Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2012/152/05

    Uzaicinājums izteikt ieinteresētību par zinātniskās komitejas locekļu amatiem Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā ( FRA ) – Atsauces: CEI-SCIE-2012

    OV C 152, 30.5.2012, p. 5–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    30.5.2012   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    C 152/5


    Uzaicinājums izteikt ieinteresētību par zinātniskās komitejas locekļu amatiem Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūrā (FRA)

    Atsauces: CEI-SCIE-2012

    2012/C 152/05

    1.   AĢENTŪRA

    Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūra (FRA) ir Eiropas Savienības konsultatīva iestāde, kas atrodas Vīnē, Austrijā (1).

    FRA mērķis ir sniegt palīdzību un speciālas zināšanas pamattiesību jomā attiecīgām Kopienas un dalībvalstu institūcijām, struktūrām, birojiem, aģentūrām un iestādēm, īstenojot Eiropas Savienības tiesību aktus, tādējādi sniedzot tām atbalstu pasākumu veikšanā vai darbības virzienu noteikšanā to attiecīgās kompetences jomās, lai pilnībā ievērotu pamattiesības (2).

    Aģentūra īpašu uzmanību pievērš pamattiesību stāvoklim ES un 27 tās dalībvalstīs. Kandidātvalstis un valstis, kas noslēgušas Stabilizācijas un asociācijas nolīgumu ar ES var tikt uzaicinātas piedalīties. Šobrīd uzaicināta piedalīties ir Horvātija.

    FRA ir šādas struktūras:

     

    Valde

     

    Izpildvalde

     

    Zinātniskā komiteja

     

    Direktors

    2.   ZINĀTNISKĀ KOMITEJA

    Šajā uzaicinājumā izteikt ieinteresētību eksperti ar nepieciešamo pieredzi vienā vai vairākās zinātņu nozarēs pamattiesību jomā tiek aicināti pieteikties Aģentūras Zinātniskās komitejas locekļa amatam.

    Saskaņā ar Padomes 2007. gada 15. februāra Regulas (EK) Nr. 168/2007 (turpmāk – “Regula”), ar ko izveido Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūru (turpmāk – “Aģentūra”), 14. panta 1. punktu Aģentūras valde ieceļ Zinātnisko komiteju, kuras sastāvā ir vienpadsmit neatkarīgas personas, kam ir augsta kvalifikācija pamattiesību jomā.

    Zinātniskās komitejas loma:

    Saskaņā ar Regulas 14. panta 5. punktu iepriekš minētā Zinātniskā komiteja nodrošina Aģentūras darba zinātnisko kvalitāti.

    Šajā nolūkā aģentūras direktors iesaista Zinātnisko komiteju visu to dokumentu sagatavošanā, ko Aģentūra izstrādā saskaņā ar Regulas 4. panta 1. punkta a) līdz f) apakšpunktu un h) apakšpunktu uzticēto uzdevumu ietvaros, proti, lai:

    vāktu, reģistrētu un izplatītu būtisku, objektīvu, uzticamu un salīdzināmu informāciju un datus par pamattiesībām, tai skaitā izpētes un uzraudzības rezultātus, par ko Aģentūrai ziņo ES dalībvalstis, Eiropas Savienības iestādes, struktūras, biroji un aģentūras, izpētes centri, valstu struktūras, nevalstiskās organizācijas, trešās valstis un starptautiskās organizācijas, tai skaitā Eiropas Padomes kompetentās struktūras,

    izstrādātu metodes un standartus sadarbībā ar Komisiju un dalībvalstīm datu salīdzināmības, objektivitātes un uzticamības uzlabošanai Eiropas mērogā,

    veiktu zinātniskus pētījumus un apsekojumus, iepriekšējus pētījumus un izstrādātu tehniskos un ekonomiskos pamatojumus par jautājumiem, kas saistīti ar pamattiesībām,

    izstrādātu un publicētu atzinumus par specifiskām tēmām, kas saistītas ar pamattiesībām,

    publicētu gadskārtējos pārskatus par pamattiesību jautājumiem, kas ietilpst Aģentūras darbības jomā, vienlaikus izceļot labas prakses piemērus,

    publicētu tematiskos pārskatus, pamatojoties uz Aģentūras veikto analīzi, izpēti un aptaujā,

    veidotu saziņas stratēģiju un veicinātu dialoga ar pilsonisko sabiedrību, lai paaugstinātu sabiedrības izpratni par pamattiesībām un lai aktīvi izplatītu informāciju par Aģentūras darbību.

