vismaz 2 litri.

    “Montepulciano d’Abruzzo” vīniem, izņemot veidus ar norādītiem apakšapgabaliem vai papildu ģeogrāfiskajām vienībām, ir atļauts izmantot jebkāda veida aizvaru, kas atļauts saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem.

    Pamatojums: sīkāk izklāstīti noteikumi par izmantoto trauku materiāliem, nominālo tilpumu un aizvariem.

    Grozījumi attiecas uz produkta specifikācijas 8. pantu un vienotā dokumenta 9. punktu.

    VIENOTAIS DOKUMENTS

    1.   Nosaukums(-i)

    Montepulciano d’Abruzzo

    2.   Ģeogrāfiskās izcelsmes norādes veids

    ACVN — aizsargāts cilmes vietas nosaukums

    3.   Vīnkopības produktu kategorijas

    1.

    Vīns

    4.   Vīna(-u) apraksts

    1.   “Montepulciano d’Abruzzo”

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: intensīva sarkano augļu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri.

    Garša: pilnīga, harmoniska, viegli piesātināta ar tanīniem.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,00 %.

    Atlikumcukuru saturs: ne vairāk kā 9 grami uz litru, ja kopējais skābums, kas izteikts vīnskābes gramos uz litru, ir ne vairāk kā 2 gramus mazāks par atlikumcukuru saturu.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 21,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    2.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre dei Vestini un “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre dei Vestini un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

     

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana.

     

    Smarža: intensīva gatavu sarkano augļu, kaltētu augu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri.

     

    Garša: pilnīga, sausa, spēcīga, harmoniska un samtaina.

     

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,5 % (13 % Riserva veidam).

     

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 23 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    3.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Casauria / Terre di Casauria un “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Casauria / Terre di Casauria un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

     

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana.

     

    Smarža: intensīva gatavu sarkano augļu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri.

     

    Garša: pilnīga, spēcīga, harmoniska, viegli piesātināta ar tanīniem.

     

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 13 % (13,5 % Riserva veidam).

     

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 23 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    4.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Alto Tirino un “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Alto Tirino un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana. Smarža: intensīva gatavu sarkano augļu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri. Garša: noturīga, aromātiska, pilnīga, spēcīga, harmoniska, viegli piesātināta ar tanīniem. Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,5 % (13 % Riserva veidam). Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 25 g/l (28 g/l Riserva veidam).

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    5,0 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    5.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre dei Peligni un “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre dei Peligni un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana. Smarža: intensīva gatavu sarkano augļu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri. Garša: pilnīga, spēcīga, harmoniska, viegli piesātināta ar tanīniem. Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,5 % (13 % Riserva veidam). Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 23 g/l (26 g/l Riserva veidam).

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    6.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Teate un “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Teate un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

     

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana.

     

    Smarža: intensīva gatavu sarkano augļu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri, ar ievārījuma niansi, ja vīnogas ir daļēji izžuvušas.

     

    Garša: pilnīga, spēcīga, harmoniska, viegli piesātināta ar tanīniem.

     

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,5 % (13 % Riserva veidam).

     

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 26 g/l (28 g/l Riserva veidam). (Minimālais kopējais skābums Riserva vīniem ir 5,0 g/l.)

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    7.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre di Chieti un apzīmējumu Superiore

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, līdz ar vīna vecumu tā kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: atgādina ēteri, sarkanos augļus un garšvielas, līdz ar vīna vecumu kļūst izsmalcinātāka, ar ievārījuma niansēm, ja vīnogas ir bijušas daļēji izžuvušas.

    Garša: sausa, harmoniska, aromātiska un viegli piesātināta ar tanīniem, laika gaitā kļūst maigāka.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,50 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 25,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    8.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre di Chieti un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, līdz ar vīna vecumu tā kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: noturīga un pikanta.

