EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2011/176/04

MEDIA Mundus – Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus 2012. gadā

OV C 176, 16.6.2011, p. 5–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

16.6.2011   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 176/5


MEDIA Mundus – Uzaicinājums iesniegt priekšlikumus 2012. gadā

2011/C 176/04

1.   Mērķi

Šā uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus pamatā ir Eiropas Parlamenta un Padomes 2009. gada 21. oktobra Lēmums Nr. 1041/2009/EK, ar ko izveido programmu sadarbībai audiovizuālajā jomā ar profesionāļiem no trešām valstīm (MEDIA Mundus 2011.–2013. g.) (1).

Programmas mērķi ir palielināt Eiropas audiovizuālās nozares konkurētspēju, dot Eiropai iespēju efektīvāk īstenot savu nozīmi kultūrā un politikā pasaules mērogā un uzlabot patērētāju izvēles iespējas un kultūras daudzveidību. Ar programmu tiecas uzlabot piekļuvi trešo valstu tirgiem un radīt uzticību un ilgtermiņa darba attiecības.

Programma MEDIA Mundus atbalsta sadarbības projektus starp Eiropas profesionāļiem un profesionāļiem no trešām valstīm, lai rastu kopīgas priekšrocības Eiropas un trešo valstu audiovizuālajai nozarei.

2.   Piemērotas darbības

Aprakstītās darbības ir šādas.

1. darbība. Atbalsts apmācībai. Šīs darbības mērķis ir stiprināt Eiropas un trešo valstu profesionāļu prasmes.

Pirmajā iespējā tiek atbalstīta trešo valstu studentu/profesionāļu iekļaušana sākotnējās vai tālākizglītības shēmās, ko atbalsta programma MEDIA 2007 (2).

Otrajā iespējā tiek atbalstīta konkrētas MEDIA Mundus tālākizglītības shēmas izveide.

2. darbība. Uzlabota piekļuve tirgum. Ar šo darbību atbalsta projektus, kas veicina audiovizuālo darbu piekļuvi starptautiskam tirgum. Šie projekti attiecas uz izstrādes un/vai sagatavošanas posmiem (piemēram, starptautiskos kopražojumu tirgos) un pakārtotajām darbībām (pasākumiem, kas veicina darbu pārdošanu starptautiskā mērogā).

3. darbība. Atbalsts izplatīšanai un apritei. Šīs darbības mērķis ir nodrošināt vislabākos apstākļus, lai sekmētu Eiropas darbu izplatīšanu, reklāmu, pirmizrādes un apraidi trešo valstu tirgos un trešo valstu audiovizuālo darbu apriti Eiropā.

4. darbība. Pārnozaru darbības. Šīs darbības mērķis ir atbalstīt transversālus projektus, t. i., projektus, kas skar vairākas šīs programmas prioritātes, piemēram, apmācības, pēc kurām notiek partneru meklēšanas pasākumi kopražošanas sanāksmēs.

Šis uzaicinājums iesniegt priekšlikumus attiecas uz projektiem, ko sāk laikā no 2012. gada 1. februāra līdz 2012. gada 31. decembrim, un projekti jāpabeidz vēlākais 2013. gada 31. martā. Projektu sagatavošanas izmaksas ir attiecināmas ātrākais no 2012. gada 1. janvāra.

3.   Tiesīgie pretendenti

Lai projektus finansētu no programmas MEDIA Mundus, tiem jāatbilst šādām prasībām.

Lai projekti varētu saņemt finansējumu saskaņā ar programmu, tos kopīgi ierosina un īsteno Eiropas un trešo valstu profesionāļi.

Tiem jābūt vērstiem uz starptautisku sadarbības tīklu veidošanu. Šajā nolūkā (izņemot atbilstīgi 1. darbības pirmajai iespējai iesniegtos projektus) visus projektus ir jāvirza un jāīsteno grupai, kas atbilst trim kritērijiem:

1)

grupā ir vismaz trīs partneri (ieskaitot koordinatoru). Tomēr pieņem arī projektus, kuros piedalās tikai divi partneri, ja projekts nodrošina vajadzīgo sadarbības tīkla veidošanu. Sadarbības tīkla veidošana ir nodrošināta, ja projekta koordinators ir Eiropas audiovizuālās jomas profesionāļu/ uzņēmumu sadarbības tīkls, kurā iesaistītas vairāk nekā desmit Eiropas dalībvalstis;

2)

Grupas koordinatora reģistrētajam birojam jābūt Eiropas Savienības dalībvalstī, Islandē, Lihtenšteinā vai Norvēģijā (3);

3)

Grupā jābūt vismaz vienam līdzsaņēmējam, kas saistīts ar audiovizuālo nozari un kura reģistrētais birojs atrodas trešā valstī (izņemot Horvātiju un Šveici (4)).

Konkrētie nosacījumi ir izklāstīti MEDIA Mundus 2012 darba programmā.

4.   Piešķiršanas kritēriji

Tiesīgajiem pretendentiem piešķirs punktus no kopumā 100 punktiem, pamatojoties uz šādu izvērtējumu:

darbības satura kvalitāte (maksimums: 25 punkti; minimums, kas jāiegūst: 50 %),

projekta vadība (maksimums: 25 punkti; minimums, kas jāiegūst: 50 %),

starptautiskā un Eiropas dimensija un pievienotā vērtība (maksimums: 30 punkti; minimums, kas jāiegūst: 50 %),

ietekme (maksimums: 20 punkti; minimums, kas jāiegūst: 50 %).

5.   Projektu budžets

Šajā uzaicinājumā iesniegt priekšlikumus pieejamā summa ir EUR 5 042 215. Komisijas finansiālais atbalsts nedrīkst pārsniegt 50 %, 60 % vai 70 % no kopējām attiecināmajām izmaksām atkarībā no darbības rakstura.

Finansiālais ieguldījums būs piešķīrums.

6.   Iesniegšanas termiņš

Pieteikumi jāiesūta ne vēlāk kā 2011. gada 23. septembrī uz šādu adresi:

Ms Aviva Silver

European Commission

Directorate-General Education and Culture

Directorate D — Culture and Media

Unit D3 — MEDIA programme and media literacy

Office MADO 18/68

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

7.   Pilnīga informācija

Darba programmas norādījumi un pieteikuma veidlapas ir pieejamas šādā tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/media

Pieteikumi jāaizpilda, ievērojot visus norādījumos minētos nosacījumus, tie jāiesniedz, izmantojot norādītās veidlapas, turklāt tajos jāiekļauj visa informācija un pielikumi, kas norādīti uzaicinājuma iesniegt priekšlikumus pilnajā tekstā.


(1)  OV L 288, 4.11.2009., 10. lpp.

(2)  Sīkāka informācija atrodama šajā tīmekļa vietnē: http://ec.europa.eu/media. Programmu MEDIA 2007 izveidoja ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2006. gada 15. novembra Lēmumu Nr. 1718/2006/EK par atbalsta programmas īstenošanu Eiropas audiovizuālajā nozarē (MEDIA 2007).

(3)  Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas līdzdalība vēl jāapstiprina.

(4)  Šobrīd vēl nav izlemts par Horvātijas un Šveices līdzdalību. Ja tās piedalīsies, koordinatora (2. punkts) reģistrētais birojs var atrasties arī Horvātijā vai Šveicē.


Top