    Zinātniskās komitejas darbība:

    Atšķirībā no valdes Zinātniskā komiteja ir konsultatīva struktūra, kas nav iesaistīta Aģentūras pārvaldīšanā un vadībā. Tajā pat laikā komiteja ir darba struktūra, kas iesaistīta Aģentūras pētījumu procesos. Tādējādi no Komitejas locekļiem tiek sagaidīts, ka laika un darba noslodzes ziņā tie pilnībā apņemas sniegt ievērojamu ieguldījumu Aģentūras darbā; to ieguldījums būtu pamatoti argumenti par Aģentūras darba kvalitāti, kurus var būt nepieciešams izteikt arī kā sīki izstrādātu rakstveida viedokli. Atbilstoši pašreizējām darba metodēm (3), Komitejas locekļi kā “referenti” individuāli uzrauga vienu vai vairākus noteiktus pētījumu projektus no projekta idejas pirmsākuma līdz beigu rezultātu publicēšanai. Tomēr lēmumus par “Aģentūras darba zinātnisko kvalitāti” Zinātniskās komitejas locekļi pieņem kolektīvi. Komiteju vada tās priekšsēdētājs, ko ar amata pilnvarām uz vienu gadu ievēl Komiteja (4). Priekšsēdētājam palīdz sekretariāts, kas ir FRA administratīvā dienesta sastāvdaļa.

    Zinātniskās komitejas sastāvs:

    Saskaņā ar Regulas 14. panta 1. punktu Zinātniskās komitejas sastāvā ir vienpadsmit neatkarīgas personas, kam ir augsta kvalifikācija pamattiesību jomā. Valde ieceļ locekļus pēc tam, kad bijis pārskatāms aicinājums iesniegt pieteikumus un notikusi atlases procedūra pēc konsultēšanās ar kompetentu Eiropas Parlamenta komiteju (5).

    Aģentūras valde nodrošina ģeogrāfiskās izcelsmes dažādību tās iecelto Zinātniskās komitejas locekļu vidū. Turklāt valde cenšas panākt līdzsvarotu sieviešu un vīriešu līdzdalību Zinātniskajā komitejā. Īpašu uzmanību tā pievērš zinātnes nozarēm un specializācijai ar mērķi aptvert dažādas jomas, kā tas definēts Aģentūras daudzgadu nostādnēs.

    Saskaņā ar Regulas 14. panta 1. punktu Aģentūras valdes locekļi nevar būt Zinātniskās komitejas locekļi.

    Zinātniskās komitejas locekļiem jābūt ekspertiem vienā vai vairākās zinātnes nozarēs, kas saistītas vai attiecas uz cilvēktiesībām, tai skaitā:

    sociālās zinātnes, tai skaitā kandidāti ar speciālām zināšanām par pētījumu metodoloģijas jomu un starpvalstu, salīdzinošās izpētes jomu,

    tiesību zinātne, tai skaitā salīdzinošās konstitucionālās tiesības, ES tiesības un starptautiskās tiesības,

    politikas zinātnes,

    statistika.

    Amata pilnvaru termiņš:

    Zinātniskās komitejas locekļu amata pilnvaru termiņš ir pieci gadi. To nevar pagarināt. Zinātniskās komitejas locekļi ir neatkarīgi un tiem ir jāievēro konfidencialitātes noteikumi.

    Viņus var aizstāt tikai pēc viņu pašu lūguma vai gadījumā, ja ir pastāvīgi šķēršļi, kas neļauj pildīt pienākumus. Tomēr, ja kāds loceklis vairs neatbilst neatkarības kritērijiem, viņš par to tūlīt informē Komisiju un Aģentūras direktoru. Tāpat valde pēc vienas trešās daļas tās locekļu ierosinājuma vai pēc Komisijas ierosinājuma var paziņot, ka attiecīgā persona nav neatkarīga un to atcelt no amata. Valde ieceļ jaunu locekli uz atlikušo pilnvaru termiņu atbilstīgi procedūrai, kāda paredzēta parastajiem locekļiem. Ja atlikušais pilnvaru termiņš ir mazāks nekā divi gadi, jaunā locekļa pilnvaras var pagarināt uz pilnu termiņu – pieciem gadiem. Aģentūra interneta vietnē publisko un atjaunina zinātniskās komitejas locekļu sarakstu.