    Garša: sausa, noturīga un līdzsvarota.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 13,00 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 27,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    9.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre Aquilane / Terre de L’Aquila un apzīmējumu Superiore

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, līdz ar vīna vecumu tā kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: atgādina ēteri, sarkanos augļus un garšvielas, līdz ar vīna vecumu kļūst izsmalcinātāka, ar ievārījuma niansēm, ja vīnogas ir bijušas daļēji izžuvušas.

    Garša: sausa, harmoniska, aromātiska un viegli piesātināta ar tanīniem, laika gaitā kļūst maigāka.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,50 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 25,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,50 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    10.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre Aquilane / Terre de L’Aquila un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, līdz ar vīna vecumu tā kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: noturīga un pikanta.

    Garša: sausa, noturīga un līdzsvarota.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 13,00 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 27,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    11.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Colline Pescaresi un apzīmējumu Superiore

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, līdz ar vīna vecumu tā kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: atgādina ēteri, sarkanos augļus un garšvielas, līdz ar vīna vecumu kļūst izsmalcinātāka, ar ievārījuma niansēm, ja vīnogas ir bijušas daļēji izžuvušas.

    Garša: sausa, harmoniska, aromātiska un viegli piesātināta ar tanīniem, laika gaitā kļūst maigāka.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,50 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 25,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,50 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    12.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Colline Pescaresi un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: noturīga un pikanta.

    Garša: sausa, noturīga un līdzsvarota.

    Spirta minimālā kopējā tilpumkoncentrācija: 13,00 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 27,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,50

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    13.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu San Martino sulla Marruccina un apzīmējumu Superiore

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: tumši rubīnsarkana ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: intensīva gatavu sarkano augļu un garšvielu smarža, kas atgādina ēteri.

    Garša: pilnīga, sausa, harmoniska un viegli piesātināta ar tanīniem.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 12,50 %.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 26 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    14.   “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu San Martino sulla Marruccina un apzīmējumu Riserva

    ĪSS APRAKSTS

    Krāsa: intensīvi rubīnsarkana, līdz ar vīna vecumu tā kļūst arvien vairāk granātsarkana.

    Smarža: noturīga un pikanta.

    Garša: sausa, noturīga, līdzsvarota.

    Minimālā kopējā spirta tilpumkoncentrācija: 13,00 %; maksimālais reducējošo cukuru saturs: 4,0 g/l.

    Minimālais bezcukuru ekstrakta saturs: 28,00 g/l.

    Analītiskie parametri, kas turpmākajā tabulā nav norādīti, atbilst valsts un ES tiesību aktos noteiktajām robežvērtībām.

    Vispārējās analītiskās īpašības

    Maksimālā kopējā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālā faktiskā spirta koncentrācija (tilp. %)

     

    Minimālais kopējais skābums

    4,5 grami uz litru (izteikts vīnskābē)

    Maksimālais gaistošais skābums (miliekvivalentos uz litru)

     

    Maksimālais kopējais sēra dioksīda saturs (miligramos uz litru)

     

    5.   Vīndarības metodes

    5.1.    Īpašās vīndarības metodes

    5.2.    Maksimālās ražas

    1.

    Montepulciano d’Abruzzo

    15 000 kg vīnogu no hektāra

    2.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Casauria / Terre di Casauria

    9 500 kg vīnogu no hektāra

    3.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre dei Vestini

    10 000 kg vīnogu no hektāra

    4.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Alto Tirino

    9 000 kg vīnogu no hektāra

    5.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre dei Peligni

    10 000 kg vīnogu no hektāra

    6.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Teate

    12 500 kg vīnogu no hektāra

    7.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu Terre di Chieti, Terre dell’Aquila / Terre Aquilane, Colline Pescaresi

    13 500 kilogramu vīnogu no hektāra

    8.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītu apakšapgabalu San Martino sulla Marruccina

    12 000 kgvīnogu no hektāra

    6.   Noteiktais ģeogrāfiskais apgabals

    Ar ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētā vīna ražošanas apgabals aptver visu šādu pašvaldību administratīvo teritoriju:

    1)

    Kjeti [Chieti] province:

