Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010XC0618(03)

Grozījumu pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

OV C 158, 18.6.2010, p. 12–18 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

18.6.2010   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 158/12


Grozījumu pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

2010/C 158/09

Šī publikācija dod tiesības izteikt iebildumus pret grozījumu pieteikumu atbilstīgi Padomes Regulas (EK) Nr. 510/2006 (1) 7. pantam. Komisijai jāsaņem paziņojumi par iebildumiem sešu mēnešu laikā no šīs publikācijas dienas.

GROZĪJUMU PIETEIKUMS

PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006

Grozījumu pieteikums saskaņā ar 9. pantu

“WELSH BEEF”

EK Nr.: UK-PGI-0105-0057-16.04.2007

AĢIN ( X ) ACVN ( )

1.   Produkta specifikācijas nodaļa, kurā izdarīti grozījumi:

Produkta nosaukums

Image

Produkta apraksts

Ģeogrāfiskais apgabals

Image

Izcelsmes apliecinājums

Image

Ražošanas metode

Image

Saikne

Image

Marķējums

Valstu prasības

Citur

2.   Grozījuma(u) veids:

Image

Grozījumi vienotajā dokumentā vai kopsavilkuma lapā

Grozījumi reģistrētu ACVN vai AĢIN specifikācijā, ja nav publicēts ne vienots dokuments, ne kopsavilkums

Grozījumi specifikācijā, ja publicētajā vienotajā dokumentā (Regulas (EK) Nr. 510/2006 9. panta 3. punkts) nav jāizdara grozījumi

Pagaidu grozījumi specifikācijā, kas saistīti ar valsts iestāžu noteikto obligāto sanitāro vai fitosanitāro pasākumu ievērošanu (Regulas (EK) Nr. 510/2006 9. panta 4. punkts)

3.   Grozījums(-i):

Hybu Cig Cymru – Meat Promotion Wales (HCC) ir nozares vadošā organizācija, kas atbild par Velsas liellopu gaļas izstrādi, reklamēšanu un tirdzniecību. 2004. gada jūlijā pēc Velsas Asamblejas valdības lūguma HCC kļuva par AĢIN “Welsh Beef” aizbildni.

HCC apspriedās ar nozares pārstāvjiem par AĢIN “Welsh Beef”, lai noskaidrotu viedokļus par to, cik piemērota ir pašreizējā AĢIN, ņemot vērā tās vērtību, ierobežojumus un nākotnes potenciālu. Lūdza izteikt viedokļus par labāko veidu, kā palielināt Velsas gaļas vērtību un kā šim nolūkam vislabāk izmantot AĢIN. Tika panākta vienošanās, ka ar AĢIN palīdzību ir jāatspoguļo Velsas ražošanas nozares pašreizējais stāvoklis un ka grozījumi uzlabotu AĢIN uzraudzību un kontroli nākotnē.

Piedāvātie grozījumi

3.1.   Produkta apraksts:

Grozījums

Paskaidrojums

Iekļauts: “jaunlopi (liellopi, kas nav pārojušies)”

Lai nodrošinātu, ka AĢIN “Welsh Beef” piešķir tikai jaunlopiem

Izņemts: “pārojušies”

Lai samazinātu neskaidrību par vārda “pārojušies” nozīmi

Iekļauts: ““Welsh Beef” liemeņu klasifikācija un atbilstība muskuļaudu klasei”

Lai konkrētāk definētu AĢIN “Welsh Beef”, norādot liellopu gaļas produktu standartus

Iekļauts:

“Vēsturiski tradicionālās Velsas liellopu šķirnes galvenokārt bija Velsas melnā šķirne un Herfordas šķirne. Uz šīm šķirnēm joprojām balstās Velsas liellopu gaļas ražošanas nozare. Velsas liellopu gaļa ir iegūta no Velsas tradicionālajām šķirnēm un šo šķirņu savstarpējiem krustojumiem vai šo šķirņu un jebkuras citas atzītas šķirnes krustojumiem”