    Zinātniskās komitejas sanāksmes:

    Saskaņā ar Regulas 14. panta 6. punktu Zinātniskā komiteja sanāk plenārsēdē četras reizes gadā. Sanāksmes notiek Aģentūras mītnē (Vīnē), ja netiek izdarīts izņēmums. No komitejas locekļiem tiek sagaidīta dalība šajās sanāksmēs un ievērojams ieguldījums laika un darba slodzes ziņā, tai skaitā iesniegto materiālu komentēšana un pārskatīšana, ko vēlams darīt rakstiskā veidā un pamatot.

    Zinātniskās komitejas locekļiem ir tiesības saņemt kompensāciju saistībā ar dalību Zinātniskās komitejas darbībā (6).

    3.   OBLIGĀTĀ KVALIFIKĀCIJA UN PIEREDZE, NOVĒRTĒJUMA KRITĒRIJI

    A.   Atbilstības kritēriji

    Pretendentiem uz Zinātniskās komitejas locekļa amatu jāatbilst šādiem četriem kritērijiem:

    ir pēcdiploma vai tam pielīdzināms akadēmiskais grāds atbilstošā zinātnes jomā,

    ir septiņu gadu apliecināta profesionālā pieredze pēc iepriekš minētā grāda iegūšanas, nodarbojoties ar pamattiesībām tādu zinātņu nozaru kontekstā kā sociālās zinātnes, politikas zinātnes, tiesību zinātne un/vai statistika,

    ES dalībvalsts pilsonība,

    ļoti labi pārzina vienu ES oficiālo valodu un apmierinošā līmenī vēl vienu ES valodu (7).

    B.   Atlases kritēriji

    PAMATPRASĪBAS:

    Zinātniskās komitejas locekļu atlases piecas pamatprasības ir šādas:

    —   zinātniskā izcilība: zinātniskā izcilība, kas saistīta ar Aģentūras pilnvaru jomām, tai skaitā publikācijas šajās un/vai cieši saistītās jomās,

    —   starpvalstu, salīdzinošā pieredze: plaša pieredze, kas iegūta strādājot un/vai veicot pētījumus vairāk nekā vienā valstī ar Aģentūras darbu cieši saistītās jomās,

    —   padziļināta izpratne par pamattiesībām praksē: plaša pieredze saistībā ar tiesību, sociālajām zinātnēm, politiku un/vai praktisku pamattiesību īstenošanu praksē – tāda pieredze kā situācijas izpēte uz vietas un datu analīze, tehnisku padomu un juridisku vērtējumu sniegšana, vai darba pieredze starptautiskās valsts vai nevalstiskās organizācijās,

    —   viedokļu un/vai rekomendāciju sniegšana: pieredze viedokļu vai rekomendāciju sagatavošanā valsts vai starptautiskā līmenī saistībā ar Aģentūras interešu jomām, kas var būt sniegti kā secinājumi vai faktu konstatācija lielākos pētījumos,

    —   izcila zinātniskā angļu valoda: izcilas angļu valodas zināšanas rakstiski un mutiski. Aģentūras darba valoda ir angļu valoda.

    PRIEKŠROCĪBAS:

    Šādi trīs kritēriji tiks uzskatīti kā papildu priekšrocības:

    ir vai ir bijusi piešķirta pastāvīga profesūra vai lektora amats akadēmiskā iestādē,

    doktora grāds,

    profesionāla pieredze daudzdisciplinārā vidē, vēlams starptautiskā kontekstā.