    Altino, Archi, Ari, Arielli, Atessa, Bomba, Bucchianico, Canosa Sannita, Carunchio, Casacanditella, Casalanguida, Casalincontrada, Carpineto Sinello, Casalbordino, Casoli, Castel Frentano, Celenza sul Trigno, Chieti, Civitella Messer Raimondo, Crecchio, Cupello, Dogliola, Fara Filiorum Petri, Fara San Martino, Filetto, Fossacesia, Francavilla, Fresagrandinaria, Frisa, Furci, Gessopalena, Gissi, Giuliano Teatino, Guardiagrele, Guilmi, Lama dei Peligni, Lanciano, Lentella, Liscia, Miglianico, Monteodorisio, Mozzagrogna, Orsogna, Ortona, Paglieta, Palmoli, Palombaro, Pennapiedimonte, Perano, Poggiofiorito, Pollutri, Pretoro, Rapino, Ripa Teatina, Roccascalegna, Roccamontepiano, Rocca San Giovanni, San Buono, Sant’Eusanio del Sangro, San Giovanni Teatino, Santa Maria Imbaro, San Martino sulla Marrucina, San Salvo, San Vito Chietino, Scerni, Tollo, Torino di Sangro, Tornareccio, Torrevecchia Teatina, Treglio, Tufillo, Vasto, Villalfonsina, Villamagna un Vacri;

    2)

    L’Akvilas [L’Aquila] province:

    Acciano, Anversa degli Abruzzi, Balsorano, Bugnara, Canistro, Capestrano, Castel di Ieri, Castelvecchio Subequo, Civita d’Antino, Civitella Roveto, Cocullo, Corfinio, Fagnano Alto, Fontecchio, Fossa, Gagliano Aterno, Goriano Sicoli, Introdacqua, Molina Aterno, Morino, Ofena, Pacentro, Poggio Picenze, Pratola Peligna, Pettorano sul Gizio, Prezza, Raiano, Rocca Casale, San Demetrio nei Vestini, Sant’Eusanio Forconese, San Vincenzo Valle Roveto, Secinaro, Sulmona, Tione d’Abruzzi, Villa S. Angelo, Villa S. Lucia un Vittorito;

    3)

    Peskāras [Pescara] province:

    Alanno, Bolognano, Brittoli, Bussi, Cappelle sul Tavo, Castiglione a Casauria, Catignano, Cepagatti, Città Sant’Angelo, Civitella Casanova, Civitaquana, Collecorvino, Corvara, Cugnoli, Elice, Farindola, Lettomanoppello, Loreto Aprutino, Manoppello, Montebello di Bertona, Montesilvano, Moscufo, Nocciano, Penne, Pianella, Pietranico, Picciano, Pescara, Pescosansonesco, Popoli, Rosciano, San Valentino, Scafa, Serramonacesca, Spoltore, Tocco da Casauria, Torre de’ Passeri, Turrivalignani un Vicoli;

    4)

    Terāmo [Teramo] province:

    Alba Adriatica, Ancarano, Atri, Basciano, Bellante, Bisenti, Campli, Canzano, Castel Castagno, Castellato, Castiglion Messer Raimondo, Castilenti, Cellino Attanasio, Cermignano, Civitella del Tronto, Colledara, Colonnella, Controguerra, Corropoli, Giulianova, Martinsicuro, Montefino, Montorio al Vomano, Morro d’Oro, Mosciano, Nereto, Notaresco, Penna S. Andrea, Pineto, Roseto degli Abruzzi, Sant’Egidio, Sant’Omero, Silvi, Teramo, Torano Nuovo, Tortoreto, Tossicia un Isola del Gran Sasso.

    7.   Vīna vīnogu šķirne

    “Montepulciano N.”

    8.   Saiknes apraksts

    8.1.    ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” un apakšapgabalu nosaukumi

    A)   Ģeogrāfiskā apgabala specifika

    1.   Saiknei būtiskie dabas faktori

    Ģeogrāfiskais apgabals ietver visus Abruco [Abruzzo] piekrastes paugurus un pakājes, un tā vidusposms sniedzas tālāk iekšzemē, aptverot Alto Tirino plato ziemeļos, Subequana ieleju ziemeļrietumos, Peligna ieleju dienvidos un Roveto ieleju dienvidrietumos.