Lai uzsvērtu, ka AĢIN “Welsh Beef” ir iegūta no Velsas tradicionālajām šķirnēm

Iekļauts:

“Liellopus nokauj un pārstrādā saskaņā ar HCC pārbaudes sistēmu apstiprinātās lopkautuvēs/pārstrādes uzņēmumos, lai nodrošinātu AĢIN “Welsh Beef” zīmola un integritātes aizsardzību”

Lai nodrošinātu AĢIN “Welsh Beef” zīmola un integritātes aizsardzību, izmantojot atbilstīgu kontroles un uzraudzības mehānismu

3.2.   Izcelsmes apliecinājums:

Grozījums

Paskaidrojums

Iekļauts:

HCC ir ražošanas nozares vadošā organizācija, kas atbild par Velsas liellopu gaļas izstrādi, reklamēšanu un tirdzniecību”

Pēc Velsas Asamblejas valdības lūguma HCC kļuva par AĢIN “Welsh Beef” aizbildni

Iekļauts:

HCC pārbaudes sistēma nodrošina, ka visa ar zīmolu “Welsh Beef” marķētā liellopu gaļa atbilst specifikācijām. Visām lopkautuvēm un pārstrādes uzņēmumiem, kas vēlas izmantot apzīmējumu “Welsh Beef”, katru gadu ir jāpierāda HCC izraudzītai pārbaudes iestādei, ka liellopu gaļa atbilst AĢIN specifikācijām un ka uzņēmums darbojas saskaņā ar labas prakses vadlīnijām. Šo apstiprinājumu atspoguļos sertifikātā, kam ir jābūt novietotam uzņēmuma telpās redzamā vietā. HCC veic arī izlases veida pārbaudes uz vietas, lai pārbaudītu, kā lopkautuve/pārstrādes uzņēmums izmanto izsniegto apstiprinājumu un licenci attiecībā uz AĢIN “Welsh Beef”. HCC pārbaudes sistēmas kritēriji tiks nemitīgi attīstīti”

Lai nodrošinātu, ka AĢIN “Welsh Beef” integritāte tiek saglabāta, izmantojot atbilstīgu kontroles un uzraudzības mehānismu, HCC saglabā tiesības uzraudzīt visus uzņēmumus, kas izmanto šo apzīmējumu

Iekļauts:

“Lai nodrošinātu produkta izsekojamību, visos ražošanas procesa posmos tiek kārtota dokumentācija. Lopkautuvēs reģistrē kaušanas numuru, kaušanas datumu, informāciju par klasifikāciju un atdzesēta liemeņa svaru. Šo informāciju norāda uz liemeņa marķējuma, un tā ir pieejama HCC pārbaudei”

AĢIN “Welsh Beef” uzraudzības nolūkā HCC pārbaudīs marķējumā norādīto informāciju vismaz reizi gadā

Iekļauts:

“Minimālās prasības attiecībā uz produkta izsekojamību ir šādas:

 

liellopus audzē ekstensīvi ganībās,

 

veterināro dokumentāciju kārto saskaņā ar valdības paredzētajām prasībām,

 

izsekojamība ir atbilstīga atzītiem saimniecību apdrošināšanas sistēmas vai līdzvērtīgiem standartiem,

 

transportēšanas un kaušanas identifikācija notiek saskaņā ar valdības paredzētajiem noteikumiem”

Lai nodrošinātu, ka uz AĢIN “Welsh Beef” attiecinātās prasības par izsekojamību atbilst HCC pārbaudes sistēmas kritērijiem

3.3.   Ražošanas metode:

Grozījums

Paskaidrojums

Iekļauts:

“Liellopus kauj 24–48 mēnešu vecumā, un tie nedrīkst būt pārojušies”

Lai uzsvērtu to liellopu kaušanas vecuma amplitūdu, kurus paredzēts marķēt ar AĢIN “Welsh Beef”. Iepriekš noteiktā vecuma amplitūda bija pārāk preskriptīva un neļāva nobriedušākus liellopus marķēt ar AĢIN. Lai novērstu vecu liellopu iekļaušanu, specifikāciju paplašināja, iekļaujot tikai jaunlopus (liellopus, kas nav pārojušies)