    Īpaši atbilstība visiem iepriekš minētajiem būtiskajiem kritērijiem tiks novērtēta saskaņā ar šādu vērtējumu punktu skalu, faktiem un pierādījumiem:

    1.   Zinātniskā izcilība (0–30 punkti)

    atbilstošas zinātniskās publikācijas – vismaz 10 augstas kvalitātes publikācijas,

    atbilstoši ekspertu viedokļi, rekomendācijas vai secinājumi, kas sniegti valsts iestādēm,

    atbilstoši pētījumu projekti dažādās ES dalībvalstīs,

    atbilstoša mācībspēka pieredze dažādās ES dalībvalstīs un pieredze starptautisku konferenču vadīšanā un dalībā starptautiskās darba grupās un daudzdisciplināros projektos.

    2.   Starpvalstu, salīdzinošā pieredze (0–15 punkti)

    atbilstoša pieredze situācijas izpētē uz vietas, tai skaitā, piemēram, starptautiski pētījumi,

    atbilstoša pieredze ar politiku saistītu un juridisku ieteikumu sniegšanā starptautiskā un transnacionālā kontekstā,

    atbilstoša pieredze politisko sistēmu salīdzināšanā un salīdzinošajās konstitucionālajās tiesībās (ES).

    3.   Padziļināta izpratne par pamattiesībām praksē un politiku (0–15 punkti)

    atbilstoša pieredze valsts pārvaldē vai politikā, tai skaitā vadošu amatu ieņemšana šobrīd vai iepriekš,

    atbilstoša pieredze tiesu iestādēs, tai skaitā vadošu amatu ieņemšana šobrīd vai iepriekš,

    atbilstoša pieredze nevalstiskās organizācijās, tai skaitā vadošu amatu ieņemšana šobrīd vai iepriekš,

    atbilstoša pieredze valsts cilvēktiesību institūcijās vai citās cilvēktiesību struktūrās valsts līmenī, tai skaitā vadošu amatu ieņemšana šobrīd vai iepriekš,

    atbilstoša pieredze ar pamattiesībām starptautiskā līmenī, tai skaitā vadošu amatu ieņemšana šobrīd vai iepriekš.

    4.   Viedokļu un/vai rekomendāciju/secinājumu sniegšana (0–15 punkti)

    plaša pieredze zinātnisko pētījumu izmantošanā, sniedzot attiecīgus ieteikumus praktiskam darbam,

    plaša pieredze koncentrētu un ar politiku saistītu ekspertu viedokļu sniegšanā valsts pārvaldei un nevalstiskajām organizācijām,

    plaša pieredze kā zinātniskajam redaktoram,

    pieredze informācijas par pamattiesībām sniegšanā plašākai sabiedrībai.

    5.   Izcila zinātniskā angļu valoda (0–10 punkti)

    izcilas zinātniskās angļu valodas zināšanas rakstiski,

    plaša pieredze zinātnisko dokumentu rakstīšanā un rediģēšanā angļu valodā.

    Kritēriji, kas norādīti kā priekšrocība tiks novērtēti ar 0–5 punktiem.

    Atlases posmā tiks ņemta vērā arī nepieciešamība nodrošināt taisnīgu ģeogrāfiskās pārstāvniecības un dzimuma līdzsvaru.

    4.   PIETEIKUMU IESNIEGŠANA

    Kandidāti tiek aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski, izmantojot Aģentūras tīmekļa vietni: http://www.fra.europa.eu

    Tiks pieņemti tikai elektroniski pieteikumi. Pieteikums tiks uzskatīts par atbilstošu tikai tad, ja tajā būs iekļauti šādi dokumenti:

    vēstule par ieinteresētību (ne vairāk kā viena lapa),

    reģistrācijas veidlapa, kas pieejama Aģentūras tīmekļa vietnē sadaļā, kas attiecas uz uzaicinājumiem izteikt ieinteresētību,

    saraksts ar zinātniskajām publikācijām grāmatās un zinātnieku novērtētos žurnālos, tai skaitā piecu visatbilstošāko rakstu kopsavilkums (trim no šiem kopsavilkumiem jābūt angļu valodā). Papildus apliecinoši dokumenti var tikt pieprasīti vēlākā atlases posmā.