    Vīnogulājus audzē kalnainos veidojumos, kas sastāv no pliocēna-pleistocēna nogulumiem, kuri piepildīja Periadrijas baseinu jūras nogulumu ciklā laikposmā starp vēlīnu terciāru un agrīnu kvartāru, un tie aptver aptuveni 20–25 kilometrus platu un 125 kilometrus garu apgabalu starp Tronto [Tronto] un Trinjo [Trigno] upēm un vairākus baseinus, kas atrodas starp kalniem Abruco reģiona centrālajā daļā. Minētie veidojumi ievērojami atšķiras augsnes daļiņu lieluma ziņā. Augšējos slāņos smilšainais māls ir klāts ar smalku līdz vidēji graudainu kvarca smilti, kas ir vairāk vai mazāk mālaina un dzeltenīga noārdījušos dzelzs oksīdu dēļ, un ar pārsvarā plāniem sacietējuša kaļķakmens vai māla slāņiem, starp kuriem ir kaļķakmens, grants un māla slāņi. Lielākajā daļā gadījumu materiāla sadalījums augsnē ir vienmērīgs un augsnēm ir smilšaini mālaina struktūra. Apgabala centrālajā un dienvidu daļā augsnes parasti ir irdenas un dažāda dziļuma atkarībā no to slīpuma un vērsuma, savukārt ziemeļos tās mēdz būt mālainākas. Baseini starp kalniem sastāv no senām upju un aluviālajām terasēm, ko veido nelielā slīpumā izvietotie detrīta nogulumi. To dēļ augsnes ir īpaši irdenas un dažāda dziļuma, kas atkarīgs no to slīpuma un vērsuma. Ūdens noturēšanas spēja parasti ir vidēja līdz zema, barības vielu un humusa līmenis — zems vai vidējs. Vīnogulājus var audzēt līdz 700 metru augstumā virs jūras līmeņa, nogāzēs ar dažādu slīpumu un vērsumu, ja zemes novietojums un vērsums dienas vidū nodrošina fenolu pilnīgu nogatavošanos. Zemi, kas atrodas mitrajā ieleju pamatnē, vīnkopībā neizmanto.

    2.   Saikni veidojošie cilvēkfaktori

    Vīnkopība un labu sarkanvīnu ražošana noteiktajā ražošanas apgabalā sākusies Polībija laikā; šis grieķu vēsturnieks, kurš dzīvoja no 205. līdz 123. gadam p.m.ē., stāsta, ka Hanibāls pēc uzvaras pie Kannām 216. g. p.m.ē. šos vīnus slavēja par to, ka tie dziedē ievainotos un atgriež vīriem veselību un spēku. Arī latīņu dzejnieks Pūblijs Ovidijs Nāsons, kas dzimis Sulmonā 43. g. p.m.ē., savos dzejoļos piemin savu dzimto zemi: “Sulmonā, Peligna valsts trešajā daļā, man ir zemesgabals — mazs, bet veselīgs, ar tīru avota ūdeni. Ar auglīgu augsni Cerere kviešiem un vēl vairāk vīnogām; dažos laukos aug pat Pallas olīvkoks.”