Iekļauts:

“Gaļai ir jābūt no liellopiem, kas ir dzimuši un audzēti Velsā”

Lai uzsvērtu, ka AĢIN “Welsh Beef” izcelsme ir no liellopiem, kas ir dzimuši un audzēti Velsā

Iekļauts:

“Liellopus kauj un pārstrādā HCC pārbaudes sistēmā apstiprinātas lopkautuves/pārstrādes uzņēmumi, lai nodrošinātu AĢIN “Welsh Beef” zīmola un integritātes aizsardzību”

Lai nodrošinātu AĢIN “Welsh Beef” zīmola un integritātes aizsardzību, izmantojot atbilstīgu kontroles un uzraudzības mehānismu

Iekļauts:

“Lopkautuves un pārstrādes uzņēmumi, kuri saņēmuši HCC pārbaudes sistēmas apstiprinājumu, nav obligāti jāatrodas noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā – Velsā”

Lai ieviestu skaidrību AĢIN “Welsh Beef” definīcijā

Iekļauts:

“Dzīvniekus lopkautuvē kauj un apstrādā atbilstīgi atzītām nozares specifikācijām vai saskaņā ar tiesību aktu vai pasūtītāja prasībām”

Lai ieviestu skaidrību AĢIN “Welsh Beef” definīcijā. Iepriekšējā apstrādes specifikācija pieļāva tikai atbilstību Gaļas un mājlopu komisijas specifikācijai, kas tika uzskatīta par pārāk ierobežojošu

Iekļauts:

“Visiem izcirtumiem ir jābūt identificētiem kā Velsas liellopu gaļai ar atbilstīgu marķējumu (skatīt 4.8. nodaļu)”

Lai nodrošinātu, ka “Welsh Beef” izcirtumi tiek marķēti atbilstīgi AĢIN

3.4.   Saikne:

Grozījums

Paskaidrojums

Iekļauts:

“Galvenās izmantotās šķirnes bija vietējās Velsas melnā šķirne vai Herfordas šķirne”

“Velsas liellopu gaļai raksturīgās īpašības ir atkarīgas no tradicionālo šķirņu ietekmes, kurām ir Velsas liellopu gaļas ražošanas nozares pamatā”

Lai uzsvērtu, ka AĢIN “Welsh Beef” ir cēlusies no tradicionālajām Velsas šķirnēm

3.5.   Marķējums:

Grozījums

Paskaidrojums

Iekļauts:

“Ģeogrāfiskās izcelsmes norādei “Welsh Beef” kopā ar HCC reģistrēto preču zīmi Velsas liellopu gaļai un AĢIN simbolu ir jābūt uz liemeņiem, liemeņu daļām vai izcirtumiem”

Lai nodrošinātu, ka liemeņu daļas un izcirtumi tiktu atbilstīgi marķēti un lai nodrošinātu AĢIN “Welsh Beef” un preču zīmes integritāti

Iekļauts:

“Sīki izstrādātu marķēšanas kārtību noteiks HCC. Marķēšanas sistēmu pārbaudi iekļaus HCC pārbaudes sistēmas ietvaros veiktajā pārbaudē”

Lai nodrošinātu, ka visām lopkautuvēm un gaļas pārstrādes rūpnīcām ir skaidrs, kur tās var iegūt norādījumus par marķējumu, un lai nodrošinātu, ka produkts ar AĢIN netiek marķēts neatbilstīgi

VIENOTS DOKUMENTS

PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006

“WELSH BEEF”

EK Nr.: UK-PGI-0105-0057-16.04.2007

AĢIN ( X ) ACVN ( )

1.   Nosaukums:

“Welsh Beef”

2.   Dalībvalsts vai trešā valsts:

Apvienotā Karaliste

3.   Lauksaimniecības produkta vai pārtikas produkta apraksts:

3.1.   Produkta veids:

1.1. grupa.