    Paskaidrojumus par uzaicinājumu izteikt ieinteresētību un pieteikšanās kārtību var saņemt, nosūtot pieprasījumu uz šādu adresi:

    selection-scientific-committee@fra.europa.eu

    5.   ATLASES KĀRTĪBA, IECELŠANA UN TERMIŅŠ

    Priekšatlase:

    Aģentūras direktors sagatavo un organizē Zinātniskās komitejas locekļu priekšatlasei nepieciešamos darbus. Viņš/viņa ir priekšatlases komisijas priekšsēdētājs, tās sastāvā ir Aģentūras departamentu vadītāji un persona, kuru šajā nolūkā ieceļ Eiropas Padome. Divi FRA valdes locekļi var piedalīties priekšatlases komisijā kā novērotāji.

    Priekšatlases komisijai jāpārbauda kandidātu atbilstība saskaņā ar atbilstības prasībām. Neatbilstot kādai no šīm prasībām, attiecīgais kandidāts tiek izslēgts no nākamā atlases procesa posma.

    Priekšatlases komisijai jānovērtē katrs atbilstošais kandidāts saskaņā ar atlases prasībām. Tā katram kandidātam izstrādā “Individuālās novērtēšanas anketu”, kurā ietver īsu komentāru, izceļot attiecīgā kandidāta īpašās iemaņas/trūkumus.

    Direktors iepazīstina FRA izpildvaldi ar priekšatlases procesa rezultātiem, tai skaitā ar informāciju par kandidātiem, kas uzskatīti par neatbilstošiem.

    Atlase:

    Izpildvalde novērtē visus kandidātus, balstoties uz noteiktajām atlases prasībām.

    Šajā novērtējumā izpildvalde ņem vērā:

    priekšatlases komisijas darbu,

    nepieciešamību, ka Zinātniskās komitejas locekļu specializācijas jomām jāaptver visatbilstošākās ar pamattiesībām saistītās zinātniskās jomas, ievērojot FRA misiju un mērķus,

    nepieciešamību nodrošināt taisnīgu ģeogrāfiskās pārstāvniecības un dzimuma līdzsvaru.

    Izpildvalde iesniedz valdei visatbilstošāko kandidātu sarakstu. Šajā sarakstā jābūt vairāk nekā vienpadsmit, bet mazāk nekā divdesmit diviem vārdiem. Šajā sarakstā ietver arī vērtējuma punktus un secinājumus par katra kandidāta piemērotību Zinātniskās komitejas locekļa amatam.

    Izpildvaldes priekšsēdētājs iepazīstina valdi ar atlases procesa rezultātiem, tai skaitā ar datiem par iepriekš minētajos sarakstos neiekļautajiem kandidātiem, kā arī ar informāciju par kandidātiem, kas uzskatīti par neatbilstošiem.

    Aģentūras administratīvais dienests atlases procesā sniedz tehnisko un loģistikas atbalstu.

    Iecelšana:

    Balstoties uz izpildvaldes iesniegto sarakstu, Aģentūras valde pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamenta kompetento komiteju ieceļ Zinātniskās komitejas locekļus. Neieceltos kandidātus iekļauj rezerves sarakstā.

    Saskaņā ar Regulas 14. panta 2. punktu komitejas locekļus ieceļ uz piecu gadu termiņu un to nevar pagarināt.

    Rezerves saraksts derīguma termiņš ir tāds pats, uz kādu termiņu amatā ir iecelti Zinātniskās komitejas locekļi. Brīvas amata vietas gadījumā valde no rezerves saraksta ieceļ jaunu locekli. Jaunais loceklis tiek iecelts uz atlikušo Zinātniskās komitejas darbības termiņu. Tomēr saskaņā ar Regulas 14. panta 1. punktu valdei jāievēro tāds pats iecelšanas process, kā tas, ko ievēro, ieceļot sākotnējo komitejas locekli, ieskaitot apspriešanos ar Eiropas Parlamenta LIBE komiteju. LIBE komiteja var izlemt, vai publiskot kandidātu vārdus un CV.

    6.   SAISTĪBU, INTEREŠU UN KONFIDENCIALITĀTES DEKLARĀCIJA

    Zinātniskās komitejas locekļus ieceļ kā privātpersonas. Locekļi apņemas darboties neatkarīgi no jebkādas ārējās ietekmes. Šī iemesla dēļ tiem tiek lūgts parakstīt saistību deklarāciju un interešu deklarāciju (8).