    Kopš tā laika daudzi rakstnieki ir slavējuši Abruco ražoto vīnu īpašības, bet pirmā vēsturiskā atsauce uz šķirnes “Montepulciano” klātbūtni reģionā ir atrodama Michele Torcia 1792. gada darbā “Saggio Itinerario Nazionale pel Paese dei Peligni” [“Peligni valsts zemes apsekojums”]. Šīs vīnogu šķirnes īpašības vēlāk aprakstītas daudzos vēsturiskos tekstos un tehniskajās rokasgrāmatās. Daži no piemēriem ir Panfilo Serafini (Sulmona, 1817–1864) darbs “Monografia storica di Sulmona” [“Sulmonas vēsturiskā monogrāfija”], kurš 1854. gadā publicēts slavenajā ilustrētajā Neapoles periodiskajā izdevumā “Il Regno delle Due Sicilie” [“Divu Sicīliju karaliste”] un kurā rakstīts šādi: “Montepulciano vīnogulāji — gan “Primaticcio” (agrīnās), gan “Cordisco” (vēlīnās) šķirnes — ir visizplatītākie (..)”; profesores Andrea Vivenza 1867. gada darbs “Brevi norme per fare il vino” [“Īsi vīndarības noteikumi”] un Edoardo Ottavi un Arturo Marescalchi darbs “Vade-Mecum del commerciante di uve e di vini in Italia” [“Itālijas vīnogu un vīna tirgotāju rokasgrāmata”], kura pirmais izdevums publicēts 1897. gadā. Šķirne sākotnēji tika audzēta tikai iekšzemes apgabalos, jo īpaši Peligna ielejā, kurā tā bija pilnīgi aklimatizējusies. 19. gadsimta beigās audzēšana paplašinājās piekrastes virzienā, un kopš Otrā pasaules kara tā ir kļuvusi par reģionā visplašāk audzēto sarkanogu šķirni. Tagad šo šķirni izmanto, lai gatavotu ar ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmēto vīnu, kas ir galvenais un visvairāk novērtētais Abruco vīns un visa vīndarības reģiona simbols. Nosaukums tika atzīts 1968. gadā, un gadu gaitā specifikācija ir grozīta, lai labāk definētu produktu un augsnes un klimatisko apstākļu kopumu, cita starpā norādot konkrētus apakšapgabalus.

    8.2.    ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” un apakšapgabalu nosaukumi

    B)   Informācija par produkta kvalitāti vai īpašībām, kas lielā mērā vai pilnīgi saistītas ar tā ģeogrāfisko vidi

    Tā kā šķirne “Montepulciano” šajā reģionā ir sastopama daudzus gadsimtus un ir tam perfekti pielāgojusies, tā tiek uzskatīta par Abruco vietējo šķirni. Tās specifiskās īpašības pilnīgi izpaužas ar ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētajā vīnā, kuram piemīt specifiskas analītiskās un organoleptiskās īpašības, kas īsi un neizsmeļoši aprakstītas specifikācijas 6. pantā.

    Konkrēti, vīns ir tumši rubīnsarkanā krāsā ar neizteiktu purpursarkanu nokrāsu, un vīna izturēšanas laikā krāsa kļūst arvien vairāk granātsarkana; tam parasti ir sarkano augļu (ķiršu, kazeņu) smarža, savukārt izturētos vīnos var sajust ievārījuma un garšvielu (piparu, tabakas, lakricas) nianses; garša ir sausa, viegli piesātināta ar tanīniem, samtaina un līdzsvarota.

    C)   Apraksts par cēlonisko mijiedarbību starp A) un B) punktā minētajiem aspektiem

    Ģeogrāfiskais apgabals ir plašs un aptver vairāk nekā trešdaļu visa Abruco reģiona. Lai gan topogrāfija un augsnes apstākļi šajā apgabalā ir diezgan viendabīgi, klimats no ziemeļiem uz dienvidiem un no austrumiem uz rietumiem nedaudz atšķiras, tāpēc, pamatojoties uz noteiktām klimata iezīmēm (nokrišņi, temperatūra, ventilācija utt.), var identificēt makroapgabalus. Tie kopā ar atšķirībām reljefā un vērsumā būtiski ietekmē šķirnes “Montepulciano” — kas ir galvenā, ja ne vienīgā, vīnogu šķirne, kuru vairāk nekā divus gadsimtus Abruco izmanto, lai ražotu vīnu ar tādu pašu nosaukumu, — augšanu un augļu ražotspēju. Pētījumi, kas veikti nolūkā raksturot “Montepulciano d’Abruzzo” vīnus, ir ļāvuši nošķirt konkrētus apakšapgabalus. Papildus apakšapgabalam Colline Teramane, kura nosaukums 2003. gadā kļuva par atsevišķu nosaukumu, pirmie pieci apakšapgabali bija Terre di Casauria, Terre dei Vestini, Alto Tirino, Valle dei Peligni un Teate, un tiem ir pievienoti četri jauni apakšapgabali, no kuriem trīs atbilst kādas provinces (Peskāras, Kjeti un L’Akvilas) vīnkopības apgabalam. Tāpēc kopā ir deviņi apakšapgabali, no kuriem trīs (Terre di Chieti, Terre Aquilane, Colline Pescaresi) ir saistīti ar provincēm un viens (San Martino sulla Marruccina) ir saistīts ar pašvaldības teritoriju, un ir iespējams izcelt katra noteiktā apgabala īpašības.