Svaiga gaļa (un subprodukti)

Produkta apraksts, uz kuru attiecas nosaukums (1)

“Welsh beef” ir nosaukums, kas dots liemeņiem vai gaļas izcirtumiem, kuri iegūti no Velsā dzimušiem un audzētiem jaunlopiem (liellopiem, kas nav pārojušies). “Welsh beef” ražotāju mērķis ir panākt, lai liemeņi saskaņā ar liemeņu klasifikācijas skalu atbilstu R muskuļaudu klasei vai labākai un 4L taukaudu klasei vai klasei ar mazāku taukaudu daudzumu. Skatīt tabulu turpmāk.

“Welsh beef” liellopu liemeņu klasifikācija pēc EUROP skalas

 

Tauku klase

1

2

3

4L

4H

5L

5H

Muskuļaudu klase

E

x

x

x

x

 

 

 

U +

x

x

x

x

 

 

 

– U

x

x

x

x

 

 

 

R

x

x

x

x

 

 

 

O +

 

 

 

 

 

 

 

– O

 

 

 

 

 

 

 

P +

 

 

 

 

 

 

 

 

– P

 

 

 

 

 

 

 

x norāda “Welsh beef” liemeņu atbilstību attiecīgai klasei.

Vēsturiski tradicionālās Velsas liellopu šķirnes galvenokārt bija Velsas melnā šķirne un Herfordas šķirne. Šīs šķirnes joprojām ir Velsas liellopu gaļas ražošanas nozares pamatā. Velsas liellopu gaļa ir iegūta no Velsas tradicionālajām šķirnēm un šo šķirņu savstarpējiem krustojumiem vai šo šķirņu un jebkuras citas atzītas šķirnes krustojumiem.

Liellopus kauj 24–48 mēnešu vecumā, un tie nedrīkst būt pārojušies.

Liellopus kauj un pārstrādā saskaņā ar Hybu Cig Cymru – Meat Promotion Wales (HCC) pārbaudes sistēmu apstiprinātās lopkautuvēs/pārstrādes uzņēmumos, lai nodrošinātu AĢIN “Welsh beef” zīmola un integritātes aizsardzību. Šī sistēma nodrošina, ka visa ar zīmolu “Welsh Beef” marķētā liellopu gaļa atbilst specifikācijām. Visām lopkautuvēm un pārstrādes uzņēmumiem, kas vēlas savu produkciju apzīmēt ar nosaukumu “Welsh Beef”, katru gadu ir jāpierāda HCC izraudzītai pārbaudes iestādei, ka liellopu gaļa atbilst AĢIN specifikācijām un ka uzņēmums darbojas saskaņā ar labas prakses vadlīnijām. HCC veic arī izlases veida pārbaudes uz vietas, lai pārbaudītu, kā lopkautuve/pārstrādes uzņēmums izmanto izsniegto apstiprinājumu un licenci attiecībā uz AĢIN “Welsh Beef”.

Pēc nokaušanas un apstrādes liellopu gaļu var pārdot kā veselu kautķermeni, kā veselu pusi, kā daļas no puses (gurnu daļa/priekšdaļa) vai kā liellopu gaļas izcirtumus (tostarp malto liellopu gaļu).

Gaļas profili kopumā ir izliekti, ar ļoti labi attīstītu muskulatūru un platu, treknu muguras daļu līdz izteikti noapaļotai plecu daļai. Stingra pēc taustes, mīksta un ar blīvu konsistenci, labi attīstītā muskulatūra ir tumši sarkanā krāsā ar dzeltenīgi baltiem taukiem. Gaļa kopumā ir izteikti lāsumaina.

3.2.   Izejvielas:

3.3.   Dzīvnieku barība (tikai dzīvnieku izcelsmes produktiem):

Liellopus audzē ekstensīvi ganībās ģeogrāfiskajā apgabalā atbilstīgi Velsas liellopu audzēšanas tradīcijām.