    Tiek lūgts parakstīt arī konfidencialitātes deklarāciju, lai nodrošinātu atbilstību konfidencialitātes noteikumiem, strādājot ar informāciju, ko Aģentūra īpaši norādījusi kā “ierobežotas pieejamības vai konfidenciālu” (9).

    7.   IESPĒJU VIENLĪDZĪBA

    FRA aicina pieteikties ikvienu, kas atbilst atbilstības kritērijiem un ir ieinteresēts kļūt par FRA Zinātniskās komitejas locekli.

    FRA ir institūcija, kas īsteno vienlīdzīgu iespēju politiku un nodrošina, ka tās veikto atlases procedūru ietvaros netiek pieļauta diskriminācija dzimuma, ādas krāsas, rases, etniskās un sociālās izcelsmes, ģenētisko īpašību, valodas, ticības vai pārliecības, politisko vai jebkuru citu uzskatu, piederības nacionālai minoritātei, īpašuma, izcelsmes, invaliditātes, vecuma, dzimumorientācijas vai jebkāda cita stāvokļa dēļ.

    8.   PERSONAS DATU AIZSARDZĪBA

    Lūdzam ņemt vērā, ka FRA pieteikumus neatdod atpakaļ kandidātiem. Personīgo informāciju, ko FRA pieprasa no kandidātiem, apstrādā saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2000. gada 18. decembra Regulu (EK) Nr. 45/2001 par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi Kopienas iestādēs un struktūrās un par šādu datu brīvu apriti. Jo īpaši tas attiecas uz šo datu konfidencialitāti un drošību.

    Personas dati tiek apstrādāti tikai atlases procedūras vajadzībām. Ja kandidātam ir kādi jautājumi par viņa/viņas personas datu apstrādāšanu, viņam/viņai tie jānosūta uz šādu adresi:

    selection-scientific-committee@fra.europa.eu

    9.   TERMIŅŠ

    Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 2012. gada 4. jūlijā plkst. 13:00 (vietējais laiks, GMT +1).

    Lūdzam ņemt vērā, ka lielā pieteikumu skaita dēļ, ko mēs saņemam, tuvojoties pieteikumu iesniegšanas beigu termiņam, sistēmā var rasties problēmas ar lielā datu daudzuma apstrādi. Tādēļ mēs lūdzam kandidātus nosūtīt pieteikumu laicīgi pirms beigu termiņa.


    (1)  Eiropas Savienības Padomes pieņemtā regula, ar kuru izveidota aģentūra, publicēta OV L 53, 22.2.2007., 1 lpp.

    (2)  Padomes 2007. gada 15. februāra Regulas (EK) Nr. 168/2007, ar ko izveido Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūru, 2. pants.

    (3)  Pieņēmusi pašreizējā Zinātniskā komiteja un tās tiks grozītas.

    (4)  Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras Reglamenta 19. pants.

    (5)  Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja (LIBE komiteja).

    (6)  Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras Reglamenta 24. panta 1. punkts un 25. panta 1.–3. punkts; un 2010. gada 20. aprīļa lēmums Nr. 11FIN “Noteikumi par izdevumu atlīdzināšanu, kas rodas valdes locekļiem vai to aizstājējiem, izpildvaldes locekļiem, zinātniskās komitejas locekļiem, atlases komitejas(–ju) ārštata locekļiem un ekspertiem, kas uzaicināti apmeklēt sanāksmes”.

    (7)  

    Piezīme: Visu sanāksmju darba valoda un iesniedzamo dokumentu valoda – gan attiecībā uz FRA, gan Zinātniskās komitejas locekļiem – ir angļu valoda. FRA tikai dokumentu gala versijas tulko citās ES valodās, tādējādi no kandidātiem tiek sagaidīts ļoti augsts angļu valodas līmenis – gan klausīšanās, gan lasīšanā, gan rakstīšanā – jo rakstiska un mutiska tulkošana saistībā ar Komitejas darbu nav iespējama.

    (8)  Reglamenta 27. panta 1.–4. punkts un I pielikuma 2. un 3. pielikums.

    (9)  Reglamenta 26. panta 1.–3. punkts un I pielikuma 1. pielikums.


    Top