    9.   Būtiski papildu nosacījumi (iepakojums, marķējums, citas prasības)

    ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” — papildu ģeogrāfisko vienību nosaukumu izmantošana

    Tiesiskais regulējums:

    ES tiesību aktos.

    Papildu nosacījuma veids:

    papildu noteikumi attiecībā uz marķēšanu.

    Nosacījuma apraksts

    Minētie apakšapgabali ir šādi:

    Casauria / Terre di Casauria,

    Terre dei Vestini,

    Alto Tirino,

    Terre dei Peligni,

    Teate,

    Terre Aquilane / Terre de L’Aquila,

    Colline Pescaresi,

    San Martino sulla Marrucina,

    Terre di Chieti ar šādām papildu mazākām ģeogrāfiskajām vienībām: Colline Teatine / Teatino, Colline Frentane / Frentania / Frentano, Colline del Sangro Colline del Vastese / Hystonium.

    ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” un apakšapgabalu nosaukumi

    Tiesiskais regulējums:

    ES tiesību aktos.

    Papildu nosacījuma veids:

    papildu noteikumi attiecībā uz marķēšanu.

    Nosacījuma apraksts

    Ražas gads

    Ar ACVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmēto vīnu marķējumā jānorāda gads, kurā iegūtas vīnogas.

    ACVN “Montepulciano d’Abruzzo”

    Tiesiskais regulējums:

    ES tiesību aktos.

    Papildu nosacījuma veids:

    papildu noteikumi attiecībā uz marķēšanu.

    Nosacījuma apraksts

    Trauku materiāli un nominālais tilpums

    Ar KCVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētajam vīnam jābūt iepildītam stikla traukos, kuru nominālais tilpums atbilst spēkā esošo tiesību aktu noteikumiem.

    Iepriekšējā rindkopā minētajiem vīniem, izņemot veidus ar norādītiem apakšapgabaliem un papildu ģeogrāfiskajām vienībām, var izmantot arī traukus, kuri izgatavoti no citiem pārtikas kontaktmateriāliem un kuru nominālais tilpums ir vismaz 2 litri.

    Trauku aizvari

    Ar KCVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētajiem vīniem, izņemot veidus ar norādītiem apakšapgabaliem vai papildu ģeogrāfiskajām vienībām, ir atļauts izmantot jebkādus aizvarus, kas atļauti saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītiem apakšapgabaliem

    Tiesiskais regulējums:

    ES tiesību aktos.

    Papildu nosacījuma veids:

    papildu noteikumi attiecībā uz marķēšanu.

    Nosacījuma apraksts

    Casauria / Terre di Casauria apakšapgabals

    Trauku materiāli un nominālais tilpums

    Vīnu patērētājiem drīkst pārdot tikai stikla traukos, kuru nominālais tilpums ir 0,750, 1,500, 3,000 un 6,000 litri.

    Trauku aizvari

    Jāizmanto standarta korķa aizbāžņi.

    Terre dei Vestini, Alto Tirino un Terre dei Peligni apakšapgabals

    Trauku materiāli un nominālais tilpums

    Vīnu patērētājiem drīkst pārdot tikai stikla traukos, kuru nominālais tilpums ir 0,375, 0,750, 1,500, 3,000, 6,000 litri.