Ja papildus zāles ganībām izmanto lopbarību, tad tās izcelsmei pēc iespējas jābūt no šā ģeogrāfiskā apgabala.

3.4.   Īpaši ražošanas posmi, kas jāveic noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā:

Katrs ražotājs uzrauga savu liellopu ganāmpulku, ko audzē ekstensīvi dabiskās zāles ganībās. Dzīvniekus pārdod vai nu lopkautuvēm kautsvarā, vai mājlopu tirgos. Gaļai ir jābūt iegūtai no liellopiem, kas ir dzimuši un audzēti Velsā un nokauti/pārstrādāti saskaņā ar HCC pārbaudes sistēmu apstiprinātās kautuvēs/pārstrādes uzņēmumos. Dzīvniekus lopkautuvē nokauj un apstrādā atbilstīgi atzītām nozares specifikācijām vai saskaņā ar tiesību aktu vai pasūtītāja prasībām

Lopkautuves un pārstrādes uzņēmumi, kuri saņēmuši HCC pārbaudes sistēmas apstiprinājumu, nav obligāti jāatrodas noteiktajā ģeogrāfiskajā apgabalā – Velsā.

Lai nodrošinātu produkta izsekojamību, visos ražošanas procesa posmos tiek veikta uzskaite. Lopkautuvēs reģistrē kaušanas numuru, kaušanas datumu, informāciju par klasifikāciju un atdzesēta liemeņa svaru. Šo informāciju norāda uz liemeņa marķējuma, un tā ir pieejama HCC pārbaudei.

3.5.   Īpaši noteikumi griešanai, rīvēšanai, iepakošanai u. c.:

Nepiemēro

3.6.   Īpaši noteikumi marķēšanai:

Ģeogrāfiskās izcelsmes norādei “Welsh Beef” kopā ar HCC reģistrēto preču zīmi Velsas liellopu gaļai un AĢIN simbolu ir jābūt uz liemeņiem, liemeņu daļām vai izcirtumiem.

4.   Precīza ģeogrāfiskā apgabala definīcija:

Visa Velsa.

5.   Saikne ar ģeogrāfisko apgabalu:

5.1.   Ģeogrāfiskā apgabala specifika:

Sava nozīmīguma dēļ jau no ķeltu, romiešu un normaņu laikiem līdz pat mūsdienām Velsas liellopu audzēšanas nozare ir plaši dokumentēta. Daudzas vēsturiskas atsauces uz Velsas liellopu produkciju ir sniegtas Hevita (Hewitt) grāmatās “The Drovers’ Roads of Wales” (“Velsas lopu dzinēju ceļi”) un “Medieval Wales” (“Velsa viduslaikos”).

Velsas liellopu gaļai raksturīgās īpašības nodrošina tas, ka liellopi barojas Velsas bagātīgajās dabiskajās pļavās, kas lekni aug, pateicoties mitrajam un mērenajam Velsas klimatam un topogrāfiskajām īpatnībām.

Velsai ir 1 200 kilometru gara piekrastes līnija, un iekšzemē vērojamas krāšņas un daudzveidīgas ainavas, kurās kalni un pauguri mijas ar ielejām un ezeriem. Tā kā Velsā ir daudz nokrišņu, kas raksturīgi šim apgabalam, tā ir pilnībā piemērota dabiskām ganībām. Īpatnējā “Welsh beef” gaļas garša atkarīga no smaragdzaļā zelmeņa, kuru akru pa akram veido sulīga, zaļa zāle kopā ar viršiem un vietējiem aromātiskiem savvaļas augiem.

5.2.   Produkta specifika:

Ar nosaukumu “Welsh Beef” var apzīmēt tikai Velsā dzimušus un audzētus liellopus, tādējādi produkta nosaukums ir tieši saistīts ar ģeogrāfisko apgabalu, kurā tas ražots.

