Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013XC1016(01)

Komisijas paziņojums attiecībā uz diviem finansiālās palīdzības instrumentu sarakstiem saskaņā ar Regulu (ES) Nr. 472/2013

OV C 300, 16.10.2013, p. 1–2 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

16.10.2013   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 300/1


Komisijas paziņojums attiecībā uz diviem finansiālās palīdzības instrumentu sarakstiem saskaņā ar Regulu (ES) Nr. 472/2013

2013/C 300/01

1.   Ievads

Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 21. maija Regulā (ES) Nr. 472/2013 par to eurozonas dalībvalstu ekonomiskās un budžeta uzraudzības pastiprināšanu, kurās ir vai kurām draud nopietnas finanšu stabilitātes grūtības (1), paredzēta pilnīga atbilstība starp LESD paredzēto Savienības ekonomikas uzraudzības sistēmu un eurozonas dalībvalstīm piešķirtās finansiālās palīdzības iespējamiem politiskajiem nosacījumiem.

Regulas (ES) Nr. 472/2013 atsevišķos noteikumos Komisijai ir uzdots informatīvā nolūkā publicēt divus finansiālās palīdzības instrumentu sarakstus: i) tādu instrumentu sarakstu, kuri paredzēti finansiālās palīdzības sniegšanai piesardzības pasākumu veidā, un atsevišķi ii) tādu instrumentu sarakstu, attiecībā uz kuriem Eiropas Stabilizācijas mehānisma (ESM) noteikumi neparedz makroekonomikas korekciju programmu.

Lai sagatavotu šos sarakstus, Komisija ir veikusi neformālas apspriedes ar dalībvalstīm, ESM un Starptautisko Valūtas fondu (SVF).

Šie saraksti tiks atjaunināti.

2.   Tādu instrumentu saraksts, kuri paredzēti finansiālās palīdzības sniegšanai piesardzības pasākumu veidā un kuru saņēmējai dalībvalstij piemēro pastiprinātu uzraudzību, publicēts saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 472/2013 2. panta 5. punktu

Regulas (ES) Nr. 472/2013 2. panta 5. punktā ir noteikta prasība publicēt tādu instrumentu sarakstu, kas paredzēti finansiālās palīdzības sniegšanai piesardzības pasākumu veidā minētās regulas 2. panta 3. punkta nozīmē. Dalībvalstīm, kuras saņem finansiālu palīdzību, izmantojot kādu no šādiem instrumentiem, piemēro pastiprinātu uzraudzību. Izņēmuma kārtā pastiprinātu uzraudzību nepiemēro tām dalībvalstīm, kas finansiālo palīdzību saņem kredītlīnijas veidā, kas nav atkarīga no nosacījuma minētajai dalībvalstij pieņemt jaunus politikas pasākumus, ar noteikumu, ka kredītlīnija netiek izmantota (minētās regulas 2. panta 4. punkts).

Minētais saraksts ir norādīts turpmāk.

 

Eiropas Stabilizācijas mehānisms

Piesardzības kredītlīnija ar nosacījumiem (ja tā tiek izmantota)

Kredītlīnija ar pastiprinātiem nosacījumiem

Primāro tirgu atbalsta instruments (ja to izmanto saskaņā ar Eiropas Stabilizācijas mehānisma kredītlīniju)

Sekundāro tirgu atbalsta instruments (ja to iedarbina ārpus makroekonomikas korekciju programmas)

 

Eiropas Finanšu stabilitātes instruments

Piesardzības kredītlīnija ar nosacījumiem (ja tā tiek izmantota)

Kredītlīnija ar pastiprinātiem nosacījumiem

Kredītlīnija ar pastiprinātiem nosacījumiem valsts obligāciju daļējai aizsardzībai pret risku

Primāro tirgu atbalsta instruments (ja to izmanto saskaņā ar Eiropas Finanšu stabilitātes instrumenta piesardzības programmu)

Sekundāro tirgu atbalsta instruments (ja to iedarbina ārpus makroekonomikas korekciju programmas)

 

Starptautiskais Valūtas fonds

Elastīgā kredītlīnija (ja tā tiek izmantota)

Piesardzības un likviditātes kredītlīnija

3.   Tādu finansiālās palīdzības instrumentu saraksts, attiecībā uz kuriem ESM noteikumi neparedz makroekonomikas korekciju programmu, publicēts saskaņā ar Regulas (ES) Nr. 472/2013 7. panta 12. punktu

Regulas (ES) Nr. 472/2013 7. panta 12. punktā ir noteikta prasība publicēt tādu instrumentu sarakstu, attiecībā uz kuriem ESM noteikumi neparedz makroekonomikas korekciju programmu minētās regulas 7. panta 12. punkta nozīmē. Attiecībā uz dalībvalstīm, kuras saņem finansiālu palīdzību, izmantojot vienu no šiem instrumentiem, pieņem Padomes lēmumu, ar ko apstiprina galvenās politikas prasības, kuras ESM plāno iekļaut nosacījumos tā finansiālās palīdzības piešķiršanai.

Piesardzības kredītlīnija ar nosacījumiem (PCCL)

Kredītlīnija ar pastiprinātiem nosacījumiem (ECCL)

Primāro tirgu atbalsta instruments (ja to izmanto saskaņā ar PCCL vai ECCL)

Sekundāro tirgu atbalsta instruments (ja to iedarbina ārpus makroekonomikas korekciju programmas)

Finansiālā palīdzība finanšu iestāžu rekapitalizācijai

Tā kā nav paredzams, ka Eiropas Finanšu stabilitātes instrumenta (EFSI) ietvaros pēc 2013. gada 1. jūlija tiks sāktas jaunas programmas, attiecībā uz EFSI nav nepieciešams publicēt šādu sarakstu.


(1)  OV L 140, 27.5.2013., 1. lpp.


Top