    Trauku aizvari

    Jāizmanto standarta korķa aizbāžņi.

    Teate apakšapgabals

    Trauku materiāli un nominālais tilpums

    “Montepulciano d’Abruzzo” vīna ar norādītu Teate apakšapgabalu iepakošanai var izmantot jebkuru no spēkā esošajos tiesību aktos paredzētajiem traukiem.

    Ar KCVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmēto vīnu, kura nosaukums papildināts ar Teate apakšapgabala nosaukumu un apzīmējumu Riserva, jāiepako traukos, kuru nominālais tilpums ir 0,750, 1,500, 3,000 un 6,000 litri.

    Trauku aizvari

    Var izmantot jebkāda veida aizvarus, kas atļauti spēkā esošajos tiesību aktos. Ar KCVN “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētajam vīnam, kura nosaukums papildināts ar Teate apakšapgabala nosaukumu un apzīmējumu Riserva, drīkst izmantot tikai standarta korķa aizbāžņus.

    Terre di Chieti, Terre de L’Aquila / Terre Aquilane, Colline Pescaresi un San Martino sulla Marruccina apakšapgabals

    Trauku materiāli un nominālais tilpums

    Drīkst izmantot tikai tradicionālas stikla pudeles, kuru nominālais tilpums ir 0,375, 0,750, 1,500, 3,000, 6,000 litri, kā arī īpaša izmēra traukus, kuru nominālais tilpums nepārsniedz 27 litrus.

    Trauku aizvari

    Vīnam ar apzīmējumu Riserva drīkst izmantot tikai standarta korķa aizbāžņus.

    “Montepulciano d’Abruzzo” ar norādītiem apakšapgabaliem

    Tiesiskais regulējums:

    ES tiesību aktos.

    Papildu nosacījuma veids:

    papildu noteikumi attiecībā uz marķēšanu.

    Nosacījuma apraksts

    Casauria / Terre di Casauria, Terre dei Vestini, Alto Tirino, Terre dei Peligni, Teate, Terre Aquilane / Terre de L’Aquila, Colline Pescaresi un San Martino sulla Marruccina apakšapgabals

    Fonts un atrašanās vieta etiķetē

    Konkrētā apakšapgabala (Casauria / Terre di Casauria, Terre dei Vestini, Alto Tirino, Terre dei Peligni, Teate, Terre Aquilane / Terre de L’Aquila, Colline Pescaresi vai San Martino sulla Marruccina) nosaukumam vienmēr jāatrodas tieši pirms nosaukuma “Montepulciano d’Abruzzo”, un tam izmantoto burtu izmēram jābūt vismaz tādam pašam, kāds izmantots kontrolētajam cilmes vietas nosaukumam “Montepulciano d’Abruzzo”.

    Terre di Chieti apakšapgabals

    Fonts un atrašanās vieta etiķetē

    Terre di Chieti apakšapgabala nosaukumam vienmēr jāatrodas tieši pirms nosaukuma “Montepulciano d’Abruzzo”, un tam izmantoto burtu izmēram jābūt vismaz tādam pašam, kāds izmantots kontrolētajam cilmes vietas nosaukumam “Montepulciano d’Abruzzo”.

    Ar aizsargāto cilmes vietas nosaukumu “Montepulciano d’Abruzzo” apzīmētajiem vīniem var izmantot Terre di Chieti apakšapgabala un papildu ģeogrāfisko vienību Colline Teatine / Teatino, Colline Frentane / Frentania / Frentano, Colline del Sangro un Colline del Vastese / Hystonium nosaukumus.

    Papildu ģeogrāfiskās vienības nosaukumam, kas atbilst vairāk nekā vienas pašvaldības teritorijai, vienmēr jāatrodas zem apakšapgabala nosaukuma un jābūt rakstītam ar mazākiem burtiem.

    Saite uz produkta specifikāciju

    https://www.politicheagricole.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/19401


    (1)  OV L 9, 11.1.2019., 2. lpp.


    Top