Lai patērētājam nodrošinātu, ka gaļas kvalitāte vienmēr ir prasībām atbilstoša, liellopiem ir jābūt jaunlopiem (liellopiem, kas nav pārojušies), un tie ir jākauj 24–48 mēnešu vecumā. Velsas liellopu gaļas ražotāju mērķis ir panākt, lai liemeņi saskaņā ar liemeņu klasifikācijas skalu atbilstu R muskuļaudu klasei vai labākai un 4L taukaudu klasei vai klasei ar mazāku taukaudu daudzumu.

Velsas liellopu gaļas raksturīgās īpašības ir atkarīgas no tradicionālo šķirņu ietekmes, kuras ir Velsas liellopu gaļas ražošanas nozares pamatā un no kurām iegūst Velsas liellopu gaļu.

Gaļai jābūt iegūtai no liellopiem, kas ir nokauti/pārstrādāti apstiprinātās lopkautuvēs/pārstrādes uzņēmumos. Dzīvniekus lopkautuvē nokauj un apstrādā atbilstīgi atzītām nozares specifikācijām vai saskaņā ar tiesību aktu vai pasūtītāja prasībām.

5.3.   Saikne starp ģeogrāfisko apgabalu un produkta kvalitāti vai īpašībām (ACVN) vai produkta īpašo kvalitāti, reputāciju vai citām īpašībām (AĢIN):

Velsas liellopu gaļai piemīt vairākas konkurētspējīgas produkcijas priekšrocības. Tradicionālo šķirņu liellopus audzē ideālā vidē, izmantojot pārbaudītas un izmēģinātas tradicionālās saimniekošanas metodes, kuras papildina mūsdienīgas audzēšanas metodes. Tā rezultātā iegūst Velsas liellopu gaļas unikālās un savdabīgās īpašības.

Gadu no gada, paaudzi no paaudzes visā Velsā, galvenokārt nelielās ģimenes saimniecībās, praksē lieto Velsas liellopu audzētāju īpašo zootehniku un pļavu apsaimniekošanas paņēmienus, izmantojot dabiskās vides sniegtās priekšrocības, lai ražotu augstākās kvalitātes liellopu gaļu. Gadsimtu gaitā viņu aizrautība un smagais darbs ir izveidojis nemainīgi augstus produkcijas kvalitātes standartus efektīvākajā un videi draudzīgākajā veidā, veidojot Velsas ainavu, kultūru un identitāti.

Šā apgabala saimniecības tipiski ir ģimenes saimniecības, kurās ir jaukti aitu un liellopu ganāmpulki. Saimniecības Velsā vidēji ir mazākas nekā kopumā Apvienotajā Karalistē. Līdz ar mazāku vidējo saimniecības lielumu mazāki ir arī ganāmpulku izmēri, kā arī darbaspēka sastāvs. Velsas mājlopu audzētāju zootehniskās prasmes ir nodotas no vienas paaudzes nākamajai. Katrs ražotājs uzrauga savu liellopu ganāmpulku, ko audzē ekstensīvi dabiskās zāles ganībās. Dzīvniekus pārdod vai nu lopkautuvēm kautsvarā, vai mājlopu tirgos. Lai nodrošinātu produkta izsekojamību, visos ražošanas procesa posmos tiek veikta uzskaite.

Prasmīga saimniekošana un zāles izmantošana ir galvenie faktori, kas veido Velsas liellopu gaļas produkcijas labo kvalitāti. Zālāji daudzos Velsas apgabalos mijas ar virsājiem un vietējo savvaļas smaržaugu platībām, kuri piešķir Velsas liellopu gaļai tai raksturīgās īpašības. Velsas zemnieku pļavkopības prasmes ir atzītas visā pasaulē; to apliecina Velsas zemnieku regulāri iegūtās godalgas par pļavkopības sasniegumiem.

Atsauce uz specifikācijas publikāciju:

(Regulas (EK) Nr. 510/2006 5. panta 7. punkts)

http://www.defra.gov.uk/foodfarm/food/industry/regional/foodname/products/documents/welsh-beef.pdf


(1)  OV L 93, 31.3.2006., 12. lpp.


Top